Reklama

pátek 13. září 2019

Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova

Jaromír Petřík
Jaromír Petřík
13. 09. 2019 blog autora
Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.
Náš prezident Miloš Zeman při svojí návštěvě Srbska nejvyšším představitelům Srbska slíbil, že s nejvyššími ústavními činiteli probere, jak přestat Kosovo uznávat. Kosovo v reakci na Zemanovy výroky zrušilo účast na čtvrtečním summitu V4 a zemí západniho Balkánu v Praze.


Člověk se táže, za jakým účelem Západ v čele s USA vojensky napadl Srbsko a proč prosadil odtržení Kosova, když na straně druhé kvůli odtržení Krymu od Ukrajiny vyhlásil vůči Rusku sankce? Navíc odtržení Krymu proběhlo bez krveprolití a za nadšeného jásotu obyvatel Krymu potvrzeného referendem.

Odpověď se přímo vnucuje:

No, přece, aby si USA mohly na tomto srbském území vybudovat velikou vojenskou základnu Bondsteel, kterou by Srbové Američanům nikdy nedovolili: A zde jsou názory čtenářů doplněné velkým počtem souhlasných plusů:

Petr Junek, Doksy: „Souhlas!! Kosovo je uměle vytvořený subjekt pro výstavbu usácké vojenské základny. Nikdy nemělo být uznáno.“
Viktor Riha, Praha, „Kosovo je mafiánsko teroristický stát na území, které USáci ukradli Srbsku a zřídili si tam válečnou základnu. To je to samé, jako kdyby USák nám vzal Moravu.“

A jak to vlastně bylo s naším uznáním Kosova a proč pokládám Karla Schwarzenberga za nejhoršího ministra naší vlády od roku 1918?

Pro uznání Kosova v květnu 2008 tehdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg neváhal společně s bývalým premiérem Topolánkem svolat mimořádné zasedání vlády do Teplic, kde jediným bodem programu bylo uznání Kosova Českou republikou! Schwarzenberg tehdy musel čelit i odmítnutí zkoprnělých a nic nechápajících lidovců, u kterých se zřejmě před takovým politickým "svinstvem“ hnulo svědomí. Co na tom, že albánské Kosovo odmítli uznat Slováci a doposud většina zemí světa?

Jediné, co bylo ze strany Karla Schwarzenberga vidět za doby jeho působení v naší zemi, tak prosazování jeho hmotných zájmů a naprosté lokajství vůči Washingtonu, který po dobu slabosti Ruska vojensky napadal země, které je odmítly poslechnout. Vojenské napadení Srbska nebylo jedinou tehdejší vojenskou agresí ze strany USA a některých zemí NATO, které Karel Schwarzenberg podporoval.

(Pro vykreslení charakteru Karla Schwarzenberga chci připomenout při současné antibabišovské hysterii v případě Čapího hnízda, odpuštění Karlu Schwarzenbergovi cca 4 milionů Kč, které neoprávněně získal jako dotaci. Jeho stranický kolega Miroslav Kalousek mu jako ministr financí toto vrácení dotace prominul a o nějakém trestním stíhání tehdy nepadlo ani slovo:

Jeho další aféry, jako adopce-neadopce kvůli majetku jeho strýcem, privatizace Karlovarské Becherovky, souzení se s nevlastní sestrou Alžbětou Pezoldovou jen dokreslují jeho charakter. https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg)

Svým jednáním Karel Schwarzenberg dokázal zostudit naší zemi ve světě a troufám si říct, že ani komunističtí ministři zahraničí tolik neškodili naší zemi a to i přes velmi složitý rok 1968. Přímo nafackováním mezinárodnímu právu bylo, že ze Slobodana Miloševiče byl vytvořený válečný zločinec, ale s jedním z původců války v Kosovu i na Balkáně, s Hashimem Thacim původkyně bombardování Srbska M. Albright jednala jako s osobním přítelem. M. Albright je též velkou přítelkyní Karla Schwarzenberga. 

O osobních finančních zájmech M. Albright v Kosovu je napsáno zde:
Jaroslav Foldyna se na Facebooku vyjádřil, že v roli šéfky americké diplomacie M. Albright zanechala především krvavou stopu v Srbsku, pročež ji považuje za odpornou. "Její otisky jsou po celém Srbsku, radiace od střel s ochuzeným uranem, vybombardované domy, hroby. Je odporná!“

A jak jsem již uvedl, tehdejší lidovci v čele s Jiřím Čunkem odmítli tehdejší Kosovo uznat: 

Jejich následovníci jsou již poněkud jiná liga a proti oduznání Kosova se tvrdě postavili - cituji: ze sněmovního zahraničního výboru Jiří Mihola ( KDU-ČSL na Twitteru napsal, že „tímto způsobem a takto zkratkovitě by se prezident republiky ani jiný politik neměl vyjadřovat. Oheň nad soudkem se střelným prachem nerozdělává snad ani diletant. Pitomé a zbytečné výroky jsou takovým rozděláváním ohně a posilováním svárů,“ dodal na Facebooku v příspěvku, který uvozuje slovo ostuda.

 • Jan Švarda, Praha: "Prezident Zeman má pravdu. Kosovo patří mezi největší distributory drog v Evropě a zločinnost se drží na rekordní výši. Uznání Kosova v nejkratším termínu byla osobní aktivita tehdejšího ministra Karla Schwarzenberga.“

Já osobně čin jako bylo uznání Kosova považuji za jeden z vrcholů ostudy a ponížení naší země, proto se o Karlu Schwarzenbergovi vyjadřuji jako snad o nejhorším ministru naší vlády za celou naši historii od roku 1918.

Jsem zvědavý, jaké kroky náš prezident Miloš Zeman v oduznání Kosova podnikne. Vzhledem k tomu, že uznání Kosova je zájmem USA, tak počítám, že se proti tomu jako první postaví současný ministr zahraničí Tomáš Petříček, který hájí zájmy USA opravdu ponižujícím a lokajským způsobem, stejně jako Karel Schwarzenberg. A určitě narazí i v Senátu, kde mají převahu senátoři hájící zájmy USA nad našimi zájmy.


36 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud by se podařilo zrušit uznání Kosova, Zeman by alespoň trochu odčinil svou vinu na bombardování Srbska. Právě jeho vláda (tehdy pouze 14 dní funkční) totiž odsouhlasila přelety amerických bombardérů přes naše území a umožnila tak bombardování Srbska. Uznání Kosova je černou skvrnou na české diplomacii. Jsem zvědav, jak by reagoval Petříček, který se chová jako pokorný slouha USA, kdyby dostal pokyn k tomuto činu :-)

   Smazat
  2. Budou bombardované jenom vojenské cíle, bylo řečeno v žádosti o přelety letadel NATO nad naším územím. Skutečnost byla jiná a Američané bombardovali hlavně civilní cíle.

   Letecké útoky Severoatlantické aliance na vojenské cíle v Jugoslávii odsouhlasil za vládu její předseda Miloš Zeman, zásah aliance konzultoval pouze s ministrem zahraničí Janem Kavanem. Zeman to takto oznámil novinářům. „Vzhledem k tomu, že celá záležitost byla operativní, a že vyžadovala rozhodnutí v intervalu dvaceti až třiceti minut, po konzultaci s ministrem zahraničí jsem se rozhodl tak, jak jsem rozhodl, a to v sobotu ’20.března) odpoledne s tím, že jde o útoky na ryze vojenské, nikoli civilní cíle, a že se jedná o ty vojenské akce, které mají zabránit humanitární katastrofě,“ odpověděl Zeman na dotaz, zda vláda o útocích NATO na Jugoslávii hlasovala SDĚLIL, ŽE ANO a hlasování nebylo jednohlasné.

   Smazat
  3. Zeman byltehdypodveden. Západ s oblibou podvádí vždy a všude.

   Smazat
 2. Pane prezidente Zemane, jednou jeden španělský generál v Kosovu seřval holandské vojáky, za jejichž zády zcela veřejně kdosi nakládal do auta drogy. Ty generál nařídil sebrat a vysypat do potoka. Za 4 dny volali generálovi ze Španělska, že jeho čtyřčlenná rodina je mrtvá, kdosi vytlačil jejich auto ze srázu. Pane prezidente, máte manželku a dceru...! Raději se nepodepíšu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Posera který se nepostaví teroru, tak na něj určitě dojde mezi prvními. To byste si měl uvědomit, ustupovat se nevyplácí.

   Smazat
  2. No vysvětlujte to tomu španělskému generálovi. On se přeci postavil a neustoupil. Nerozumím.

   Smazat
  3. 11.12 Nepostavil se dost důrazně, jenom "tiše protestoval", měl to rozmáznout a usilovat o likvidaci těch zločinců.
   Na teroristy se měkkost a respektování zákona nevyplácí, nakonec ale na ten zdivočelý dobytek dojde, všichni nejsou poserové.

   Smazat
 3. Jo základny to je ta nejhloupější strategie na světě ty us pitomci by to měli nejvíc vědět. Japonsko chtělo chránit dobyté území a dojeli nato. Vylodila se 5 násobná přesila američanů s hladinovou a leteckou podporou a zničili je. Na jejich základny stačí pár raket v dnešní situaci.

  OdpovědětSmazat
 4. Ten, kdo si přečte něco o dějinách Srbska, chápe velmi dobře také události 90. let i současné.

  Více takových Petříků, hanba Petříčkům

  OdpovědětSmazat
 5. Mrzí mě, že náš premiér jde proti prezidentovi a neřeší správně konflikty v zahraniční politice. Tím jde proti svým občanům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kašli na to, co se ti zdá. Uvědom si, že proti němu stojí největší prolhaní hajzlové, s neomezenými prostředky.

   Smazat
 6. 10;29
  ,Blbiš musí poslouchat amiokupanty,naše samostatnost je už 30let v HAJZLU!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není v hajzlu. Je dílem v Berlíně, dílem v Bruselu a dílem ve Washingtonu. Zkrátka taková normální kolonie 3. světa...

   Smazat
  2. A to nám i ten Švajc mohl čučet na záda, kdyby Čechy & Morava zůstali součástí Rakouska! Kdyby došlo k k dlouho plánovanému odsunu čechomužyků do Bosny, nikdy by se Němci v pohraničí nebouřili (my se pracovitych germánu nemuseli zbavovat a nahrazovat zaostalou menšinou importovanou ze Slovenska), nikdy by Sovětský svaz nepriclenil do východního bloku naše území a my dneska měli prosperující zemi. Místo toho máme chaos, nejistotu ale jistotou je že v Evropě nejdražší vodu, telefon, elektriku, potraviny (a to je pro východní Evropu dělají specielně ještě ošizené z náhražek)... a to vše za 1/3 mzdu než má za stejnou práci Rakušan či Francouz. Navíc tím způsobem jakým je dneska společnost rozdělena a plná nenávisti proti všemu a že sousedé a kolegové v práci jsou si schopni vyškrábat navzájem oči, očekávám občanské nepokoje.

   Smazat
  3. 16:09 Milý trumbero, od toho "zaostávání" už uběhlo 30 let. Porovnejte si, kolik bylo za 30 let minulého režimu postaveno nových přehrad, továren, elektráren, sídlišť a dalších podniků a kolik toho bylo vybudováno za posledních 30 let. Ano, za posledních 30 jsme získali jen chaos a ostatní "výdobytky" svobodného kapitalismu, o kterých píšete.
   Dnešní stav není zapříčiněn minulostí, ale je přímým důsledkem převratu z roku 89. Dodnes žijeme z podstaty, vytvořené v minulém režimu. Nebylo vybudováno nic nového, prospěšného pro příští generace. Tak to prostě je v zemích, přeměněných na kolonie hloupostí vlastních obyvatel. Za blyštivé korálky odevzdali kolonizátorům zlaté doly. A jsou šťastní, když jim je dovoleno v nich dřít na cizí pány.

   Smazat
  4. 16:09 hloupá tapeta. Autor nevědoucí, že Rakousko Uhersko se rozpadlo v důsledku "centrálními mocnostmi" prohrané války a také proto, že jeho rozpad umožňoval přerozdělení sfér vlivu mezi Británií, Francií a z části i Itálií. Pánové Masaryk, Beneš, Štefánik a další, nalezli a prosadili pro český i slovenský národ nejlepší z možných řešení. Pro neználky a naivní fantasty zřejmě k nepochopení.

   Smazat
 7. Předsudečná nenávist podle ministra Hamáčka:

  http://svobodnenoviny.eu/predsudecna-nenavist-podle-ministra-hamacka/

  OdpovědětSmazat
 8. Vzpouzel se Tito i Čaučesku a nestalo se to co u nás v 68. Takže jaký zlý SSSR. Bylo to v tom že u nás začaly vystrkovat rohy staré parazitické rodiny podporované euroatlantickými hodnotami parazitického kapitálu. Svět je na pokraji velkých změn a parazité začnou otáčet kabáty.

  OdpovědětSmazat
 9. Útok imigranta na ženy:

  https://navratdoreality.cz/utok-imigranta-na-zeny-8483.html

  OdpovědětSmazat
 10. Kosovo je hnízdo islámského terorismu v Evropě, nebezpečnější než proklamovaný Afganistán. Z Kosova se ten mor šíří do Bosny a dál ..
  Zeman a Rusové to vědí, proto spolupracují se slovanským Srpskem, které s jejich pomocí jednou to hadí hnízdo zlikviduje a srovná se zemí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Srbsko je srpem a Rusko kladivem ..
   Prezidentovi Zemanovi to jako jedinému z našich politiků myslí, a je hvězdou ..

   Smazat
  2. Jo, Molotov (molot=kladivo), to byl borec, žádní Ribbentropové ani jejich pohrobci neměli ani nemají žadnou šanci proti slovanským borcům.
   Jediné co jim zbývá posrat se jako dehdá a přistoupit na potupnou spolupráci.

   Smazat
  3. Strašné:
   https://cz.sputniknews.com/svet/2019090610635354-jak-na-balkanu-vyrezavali-lidske-organy-prvni-dil-cim-budouci-kosovsky-premier-prekvapil-ozbrojence/

   https://cz.sputniknews.com/svet/2019091310669519-jak-na-balkanu-vyrezavali-lidske-organy-druhy-dil-o-cem-promluvili-svedkove/

   Smazat
 11. Kosovo oduznalo už 15 zemí z celého světa, tedy proč nebýt tou šestnáctou, rozhodně bychom tedy nebyli první, nejspíš ani ne poslední.
  Důvodů, proč bylo Kosovo bezprávně založeno, je samozřejmě víc, především je však třeba se dívat, kdo na tom nejvíc vydělal (vyjma krvavé Madly a spol., tam je to jasné). Samozřejmě USA se svojí základnou Bondsteel. Základnou, která je nejen největší v Evropě, ale je zřejmě určena i coby základna budoucí islamizace Evropy. A to nejen proto, že je Kosovo jedním z prvních islámských států na území Evropy. Mimochodem, je to asi totéž, jako by si vyhlásili svůj vlastní chalífát třeba v Marseille, Birminghamu, Malmö nebo jiných islamizovaných městech či oblastech Evropy.
  Ale zpět k Bondsteel. Tato základna má sloužit nejen jako základna pro případnou válku s Ruskem , jak se traduje. Vezmeme-li do úvahy některé velmi nápadné souvislosti, je celkem jasné, k čemu kontinuálně slouží a nejspíš i nadále sloužit bude. Vezmeme-li do úvahy, že na základnu míří letadla z Afghánistánu, který je proslulý nejrozsáhlejšími pěstebními plochami opiového máku, dále fakt, že pod základnou jsou velmi rozsáhlé podzemní prostory o jejichž účelu se lze jen dohadovat a v neposlední řadě všeobecně známou pravdu o tom, že kosovští Albánci jsou největší distributory drog a zbraní v Evropě, účel základny se sám nabízí. V neposlední řadě je třeba upozornit i na další souvislosti. Jak v Kosovu, tak v sousední Bosně se nachází islamistické výcvikové tábory a v tom kontextu je zajímavé jednak to, že to nikomu nevadí, nikdo se islamisty přímo v Evropě nesnaží zlikvidovat a na druhé straně je neméně zajímavý fakt, že hned několik atentátníků, kteří měli na svědomí útoky na území Evropy, prošlo "školením" právě na základně Bondsteel.


  Shrnu-li to, tak spíš, než základna pro případnou válku s Ruskem, mi to připadá jako základna pro válku proti původním Evropanům. Migrace do Evropy nekončí, naopak roste a je jen otázkou času, než se vojáci různých islamistických bojůvek z BV a Afriky rozmístí po celé Evropě. Zázemí, které by mohli mít právě v Kosovu či Bosně se pak může hodit stejně, jako Bruselem odzbrojení Evropané a kosovskou mafií velmi dobře vyzbrojení islamisté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snahou mulsimů v Evropě je vytvoření tzv. zelené transverzály, tedy přetětí území obývaných křesťany a bezvěrci na linii Bosna, Sandžak, Černá Hora, Kosovo, Albánie, Makedonie Severní Řecko, Bulharsko, z toho velkou část mají "na starosti" albánské menšiny v Jižním Srbsku, Černé Hoře, na Kosovu, v Makedonii a severním Řecku (Epeiros).

   Smazat
 12. Těch kaněk máme vnesených do naší současné historie českými gaulaitry více. I potrefení gaulajtrovští pražští houseři dnes kejhají ostošest, ale jejich nacistickorasistické štvaní proti Rusku, Srbsku či Číně možná zabírá na pražskou kavárnu, ale ne občany ČR. O to více toho vzteku a žluči musí vylévat zmínění houseři v touze po křišťálových nocích také u nás proti zmíněným národnostem. Fujtajbl, dokáže se český národ zbavit soudobých nácků? Kam až prorostli?

  OdpovědětSmazat
 13. Oduznání Kosova není problém, Jen to chce, v dnešním světě, prostě, odvahu. A jak je vidět, prezident ji má! A příště nevolit ty různé Schwarzenbergy!

  OdpovědětSmazat
 14. Kosovo je ostuda Evropy, dnes je nám to jasné, ale uznávání a oduznávání je směšné. Prosil bych příště dvakrát měř a jednou řež, aby se pak " Bych " nehonil pozdě. Nikoho nebude zajímat, kdo to zavinil, za blbce budeme všichni. Už jednou jsme to " Evropě osladili ".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní13. září 2019 12:39
   Uznávání a oduznávání není směšné. Oduznání by byl vnější projev posunu politických sil. To není žádné dvakrát měř. Za sebepoškozující blbce jsme nyní, když to uznáváme. Všichni ve světě vědí, že to je projev našeho (našich politiků) vazalství vůči SS. P.K.

   Smazat
  2. 15:11
   Nenapadlo vás, že při naší politické nestabilitě,by mohla opět nová reprezentace Kosovo uznat? Připomíná mi to pohádku o králí, který - sliboval to, co odvolal a odvolal to co slíbil.
   Skvělé že ?

   Smazat
 15. Milí přátelé
  s hlubokým smutkem v duši vám oznamujueme úmrtí našeho drahého přítele,který se nazýval Zdravý Rozum. ZR žil vždy jednoduše a respektoval taková fakta jako:
  Neutrácej víc než kolik máš.
  Za dítě rozhodují ti kteří za něj zodpovídají Muž A Žena-jeho skuteční rodiče .
  Ovšem před 30 lety ZR začal ztrácet půdu pod nohama...
  ZR ztratil chuť do života,když zjistil,že o zloděje mafiány a kriminálníky je lépe postaráno než o jejich oběti!
  Nejdříve zemřeli jeho rodiče Pravda a Důvěra.
  Pak zemřela jeho manželka Diskrétnost.
  Někam se ztratila dcera ¨Zodpovědnost a syn Slušnost.
  Na pohřbu nebyly davy. Po 30 letech neexistuje dost lidí, kteří by je vůbec znali. Ti kteří ZR znají mají strach se přiznat, nebo mají tolik starostí v tom maratonu událostí, aby vůbec slušně přežili.

  OdpovědětSmazat
 16. 14,48

  Čest jejich památce.

  OdpovědětSmazat
 17. Že by Zemanovo špatné svědomí? Proti bombardování Srbska se nepostavil. Zbaběle zalezl - jak to s oblibou říkal o Dubčekovi. Povolil přelety letadel vrahů přes naše území a následně agresi NATO obhajoval.. Mám v paměti Zemana, jak v Parlamentu řval na Grebeníčka, že "si Srbové neměli stavět školy a nemocnice blízko kasáren, nemusely je ničit bomby"!!!!! No nic. i to nynější špatné svědomí je plus. Jiní hájí masakry civilistů v Srbsku dodnes:

  OdpovědětSmazat
 18. Nemám s tím problém - já jsem Kosovo nikdy neuznal! Dabač

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.