Reklama

sobota 21. září 2019

Protilietadlový raketový pluk S-400 nastoupil do služby na Nové zemi


Timofej Buločkin
21. 9. 2019     polit.info
Protiletadlové raketové systémy S-400 nastoupily do bojové služby na Nové zemi jako součást pluku protivzdušné obrany Severní flotily. Oznámila to tisková služba Severní flotily. Slavnostní obřad se konal na ostrově Južnyj na Nové Zemi. Tam byl pluku oznámen bojový rozkaz a velitel informoval o připravenosti mužstva k bojové službě. V roce 2015 byl na souostroví Nová země rozmístěn protiletadlový raketový pluk PVO (protivzdušné obrany). Pluk, který střežil vzdušný prostor ruské Arktidy, byl vyzbrojený systémem protivzdušné obrany S-300. Po přechodu na nové komplexy se zóna Ruskem kontrolovaného vzdušného prostoru v Arktidě zvětšila.

Dříve ministr obrany Ruska Sergej Šojgu oznámil plány Ministerstva obrany RF na vytvoření smíšené raketové divize a protiletadlové raketové brigády ve Východním vojenském okruhu. Tento krok bude odpovědí Spojeným státům, které si činí nárok na kontrolu asijsko-tichomořského regionu.

Šojgu také poznamenal, že ruská armáda obdrží do konce roku 2019 3400 vzorů nových zbraní a 1600 vzorů zbraní modernizovaných. Ministr upřesnil, že vojenské jednotky trvalé pohotovosti budou vybaveny zbraněmi a vojenskou technikou z 98,6%, z toho 67,8% budou současné zbraně. V srpnu navštívil ministr obrany Ruska Uralvagonzavod, aby zkontroloval robotický technický komplex těžké třídy s vysokým krytím, zkonstruovaný na základě tanku T-72B3.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

41 komentářů :

 1. Rusko musí být připraveno na válku a ví, že obrana Ruska nesmí selhat !

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrá zpráva – bojiště se přesouvá z Evropy do Arktidy. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrá naivita.
   To si jen Rus chrání bok a záda proti preventivnímu a odvetnému úderu.

   Kdo, kromě skutečných "divokých" seveřanů, tam přežije noc nebo několik dní? Tak jaká tam může být válka?

   Příručka o plácání do stehen za mrazu nebyla úspěšná a byla použita o mnoho stovek km jižněji. Ověřeno na lidech!

   Smazat
  2. Anonymní21. září 2019 10:32
   To je zatím předstupeň válek ve vesmíru. Když zničí protistraně mocné vesmírné zbraně, schopné cokoliv na Zemi vidět a zničit, tak oni tím končí a na Zemi nemusí padnout ani rána.
   Ale o tom přežití v Arktidě máte zkreslené představy. Tam se žije. Aleuté, Sámové, Čukčové, výzkumníci, vojáci a brzy naftaři. Ale zcela tam chybí plazi a obojživelníci.
   https://www.youtube.com/watch?v=5dNE8Lsz3v4
   P.K.

   Smazat
  3. Jste to nějak obrátil. Je to tam krásné, ale drsné. On život na severu možný je, ale válka a boj je hodně, hodně odlišný způsob přežívání.
   A proč by Vámi jmenovaní bojovali místo Vás a Evropy? A Vy přežijete? To je Váš sen. Putin jasně řekl 10/2018 v Soči.
   „Když se přesvědčíme, že je veden útok proti Rusku, až pak zasadíme odvetný úder. Samozřejmě, bude to katastrofa a my nemůžeme být iniciátory této katastrofy,“ prohlásil a pokračoval: „Agresor musí vědět, že my jako mučedníci skončíme v ráji, ale agresoři prostě chcípnou, nebudou mít ani čas k tomu, aby učinili pokání“. Putin přitom použil sloveso „sdochnuť”, kterým publikum pobavil.

   Smazat
  4. Pánové v Arktidě jsou ještě nevydrancované americké národní zájmy takže to dobře Rusko dělá.

   Smazat
  5. Co kdo chce popisují jeho činy.
   Nejsem mluvčí Putina, ale pro zvěstovatele zpráv typu: "Dobrá zpráva – bojiště se přesouvá z Evropy do Arktidy. P.K." si myslím, bylo přesně určeno Putinovo vystoupení v Soči.
   Systémy PVO střílí "do vzduchu", takže boj raket v Arktidě. Kdo z toho směru může střílet? Kanada, USA, Gronsko. Evropa tedy v klidu být nemá a nemá si instalovat nové rakety, na které bude pak muset Rus zamířit. Depopulace pak zde bude dokonalá.

   Smazat
  6. Anonymní21. září 2019 11:38
   „Jste to nějak obrátil…. život na severu možný je, ale válka a boj je hodně, hodně odlišný způsob přežívání..“
   Myslím, že spíš Vy to vidíte obráceně. Právě že armáda dokáže to, co mírový život považuje za nemožné. Viz hannibalovo vojsko ve válce s Římany, když s černochy a se slony, překročilo Alpy. P.K.

   Smazat
  7. Anonymní21. září 2019 12:15
   Tu kritiku zvěstovatelovy zprávy, jste si sám téměř vyvrátil. Rakety budou létat na trase USA-Rusko, přes Arktidu. Nikoliv na trase Východní Evropa-Rusko.
   Alespoň tak bych to rád viděl, když už by tedy „něco“ mělo být. P.K.

   Smazat
  8. "Jsem téměř vyvrácený, hlavně že <dobrá zpráva>". Rakety tam budou létat, pokud si amíci budou myslet, že S-400 je stejně kvalitní jako jejich PVO v Saudské Arábii minulý týden - 0 z 19. Jinak je pošlou jinudy a hádejte kudy. Neúmyslné kolaterální škody v Evropě pak bude možné vyřešit pomocí za patřičný úrok. No ono to bude za ochranu před Rusem. Zkušenosti jsou, ostatně Škoda Plzeň, ČKD, Pardubice, Zlín v 1945 jsou mementem. Hlavně "Dobrá zpráva".

   Smazat
  9. Anonymní21. září 2019 13:16
   Přesvědčil jste mě, já na Rusa nepůjdu. Ale na nic ostatního vliv nemám. Leda tím, že volím SPD, která má v programu dobré vztahy i s Ruskem. P.K.

   Smazat
  10. Amíci budou tak dlouho nasírat ruského medvěda, až nasadí S-400 a S-500 na Kubu spolu s Tupolevy a Migy. Asi by jim zaskočil vohryzek !! Nechápu, proč válčit v Evropě. Jen ať si to svinstvo nechají u nich. Podělají se z toho do vrchu !!

   Smazat
 3. Směšné. Protiletecký systém do Arktiky. Kdo by tam létal a na co by se tam vysílaly rakety, když už v blízké budoucnosti budou lasery na orbitě a drony? Zdá se, že Rusko je se svými hyperzvukovými zbraněmi zas pozadu. Tolik let vývoje, tolik peněz a úplně na nic. A ještě ke všemu jim bouchnul motor Burevěstniku v Severodvinsku a zahubil klíčové pracovníky divize Rosatomu. Ještě k tomu je těchto zbraní málo a víc jich nebude.

  Špatný odhad zbrojní strategie špatný odhad vojenské strategie. Zastaralý. V Rusku už funguje 260 tisíc lidí, kteří jsou cvičeni v diverzi. 28 obchodních center vyletělo do vzduchu v posledních třech letech, naposledy včera v Grozném.

  Funguje milionová armáda internetových trollů, většina médií je liberální a globalizovaná a netouží po ničem jiném, než zakroutit krkem těm ostatním libovolnými prostředky. Nejsou placeni že zahraničí, dělají to z přesvědčení.

  Začíná "povstání lidu". Ačkoliv se nic tak strašného neděje, "lid" začíná věřit, že se jim neustále lže, že jsou okrádáni a mučeni, a že je nejvyšší čas s tím něco dělat. Politika se přez různé kanály dostává i na portály, kde se mladé maminky zaobírají dětskými hovínky a správnou výživou. Akce je vedena mnohými vlákny, není jedno centrum, takže vytváří zdání skutečné všelidovosti. Do tohoto schématu zapadá i pochod šamana, který sbírá ohromnou pozornost na internetu. Je neuvěřitelně populární po celém světě a jde mu prý o jedno, o "spravedlivé volby". Heslo: konec diktatury! Tedy nejde o skutečné volby, které jsou úplně stejné jako u nás, ale o to, aby z vedení státu vypadla vládnoucí strana a nastoupili ti "správní lidé". A to nejhlavnější, ven s Putinem! Putin před mezinárodní trestní tribunál!

  A to ještě nejsme u sankcí.

  Takhle se vede válka, milé děti!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chi, chi, lasery na orbitě...
   Tohle Rusové podruhé nesežerou.

   Smazat
  2. Arktida a kdo by tam létal? Je jisté, že PVO je předsunuté, tedy není hlavním cílem letu. PVO má zabránit, aby se tamtudy létalo. Země je kulatá. Někdy je trasa přes pól nejbližší.

   Smazat
  3. Najprv si na študuj mapu sveta a potom budeš vedieť že Groznij je v Gruzínsku a nie v Rusku...

   Smazat
  4. 12.34 - Putin shání poradce, přihlaste se. Máte velikou šanci.

   Smazat
  5. Anonymní 21. září 2019 12:34
   Lasery na orbitě jsou jedině využitelné na opékání špekáčků z orbity na Zemi.
   Ale když tomu s Američany věříte ...
   Že tu potřebnou obrovskou energii potřebnou pro výkonný laser získáte z prdů na té vaší orbitální stanici (kterou si určitě postavíte bez pomoci Rusů).

   Smazat
  6. 15.57 Groznyj je v Čečensku !

   Smazat
  7. Takhle se vede válka? Delírium tremens, aneb přestaň to hulit, vole!

   Smazat
  8. 12:34 vždycky se najde nějaký nedouk, nedovzdělanec a nedovtip. Je třeba se orientovat efektivně, ne hloupě na hloupou notu. Od té doby co sleduji Pjakina a jeho Otázky-odpovědi, rozumím mnohým věcem lépe, i když sám Pjakin říká, že je potřeba studovat, uvádí také co studovat a že jenom sledovat jen jeho týdenní videa s titulky nestačí. I tak po každém jeho videu mi nezbyde než jen říci, je to neskutečnej borec a úžasnej člověk. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  9. Dědku, přesně tak se vede válka. Na to, že jste tak starý, moc jste nenastudoval. Kapka po kapce, z různých stran a nakonec si lidi svůj život zboří sami. Je na to metodika. Všude mají nějaké grázly různého stupně, ale platí pravidlo, že pořád lepší svoje grázly, než ty cizí. A obzvlášť, když to jsou nějací giganti, kteří ovládnou celý systém. Tito nejen že disponují domácími zrádci, z nichž si udělají svoje dráby, ale v případě nějakého lidového povstání zdola můžou povolat pomoc zvenčí. Tomu se nelze ubránit, je to návrat do feudalismu pod hesly neomarxistů. Soros a Rockefeller jsou také nadšenými neomarxisty, pomatený svět je nazývá filantropy. Jedná se o průnik ke zdrojům konkrétních zemí, které se jim nevzdali bez boje, přičemž se samozřejmě nabalí i ti domácí.

   Smazat
  10. To jsou zajímavé informace,pokud se ty informace nerodí v tvojí hlavě,tak nám napiš odkud je bereš at se taky něco dozvíme.

   Smazat
  11. 12:34 Děkuji anonymnímu debilovi z neziskovky, že se s námi podělil dezinformace, které probírají pravidelně na školení mužstva.

   Smazat
 4. Jiří Vyvadil: Vy máte náměstí, my máme prezidenta…

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Vyvadil-Vy-mate-namesti-my-mame-prezidenta-596778

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. Televizní kanál Stalingrad : Obelhaný Krym . . .

  https://noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

  OdpovědětSmazat
 7. Hlavne jestli tam maji hodne babusek na cisteni latrin. Po utoku na syrske zakladny, kdy ruska PVO nebyla schopna vubec reagovat, byly v Syrii tak obesrane latriny, ze se tam sirila infekce a soudruzi Rusove a Syrani radeji zahazovali prosrane kalhoty a ani se je nesnazili prat:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě se vám to popletlo s útokem na Saudské ropné rafinerie, "neproniknutelně chráněné" nepřekonatelným americkým systémem Patriot. Nejen že nestačili vůbec zareagovat, ale o útoku se dozvěděli až když jim to tam začalo bouchat. Také bych chtěl mít na zahradě takového psa, který mi takto ochrání můj majetek. Ani nezaštěká, natož aby kousl.

   Smazat
  2. 16:17 Vy jste tedy kousek. Říkáte: "Po utoku na syrske zakladny, kdy ruska PVO nebyla schopna vubec reagovat...". Copak nevíte, že ruská PVO chránila RUSKÉ a ne SYRSKÉ základny? Na co by tedy měla reagovat, když na ně nikdo neútočil?
   "Syrskými základnami" myslíte jedno opravárenské letiště a opuštěný výzkumák? Nic jiného přeci zasaženo nebylo. A to ani podle západních prestitutů. Rusové a Syřané mohli mít posrané kalhoty leda tak od toho, jak se podělali smíchy nad "drtivým úderem koalice".

   Smazat
  3. 21:33

   Přitom to letiště, na které američané vypálili, pokud si dobře pamatuji 60 střel tomahawk - to už je nějaká ničivá síla, už po několika hodinách po útoku bylo opět v provozu. Jestli jich tam doletělo 10, tak je to moc.

   Smazat
  4. Presne a všetky drony letiace z Idlíbu k leteckej základni Himym idú hneď k zemi. Žiadny z dronov nikdy nezasaiahol žiadny cieľ.
   Ale Saudi utreli hubu a drony im zapálili rafinérku a nepomohla ani americká PVO

   Smazat
 8. Byl jsem delší dobu v Americe i v Rusku. Když má Amík nějaký problém, volá hned svému právníkovi a shání se po policajtovi, jsou naprosto nesamostatní a odkázaní na státní aparát. Když má problém Rus, dá vám do zubů, nebo si dá stakan Vodky a pak řeší dle svého vědomí a svědomí a na stát se nespoléhá.
  To jsou samozřejmě dva extrémy, ale v globále tady ten rozdíl při řešení krizových situací je. A válka velký problém je. USA umí efektivně (krátkodobě) útočit pouze na menší, slabší, nejlépe špatně vyzbrojené.
  V případě konfliktu USA-Rusko společnost v USA zkolabuje dřív, než tam stihne doletět po té první druhá ruská raketa. Dalších útoků nebude třeba, proti Rusku nemají nejmenší šanci, i kdyby měli na orbitě třeba Chucka Norrise a Bruce Willise dohromady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. josef volny,
   zabudol si dodat, ze USA vedia bojovat iba lietadlami, raketami.
   Zautocit, vsetko zbombardovat, a na pozemny boj, muz proti muzovi, maju svojich, ako ich oni nazyvaju, spojencou, clenov teroristickej organizacie Nato.
   A clenmy tejto organizacie sa stalo Cesko aj Slovensko.
   Zialbohu. Obycajny ludia, poddany nasich vladnych spiciek to rozhodli za nas.
   Vraj demokracia. Co uz narobime.

   Smazat
  2. To vám docela věřím, protože to je pravda. Ovšem ale to pozor, naše massmediální prodejný kurvičky z Dvořákovic lžitelevize a i ta ostatní jim podobná média vám budou tvrdit, něco ale úplně jiného a to podle notiček z Ušácké ambasády. Takže sbohem pražský rozume. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. 18:15
   Takové bláboly už jsem dlouho nečetl.

   Smazat
  4. skúste v pustatine volať políciu - spoliehať sa na 112 - 500 km od najbližšieho mesta -

   Smazat
  5. 22:29 Tak si to přečti ještě 10x, opakování matka moudrosti. I ten Lenin říkal: učit se, učit se, učit se.

   Smazat
  6. 12:19
   U něj je to zbytečná námaha!!!!

   Smazat
 9. tak som sa dozvedel novinu - Groznyj je v Gruzínsku - Čečeni to vzdali a .... ? študuj mapy...

  OdpovědětSmazat
 10. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.