Reklama

středa 18. září 2019

Protimasarykovský HNUS a Čapí hnízdo

Ing. Václav Špíka
Václav Špíka 
18. 9. 2019
Jak je z historických pramenů známo, T. G. Masaryk před asi stodvaceti roky vážně uvažoval o trvalém odchodu od nás do ciziny a údajně mu to rozmluvila jeho americká manželka. Důvodem bylo neustálé hysterické štvaní a urážky, které na něho byly u nás nepřetržitě chrleny. 

Masaryk přesně a výstižně pojmenoval organizátory a účastníky těchto štvanic jedním slovem: „HNUS“. Dnes takováto individua vymýšlejí a organizují podobné neustálé urážení prezidenta Zemana a předsedy vlády Babiše. V tomto článku se nejprve vyjádřím k opomíjeným, zejména ekonomickým, souvislostem vyšetřování kolem Čapího hnízda a potom srovnáním uvedené kampaně s podobnou kampaní proti Masarykovi.

Dotace, požadovaná z fondů EU byla ve výši 50 mil. Kč, k tomu firma sama dle zpráv v tisku investovala dalších 300 mil. Kč. Celý vývoj aféry od prvních anonymních udání je velmi dobře popsán v článku „Čapí hnízdo“ Jiřího Jírovce ze dne 6.8.2019 v Nové republice.

Policie na případu pracuje od ledna 2016, tj. 3 roky a 9 měsíců. Takové délce není možno se divit, protože paragraf, který by zakazoval příjemci dotace být příbuzným někoho bohatého, neexistuje a zdůvodnit tedy porušení trestního zákona je velmi obtížné.

Na internetu se dá zjistit, že měsíční platy kriminálních inspektorů jsou do 52tis. Kč. Protože obviňováním předsedy vlády nemohl být jistě pověřen nějaký začátečník, můžeme určitě počítat se základním měsíčním platem 50 tis. Kč. K tomu je třeba přičíst 34% zdravotního a sociálního pojištění, placeného zaměstnavatelem. Z toho vyjdou vynaložené osobní náklady jen tohoto jediného pracovníka za uvedenou dobu 3,015 mil. Kč. K tomu je třeba přičíst případné odměny, režii policie, služební cesty atd.

Zajímavé také je, že dotyčný materiál má prý 23 300 stran. Domnívám se, že skutečné podstaty věci by se mohlo týkat tak 300 stran, zatímco zbylých 23 000 stran je jakási vata, dokazující mohutnou téměř čtyřletou práci vyšetřovatelů, kterých pravděpodobně bylo více. Ke ztrátě (vrácení naší republikou) již schválených 50 mil. Kč dotace je tedy nutno přičíst nějakých dalších 10 až 20 mil. Kč nákladů, vynaložených s cílem zničit politicky předsedu vlády.

Původní udání byla anonymní, i když zcela zřejmě iniciovaná na úrovni vlády, další udání byla již neanonymní a Piráti to pak dovršili udáním Evropské Unie evropské ombudsmance. Prostě všichni dnes vědí, že Češi jsou m.j. národem úporných udavačů. Připočteme-li k tomu, že jsme z důvodu vlastní neschopnosti vraceli Evropské Unii 38 400 milionů Kč, náš obraz ve světě je jistě skvělý. Uvážíme-li, že předmětných 50 mil. Kč jsou necelé dvě tisíciny nuceně vrácených (nevyčerpaných) peněz, je dost nepochopitelné, že se policie, státní zástupci, Piráti, atd., raději nezabývají příčinou nevyužití těchto 38,4 mld. Kč.

Nyní konečně vrchní pražský státní zástupce rozhodl, že podání žaloby na předsedu vlády A. Babiše by nebylo oprávněné. Velmi mne překvapuje, že v této věci se už čtvrtým rokem u nás nepřetržitě ozývá v této záležitosti hysterické vytí nejen nějakých jednotlivců, ale několika politických stran, senátorů, poslanců, o hercích, publicistech a podobných existencích ani nemluvě. Na uvedených nenávistných akcích mě také velmi překvapilo, že se na nich velmi aktivně podílejí i mladí lidé. Velmi konzervativní a pravicový špičkový britský politik, původem lord, Winston Churchill řekl, že -„pokud dvacetiletý člověk není levicový, nemá srdce….“ U nás levicoví nejsou ani trochu, jako by typicky české vlastnosti byly u nás zakódovány v genech.

Tyto vlastnosti jsou ale našim lidem nejméně 150 let vlastní. Důkazem jsou neuvěřitelně sprosté masové urážky a dokonce i fyzické útoky na T.G.Masaryka, samozřejmě jen tehdy, když pachatelům nic nehrozilo. Propůjčovali se k tomu i významní lidé. Např. básník Adolf Heyduk ve své básni o Masarykovi píše:

„vás věru nezrodila matka česká, spíš netvorná zlo sálající saň
jež nad hlavou nám perutěmi tleská a stále žádá české krve daň“.
(viz např. str. 82 v knize Pavla Kosatíka „JINÝ MASZÁRIK MASAŘÍK ŘEZNÍČEK T.G.M“).

V této knize je také uvedeno, že když se stal Masaryk profesorem pražské české univerzity, čeští profesůrci na něho posílali do Vídně jedno udání za druhým.

Po vzniku první republiky, kde měl Masaryk značné pravomoci a osočování prezidenta bylo trestné, se Češi Masarykovi horlivě klaněli až k zemi: „tatíček Masaryk“ , „prezident Osvoboditel“, atd. Jakmile po Mnichovu Masarykovi lidé v čele s E. Benešem odstoupili a vznikla tzv. druhá republika, protimasarykovská hysterie se ihned obnovila: „lžifilosof“, „zavilý škůdce národa placený světovým židovstvem“, apod. No prostě, „HNUS“.

Pro podrobné seznámení se s osobností T.G.Masaryka bych kromě výšeuvedené knihy doporučoval přečíst si i vzpomínky Aleny Horákové Gašparíkové, která byla osobní archivářkou Masaryka v letech 1929 až 1936. Kniha vyšla na Slovensku pod názvem „U Masarykovcov“ a u nás ve značně zkrácené variantě jako „Z lánského deníku 1929 ‑ 1937“. Některé Masarykovy výroky se dokonce dotýkají i některých dnešních afér, např: „Peroutka je zabedněnec“.

Další masovou vlastností, která se v plné nahotě objevila po r. 1989, je zcela naprostý nedostatek statečnosti našich lidí a domnívám se, že výšeuvedené akce jsou jejím důsledkem, snahou dokázat si svou statečnost tam, kde to není nebezpečné. Překvapilo mě, že naši lidé nejsou schopni požadovat, aby životně důležité věci nebyly často mnohem horší, než za minulého režimu.

Za základní věc pro život je jistě možno pokládat bydlení. Za minulého režimu bylo jenom v letech 1969 až 1989 stavěno v České republice průměrně téměř 70 000 bytů ročně. Protože masová výstavba se nedala zastavit ze dne na den, skončila úplně až v roce 1993 a celkem se postavilo jen za tuto dobu přes 1,6 mil. bytů.V novinách se tehdy psalo, že už jsme se v počtu bytů vyrovnali západní Evropě, ale máme byty menší, a proto se bude stavět víc větších. Měsíční nájem nového třípokojového bytu s lodžií v Praze Letňanech jsme měli v roce 1989 přesně 400 Kč a to bylo včetně topení, teplé i studené vody, odvozu odpadků, atd. Průměrný měsíční důchod byl tehdy 1598 Kč, takže bydlení v takovém bytě stálo včetně energií a televize asi 30 % průměrného důchodu a 15 % průměrného platu. Dnes stojí zhruba 130 % průměrného důchodu, čili je to nejen mnohem horší, ale katastrofální. Jak to, že naši lidé důrazně nepožadují, aby se to zlepšilo? Dokonce mnoho mladých volí pravici, která to všechno zorganizovala.

Našim lidem asi nevadí, že štvanice proti prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi jsou zcela zřejmě organizovány z některých politických stran a „neziskovek“, dobře financovány a vycházejí tomu vstříc i někteří soudci. Tak např. jakási paní Jana Filipová, kterou je možno na internetu najít ve společnosti poslance Kalouska nebo „knížete“ Schwarzenbergra,


podala na A. Babiše žalobu za jeho výrok, že účastníci demonstrací jsou placení. Překvapilo mě, že soudkyně její žalobě kladně vyhověla, protože je jasné, že obrovské demonstrace s různými zábavnými doplňky jsou velmi nákladné a soudkyně tedy asi bezpečně ví, že to všechno demonstranti platí ze svého. Ale pak mě napadlo, že paní soudkyně možná plně souhlasí se skvělými názory paní Filipové, a proto jí samozřejmě dala za pravdu.


Chování našich lidí po roce 1989 mě velmi překvapilo, ale dnes už vím, že je přesně v souladu s naší tradicí. Jako by stále platilo, co řekl kdysi Masarykovi zemský místodržící hrabě Thun: „Čech je buď hulvát, nebo líbá ruku“. Ten samý Čech, podle toho před kým stojí.

Pokud by toto někoho zajímalo, doporučoval bych mu přečíst si tři knihy, které jsem objevil poměrně nedávno. Jsou to: „Češi v dějinách nové doby“, kterou pod pseudonymem Podiven napsali Petr Pithart, Petr Příhoda a Milan Otáhal. Dále „Pražský tanec smrti“ od významné české spisovatelky Olgy Barényiové. Ta byla hned po válce vyškrtnuta z řad českých spisovatelů, přestože napsala řadu knih, románů, povídek a básnických sbírek. Její divadelní hry se hrály dokonce i v pražském Národním divadle. Před válkou si ale vzala za manžela Němce a snad byla i sama německé národnosti. Těsně po válce byla proto odvezena do sběrného tábora pro Němce v Praze na Strahově, později na přímluvu kohosi propuštěna, odjela do Vídně, život dožila v Mnichově a začala psát německy. Uvedenou knihu napsala už v němčině. Třetí velmi závažnou knihou je práce Američana (s českými předky) jménem Paul Polansky: „Tábor smrti Lety“. Uvedené tři knihy jsou u nás, až na nepatrné výjimky, přísně utajovány.

Závěrem bych doporučil zejména Pirátům, kteří by v této věci měli mít vysoce kvalifikované odborníky, aby se zaměřili na zásadní zlepšování špatné situace třeba v oblasti tzv. digitalizace, kde pomalu začínáme patřit mezi nejhorší v Evropě. Zavádění počítačů by přece mělo práci urychlovat a usnadňovat a ne zpomalovat a pracovníky zdržovat, jak je tomu často u nás i při celostátním zavádění některých agend, např. elektronické evidence tržeb.
92 komentářů :

 1. Nemohu než prostě zahulákat: vynikající!

  Pane Špíko, mluvíte mi z duše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:19
   Nemomuhu pomoci, ale Vaš komentář mne doopravdy dojal. Jsem naprosto přesvědčen o tom, že piráti jsou rakovinou demokratického systému. Jejich naprosto průhledná a hloupá kritika stávajícího režimu je při jejjich hlouposti a naprosté debilitě jejich volitelů cestou do bažin a středověku. Divím se jen tomu, že můžete s "kvalifikovaným názorem pana Šipka souhasit.

   Smazat
  2. Možná se podivíte, ale já souhlasím i s Vámi, i s Václavem Špíkou, proč?

   Protože i když článek působí trochu jako pelmel, od počátku udává jasný kontext, kterému tleskám.
   A piráty nijak nechválí.
   S Vámi souhlasím, že piráti dokonale zapadají do současného politického obrazu který vidím už na rozhraní fašismu ve smyslu, jak už jsem to tady několikrát definoval.

   Smazat

  3. Nejsem politolog, ale s určitostí mohu prohlásit,že Piráti nevznikli přirozenou cestou.

   Smazat
  4. ad lada
   peníze/kapitál = moc
   a dnes ta známá pyramida peněz/kapitálu mezi lidmi je čím dál špičatější, tzn. čím dál méně lidí (relativně) má čím dál více peněz.

   Proto je demokracie dnes brutálně znásilňovaná a politika je tak umělá a má málo co společného s oprávněnými požadavky většiny.

   Smazat
  5. Být Pražák je nemoc!!!!

   Smazat
 2. Korupci lehce překoná daň! Tou je postižen každý, i když má své racionální kádro.
  Ale danit již jednou zdaněnou věc, je trestuhodné, ba kriminální čin, krádež, jak to kdo nazve (jestli to v budoucnu projde)!!
  Paní Schilerová uvažuje o zdanění hazardu a i číselných her!
  Přitom se na ty vysoké výhry vlastně "skládají" sázející a společnost která si tuto činnost "vzala" pod křídla, tak ta svůj zisk danit MUSÍ. Státu ke to málo a tak chce zdanot ještě sázejícího který vyhraje více jak 100 000. Co je dnes milion? Skoro nic, v Praze za to není ani garsdonka. Je to sice mimo mísu ale na dlouhé psaní.

  OdpovědětSmazat
 3. Což o to, ale když pořádají hon na volené zástupce státu státní instituce, např. ČT, policie, justice (takzvaný kriminalizační řetízek), něco je hodně v nepořádku.

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyz se vycerpsly spiny na Cechy tak se sahne do minulosti aby se to nezastavilo..Hromady spiny a sracek a kde se v nich patla ten se umaze a smrdi..

   Smazat
  2. Hlavne hazet to na vsechny a vsechno a bez uvedeni jedineho faktu a nebo dukazu..
   Takovy jsou akorat na zbliti..

   Smazat
  3. Mluvíte mi z duše. Bohužel, všichni ti "kavárenští" topáci a odeesáci mají k dispozici tisk a televizi, takže neustále mohou svou hnusnou špínu hlásit mezi lid a přímo doslovně otravovat mu život. My, co nežijeme v Praze, máme trochu jiný pohled na svět, ne přes nakradené či nezasloužené peníze a pocit, že jsme elita. Máme zdravé myšlení, máme vzdělání mnohdy vyšší, než ti političtí kecalové, žijeme ale život odlišný od těch pražských kecalů. Vidíme totiž reálný život v Česku. Taky bychom chtěli říci svůj názor na náměstí, a bylo by nás určitě víc než těch šašků, kteří prostřednictvím placených a podporovaných a chráněných organizátorů a některých neziskovek či podobných organizací mají čas a peníze něco takového zorganizovat. Navíc je silně podporuje ČT l, ČT 24, jak přímo, tak svými programy. Mohu naprosto čestně prohlásit, i když jsem netleskala minulému režimu - co se týká propagandy, tak v ČSSR /cca 5%/ a nyní 95%/.
   Takže není to ani pan prezident Zeman, ani pan Babiš, kdo rozděluje republiku, je to opravdu pražská kavárna, jak tomu bylo i v případě pana prezidenta Masaryka.

   Smazat
  4. Anonymní 10.05 Jestli dovolíte použiji ten Váš začátek"Mluvíte mi z duše".

   Smazat
  5. Prvni vec,kazdemu jiste dnes podezrela ,udesna po hlavach bijici je zde propaganda . Vychvalovani Masaryka az do nebe a umlceni vseho jineho..
   Je bohuzel prilis mnoho tech a vzdy bylo , kteri maji v povaze se hrbit,slouzit verne /ideologiim a jejim siritelum a cekat sem tam drobky a nebo male uznani , tez v podobe funkcicky. Demokracie a Masaryk byli nade vse a tez spousta pomniku na upevneni ideologie a oslav dotycneho...
   Pro uplnost Masaryk ovsem, nebyl ani Cech, snad z casti slovak. A nevynechal jedinou snad prilezitost aby postval svoji hysterii ,skoro kazdeho proti sobe..Vecpaval se usilovne i do zalezitosti profesionalnich policistu a vedel vsecko nejlip. Jako NADiNTELIGENT A NADMASARYK nade vsemi ZAROVEN..
   Pro uplnost Narod Masaryka nepotreboval ale Masaryk potreboval nejaky narod aby si ukajel chronicky hlad a zizen po moci..Narod mel dost svych ceskych vudcu.
   Po navratu z USA dostal funkci presidenta a obklopil se nekolika spisovateli svetove znamymi, aby se prizivoval na jejich slave. Jinak se stykal vyhradne a zval slavne osobnosti ze zahranici, za tim samym ucelem..
   Humanismus jeho se netykal strileni do delniku a jineho nasili..Ktereho bylo plno kolem..Slava,jeho kterou pozival z medii vlastnenymi a rizenymi bohaci by utrpela..Toho si byl velmi dobre vedom.
   V Rusku se nechal zvolit za vudce Legii i kdyz flintu videl z rychliku, ale byl musel byt ,parasitem take na slave Legii. Nic samozrejme nevyjednal.
   Republika CSR byla ovladana Rotschildem /Vitkovice a zaleznice, uhelnymi monopolnimi krali a bankovnimi barony/. Na tech silne zavisel.

   Smazat
  6. Upevnovani sve dulezitosti a slavy.
   28. rijna 1918 Cesi sami provedli revoluci a svrhli nenavidene Habsburky a ihned se sletli supove, aby se zmocnili moci a vlady a unesli uloupili a parasitovali na revoluci a uloupili ji do svych vladnich kancelari.
   Tito se hned obklopi policii a armadami ,zakony a narizenimi, demokraciemi a "svobodami" otroctvi vseho druhu,vladou za podpory penez bohacu, aby se jich nebylo mozne nikdy zbavit.
   Zisk a majetky v neposledni rade..
   Potom nasleduji nekonecne sebe oslavy /a za co vlastne??/,a buduji se pomniky, velmi rozdilne od pomniku generala KONEVA.
   Jsou to pomniky hysterickych oslav byrokracie, pletek a zaludnych triku v kuloarech ,neukojitelne touhy po moci, za udrzenim moci, mezinarodnich smluv , ktere maji ceny hajzlpapiru ,navazovani "spojenectvi" s hodnotou jeste horsiho podvodu..
   A nekonecne jich a oslavovani do zblbnuti, hystericke propagandy okolo ..
   Kdyz zadupal Hitler utekli az do USA s tim ,ze , vy tady zustante v okupaci ,rozkazali, kterou jsme vam "dovladli" a my vam budeme statecne vladnout z USA nebo Londyna..Dalkovym ovladanim /remote control/.
   Takovy stat nam zalozili v cele s Masarykem a poridili..Zhroutil se jako pastouska jejich panickym strachem...
   A rozkazovat, protoze bez nas nemuzete vedet /vy idioti/ co mate delat a co ne..Bojujte a umirejte za nas ,abychom se meli kam vratit a zase se ujmout moci a za kazdou cenu vladnout !!
   Chilsky president Alliende branil svoji vlast se zbrani v ruce. A zahynul. Pro srovnani..Pro srovnani kdo je chlap a kdo je krysa ..
   Po skonceni valky a revoluce v ulicich Prahy a stovky mrtvych se zase vladci rychle vratili a nechali se oslavovat jako vitezove, bez kterych se narod za zadnou cenu neobejde !! To byla ta Masarykovska ,
   co vlastne ?
   Ale narod jich uz mel dost...Az nad hlavu..

   Smazat
  7. 5:46 Kým "nenáviděnými"? Čecháčkové dostali od nich šanci stát se ze slovanských divochů civilizovanými obyvateli Abendlandu, ale tu nevyužili! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, tak se Čecháčkovo odtrhnulo od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončilo přesunem do ruských stepí! Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny. Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy! A přitom i Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Páč oni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou a nemuseli nikomu nic závidět a někomu se furt klanět! Slovanští čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit!

   Smazat
  8. Dobry priklad nahore ,ze kdo se patla ve srackach se umaze a navic se dostanou ty sracky i do mozku..!!!
   Odstrasujici priklad !!! A velmi..

   Smazat
  9. 2:34 Líp bych to nepopsal! Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Bohužel se ukazuje, že nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   Smazat
 5. 19:07 - nicku Mugabe , hrabe Thun rikal, ze jsi hulvat a ze libas ruku feudalni velicine a rektalni dutinu novodobe velicine, ktera je rudoprdelata.
  Ja jsem svobodny a ty nemas ani na najem, napsal pan autor, tak bez lest do zadnice domovnikovi a me se nevnucuj.
  Vzdy, vedle me vypadas jako osel. (Coz je prirozena vec !)

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. ÍÁ promluvilo!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Chaaaaaachaaaaaachaaaaaachaaaaaa,ty vaše baráky z papundeklu a trumpet,to je statika horší,než snop obilí!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. 19:46 - ty jsi zde navstivil cernosarnu , nikam jinam te nepustili a take te hnali - svinsky krokem zpet do tvoji popelnice !

  OdpovědětSmazat
 13. 19:56... Hrabe Thun rekl, ze jsi ASS-KISSERS !
  Tim je vysvetleno vse !

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. 20:18
  Jak vybere Čech z milionu AMIOKUPANTŮ TOHO NEJBLBĚJŠÍHO????!!!!NAMÁTKOU!!!!!!!☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 16. noviczech
  ...pane Špíko, máte pravdu! Co jsme my, český národ? Hloupý nejsme, ale někde se stala chyba! Možná hned od počátku převratu v důsledném dodržování zákonů. Když totiž nejvyšší vládní úředníci mohou beztrestně krást, co si asi může národ o své zemi myslet? Utahovat opasky a jinde se pije víno, to je přímá podpora porušení zákonů. A teď, po třiceti letech, kdy to šlo od desíti k pěti chceme něco od lidí? Hřiště neziskový, ale lidé potřebují práci a práci placenou! Víte co měl prezident Novotný za problém s přebujelou administrativou!
  A potřebují mít RESPEKT před autoritou od politiků,... to bylo ztraceno, díky ...víte čemu!

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budeme požadovat na Rakousko Uhersku odškodnění, když jsme byli tři sta let pod jejich porobou? Víte co? Ať si to ti litevci atd. s Rusama vyřídí a mě do toho netahejte. Já mám s naším současným protektorátem větší problém. Mě zajímá to kdo jednou odškodní nás za rozkradenou republiku po hadráku.Jo vaše starosti na mojí hlavu.

   Smazat
  2. 22:52 Vy jste komik. A což takhle vymáhat na Německu válečné reparace? Nechcete se do toho pustit?

   Smazat
  3. 22:52 to by mě zajímalo, co čekáte za reakce na váš příspěvek. Kdyby se to alespoň okrajově týkalo tématu...ale ani to.

   Smazat
 18. Tak to se musíme chránit před globalizátory piráty a ne je podporovat. Ono to je teď už jedno Babiš už je pravomocně nevinný a zas vyhraje volby.

  OdpovědětSmazat
 19. "Pokud by toto někoho zajímalo, doporučoval bych mu přečíst si tři knihy, které jsem objevil poměrně nedávno. Jsou to: „Češi v dějinách nové doby“, kterou pod pseudonymem Podiven napsali Petr Pithart, Petr Příhoda a Milan Otáhal."

  Tož pokud autor doporučuje takové čtení, to by jeden zaplakal. Tolik protinárodního a protičeského hnusu ve spojení s cizáckým patolízalstvím aby s lucernou pohledal. V tom článku je toho splácáno dohromady tolik nesourodého sebemrskačství, že to vypadá jako by se autor chtěl mocí mermo mrskat a mrskat.
  Ne, díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ale jinak nejde, musíte věci poznávat i tehdy, když je to jen proto, abyste je mohl odsoudit. Realita je vždy plná paradoxů, i tento článek.
   Když autor poukazuje na "hnusáky", nepořádá štvanici, jen varuje.

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý 23:14, za co byste komouše soudil? Pokládáte za trestné, že dosáhli vyššího vzdělání a že byli v práci úspěšnější než vy? Vy jim vlastně závidíte, že nenapáchali tolik zla jako vy. Tak podejte na všechny komouše trestní oznámení, že byli úspěšnější než vy.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Já v té době dlaždič v Zapadlé Lhotě jsem si koupil Olds mobil a soused pastevec Cadilaka. Takovou jseme tady měli úroveň! A přesvěč mě, že to tak nebylo, blbe. Co je tady někomu do toho v čem si někde v Tramtárii jezdil? Ty musíš být hodně nízko, když se tady furt tak povyšuješ. Ty už máš vlastně jen ten počítač, jinak nic. Věř že takto jako ty píšou nešťastní lidé, kteří toho v životě moc nedokázali. Je mi tě líto.A neplakej furt, že tě mažou, génie.

   Smazat
  5. 8:53 - to neni povysovani to je ukazka jak fungovala ekonomie v CSSR a jak fungovala v JAR.
   A ty TUPANE cti vsechno, nebo necti nic , protoze jsem reagoval 0:39

   Smazat
  6. 11.43 No v té době si nesměli černoši sednout ani v parku na lavičku. Tak tohle u nás opravdu ale opravdu neexistovalo, nerovnost ras. Možná, že si na ni nesměl sednout ani ty. Jo všude je něnco kor když je někdo malý a nevýáznamný a tak se musí někde seberealizovat. Jsi ubožák, už jen tím oslovením tupoun. Jasně ty jsi něco víc, chtěl bych vidět kde bydlíš občane USA a zda neberěš nějaké ty stravenky a jestli jsi řádně pojištěn až tě klepne.

   Smazat
  7. Co to kecas... Byla rovnopravnost mezi americany a cernochy , akorat byli bili a cerny oddeleni /segregace/...
   Jenze je mnoho tech ,kteri nejsou schopni zit po svem a nezavisle a musi parasitovat za kazdou cenu na jinych..

   Smazat
 21. Svržení Salviniho: Jasné slovo z Maďarska k migraci. Určené celé EU:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svrzeni-Salviniho-Jasne-slovo-z-Madarska-k-migraci-Urcene-cele-EU-596459

  Očekává také, že některé země EU budou chtít na stůl vrátit debatu o povinném mechanismu na přerozdělování migrantů.

  OdpovědětSmazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosta pln síly po školení, neb tu dlouho nebyl. Jinak s tou poslední větou, kterou jsem jedinou přečetl naprosto souhlasím. Ano, je to tak. I ta ,,naše" současná demokracie ani vlastně žádnou demokracií není. Tomáš Volný

   Smazat
 23. RADOSTA je umelec ! Kdykoliv si neco od neho prectu, tak me zachvati krece v brisnich svalech a hrozi mi, ze neudrzim stolici !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 4:25 Tak tohle už přesahuje všechny meze. Pane Dvořáku konejte svoji povinnost! Pak ještě likviduje Radostu a Honolulana. Ty tu prostě jen zabírají místo.

   Smazat
  3. Proboha pro koho tady píšeš, když jsou všichni tupouni a analfabeti? Hrát si na to, že tady jako všechny převyšuješ o hlavu? Nevím, co ti mažou, kdysi jsem od tebe něco přečet ale urážet se nenechám. Souhlasím s tvým mazáním. Až se naučíš slušnosti tak příjď. No v Emerice se už slušnosti a respektu k druhým nenaučíš.

   Smazat
 24. Za 30 rokov od skončenia II svetovej vojny sa za socializmu stalo zo zaostalého agrárneho slovenska moderna priemyselná krajina , vybudovali sa 1000-ky škol, bytov , podpora mladým rodinám (mladomanželské bezúročne pôžičky s odpisom na každé dieťa) fabrik, elektrifikovala plynofikovala sa cela krajina, z "východní české provincie" sa za komoušov vybudovala normálna vyspelá priemyselná krajina, aj keď síce fungovala ako predvýroba pre finalizáciu výroby v čechách aj tak to bol pre slovensko obrovsky pokrok. Najväčší paradox však po roku 89 a tzv. konečne nadobudnutej slobody sa z predtým veľmi vyspelého česka stalo to čo bolo slovensko dovtedy pre čechov, montovňa a predvýroba pre nemeckú ekonomiku kde sa finalizuje výroba a pridáva pridaná hodnota ktorá tvorí základ celého zisku ktorý samozrejme zostava v nemecku ale aj iných západných bratských vyspelých kapitalistických štátoch... Výsledok je že česko sa dostalo na úroveň slovenska... Paráda tak tomuto sa hovorí úspech..:D No, a hlavne nech si každý položí otázku čo sa vybudovalo v ČR a SR za 30 rokov tej slávnej demokracie a vytúženého kapitalizmu s porovnaním za 30 rokov od skončenia II svetovej za komunistického "teroru"... Nie montovne ale skutočne fabriky a hodnoty... Odpoveď je jasne velké H.... Za Gusta H. v 89om mala ČSFR dlh cca 4 miliardy USD teraz ma len SR 50 miliard € a česko detto. A to nemáme ani 300 000 armádu ktorú by sme živili ako za socíku... Kde sú tie prachy? Mame holé rite a dlh že to budu splácat generácie , tak tomuto sa hovori skutočne úspech západnej demokracie, ale hlavne že si niektorí imbecili myslia že mame slobodu, nie my sme ju stratili v roku 1989 keď sme rozpredali svoje štáty a sme len otroci v montovňách bez akejkoľvek vedeckotechnickej základne... Im stačí, aby sme klesli na úroveň IQ 50, tak ako ako zhulení Piráti, na čele s prechlastaným TOP 09, teplopornoumelcom Jandom a bojovníkom so sochami ruských generálov Kolářom... To že su obidve republiky v totálnej prdely tak na toto nemajú recept (na to nemajú IQ ani EQ) len vyvolávať nenávisť , (primitívi ako oni im to žerú aj s navijakom za výdatnej podpory a masírovaniu zbytkov šedej hmoty v lebečných dutinách presstitútkami) a každého kto s nimi nesúhlasí označiť za ruského švába a Putinovho agenta. Tak potom áno, som ruský šváb a Putinov agent, a som na to hrdý...:D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Leksa, idí v pizděc s tou tvojí hatmatilkou. Tady nejsi v Rusku.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 8:49 Jen se učte, vzdělávejte. Jazyk se vám bude hodit! Kam proboha budete jinam utíkat?
   Nebo si myslíte, že vystačíte s angličtinou, či němčinou?

   Smazat
  4. Někdy mám dojem, že Izrael převálcovala ruština, proto otázka je relevantní.

   Smazat
  5. Лекса - to je ten blb z Comebacku?

   Smazat
 25. 6:35

  Drtivá většina obyvatel Čech i Slovenska s tvými zcestnými bludy nesouhlasí. Viz jednoznačné výsledky voleb.
  Doba, kdy menšina úchylných soudruhů jako jsi ty, pomocí teroru za zadrátovanými hranicemi koncentráku nadělala z lidí otroky, kteří je museli proti své vůli poslouchat na slovo, doba, kdy si tito soudruzi ukradli lidem právo rozhodovat co je pro ně nejlepší a co si mají myslet, je už naštěstí pryč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8.57 Já to tak jako ty nevidím. On nepíše bludy ale uvádí fakta. Nekritizuj a nepiš o něčem co jsi nezažil. Ty můžeš dnes o něčem rozhodovat? Demokratické voby! K čemu jsou? V čem ti pomůžou. Volba prezidenta je zpochybňována, neb ho volili staří nevzdělaní pitomci. Tohle neříkali o voličích ani komunisti. Jen dodám, že za nich jsem k volbám nechodil, z práce mne za to nevyhodili a syn vystudoval vysokou. Možná že bych se mohl přihlásit jako odbojář a ještě by z toho něco káplo. P.S. A otroci v práci? Běž se dnes podívat do nějakých montoven aby (TPC, Foccom...) aby si viděl novodobé otroctví...

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Svazáku 8:57, sice nás po letitém usilovném dohánění, a předhánění kapitalistického západu přeřadili od 1.4.2017 z rozvinutých zemí mezi rozvojové, ale přesto už se podle nich máme líp, než Američani:
   https://www.penize.cz/svetova-ekonomika/409633-kde-se-nejlip-zije-cesko-predbehlo-usa-ukazuje-zebricek
   Asi nastal čas, aby je taky přeřadili mezi rozvojové země :)

   Troubu 9:32 nemá smysl ani komentovat. Ostatní lžidemokradičtí svazáci, které má za většinu, a kteří v době, kterou pomlouvají chodili po houbách, se neztrapňují na NR, ale na Bakalovinách.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Čau vymytý troubo 10:16. Na tvoje demokradické svazácké buliky hopsají jenom tví soukmenovci z bakalovin.
   https://aliancenarodnichsil.cz/proc-se-po-vstupu-do-eu-stala-cr-rozvojovou-zemi/
   Klidně se snaž dál, lidé nejsou hlupáci :)

   Smazat
  6. Ano, máme se "skvěle", ale na stále se zvyšující státní dluh! Pokud se týče průmyslu, vědy a školství spadli jsme mezi rozvojové země. To je vizitka "budování" kapitalismu po 30ti letech.

   Smazat
  7. 9:32-Vy zase uvádíte modré bludy. Projděte si sociologickou studii STEMu o naší "roztřídněnosti" společnosti po 89! Vaše štěstí bylo, že jste se narodil do "ukomunistické" rodiny a vaše děti do "modré". Před 89. byla aspoň relativní spravedlnost majetková a vzdělanostní, kdy byl snadnější přestup do vyšší třídy. To vše zmizelo a nyní onen přestup výše je minimální, kdežto směrem dolů masový, idiote!
   Ps. co uděláte až bude krize a "dole" bude tlačenice, začnete střílet?

   Smazat
  8. 9:32 Ano. Nikdo ti to nebere. Hezky si to užívej a ostatním nech jejich názory. Dopřej jim stejné možnosti, jako dopřáváš sobě. Myslet si co chtějí a říkat, co si myslí. A když už jsi tak šťastný a spokojený, tak proč lidem nadáváš, soudruhu světlých zítřků?

   Smazat
  9. Nad idiocií se vždy rozčílím, ještě pro 9:32. Ve středověku vyhledávala chytré děti mezi nemajetnými církev a šlechta, neb mezi bohatými géniů bylo poskrovnu. Vy to vyřešíte revolucí 4.0 a debilizací lidí. Potom již zbývá doba "soumraku bohů".

   Smazat
 26. 9,32
  Bacha,ať ti neprdne žilka ty polozdechlino z TROPičky 0009!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 27. K těm 3O miliardám, které jsme "vrátili" Bruselu bych dodal.
  Do brusle posíláme velké peníze, o kterých se v šesku obecně
  nemluví. Stále jen něco "dostaváme". Vlastně "dostaváme" to
  co jsme tam poslali, mínus "manipulační polatek" cca 10%.
  Ve prospěch tamní administrativy, kdy se další peníze ztratí
  v korupci a zlodějně.
  Přicházíme tak o opravdu potřebné prostředky na opravdu potřebné investice. A tak se prachy rozpráší na všejijaké
  kraviny, nakonec i ten čapák je akorát tak na ostudu.
  Kde udělal Babiš chybu ?

  OdpovědětSmazat
 28. Vono se lépe tuneluje z dotací, domácí rozpočet je trochu víc pod kontrolou opozice. Taky Bruselem určené užití je pro tuneláře lehčeji splnítelné a lépe přes sympatizanty čerpatelné. Howgh.

  OdpovědětSmazat
 29. Zpět k masarykovskému hnusu,chybí nám jen německé fakulty na univerzitách a pak trestné uličky.

  OdpovědětSmazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:12 Máte naprostou pravdu:
   "To co zijete, jste si zavinili sami, volbou svych kormidelniku na kapitanskem mustku !"
   A představte si, že ti špatní kormidelníci nás dovedli do současného svrabu stejnými hesly o "výhodách svobody a kapitalismu", jaká hlásáte vy. To jsou věci. Vy sám jste tedy stejný lhář a debil, jako námi zvolení kormidelníci!

   Smazat
 31. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:24

   To máte bezpochyby naprostou pravdu. V takovém prostředí je pak jako pohlazení po duši přečíst si vaše duchaplné komentáře naprosto vyrovnaného, šťastného a pozitivního člověka, jako jste vy. Vy jste takové naše sluníčko, které vždy s plodností sobě vlastní zahřeje na duši svou přívětivostí, laskavostí a harmonií. Vždyť vy určitě ani nevíte co to je zloba, nenávist, závist a zášť. Musíte mít krásný, naplněný život. Lidé vás bezpochyby doslova milují a sotva vás spatří, bezděčně se začnou usmívat. Jste výjimečná bytost. :-)

   Smazat
  2. Ano, Lulu toť náš guru, s Lulem na věčné časy a nikdy jinak. Lulu i když se nepodepíšeš,tak poznáme tě po dechu a v tvých řádcích najdeme útěchu. Lulu, prosím tě, zapal ohně na horách, Anežka Hodinová a Spurná to nestihla.
   Taky na Smíchově v noci pršelo ?

   Smazat
 32. Návrat AMIIDIOTA,aneb bláboly slabomyslnýho retardovanýho papundekla opět zde!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 33. Autora udivuje, že se na popsaných protistátních aktivitách pražské kavárny podílí omladina a že se s tím HNUSEM - HNISEM ztotožňuje. Já jsem pamětník 2. světové války a s nacismem se nejradostněji ztotožňovala právě německá omladina, ta měla daleko nejzločinnější tah proti židům, Slovanům, komunistům a všemu, co zavánělo pro ně odporným lidstvím. Nedivme se proto současné roli české omladiny, která se narodila v současném kapitalismu a je pod vlivem propagandy o jaké se Goebbelsovi ani nezdálo. Jistě i dnešní omladina s radostí, podobně jako kdysi Hitlerjugend, půjde zase do boje proti židobolševismu, Slovanům, socialistům, Sokolům.... a podpoří Drang nach Osten. No a to je přece cíl a potřeba soudobé diktatury kapitálu!

  OdpovědětSmazat
 34. Pane inženýre, že masy nemají smysl pro spravedlnost, že nemají dokonce ani zdravý rozum ? Masy jsou totiž odborně vedeny, aby měly pocit, že se mají skvěle a vše se děje na základě jejich svobodné vůle. Protože je to vedení odborné, masy si ho neuvědomují.

  OdpovědětSmazat
 35. Do háje s celým tatíčkem Masarykem, to se zase bude velebit historie, aby se zamaskovalo protiruské tažení. Co ukázal slavný "tatíček" Masaryk. Střílelo se do lidí u Duchcovského viaduktu, organizovalo se protiruské tažení našich "slavných" legií, které drancovaly cizí zemi a střílely do lidí, kteří chtěli jít svojí cestou, cestou nové společnosti než je ten prohnilý kapitál. Jako stát jsme byli agresoři. Bohužel je pravda, že naše mládež už má vykotlané mozky prozápadní ideologií. Záložák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak mám racionálně uvažovat o Masarykovi? Otec byl dělník a matka v domácnosti, oba se narodili na začátku minulého století a byli apolitičtí, vlažně věřící. Kolem roku 1968 se nadávalo na komunisty. Tehdy jsem se naivně zeptal maminky, proč volili po válce komunisty. Ona mi odpověděla, že si nedovedu představit, co to znamenalo být nezaměstnaný. Rodičům zemřelo jejich první dítě, protože byli chudí.Bez ohledu čím jsem nyní, nezapomínám, kam patřím. Ať jdou v rádiu do řiti s průzkumem Rozdělení svobodou. Chybí jen dodat svobodou lhát, krást a podvádět.

   Smazat
 36. S Čapím hnízdem proti masarykovskému hnusu

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  My všichni komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti víme, kdo to byl T. G. Masaryk a komu sloužil:
  TGM byl pražský kavárník, zuřivý eurohujer, slouha sionistů, a v neposlední řadě manžel USácké křesťanské buržujky.

  Není proto divu, že tento neslavně proslulý „TGM“:
  • plivl do tváře celému našemu moudrému horšolidu, svým NEUVĚŘITELNÝM tvrzením, že prý sionisti nevykrvují naše modrooké děti do macesů (viz jeho hanebné vystoupení na obranu sionistů, v souvislosti s podlou vraždou A. Hrůzové)
  • za USácko-sionistické krvavé peníze vytvořil tzv. legie v Rusku, a poštval je proti legální bolševické vládě
  • v osvobozené ČSR, samostatné jedině díky dějinnému úspěchu VŘSR, všemožně potlačoval revoluční dělnické hnutí
  • neprovedl humánní odsun menšin, čímž o téměř 30 let zpozdil zavedení národního socialismu naším prvním socialistickým presidentem Benešem
  • atd. apod.

  Zastavme se nyní u tří OBZVLÁŠŤ odporných zločinů TGM:
  1. Vytvoření tzv. Přítomnosti, plátku nestoudně hájícího evropské hodnoty, pod vedením pražského kavárníka a Hitlerova obdivovatele F. Peroutky, pozdějšího zrádného emigranta a agenta CIA.
  2. Vytvoření hesla nejzarytějších křesťanů-lepšolidí „Nebát se a nekrást!“.
  3. Vytvoření DĚSIVÉ ideje „drobné každodenní politické práce“.


  Zločin č. 1 dostatečně rozkryl náš národní Vůdce Miloš, když si vzpomněl, že v Přítomnosti četl Peroutkův hanebný článek „Hitler je gentleman“, otištěný vlevo dole.

  Zločin č. 2 DOKONALE odhalil – v celé jeho odporné nahotě – náš druhý národní Vůdce Babiš, například i svou nádherně šibalskou akcí „Čapí hnízdo“: N.v. Babiš si nebojí nakrást cokoli v jakémkoli množství, a my horšolidi Ho přesto milujeme, celým svým rudým srdcem!

  Zločin č. 3 jsme rychle prokoukli my horšolidi, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti: Kdybychom se řídili onou zrůdnou ideou, tak bychom museli VYKONÁVAT tu
  „drobnou každodenní politickou práci“!
  Ano, nestačilo by jít jednou za čtyři či pět let do volební místnosti a tam demonstrativně odvolit kandidáty Národní fronty či Vůdce – museli bychom se NEUSTÁLE zajímat o politické dění, museli bychom NEUSTÁLE politicky pracovat, na sobě, na svém okolí!!
  Prostě bychom museli jednat jako občani euroamerických zemí, ubožáci vykořisťovaní, vystresovaní.
  Hrůůůza jen pomyslet!

  Zkrátka a dobře: Kdyby se zločinný TGM dožil dnešních časů, kdy se celá naše vlast vrací – po 30 letech DĚSIVÉHO utrpení v Evropě, kapitalismu a demokracii – zpět do naší rodné Západní Asie, tak …
  Tak by buď rychle zrádně emigroval do Euroameriky, nebo by pokorně vyčkal na:
  1. odchod Česka z NATO a EU
  2. opětovný příchod nepřemožitelné Armády Ruské federace do Česka
  3. obnovení našeho typicky slovanského společenského zřízení (socialismu-putinismu-babišismu)
  4. své zatčení našimi resp. velkoruskými bezpečnostními orgány
  5. spravedlivý Lidový soud
  6. svou humánní popravu a kremaci své mrtvoly
  7. vysypání svého popele do žumpy, tradičně hezky česky a velkorusky.

  Takže tak.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již PODRUHÉ, neboť ten původní (z 19. září 0:55) zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
 37. Ten P Pakosta Radosta je euroatlantickými hodnotami neuznaný nebo zapuzený geniální umělec. Keců jak vopice chcaní.

  OdpovědětSmazat
 38. ‚Jsou-li škody, musí existovat viník.‘ Estonsko chce po Rusku vymáhat odškodnění za sovětskou okupaci

  Pobaltské státy by měly společně vymáhat na Rusku kompenzaci za sovětskou okupaci z let 1940 – 91. V estonském parlamentu to ve středu řekl ministr zahraničí Urmas Reinsalu. „Jsou-li škody, oběti a mrtví, musí existovat i viník,“ řekl ministr. Moskva pobaltské požadavky na odškodnění rezolutně odmítá.

  Estonsko, Litva a Lotyšsko před čtyřmi lety podepsaly společné prohlášení o nezbytnosti domáhat se odškodnění za sovětskou okupaci. Jen Litva vyčíslila tyto požadavky na 30 miliard dolarů (700 miliard korun), v odhadech ale zaznívala i suma mnohonásobně vyšší. Tallinn podle estonského veřejnoprávního rozhlasu ERR odhaduje výši škod způsobených sovětským režimem na 1,2 miliardy eur (31 miliard korun).

  Reinsalu řekl, že zvláštní komise při estonském ministerstvu spravedlnosti sestavila seznam lidských obětí sovětské okupace. Ministr soudí, že pobaltské státy by v této souvislosti měly společně vyzvat světové společenství k vytvoření mezinárodního soudního tribunálu.

  Mnozí lidé v pobaltských zemích považují naději na finanční kompenzaci za mizivou. „Skepse ve vztahu ke způsobeným škodám se rovná popírání těchto škod,“ upozornil Reinsalu.
  Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov nedávno prohlásil, že Rusko nesouhlasí s termínem „okupace“ ve vztahu k době, kdy byly pobaltské státy součástí SSSR. Hovořit o jakýchkoli kompenzacích označil za nemožné.

  Rudá armáda obsadila Pobaltí v roce 1940 na základě tajného dodatku ke smlouvě o neútočení s nacistickým Německem. Po obsazení vypsal okupační režim volby, k nimž byly připuštěny jen prokomunistické strany. Takto vytvořené parlamenty pak schválily připojení k SSSR.
  Svobodu Pobaltí přinesl až rozpad Sovětského svazu v roce 1991.

  ČTK

  OdpovědětSmazat
 39. Pane Radosto, jděte už do prdele.

  OdpovědětSmazat
 40. Panu Radostoví vadí situace v Pobaltí, mne zase bolí naše domácí situace. Spíš předpoklad volené elity a spoleh na blbost občanů. Uvedu příklady, které jsou čerpány z oficiálních zdrojů. Jednak na jedné straně nepřijatelný obchod s Čínou, která porušuje lidská práva a její výrobky jsou nekvalitní. Na druhé straně dnes slyším v rádiu, že jsme z Číny dovezli super rychlovlak. Proč když pro nej nemáme trať? Podporujeme ekologii a hlásíme se k omezování uhlíkové stopy a přitom ďělame právě uhlíkové orgie v Ostravě pod vizitkou Dny NATO. Proč z nás děláte blbce ?

  OdpovědětSmazat
 41. Já se vrátím k "hnusu". Pod nadpisem objektivita, se zkrytě prosazuje hanobení a ponižováňí naší historie. Ano držme se pravdy, vždyť právě TGM to dokázal. Ale vygumovat Přemyslovce i když jejich boj s Vítkovci byl poplatný té době. Totéž platí o době husitské. I TGM byl jen člověk, ale bez diskuze je jeho význam pro naši samostatnost. Přesto se mezi polouky polemizuje o jeho významu. E.Beneš je dalším na řadě, zejména jeho Dekrety. Přitom se úplně ignorují souvislosti a logika důsledků války. Útoky na totáčové "panovníky", tu nebudu hájit, ani polemizovat i když by bylo zajímavé zjistit,o kolik nemravnosti se přičinili sami, kolik jejich strach a kolik má na triku Kreml. To by měli solidně vyhodnotit historici (ne politici). Gumování naší historie, má jediný cíl, udělat z nás ovladatené, nemyslicí blbečky bez hrdosti.

  OdpovědětSmazat
 42. Zpět k ČH
  Brzy čápi sbalí kufry a odletí k Nilu, což kdyby je chtěli doprovodit všichni, kteří mají s ČH problém. Naší republice by to prospělo.

  OdpovědětSmazat
 43. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.