Reklama

sobota 7. září 2019

Putin nabídl Spojeným státům prodej hyperzvukových zbraní!

Ruská hyperzvuková raketa "Zirkon"
-kou-
7. 9. 2019 RIA a PrvníZprávy
Ruský prezident Vladimir Putin na Východním ekonomickém fóru ve Vladivostoku řekl, že navrhl americkému prezidentovi, aby od Ruska koupil hypersonické zbraně.Podle něj byla na setkání v Osace položena otázka, jak brát v úvahu ruské zbraně, včetně hypersonických raketových systémů, ve všeobecných dohodách, když zatím žádná země na světě takové zbraně nemá.

„Řekl jsem Donaldovi (Trumpovi): Chcete, my vám je prodáme? A tak vše hned vyrovnáme. Řekli však, že oni sami je brzy vyprodukují, dobře, pravděpodobně brzy vyprodukují. Ale proč utrácet peníze, když už je jsme utratili, a můžeme od nich něco získat, ne na úkor naší bezpečnosti, ale s cílem vytvořit rovnovážnou situaci?“ Putin řekl na zasedání Východního ekonomického fóra.Ruský vůdce poznamenal, že počet nosičů a hlavic lze vzít v úvahu, „je to zvláštní záležitost“. Zdůraznil, že Rusko je připraveno na tento dialog, ale dosud nedostal od Washingtonu jasnou odpověď.

Rusko je jedinou zemí na světě, která oficiálně oznámila, že má hyperzvukové zbraně. V únoru Putin oznámil spuštění sériové výroby strategického raketového systému s řízenou vojenskou jednotkou „Avangard“ a úspěšné testy hypersonické protilodní rakety „Zirkon“.

Pentagon dříve uvedl, že vlastní konstrukce hyperzvukové zbraně bude trvat několik let. Ovšem v Bílém domě obvinili Rusko, že vytvořilo tyto zbraně na základě technologií ukradených Spojeným státům.

10 komentářů :

 1. Jestliže Rusové tyto zbraně mají a USA ještě ne, tak jsou kouzelníci. Podle Washingtonských myslitelů tedy Rusové ukradli technologie, které ještě Američani ani nevyvinuli! Jinak by byla situace obrácená. USA by měly hypersonické zbraně jako první a Rusové by jim je následně ukradli. Klobouk dolů!

  OdpovědětSmazat
 2. Sem za ale jen odjištěný ✌️

  OdpovědětSmazat
 3. Jak sleduji dění v kosmu,tak USA stačí navýšit špionážní družice osazené laserem.Už teď dokazují,že jsou schopni cokoliv překazit pomocí laseru.Kolik už je různých nepochopitelných nehod,poslední nepovedení Iránské rakety.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lukášku. Už Reagan o těch "hvězdných" válkách snil.
   Tak dlouho, až zapomněl že má nějakou Nancy.

   Smazat
  2. 7:13 až na to, že laser má problém tam, kde je pod mrakem.

   Smazat
 4. Tak jestli to opravdu myslí vážně tak musejí mít v záloze daleko lepší zbraně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní8. září 2019 9:47
   On to samozřejmě vážně nemyslí, to byla ironie. Rusové by měli nad těmi zbraněmi stále elektronickou kontrolu. P.K.

   Smazat
  2. P.K. Dík souhlas.

   Smazat
 5. Musím uznat, že se Rusku jejich výzkum raket, který trvá od dob SSSR vyplatil. Žádný stát nemá s rakety tolik zkušeností jako oni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už na vojně nám říkali, že síla Ruska je v raketách, zatímco síla USA v letadech. Myslím, že to platí stále, podivné jenom je, co vlastně USA dělají doopravdy s penězy, které do zbrojení stát investuje. Ale je pravda, že uživit tolik armády napříč celou planetou taky něco stojí.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.