Reklama

sobota 28. září 2019

Rusko našlo v Evropě nového partnera proti vůli EU

28. 9. 2019     lenta
Euroasijská ekonomická unie (EAEU) se dohodla na vytvoření zóny volného obchodu se Srbskem, proti čemuž se postavila Evropská unie. Sdělila to ministryně obchodu Euroasijské ekonomické komise Veronika Nikišinová, uvádí RBC, patřící Grigorii Berjozkinovi. Podle vyjádření Nikišinové příslušnou dohodu brzy v Moskvě podepíší předsedové vlád členských zemí EAEU (Rusko, Bělorusko, Kazachstán, Arménie a Kirgizie) a také předsedkyně vlády Srbska Ana Brnabičová a předseda představenstva Euroasijské ekonomické komise Tigran Sarkisjan.


Dokument nahradí tři stávající dohody o zóně volného obchodu, které Srbsko dříve uzavřelo samostatně s Ruskem, Běloruskem a Kazachstánem.

Tato dohoda usnadní přístup na srbský trh pro určité druhy výrobků, zejména z Arménie a Kirgizie, které dříve neměly vlastní dohody. Rovněž se zlepší podmínky pro strojírenské a technické výrobky všech členských zemí EAEU, protože nebyly uvedeny v dvoustranných dohodách.

Srbské orgány zase doufají, že zvýší vývoz svého zboží do Ruska a dalších členských zemí EAEU.

Dříve plány Srbska zkritizovaly orgány Evropské unie, když je označily za překážku sblížení země s EU a dalšího přistoupení k bloku. Podle sdělení Nikišinové, pokud k tomu dojde, přestane platit dohoda s EAEU, ale do té doby budou Rusko a EAEU realizovat obchodní politiku vůči Srbsku bez ohledu na Brusel.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

35 komentářů :

 1. Evropská unie nemá co komu zakazovat, protože je to seskupení států vedených posluhovači USA. Rusko není zadlužené a má nerostné bohatství celé Mendělejové tabulky, což nemá nikdo a proto jsou státy, které by to rádi chtěly. Naproti tomu USA je nejzadluženější stát na světě, který bez toho aby rabovaly ostatní státy na světě existovat nemůžou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:53...EU nikomu nic nezakazuje,ale čile embarguje KAŽDÉHO na koho Bílý dům ukáže prstem.
   Takže vysílám k nebíčku střelnou modlitbičku,aby fašingtón neukázal na Srbsko.
   Už si toho ze strany Západu užili fakt dost.
   Helanov

   Smazat
  2. 22:44 Ale EU Srbům opravdu nic nezakazuje. A zamotat do toho USA je opravdu úplně mimo mísu.

   Smazat
  3. Jj, jak řekla jedna nejmenovaná vysoce postavená politička RF by se měla o nerostné zdroje dělit.
   Samozřejmě víme s kým.
   Jinak toho militantního strašidla, co zpoza oceánu leze do Evropy, Asie, Afriky, zkrátka, co se rozlejzá po celým světě se už nikdo nebojí.
   Každý už ví, co je to za morální póvl.

   Smazat
  4. EU opravdu nic nezakazuje, ona jen trestá. Za to, že Srbsko nechce uznat "nezávislé" albánské Kosovo čili loupež svého státního území nebude vpuštěno do EU. A za tím vším je přání administrativy USA, aby Kosovo bylo uznáno a přijato do všech mezinárodních organizací včetně OSN. Naštěstí tu máme Rusko a Čínu.

   Smazat
  5. Kosovo je jedna obrovská americká vojenská základna, takže z toho plyne, že když Kosovo nebude uznáno a zůstalo by jako součást Srbska, amíci okamžitě ven, protože Srbsko chce zůstat neutrální. A o to tu jde především.

   Smazat
  6. EU a USA,, , , debilní zdržení, , duševních. Mrzacku, ,, bohužel,, Češi, poláci, sou jen kouřovodi, co. By. Vylizali. Prdel trampovy, a. Unie do sucha, , , , , , , , tedy. Těch. 8-20%. , , různí. Kalouskovy, , top09, knížata, že, co. 1938, 39, , , zdvihali ruce, na uvítání, , ADolfka, , že, , ,, dnes. Se. Ktomu. Neznaj, , , ,, ,, , ,

   Smazat
  7. 11:32 Asi bys to měl už přestat hulit.

   Smazat
 2. Srbové nechtějí mít všechna vajíčka v jednom košíku,CHVÁLÍM!!!!!!
  Že hegemonii Západu cinká zvoneček už cítí snad každý,teda,až na Poche/ Petříčka a pár dalších zavilých atlantiků.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 3. Jo pravda tě americký vlezdoprdelko nasrala a to svědčí o tvé debilitě a fanatizmu. Tak to naprav a pošly jím na nějakou neziskovku pořádný obolus. Je jich tady dost tak si můžeš vybrat podle toho co chceš rozvrátit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americký řiťolezec byl smazán pro nadávky, kterými počastoval spolubesedníka.

   Smazat
 4. Stále je třeba mít na paměti, že to jsou Srbové, kdo požádali o přistoupení k EU. Nikoliv obráceně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale svině z EU (Merkelová a tihle ostatní posluhovači pruhů a hvězd) po Srbsku žádají, aby se zřeklo svého území, na kterém vznikal srbský středověký stát - jižní provincii Kosovo a Metochija. Na to Srbsko nikdy nepřistoupí. Srbsko je prostě vedením EU vydíráno už mnoho let! Je to jasné?!

   Smazat
  2. 23:07...Dobře víte,že evropské státy které se nepřidají ke smečce jsou ekonomicky ostrakizovány.
   Někteří si to mohou dovolit,třeba Švýcaři, někteří ne.
   Srbové asi nejsou ekonomičtí tygři,tak dělají co mohou aby prosperovali.Jako každý.
   Helanov

   Smazat
  3. 23:19...Pan Dvořák si může mazat koho chce,je tady doma.
   Je -podle mne- velký rozdíl nadávat politikům a nadávat diskutujícím.
   U politiků je to tak ňák v ceně,ne?
   Za ty prachy musej i něco překousnout,nó ;-)
   Helanov

   Smazat
  4. 4:25 No jasně, ale to zase neplatí na všechny politiky, že? Nadávat se taky smí jen některým, že?

   Smazat
  5. 23:07
   Nepiš blbosti, ne Srbové, ale nějaký idiot ve vládě. Nevěřím tomu, že jsme jako občané chtěli do NATO a stejně jsem přesvědčen, že většina spoluobčanů by nejraději vypadla z posrané EU.
   Václav

   Smazat
  6. 9:36 můžete upřesnit, kteří politici to jsou? Kterým se tady nesmí nadávat?

   Smazat
  7. 11:31 Třeba prezident Zeman?

   Smazat
  8. Václave 10:35 - Proč tedy předloni ve volbách drtivě vyhrály strany, které deklarují, že rozhodně nechtějí opustit EU?

   Smazat
  9. Srbsko je nezávislé a muže si dělat co chce, ale náš ministr Petřiček ne ,že se klaní fašistům ale fašistou je sám a ne,že se vměšuje do cizích záležitosti ,by Srbsko bombardoval do dnes!

   Smazat
  10. 12:20
   Protože, většina národa je tak nasraná na politiky, že ani k volbám nechodí. Podívej se na stadistiky účasti. Takové senátory může zvolit početná cikánská rodina. A bude hůř- až se tady namnoží doktoři z Afriky a podobých krajů.
   Zatím předvádí své divy v malé velké británii.
   Václav

   Smazat
 5. asi jeden idiot pisici sam sobe ,ze vlezdoprdele uchylove
  Dvorak je provozovatel tohoto vewu a muze mazat jak blba Hovnocuca mne ale hlavne vas juesej saskove kteri nevedi vubec nic o nicem howgh

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mne pan Dvorak ani nevadi, tak jako spousty primitivnich ignorantu, kteri nic nectou a nevedi.

   Co ja jsem porad nepochopil, proc Saudi nesli do Kosova vice financne a nekoupili vsechny a vsechno a vse by bylo v pohode, a ty jejich penize v Srbsku by nemuseli byt tak spatne investovane, dobre zemedelske vyrobky, postavit tam nekolik vysokych skol, zaplatit dobre profesory a zvednout uroven Kosova bez krve a vsem?? Myslim v etape po rozbiti Jugoslavie. Pro mne to jaksi nema smysl mozna budouci politicka klicka??. Stejne jako Ukrajina nema smysl z hlediska ekonomie + socialne??

   Pytlik

   Smazat
  2. Pytlíku Vy Brouku já Vás nepoznávám odkud to píšete? Přeci je jasné: Koho chleba jíš toho píseň zpívej. Prvoplánově mělo být Srbsko zlikvidováno připojením k některému částečně obydlenému Srby státu co jsou pro bombardéry ale to už potom nešlo dokončit protože se Srbové dost bránily a byl by to hrozný masakr. Využily toho že v těch letech bylo Rusko na pokraji zkázy a ostatní Slovanské státy v šoku. Vždy ekonomie a sociálno jsou propojené a jde jen o to jak si zdegenerovaní zvrhlý parazité troufnou je ždímat. Rusko je také kapitalistický stát a protože se vydírání začal bránit zdegenerovaní zvrhlý parazité a jejich vlezdořitníci se můžou zbláznit. Dobře si je všechny pamatujte jsou to ty samé rody co tady parazitují již od vzniku státu a s těma si to bude nutné vyřídit.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. skutočne - nastúpili fašisti -

   Smazat
  5. 12:36 Neboj! Fašista Wenzel Hoffstein-Dworzak je sice známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici!*) - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   *) Pro její spatření je třeba být přihlášen na Youtube, páč je přístupná jen pro zletilé!

   Smazat
 6. 23:14 Ale to je dezinformační zpráva, že nás lidi krměj aby nás potom snědli, řekl vůl volovi. Ač nadsázka, není to tak blbé jako ten váš slint, Pjakin by řekl "Éto děbil". Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 7. Jo souhlas pár blbečků z eu si chce hrát na velmoc ale to mají smůlu.

  OdpovědětSmazat
 8. Dobře dělá, Srbsko !

  OdpovědětSmazat
 9. naša ministerka sa zúčastnila akejsi výstavy a skonštatovala, vlak nám ušiel ale predsa sme podpísali nejaké kšefty - v MOSKVE - a ani pes neštekol že sa to nesmie -zrazu !!!! išlo o potraviny

  OdpovědětSmazat
 10. Většina komentářů jsou zvratky prorusackejch trollů a vlastizrádců kteří byli nejšťastnější když jsme byli vazalové primitivního Kremlu...

  OdpovědětSmazat
 11. 9:07
  Ty pornoJandovo eurohovnoto,drž HUBU a západni do amianálu,tady seš a budeš jen v roli havložumpy!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj vypouštěč, skřekající putlerprde, byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak od něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepůjčujou! Proto je Olivřík Stounů nemohl vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.