Reklama

středa 4. září 2019

Rusko odpovědělo na nabídku Macrona o spolupráci


4. 9. 2019   lenta youtube
Moskva vítá francouzskou iniciativu v oblasti spolupráce v konkrétních otázkách, uvedl ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov. Video záznam z jeho projevu na MGIMO je zveřejněn na kanálu Youtube (po 7. minutě) Rossija 24. Podle jeho vyjádření jasné prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona
hovoří o tom, že chápe radikální změny, ke kterým dochází v geopolitice.

"Můžeme takové návrhy a iniciativy jenom přivítat. Hlavní věc je, aby byly vtěleny do praxe", zdůraznil ministr zahraničí RF. Poznamenal také, že Rusko je "velká euroasijská mocnost".

Macron již dříve prohlásil, že končí dominance Západu ve světě. Podle jeho názoru probíhá nyní upevňování nových mocností, jako je Čína, která "se vypracovala do první řady". Macron také zaznamenal "velmi úspěšnou" strategii Ruska. Předtím francouzský prezident oznámil, že je třeba vyvinout společný akční plán s Ruskem pro oblast kosmu a kybernetiky. Zdůraznil, že v té první oblasti nejsou hlavními spojenci Francouzů Američané.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Američani potřebuji válku s Ruskem. Macron si uvědomil, že to není v zájmu Evropy, aby zanikla v atomové válce za zájmy USA. Ze studené války s Ruskem mají prospěch jenom Američani, ale vůbec není v zájmu Evropy. Čím dřív si to státy Evropy uvědomí tím líp pro ně, jinak Evropu využijí k válce Američani a převálcují obchodně Číňani.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo ale vykládejte to Langšádové, Jandovi, Kalouskovi a vše m těm ,,našim" dalším co chtějí jít na Rusa. Já osobně nevidím jediný důvod na toho Rusa jít. Vyhrožuje nějak naší zemi? Má na nás nějaké požadavky? Jen vím, že Putin o nás řekl když jsme na něj uvalili sankce, že Česko je pro Rusko nezajímavý obchodní partner se svými 4% celkového mezinárodního ruského obchodu. A jen dodávám, že Rusko taky zrovna nemusím, ale nepovažuji ho za svého nepřítele.

   Smazat
 2. Amíci nepotřebují válku s Ruskem ! Chtěli by do toho namočit NATO bez USA, ale mají smůlu. Putin jasně prohlásil, že pokud zaútočí, padne jim to na hlavu a Rusko ví, kde má Pentagon svá různá velitelství. Takže Putin nekecá do větru a odveta by byla i přesto, když by tlačili do toho někoho jiného. Dnes už nejsou na rozhodujících místech generálové dosazeni Amíky v devadesátkách ! Noví generálové to nebudoz sabotovat a Putin to má tedy pod kontrolou. Odveta bude pokud si Západ začne. Krátká, rychlá, brutální až do veškerého zničení. Jen je jasné, že Trump a Putin mají zadání, aby k tomu nedošlo !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko řeklo pokud budou napadeni že 1 cíl je usa je jasné kdo by válku zařídil. Žádné chechtáni v bunkrech nebude. Navíc bomba TSAR je z těch krytů vystřelí na měsíc.

   Smazat
  2. Odpoved je tady jednoducha. ZAPAD BEZPODMINENCNE MUSI Zrusit nejprve sankce uplna na vsechny staty. Protoze sankce jsou prvni utok v zacinajici valce.

   Smazat
 3. Macronovo "osvícení" je Trojský kůň! Musejí se ti ze Západu přece nějak do Ruska dostat, vždyť ono je tak veliké...a ty obrovské zdroje přírodních surovin, které na svém území mají...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozrejme prvni uplne pravidlo a nejdulezitejsi je Nikomu z tech zlocincu NEVERIT !!

   Smazat
  2. Dale chteji Rusko osalit aby Rozhodili Ruske spojenectvi s Cinou a doufaji ,ze je pak oddelene snaze eliminuji..
   Dalsi problem a obrovskej ,ze Silenymi vyhruzkami, vseho druhu Zatlacuji denne dalsi a dalsi narody ,staty a vlady k Rusku a Cine.. Aniz by celkem Rusove a Cinani hnuli prstem..
   V Syrii pak poridili rusove prodejni vystavu se demonstracemi a ukazkami ,asi nejlepsich zbrani na svete a kupci se do Kremlu jen hrnou..
   Taky proto ze Putin dal slovo a splnil k obrane Syrie. To je hodne moc v dnesnim svete..
   Srovnej se zradci vseho druhu a vsude..

   Smazat
 4. a jak se asi do té struktury ruska dostanou? Můžou obchodovat, jsou vítáni, ale co dál? K ruským zbraním ai penězům se nedostanou, ke státním institucím taky ne, takže jak tam ta trojská kobyla bude fungovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že podobně jako u nás po 89. Naše vodní zdroje už nepatří nám Čechům, ale Francouzům-Veolii- a ještě jim za naší vodu platíme nehorázné sumy. Takže podobně to bude i v Rusku..

   Smazat
 5. To by bylo pěkné ale macron je nebezpečí pro Českou zem centralizace a migrace vše si může strčit za klobouk.

  OdpovědětSmazat
 6. Mimochodem absoloventem totozneho "MGIMO" je tez soudruh-bruselan-atlantista Telicka..

  ..to jsou paradoxy.. :)

  OdpovědětSmazat
 7. No, chtěl bych slyšet, co si asi povídají Macron třeba s Merkelovou mezi čtyřma očima. Je to skutečně k nasrání si uvědomit, jak jsem bezmocný. Chtěli Rusy ponížit, srazit na kolena a přinutit k poslušnosti. A ono nic. Rusové jejich sankce nejenom přežili, ale ještě je posílily. Národ se semknul a hospodářství posílilo. Západ docílil přesně opačného stavu, který plánoval.
  Opravdu zoufalá situace.

  OdpovědětSmazat
 8. 5.53 rusove jsou velmi houzevnaty narod...
  navic kdyz maji pocit ze jsou v ohrozeni nejdou zlomit...prikladem muze byt 2 valka...rus si vystaci s minimalnim pridelem potravin i vybaveni ale jejich nesmirna houzevnatost je opravdu neporazitalna
  maji vyhodu i v dalsi veci...
  rusovy nedela problem za rusko umrit coz je cini prakticky neporazitelnymi oproti ostatnim europskym armadam...

  OdpovědětSmazat
 9. Západ ovládají Židé a "přihřátí", kdo se s nimi spojí podle toho dopadne. Jak se chová Izrael ke svým sousedům, to je státní terorismus. Kdyby se tak choval Rus, tak Západ řve. O co se pokouší v Hongkongu Západ? Nabourat stabilitu Číny. Západu se už pár zemí nebojí a z toho Západ šílí. Je to jeho konec.

  OdpovědětSmazat
 10. 7.38 prihrati ano ovsem co se tyka Izraele tak tady plati..
  Jak se do lesa vola tak se z lesa ozyva..

  OdpovědětSmazat
 11. Západ ovládají Židé a "přihřátí". Dále si položme otázku pro koho jsou války přínosem - kdo z nich profituje ?
  Vatikán a Židovští finančníci, jež jsou rozmístěni po celém světě.

  OdpovědětSmazat
 12. Rusové jsou nezlomní, výjimeční lidé rádi položí život za svoje Rusko.

  OdpovědětSmazat
 13. Rusové nic nezačínají ale vždy to ukončují,jejich oběti jsou neuvěřitelné a vždy se postaví na nohy a jdou dál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko vše začínalo a ukončovalo podle toho s kým mělo zrovna holport. Bez dobré koalice totiž Rusák všecko vždycinky projel! Počínaje Livonskou válkou, přes války s Poláky tzv. Smolenskou, Sedmiletou válku, kdy přesedlal na stranu poraženejch, po Krymskou válku a války s Japončíky. Svý porážky završili opět přestupem k poraženým hanebným mírem brestlitevským 1918! A ani pak to nebyla žádná sláva - nejdřív dostali po mordě od Poláků od pak od Finů! A nemít v zádech Ameriku za WWII. už by ani neexistoval ani ten kaganát SSSR, vzniklý poté co Rusko zaniklo v roce 1917 a jehož nástupcem je současný parchanát Chujlostan, země obývaná těmito "bílými negry" - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které předpověděl už před více než 100 lety geniální prorok Leon Bronstein.

   Smazat
 14. 15.00 ty jsi jelito vid...???
  Velet armadam muze kazdy ale valky vyhrava narod...pomoc spojencu...???
  Uz behem bitvy o Stalingrad byla vyroba zbrojniho prumyslu sssr zhruba 2× vetsi nez vyroba 3 rise...po Stalingradu a bitve u Kursku byla valka rozhodnuta...pomoc spojencu byl ciste pragmaticka a pro valecnou masinerii tehdejsiho sssr nebyla nijak vyznamna cimz nijak nezpochybnuji tuto pomoc...bud ujisten ze tehdejsi sssr by germany a jejich debilni spojence zadupalo do zeme i bez anglanu i usa...usa meli plne ruce prace s japonciky a mala britanie pouze skemrala o pomoc....vylodeni v normandii...??? Nez doslo k vylodeni zapadni spojenci pozadaly tehdejsi sssr o velikou ofenzivu na vychode aby nackove preveleli sve nelepsi jednotky na vychod...soveti vyhoveli a ofensivu zahajili a vazali zhruba 70% nejlepsich nemeckych divizy...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.