Reklama

sobota 7. září 2019

Situace kolem sochy maršála Koněva se opět začíná hrotit. Ruský ministr kultury označil starostu Prahy 6 Koláře (TOP 09) za nacistu. Inu…


Ondřej Höppner
7. 9. 2019    hoppner
Ruský ministr kultury Vladimir Medinský prohlásil: “Starosta jakéhosi obvodu řekl, že radě předloží návrh na demontáž památníku. Skutečnému osvoboditeli a zachránci města. Je to takový místní gauleiter.” (“Gauleiter” je označení vůdce regionální pobočky německé nacistické strany NSDAP. V čele této strany stál po většinu její existence Adolf Hitler.) Oním regionem je v této souvislosti míněna Praha 6 a strana, kterou zastupuje starosta Ondřej Kolář, se jmenuje TOP 09.


Ministr kultury Ruské federace tak v podstatě přirovnal TOP 09 k nacistické NSDAP.
Socha maršála Koněva, osvoboditele Prahy

Na stranu ruského ministra kultury ohledně výroku ruského ministra kultury se překvapivě (jde o velmi tvrdý výrok, o kterém je třeba polemizovat, pozn. A&F) postavil prezident Miloš Zeman. Ten ostatně již dříve TOP 09 kritizoval pro extremistické tendence.

„Ruský ministr kultury zřejmě naráží na fakt, že starosta Prahy 6 hodlá odstranit pomník osvoboditele vyhlazovacího tábora Osvětim. Jeho rozhořčení tedy plně chápu,“ vzkázal prezident Miloš Zeman po svém mluvčím Jiřím Ovčáčkovi.

Prezident Miloš Zeman též upozornil na to, co již dříve avizovaly Argumenty & Fakta: Že skutečným důvodem kontroverze kolem sochy maršála Koněva je zájem vedení městské části o realizaci projektu výstavby garážového komplexu na náměstí Interbrigády, na kterém je pomník postaven.

Poznámka: Podle některých pozorovatelů byl pomník sochy polit rudou barvou s vědomím vedení Prahy 6. Pro toto vážné podezření však neexistují důkazy.

Starosta Kolář (TOP 09) se ohledně výroku ruského ministra kultury, že je něco jako oblastní vedoucí NSDAP, ohradil a další kroky nechal na ministerstvu zahraničí ČR. To zkrze médium ministra promluvilo, že omluva by bodla.

Ruský ministr kultury se však rozhodně omlouvat nehodlá. Naopak
připomněl, že Praha byla osvobozena po pádu Berlína, a že zemřelo asi 12 tisíc sovětských vojáků, když osvobozovali Prahu. Vděční obyvatelé Prahy poté postavili Koněvovi pomník.

Kontroverze proti maršálu Koněvovi, osvoboditeli Prahy, má celopražský rozměr. Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) v srpnu rozhodl, že pamětní deska připomínající osvobození Prahy Rudou armádou v čele s maršálem Koněvem od nacistů nebude po rekonstrukci navrácena na zeď Staroměstské radnice.

Také na tento krok primátora Hřiba ostře reagovalo velvyslanectví Ruské federace, byť ne tak ostře jako na Koláře. Situace s deskou je stále otevřená a stále je možné (pravděpodobné), že se vrátí na své místo.

O dalším osudu sochy maršála Koněva v Praze 6 budou rozhodovat zastupitelé 12. září.

88 komentářů :

 1. Dal bych tam sochu Havla jak ukazuje směrem na Barrandov, s cedulkou "za svobodu a demokracii, konečně je to tam moje"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10;21
   Protiprávně byly tomu UDAVAČI HAVLOVI vráceny nemovitosti,který byly strejci kolaborantovi ZÁKLADĚ BENEŠOVÝCH DEKRETŮ ZABAVENY!!!!!!!!

   Smazat
  2. Až bude chtít jet k pomníku legionářů poslanec Gazdík, tak v Moskvě bude vystupovat a nastupovat do letadla a stejně už nic nevyřeší. Ono vždy platí, jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá.

   Smazat
  3. Tajná podvratná akce TOP 09 a landsmanšaftu proti českým vlastencům odhalena!

   https://www.youtube.com/watch?v=zTPK1r4yZ3I

   Smazat
  4. Bylo by dobré, že když starosta P-6 odstraní pomník Koněva, tak aby ruská strana začala s odstraňováním pomníků českých legionářů. Oko za oko a zub za zub.
   Tak by to bylo správné a spravedlivé.

   Smazat
  5. Mezi památníky Koněva a legionářů je velký rozdíl. Zatímco sovětští vojáci osvobozovali Československo a za nás umírali v boji s nacisty, legionáři se zapojili do občanské války a zabíjeli Rusy.

   Smazat
  6. mě se libi jak se fašisti hnedka ozvali jak ta potrefena husa a na čete kejhaji kdejaky vysvětlovači nevysvětlitelna co si mame spravně myslet když už tu nenažranou svoloč platime

   Smazat
  7. 3:28 Či snad Židy? To asi né, páč těma byli většinou sami, což ... !☺

   Smazat
  8. 3:28 Plně s Vámi souhlasím, jen pořád mi není jasné proč naši legionáři ty pomníky v Rusku mají. Vždyť pro Rusko nic dobrého neudělali. Na druhé straně maršál Koněv osvobodil Prahu a její obyvatele od jisté smrti.

   Smazat
 2. Platí-li informace o developerském zámyslu s náměstím, není co řešit a studovat. Prachy, prachy a ještě jednou prachy - to je ta pravá příčina tanečků kolem památníku.
  A ten starostenský vyjevenec z Phy6 plní jen zájmy byznysu. Nějaké politické pozadí Koněvovy osobnosti je mu v podstatě fuk, penízky jsou potřeba.
  V.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TOP09 stojí na propadlišti. Je pro ně lepší odejít do pekla bohatý :-)

   Smazat
  2. Kolik má slíbeno??

   Smazat
  3. Zřejmě máte pravdu,protože developerům jdou všichni nepoctiví na ruku,protože si finančně přilepší na úkor ostatního.Je mi s takových lidí špatně.nemyslí na budoucnost měst a lidí,kteří v tom městě žijí.Nějaké monstrum přece Praha nepotřebuje,byty pro mladé(finančně dostupné),to se nestaví,jenom kanceláře(není divu,úředníků je víc než pracujících),hyper markety a pod.Popřevratoví politici stojí za dvě věci,za nic a za ho*no.Kéž by se už našlo pár lidí,kteří by to dali do pořádku,ale to je asi pouhé(sajen -fikšn).

   Smazat
 3. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Od Rusů škoda, čekal bych od nich inteligentnější a duchaplnější reakci. Rozhodně prohlášení ministra není zrovna na dipolomatické úrovni. Nechal prchlivost cloumat svým majestátem. Na druhou stranu není se asi čemu divit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Četl jste vůbec to jeho vyjádření, nebo jenom následné vyjádření kvičící pražské kavárenské sebranky?

   Smazat
  2. A koněva nazval masovým vrahem nácek kolář. Jak se do lesa volá tak se ozyvá?

   Smazat
  3. To jsou hrdinové na té Praze 6! Výdyť ten Rus má pravdu. Já se za ty pitomce fakt stydím, stále do toho rejpou a jenom zhoršujou situaci. To samé s Čínou. Hlavě USA! To je základ

   Smazat
 4. Abych pravdu řek, tak se těm havlomládežníkům nedivím. Je to už moc daleko od té druhé války. Pro ně to je něco jako pro nás byla ta první. Nějaké staré události. Navíc nehrozilo, že by nás případný vítěz, císař pán, poslal do plynu.A přitom když jsem přišel na svět, tak to bylo pouhých dvacet let od jejího konce.
  Jejich otcové jsou většinou také narozeni v době "míru" a tak ani oni nemají pocit nějakého vděku za svou existenci.
  Myslí si, že přece ti naši noví přátelé ve zbrani, němci, by nás čechy určitě vzali na milost, byli by jsme jim rovni, uměli by jsme německy a bylo by to všecko fajn.
  Jejich historický dosah je maximálně od roku 1968. Od toho
  data se v jejich hloupých hlavách rozvíjí jejich myšlenkový
  svět. Většinou se narodili daleko po tomto datu, zato o tom
  všem vědí víc, jak tehdejší účastníci.
  No a omáčku kolem té doby, jim do hlav nalili většinou staří kolaboranti s němci, zapšklé staré struktury z první
  superdemokratické republiky, pánbičkáři a odstavená šlechta.

  OdpovědětSmazat
 5. Ruský ministr kultury jistojistě není zdaleka sám, kdo takto uvažuje. Myslím že je ve svém vyjadření až příliš slušný, co se té pražské filcky týče.

  OdpovědětSmazat
 6. Jo jen si stále nasírejme Rusa. Zeptejte se u výrobců mléka a mléčných výrobků o kolik milionů díky sankcím přicházejí. Navíc Rusové jako protiopatření, sami přestali od nás odebírat některé zboží, které sankcím nepodléhá a berou to z Německa, Francie, Itálie, Řecka, Kypru... My nejsme ti nadřazení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tyto země s Ruskem obchodují sankcím navzdory, pouze kolonizované Česko si to díky svým přitroublým a zaprodaným loutkovým politikům nikdy nedovolí

   Smazat
  2. Ona ještě existuje firma, která si nenašla cestu přes Bělorusko? Smutné, německé a francouzské firmy na to dávno přišly.

   Smazat
 7. Co vlastně řekl ruský ministr - překlad: Ministr připomněl, že Praha byla osvobozena po pádu Berlína. Dodal, že zemřelo asi 12 tisíc sovětských vojáků, když osvobozovali Prahu. Vděční obyvatelé Prahy poté postavili Koněvovi pomník. „A pak nějaký starosta řekl, že radě předloží návrh o demontáži pomníku. Skutečnému osvoboditeli a zachránci města. Takový „Gauleiter“ místního měřítka. Prezident Miloš Zeman jako moudrý, zkušený a vzdělaný člověk řekl, že je to hanba. My samozřejmě prezidentovi děkujeme za jeho podporu. Doufáme, že po jeho projevu přijmou pražské městské úřady správné rozhodnutí, “ řekl Medinský.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gauleiteři z Prahy 6 budou dne 12. září rozhodovat o výstavbě na náměstí Interbrigády, kde by jejich vděční sponzoři rádi postavili nějaký ekologický mrakodrap s podzemními garážemi, kam se bude vjíždět na místě dnes překážející sochy. Tito gauleiteři musejí zároveň nezbytně revokovat výsledky druhé světové války. Bude se stavět, bude i všimné od vděčného developera, peníze přece nesmrdí.

   Smazat
  2. Pravda a láska v Praze zvítězí na celé čáře, navzdory zbytku Česka :-)

   Smazat
 8. Nepochybně dochází k soustředěnému útoku na všechny základní zájmy našeho státu. Majetkový převrat, zejména církevní restituce a zpochybnění Benešových dekretů, výprodej přírodního bohatství, podlamování schopnosti produkovat potřebné množství potravin, ale též revizionistický výklad dějin, infiltrace do mocenských orgánů, včetně justice, ovládnutí sdělovacích prostředků atd.atd. Je prostě deset minut po dvanácté, abychom se začali tvrdě bránit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:05
   Souhlas, jen nevím jak se bránit, jsem pacifista a nesnáším revoluce, které končí Majdanem. Historie se opakuje, mám k reakcím na kauzu Koněv názor,že jde o záměrně inscenovaný konflikt.Nejsem pamětník, ale traduje se, že po válce se nejvíce mstili na němcích, dřívější konfidenti. Proto mám podezření, že z původních rusofilů se obratem stali rusofobové Proto prosím, neblbněme a propříště už nestavme politikům pomníky.Ukončeme nějak slušně hádky okolo sochy. Určitě existuje mnoho jiných problémů v Praze, které má magistrát řešit.

   Smazat
  2. Něco nehezkého zřejmě chystají na 17. listopadu. Demokraticky zvolená vláda (ve svobodných volbách) by měla mít všechny složky policie a armády ve střehu.

   Smazat
  3. Chápu 11.37 ale ta druhá strana nepřestane provokovat, mají pod kontrolou masmédia, neziskový sektor, do značné míry mocenský aparát, finanční zdroje...Moc šancí nemáme, ale začněme třeba tím, že podpoříme ve volbách pouze vlastenecké strany, které by se měly integrovat...

   Smazat
 9. Pro pravdu se lidé zlobí. Jistě nejde o nacismus starého hitlerovského střihu, ale nového, bruselského, EU/NATO nacismu, který deklaruje Evropou a Evropany hranicemi států EU/NATO, ostatní jsou pro Brusel podřadní podlidé - a tím jsou vytvářeny uměle příkopy mezi státy a národy, jsou vedeny lživé propagandistické kampaně nejen demagogií proslulou čété. A proč? Protože EU/NATO jsou orgány diktatury peněz = kapitálu a ten strádá bez válek a masového vraždění a tak si proto k obrazu svému stvořil právě EU/NATO. Války, války, války, drancování cizích porobených zemí, otročení lidí, vyvolávání migrace a kupčení s migranty, to je potřeba kapitálu a smysl jeho žoldnéřských i byrokratických sil!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. totiž kapitalismus a fašismus jsou jenom takové spojené nádoby, nezbytná symbióza, přestali to už i skrývat, projevy tohoto spojení jsou už přece vidět na každém kroku

   Smazat
 10. Nemá ten Kolář něco společného s imbecilem Petrem Kolářem nenávidící vše ruské ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to jeho syn. Jablko tedy nepadlo daleko od stromu....

   Smazat
  2. Kolářové by si měli nechat vypracovat rodokmen do třetího kolene... asi by se divili. Už se to stává veřejným tajemstvím.

   Smazat
  3. 12:23
   Myslíte to, že mezi svými předky mají nacistu, dokonce člena Gestapa? Nevím, jestli to tak je, mě osobně stačí jejich současná fanatická imbecilita, slouhovství vůči sponzorům a developerům v Praze, připosranost vůči politikům a mocným ze západu, neschopnost vlastního názoru, prostě žvanící loutky. Takový lidský odpad jako oba Kolářové nemá v politice co dělat.

   Rudý škorpión

   Smazat
  4. Slávku, každý slušný politik by měl zveřejnit rodokmen do třetího kolena a zdůvodnit změny názorů a příjmení!

   Smazat
  5. Mně bohatě stačí, když se starej Kolář přiznal, že pochází z Moravííííí. Pak nám tady kdejakej idiot z Brna a okolí píše, jaký jsou Pražáci kreténi. Tak to vezměte, kdo nám tady vládne z Moravy, Hřib, Kolář, Tupolánek, Dalík, Sobotka, není dost řádků na ty Moraváky, co se sem naserou a už nikdy neodejdou.

   Smazat
  6. 17:31- ne každý, kdo pochází (narodil se) z "Morávie" je Moravan a ne každý Pražák je Čech! Kromě politiků, kteří nějaká jména mít musí, rodová se mohou lišit, "jsou i "nečeši a nemoravané" zde většinou anonymové, kteří neradi uvádí svoji skutečnou národnost.

   Smazat
  7. 17.31
   máš v tom trochu hokej chlapče. Kolářové Krnda ze Slovenska, Hřib (koloděj) z Moravííí nebo Hudeček z olomouce je vaše blbost, že si nedokážete zvolit strany které tam dají Pražáka. No v Praze už je náplavy víc jako rodilejch a tak se nedivte

   Smazat
 11. Pirátská prašivka hrdinně bojuje proti Číně, sTOPácký nácíček vede útok proti Rusku. A české obyvatelstvo bude dlouhodobě sklízet výsledky jejich šafářování v cizích službách. V obchodu s Čínou a Ruskem budeme mít utrum a jiné státy EU si budou zatím mastit kapsy i na náš úkor. "Odbrždění" představitelé pražské kavárny jsou ještě větší blbečci než se dalo čekat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:29
   Někdo tyto prašivky a TOPácké nácíčky do těch funkcí zvolil . Kdo asi ?
   A mlčící většina na to jen tupě zírá . A o tom to je .

   Smazat
  2. Kdo ty prašivky zvolil - správně tady někdo píše, že v Praze je rodilých pražanů pomálu. Jen u nás v domě jsem z patnácti rodin jediná v Praze narozená /a v Praze narozeni i moji rodiče, prarodiče a v oblasti dnešní Prahy předkové do 17 stol./ A co mohu jedna proti čtrnácti? Takhle je to v Praze v malém.

   Smazat
  3. Marie, v Praze má "domovský pobyt" hodně nečechů,říkejme jim "kavárna".Jsou také rodilí a děti počali v mnoha státech světa. A všichni mají volební právo. V tom hledejte problém, Ti vždy budou organizovaně volit "své", jasný!

   Smazat
 12. Kromě zlodějin,podrazů,dehonestování a osočování slušných lidí v ČR NIC nefunguje. Tak už se nebudeme trápit. Zrušme prezidenta,vládu,parlament a všechny státní instituce a na místo českého jazyku nechť se učí němčina. Tak to EU a naši lepšolidi chtějí. HOF.

  OdpovědětSmazat
 13. TOP0,09 se přece nadšeně ke svému náckovství hlásí na sjezdech sudetoněmeckého landsmanschaftu. Extremisté tedy rozhodně jsou, což už většina lidí mimo Prahu dávno pochopila, proto už je také volí jedině v Praze. A "Pražák" je dnes už skutečně snad i psychiatrická diagnóza (omluva těm několika málo normálním Pražákům). Za vše hovoří výsledky každých voleb - bez výjimky.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě v Praze existuje spousta rozumných normálních lidí, nejsou tady všichni čuráci a krávy.

   Smazat
  2. A k tomu výroku šéfa Ruského minkultu mohu pouze konstatovat, že to sedí jak prdel na hrnec, za což mu děkuji.
   Použiji v budoucnu ;-)

   Smazat
  3. Nechej toho, jaký je rozdíl mezi TOP, KDU, pyjráti a ČSSD, to je jedna banda, kterou ovládají cizokrajní spoluobčané. Pamatuješ na oranžovou Ostravu? Tak dlouho se volí ČSSD, až tvůj byt dostane Bakala.

   Smazat
 14. Jo přesně tak souhlas s Ruským ministrem ty západní poskoci jsou kovaní fašisti.

  OdpovědětSmazat
 15. Stejní živočichové vás tahají na majdany a překáží jim Babiš. Kolem Itálie krouží lodě plnné kulturních obohatitelů a čekají na výměnu vlády.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A už se nabírají další, v Lybii se platí pašerákům $1500 za číslo do pořadovníku. Když jsem kdysi argumentoval, že Beppe Grillo není vhodný politik a naopak Liga severu má mnohem racionálnější cíle, tak mi nadávali do fašistů. Teď se to ukazuje v plném světle. 5* je probruselská partaj, jako vyšitá, plní příkazy neomarxistů a o obyčejné lidi jim vubrc nejde. Nedivil bych se, kdyby tomu tak bylo odpočátku a Itálii byli implantovaní.

   Smazat
 16. Vyjádření Rusů k tomu, že starosta Kolář je jen obyčejnej místní pražskej nácek přeci předcházelo vyjádření Koláře k ruskému generálovi Koněvovi, že je to jen obyčejnej ruskej masový vrah - co čekal? Ruské státní vyznamenání z rukou Putina? :-)
  A co zde teď řeší karierní eurohujer Petříček? Prož zase lžete jak demokratické většině zcizená ideologická čt?
  Petříčku, tady to máš černé na bílém:
  Ondřej Kolář: "Ať se nikdo nezlobí, ale proč tu máme mít sochu masového vraha?"
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/starosta-prahy-6-kolar-socha-koneva-tady-nema-co-delat-40295333

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petříček je obyčejná neschopná a ovládaná trubka. Stydím se ČSSD, stydím se i za jejich ministra trubku. Budu to muset vydržet do parlamentních voleb, pak už i ČSSD (ale i TOP, STAN) konečně přestane této zemi škodit.

   Smazat
  2. Gauleiter Kovář, nebo jak se ten kokot jmenuje, je v sedmém nebi, extázi svaté Terezy, tanci svatého Víta. Tohle přesně chtěl, rozpoutat nenávist, negativní vášně, nabít primitivům. V tom si tihle úchylové chrochní - ujíštují své páníčky a hrstku svých příznivců (i v Prase !) že stojí pevně jak Barrandovská skála, na stráži blbosti a debility.
   Zoufalce Petříčka, ostudy tohoto státu, nekomentuji, pouze jím pohrdám. Ostatně stejně tak jako gauleiterem Kolářem, jeho povedeným fotrem, a celou tou squadrou NSDAP-TOP09.
   Ale na rozdíl od Petříčka se mi zdá že Kolář je svým primitivním způsobem inteligentní, to Petříček...chi

   Smazat
  3. Gauleiter , spravny a velmi vystizny termin. Mluvi,vysvetluje a informuje presne o vsem.

   Smazat
 17. Lepšolidi vedou své osobní a dosud nevybojované války proti Sovětskému svazu. Který v jejich očích představuje dnešní Rusko a jeho lid.
  Stále ta stejná nenávist, stejný sentiment. Nácka.
  Ruský ministr to vystihl dobře.
  Není zač se omlouvat!, leda tak denně řezat, ty zpupné spratky - ýbrmenče ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:08 Ruský ministr to vystihl dobře, protože vidí jasnou souvislost mezi Kolářem a Banderovci, kteří se ohledně památníků vojevůdcům RA chovají naprosto stejně.

   Existuje starobylá čínská moudrost:
   "Chceš-li vědět, zda je tvá cesta správná, pozorně se rozhlédni s kým po ní jdeš."
   Pan Kolář jde po cestě Hitlerovců a Banderovců. Zřejmě si už nepamatuje, kam je ta cesta dovedla.

   Smazat
 18. Prý se nejedná o garáže,ale jde o něco zásadního a nařízení přímo z nejvyšších míst,bude tam postavena mešita,Praha musí jít příkladem.Proti tomu nebude,nemůže protestovat Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je samozřejmě dobrá blbost, vždyť se jedná o náměstí, ne volný flek. To spíš ty podzemní garáže.

   Smazat
 19. Nácíček Kolář kvičí a domnívá se, že k němu vypukne diplomatická válka. Kde proboha vyhrabali takového pablba, který si nevidí ani na špičku vlastního nosu?

  OdpovědětSmazat
 20. Za současného stavu neomarxistické vlády,je ta mešsita pravděpodobnějši.
  S jeji střechy budou shazovat prý naši spojenci Afroarabové ty thermo boys,aby si zjistili,zda opravdu umi létat!

  OdpovědětSmazat
 21. Ministr kultury RF je zároveň předsedou Ruského spolku vojenské historie a má - kromě jiného - na starosti také pomníky hrdinům války, organizaci historických rekonstrukcí a podporu vojenských historických akcí. Takže o vojenské historii i tradicích něco ví, na rozdíl od - pro většinu národa - skutečně bezvýznamného politika z místní části Prahy, jenž by měl problém i se jménem armádního gen. Ludvíka Svobody nebo Vladimíra Remka. Bohužel, takoví lidé se v současnosti pasují na vůdce, jimž je dovoleno vše. O Petříčkově žádosti o omluvu z ruské strany už je zbytečné se vůbec zmiňovat. Bože, jak jsou stateční!

  OdpovědětSmazat
 22. Demokracie dospěla do stádia, v němž se začíná získávat navch obava Aristotelova z této formy vlády. Je to proto, že lidé rezignovali na obranu a ochranu demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:56- bohužel nebylo lidu řádně vysvětleno, kterou demokracii by měl dobrovolně bránit, tak zbývá mu již jen dát impuls "befelem" na Rusa!

   Smazat
 23. myslím že ty zmetky podceňujete, nejde o jednu sochu - podívejte se na to v širších souvislostech - prohlášení o koblihářoj že je bejvalej premiér, milion děvek, řev že si dovolili stáhnout obvinění kobliháře (čapí hnízdo - pěkně jim to nabouralo manuál), rozhodnutí soudu že se má omluvit za to že prohlásil že demonstranti jsou placenej kompars a další a další - vše je součást plánu přípravy a zpracování lůzy na listopadovej puč - financovanej ďáblem sorosem a prováďenej děvkama z demobloku a součástí jsou samozřejmě i masmédia s presstitutama, která říděj

  OdpovědětSmazat
 24. Naši páni politikové mne opět nepoťěšili i já je nepotěším. Tentokrát u voleb budu se svým hlasem velmi váhat komu ho dám. Při svém vzájemném kočkování si zbytečně vybíjejí energii, úplně se odtrhli od reality a ztratili tah na branku. (Své programové cíle.) Že se hádají uvnitř svých stran vem čert,je to projev vnitřní demokracie. Že se hádají mezi stranami je nejen normálka ale i povinnost opozice. Co mi ale hlava nebere, proč do mezinárodní politiky vytahujem individuální postoje jednotlivců a nedržíme jednotu. Už mi moc vadilo žalování na Babiše u EU. Copak jsme tak impotentní, že si domácí problémy nedokážeme vyřídit doma ? Dnes se blbne se sochou, na které si chce někdo zabodovat, ale je to zbytečné čeření vody. Když to vezmu vážně, tak se politika s Ruskem má soustředit na jiné priority a v souladu s EU. Pan starosta P6 to přepískl, v okamžiku kdy se snad oteplují vztahy mezi Ukrajinou a Ruskem (výměna zajatců), si přihřívá svou polívčičku a primitivně se snaží zviditelnit TOPku. Je to kontraproduktivní a bylo by moudřejší válečné ohniska hasit, než je rozfoukávat a tak nějak cítím i postoj EU. Nefandím panu Kalouskovi, ale hloupá provokace se sochou určitě není z jeho hlavy.

  OdpovědětSmazat
 25. Ten sovětský soudruh ministr by si měl uvědomit, že se nepíše rok 1970 a ČR už dávno není jejich kolonií

  OdpovědětSmazat
 26. ben
  aeronet píše pravdu jako nikdo jiný. Všechno má ozdrojované a logicky seřazené. Já si madarské události moc dobře pamatuju. Bylo mi 17 let. Věšelo se, vraždilo se, pár dní vládla lůza ulice než tomu Rusové zatli tipec. Kdo chtěl odešel (Puskáš..)kardinál Munczenty se ukryl na velvyslanectví USA kde po letech zemřel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně bylo méně, přesto si vybavuji vyprávění někoho z rodiny jako očitého svědka. Byla to mezinárodní akce, něco jako pomoc v 68.? Faktem je, že dotyčný vyprávěl o kandelábrech s pověšenými komunisty.

   Smazat
  2. No to určitě, asi jako když okupanti vtrhli v roce 1968 k nám a tvrdili, že tady byla kontrarevoluce a proto museli střílet české lidi a rozstřílet muzeum. Ruská/sovětská/ lež a to ji jde stále skvěle.

   Smazat
  3. Povolný, museli tam viset komunisti, když se v Maďarsku jednalo o boj mezi dvěma bandami komoušů.

   Smazat
  4. Bene, Rusové nevěšeli komunisty na kandelábry, možná stříleli antikomunisty a mnohé popravili. Zkuste mi vysvětlit ty dvě bandy komoušů, co se vzájemně věšeli!

   Smazat
  5. 21:20 Bene, jestlipak sis položil otázku, proč "okupanti" jen "rozstříleli muzeum", když jim v tu chvíli šlo o život? Když jejich technika byla obsypaná lidmi a dokonce jim byl zapálen tank? Jak to odpovídá tvému tvrzení o "střílení českých lidí"? Víš prd, já jsem to zažil. Tak mi nikdo nemůže nakecat to, co se daří nakecat prázdným tykvím. Jedné takové tykve jsem se nedávno zeptal, co ví o roce 68. A ona, podobně jako vy, povídá: "Nóó, vtrhli k nám Rusáci a kdo se jim nelíbil, toho zastřelili". Málem mě museli křísit. Takové jsou výsledky debilizace národa, viditelné i na tobě.

   Smazat
  6. Ano přesně tak, věšeli je právě tací Kol. stejně tak jako by nejraději věšeli dnešní příznivce Zem. Babi. Oka. Ano je to stejně nenávistná nepřizpůsobivá sorta lidí.

   Smazat
 27. Radnice chce prosadit referendum jako na Krymu, ale bez zelených mužiků se samopaly. Pražský lid rozhodne, zda tam toho panáka chtějí a když ne, půjde k zemi. Proti referendu snad nebude mít výhrady ani rusák, ani náš hradní Eman.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:24 ty voe, too mě poser. ty seš lid ? no kurva.
   škoda že žižka nežije, ten by s vámi zatočil.

   Smazat
 28. Mně se zdá, že to ten ruský ministr vystihl docela přesně, že je to takový místní gauleiter. Fascinující na tom je to, že přes tu všechnu ostudu a pohrdání ze strany většiny lidí, namísto aby chodili kanálem, tak to oni ne. Drzé čelo lepší než poplužní dvůr. Opravdu hrozivý rozměr arogance. Ale vše špatné k něčemu dobré. Pověst, kterou tahle top09 znovu potvrdila, no to myslím že je dobře, že každý vidí, co to je za hnus, v tom je doba přínosná, že je vidět co kdo je zač. Rozměr a trvání této sprosté top provokace je opravdu udivující. ...Další, namísto aby ministr vnitra Hamáček (ČSSD) tyhle provokace odsoudil, jeho hlavní starost je sdělovat, jak je nespokojen, že tomu nepříčetnému kolářovi údajně někdo vyhrožuje smrtí. Místo aby chránil veřejný zájem před kolářem, chrání drzé počínání jeho pravicových spojenců. I kdyby mu někdo vyhrožoval smrtí, což by bylo zavrženíhodné, bylo by to pochopitelné z toho jednoduchého důvodu, že akce vyvolává reakci. To je v lidské přirozenosti. Bylo by velmi nesprávné, kdyby tenhle kolář nebyl za své počínání potrestán. Namísto toho se Hamáček (ČSSD) nechává vtáhnout do hry, ze které nic získat nemůže. Je to takový zvláštní druh masochismu. Podobně ten ministr Petříček (ČSSD), namísto aby odsoudil tyto provokace extrémní pravice, žádá omluvu od ruského ministra, který se vyjádřil příhodnými a přiléhavými slovy. Co to tady hrajete s lidmi za hru, vám nestačilo, že jste to přivedli na buben a lidi vás mají plný zuby za ty vaše miláčky z antidemokratického bloku, kam vás neustále vaše srdce táhne. Táhněte lidem z vočí, jenom neustále děláte vostudu.

  OdpovědětSmazat
 29. Ona je vůbec celá ta Kolářovic kolaborantská rodinka nějaká divná. Bylo by moc užitečné kdyby si nastudovali dějiny našeho státu alespoň od Přemyslovců. Nikde se v nich nedočte že by nás někdy náš Slovanský bratr Rus vojensky napadl, ba naopak vždy nás tahal jen z bryndy, jednou nás dokonce zachránil za svých milionových lidských obětí před totálním vyhlazením a to ze strany Němce. Zato takový Polák, Němec ať to byl Sas nebo Bavor či Maďar Rakušan nebo Ital tak s těmi jsme byli na válečné stezce neustále. Ano z Kolářovic rodinky čiší jen závis k našemu Slovanskému bratru. Ano náš Slovanský bratr létá do kosmu, má nejmodernější zbraně na světě a to pro svou a počítám že i jednou naší ochrnu. Má nevětší surovinové bohatství a dokonce i předpoklady stát se světovou ekonomickou jedničkou stejně tak jako jeho spřátelený stát Čína. Vždyť i Therese Mayová prohlásila že se Čína stane jejím nevětším obchodním partnere, zrovna tak jako to včera prohlásila Angela Merkelová, že se Čína stane nevětším obchodním partnerem celé EU, né jen Německa. No potom takovým Kolářům, Kalouskům, Rakušan a jiným kolaborantům nezbude než emigrovat.

  OdpovědětSmazat
 30. Těmto hovadům není nic svaté ač se neustále schovávají za ten krucifix. Možná že řádně odvádějí těm vyžraným žokům desátky a potom je jim nejspíše odpuštěno.

  OdpovědětSmazat
 31. Zde máte tu morální špínu která se dnes zaštiťuje "DEMOKRACIÍ". Jsou to přesně ti Kolářové cháááááá : Zdeněk Svěrák jako celebrita poctivosti (nebo morální špína?)


  Jak to skutečně bylo s naším panem Zděnkem Svěrákem, humoristou, který kádruje lidi, který kádruje voliče?

  Tento pán, který obviňuje jiné z nemorální cti, byl 8 let v KSČ. Prozřel v roce 1961 a vstoupil do KSČ. Dobře, byl pomýlený demokracií. A prozřel...

  Obrácení Ferdiše Pištory bylo v roce 1969, kdy z KSČ vystoupil. Jistě, prý mládí udělalo své. A tak se pan Svěrák omluvil československému lidu podruhé. Prý prozřel úplně.

  Pak nastala normalizace. A pan Svěrák se omluvil potřetí. Soudruhům. Že se pomýlil, unáhlil a.... A podepsal antichartu.... Prozřel potřetí!

  Pak přišel rok 1989 a pan Zděnek Svěrák, humorista, odvolal, co předtím odvolal, podepsal, že podepsal Antichartu z pomýlenosti a... Omluvil se československému lidu...

  Prý opět prozřel! Počtvrté!!

  Ano, to je ten Svěrák, co strašně nenávidí Klause, Václav Klaus jím pohrdá a morální veličina Klausovi a dalším nadává!

  A nyní ať posoudí každý sám. Vše se dá dohledat. Kdo to ale věděl?

  Proto byl v roce 2006 zvolen jako Největší Čech... Co dodat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co jeho Husákovské ocenění co ???? za jeho budovatelská dílka co chááááá Tento člověk je vzorem naší amorálnosti cháááááá Ale Kolářům to jaksi nevadí, dnes stojí na té správné straně, no jenže jen do doby než dostane výhody z té druhé strany, asi tak jako náš pan soudruh senátor Jaroslav Kubera a statisíce voličů toho pro lid směšného demokratického spolku že chááááá

   Smazat
 32. Vždyť i takový "demokrat" Tomáš Klus si vzal za kmotra toho normalizačního rudého ďábla Z. Svěráka. K tomu se již více snad ani nedá dodat.

  OdpovědětSmazat
 33. Souhlas. Z pohledu Rusů se ani jinak jevit nemůže. Jedinou omluvou by mohla být duševní choroba zmíněného starosty.

  OdpovědětSmazat
 34. Žádný skandál! Ruský ministr kultury má pravdu !!! A já bych ještě pár jmen přidal.

  OdpovědětSmazat
 35. Kdyby byla KSČ u moci, tak pražská kavárna dnes chodí s věnci a kytkama k památníkum. Pokud by bylo u moci NSDAP, tak by udávali české vlastence. Dnes tu velí USA,tak naší pejsánci se předhánějí kdo je větší rusobijce.

  My občané nikdy nezapomeneme že při osvobození Československa padlo 140 000 vojáků Sovětské armády a 116 američanů.

  OdpovědětSmazat
 36. Pane starosto, pořiďte si bělouše, kyrys, palaš a vyražte

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.