Reklama

neděle 15. září 2019

Socialismus pro 21. století

Václav Umlauf
15.09.2019 E-republika
Nelituji dnešní socany, protože jsou prodejní jako pravice. A svou hloupostí a zlodějnami pomohli ke vzniku korporátního fašismu, kterým u nás skončila demokracie. Ale také nevěřím miliardáři Babišovi, že pro mne bude bránit sociální stát v západoevropské podobě.


Za rok budou krajské volby, ve kterých půjde sociální demokracie pod pět procent a bude vymazána z politické mapy. Pak budou následovat celostátní volby a dojde k témuž masakru socanských betlémských neviňátek, která ovšem už dávno přestala být nevinná. Důvody jsou jasné, podívejte se na článek Pitva mrtvé Demokratické strany v USA. Sociální demokracie zradila chudé lidi, které měla hájit z principu svého založení. Socani prodali po revoluci skrze oposmlouvu Zemana a Klause celý sociální stát jednomu procentu a pak totéž udělali po vítězných krajských volbách v roce 2012. Tehdy socdem dosáhla drtivého vítězství a mohla začít dělat slušnou komunální politiku. Lidé jim věřili, protože věděli, že modří ptáci pod Klausem je okradli a obelhali. Podívejte se oranžovou, červení jsou komunisté, pak jedny modré straky a Starostové pro Liberec.Tuto šanci sociální demokracie projela a kradla ve stejném stylu jako modré straky. Jistěže si tím partajníci zajistili slušnou obživu pro svou hierarchii. Ale také si tím zadělali na dnešní debakl a na budoucí politický holokaust, který přijde příští rok. Podívejte se na druhou volební mapu krajů v krajských volbách 2016. Co bylo oranžové, to skončilo jako Babišova politická divize. A to už Babiš předtím vyhrál celostátní volby v roce 2014. Ve Zlíně to byli lidovci, modré straky vymazány z mapy a socani prakticky také.Nelituji dnešní socany, protože jsou prodejní jako pravice. A svou hloupostí a zlodějnami pomohli ke vzniku korporátního fašismu, kterým u nás skončila demokracie. Ale také nevěřím miliardáři Babišovi, že pro mne bude bránit sociální stát v západoevropské podobě. Tento miliardář vstane levou novou z postele a dostane telefon z Bruselu a z Washingtonu, že má pro jedno promile udělat to nebo ono. Pak tento zástupce jednoho procenta udělá to nebo ono, protože z cizího krev neteče.

Jedno procento miliardářů nepotřebuje levici. Fašismus založený bývalým sociálním demokratem Mussolinim byl založen na principu sociálního státu. Korporátní fašisté potřebují stát totálního Mobilmachung, kde běží mobilizace spotřebních mas za nesmysly. Spotřební masu mobilizovat můžete, svobodné a přemýšlivé občany nikoliv. Ale ty postupně eliminujete, takže zbudou jen ti pilní a pracovití ovčani, kterým oligarchie milostivě nechá zbytky sociálního státu. A když to oblbování a mobilizace funguje jak za Goebbelse, tak se pustíte do koloniálních výbojů, nejlépe směrem na Východ. Je to logické. Všechno je rozkradeno, už nejde udržet ani ten malý zbytek sociálního státu. Jedno procento je ještě nenasytnější než dřív a k financování státního cirkusu jsou třeba nové zdroje. Ty teď Západ hledá skrze proxyválky na celém světě (Libye, Sýrie, Venezuela, Afghánistán atd.). A pokud to bude pokračovat stejným způsobem, tak je zaděláno na globální konflikt. Čína a Rusko jsou stejně vedené neoliberální oligarchie. A zeměkoule je stejně malá, jako byla pro imperiální světové mocnosti před První válkou, kdy se stejným způsobem bojovalo o světové zdroje.

Korporátní fašismus nepotřebuje politické strany, jako je levice a idea socialismu. Oligarchie potřebuje minimální sociální stát, v němž je neohrozí nová, spíše už nesametová revoluce. V ní by jedno procento jednorázově přišlo o všechno, jako se to stalo v roce 1989 komunistické hierarchii. Podle doby trvání poválečného komunismu (1948-89) by to znamenalo, že je potřeba ještě deset let počkat. To se mi zdá dlouho. A navíc si myslím, že jen hlupák zapálí společný barák a pak pracně staví nový. Proto se vraťme k základní tezi o potřebnosti levicových stran.

Korporace vládnou skrze pravicové strany, kterých je tady zhruba tolik, jako bylo partají v bývalé Národní frontě za komunistů. To je proto, aby si lidi vybrali jedny ovesné vločky v různém balení a mysleli si, že co je zdravé pro koně, to je zdravé i pro ně. Proč ne. Pak si 10 procent střední třídy myslí, že se má dobře. A těch deset procent poslušně sleduje skrze pravicové strany ovládané jedním procentem výslednou politiku jednoho promile, které globálně manipuluje měny a státy. Z potravinového řetězce naruby, který se odborně jmenuje trickle-down economics vyplývá existenciální nutnost pravicových stran. Těch zmíněných 10 % kapitálně ožebračované střední vrstvy dnem i nocí vykládá samo od sebe těm zbylých 90 % spoluobčanům, že žijeme v nejlepším ze všech světů. Tento systém ideologického oblbování neoliberalismem začal v USA okolo roku 1980. Viz článek Jak Republikánská strana 30 let oblbuje Spojené státy. Jedno procento potřebuje pravicové strany, protože aritmetika moci jede opačně: 90 % ovčanů je oblbováno skrze 10 % zblblé střední třídy. Dokud bude tato třída bezmyšlenkovitě existovat jako dnes, tak bude podporovat jako svůj zářný příklad jedno procento těch nejlepších kapitalistických mafiánů. A ti zase slouží ve stejném modelu jednomu promile, které manipuluje peníze jednoho procenta skrze měnový a emisní systém. Stejný mocenský systém pod faraonem budoval v Egyptě pyramidy, které mají trojúhelníkový tvar. A kdo je na špici, ten potřebuje veškerou moc státu koncentrovat do svých rukou, aby si udržel tuto křehkou a zcela iracionální vládu jednoho promile nad zbytkem světa.

Nyní se vraťme k levici a k problému sociálního státu. Mladí v USA už pochopili, o co jde. Podle dlouhodobých průzkumů chce už málem polovina z nich nějakou formu socialismu. Podívejte se na čísla z posledního Gallupova průzkumu. Současní prezidentští kandidáti Demokratů jako Warrenová a Sanders chtějí pro USA přesně ten sociální stát, který ještě máme a který nám likviduje pravice za pomoci současné prodejné levice. Tak to ne, soudruzi. Lhát a krást pro jedno procento, to je program současné neoliberální pravice. Nová levice musí dělat něco jiného, protože společnost tvoří oněch 99 % nás všech. A to musí levice dělat i pro střední třídu a dnes dokonce především pro ni. Ta je zatím politicky úplně hloupá a jako lumíci pokračují v sebevražedném běhu, kdy jim jedno procento ničí poslední zbytky sociálního státu. K čemu jim budou dva nebo pět milionů na kontě, když léčba rakoviny je bude stát tři miliony a vzdělání jejich děcka pět melounů? Kde na to vezmete, vážená střední třído? Podívejte se do USA, kde studentské půjčky už ani nikdo nemůže v jejich celku splatit. Normální zadlužení Američanů je cca 20-30 let. Každý větší prohřešek jim jde do záznamu, který ovlivňuje jejich schopnost splácet úvěry nebo ovlivňuje výši jejich pojistky pro sociální a nemocenské zajištění. Tuto formu dluhového otroctví pro střední třídu se teď rychle učí Čína a Evropa. A k tomuto otroctví je možné natisknout tolik státních a jiných dluhopisů, kolik jen papír a rotačka unese. To je cesta do pekel.

Moderní sociální Evropu založily skutkem a slovem komunistické a socialistické ideje. Tak je potřeba přestát krást, lhát a hloupě žvanit a dát se konečně do normální politické práce. Napišme alespoň tři body, které jsou dnes důležité. Viz předešlý článek k tomuto tématu (Politika v časech krize).

Za prvé, občanská Amerika, náš vzor a tam už čtyři mladí z deseti chtějí socialismus. Klikněte si na heslo "nová levice", kde jsou k tomu všechny důležité články. Takže není třeba se za toto slovo stydět, jak to dělá naše stará generace. Ta je kromobyčejně hloupá, protože se nechala okrást o základní výdobytky sociálního státu. A protože se za svou hloupost stydíme, tak mladým nechceme říct nahlas, že jsme dopadli na Moravě jako hubkaři a v Čechách jako sedláci u Chlumce. No a jedno procento mezitím vesele rozkrádá zbytek socialismu, který ještě máme. Mlčení naší hloupé generace je přece souhlas s tím, že se nám všechno sebere.

Za druhé, neoliberálně zblblá intelektuální levice by měla přestat používat termín "levice", pokud pro chudé lidi odmítá cokoliv dělat na úrovni systémové politické změny. A to znamená, že levice hodná toho jména musí jít proti jednomu procentu, musí chtít změnit legální okrádání nás všech přes naprosto nespravedlivý daňový systém a musí chtít systém sociálně tržního kapitalismu, který v západní Evropě úspěšně běžel až do 70. let. Viz heslo "rýnský kapitalismus". Pokud se pseudolevičáci nehodlají po vzoru historické levice účastnit bojů za politickou a sociální spravedlnost, ať si říkají nějak jinak a nematou lidem hlavy. Boj za 100 různých pohlaví a příslušný počet záchodů nebo za lidská práva veverek lze provozovat i pod jinou značkou. A je dobré připomenout jedné pubertální dívce v environmentálním showbyznysu, že asi 100 světových společností je odpovědných za celkem 71% světových emisí.

Za třetí, potřebujeme politickou ideologii socialismu pro 21. století a také potřebujeme politickou stranu, která tuto ideologii začne prosazovat do politické praxe. Normálně by to měly dělat sociální demokracie a komunisté, jenže ty socialismus prodaly jak jidáši za třicet neoliberálních stříbrných. A co je horší, tak prodali jednomu procentu i ty chudé lidi, kteří jim věřili v krajských volbách v roce 2012. A tím se vracíme zase na začátek celého problému.

27 komentářů :

 1. Jakou si mám vybrat stranu či hnutí, když všude je to samé. Srovnejte volební programy, které jsou skoro totožné, a akce po volbách, jak strany rychle zapomínají, co slíbily. První premiér Babiš dokazuje, že se i sliby mohou plnit. Proto má tolik nepřátel z "jeho" úspěchu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všímej si víc SPD. Možná to je volba.

   Smazat
  2. Sociálně spravedlivou společnost se sociálními jistotami jsme tady měli. Zvedněte ruku, kdo ten systém aktivně zničil nebo nehnul prstem, aby ho uchránil. Do milicí by mne nikdo nedostal. Slibovali nám svobodu a vyložili si to tak, že chceme svobodu lhát, krást, podvádět a vydírat. Přiznám se, že tyto svobody nepotřebuji. Chtěli jsme cestovat. Kdyby to komunisti povolili, tak by to dopadlo tak, že by se doma zadarmo studovalo, ale masově by se pracovalo v Německu, Rakousku nebo UK. Domů by si každý jezdil nechat zadarmo spravovat zuby.
   Jen hlupák spoléhá na SPD. Zkušenosti z podnikání ve večerce a cestovce na řízení státu nestačí. Snad nás dva jejich poslanci v Bruselu nezradí. Na konci kariéry si užijí života v luxusu. Až někdo bude Tomia chtít ve vládě, rychle se rozloučí i s referendem a stane se všechno chápající ministr. Mimochodem, zase má jednu nezařazenou poslankyni.
   Dožít se nějak musí. Snažte se, abyste byli potřební a oni lepšolidi by vás museli pořádně zaplatit. Revoluci nechte na ty, koho přitisknou ke zdi.

   Smazat
  3. 22:20 Bolševismus je berličkou nízkých mužů s nízkými ambicemi, projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce i kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, přesahující péči o zdravé a silné, a to proto, aby se opět mohlo zařadit do stáda obecné uniformity masy. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy!"

   Smazat
 2. Přidám odpovídající písničku:
  https://youtu.be/gNyxxzTe0MA?list=PLnNFj-paBnmaTX_maDttbmOXmJOfZSqvc

  OdpovědětSmazat
 3. Neřekl bych, že pravice je prodejná. Dosud jsem nezaznamenal, že by proti politice svých donátorů prosazovala zájmy neprivilegovaných dolních 90%.
  To ČSSD má celou svou historii plná ústa obyčejného člověka, ale politiku zpravidla dělá v zájmu kapitálu. Hraje jen svou roli hodného, v taktice hry na hodného a zlého policajta.
  Instalaci tohoto zločinného režimu ČSSD nenapomáhala z hlouposti, ale naprosto cíleně. Strom se pozná po ovoci.

  OdpovědětSmazat
 4. Odpovědi
  1. Souhlas, i když se domnívám, že opravdovým, základním hybatelem je a vždy byl souboj o zdroje (lidské a suroviny).

   Smazat
 5. Masmédia jsou největšími viníky současného stavu.
  https://www.youtube.com/watch?v=tQP-CfJ2e1A

  OdpovědětSmazat
 6. Socdemáky a komunisty bych dnes do jednoho pytle už neházel.
  První neskutečně ubližovali druhým a spojili se s jejich úhlavními nepřáteli. Socdemáci dnes představují to nejhorší, co naše společnost má, zatím co komunisty vnímám jako státotvornou stranu, která může společnost vést k novému rozdání karet. Premiér stále lavíruje, nepříjímá závažná rozhodnutí v řešení zahraniční politiky a bezpečnosti státu.
  Společnost se začíná fašizovat, potomci fašistů řádí jako černá ruka, protože se dostali k moci (demokratickou cestou). Značná část občanů u voleb dává přednost nízkým pudům nebo k nim vůbec nejde. Nejvíc je to vidět v Praze.
  Míra vymytých mozků je větší než jsem si myslel.
  Situaci vnímám jako velice vážnou, horuji pro předčasné volby a nejvíce nadějí vkládám do Trikolóry, SPD a KSČM.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane Štorek. Na Trikoloru pozor. Maldý Klaus ná sice některé zajímavé prvky, ale v zásadě následuje politický kurz svého otce a to je měkká orientace na nejbohatších 10 tisíc osob naší země. Měkká proto, že bude ochoten (podobně jako Babiš) občas pustit drobečky od stolu multimilionářů a miliardářů i zaměstnancům. Má to dobře spočítané, oklame spoustu lidí a svým sponzorům neublíží. Pokud se mu podaří zachovat sociální smír, naopak jim prospěje a oni to pochopí. Popravdě ani SPD mi nepřipadá příliš důvěryhodná, ale Okamura alespoň dlouhodobě hájí protimigrační linii. U Trikolory nemám důvěru vůbec v ničem. Myslím, že pokud to bude pro Klause politicky příznivé, spojí se s kýmkoliv. Podívejte se na I-net a skuste si najít nějaké články ml. Klause. On opravdu nebyl členem ODS z romantismu nebo kvůli památce na tatínka. Zastává liberální myšlenky a příliš se neliší od ODS nebo TOP09

   Smazat
  2. "Toto" ale každá rozumná společnost musí zahrnovat celou škálu názorů a jedna část nesmí být válcována druhou, jak se vesměs děje! Je nutné najít jiné lidi do reprezentace politických směrů aby nebyli vePři, nehádali se mezi sebou ale v době digitální aby umožnili nikoliv cinknuté průzkumy nýbrž elektronické hlasování k vlastní sebereflexi. Ač pohan, modlím se: Bože vyhoď politiky a dej vládu do rukou sociologům vědeckým ne jen partajním! Je vůbec nějaká studie, jak by měla být lidská společnost ideálně řízena bez "klapek na jedné či druhé straně?

   Smazat
 7. Umlauf se posral po malinach. Jeho socialni stat je prece CCCP.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ach ty troubo 21:10. Začni už konečně přemýšlet a nešaškuj!

   Smazat
 8. Milý pane,žádný sociální stát západních zemí neexistuje,nebo brzy nebude.Vznikl a byl udržován ze strachu před komunismem a po konci východního bloku je postupně úspěšně likvidován.Kapitalizmus si nedá říci,bude utahovat šrouby,vidíme to na každém kroku,a protože lidé jsou ovce a vydrží dlouho,dojde nakonec ke stejným hrůzám,jako v první polovině dvacátého století.

  OdpovědětSmazat
 9. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/jestli-rusko-bere-odstraneni-koneva-jako-provokaci-je-to-jeh/r~28c4d9c6d62911e9926e0cc47ab5f122/

  OdpovědětSmazat
 10. No cinkači si to představovaly tak že dobré komoušské zůstane a trh vyřeší vše. Jenže bylo jasné že komoušské půjde komplet do háje a nastoupí euroatlantická kapitalistická demokracie alias komunizmus pro vyvolené. Pa Umlauf jako vždy výborně. Když sečteme všechny škody a dluhy od 89 tak máme všichni všechno na dluh tudíž nám nic nepatří a dluhy dále rostou no a kdo je zaplatí. No přece ti co ještě něco mají a bude po ideálech. Jediné co to může změnit je adresná volební povinnost a použitelný zákon o referendu. Tohle ovšem žádná partaj neprosadí protože to by byla skutečná demokracie a ne tento zastupitelský paskvil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O levici nebo socialismu sní kdekdo. Před pár léty se ještě přiznávali, že po převratu začínali v ODS.

   Smazat
 11. Žádná opravdová levice v ČR není a kdyby jste četli články od SPD tak ty jsou jediní co se perou za obyčejné lidi.

  OdpovědětSmazat
 12. Pan prezident Novotný se kdysi rozhodnul, že socializmus u nás zvítězil. Tak jsme dali do státního znaku lvíčkovi místo kuruny hvězdu a do zkratky se přidalo písmenko S. Jinak se nic nezměnilo, ani jsme nic nečekali. Před tím jsme byli lidově demokraticķá republika a moje zkušenost s demokracií byla nulová a Ústava "Jménem lidu", na lidi celkem kašlala. Takže z mé strany už nezájem. Určité fr. spisovatelé v pařížské kavárně u červeného vína měli lepší zkušenost. Zeptejte se tam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemohlo se nic změnit, protože by nás museli osvobodit
   USA. Mohli jsme mít banány, žvýkačky a rifle.
   Jenže těch osvobozených by nesmělo být moc. Protože
   kdyby osvobodili celou Evropu i Rusko, tak by jsme měli stejné hovno, nebyl by pro to žádný důvod aby do nás cpali jako do západních Němců.
   Chápeš můj mladý naivní příteli?

   Smazat
 13. Na Slovensku to zkouší Eduard Chmelár, někdejší prezidentský kandidát, který zakládá stranu Socialisté. U nás by se toho taky mohl někdo chytit. Ale dokud nepřijde nějaká krize, tak to vidím spíš bledě.

  OdpovědětSmazat
 14. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.