Reklama

pátek 6. září 2019

Společnost je pouze tak svobodná, jako její nejproblémovější politický disident

Zatčený Julian Assange odvážen britskou policií
Caitlin Johnston
6. 9. 2019  ICH,  překlad Zvědavec
Z žádných zpráv v západních sdělovacích prostředcích se nedozvíte, tedy alespoň do doby publikování tohoto článku, že hudebník Roger Waters se chystá zahrát kultovní píseň od skupiny Pink Floyd „Wish You Were Here“ před úřadem britské ministryně vnitra Priti Patelové, neboť chce tímto způsobem upozornit na pronásledování zakladatele WikiLeaks Juliana Assangeho.


Na začátku letošního roku miliardář Richard Branson uspořádal v Kolumbii, poblíž hranic s Venezuelou, koncert „Live Aid“ s údajným cílem pomoci lidem Venezuely. Ve skutečnosti byla tato senzační akce pouhá lest, která měla za cíl podpořit naprosto falešné zprávy o tom, že prezident Maduro zablokoval hraniční mosty a odmítá veškerou zahraniční pomoc. Finanční prostředky, které byly tímto způsobem vybrány, nakonec zpronevěřila opoziční skupina, podporovaná Trumpem, v jejímž čele stála americká loutka Juan Guaidó. Cílem této opoziční skupiny byla změnu režimu ve Venezuele. Britská masmédia se však v souvislosti s tímto příběhem zachovala naprosto šíleně. Každé slovo v této větě odkazuje na různé zprávy o tomto koncertě z hromadných sdělovacích prostředků v samotném Spojeném království. A to byl koncert na druhé straně planety, zatímco akce na podporu Assangeho se bude konat v Londýně, přímo před úřadem přední britské političky, a navíc ho bude pořádat jeden z největších britských rockových hudebníků všech dob.

Tato nesrovnalost vám objasní vše, co potřebujete vědět o takzvaném „svobodném tisku“ v západní společnosti, a také o západní společnosti samotné.


𝐣𝐚𝐫𝐚𝐩𝐚𝐫𝐢𝐥𝐥𝐚@jaraparilla
Russian media are covering it. Turkish media are covering it... Where's Western media? #FreeASSANGE https://twitter.com/RT_com/status/1168216951111524358 …
RT
✔@RT_com

‘Wish You Were Here’: #PinkFloyd’s Roger Waters to stage #Assange rally outside #UK Home Officehttps://on.rt.com/a0wu 
Ruská média o tom píšou. Turecká média o tom píšou... A kde jsou západní média?

„Wish You Were Here“: Roger Waters z Pink Floyd uspořádá manifestaci před britským ministerstvem vnitra.

Společnost je pouze tak svobodná, jako její nejproblémovější politický disident, což v dnešní době znamená, že jste pouze tak svobodní, jako je Julian Assange. Dokud budete žít ve společnosti, kde může vzniknout kampaň, koordinovaná více vládami, s cílem zavřít novináře po zbytek jeho života na základě falešných obvinění, protože odhalil americké válečné zločiny, nejste svobodní a neměli byste souhlasit s tvrzením, že jste.

Staré přísloví „činy mluví hlasitěji než slova“ s lidmi rezonuje, protože slova mohou lhát, zatímco činy nikoli. A zatímco miliony si vydělávající odborníci z miliardářských médií nás neustále ujišťují, že žijeme ve svobodné společnosti, z jednání lidí, kteří nad námi mají oficiální i neoficiální moc, lze poznat, že ve skutečnosti žijeme ve společnosti, která mučí a vězní disidentské novináře za to, že sdělují nepříjemnou pravdu.

Perzekuce Juliana Assangeho vypovídá o naší společnosti mnohem více, než schválené příběhy a zprávy, které nám jsou předkládány:

Perzekuce Juliana Assangeho vypovídá o skutečné funkci hromadných sdělovacích prostředků. Nesrovnalosti mezi zprávami sdělovacích médií ohledně benefiční akce, uspořádané pro Assangeho, a propagandistické akce Richarda Bransona, zaměřené na změnu režimu, jsou jen jedním z mnoha, mnoha příkladů, kdy bychom mohli diskutovat o způsobu, jak tato média spolehlivě překrucují zpravodajství ve prospěch agend, které se „náhodou“ shodují se zájmy CIA a ministerstva zahraničí USA. Pokaždé, když se na titulní stránky dostanou zprávy o vážné situaci Assangeho, sociální média se rozzáří modrými značkami a ambiciózní aspiranti o Assangeovi zveřejňují vtipné poznámky ve snaze ukázat provozovatelům miliardářských médií, jak daleko jsou ochotni zajít kvůli zachování současného status quo. Jsme ubezpečováni v tom, že masmédia nám hlásají pravdu o tom, co se děje ve světě, ale skrze činy vidíme, že je to přesně naopak.

Perzekuce Juliana Assangeho vypovídá o zákonitostech impéria. Assange byl odvlečen z velvyslanectví a uvězněn díky zcela zřejmé spolupráci mezi USA, Velkou Británií, Švédskem, Ekvádorem a Austrálií, přestože všichni předstírali, že jednají jako samostatné, suverénní národy zcela nezávisle na sobě. Švédsko předstíralo hluboké znepokojení nad nepodloženým obviněním ze znásilnění, Spojené království předstíralo, že je hluboce znepokojeno porušením kauce, Ekvádor předstíral, že je hluboce znepokojen používáním skateboardu a hygienou kočky na velvyslanectví, USA předstíraly, že se hluboce zajímají o podrobnosti ohledně toho, jak Assange pomohl Chelsea Manningové zakrýt stopy, Austrálie předstírala, že je také příliš znepokojena, neboť ctí suverénní záležitosti těchto zemí, takže nebude jednat ve prospěch svého občana. To vše se propojilo v jednom směru, takže to dnes náhodou vypadá tak, jako kdyby byl uvězněn novinář za publikování faktů. Stále vidíme stejnou dynamiku, ať už se jedná o vojenské intervence, obchodní dohody nebo kampaně, zaměřené na utváření příběhů, proti vládám, které nejsou v souladu s těmito agendami.

Perzekuce Juliana Assangeho vypovídá o druhu společnosti, ve které skutečně žijeme. Již od raného dětství jsme zaplavováni pozitivně znějícími slogany o svobodě a demokracii, které, jak nám tvrdí, se musí rozšířit všude na Zemi - a to s takovou silou, jak to bude nutné, i když budeme muset všechny zabít. Ve skutečnosti žijeme ve společnosti, která je utvářena ze lží a vedou ji lháři, kteří za cenu násilí pronásledují všechny, kdo odhalí pravdu. Tito lidé jsou vaši utlačovatelé. Tito lidé jsou vaši vězeňští strážci. Z jejich pohrdavých úšklebků poznáte, že jste svobodní zpoza vězeňských mříží, a že s vámi zatočí, pokud nebudete souhlasit.

To se musí změnit.


38 komentářů :

 1. Přesně tak pane autore a demokracii mají jako pláštík pro hloupé. Roger Waters je skvělý chlap jako ostatně všichni rockový hudebníci. U nás třeba Pepa Vojtek z Kabátů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 9,50
   To víš,přesně jako ten PSEUDOPAUMĚLC HUTKA!!!!!.-D

   Smazat
  3. 9:50 Běž tam co slunce nesvítí fašistickej pse.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat

  5. Rogerovi Watersovi dík, zřejmě to není náhoda, že jim The Wall kreslil Gerald Scarfe:

   https://www.geraldscarfe.com/shop/politics/

   Jinak @ 9:33
   Nevím jak jsou na tom Kabáti, ale vím jak je na tom třeba takovej Dáva Koller...

   Smazat
  6. karpi jo david koller je zmetek měl jsem napsat většina.

   Smazat
  7. 10:37 Do putleroffskýho Chujlostanu? Tedy země, kde zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentůa který k tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu mezi touto sortou pochcaných, zesraných a za bílýho dne se ve škarpě válejících podlidí tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které tak či onak bude nutné zlikvidovat v zájmu civilizace!:-))

   Smazat
 2. Permanentně se opakuji (tím se omlouvám, pane Davide) tvrzením, ŽE NENÍ SKUTEČNÉ SVOBODY SLOVA BEZ SVOBODY PO SLOVĚ. A je úplně jedno, zda jde o slovo o vlastní národní historii, o reáliích, nebo o historii židovské například. Ovšem NAŠÍM ČESKÝM ZÁKONEM je chráněná jenom ta historie židovská, resp její popírání je kriminalizováno... zatímco PRO ČESKÝ NÁROD ABSOLUTNĚ NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ČESKÁ HISTORIE není zákonem chráněná vůbec, a proto se páchají beztrestně i naprostá zvěrstva proti Českému národu a jeho otčině.

  Takže buď může každý napsat co cítí a jiní s ním mohou svobodně A BEZE STRACHU polemizovat,

  nebo je třeba chránit sebe, své, proti všem... a zájmy ostatních POUZE RECIPROČNĚ!

  OdpovědětSmazat
 3. A stejně snaha o perzekuci Babiše a Zemana různým kalivody a dalšími poskoky v žoldu velkokapitálu, který rozkradl majetek státu a národa po r. 1989. Ano, jsme ve fázi nového odboje, odboje proti diktatuře peněz, která má rozhodovat o osudu našeho státu, jeho občanů o bytí a nebytí, o svobodě pro spravedlivé a o katru pro zločince, kteří jsou obklopeni bezskrupulózními zabijáky ducha i těla k uhájení toho, co si tito zločinci nakradli. Zprivatizovali si i ČÉTÉ, aby dodali lepší lesk svým lžím, demagogii, šíření nenávisti a upevnili svou moc!

  OdpovědětSmazat
 4. Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že teroristé v Sýrii používají drony se západní technologií:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019090510631237-ruske-ministerstvo-zahranici-oznamilo-ze-teroriste-v-syrii-pouzivaji-drony-se-zapadni-technologii/

  OdpovědětSmazat
 5. Dobrý den.
  "Praxe je kritériem pravdy."
  "Nejhorším otroctvím je nebýt svobodným a za svobodného se považovat." J.W.Goethe
  Přeji hezký den všem.

  OdpovědětSmazat
 6. Totalitní cenzura pokračuje: Youtube smazal přes 100 000 videí,17 000 kanálů a 500 000 komentářů kvůli „nenávistným projevům“

  http://svobodnenoviny.eu/totalitni-cenzura-pokracuje-youtube-smazal-pres-100-000-videi17-000-kanalu-a-500-000-komentaru-kvuli-nenavistnym-projevum/

  OdpovědětSmazat
 7. 10,48
  Inu takhle vypadá ta ami+EUdemokracie V BARVÁCH PRAVDY A LÁSKY!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. pondělí na obranu Julian Assange
  Autor: Kevin Reed
  31. srpna 2019
  Světově proslulý basista, zpěvák a skladatel Roger Waters uvede svou ikonickou píseň Pink Floyd „Wish You Were Here“ v Londýně 2. září v solidaritě s Julian Assange.
  Představení se bude konat v pondělí v 18:00 před kanceláří britského ministra vnitra Priti Patel na Marsham Street v centru Londýna. Akce zahrnuje požadavky „Obhajujte svobodu projevu“ a „Nevyjadřujte Assange“.
  Na akci vystoupí také John Pilger, oceněný investigativní novinář a dokumentarista. Pilger prostřednictvím Twitteru oznámil, že se zúčastní Rogera Waterse a uvedl, že událost je „v solidaritě s britským politickým vězněm“ Julian Assange.

  Waters i Pilger byli vytrvalými obhájci Juliana Assangeho, zakladatele a editora WikiLeaks, který je od 1. května v londýnské věznici Belmarsh v Londýně držen od 1. května. ve vězení.
  Assange byl 11. dubna britskými úřady zatčen po jeho vystěhování z ekvádorského velvyslanectví, kde téměř sedm let hledal azyl. Nyní čelí vydávání do USA a na základě četných obvinění utajovaných tajnou porotou, která pramení z jeho záznamu o vystavení světové populace válečným zločinům amerického imperialismu na Blízkém východě a jinde.
  Během svého celosvětového hudebního turné „US + Them 2018“ Roger Waters vytrvale požadoval mezinárodní akci na zajištění svobody Assange. 12. července se Waters obrátil na Facebook, aby odsoudil Twitter za uzavření účtu Unity4J, organizace zaměřené na sdílení informací o kampani zdarma Assange.

  Waters ve svém videu na Facebooku uvedl, že Julian Assange je „velkým hrdinou svobody tisku a svobody, svobody, svobody jakéhokoli druhu, na kterou se nechvalně a okázale obrátili Spojené státy, Velká Británie a všichni ostatní dodavatelé imperialismus po celém světě. Je to velmi důležitý novinář… a my ho musíme bránit, jak nejlépe umíme, a to jakýmkoli možným způsobem. “Také obvinil Twitter z toho, že je„ Velkým bratrem “a„ ramenem útlakových sil “.
  John Pilger také důrazně hovořil na obranu novináře WikiLeaks, včetně příspěvku na Twitteru 9. srpna, kde všem připomněl, že lidé „nesmí zapomenout na Juliana Assangea“. Pilger vysvětlil, že Assangeovo zdraví se zhoršuje a drakonické podmínky ve vězení Belmarsh jsou představovat vážné fyzické a psychologické nebezpečí pro odvážného bojovníka za pravdu.
  V rozhlasovém rozhovoru 16. srpna Assangeův otec John Shipton také varoval, že Julian „je vymaněný a není v dobrém stavu nebo zdraví“ a že „trpí úzkostí. Stále bojuje s duchy, ale jeho blaho rychle klesá. “
  World Socialist Web Site a Mezinárodní výbor čtvrtý mezinárodní výzvy k co nejširší účasti a podpory koncertu a shromáždit na obranu svobody projevu a zastavit vydávání Juliana Assange do USA. Mezinárodní dělnická třída a mládež musí vyvinout veškeré úsilí, aby pomohly sjednotit všechny obránce svobody slova a požadovat okamžité propuštění Juliana Assangeho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro všechny milovníky “apolitického“ Twitteru ve službách pro lid a smysl pro (ne)spravedlnost, ale pouze mocných a všehoschopných!

   “Waters obrátil na Facebook, aby odsoudil Twitter za uzavření účtu Unity4J, organizace zaměřené na sdílení informací o kampani zdarma Assange.“.

   Tak twíttujte ovečky ...

   Smazat
 9. Bolševické cenzorské prase, soudruh Dvořák, scenzuroval můj příspěvek, tak hozopakuju.

  Za vlády vás, bolševiků, by ten Roger Waters nebyl milionářem a nevyhrával by si svobodně před obecenstvem před ministerstvy nebo kdekoli jinde. Brnkal by si leda na gumu od trenek v kriminále.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato za vás, fašistů, by byl rovnou zavražděn s rozdrcenými prsty (aby si nezahrál ani na gumu od trenýrek - mimochodem, to je jediný hudební nástroj který ovládáte?) -> zavražděn jako Victor JARA! Voni tvrďáku na hniličko.

   Smazat
  2. Hale poskoku korporátního fašismu demokracii mají jen Švýcaři to jsou fakta. Tzv zastupitelská „demokracie"je jen vláda jednoho kartelu co prosazuje to samé. A že tě opět smažou za to si můžeš sám sprostý vole.

   Smazat
  3. 11:44 Malinko jste přehlédl, že právě proti té dnešní tzv. "svobodě" Waters protestuje. Protestuje proti svobodě jen pro někoho. I když je milionář a může si brnkat, kde chce, tak na rozdíl od vás nemá v hlavě nasráno a proto dokáže rozpoznat lež od pravdy.

   Smazat
  4. A komu tady nadáváš "bolševické cenzorské prase" ty kryso prašivá 11.44? Co si to dovoluješ? Tady je místo pro diskuze!!! k článku, a ne pro oplzlé nadávky impotentní, zamindrákovaný krysy. Nelez na diskuze, jestliže nedokážeš diskutovat slušně, protože odstraňování žvástů oplzlých prasat je podmínkou účasti na diskuzi. Ostatní čtenáři mají právo číst slušné diskuze, a ne krysí prasárny nevychovaného dobytka.

   Smazat
  5. Tvá předsudečná nenávist vůči čtenářům NR bude předmětem šetření v Hamáčkově ústavu, chudáku 11:44. To jsou ty nové svobodné instituce podle západního vzoru, víš? :-)

   Smazat
  6. 11:44 za vlády "bolševiků", pokud se tak v ČSR dělo, tak to bylo v padesátých letech minulého století, za života J. V. Stalina, tzn. do roku 1954. To jsou fakta. Na Guantanámu i jinde ve světě bylo prokázáno mučení osob, kterých se zmocnily orgány USA, ještě dnes. Tak se tady uboze nerozhořčujte, přesněji, pokrytecky nelžete!

   Smazat
 10. Honolulane zhebnul ti kamarád Mugabe.

  OdpovědětSmazat
 11. 11,44
  Kdyby ty havlodemente byly v prdeli ryby,nemusely by bejt rybníky!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. noviczech
  ...peníze jsou moc, média mají peníze, Z NÁS, MY KUPUJEME NOVINY, mimo jiné.
  Udělejte DEN, vyhlášce ho na síti a ten DEN ať nikdo nekoupí noviny! Ono se to nezdá, ale i to jim uškodí, alespoň částečně!
  ...můj názor, holt někde začít musíme!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Človíčku, vy ještě KUPUJETE NOVINY? Když máte internet? "Novinky" v tiskovinách jsou novinky před uzávěrkou... takže v trafice jsou již notně vyčpělé...

   Papírové noviny kupují milovníci bulváru, kteří trnou s kým která štětka z celebrit ... bez tak důležitých informací nedokážou žít, či kdo trefil míčem branku, co nového vymysleli na Babiše a na presidenta republiky...

   Dnes se spíš prodávají tištěné televizní programy, zahrádkářské moudrosti a podobně.

   Smazat
  2. 13:05
   Milovníci bulváru a nahotinek čtou Sputnik!!!
   http://blog.aktualne.cz/blogy/roman-maca.php?itemid=34680

   Smazat
  3. Tebou propagovaný Máca je ulhaný panský škrabák.

   Smazat
 13. Tahle "demokracie" mocnych je hnus

  OdpovědětSmazat
 14. To co se děje v diskusi nemá se svobodou a demokracií nic společného, až na pár komentářů. Každý má nějaký názor, komentujme ho, ale neurážejme. To pak ukazuje na "ubohost" komentátorů.

  OdpovědětSmazat
 15. Dovoluji si doporučit nekompromisní mazání každého příspěvku do diskuse, kde se nadává, nebo kde se používá sprosté slovo. Tenhle balast jen komplikuje čtení skutečných názorů a argumentů. Asi se tak nestane, asi je to návrh na dost obtížnou a na čas náročnou práci, ale uvítal bych to a za sebe říkám, že bych se s těmi sprosťáky a současně hlupáky nepáral...
  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
 16. Je dobre, ze USA s takovym praskacem poradne zatoci.

  OdpovědětSmazat
 17. Honolulu, v článku se nechválně píše o Tvém prezidentovi. Měl bys udeřit v obranný ton, co říkáš?

  OdpovědětSmazat
 18. Nemůžu se zbavit pocitu trapnosti když si vzpomenu na to, jak jsme během plyše hltali vedle haldy jiných blábolů ty o nekonečné svobodě a demokracii na Západě, zvláště v USA a Británii. Jako hloupá děcka, z kterých si dělá srandu ostřílený gauner.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:08 Manipulace pokračuje. Media vtloukají ovcím do hlavy, že se musí zajímat, co si o nás myslí a jak nás hodnotí na západě. Začíná to nenápadným hodnocením českých jídel cizinci na seznamu.

   Smazat
 19. Chybí tu hláška o smazání tapety z 19:22

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.