Reklama

úterý 10. září 2019

Srbsku mnohé dlužíme….

Přemysl Votava
10. 9. 2019
V těchto dnech je v Srbsku na návštěvě český prezident Miloš Zeman. Je to cesta k přátelům. Se Srbskem máme společnou historii, mnohokráte jsme si podali ruce. Se Srbskem nás také spojuje společný staletý boj o samostatnost našich národů. Nezapomínáme ani na statečný postoj Jugoslávie k Mnichovu 1938, tak i k okupaci v roce 1968, nezapomínáme ani na otevřenou náruč Jugoslávie pro tisíce našich občanů hledajících pomoc. Jugoslávie, tak jako Československo, bylo po roce 1989 rozparcelováno, jako státy jsme zmizely z mapy světa. V případě Srbska ani to nestačilo, Srbsko bylo oloupeno o své další historické území, tedy o Kosovo, které bylo po staletí součástí Srbska.… Každoročně v únoru je toto bezpráví připomínáno na demonstracích pod transparentem: „Kosovo je Srbsko “.

Malé historické shrnutí… Vyhlášení samostatnosti Kosova bylo porušením rezoluce č. 1244 Rady bezpečnosti OSN z roku 1999. Desetitisíce Srbů muselo opustit narychlo své domovy. To vše za benevolence a přihlížení EU a USA. Tento exodus následoval po tzv. humanitárním bombardováním státy NATO, pod vedením USA. Tisíce obětí, včetně žen a dětí. Miliardové škody na majetku… Dnes je snahou na tuto agresi, která překreslila mapu Evropy, zapomenout…

Česká vláda svým kývnutím k jednostrannému vyhlášení samostatnosti Kosova, kopírovala velmocenské rozhodnutí USA a EU. Tehdejší ministr zahraničí ČR Karel Schwarzenberg, prohlásil, „ vím, že je to bez souhlasu RB OSN vím, že to není čisté řešení, ale přesto na to kývneme.“ Ostatně není to ani poprvé, ani naposledy, co poslušně kývneme. Bylo to trapné od představitele státu, který má zkušenosti s Mnichovem 1938. Také tam jsme se podřídili rozhodnutí západních politiků. Srbsko bylo před 20 lety obětováno tak, jako Československo před 80lety. Rozdíl je ale v tom, že Srbsko (Jugoslávie) v době Mnichova, stálo za Československem ! Srbsko bylo statečnější !

K návštěvě Srbska panem prezidentem, nebude chybět ani tradiční setkání s krajany. V Srbsku žije velmi početná česká menšina. Je to zejména v oblasti Banátu, poblíž Dunaje. Ze zkušenosti vím, že naši krajané nebudou naříkat, není to u nich zvykem, přesto věřím, že pan prezident je vyslechne a dle možností i pomůže a oni s nadějí se pak vrátí do svých vesnic. A poví ostatním, že Česká republika na ně nezapomíná. Osudy krajanů jsou si v mnohém podobné. Jak těch v Srbsku, tak i v Rumunsku, na Ukrajině, či v Bulharsku… Čeští krajané v 19.století odcházeli ze své vlasti, zejména z důvodů těžkých životních podmínek. Bída a nedostatek půdy, je nutil hledat si obživu v daleké cizině za oceánem, nebo v zapadlých koutech tehdejší rakouské říše. Přesto jsme našim krajanům mnoho dlužni… Naši krajané v době ohrožení Československa se stali součástí našich jednotek… Bojovali na Dukle, osvobozovali Ostravu, Slovensko…bojovali i jako partyzáni v jugoslávských horách….

Přemysl Votava, Národní socialisté

52 komentářů :

 1. Srbům dlužíme opravdu mnoho. Dodnes se stydím za výše uvedené kroky ČR. Odvolat uznání Kosova - to by měl být první krok k nápravě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě je třeba se omluvit za povolení pro přelet bombardérů, které nesly demokratický dar Srbům.

   Smazat
  2. Ano, také se stydím, byla jsem tenkrát pod vlivem našich veřejnoprávních médií a věřila jim. Toto se však asi před pěti lety změnilo a veřejno-právním médiím nevěřím ani dobrý den. Omlouvám se všem Srbům, poslala jsem částku na pomůcky pro děti Srbů žijících na území tzv. "kosova". Nijak mě to však neuspokojuje. Prostě si myslím, že z mé strany je to alibismus, nebo pocit viny, ale co s tím mám dělat ...... ?

   Smazat
  3. Dobrý den.
   I já se hodně stydím i když jsem oproti Vám v titěrné výhodě. V době, kdy nám nad hlavami létala ta letadla k "humanitárnímu bombardování" jsem byla s mamkou v Ostravě na demonstraci, kde hovořil pan profesor Rajko Doleček, takže o nějaké víře našim médiím nemůže být ani řeč. Na FB byl zveřejněn dopis dalšího vojáka, který sloužil v Kosovu a "dohlížel" a pak vracel ministrovi obrany svá vyznamenání. Tak jsem mu ten text dala do "štábní kultury" jak se říká. Nezměnila jsem ani písmenko. Pak jsme si psali emailem. Měl nějaké tahanice se soudy, rozvedl se a ví, že se té "ostudy" do smrti nezbaví. Napsal mi, že "šel sloužit za peníze". Dal mi také svolení, že o tom mohu psát. Mohu Vám napsat, že bych nechtěla potkat žádného Srba. Zem by se sice pode mnou neotevřela, ale těžko bych to setkání zvládala. Tak to je i po tolika letech. Stydím se a prosím o odpuštění Srbský národ.
   Mějte přijatelný den.

   Smazat
  4. Dokud bude ministrem zahraničí floutek Petříček, tak se žádné uznání Kosova státem odvolávat prostě nebude! On se o to postará, šmejd jeden.

   Smazat
 2. Dobrý článek všechno zlo jde ze západu Srbové jsou naši Slovanští bratři.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. Prezident Zeman se s tím v Srbsku nepáral. Hodně výbušná slova o Kosovu:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prezident-Zeman-se-s-tim-v-Srbsku-neparal-Hodne-vybusna-slova-o-Kosovu-595527

  OdpovědětSmazat
 5. Zajímalo by mne, proč normalizační režim omezoval záměrně styky (například) s Jugoslávií. Zakázal dovoz časopisu Jednota
  (vydáván v Daruvaru), zavedl speciální šedivé pasy výhradně pro Jugoslávii, zatěžoval nákup dinárů vysokou přirážkou...
  Jako kdyby si Biĺaci nechali radit od nepřítele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Styk s jinými zeměmi byl do jisté míry omezen všeobecně. Kdo však skutečně měl zájem, ten je navštívit mohl, mohl mít kontakty i informace. Ale Bilak mu je na stříbrném podnose nenosil.

   Smazat
  2. Vladimíre Šmídle 2:01, Vy jste člověk, šetrně řečeno, poněkud těžké mysli. Mohl byste vědět, že tehdejší Jugoslávie byla měnou, hranicemi, informačně i politikou zcela otevřena na západ. Tehdejší Československo, součást „východního bloku“, západem všemožně embargované, pod západní propagandou mělo i objektivní důvody k jisté izolaci. Ale i tak, cestovat do a pobýt v tehdejší Jugoslávii bylo o poznání snadnější i méně nákladné, než cestovat a pobývat v tehdejším „západním“ Německu, Rakousku, Itálii ..., To totiž zdaleka nezáleželo na Bilakovi. Vy si představujete, že kde kdo na nějakém tom šéfovském postu není v té pozici nijak limitován. Měl byste vědět, že ani jako „hlava rodiny“ jste nemohl velet jen a jen dle své libosti. Mimochodem, už jste se vyrovnal s tím totalitním ZEÚMSem?

   Smazat
  3. 2:01 pane Šmídle, co vím, žádné speciální pasy pro bývalou Jugoslávii komunistický režim zavedené neměl. Běžný pas byl šedivý, služební zelený a diplomatický červený. To hraničním kontrolám poskytovalo prvotní informaci, možná také bylo ve shodě s nějakými mezinárodně uznanými pravidly.
   Nákup měn z „nesocialistické“ oblasti, tedy jak tehdy řečeno „deviz“, byl řízen především jejich hodnotou, tedy „turistickým“ kurzem podle toho s jakými náklady byla ta která měna Čs. státem získávána s regulační přirážkou podle depozita a její potřebnosti pro chod Čs. hospodářství. Mohl byste vědět, do jaké míry a jak diskriminační cla, krom embarg, platila pro ČS. export a import z „kapitalistické“ ciziny, tedy za jakou cenu a jak draho byly „devizy“ získávány. YU dinár byl poměrně levný proto, že ve vzájemném obchodu významné bariéry nebyly, ovšem celá ta obchodní výměna byla na nízké úrovni.
   Taky jste si mohl povšimnout, že celý Čs. trh, tedy nejen ve spotřebním zboží, byl nedostatkový a každý export ho dále oslaboval. Mohl jste si povšimnout, že téměř celé to zásobování, téměř celý jeho sortiment, byl z vlastních zdrojů, závislý na dodávkách surovin, nafty a plynu ze SSSR, který např. barevné kovy, vzhledem k vlastní spotřebě, limitoval.
   Vám by, pane Šmídle prospělo, brát do úvahy širší souvislosti.

   Smazat
 6. Brouk Pytlik,
  Doufam ze pan president Zeman nezapomina na sve trpici !!! (jako Honolulu) krajany V USA , Urugayi, Paragayi, Zimababwe a v Mexiku a potulujici se na Kalahari ci na Grand Chack ci v Bolivii. Jen mne vadi, ze krajani si nevytvorili stale kanaly Bloku organizzovane komunikace v internetu, pane Dvoraku co vy na to??? Aspon se Cesi v Americe nenazyvaji Nemci jako Madari , ale porad Cechy.

  Bitcoiny nam pomuzou opet vytvorit narodni jednotu po celem svete. Co mne prekvapuje , ze neexistuje celosvetovy univesalni cesky blok , bylo by to zjimave.
  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja znam jednoho Hedvicka Rostislava co si nechal udelat test DNA aby pry dokazal ze neni cech. Pry po otci je nemec. Zde se presentuje pod nickem Honolulu. Zije na Floride a je clenem GOP.
   Ten by mohl byt predsedou toho spolku, je tak svetaznaly a moudry ze radi i jeho idolu Trumpovi.

   Smazat
  2. Myslíš toho Rosťu Hedvíčka z Kojetína, krotitele slepic s kanadským pasem, co o sobě tvrdí že je američan a tč. žije v papundeklu na Floridě? No tak to je pěknej magor...

   Smazat
  3. Brouku, to ale není chyba občanů Česka! Sám bych to uvítal! Až si to zorganizujete, dejte vědět, jako občan rád nahlédnu, jak smýšlí krajané.

   Smazat
 7. Srbsko bylo potrestáno po jugoslávských válkách "oddělením Kosova ze kterého vznikl samostatný státPrez. Zeman řekl"mám rád Srbsko a Srby,,nemám rád Kosovo",přilil svou trochou oleje do ohně a to není pozitivní.Kosovo je samostatný stát se všemi možnými excesy a musí se etablovat v Evropě.Taková je realita a kdo ji nerespektuje ,volá po revanši a to je nepřípustné.Měl jsem s Kosovem také problém

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trtkov s takýmito názormi treba vysťahovať do Grónska.

   Smazat
  2. Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně. Kosovo bude znova Srbské.

   Smazat
  3. Srbsko nebylo "potrestáno", ale bylůo americkými kolonialisty dopředu vybráno, jako viník. Srbové bojovali v Slovinsku proti vrahům svých nevinných rekrutů, obdivovatelů to Bílých gard.
   V Chorvatsku proti novým ustašovcům.
   V Bosně proti džihádu vedeným poturčenci
   a
   na Kosovu proti narkomafii a invazi ze sousední Albánie.

   8:11 není informován, neměl by psát hlouposti.

   Smazat
  4. Podle vás revanš je návrat 300.000 vyhnaných Srbů do jejich rodišť a na jejich majetky?!

   Podle vás je revanš dodržování mezinárodního práva?!

   Podle vás je revanš, když se NATO vrátí k dodržování své vlastní zakládací listiny?!

   Podle vás revanš je nedržet ochranou ruku nad válečnými zločinci, obchodníky s drogami a lidskými orgány, odebranými čerstvě popraveným zajatcům?!

   No, vy máte stejné zločinecké myšlení, jako ta svině Albrightová a podsvinče Patříček.

   Ani prezident Klaus, ani prezident Zeman nikdy nejmenovali do Prišitny velvyslance, i když tací sráči, jako anonym 8:11 o to usilovali.

   Kosovo neuznali mnohé státy Evropy a hlavní světové velmoci - Rusko, Čína, Indie! Jne svině Trautenberg zmanipulova vládu duševně omezeného zupáka Topola a za zády parlamentu uznal mafiánský stát Republika ë Kosova, na jehož území jsou pro místopisná místa pouze srbské názvy!

   V.D.

   Smazat
  5. 8:58 Děkuji panu Dvořákovi za rekapitulaci. Jen připomínám, že už se našel stát, který své uznání Kosova zrušil. Tento krok musíme následovat.

   Smazat
  6. Zajímalo by mě na kterých Jugoslávských válkách se Srbsko účasnilo, že muselo být potrestáno? Pokud vím byla jenom Jugoslávská armáda, která do mezinárodního uznání nezávislosti separatistických států měla pravomoc zasahovat na celém území Jugoslavie proti zpochybňování její územní celistvosti. Když došlo k uznání pidi-kotěrců Ustašovských, Bosensko-moslimských, Slovinských... separatistů, Jugoslávská armáda se z těch území stáhla. A proxi-války vedli na území bývalé Juhoslavie nejen Srbové, ale taky Němci, Anglosionistické krysy, Saúdové, Turci... Tedy, potrestejme taky jich odtržením severního Irska od Britanie, Korziky od Francie, Benátek od Itálie,atd...

   Smazat
 8. Srbové, kam se na ně hrabeme se statečností a odvahou. Každý, kdo má v těle jen trochu charakteru, se musí stydět za uznání Kosova naší protektorátní vládou, které bylo ukradeno Srbsku stejně, jako kdysi Sudety Česku. Mafiánský stát, ale i stát masových vrahů a řezníků na lidských jatkách mladých Srbů na dodávky lidských orgánů, jako náhradních dílů pro západní vychlastané oligarchy. Mengele a spol. byli úplní břídilové (Viz. Del Ponteová - někdejší soudkyně z Haagu.) Ať žije Srbsko a ať se jim ukradené Kosovo a okupované tč. USA zase vrátí a ať viníci stanou před novýmm norimberským soudem. Díky Zemanovi, že se svým výrokem omluvil za českou politickou spodinu, která se tehdy, když USA bombardéry vraždily civiliní obyvatelstvo Srbska, zmocnila vlády!

  OdpovědětSmazat
 9. Prezidentu Zemanovi patří dík. Bravo.

  OdpovědětSmazat
 10. Když vidím na mapě slovanské názvy měst a obcí na Kosovu, tak se mi chce brečet že je většinou obsadili Albánští potkani.
  Jsem hrdý na prezidenta MILOŠE ZEMANA, konečně český politik jakž, takž se omluvil Srbskému lidu za to že místo podpory jsme nakonec schválili uloupení Kosova.
  Kosovo je Srbsko
  Kosovo je srdce Srbije
  Kosovo je Srbská majka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas a také díky za otevřená slova prezidenta Zemana, který má za sebou hlasy skutečných Čechů.
   Zaprodanci styďte se .

   Smazat
  2. Máme co splácet:
   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019091110660135-mame-co-splacet-a-i-proto-jsem-tady-zeman-v-srbsku-jednal-s-vuciem/

   Smazat
 11. Srbsko je Západem považováno za ruského spojence, proto musí být oslabováno a likvidováno. Také Československo, bylo Západem po hadráku, zlikvidováno. Naše vedení sice nikdo nemůže podezírat ze sympatií k Rusku, ale zase jsme v oblasti zájmu Německa. Středoevropské státy by měly najít společnou řeč a vůči mocnostem vést společnou politiku. V4 je dobrý základ, srbští představitelé se některých schůzek také účastní. P.K.

  OdpovědětSmazat
 12. Hm, to, že Ukrajina je v posledních letech okrádána o svá území, to prezidenta netrápí. Trošku dvojí metr, že...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hmm, jaká ukrajina je okrádána o nějaké svá území? Neznám žádnou ukrajinu, a vůbec ne okrádanou. My sme pořád hraničili s Ruskem a přes čáru k nám tudíž žádní ukrajinci v "68" nepřišli, neboť žádní ukrajinci na žádné ukrajině nebyli, jenom Rusové:-). V Moskvě nevládl ani jeden ukrajinec, kdepak ještě Gruzínec, jenom Stalin, Chruščov, Brežněv... Takže pan prezident neměl důvod řešit takové plkání12:48 a vůbec už ne na území Juhoslavie.

   Smazat
 13. Anonymní11. září 2019 12:48
  Ukrajina ta svá území prodává, např. Číně. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Východ Ukrajiny ovládá Čína? Krym je v rukou Číňanů?

   Smazat
  2. Anonymní11. září 2019 13:03
   Východ Ukrajiny je v rukou Ukrajinců, Krymčané se rozhodnuli, tak jak se rozhodnuli. P.K.

   Smazat
  3. P.K. Kdyby se obyvatelé Plzeňského kraje rozhodli připojit se k Bavorsku, budete to respektovat?

   Smazat
  4. Anonymní11. září 2019 13:46
   Nelíbilo by se mi to, jako se mi nelíbil rozpad Československa. Uznávám právo státu na územní celistvost a svrchovanost. Toho se drží Španělsko, Británie, Kanada a vůbec všechny velké západní státy. Děleny jsou pouze státy v postavení kolonií.
   Podstatná je však skutečnost, zda to inkriminované území a jeho obyvatelé, jsou v rámci státu nějak šikanováni, stavěni do druhořadého postavení, jsou jim odebírána práva, která mají ostatní občané, či je dokonce na nich prováděna genocida. Proto také sudeťáci tak lhali, jak je jim ubližováno a jak u nás trpí, aby mezinárodní společenství mělo argument pro uznání odtržení českého pohraničí. P.K.

   Smazat
  5. 13:46Kdyby byly ryby a taky raky sakra! Zpufalí lidé dělaj zoufalé činy a uchylují se i k rozhodnutím neobolševiků formátu Nikitu Chruščeva a jsou schopni popřít i vlastní principy lidového hlasování v referendu, nebo alespoň podsouvat manipulativní otázky kdybyreferenda v Plzni. Pokud vím, hranice České republiky určovaly demokraté po první světové válce ve smlouvě ve Verseils a tím jasně a definitivně přiřkli Plzeň Česku demokraté a ne váš miláček, bolševik Chruščev. Proto není důvod ke spekulacím o kdybyreferendu v Plzni, vážení Bruselští soudruzi.

   Smazat
 14. Uznani Kosova je ceska tragedie
  Jeden by se hanbou propadl

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to ti evidentně uniká význam slova tragédie.

   Smazat
  2. Anonymní11. září 2019 13:51
   Ale to propadnutí hanbou, už je v pořádku. P.K.

   Smazat
 15. 13.51 a tobe evidentne unika moc a stolice...bombardere

  OdpovědětSmazat
 16. Může mně někdo vysvětlit, proč Kosovo - tedy jakési Srbské Sudety, má právo na osamostatnění od své mateřské země a proč zastáváme názor, že toto právo nemá Krym vůči Ukrajině, navíc, když víme, že Krym byl Ukrajinou anektován za vlády diktátora Ukrajince Chruščova. Snad rozdíl je jediný: nacistické Kosovo nechtělo žít v rámci demokratického Srbska a antinacistický Krym v rámci nacistické Ukrajiny. A to by mohl být pádný důvod pro EU/NATO nacismus - že fandí svůj svému. Ale jak víme, antinacistický Svět tento názor nesdílí.

  OdpovědětSmazat
 17. Kéž by prezidentova iniciativa padla na úrodnou půdu!
  Obávám se však, že naši ministerští lokaji US hegemonie, ti petříčci aj. klony zakuklence scharzenberga, v tomto ohledu rodní nejsou a nebudou ...

  OdpovědětSmazat
 18. I já srdečně děkuji panu prezidentu Ing. Miloši Zemanovi za jeho slova, která řekl na letišti po příletu do Srbska! M. Zemana obdivuji! Však také srbský pan prezident byl jeho upřímným výrokem nadšen a myslím, že i dojat (viz video). A stydím se za zaprodaného Schwarzenberga, který svého času myslím zneužil svou tehdejší pozici ministra zahraničí (největší huhňa Kchárl byl českým ministrem zahraničí neboli hlavním vyjednávačem, toť tragikomické!) a uznal stát Kosovo jen na svou pěst, tuším, že česká vláda tehdy ani nehlasovala! Václav Havel nesmírně chybil, když přitáhl švýcarskorakouského pseudolesníka a pseudohospodského do politiky (kté tomoff muj!). On Kchárl taky prohlásil, že Pussy Riot jsou něco jako roztomilý holky. A teď, sluníčková Kavárno, prosím hlasuj: Miluješ víc Schwarzenberga nebo Petříčka?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.
   Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Smazat
 19. 23:19: skvělý komentář.
  Jen nepatrnost: v ČT 24 v přehledu nejdůležitějších zpráv, které jsou vypsany ve spodní části obrazovky, byla také zpráva: prezident Zeman v Srbsku řekl, že se mu nelíbí Kosovo. Pomyslel jsem si - to je zpráva i její komentář /samozřejmě v duchu ulisného protektorátského služebníka, jakým je ČT/.

  OdpovědětSmazat
 20. Prezident se pokusil zachránit čest našeho národa. Reakce politiků je vcelku očekávaná, plní zadání Moskvy a plácá. Nikdo nečeká, že by někdo z nich uznal, že největším plácnutím bylo jejich uznání Kosova.

  OdpovědětSmazat
 21. Měli bich se stydět všichni kteří se k tomu vyjádření se spojité... znásilnění 20 tisíce žen mezi nima i nezletile v.oči sví manželů a dětech a příbuzných...X tisíce pohřešovaní ludich a ví mlouvite o poherdate s vyjádření a podporujete Zemana....zamislite negdo vás před očima vás znásilnit manželku...ceru.segru a na konec este pár nevinich lidí zastřelit a zakopat i negde.

  OdpovědětSmazat
 22. A to ještě nebylo vzpomenuto zabíjení a obchodování s orgány srbských zajatců, kosovskou mafií. Opravdu svém k svému lne, že hospodský TRAUTENBERKU.
  Hanák

  OdpovědětSmazat
 23. JE MNĚ UŽ PŘES OSMDESÁT. Nikdy jsem ale necítil svou absolutní bezmocnost tak intenzivně, jako když jsem viděl přelétávat bombardéry NATO nad sebou, jak směřují na Srbsko. Naše zrada oné, již tehdy zbídačené země, je a zůstane pro mne daleko větší, než když nás zradili v Mnichově. Z oněch pod ní podepsaných byl nakonec Hitler poctivější, protože nás otevřeně nenáviděl. Ti zbývající námi pohrdali, stejně jako dosud pohrdají vším slovanským.

  OdpovědětSmazat
 24. 11:58: Souhlasím s Vámi, napsal jste to pěkně. Jak se zdá dnes na Mnichov si nikdo nepamatuje a my zde Němce zase vpustíme, i když se nám nabídla přiležitost dosti relativně pohodlně /asi to je špatně napsáno, stálo nás to 600 tisíc mrtvých - obětí okupace/ se jich zbavit. S Němci budou zase problémy, protože se nezbaví toho pohledu na svět - oni Ubermenschen, ostatní Untermenschen. TaK nějak se domnívám, že všechny národy, které jsou přehnaně nacionálně orientované a jsou to všechny okolní národy /podivné, že?/ trpí bohužel stejným komplexem, jak Němci - Ubermenschen - Untermenschen. Poláci např. jak by smet. Ale jsou to také Slováci, Maďaři. Češi moc nacionalisté nejsou - toho je si třeba na Češích vážit, protože by člověk předpokládal, že se bude jednat o tolerantní lidi. V případě nynějšího postoje k Němcům je to ale vada. Zkuste jen říci Polákům, že mají odevzdát tak zvané Země znovu získané /Ziemie odzyskane/, které jsou považovány za země přechodně ztraceny, které měly patřit Polsku odjakživa a znovu byly znovu nabyty po druhé světové válce díky ... Stalinovi /to už si Poláci svorně až na malé vyjimky nadavající na Rusy, nyní neuvědomují/. Nikdo v Německu se ani neodváží vznést nárok na Východní Pružsko, do kterého chtěl Hitler vést dálnici a železnici a kvůli tomu byla druhá sv. válka, i když toto bylo území se staletími německého vlivu a asi s převažující německou populací - to nevím. Poláci prý získali 1/3 svého státu z bývalé III. říše. Proč tento postoj není u nás vůči Němcům? Němci zde se octli historicky z toho důvodu, že jim nějaký český panovník v Sudetech dovolil se usídlit, jsou cizí element v naši zemi, stejně tomu je i v sousedícím Polsku, kde Němci jsou vlastně pro svou odvěkou orientaci dostat se na východ. Trochu te správné nacionální orientace ani Čechům by neuškodilo, podobně jak o sobě člověk má mít také náležité mínění, aby projít životem s čistým štítem.

  OdpovědětSmazat
 25. Srbove jsou fajn lidi,potkal jsem po svete ale par Kosovskych Albancu-jeden Zmrd vedle druheho,drogy,kurvy a zbrane.Samozrejme Pedofil Mohamed na 1.miste

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.