Reklama

středa 4. září 2019

Starosta Prahy 6 pokračuje v protiruské a protinárodní agitaci, Ondřej Kolář jako nevoják kritizuje už dokonce i boje československých sborů na Dukle, Aeronet je prý financovaný Moskvou spolu se Sputnikem a děti ve školách by se prý měly učit pravdu, že Rudá armáda třeba v Praze už neměla co osvobozovat, protože v ní zůstávaly jen dvě německé divize SS v době, kdy sovětské tanky vjely do ulic hlavního města! Přesně takhle bude mluvit i nový premiér po volbách v roce 2021, pokud padne Andrej Babiš, Piráti již hledají své ministry!

-VK-
4.9.2019  AENews
Starosta Prahy 6 pokračuje v protiruské a protinárodní agitaci, Ondřej Kolář jako nevoják kritizuje už dokonce i boje československých sborů na Dukle, Aeronet je prý financovaný Moskvou spolu se Sputnikem a děti ve školách by se prý měly učit pravdu, že Rudá armáda třeba v Praze už neměla co osvobozovat, protože v ní zůstávaly jen dvě německé divize SS v době, kdy sovětské tanky vjely do ulic hlavního města! Přesně takhle bude mluvit i nový premiér po volbách v roce 2021, pokud padne Andrej Babiš, Piráti již hledají své ministry!
Včerejší článek [1], kterým naše redakce vyjádřila podporu Andreji Babišovi v boji proti Pražské havlérce a Bakalovým médiím, byl přijatý s rozporuplnými pocity u některých čtenářů. Pravidelně ve svých článcích a také každý pátek na Svobodném vysílači CS vysvětluji a opakuji, co je to mocenský tenzor, a proč je naprosto nezbytné pro každého čtenáře na alternativě, aby chápal základní principy konceptuální gramotnosti. Dnešní informace o pražském starostovi za Prahu 6 přitom dokonale ukazují princip fungování mocenského tenzoru a je to tudíž skvělá příležitost si znovu zopakovat základní princip teorie řízení společenských systémů. Znovu se totiž ukazuje, že lidé zapomínají základní principy fungování politiky.

Ondřej Kolář (TOP 09), starosta Prahy 6

V každé společnosti existují různé tahové vektory politiky a občanských hnutí. Nemáte ve společnosti jenom jednu politickou stranu, ale mnoho stran, přičemž každá z nich akcentuje jiné priority. Tím vznikají tzv. tahové politické vektory do různých stran a směrů. Jenže společnost se neřídí jediným vektorem jedné strany, ale konsenzuálním modelem výslednice mnoha vektorů. Soustava tahových vektorů se ve fyzice nazývá tenzor. A protože mluvíme o politické moci, vzniká nám tzv. mocenský tenzor. Veškeré procesy nižšího i vyššího řízení jsou založeny na mocenském tenzoru. Základním pravidlem kohokoliv, kdo chce řídit procesy, je pochopení modelu mocenského tenzoru, který se řídí několika zákony.


Mocenský tenzor jako základní mechanismus procesů řízení


Prvním zákonem mocenského tenzoru je mnohojedinečnost. To je princip, že každý jednotlivý vektor v politice, který je unikátní a jedinečný, je ve skutečnosti součástí mnoha dalších vektorů, které tvoří mocenský tenzor procesů řízení. Druhým zákonem je soudělitelnost, což je pravidlo, že součet a rozdíl sil vektorů uvnitř tenzoru tvoří ekvivalentní výsledek sil v tahu pouze společným podílem. To znamená, že vyhrát volby neznamená mít sílu na změnu procesů ve společnosti. Typickým příkladem jsou procesy v USA po zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Je to doslova učebnicový příklad fungování mocenského tenzoru. Americký prezident představuje mohutný tahový vektor, ale při součtu všech politických vektorů v rámci amerického mocenského tenzoru je prezident úplně vynulován, až na některé výjimky, které jsou mu mocenským tenzorem dovoleny, protože jsou v orientačním souladu s mocenským tenzorem.

Socha maršála Koněva na Praze 6

Třetím zákonem mocenského tenzoru je setrvačnost. Mocenský tenzor udržuje orientaci směřování sil jedním daným směrem, kterým se pohybuje veškerá politika a procesy řízení bez ohledu na to, kdo vyhraje volby, jestli levice, pravice, liberálové, konzervativci, nebo kdokoliv jiný. Přestože strana X slibuje radikální změny, jakmile je zvolena do parlamentu a stane se součástí vektorů sil mocenského tenzoru, strana se rázem stává součástí směrování celého tenzoru, i když směr mocenského tenzoru se radikálně liší od vektoru směřování politické strany X. Tlak mocenského tenzoru ohýbá vektor politické strany X a strana na to reaguje ohýbáním svého volebního programu v orientaci na směr tenzoru. Ten proces je objektivní. Strana X nemá dostatek sil na změnu směrování tenzoru, tedy na změnu všech jednotlivých vektorů politických sil ve sněmovně žádoucím směrem, který razí strana X.


Vítězná strana podle zákonů mocenského tenzoru nemá vliv na směřování státní politiky


Mocenský tenzor v těchto 3 zákonech popisuje celou realitu politiky celého západního světa. Nestačí vyhrát volby, abyste mohli něco změnit. Nestačí ani volby vyhrát s velkým náskokem, protože na základě druhého zákona mocenského tenzoru podléhá vítězná strana v rámci mocenského tenzoru systému soudělitelnosti. Tahový vektor vítězné strany nedokáže ovlivnit výslednici orientace celého systému vektorů politických sil ve společnosti, tedy mocenský tenzor. Jediné, co vítězství dokáže ovlivnit, je lehká změna kurzu mocenského tenzoru lehounce vlevo, nebo lehounce vpravo, ovšem orientace mocenského tenzoru se nemění. Proto si každý z vás už asi všiml, že bez ohledu na to, kdo vyhraje volby v ČR, jestli levice (ČSSD), nebo pravice (ODS), nebo globalistické středo-levo-pravé hnutí (ANO), tak mocenský tenzor řízení ČR se nezmění, pouze s lehkou korekcí kurzu trochu vlevo, nebo trochu vpravo, ale orientace tenzoru je zachována.

Pondělní demonstrace u sochy maršála Koněva, 2. září 2019

To znamená, že ať vyhraje volby jakákoli strana, výsledné směřování české politiky bude pro-bruselské, pro-americké a pro-integrační a pro-evropské. Jediné, co volič může ovlivnit, je lehká kosmetická korekce těchto kurzů, typickým příkladem jsou kvóty na uprchlíky, které tedy země Střední Evropy odmítly, ale místo toho tyto země potichu nasunují migranty pomocí pobytových víz všech typů a dopravují si je k sobě pomocí letadel. Tím došlo ke korekci tenzoru, velmi jemné korekci, která ale ve výsledku nic nemění, orientace mocenského tenzoru se nezměnila. A to je objektivní výsledek voleb v ČR, voleb v Německu, šíleného výsledku prezidentských voleb na Slovensku atd. Jinými slovy, mocenský tenzor znamená, že změna ve společnosti může přijít pouze při přeprogramování všech politických vektorů všech politických stran v zemi, aby se výsledný tenzor radikálně změnil.

Než začneme křičet, že by měl někdo odejít, musíme vědět, kdo přijde místo něho! Pokud to nevíme, dočkáme se Majdanu a Barevných revolucí z ulice


A toho je možné dosáhnout pouze jednou jedinou cestou, a to řízením na 1. prioritě, výchovou nové národní generace, která až vyroste, přirozeně změní vektory všech politických stran, které se změní podle směřování a ideálů nových konstituentů, tedy nových voličů. V žádném jiném případě nejde mocenský tenzor zlomit nebo obejít. Proto ve svých článcích a pořadech apeluji na význam vnitřního kruhu a rodiny, protože jedině z tohoto kruhu lze výchovou dětí v dlouhodobém horizontu zajistit změnu směru současné zničující politiky naší země, a nejen naší. Toto je naprostý a elementární základ pro každého alternativce, fungování mocenského tenzoru je základ konceptuální gramotnosti člověka, který se chce zajímat o politiku a procesy řízení. A bohužel, v reakcích pod včerejším článkem vidím, že právě toto stále chybí tolika lidem.

Jiří Černohorský po zadržení policií na demonstraci u sochy maršála Koněva

Mocenský tenzor nás v podstatě učí, že než začneme křičet v ulicích, že chceme odvolat nějakého politika, měli bychom se ještě předtím zeptat, kdo nastoupí do funkce místo něho. Jedno drsné přísloví říká, že jenom debil se nepoučí z vlastních chyb. Náš národ si v roce 1989 chtěl na náměstích vycinkat lepší a spravedlivější Československo, jenže lidé byli konceptuálně negramotní.

Chtěli odstranit Gustáva Husáka a politický establishment, ale už se neptali, kdo tam přijde místo nich. Důsledkem toho je dnešní společnost, která přepisuje dějiny, leze do pozadí americkým neoconům a Bruselu, zve zpátky do naší země Sudeťáky, zatímco na druhé straně útočí proti všemu ruskému. Skoro 1 milion lidí v exekucích, národní hospodářství rozkradené, vytunelované a české rodiny brutálně zadlužené u nadnárodních bank. Československo nemáme lepší, protože už ani to Československo neexistuje, bylo rozlomeno na dvě části pro usnadnění vytunelování obou částí. Jenže, lidé se nepoučili.

Piráti se chystají nahradit Andreje Babiše u moci po volbách v roce 2021 ve spolupráci s Demoblokem, Miroslavem Kalouskem a protiruskými kádry z okolí Aspenu


Uběhlo 30 let a lidé opět chtějí odvolávat a svrhávat demokraticky zvoleného premiéra a spolu s ním i prezidenta. Babiš vadí i spoustě lidí na alternativě, no rozhodně to není náš favorit. Jenže znovu se to opakuje, lidé chtějí Babiše dostat a sundat, ale opět se neptají, kdo tam přijde místo něho. A mohu vám garantovat, že místo něho se už chystají Sórošovci v podobě Pirátů. Právě dnes vyšel na Novinkách neuvěřitelný článek [2], že Piráti už chystají své ministry, protože si věří, že budou po volbách v roce 2021 sestavovat vládu.

Je úplně jedno v této chvíli, jestli to bude vláda na ose Piráti + ODS + TOP 09, nebo nějaká jiná konstelace, protože pokud strany Demobloku spolu s Piráty půjdou do voleb s nějakým společným plánem, a pokud ČSSD i KSČM oslabí, včetně Hnutí ANO, opravdu se může stát, že Hnutí ANO skončí v opozici, protože Babišovi poslanci budou mít odpor proti koalici s Okamurovou SPD. Vláda Hnutí ANO, KSČM a ČSSD už nedá 101 hlasů ve sněmovně, ovšem Demoblok + Piráti + ČSSD tu 101 dohromady dají.


Ondřej Kolář, syn a jeho otec Petr Kolář, bývalý diplomat a velvyslanec v USA.

A přesně o toto se hraje, dámy a pánové. Doufám, že už chápete, proč se šéf Pirátů Ivan Bartoš fotil koncem léta 2017 se svojí manželkou v Barceloně na zednářské výstavě La Llum Negra [3], protože Ivan Bartoš je chystán jako kádr do pozice mladého premiéra podle střihu Sebastiana Kurze v Rakousku. Takže, pokud padne Andrej Babiš, nastoupí místo něho Sórošovci, vítači migrace, vítači Sudeťáků jako předvedl Milion chvilek na Letné, lidé napojení na Zuzanu Čaputovou, Zdeňka Bakalu a Pražský a sluníčkový výkvět. Prostě vládnout budou přesně tací lidé, jako dnes vládne v malém měřítku Ondřej Kolář v pozici starosty na Praze 6. A toto nesmíme připustit. Právě proto naše redakce podporuje Andreje Babiše v boji proti Demobloku, protože i když má Babiš milion chyb, je to pořád lepší než to, co by tam přišlo do úřadu na vládě místo něho.

Starosta Ondřej Kolář je novým prototypem českého protiruského vymazance vystudovaného a vychovaného na principu mantry, že všechno ze západu je skvělé a všechno z východu je zlo


Dokud se neobjeví jiný schopný kádr, který by mohl Andreje Babiše nahradit a přitom brutálně neuškodit národním zájmům, tak do té doby nemůžeme volat po svržení Babiše, protože bychom opakovali chybu z roku 1989, opakovali bychom stejnou chybu, jako udělali Ukrajinci na Majdanu v roce 2014 počátkem roku, když svrhli Viktora Janukovyče, aniž by se starali o to, kdo přijde místo něho. Takovému chování voličů se říká konceptuální slepota, nebo konceptuální negramotnost. Před námi je tedy de facto volba menšího zla, která potvrzuje Pjakinovskou tezi o tom, že nejsou kádry. Nejsou, protože nejsou vychováni. Alternativa proto musí vnímat procesy z pohledu analytického procesu, ne z pohledu emocionálního. Andrej Babiš nebude našim princem na bílém koni, ale bude pilířem před někým daleko horším, kdo se chystá na jeho místo. A v té samé pozici jsme podpořili i znovuzvolení prezidenta Miloše Zemana.

Čestná stráž u sochy maršála Koněva

Nejlepší příklad máte na Praze 6, kde starosta za TOP 09 Ondřej Kolář útočí nejen na maršála Koněva a jeho sochu, ale už před dvěma lety v pořadu [4] na Českém rozhlasu dokonce zaútočil i na hrdiny Karpatsko-Dukelské operace, což podle jeho názoru byla špatně vedená operace a vina prý leží na zlých ruských maršálech a na Koněvovi. Jeho vystoupení na Českém rozhlasu je proto dobré si připomenout ve videu v úvodu tohoto článku. Naopak vyzdvihl generála Karla Kutlvašra, který pustil 8. května dopoledne německé esesáky z Prahy do amerického zajetí. Zajistil jim volný ústup. Odvezli si s sebou sbírky Národního muzea, zlato zabavené po českých Židech, cennosti, obrazy a zlatý inventář z Pražského hradu atd. Jenže Ondřej Kolář by mu asi rád za to postavil pomník místo maršála Koněva.

Bagatelizace úlohy Rudé armády, překrucování dějin a postupné popírání zásluh a opět nálepka o financování AEN z Moskvy


Děti se prý neučí o pravdivé historii, to by prý chtěl změnit. Dalším šokem bylo, že on jako nevoják na Českém rozhlase vypustil perlu, že prý Rudá armáda neměla už prakticky co osvobozovat v Praze, protože v hlavním městě po vstupu Rudé armády zůstávaly už “jenom” dvě jednotky SS. Pan starosta se tak dopustil další brutální dezinformace a překroucení faktů, protože to nebyly dvě jednotky, ale dvě divize SS. Ivan Hrůza z KSČM jej na to upozornil, že divize má úplně jinou velikost než “jednotka”, ale že to chápe tuto jeho neznalost, protože Ondřej Kolář nikdy nebyl na vojně.

Starosta Prahy 6 na Českém rozhlasu znovu zopakoval další dezinformaci, že prý náš server Aeronet platí Moskva spolu se Sputnikem, čímž Ondřej Kolář opět míchá jablka a hrušky dohromady. Sputnik je ruské státní médium financované ze státního ruského rozpočtu, je to veřejně známá informace, ale náš server Aeronet je financovaný pouze našimi českými a také slovenskými čtenáři. Kdokoliv brání a chrání sochu maršála Koněva na Praze 6, tak prostě musí být podle pana starosty placený z Kremlu. Takových starostů jako je Ondřej Kolář, bude postupně přibývat, protože v České republice vyrůstá nová česká generace, která ze škol přichází naprogramovaná tak, že bude volit pro-evropské strany, Piráty, pro-americké strany a pro-německé partaje.

Tuto maškarádu okolo sochy nechal za peníze daňových poplatníků vybudovat starosta Prahy 6

Osvobození Rudou armádou z roku 1945 bude mediálním narativem postupně přeměněno na okupaci, zásluhy Rudé armády budou zmenšeny, posléze bagatelizovány a nakonec popřeny. A když si uvědomíte, že v Praze – Řeporyjích v komunálních volbách vyhrál Pavel Novotný, který přeje smrt prezidentu republiky a na Twitteru nadává občanům jako dlaždič, tak to znamená, že společnost, minimálně v Praze, dosáhla v některých obvodech status fašizace a nenávisti do takové míry, že se tyto procesy budou postupně kopírovat i do parlamentu po příštích volbách.

Přát si v takové chvíli sestřelení Andreje Babiše, který v ČR dává práci desítkám tisíc lidí a odvádí daně v ČR, nikoliv někde na Kypru, je projevem naprosté konceptuální negramotnosti. Bez vychovaných nových kádrů nelze sestřelovat ten zbytek politiků, kteří jsou pro národ jakžtakž ještě přijatelní. Není totiž za ně náhrada, nejsou kádry. A víte z mých pořadů a článků moc dobře, koho globalčiky dosazují do funkcí, když nejsou kádry. Na místa nastupují diletanti a loutky.


Zdroj úvodního videa: Český rozhlas [5]

-VK-51 komentářů :

 1. Praha je arogantních zm*dů ráj.

  OdpovědětSmazat
 2. VK onehda koukal do projektoru a uvidel zari z byvaleho marianskeho sloupu na staromaku ,a tak ho museli zidi strhnout.Bravo pane VK .do projektoru se podle VK koukala i baba Makrela a to co tam uvidela ji roztraslo. To mema chybu pane VK.
  VK o sobe napsal ze kdyz byl malej tak videl demony a ze ho potom musel zachranit knez. Kazdy si to muze predcist.At zije nas spasitel vekoego VK .kdo cte aeronet tak vi ze VK vsechno zna uz dopredu a ze prinasi ty nevybusnejsi zpravy jako prvni

  OdpovědětSmazat
 3. Pouze a jenom zoufalá snaha provést oranžový převrat a zachovat osvědčené penězovody zaběhnutým klientům, s využitím, jakékoli ideologické výbavy.

  OdpovědětSmazat
 4. nestavte nikomu sochy ... az budou padat mohli by vam ublizit
  FRIEDRYCH NIETZSCHE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vem to z druhé strany - aspoň těm sochám (představ si vencu lahváče) budou srát holubi na hlavu na věčný časy

   Smazat
  2. Pozor ,Starosta je zatim CVICENEJ , JEN NA "starosti" na POMNIKY.. Uvidime na ,co dalsiho az potom..

   Smazat
 5. Jo ten bartoš se na to třepe ale to se nestane Babiš opět asi vyhraje záleží kolik bude mít Trikolora a SPD.

  OdpovědětSmazat
 6. Ano, Kolář je produkt porevolučního ideologického masírování, kdy na německý fašismus bylo nutné co nejdříve zapomenout a udělat za ním tlustou čáru, ne tak ale za ruským bolševismem, na který naopak zapomenout nikdy nesmíme a tyto zločiny si musíme dnes a denně donekonečna připomínat, nejlépe na naší topácké vp čt a čro - vše přesně po vzoru našich předrevolučních soudruhů, kteří donekonečna pěli ódy na vítěze války a utloukali národ nenávisti k Němcům a fašismu do té míry, že už jsme toho měli nakonec všichni plné zuby.
  To, že se tato nově vychovaná generace sameťáků dostane do střetu, která ideologie vlastně pak byla ta horší, bylo jenom otázkou času - jedna je zapomenutá a druhá stále živá a nás "na věky" ohrožující. No a tedy není divu, když takovým lidem najednou sepne, že takové osvobození Osvětimi je vlastně zanedbatelné vůči tomu, že jej provedli bolševici! To pak vlastně takhle ztrácí pro novosoudruhy jakoukoliv platnost!
  Kolář si naběhl hlavně tím, že si vybral špatné období pro své naučené frázování a ideologické vize mladého karieristy, a tím je osvobození Rudou armádou v čele s Koněvem. Nesmysly o tom, že sověti naopak narušili pražanům jejich osvobození zde už přitom svědčí o jisté demenci, protože ani člověk bez vzdělání na tohle asi moc slyšet nebude. Naše země je členem největšího vojenského uskupení na světě Nato a členem EU - novosoudruhům to ale nestačí, protože patřit do jejich světa jim začalo být už málo. Je třeba chronicky nenávidět! Nejlépe někoho, kdo odmítá nový řád světa! Ano, chronická nenávist mezi národy začíná být opět IN! Takhle se to totiž dnes učí. A ne vládu, armádu, nebo vybrané bolševiky - když nenávidět, tak VŠECHNY komplet! Ženy, děti, staré lidi - když je Rusko špatné, musíme totiž nenávidět všechny! Nenávist je to správné, co musí každý uvědomělý občan dostat do sebe! Podobně jako bolševik nenáviděl až za hrob, tak dnes máme my nastoupit také na tuto cestu, jinak se z nás stane údajně a nemyslící stádo - občané druhé kategorie, podlidé.
  Co mi to jenom pane Koláři připomíná? :-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolář jnr. je především produktem své rodiny a to nejen fyzickým. Jeho otec, sluha v dresu pruhů a hvězd, syn to samé v mladším vydání. Oba ze zištnosti. Ke kolaborujícím, byť blbům a parchantům, je páníšek za mořem štědrý. Dokud je potřebuje. NAvíc štvaní proti Koněvovi odvádí pozornost od finančních čachrů a zpronevěr Koláře mladšího na radnici Prahy 6. A to je asi pravá podstata koněvovského blbnutí v Dejvicích a Bubenči. Šplhání s vidinou zisku výnosné funkce v TOP09 a zakrytí zlodějin.

   Leo

   Smazat
  2. Kdo ještě STOP 09 může volit?

   Smazat
  3. Ale Kolar je prece neco jako 9/11 v mensim..Vsak von se polepsi az ho udelaji reditelem neceho, a nebo aspon prezidentem, znici Cesko za moment.,.Talent na to ma...

   Smazat
 7. Praha nikdy v historii nereprezentovala Čechy. Byli to vždy zaprodanci už od dob Jana Husa. Ne nadarmo s nimi bojoval i Žižka. V Praze je nejvyšší koncentrace příživníčků pevně přisátých na státní penězovody (buď přímo ve státní správě, v neposlední řadě v "kultuře", nebo nepřímo v neziskovkách), to jinde v Česku není. Trpaslík Kolář z trpasličí TOP09 je toho příkladem :-)

  OdpovědětSmazat
 8. Do dvou mrakodrapů narazila letadla a do třetího racek?

  http://svobodnenoviny.eu/do-dvou-mrakodrapu-narazila-letadla-a-do-tretiho-racek/

  Zlo má navrch a normální slušní lidé jsou pronásledováni:

  http://svobodnenoviny.eu/zlo-ma-navrch-a-normalni-slusni-lide-jsou-pronasledovani/

  Genderová rovnost? Další politický podvod mocných:

  http://svobodnenoviny.eu/genderova-rovnost-dalsi-politicky-podvod-mocnych/

  Všichni migranti mohli vystoupit z plavidla a mluvčí Evropské komise uvedl, že je vyvíjeno úsilí na distribuci migrantů do členských států Evropské unie.

  http://svobodnenoviny.eu/deset-lodi-nevladnich-organizaci-nyni-pusobi-ve-stredomori-zatimco-italska-levice-tlaci-na-otevreni-hranic/

  Belgie: Vláda odmítla uznat muslimskou školu kvůli vazbám na islamistickou skupinu, je to jen špička ledovce v islamizované Evropě:

  http://svobodnenoviny.eu/belgie-vlada-odmitla-uznat-muslimskou-skolu-kvuli-vazbam-na-islamistickou-skupinu-je-to-jen-spicka-ledovce-v-islamizovane-evrope/

  OdpovědětSmazat
 9. Kdybych kdysi v osmadevadesátém tušil, jaká zdegenerovaná hovada se dostanou jednou k moci, tak by mě ani ve snu nenapadlo jít někam manifestovat. Tímto se velice omlouvám vysoce inteligentnímu panu Jakešovi o kterém jsem míval zkreslené představy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neomlouvej se,tím už to nezachráníš. Takových,co to tenkrát posrali jsou statisíce a také si drbou palice. Člověk je totiž velmi lehce ovladatelný davem a dav je ovladatelný vždy nějakou nastrčenou a zaplacenou figurou,která se v tu chvíli jeví,jako to nejlepší. Rozesrat se dá všechno,ale dát do pořádku,nebo dokonce vrátit to,už nejde. Proto se to ve světě stále mele a největší roli v tom hrají mlaďasové. Férový a poctivý politik,který to myslí dobře s národem to má vždy těžký a nakonec zůstane jako kůl v plotě....

   Smazat
 10. Poučný článek o mocenských tenzorech, díky za něj. Co se týče autorových analýz, již s ním tolik nesouhlasím, např.:
  „.. se může stát, že Hnutí ANO skončí v opozici, protože Babišovi poslanci budou mít odpor proti koalici s Okamurovou SPD. Vláda Hnutí ANO, KSČM a ČSSD už nedá 101 hlasů ve sněmovně, ..“
  Souhlasím, že AB má nechuť jít do otevřeného spojenectví s SPD, ale jsem přesvědčen, když by se jednalo o jeho setrvání v křesle premiéra, že by tuto nechuť překonal, tak jako ji překonal i ten Kurz a přibral Svobodné. Bohužel, pouze po dobu nezbytně nutnou. V tom bych viděl poučení, že je třeba dát hlasy SPD, aby byla nepominutelná. AB ji pragmaticky, bez nadšení, přijme a bude přemýšlet jak se jí zbavit. Proto zárukou demokratického vývoje, je pouze posílení SPD. P.K.

  OdpovědětSmazat
 11. Ten Kolář má ale prasečí hlavu a ještě k tomu studoval plzeňská práva...Holt to je důsledek, že lidi nechodí k volbám a to málo co přijde, tak nemyslí...

  OdpovědětSmazat
 12. Kolářův pohled na historii je ten samotný ideologický maglajs, jako měl v hlavě Stalin, nebo Hitler. Něco jiného je, kdyby ty tři stovky lidí, které nazývá radikály a extremisty přišli s dobovými sovětskými symboly v den okupace 1968 a něco jiného je přeci osvobození naší země od Němců a pieta k výročí zahájení 80.let od 2. sv. války. Je mi jasné, co za guláš je dnes mladým ve školách naléváno a že jde o stejný hnus, jako to bylo za nás, za bolševika. Je mi také jasné, že lidé, kterým bolševici popravili příbuzné a členy rodin na toto nikdy nezapomenou což ale není důvodem ke změně událostí, spojených s našim osvobozením od Němců. To, že zlo porazilo zlo se ukázalo až v 50. letech, my jsme si to takhle ale nevybrali a pokud někdo trpí bolševickými křivdami dodnes, pak by měl nenávidět celý německý národ za to, že je sem k nám sám přitáhl a ne dělat někde tlusté čáry!

  OdpovědětSmazat
 13. Když milují Tibet tak se tam můžou odstěhovat a rozjímat.

  OdpovědětSmazat
 14. Přesně ! Kdyby nás nenapadl Hitler a Němci by nevivraždili 350 000 Čechoslováku, tak by nás nemuseli osvobodit Rusové a nepadlo by 150 000 vojáku ZSSR.
  Starosta prahy 6 by neměl starosti ze sochou sovětského generála. Teď mě napadlo, jakto že ostatní starostové neměli 30let starosti se sochou Koněva, to je divný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudocancy! Nikdo nás neosvobodil. Za Protektorátu byli Češi vždy uváděni jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Bohužel se ukazuje, že nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše… V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“ K. H. Frank

   Co se Rusáků týče, bez těch bychom na tom byli dnes mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, a za Říše navíc ještě i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
  2. 21:27, líbí se mi nacismus u idiota, který věří, že by unikl. Jak by vypadalo to tvoje spojení s "arijskou" rasou, nám předvedli v '39, když hnali Čechy jako dobytek do vnitrozemí. Ale možná přece jen by se Čechům dostalo "cti" sloužit jeho veličenstvu, vznešenému vůdci Adolfu Hitlerovi, když by byli posláni do prvních řad na východní frontu. Zjevně ti nedochází, že těch pár tisícovek muklů, by karty průběhu války nezamíchalo, jen by Rusáci museli vyrobit o pár patron víc. Mělo by to i pozitivní účinek, tvůj dědek by pohnojil ruskou černozem a ty by ses nenarodil.

   A ještě jedna překvapující informace pro tebe. Pokud jsou v Evropě nějací Árjové, pak to jsou právě lidé na východě. Rusko, Ukrajina, Polsko, Bělorusko, Slovensko, Maďarsko, Norsko, Finsko, Pobaltí, Česko.. To jsou státy, jejichž genofond se váže k mýtické skupině označované jako Árja, ten tvůj Áriec, u Němců jich je podstatně méně, a když, pak na východě (Prusko). Tebe neuráží, když se za Árijce prohlašuje takový tupý skřet s židovským ksichtem a koňskou nohou jako Goebbels? Anebo třeba slizký tlustý buzerant Röhm s celou tou jeho teplou partou hulibrků?

   Smazat
  3. 21:27 jedno vím jistě: Za Protektorátu Češi nebyli uváděni jako árijský národ a v osobních průkazech neměli uveden rodokmen předků! Nevím nic o elitních školách NAPOLA, kde měli být z českých chlapců vytvářen vůdcovský dorost, vím ale, že občan Protektorátu se příslušníkem SS stát nemohl. „česká krev“, stejně jako krev ostatních evropských národů pod německou okupací byla chráněna před míšením se Židy jednoduše tím, že Židé byli buď už zplynováni, nebo v koncentrácích nebo, a to zcela výjimečně, za různých podmínek někde „v civilu“ ale úředně zcela izolováni. To všechno si dovolím tvrdit jako pamětník, svého času občan Protektorátu Böhmen und Mähren. Kde jste ta svoje tvrzení sebral, přiznejte se, když tou lží vytrvale tapetujete?

   Smazat
 15. "Podle starosty městské části Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) by měla být přesunuta socha maršála Koněva, protože budí vášně a přitahuje extremisty..." - jak vlastně Kolář poznal, že jde o extremisty? On je nechal po jednom legitimovat? Sešlost postarších občanů k 80. výročí od počátku války s dobovou vlajkou a ruským nápisem měli přijít tedy s čím? S americkou vlajkou, nebo vlajkou EU? Je starosta v pořádku? :-)))
  Držení minuty ticha za všechny padlé vojáky během 2. sv. války je u něj projev extremismu? Co je potom u něho projev skutečnéhho a správného vlastenectví? Držení minuty ticha za ty, kteří unikli spravedlnosti?
  Měl by se podívat na nějaký ten internetový bazoš s veteší, co je tam fašounské propagandy - od hákenkrajců až po obrazy Hitlera. Vše pochopitelně pro sběratelské účely, jako součást historie. Komunisty nikdo od revoluce nezakázal a je zajímavé, že dnes, v době jejich nejhoršího volebního krachu, jako by dostali lidé jako Kolář, Kalousek a spol. strach z toho, že přivlastněná role ochránců jediné a správné pravdy jednou zanikne odchodem komunistů z politické scény. Tolik řevu tady totiž za posledních 30 let ještě nebylo!

  OdpovědětSmazat
 16. Tak jsem ještě skouknul včerejší Události a komentáře (https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/219411000370903/)a začínám chápat pocity pana starosty Prahy 6, který za vším vidí ruské temné síly a jejich hybridní ofenzívu vedenou přímo na Prahu 6 i s Koněvem, který raději velvyslanectví RF sám nabídl, ale Rusové mu sdělili, že socha není jejich, což ale docela dosud zjevně nepochopil - je to zřejmě něco jako stihomam. Koněv ostatně prý nemůže být osvoboditel, když je masový vrah. Proč? Napadl Maďarsko! Ano, to Maďarsko, které po poku Hitlera došlo za neskutečného vraždění a běsnění až ke Stalingradu! Jo a taky zasáhl v Německu kolem kauzy jejich slavné zdi! Ano, v tom Německu, které jako první napadlo a systematicky začalo vyvražďovat slovanské Rusko! To ale samozřejmě podle Koláře takhle neplatilo, protože už pak přeci bylo po legální válce! :-) Neuvěřitelné!

  OdpovědětSmazat
 17. Pro ty, kdo neznají události v Maďarsku 1956 a důvod zásahu Kolářova "masového vraha" Koněva:

  "Maďarsko 1956 - Rozběsněný dav uspořádal doslova hon na příslušníky ÁVH, lynčoval je a mučil s nevídanou krutostí.

  Oběťmi „lidového samosoudu“ se na budapešťském náměstí Republiky stalo 28 osob, z toho 26 pracovníků ÁVH. Na Moskevském náměstí „bojovníci za svobodu a demokracii“ pověsili za nohy 30 osob, polili je benzínem a zaživa upálili. Smrti neušel ani předseda budapešťského městského výboru Maďarské strany pracujících Imre Mező, což bylo obzvlášť smutné, neboť se přátelil s reformátorem Nagyem. Jiné oběti byly oběšeny, ukopány, měly vydloubané oči a nůžkami ustřižené uši. Komunistická propaganda tentokrát výjimečně nemusela lhát, neboť otřesné záběry umučených a zohavených lidí obletěly celý svět a o odpovědnosti za tato zvěrstva neexistovaly pochybnosti."

  https://www.reflex.cz/clanek/historie/75432/pred-60-lety-vypuklo-v-madarsku-protikomunisticke-povstani-vyznacovalo-se-neuveritelnou-brutalitou.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne.A o tom se nemluvi.Takze si lide mysli,ze to bylo neco jako Praha v červenci 1968.To teda ani nahodou.Diky .

   Smazat
  2. klerofašisti utoči jak je jejich po staleti prověřena taktika ne komunisti ale klerofašisty zakazat nikdy nic jineho než kolaboranti a pata kolona vatikanu nikdy nebyli pomatenec starosta je toho dokonalou ukazkou co je zač partička kolem topiči a co mužeme od nich čekat

   Smazat
  3. 16.39 Pokud by k nám nepřišly vojska VS na mírovou misi,tak to u nás dopadlo stejně,jako v Maďarsku. Mrtvol by byly plné ulice.

   Smazat
 18. AE skvele.Ctu to jednim dechem.!!!!

  OdpovědětSmazat
 19. Maršál Koněv byl během svého života vyznamenán britským Řádem lázně (rytíř - komandér), britským Vojenským křížem, francouzským Řádem čestné legie (velkodůstojník), americkým Řádem zaslužné legie (vrchní komandér), titulem Hrdina Československé socialistické republiky, československým Řádem Bílého lva 1. stupně, československým Řádem Bílého lva Za vítězství 1. stupně, československým Řádem Klementa Gottwalda, Československým válečným křížem 1939, mongolským titulem Hrdina Mongolské lidové republiky, velkokřížem polského Řádu Virtuti militari, polským Řádem grunwaldského kříže 1. stupně, jugoslávským Řádem partizánské hvězdy, Řádem Bulharské lidové republiky 1. třídy a Řádem maďarské svobody.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maďarsko nedovedu posoudit, je to tvrzení proti tvrzení, ale 68mý byl z naší strany sametový. Jsem pamětník a psal jsem křídou -tvoj otěc osvoboditěl, ty zachvatčik-. Promiňte nemám azbuku na PC. Jaká byla role Koněva nedovedu posoudit, ale určitě vzhledem k věku měl spíše osobně usměrnit prez.gen. Svobodu. Přisuzovat mu větší roli pokládám za hloupost. Zrovna tak jako nesmysl, že by se Češi chovali jako zrůdy. Jsme spíš Švejci, ale to je z hlediska humanity lepší a nestydím se. Proto prosím nehecujte se, ani ze srandy. Nechci tu Majdan ani Oděsu, aby se z nás nestaly vražedné zrůdy.

   Smazat
  2. Pravda je že byly propuštěni fašisté z vězení a začal sadistický hon na komouše a jako vždy bylo upáleno a řezámo spoustu civilistů. Ruské tanky dostali na prdel. Ustoupili a zlikvidovali toto maďarské kladivo na čarodějnice.

   Smazat
  3. 21:40, no to byste se divil, jaké zrůdy umí být Češi.

   Smazat
 20. Ten člověk vypadá jako krysa - celej ten jeho ksicht je krysí, povahu má krysí, na lidech mu vůbec nezáleží, cítí se být nadčlověkem - a asi taky jako krysa pojde. V kanále. Ale nějakou chvíli to bude trvat. Jenže se šušká, že Praha má s tím placem tam kolem sochy ( jedno čí) nějaké byznysové úmysly, a tomu ksindlovi už někdo dal prachy, aby její odstranění protlačil - takže celej ten bordel kolem sochy kterej vznikl ze dne na den ( a stojí tam asi sedmdesát let?) je úmyslně vyvolanej. Nějakej ksindl dostal za úkol sochu polejt barvou, no a už se kolem toho házejí typický český sračky, účast medií a tak dále. Stačil by jeden Čingis-chán a srovnal by celej ten úplatnej a zrádcovskej ksindl do lajny, jestli by si něco takového vůbec někdo dovolil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:10,

   On nevypadá jako krysa, to je typický Soy boy. Taková parodie na muže, momentálně rozmnožená v EU a USA.

   Tito "muži" mají vzhled metrosexuála kříženého s lumbersexuálem, nosí bačkůrky naboso a většinově vypasované značkové rifličky s dírami na kolínkách, případně i legíny, které si půjčují od své sestry, neboť o partnerku moc nestojí. Pěstují monstrózní vousy, mají buzerantské tetování, chodí v houfu, používají slovíčka jako "bóžínku", mají děs z myší a tehdy ječí jako pomatení, fotí se formou selfie, přičemž vyvalí do objektivu tlamu jako u dentisty, a rádi diskutují s ženami o nových módních trendech.

   O šatstvo mimořádně pečují, kupují módní kousky, buď přehnaně "mužské" ve stylu abonentů klubu "Modrá ústřice", anebo by jejich garderóbou nepohrdly ani slečny z univerzitní koleje. Soy Boy má ve svém rozlehlém šatníku také oblečení již zmiňovaného lumbersexuála, tedy můžete na něm občas vidět i rifličky s laclem a kostkovanou košilku, obojí od Calvina Kleina a taktéž botky ve stylu pracovních bagančí, ovšem v ceně stonásobně vyšší a z pravé kůže. Samozřejmě nechybí ani business wear, opět dobré značky, desítky kravat a košil, které má Soy Boy pečlivě uspořádány dle barev a materiálů. A samozřejmě svetříky, mnohdy typu "twins", které můžete vidět na svých manželkách, sestrách atd.


   Taktéž nosí ohromné a výrazné brýle jakoby dioptrické, podobně jako soudruh Drahoš, neboť brýle znamenají nejen stylový doplněk, ale zvýrazňují zranitelnost - něco jako zranitelný dřevorubec, a vůbec nezáleží na tom, je-li jejich nositel skutečně krátkozraký anebo není.

   Stejně i háro upravují typickým způsobem. Je mnoho stylů a Soy boy své vlasy denně pěstuje. Buď má úplně vyholenou lebku, a tu leští několikrát za den, nebo nosí čupřinu s ofinkou přez půlku ksichtu, anebo různé drdůlky, copánky, vyčesané číro, nebo dívčí kreaci po ramena, často i se sponkami, anebo vojenský střih á la námořní pěchota, a sem tam i dredíky. Ale to poskromnu, neboť o dredy se nelze tak intenzivně starat.

   Houfek Soy Boy se pozná podle toho, že při pohledu na ně vidíte ženy, a to velice afektované, které byste v baráku rozhodně nechtěli, a nechápete, proč mají vousy a hlubší hlasy.

   Okruh přátel hledají na podujetích typu Parade Pride, zaobírají se hrdinskými tématy, jako třeba boření soch maršálů osvoboditelů, a tehdy se cítí mimořádně mužní, ovšem přitom jsou nesmírně citlivi, neboť pláčou při pohledu na pejsky v útulcích. Rozumí fenoménu Greta a "nulový uhlík", fandí genderismu a MeeeeeToo, prosazují inkluzi, boření jaderných elektráren, záchranu mladých černoušků, u nichž jim vlhne zrak i dmoucí se boxerky, a samozřejmě vítají chlapáky v Jeepech s vlajkami hvězd a pruhů, neboť jen oni nás zachrání před barbarstvím východu.

   To je momentálně nový muž Evropy, její bílé populace. Ještě se divíte, že jsou Afričané přesvědčeni o tom, že jsme snadná a hodně hloupá kořist?

   Smazat
 21. Když se z hnidy stane veš, tak kouše. A že je Praha zavšivená, vědí občané ČR velmi dobře. I to, že nejvíce vší se prodralo do politiky, kde se lehce žije jen mletím pantem - Kalous by vám to potvrdil - a vekslováním partají podle objemu korupného. Pokud Zeman pleduje za snížení počtů byrokratů, já zase za numerus clausus v politice. Neb ty desetitisíce parazitů užírají lidem výdělky i životy! A ti největší zloději v dějinách Česka nejvíce pak řvou proti Babišovi a Zemanovi, neb se bojí, že se provalí pravda o jejich zločinnosti.

  OdpovědětSmazat
 22. Když se blb stane starostou, tak to vypadá pak jako na Praze 6. Ale co s tím naděláte, i blbci, byť s koupenými tituly, musí se nějak živit. Jenže pak ty škody, co napáchají, musí zaplatit daňoví poplatníci. Že jsme měli pitomce v politice před r. 1989 je skutečností, ale protože v politice "působil" jen zlomek dnešních stavů politických chlévů, tak se to dalo vydržet. Srážka s blbcem je horší, než s bludy obdařenými, blbce nepoučíte, bludného z bludů nevyvedete, zde ale pomůže psychiatr, u politických blbců jen katr.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsou náhodou v Dejvicích technické univerzity a výzkumné ústavy? To by vysvětlovalo mnohé.

   Smazat
 23. DNES jsem podal trestní oznámení na starostu Koláře za porušení mezinárodní smlouvy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to je skvělá zpráva! Alespoň někdo se odvážil občansky konat, i když už jsme v roli asi tak nevolnictva. Panstvo - a nevolníci.Je velká škoda, že těch trestních oznámení není podáno alespoň tisíc. Donutí to ty zmetky, aby se věcí zabývali. Aby viděli, jak jsou lidi už nasraní. A bylo by dobře, kdyby to vzali konečně na vědomí. Mít strach z občanské vzpoury stejně nebudou, jsou už dobře chráněni, mají kam utéct a zalézt pro případ, že by se to tady začalo mydlit asi jako na Ukrajině, ale je dobře, že přestanou mít klidné spaní.

   Smazat
  2. Chtělo by to petici občanu.
   Pokud padne Koněv tak novodobý fašisté zlikviduji všechny památníky. Vyděl jsem velký památník v PL Čechovice pred čtyřmi léty. Také byl politej.
   Od této doby jsem na straně našich osvoboditelu.

   Smazat
 24. Já si myslím, nechte je být, sami si nakakali na hlavu.

  OdpovědětSmazat
 25. Okolo Koněva lešení? Okolo radnice Mříže!!!

  OdpovědětSmazat
 26. jde prý o záměr výstavby garážíp náměstím

  OdpovědětSmazat
 27. Kdybych nevěděl, že pan starosta Kolář je za demokraticky zvolenou stranu TOP 09 a že se píše rok 2019, tak bych si po jeho podivných vyjádřeních musel nutně myslet, že je příznivcem a zároveň i oživovatelem ideologie, které v Evropě odzvonilo v květnu, v roce 1945.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V TOP 09 byli/jsou exoti jako Schwarzenberg, Kalousek, Štětina a obdobná osina...

   Mimochodem, kdybych nevěděl, že i NSDAP se k moci dostala v demokratických volbách a president Hindenburg že jmenoval pana Hitlera Kancléřem... mohl bych si také cosi myslet... ale v "demokracii" je to přeci běžné. Vláda lidu podle TŘETÍHO PÁDU jazyka českého.

   Vyskloňujte si současně "vláda lidu" a "ten dobytek"... Čeština je nejkrásnější jazyk světa. Zejména angličtina na ni nemá...

   Smazat
 28. Na na Slovači je už také nový premiér. Jakýsi Truban, (něco málo přez třicet, podobně jako tamní prezidentka Zuzanka Č., děvucha co natočila volební spot s bratrem Mariána Kočnera), jehož nejznámější iniciativou je výrok, že pět gramů bílého nemůže nikomu uškodit. Drogy propagoval několikrát a vůbec se nejednalo o marjánu, ale o tvrdé drogy. Prý vůbec neškodí. Hlavně když se uzákoní adopce dětí buzeranty a do pěti milionového státu s půl milionem nepřizpůsobivých vpustí další půlmilion z Afriky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, myslím, že je treba ísť znovu do ulíc, lebo prídeme aj o svoju suverenitu. Y detí budú buzeranti a zo škôl budú vychádzať sprosté deti, ktoré sú potom lepšie ovládateľné.Akosi sa ten 89 rok nevydaril. Hnus, čo sa deje.

   Smazat
  2. jako většina pražskyych povaleču sqvěli štabni kriplik s maršalskou tornou ve ktere ma modrou knižku nic jineho bych v tom nehledal snad jen stokrat denně opakovany piar na čete stačilo by par facek ale to by zase byl terorismus za ktery by byl vychovatel zastřelen pověšen a vlačen divou zvěři do rozrhani halt i lide z prahy maji sve idealy historicky doložene

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.