Reklama

úterý 17. září 2019

Strategická vítězství eurokracie: Jak Merkelová zlomila Řeky, Brity i Slovany. Periferie otročící centru. Pouze blázni se mohou hrnout do EU. Privilegovaní pod kuratelou USA? Brexit pod soustředěnou palbou

Vasilij Koltašov
17. 9. 2019 RuBaltikRu, překlad ProtiProud
VASILIJ KOLTAŠOV vysvětluje, díky čemu se evropský totalitní superstát drží i přes rostoucí odpor při síle a přináší k tématu řadu zajímavých postřehů i úhlů pohledu
Evropská unie coby produkt politiků „staré Evropy“ se mění v nedemokratickou neoliberální entitu, která žije ze zdrojů své periferie – zemí východní Evropy, pobaltských států a Balkánu. K otázce, nakolik je evropská byrokracie vedená německou kancléřkou Angelou Merkelovou schopna prosazovat tvrdou hospodářskou politiku a zároveň zůstat na předních pozicích v EU, podal vysvětlení v rozhovoru pro portál RuBaltic politolog Vasilij Koltašov.

V Evropské unii došlo k výměně klíčových vedoucích funkcionářů. Mezi nimi však není ani jediný zástupce východní Evropy. Mají podle vašeho názoru skutečně země nové Evropy důvod k obavám o budoucnost? Je to pro ně významný signál?

Země východní Evropy jsou vnitřní periferií EU. Mají povinnost sloužit zájmům centra, plnit jeho příkazy, hlasovat tak, jak je potřeba – pokud tedy mluvíme o jeho představitelích. Musejí například prosazovat do popředí politiky, kteří budou projevovat absolutní loajalitu – jako například Donald Tusk (bývalý polský předseda vlády, který působil jako předseda Evropské rady). V tom je jejich účel.

Z ekonomického hlediska by státy „nové Evropy“ měly sloužit zájmům korporací evropského Západu. Především Německa, v druhé řadě Francie a dále pak některých zemí bohatého skandinávského severu. Východní státy musejí s chladnou hlavou obětovat zájmy svých vlastních ekonomik a svých vlastních občanů ve prospěch ligy evropských mocností.

Tak byla vycepována politická třída v celé východní Evropě.

Je třeba ale také říci, že Maďarsko dosud vzdoruje. Česká republika a Polsko jsou do značné míry pod vlivem USA a představují dvě privilegované země v rámci EU. Ale všichni ostatní, zejména balkánské země, se nacházejí v prekérním ekonomickém postavení.

Pokud země východní Evropy tvoří vnitřní periferii, kdo potom patří k té vnější?

Ta nyní zahrnuje Ukrajinu a Gruzii. Obecně také chudé země disponující v rámci dané politiky neperspektivní ekonomikou. U nich není patrný žádný euroskepticismus, naopak, převládá tam eurooptimismus. Tyto země očekávají, že jakmile budou oficiálně přijaty do Evropské unie, začne jim do klína padat nebeská mana.

Jejich optimismus je pro evropskou byrokracii dobrým argumentem namířeným proti všem, kdo mají tendenci se příčit.

Když skeptici ve Španělsku, Německu, Francii nebo ve Velké Británii říkají, že jejich život se po vstupu do EU zhoršil, elity odpovídají: jednoduše tomu nerozumíte. Evropská unie je jediné pravé dobro. Vyvíjíme se, a pohleďte, jak k nám každý chce.


Tato formule „každý k nám chce“ někdy vyvolává z pohledu evropské vládnoucí třídy velmi zvláštní reakci. Vzpomínám si na začátek roku 2014, kdy mnoho ukrajinských občanů chodilo po EU s unijními vlajkami, křičelo v různých jazycích „Ukrajina je Evropa“ – a jak se k tomu postavili vlastní Evropané, zejména v eurozóně?

Evropané hleděli na rodilé Ukrajince jako na blázny, jako na lidi, kteří nevědí, o čem mluví. Tito „uvědomělí“ Ukrajinci se přece nacházejí mimo kontext evropské politiky, nevidí problémy EU a působí vyloženě jako hlupáci.

Takto euroskeptici v EU hledí na pomatené nadšení v zemích vnější periferie, ale přesto nadšení, jehož evropské elity velmi aktivně využívají.


Jenomže entuziasmus zemí na vnější periferii nevyřeší vnitřní problémy EU. Jak se elitám daří udržovat integritu Unie?

Eurokracie dokázala sehrát řadu strategických vítězství, což pro tuto chvíli drží EU pohromadě.
Velkého vítězství bylo dosaženo v Řecku, kde unijní vládci vedeni Angelou Merkelovou dokázali srazit národ na kolena.

Na začátku své kariéry předseda politické strany SYRIZA Alexis Tsipras řekl: ukážeme Evropské komisi, že za námi stojí veřejné mínění, jednotný hlas Řeků, v EU musejí přestat dusit řecké hospodářství pod rouškou jeho záchrany.

Tehdy Merkelová a všichni ostatní odpověděli Tsiprasovi přibližně v tomto smyslu: „Uvědom si, kde je tvoje místo, chlapče!“ A Tsipras to přijal. Řecko tak bylo hrůzostrašně poníženo. Definitivně rozvráceno bylo v roce 2015.

Pokud by se Řecko odvážilo ke vzpouře, k roztržce s EU, ztratilo by německé turisty, bankovní karty Řeků by byly zablokovány v rámci celé EU a řecká ekonomika by ztratila podporu ze strany Evropské centrální banky. Návrat k drachmě by znamenal obrovskou devalvaci řeckého oběživa.

A co Brexit? Podařilo se Velké Británii tento systém překonat?

Ve Velké Británii se konalo referendum, v němž obyvatelé země (nikoli obyvatelé Londýna, ale obyvatelé hlavní části ostrova) řekli, že chtějí opustit Evropskou unii. Řekli, že před EU se jim žilo lépe, ceny byly nižší a platy vyšší.

Byl to také pokus místní elity ukázat eurokracii, zejména Německu a Angele Merkelové, že se britský lev nevzdává a vyžaduje uctivý přístup.

Britští konzervativci se pokusili vyvinout tlak na evropské špičky, aby zajistili privilegia pro britské obchodní společnosti.

Pokud Tsiprase zlomili rychle, potom britské konzervativce lámali pomalu. V té době probíhala ve Francii prezidentská kampaň Marine Le Penové, která měla dobrou šanci stát se prezidentkou. Britští konzervativci by se tak mohli spojit s Francouzi a uštědřit těžkou ránu eurokracii i celé EU. Ale to se nestalo. Le Penová volby prohrála a Merkelová naopak zvítězila.

Německo pochopilo jednu věc: Je třeba ukázat, že Francie je rovnocenným členem EU a že Německo a Francie společně utvářejí Evropskou unii. A je to třeba ukázat především Francouzům, kteří se cítili být velmi podceňováni.

A stalo se, a znamenalo to velké vítězství, protože porážku britských konzervativců. Ti tak zůstali na ostrově osamoceni.

Co se stalo potom? Theresa Mayová se nemohla domluvit s Evropskou komisí na odchodném, což mělo znamenat odejít a zároveň zůstat, čili získat nějaké výhody. Skutečné podmínky se ukázaly být značně přísné a nepřijatelné pro britské poslance a britskou elitu.

Co se dalo dělat? Obnovit rozhovory, nebo zvolit tvrdou cestu a odejít bez dohody? V tyto dny opouští Londýnskou City finanční kapitál a přemísťuje se do Frankfurtu a na další místa evropského kontinentu.

Velká Británie začala ztrácet svůj význam finančního centra a tento trend bude v příštích deseti až patnácti letech pokračovat. Tudíž i Brexit je bitva, v níž zvítězila Angela Merkelová.


32 komentářů :

 1. Co nedokázal Hitler pancerfaustama, dokázali jeho pohrobci sladkýma kecama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rothschildovic a spol. prkenice je všemocná...

   Smazat
  2. 13:26 -ANO bude líp.

   Smazat
  3. Velmi zajímavé počteníčko i s obrázky (co by komsomolka, nudistka,aktivistka agentka STASI) zkrátka jen pro silné žaludky.

   https://www.hlavnespravy.sk/kto-je-merkelova-a-preco-nespomina-na-zivot-v-donecku/753024

   Smazat
  4. 16:22
   Slovy klasika:To je ta baba,která dělá z chlapů impotenty a tak jí může chtít jen tam palmovej odpad!!!!!!

   Smazat
 2. Je strašné, jaké utrpení způsobili Nemci Čechům, abychom se jim za 45 let prodali jako nejlacinější děvky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.40 Smím se zeptat, kolik jste za to dostal? Já se neprodal, tak jsem nedostal nic; dostal jsem jenom povinnost platit, platit a stále platit... aby se cizáci, "náboženské obce" a církve měli za naše A NA NÁŠ ÚKOR A NA ÚKOR BUDOUCNOSTI NAŠEHO NÁRODA A NAŠICH DĚTÍ LÍP!

   Smazat
  2. oprava: Češi Němcům ... sorry!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. A jdi ty brepto uslintanej. Tzv. sudetští Němci patřili vždycky k tomu nejzaostalejšímu a nejproblémovějšímu. I ve Vídni je měli rádi jako lejno na botě.

   Smazat
  5. 16:45 je mimořádně hloupá tapeta počínaje tvrzením, že "se Čecháčkov odtrhnul od demokratického Rakousko-Uherska...", když Rakousko-Uhersko, jako plnohodnotná monarchie, nebylo demokratické například i tím, v jaké pozici byl ponecháván třeba už jen český jazyk. Největším nesmyslem je tou tapetou opakované tvrzení, že se "Čecháčkov odtrhnul". Neodtrhnul, Rakousko-Uhersko se rozpadlo v důsledku prohrané První světové války za vydatného úsilí vítězných mocností, Francie, Británie i Itálie se zprvu váhavou podporou USA. To v logické a úspěšné snaze přerozdělit si mezi sebe vlivová teritoria jak Rakouska-Uherska, tak císařského Německa a jeho kolonií a nakonec i zhrouceného carského Ruska s jeho izolací. A tak nakonec vzniknul věnec natolik drobných států, že nemohly uniknout rozhodujícímu vlivu Jak Británie, tak Francie, kdy ani Itálie nepřišla zkrátka a USA získaly nové pozice především v Africe i vliv na Středním, dokonce i Dálném východě. Tak už to tu svojí neuvěřitelnou pitomostí laskavě dál netapetujte! JiH

   Smazat
  6. Proboha, pane Dvořáku, proč takový projev hlouposti jako byl koment 16:45 mažete? To opravdu chcete mít diskuzi jako jednolitý obraz, který ponechá v klidu a pohodě nějakou názorovou pospolitost? Která bude, díky té pohodě, jen a jen intelektuálně zaostávat?

   Smazat
  7. 17:53 Sudetští možná, říšští rozhodně ne! Čecháčkové dostali od nich šanci stát se ze slovanských divochů civilizovanými obyvateli Abendlandu, ale tu nevyužili! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, tak se Čecháčkovo odtrhnulo od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončilo přesunem do ruských stepí! Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny. Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy! A přitom i Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Páč oni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou a nemuseli nikomu nic závidět a někomu se furt klanět! Slovanští čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit!

   Smazat
  8. 0:38 Neboj, s tím cenzorským dobytkem se vypořádám. Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici!*) - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Pro její spatření je třeba být přihlášen na Youtube, je přístupná jen pro zletilé!

   Smazat
  9. 18:53 vám je marné připomínat, že žádný údaj o podílu na národním produktu První čs. republiky nemůže postihnout skutečný podíl národností, když nemůže být počítán jinak, než podle národnosti produkujících vlastníků. A jestli se produkční schopnost ČSR na předválečnou úroveň vrátila rokem 1950 a dále strmě rostla, bylo to s nižším počtem obyvatel a šlo to i bez Němců. Nebo ne? Z pohledu hospodářství tedy nešlo o nic jiného, než o nižší fond pracovní doby, kde samozřejmě musí být započítány i válečné ztráty na životech občanů, kteří by nebyli odsunuti. V tomto smyslu bylo vlastně poválečným německým státům odsunem Němců z ČSR atd. pomoženo. Pro vás nejspíš složité, že?

   Smazat
  10. 22:45 Možná to tak je, ale nic z toho neplyne. Jakápak "předválečná úroveň"? Spíš pokrizová a tu dohánět je ostuda, to "poražnej" Germán překonal 3x! Je to krví, je to rasové! Podřadné národy potřebovaly otroky a koloniální zdroje, aby se dostaly na výši! Od Římanů po Brity, v jejichž žilách koluje krev líných Latýnů! Germán totéž co oni dokázal bez obého - viz Německo, po staletí rozdrobené, o kolonie ošizené, či Švédsko kolonií hned v počátku zbavené!

   Smazat
  11. 16:10 ten „poraženej germán“, se svým přístupem k moři, byl ve značném rozsahu materiálně (také z válečných přebytků) i finančně saturován USA, aby byl výkladní skříní a přehradou vůči východnímu vlivu. Krom toho zprvu nenesl žádné vojenské výdaje, se kterými se k 1 % HDP dodrápal až v osmdesátých letech. Dnes nemají jeho (SRN) vojenské výdaje ani celých 1,5 %. ČSSR táhla vševojskovou armádu s téměř 200 000 osob "ve zbrani" a miliony osob v procvičovaných zálohách ... s rozhodující části výstroje a větší části výzbroje z vlastní výroby. To často z vlastního vývoje i vlastní konstrukce, něco v licenci. Všechno za 6 % z HDP. V souvislosti s tzv. dočasným pobytem jednotek SSSR bylo dohodnuto, že od ČSSR nebudou vyžadovány náklady vyšší a poskytované licence a k nim i expertní služby budou zcela zdarma s možným exportem, samozřejmě za „politické“ teritoriální regulace. Vy si ty poměry ve světové mocenské politice srovnejte laskavě v hlavě. Například, USA nás tlačí do 2 % zbrojních výdajů a licenci na nic, natož zadara nám nedá. Všechno si musíme, za nabídkovou cenu a s každou dobře zaplacenou službou pěkně a za US dolar koupit. Za komunistů jsme značnou část té zbrojní produkce úspěšně, včetně oné licenční, většinou za dobré peníze exportovali a mnohému z technologií se lacino naučili. Tak nevím, která z těch pozic je ta horší. Faktem ovšem je, že vojensky jsme se stali naprostou nulou, stejně Slováci, Slovinci, Chorvati, Makedonci i Černohorci. Polsko to řeší jinak a Maďaři jsou opatrnější. Na rozdíl od Rakušanů nemáme statut neutrálů. Tolik z dostupných údajů které, tvore prostoduchý, přehlížíte.

   Smazat
  12. 0:53 To vše je nejspíš ověřená pravda, nic z toho nijak nezpochybňuju a ono to ani písmenem nezpochybňuje nic z toho co jsem napsal. Zbývá jen dovysvětlit tu "výkladní skříň"! Němci přestali klást odpor pod příslibem že si polepší, nikoliv pohorší a to daný oběma stranami! Jinak by je nikdo nikdy neporazil. Ovšem je fakt, že američtí židovští finančníci jakými byli např. Baruch či Morgentau měli zájem poškodit jak Německo, tak souběžně i uvrhnout do koloniální závislosti země východní a střední Evropy! V jejich plánu odsunu Němců byla obsažena dvojí škoda pro nás: 1. zemědělské na několik států rozdělené Německo by nestíhalo uživit početné přistěhovalce z východu a dostalo by se na pokraj hladomoru. 2. země zbavené schopné populace by upadly do zaostalosti (což se stalo) a navíc by se usnadnilo vítězství komoušských protibílých sil v těchto zemích (což ovšem se stalo taktéž). Jenže plán přeci jen hochům stoprocentně nevyšel! A to navzdory tomu že zavraždili Pattona a jiné velké muže bránící zájmy naší rasy! Totiž postavil se jim sám FDR, což nečekali a po něm i Churchill a proti realizaci té první části byl i sám Stalin! Proto byl tento zločinný plán realizován jen v té druhé části - tedy odsunem Němců z území ovládnutém Moskvou, protože s tím počítaly loutkové Kremlem dosazené vlády těchto zemí, jimž se hodila možnost odstranit tento poslední problém k nastolení rudé totality.

   Jediným vítězem WWII. se stal tenhle! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/g1xrrtgo.jpg

   Smazat
 3. Kapitalismus bez přivlastků,tu žravou krokodýli bestii,

  nám naordinovaly naše zrádné "elity"a krmi ho.
  Domnivaji se,že se mu zavďěči natolik,že je sežere jako posledni!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Imperialismus jako nejvyšší stádium kapitalismu. Kapitalismus je parazitující a zahnívající. To jsem nevymyslel já...

   Smazat
 4. Přesně tak skopčáci metla Evropy snad ten brexit dotáhnou zdárně do konce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufejme, ale říká se "co peklo schvátí, už nikdy nenavrátí".

   Smazat
  2. 13.27 Ledaže Andělské síly zaútočí úspěšně na Pekelnou bránu a spáchají v Pekle pogrom. Umírající staří polští válečníci při poslední zpovědi slibovali, že až dojde k válce sil nebeských s pekelnými - budou se ještě pod vlajkou Archanděla Michaela bít za Krista pánu a Pannu Přečistou... a tím slibem jim prý v Nebi byly vymazány všechny hříchy.

   Smazat
  3. 13:40 Přímou linku do nebe má KDU-ČSL.

   Smazat
  4. 14.03 Ovšem slouží k rezervaci letenek první třídou do Pekla bez mezipřistání. Kam jinam poletí nenažraní pokrytci?

   Smazat
  5. 14:26 Jo, ale až potom, co zařídí to, co napsal 13:40.

   Smazat
  6. 14:03, ale kde, jakoupak přímou linku. Mají jen číslo na sekretariát. Ten jen v pracovní dny a pracovní době.

   Smazat
 5. V posledních deseti letech byl Sutherland jako zvláštní zástupce OSN pro mezinárodní migraci klíčovým architektem , spolu s Georgem Sorosem, Barackem Obamou, Hillary Clintonovou a dalšími globalisty globálního systému, který zaplavil Evropu katastrofální muslimskou vlnou tsunami migranti. (Jejich plány, které volaly po podobné migrační potopě pro Spojené státy, začaly za prezidenta Obamy, ale byly potlačeny volbou prezidenta Trumpa.) Jako vrcholný eurokrat hrál hlavní roli při ničení národní suverenity nahrazováním národních měn (a národní měnové kontroly) eurem, jakož i vytvářením „Evropy bez hranic“, o které se současná krize migrantů nyní ukazuje destruktivní.
  http://pravdive.eu/news/145570/miliardovy-byznys-s-ilegalni-imigraci-a-uprchliky-reportaz-italske-tv-ukazuje-pravdu-o-migraci

  OdpovědětSmazat
 6. Ve clanku od pana Koltasova se pravi o Evropske unii, Burze ve Frnkfurtu a v Londyne atd.

  Veskere Bursy se propojili elektronicky a nyni existuje prakticky jen jedina Globalni Bursa??? A pocitace mohou delat transakce 24/7.

  Co ja nechapu jest , existuje Deep state a Gglobalisti. Deep state konkuruje Globalistum, ale kde je Markelova a Mayova na priklad ci proboha Boriss Johnson ci Nigel Farage. Patri do Deep Statu ci Globalistum, a jestli patri k ruznym blokum, proc se chovaji k sobe tak slusne.

  Markelova tu beru jako jako Globalistku , ale kde je Farage??

  Ani HONOLULU Svetlonos to nevi??? kdyz on to nevi pak jen maly stupinek nahoru a jsem u Papeze.
  Jak je ten svet maly??

  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevolej sem dabla a bud rad ze je nekde zalezlej

   Smazat
 7. Pytlíku, já se raději zeptám kněžny Libuše, kdy vláda věcí naších zas k nám se navrátí. Vykašlu se na vojenské pakty a půjdu zaťukat na Blaník, jestli kluci nezaspali. Já už mám jasno a plačku že mne neudělají.

  OdpovědětSmazat
 8. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.