Reklama

pondělí 16. září 2019

Studená válka ,,elit“ proti lidstvu

15. 9. 2019  NWOO
,,Světové zákulisí“ realizuje svou moc způsoby odlišnými od těch, které používají vlády států, a které jsou vnímány obyvatelstvem v roli prostředků realizace moci (řízení) v životě společnosti. Pokud vlády vydávají zákony, týkající se všech občanů/poddaných, a direktivy, adresované hlavám konkrétních státních struktur osobně, pak „světové zákulisí“ se skrze svou periferii ve společnosti účastní na činnosti státního aparátu a společenských institucí, podporujíc jejich samostatné kroky nebo je sabotujíc, a podporujíc zároveň jiné kroky jiných struktur jak v samotné společnosti, tak v jiných zemích. 


Taková moc se uskutečňuje na základě včasného (předbíhajícího události) formování světonázoru těch či oněch sociálních skupin davově-“elitární“ společnosti. Na základě takovým způsobem zformovaného světonázoru celé sociální skupiny, společenské třídy konají jakoby ze své iniciativy, ale způsobem který potřebuje „světové zákulisí“. A to dovoluje omezit se minimálním množstvím z větší části nedokumentovaných direktivních instrukcí. Objektivní rozšiřování informací sociálními řetězci vytváří příslušnou statistiku informační obměny, jejíž analýzou lze vypracovat dostatečně efektivní řízení a opatření vedoucí k očekávaným změnám kontrolované statistiky.

1) Ovládnutí metodologie zpracování informací patří ke klíčovým faktorům ve vedení komunikace/agrese ( dle užití ) a táhne se jako červená nit všemi ostatními info-technologickými způsoby komunikace. Při zneužití se dezinformační způsob komunikace/vzdělávání mění na dezinformační způsob vedení války. Moc se realizuje na základě ohraničení přístupu sociálních skupin ke společensky důležitému vědění a praktickým návykům, jak jsem to popsal v některých svých předchozích článcích ( zde: http://leva-net.webnode.cz/products/ne-vedomostni-koncepty-jak-se-vyrabi-ovcan/ , nebo zde: http://svobodnenoviny.eu/skolstvi-jako-soucast-projektu-zotroceni-spolecnosti-a-prevzeti-kontroly-nad-veskerou-moci/ ). Cílem současného řízení je naprostá feminizace všech pozic ve společnosti a k tomu je nutné zlikvidovat zejm. samostatně jednající heterosexuální muže, mj. tím, že budou zcela bezmocní a závislí. Život občana v moderní společnosti závisí na mnoha komponentách, v jejichž znalosti a chápání je mu bráněno současným vzdělávacím systémem, který ze svých pozic požaduje naprosté odevzdání suverenity a svěření životních okolností tzv. ,,odborníkům“, kdy každý z nich si hraje na svém písečku a plní ideologická zadaní a teorie. Množství neplnocenných konfliktních názorů davu, který je ponechán bez metodologie potřebné k poznání procesů a jako metodologicky negramotný, je ideologií liberalismu poté prezentováno jako ,,názorový pluralismus“ a ,,ideální demokratická platforma“.

2) Dalším krokem je záměrná změna vztahu chápání příčina – důsledek v chronologii společenských událostí. Změnou vztahu a posloupnosti jednotlivých faktů se vytváří takové ideologie jako současná ,,klima-agenda“. Finta spočívá v odhadu úrovně chápání cílové skupiny populace a tomu na míru přizpůsobeného koktejlu pravd, polopravd a lží s cílem získání statisticky většinové kontroly nad podvědomím cílové skupiny ( obrazy v psychice mají statisticky zjistitelné spojení).

3) Poté stačí například vytvořit ideologii, která tvrdí, že pohlaví, identita a orientace, tradiční rodina, jsou uměle vytvořené sociální konstrukty, nikoli biologické a kulturní danosti. A může se začít s jejich otevřenou ,,demontáží“ se skrytým cílem vytvořit ještě větší masy sociálně dezintegrovaných závislých jedinců s různými psychickými poruchami. V dnešní době, kdy globalisti davo-,,elitáři“ cíleně formují bezpohlavní kulturu davu ,,unisex“, tak pod jejím tlakem se bezvůle chlapců začíná projevovat v kulturních obalech minulých výlučně ženských subkultur a bezvůle děvčat zase v kulturních obalech minulých výlučně mužských subkultur.

4) Na hospodářské a finanční prioritě se úspěšně daří blábolením o ,,trhu“ maskovat skutečný řízený ( plánový ) charakter globální ekonomiky a jí podléhajících národních hospodářstvích, které téměř všechny jsou nevolníky mezinárodní židovské lichvářské mafie skrze tzv. ,,státní dluhy“. V souladu s tím se všechny politicko-ekonomické a ekonomické teorie nevěnují zkoumání ekonomické tématiky z hlediska identifikace systémové celostnosti mnohaodvětvové výroby a spotřeby v současné společnosti a definování cílů řízení samoregulace tohoto systému, místo toho zkoumají jeho samostatné komponenty a vyhýbají se nastolení otázky o tom, že tyto komponenty tvoří hierarchicky vyšší ( ve vztahu ke každé z nich ) systémovou celostnost.

5) Biologická ( genetická ) degenerace populace je zajištěna minimálně od doby tzv. ,,zelené revoluce“ 60. let chemickými přísadami do jídla i pití a rovněž současnou medicínou, filosofií a jejími ,,vědeckými“ konstrukcemi. Lidi se podařilo přesvědčit, že myšlení je samo o sobě chemický proces a proto je žádoucí k jeho regulaci údajně kdejaká chemická tabletka, kdejaký farmaceutický přípravek. Mysl však není chemickým, nýbrž pólovým ( biopólovým, energetickým ) procesem, čemuž slouží látková výměna a struktury hmotného těla pouze jako základ ( rozuměj jeden z nezbytných předpokladů k životu, avšak nikoli život sám ). Současná farmacie pouze tupí a blokuje psychické procesy, no reální konflikt psychiky neřeší – pouze jej ,,zapouští“ od podvědomí s degenerativními důsledky do budoucna ( ze svých obětí – ,,pacientů“ vyrábí zombie trosky sugestivně závislé na „léku“, přičemž pomalu umírají a končí jako dementní na LDN ). Na objektivní problémy ( samy obrazy – obrazné myšlení – v psychice jsou modelem objektivní reality ) se místo jejich řešení předepisuje chemie s tím, že se to údajně ,,v hlavě srovná“ ( žádoucím způsobem podrobí, ovlivní ).

6) Vojenské a represivní systémy přímé likvidace/podrobení ( těch koho ,,nepřesvědčí“ vyšší priority řízení ) přechází na model ,,vnitřního nepřítele“. Masové armády jsou minulostí, místo nich státy udržují kontaktní armády profesionálů, neboť ,,klasické“ ozbrojené konflikty na 6. prioritě řízení se ve větším měřítku neočekávají ( válka jako první nebo druhá světová, kde se střetávaly miliony vojáků a tisíce tanků, již nebude ). V daleko větším měřítku se naopak buduje „policejní režim“ pro ,,nepřátele“, kteří budou statisticky nějak přečnívat a ( byť i potenciálně ) ohrožovat ,,pluralismus“ globalisty řízených procesů.69 komentářů :

 1. Celý článek zkráceně:

  Jak vymývat mozky!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nám napadli Saudy. USA tvrdí že to byl Irán. Povstalci že to byli oni a rádio Jeravan teď oznámilo, že to provedli Mongolové. Vzhledem k tomu že rádio Jerevan se mi zdá nejserióznější, tak jim věřim.

   Smazat
  2. ...hovno Mongolové, Putin to byl a já ho viděl!!!

   Smazat
  3. Nejdrive Saudove napadli Usaky /a ne jednou/,a ted Usaci nejsou vdecny, kdyz nekdo napad teroristicky Saudy. A chteji Usaci zacit svetovou valku ,
   ALE UDAJNE NA OBRANU SA TERORISTU..KTERI JIM ZABILI 300O LIDI a zbourali ty baraky...
   VSADIM SE ZE ANI USACI NEVEDI VO CO DE !!
   Proto sou na nervy..

   Smazat
  4. 16:20
   Americké ozbrojené síly mají „nabito ostrými (náboji)“ a jsou připravené odpovědět silou na útoky na ropná zařízení saúdskoarabské státní ropné společnosti Saudi Aramco. V pondělí to prohlásil americký prezident Donald Trump, který na Twitteru dodal, že USA „mají pádné důvody myslet si, že viníka znají“.

   Avšak myslet znamená ho... vědět, jak to u USA většinou chodí, či záměrně účelově si informace přizpůsobují.

   Smazat
  5. Silenstvi se stupnuje..
   Pod vladou a moci silencu. Neni jine cesty..

   Smazat
 2. Tento članek najdete na www.NWOO.org s naprosto "šilenou" diskusi pod nim,včetně co je to neomarxismus a to z original odkazu s ČR titulky, přimo z Ameriky,která se citi jim poražena a leži jak placka a nikdo ji nechce pomoci!
  Je tam snad někde i 2 hodinový film,

  KAPITALISMUS S LASKOU,tedy co je to kapitalismus bez přivlastků!

  OdpovědětSmazat
 3. Pád civilizace, útoky na demokracii, to jsou jen vymyšlené pojmy elit, které pijí víno a káží vodu. Reklamní šaškárny kolem nevidomých, či tělesně postižených, jsou jen reklamou pro úchyláky. Tlučhuba mluví o morálce a nechal se přitom ošahávat od adolescentů, když byl ve sboru.
  Nejhorší jsou ale politici, kteří mu skočili na lep. Cimrman se vždy vysmíval takovým jako je Zaorálek, ten to ale nikdy nepochopí.

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně tak a my musíme takové debílky poslat někam ať jsi takové hlouposti zkouší na někoho jiného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený, ti debílkové, chcete li elity, se na své posty dostali díky nám, voličům. Oni si neuzurpovali samovolně moc. I Hitler byl volen 80% Němců. Tak tedy, teď když máme, co jsme chtěli...

   Smazat
  2. 11:51
   Lítáš v tom s námi.

   Smazat
  3. 12.17 Ano, ale sám to stejně nezachráním!

   Smazat
  4. 11.51
   am ji pitomec.napiš tu koho mame volit!
   Komuniste jdou pod 5% jejich management všechno zdynamitoval,lžou nam ve svem šrot Programu,že nam daji socalismus zpatky,ačkoli nevi,ják zas všechno znarodnit,jejich propagačni odděleni nefunguje,schvaluji spolu s ČSSD ŠROT zákony o policejnim statu a zbyvajici členove strany jim to trpi a chovaji se jako blbi lumici atd atd...

   Smazat
  5. 11:51 Máte volit SPD ti jediní se zastávají obyčejných lidí. Pokud nebude proti nim aktivní tak vás zničí. Já furt mám co jsem nechtěl.

   Smazat
  6. SPD management dáva najevo,že vice než pěkných 10% voličů nechce.
   Pak sice dáva v Prdlamentu hezké navrhy,ale parlamentnici vi,že se chce jenom předvádět a tak Okamůře dovoli se naparovat,ale nic jiného.
   Tak může být rada,že se migranti brzy povali přes naše hlavy podporováni i komunisty!

   Smazat
  7. Samé drsné argumenty: debílek. A když nic nevím, tak tepou komunisty. Tady určitě nenarazí.

   Smazat
  8. My tu chceme,aby komunisti se v parlamentu udrželi,ale oni to nechtěji,očividně nedělaji NIC,ani se nespoji s nami obany,kteři je maji rádi aspoň by mohli otevřit na svem stranickém webu diskusni rubriky,aby to vapadalo tak jako tady na NR,ale oni se občanů boji a tak je odkopavaji na FACKOVACI WEB,kde musi napsanim i jednoho pismena dělat miliardy kapitalistovi vycucbergovi a ten je za to zcenzuruje a proda jejich data zločincům!

   Smazat
  9. Ad 14:59 - Jak jsi přišel na to, že "SPD management dává najevo,že vice než pěkných 10% voličů nechce"?

   Dolož to, nebo přestaň pomlouvat!

   MM

   Smazat
  10. MM,to ukazuji sama fakta.10% vysledku ve volbách je malo.

   Žádna úprava nedostatečneho Programu SPD ve prospěch voličů,kteři chtěji Okamurově SPD pomoci NEEXISTUJE!.

   Kde je diskuse o jeho slabém prý programu,ten se opira snad jen o africké migranty a on slibuje v projevech,že bude respektovat občanské navrhy,ale skutek mu utek.
   Neotevřel svůj web občanské přimé demokracii a odkopáva podobně jako komunisti své sympatizanty na FB,aby kapitalistovi vycucbergovi vydělal hory dolarů a vycucberg nas občany za všecko zcenzuroval!!
   Jeho tým na schvalováni navrhů voličů na vylepšeni skore jeho Programu,které je tak nizke,že žaba má větši perspektivu,je sbor budoucich nebožtiků,nebot mu trikkolona ukradne hlasy.
   Obohaceni o dalši články,aby monumentálně zvitězil jeho tym nechce nebot je mrtvola a nikdo z nich se tu mezi námi neobjevi,abychom mu to vyoslili,když to tam sami nevi!

   Serem taka robota!

   Smazat
  11. 14:59
   A já naopak vím, že SPD chtěla do vlády, ale bylo jí to zněmožněno. Udajně Merklovou, nevím. Ale co vím - že jakési grémium Ano z pátka na sobotu náhle obrátilo, Babiš dělal neviňátko a ČSSD si začala diktovat.
   Tak se to má s vašimi 10% !

   Smazat
  12. 20.03
   Opravdovemu politikovi,který se opře o občany voliče nebude jimi MU nic odepřeno.
   Nejprva tu musime zkusit všichni zklepnout SPD nedostatečny Program,zeptat se SPD,zda tam chce silu občanů a a jeho úpravu na bombu jak byk a zda se chce stát NAŠIM buldozerem,nebo bude poslouchat rozbiječku EU babu Merkelovou na kterou volaji občané jejiho státu

   MERKEL MUSS WEG!Jestli vite co to znamená za ostudu,kterou Makrela provadi dále a vi to,třepe se u toho totiž jak sulc!

   Smazat
 5. https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3693505.html
  Po skončení druhé světové války byl zaveden tajný plán, jak zničit světovou populaci. Tento plán má za cíl výrazně snížit počet lidí na Zemi až na 500 000 lidí.Chemické, biologické, psychosociální a ekonomické metody, jak skryté, tak zjevné, zaměstnané doposud byly jen částečně úspěšné.Proto byly vyvinuty GMO. GMO představují poslední slámu, poslední naděje mezinárodního společenství na skryté zastavení a zvrácení lidské populace. Vlastně to není všechno. Byla vynalezena novinka-rychlejší a účinnější. https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3693047.html 5G bude vystaveno jako zabíjecí a sterilizační mřížka! Snowden na INFEKCI PRODUKTŮ houby a parazity
  https://www.youtube.com/watch?v=kY2mH4xt_ME .
  Plazi nám dali těla a odvedli nás do Matrice.
  https://www.youtube.com/watch?v=8Dof6UeF870
  Agenda 21: Do roku 2030 probíhá tajný plán depopulace světa o 95%. Neděle 25. srpna 2019. https://beforeitsnews.com/agenda-21/2019/08/agenda-21-a-secret-plan-to-depopulate-the-world-by-95-by-the-year-2030-is-underway-2-2426.html

  OdpovědětSmazat
 6. My neelity mámé šanci, že se elity mezi sebou požerou, ale stejně to bude na náš účet. Ale kdyby se navzájem sežraly, tak by to stálo za to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I při nejoptimističtějším scénáři nakonec aspoň jeden elitář přežije. Ten nejhorší, nejzákeřnější, nejbezohlednější.

   Smazat
  2. Pokud nikdo ze stavajicich polit.subjektů nebude mit v programu ZMĚNU DNEŠNIHO SYSTEMU kapitalismu bez přivlastků vycházejiciho z banditismu a zlodějismu tak občanům nezbyde nic jiného než vytvořit vějiř novych subjektů,které by dokázaly slyšet opravdu náš občanský hlas a kecy dnes at si strči do svěho zpuchřelého kredence!

   Smazat
  3. Také si myslím, že inovace je lepší než recyklace, na druhé straně "kolokolo mlýnský" politiků nesmí trvat do nekonečna. Trpělivost se brzy vyčerpá.

   Smazat
 7. Měli by jsme začít tím, že ty "elity" pojmenujeme. Nedokážu rozlišit, kdo onou elitou je a kdo se za ní pouze považuje. Ale myslím si, že jiní, vzdělanější, by to vědět měli. Tak že do toho. Nejdřív jim dáme jména a potom začneme mluvit, jak je zbavit možnosti nám posrat život.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady jsou naše "elity".
   Tito pohůnci nadnárodních gaunerů Sorose,Bakaly a dalších gaunerů jsou řízení Hami a ten je členem ASPEN.Kdo chce znát členy tohoto spolku může použít tuto adresu
   https://www.aspeninstitutece.org/people/
   Je tam Hamáček,Farský,Jiří Hodač,Dita Charanzová,Pavel Kysilka,Madeleine Albright,Michael Žantovský,Lukáš Lukačovič,Jiří Schneider,Adam Vojtěch,Cyril Svoboda,Eva Romancovová,Filip Rožánek,Ivan Gabal,Lenka Bradáčová,Jan Hamáček,Jan Hartl,Jan Pirk,Jan Zahradil,Jana Maláčová,Jiří Pehe,Lukáš Kovanda,Jiří Mádl,Markéta Pekarová Adamová,Martina Dlabajová,Josef Středula,Jakub Landovský,Ondřej Kundra,Petr Pavel-snad blb,ale velký hajzl nenávidící Rusko,Robert Plaga,Tomáš Holub-církevní manipulátor,Tomáš Klvaňa-pracuje pro CIA,Vít Rakušan-TOP09,Vladimír Dlouhý-převratový ministr,Zuzana Roithová

   Smazat
  2. zhnusený16. září 2019 12:54
   Možná zajímavá otázka, ale nikoliv podstatná. V hrubých rysech každý tuší, že to jsou majitelé FEDu, kteří si vytváří své páky ve všech mocenských strukturách v každém státě. 13:34 uvedl pár jmen těch, kteří ty páky zastávají u nás. Samozřejmě takových institutů a neziskovek, zde funguje mnoho, takže si na to kupte notes. Ale to jsou pouze vědomí vykonavači, potom ještě následuje nepřeberná škála vykonavačů z blbosti. Na ty by byly potřeba alespoň dva notesy.
   My občané bychom měli vědět, že systém, který pracuje pro nás, je demokracie. Takže ty, kteří propagují liberalismus, neomarxismus, či jiné nedemokratické směry, ať už vědomě, nebo z blbosti, bychom neměli volit. P.K.

   Smazat
  3. Pokud budeme pojmenovávat, tomu se nebráním ale dosáhneme jen na pohůnky a vykonavatele. Tam je možnost vyřizování si účtů a to je nebezpečné! Lepší by bylo pojmenovat to promile které vlastní Svět a přemýšlet jak ty odstavíme od moci. Reálně toho lze docílit, pokud se Trump, Putin a Čina potají dohodnou na zestátnění všech bank a vytvořením "neutrální měny" je odstaví i od nemovitého majetku. To by bylo řevu v nejmenované obci, přesto mohu mít i já sen?

   Smazat
  4. Tak asi podobný názor na věc mám i já, pane Povolný.
   Ty, které vyjmenoval anonym 13,34, jsou jenom pohůnkové, kteří si myslí, že jsou elity. Ty skutečné by jsme měli hledat mezi majiteli bank.
   Nechápu, že jsou lidi tak pitomí. Privatizace zisků a socializace ztrát, kterou nám předvedli zejména v roce 2008, přitom zavdává příčinu k radikálnějším krokům. Vždyť přece právě v kapitalismu platilo a mělo by stále platit, že kdo platí, ten poroučí. Pokud musely být soukromé banky sanovány penězi daňových poplatníků, měly se stát jejich majetkem. Alespoň do výše vloženého kapitálu. Pokud by se stal stát po takové intervenci majoritním vlastníkem, měla nastoupit nucená správa a státem dosazený správce. Nic takového se nestalo. Vlastníci si rozdělili aktiva a pasiva zatáhl daňový poplatník.A nikdo nevnesl otázku, zda je to v kapitalismu normální.
   Tím by byli ony elity skutečně odstaveny od možnosti zasahovat do chodu států.

   Smazat
 8. noviczech
  ...oni vám to pisateli článku lidé asi nebudou věřit, ale máte naprostou pravdu!
  Za prvé, potraviny ovlivňují člověka strašně moc, mozek bere z denní potravy 70% energie, když je jídlo chemické a špatné kvality, výsledek je Alzheimer i Parkinson!
  Za druhé.Budou vám periodicky vtloukat do hlavy, že stát má dluhy, nemá na důchody apod. Jedná ohromná lež, protože peníze zkorumpuje pro sebe tato Šedá Eminence!
  Za třetí. Když půjde z USA soukromá armáda válčit s Ruskem, je americká vláda z obliga, ale přitom byla vládou tajně financována i přes černé fondy.Hlavní že byl požadovaný výsledek!
  Jo, Ďábel je dost mazaný, tak uvidíme co bude....!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Ted,když vlada dala vykrást naše aktiva,továrny patřily nam lidu,davaly zisk pro nás a nebyly dluhy a teď nas ti zmrdi zadlužuji tempem 200 miliard ročně což prý je jejich posraný kapitalismus bez přivlastků toho zloducha Klause presidenta ODS,který zas vystrkuje rohy přes synatora a jeho Trikoloru ta si z nás dělá prdel,prý zruši institut minimálni mzdy,aby jsme si nuseli vyjednat mzdu sami a pošle na nás v tom okamžiku Afrikakorps,který bude pracovat za kus shnilého "masa"z nahražek monsatových bobů a my tu utřeme hubu!
  Na takovou prý vlasteneckou prdel si můžu fakt tu Trikoloru připnout a vysmolit se na ni!

  OdpovědětSmazat
 10. Dějiny dle Marxe a Engelse jsou jedinou cestou jak zbavit národy dnešního chaosu. Prostě nedovolit hromadění majetku jednotlivcům, kteří hledají cesty jak ovládnout svět A právě máme zde Bilderberg, který skutečně usiluje o redukci lidské populace na 1 mlr.obyvatel, Kvůli odporu oligarchů nejsme schopni využít energie, kterou nám miliony let posílá slunko. Nedokážeme efektivně tuto energii využít pro světovou populaci, přitom svět dokázal vyrobit zařízení, které dokáže soustředit obrovské množství energie v atomové bombě, ale nikoliv ve prospěch lidí, ale na zabíjení. A kdo za to může jsou to soukromé osoby v podobě ropných, ... magnátů, kteří nedovolí, aby přišli o své zisky. Marx: výrobní prostředky nepatří do rukou jednotlivců......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vládnoucí dnes liberalismus je stejně bezvýchodný jako byl komunismus! Prostý lid musí dostat nejen chleba, ale i hry! Musí se poté kdy je nasycen i nějak zabavit! Přerozdělení prostředků jak si to namlouvali socani NIC neřeší! Lůza neumí se svými potřebami zacházet, neumí je ukočírovat! Potřebuje pevné vedení Nadčlověka a především potřebuje pravidelně být vedena na válečná jatka! Neb válka je konečný chléb i hra pro nadbytečnou lůzu a upouští tlak z hrnce nerovnostářské společnosti! To jsou zákony přírody a jakákoliv vzpoura proti nim je pro existenci našeho druhu konečná ...

   Smazat
 11. Jak říká klasik, těmto lidem v pozadí, co se snaží kontrolovat celý svět, vůbec nevadí, když o nich píšete.

  Jediné co nemají rádi je, když mluvíte o tom, jak by se to dalo změnit .-) .

  OdpovědětSmazat
 12. Takže když vynalezli lidé knihtisk (možnost rozšiřovat myšlenky a informace mnohem rychleji než dřív), tak reakcí elit bylo, že poddaní měli zakázáno vlastnit Bibli, aby je nemohli usvědčovat ze lži .-) .

  Když nyní lidé vynalezli TV a následně internet, došlo k podobnému jevu - ti "zlí" musí být zakázáni, však víte..., hrozí nenávist, terorismus...

  ...anebo spíš hrozí, že se lidé domáknou, kdo je holí, a mohli by začít kritizovat vlastní elity :-))) .

  OdpovědětSmazat
 13. Dějiny starověku pana Marxe se neosvědčily.

  Cinkalisti je nechtěli a flexibilni kapitalisti poraženi nejen nebyli,ale vymyslili si způsob jak nahnat nebohé dělniky,rolniky a pracujici a nepracujici inteligenci tam,kde pro ně dřou veejně ZDARMA jak blbi otroci,přinášeji jim miliardy dolarů a ješte tomu teroru šťastně tleskaji!
  To je výsledek vychytralosti zaplaceného stáda doktorů a inženýrů,kteři tento nelehký úkol zvládli a dnes funguje o 106!.
  Žadný strom neroste do nebe,ted je na nás občanech vymyslet,aby se s námi dělili fifty fifty nebo je poslat do prdele a vše jim znarodnit a propit to v kořalce,pivu a kuřivu s ženami a holkami,dejte si řict ono by to mohlo klidně jit,jen nelomit prackami a přemýšlet a sice

  JAK NA TO a bude hotovo!

  OdpovědětSmazat
 14. To,co se pise v clanku vime. Ale kdo udela poradek? Volby? Jak chcete po tech "uz nemocnych", aby hlasovali proti sobe? Vzdy v minulosti i dnes, tak jak v budoucnu, budou penize tim hlavnim motorem. Kdo ma penize,urcuje vsechno,vcetne jake bude vymyvani mozku...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krok za krokem vymyslime jak to,

   co je teba udělat,je nas tu jak myši a oni si plati jen tech pár doktorů a inženýrů,kteři jim davaji typy jak nás odřit.
   Tak použijme speciálni už existujici DŽOPŮV PROGRAM,kdy budeme hledat cestu sami, my občané a všichni vite,že pravě to ty zmrdy,kteři nás tu serou to uvadi do stavu strachu,když tu kdosi přijde a přismyči na hřbetě obrovskou čočku a ta to chytne do pácu a bude požar,ale u NICH ne u nás,jak nas chtěji zase vybit ve válce a vydělat na našich mrtvolách jako minule!

   Smazat
 15. To mas to spatne . V starem Egypte, ktery vydrzel temer 6.000 let penize temer neexistovali , neb vsichni temer byli otroci. Vyhody byly v naturaliich plus sex, plus lepsi prace a lepsi zivot po smrti. Nejlepe se na tom meli otroci na stavbach pyramid, kteri dostavali extra velke mnozstvi piva.

  Penize v podstate neexistuji , co existuje , je dohoda, ze za tento kus papiru, ci cislo na pocitaci , dostanes tuto naturalii ( ci neco po cemz touzis.A lidi budou vzdy touzit a chtit neco, to je udel lidstva. A tato touha nas zene ku predu, a proto komunismus je poze idea , nic vice. Lidi jsou otroci .

  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj Pytlik,

   kdo řika,že se dáme znovu ohlupovat sliby komunismu,je tu i jiné silnějši "kafe" a o něm informovat zakazuji stavajicimu tisku a tv a "prasečcimi" zakony o zavřeni pusy nám občanům a takové pokusy musi skončit jejich krachem,čim vic budou to pero napinat tim vice bude sila,kdy se narovná a nabije jim oko,budou rádi,když odejdou s monclem!
   Ale je tu pár válečniků alternativy tak se broku pytlku přidejte at je veselo!

   Smazat
  2. 7:19, Pytle, na pyramidách nepracovali otroci, to byli námezdní pracovníci. Otroci v Egyptě sloužili především v palácích jako služebnictvo a v kamenolomech. Většina obyvatel nebyla v otrockém postavení, a to i včetně cizinců. Nebyli otroky, tzn. nebyli koupeni. Otrok (sklabinoi/esclavus) je ekonomická kategorie. Není až takovou výhodou vlastnit člověka, musíš se o to starat, jelikož jsi do něj vrazil prachy. Mnohem lepší je exploatovat ho jako svobodného dělníka a nechat ho, ať se o sebe postará sám.

   Smazat
 16. Kapitalisté jsou užiteční společnosti, ale nejen to i v bezpečí před sebou samými za jediné podmínky - když nevládnou - jsou jsou ovládáni, tzn ve skutečné demokracii. Názorným příkladem je Švýcarsko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:34

   Co je to kapitalista? Je to člověk který má bohatství, které využívá k získávání dalšího bohatství. Co je to bohatství? Je to moc. Moc ovlivňovat okolní dění a ovládat lidi.
   Vaše úvaha je tedy nereálná. Jeden kapitalista má větší moc než třeba miliony lidí žijící od výplaty k výplatě. A že má jen jeden volební hlas? K smíchu, nejspíš ani k volbám nechodí. Zaplatí ty, kteří obsadí rozhodovací křesla. Mnohdy ještě před tím, než jsou zvoleni.
   Švýcarsko si zřejmě malujete příliš optimisticky. To je protektorát kapitalistů a bude to tam fungovat tak, jak kapitalisté rozhodnou, jak jim to vyhovuje.

   Předpokladem snesitelného soužití lidské společnosti je zamezení extrémní koncentrace bohatství - moci, v rukách jednotlivců. Pak může fungovat i demokracie.

   Smazat
  2. 8:55
   Že si Švýcarsko maluji příliš optimisticky? Zkuste říci Švýcarovi, že nespoluvládne, že u nich vládne privátní kapitál.

   Smazat
  3. 9:23

   Ne že bych to k potvrzení svcého názoru potřeboval, ale až se zase uvidím s rodinou svého známého Švýcara, tak mu sdělím, že ve Švýcarsku je on součástí svrchované vlády, že on určuje politiku Švýcarska a kapitalisté, kteří mají ve Švýcarsku uloženo své bohatství, jsou mu vydáni na milost a nemilost.
   Vzhledem k jeho nalazení spíše na černý humor, jistě bude u stolu legrace.

   Smazat
  4. 9:37
   Tak se u té legrace nezapomeňte zamyslet nad tamním politickým systémem. Pokud to dokážete, dostatečně hluboce mám za to, že ten černý humor hodně vybledne.

   Smazat
  5. 9:47
   Vládnoucí třídy zjistily, že velmi důležité je dát jednotlivci pocit a o jeho vlastní důležitosti. Jakýkoliv dosavadní systém, byť iniciovaný dobrým úmyslem, skončil vždy stejně. Moc a s ní majetek se koncentrovala do rukou malé skupiny, či skupin.
   K tomu, aby lidé mohli rozhodovat, potřebují znalosti a schopnosti mentální. Schopnost se sjednotit a prosadit to pozitivní pro většinu. Bohužel si většina lidí neuvědomuje, že jsou základní zájmy společné minimálně 80% populace. Ano, můžete se projevit u voleb, ale otázkou je, zda Vaše rozhodnutí není eliminované důmyslnou manipulací mediální, a prostou korupcí volených subjektů. Myslet si, že jednotlivci mají rozhodovací pravomoc o zájmech bankéřů? Mají Švýcaři vůbec vědomí o skutečné svobodě a nebo je to společnost svázaná pravidly, která svobodu potlačují?
   ABC

   Smazat
  6. 11:35
   Švýcaři jsou svázáni pravidly, které si společně, kontinuálně stanovují. Tomu se říká přeměna svévole ve svobodu. Z logiky věci, u nich, na rozdíl od ostatního světa, pravidla jimi samými stanovená svobodu nepotlačují, proto je respektují.

   Smazat
  7. 9:49

   Doufal jsem, že mě poučíte vy. Kdo také jiný by měl znát realitu lépe než vy, že ano?
   Jen ten "můj" Švýcar je takový hlupák a nic nechápe. Nechápe jak drží v šachu kapitál, jak by stačilo jen si usmyslet a třeba se odtajní konta nacistů, nebo si zlevní bydlení, nebo zdaní kapitál. Z naprostého nepochopení reality nadává na politiku jako se nadává ve všech jiných zemích. Neuvědomuje si, jak jsou všichni Švýcaři ve všem zajedno a proto nemají nejmenší důvod k nespokojenosti. Neví že mají všichni o všem naprosto přesné informace a jejich ohlupovadla vůbec, ale vůbec nelžou a nemanipulují. Neví že se jim války vyhýbají proto, že se všichni agresoři bojí jejich flinty doma v almaře. Božínku...
   Měl by jim to vysvětlit nějaký oduševnělý teoretik z kolonie Česko. Podobně jako Vašík Klausů krátce po plyši poučoval západoevropany, jak se má ten kapitalismus správně dělat. Koukali na něj jako na zjevení, vy byste určitě také zaujal.
   Švýcarsko má uzákoněný systém referend, to je významný parametr, který jim lze závidět(také nám to apoštolové "opravdické demokracie" chvilku slibovali). Ale obyčejní Švýcaři rozhodně nemají absolutní demokracii ani svobodu, nemají moc nad kapitálem. Mají jen víc demokratických práv než lidské zdroje v koloniích jako jsme třeba my.

   Smazat
  8. JK- máte pravdu, každý společenský systém se dá vylepšovat jen tlakem zdola, doba osvícených monarchů byla ve středověku a ojedinělá, spíše časem "upravena". Svoboda jednotlivce je dána již kde, kdy a komu se narodí. Proto je to nekončící boj neprivilegovaných proti mocným. A mocní stále vyhrávají, někdy si vymění pozice vůdci ale princip je stejný. A třetí vzadu se směje ze známých plakátů.

   Smazat
  9. Vasik Klausik dodnes nevi,že když poučoval Německo v TV debatě jak se má délat kapitalismus,tak se mu za zády němci smáli.
   Ten vlezdoprdelista přitáhl na naprosto nezkušené a naivni

   KAPITALISMUS BEZ PŘIVLASTKŮ VYCHÁZEJICI Z AMERICKÉHO gangsterismu!

   Dodnes na to tzv "intelektuálove" v republice pokládajici se za "elitu"nepřišli a nikdo z nich neuvažuje jaká je přičina toho,źe domorodci fasuji třetinové mzdy,exekuce jenom prši ,republika je zaměrně zadlužována a pokud na to občanè nebudou poukazovat a hledat změnu systému budou vykradeni NA PLECH!

   A JEŠTÊ NAIVNĚ U TOHO CHROCHTAT BLAHEM!

   Smazat
  10. 17:52
   Pokuste se definovat tyto pojmy: svévole, svoboda, nesvoboda.

   Smazat
  11. 9:23 a zkusil jsi to ? Jestli jsi byl spokojen, tak ses ptal v bance. Obešel jsi jich více a všichni opáčili,
   ano jsme spokojeni, a vládneme si sami.

   Smazat
  12. 8:11

   svévole - bezohledné uplatňování své vůle
   svoboda - neomezené možnosti volby
   nesvoboda - opak svobody

   Nemáte zač.

   Smazat
  13. 17:42

   Opravdu, děkovat nemám zač.

   Jít pod kůži nestačí, musí se až na dřeň.

   Nemáte zač.

   Smazat
  14. 9:07- souhlas ale okolo dřeně je minové pole paragrafů!

   Smazat
  15. 10:33
   Okolo mnoha dření je minové pole paragrafů. Okolo správného definování svobody, nesvobody a svévole nikoliv. Nemají politický, ale filozofický charakter. Dokázat rozlišit svobodu od nesvobody a svévole nelze zakázat paragrafy. Něco jiného je jejich uplatňování v politice. Proto je tak důležité abychom věděli co skutečně svoboda, nesvoboda a svévole jsou. Pak nás nebude možno "opíjet rohlíkem".
   Štěpán Forgáč

   Smazat
  16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  17. 9:07

   Nestyďte se a vyvraťte co jsem napsal. S vaší vágní ekvilibristikou na mě asi moc nezapůsobíte.

   Netvrdím, že jsou to absolutně výstižné definice, platné ve všech polohách daných termínů, ale jsou dostatečně srozumitelné, aby inteligentní člověk dokázal pochopit podstatu a přizpůsobit je konkrétní situaci.

   Vašemu "nemám zač" jsem neporozuměl. Já jsem vás o něco žádal?

   10:33 Miroslav Povolný

   Kdyby jen paragrafů, s tím by se ještě dalo něco dělat. Ale je tady i spousta parametrů a podmínek hmotného světa, které nikdo zakázat ani povolit nedokáže. Absolutní svoboda je z podstaty tohoto světa, svázaného neměnnými a pevnými pravidly, jen utopie.

   Smazat
  18. 11:32
   Tak tedy.
   Svévoli jste vystihl dobře.
   U svobody a nesvobody jste vedle.
   Svoboda je transformovaná svévole a kupodivu je stejné i u nesvobody. Svobodu od nesvobody poznáte podle toho, kdo svévoli transformuje. Zkuste odhalit ty transformátory.
   ŠF

   Smazat
  19. JK.- absolutní svobodu budete mít, až se jako poslední rozmnožovací pár na Světě rozhodnete, že partnerku neoplodníte, ona když nebude chtít, tedy do doby věku společenství lidí. Přesto vás do konce života bude omezovat okolní příroda a "nástupci"-tupci?

   Smazat
  20. Pardon,vše ostatní je omezená svoboda!

   Smazat
  21. Omlouvám se, nemám vzdělání, abych omračoval vatou slov jiných, myslím jen za sebe.

   Smazat
  22. Śtěpáne, 10:57- tomu snad sám nevěříte? Máte přehled, kolik lidí bylo zabito pro filozofické názory politiky?

   Smazat
  23. 12:48

   S tím samozřejmě nemohu souhlasit a hraje v tom roli etické hledisko, které máme zřejmě každý jiné.
   Svévole je podtřída svobody s tím dovětkem, že je uplatňovaná bezohledně, z mocenské pozice.
   Vaše definice svobody není s mou v naprosto žádném rozporu, i když mi z etického hlediska nevyhovuje. Transformátory ve vašich definicích si najděte sám, jsou to vaše konstrukty a navíc neumíte ani poděkovat.

   Smazat
 17. Možná by mě "elity" zblbly, ale to by musely být opravdu inteligentní a ne jen na hromaďění peněz. Ovšem co mohu požadovat po bývalých vexlácích, taxikářích, vedoucích samoobsluh a zelinářích, kteří si své praxe nacvičili už za totáče.

  OdpovědětSmazat
 18. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.