Reklama

úterý 10. září 2019

Švédsko je ve válce

Judith Bergmanová

Judith Bergman
10. 9. 2019  GatestoneInstitute (překlad Radomír Bobek)
Švédská policejní zpráva "Utsatta områden 2017" ("Citlivé oblasti 2017") odhalila, že ve Švédsku existuje 61 takových oblastí – známých také jako no-go zóny. V těchto oblastech působí 200 zločineckých sítí, do nichž je zapojeno přibližně 5 000 zločinců. Většinu obyvatel těchto oblastí tvoří imigranti s neevropskými kořeny a jejich potomci.

Švédské Národní forenzní centrum odhadlo, že od roku 2012 vzrostl ve Švédsku počet případů střelby klasifikovaných jako vražda nebo pokus o vraždu o téměř 100 %.

"Švédsko je ve válce a zodpovědní jsou za to politici. V univerzitním městě Lundu byla po dobu pěti nocí zapalována auta. Takové šílené činy se ve Švédsku za posledních 15 let staly při různých příležitostech na stovkách míst. Od roku 1955 do roku 1985 nebylo v Malmö, Göteborgu, Stockholmu a Lundu zapáleno ani jedno auto.... Žádný z těchto zločinců nehladoví ani netrpí nedostatkem čisté vody. Mají střechu nad hlavou a bylo jim nabídnuto bezplatné vzdělání.... Nežijí ve zchátralých domech.... Říká se tomu výchova a je to přesně to, co dnes ve Švédsku chybí tisícům dívek a chlapců." – Björn Ranelid, švédský spisovatel, večerník Expressen, 5. července 2019.

V roce 2018 zažilo Švédsko rekordní počet 306 případů střelby. Bylo při nich zavražděno čtyřicet pět lidí a dalších 135 lidí bylo zraněno. K většině úmrtí došlo v regionu Jižní Švédsko, kde se nachází Malmö. Švédské Národní forenzní centrum odhadlo, že od roku 2012 vzrostl ve Švédsku počet případů střelby o téměř 100 %. Centrum také zjistilo, že při střelbách je nejčastěji používána útočná puška kalašnikov. "Je to jedna z nejvíce vyráběných zbraní na světě a byla použita v mnoha válkách," řekl manažer Centra Mikael Högfors. "Když už je nepotřebují... propašují je do Švédska."


V prvních šesti měsících roku 2018 se podle policie téměř každý druhý případ střelby odehrál v "citlivých oblastech", známých také jako no-go zóny. Švédská policejní zpráva "Utsatta områden 2017" ("Citlivé oblasti 2017") odhalila, že jich ve Švédsku existuje 61. V těchto oblastech působí 200 zločineckých sítí, do nichž je zapojeno přibližně 5 000 zločinců. Většinu obyvatel těchto oblastí tvoří imigranti s neevropskými kořeny a jejich potomci.
Do konce listopadu 2018 policie potvrdila 274 střel v zemi, 42 zabitých a 129 zraněných. Ze 128 potvrzených střeleb, ke kterým došlo v první polovině roku, došlo podle policie v sociálně zranitelných oblastech k 46 procentům. To odpovídá 58 střelbám.

Policie ve zprávě z roku 2017 uvedla, že se do "citlivých oblastí" promítají globální etnické konflikty.

"... [švédské] soudnictví a [švédská] společnost těmto konfliktům nerozumí a neví, jak je řešit. Policie proto musí mít lepší vhled a lépe chápat dané události, aby správně interpretovala to, co se v daných oblastech děje. Přítomnost navrátilců, sympatizantů teroristických skupin jako je Islámský stát, Al-Káida a Aš-Šabáb, a představitelů salafistických mešit přispívá k napětí mezi těmito skupinami a ostatními obyvateli v citlivých oblastech. Od léta 2014, kdy byl v Sýrii a Iráku vyhlášen chalífát, narostl počet sektářských sporů zejména mezi sunnity, šíity, levantskými křesťany a nacionalisty kurdského původu." (str. 13)

3. června 2019 policie vydala nový seznam obsahující informaci, že v současné době existuje 60 takových oblastí místo původních 61. To však neznamená, že by se toho mnoho zlepšilo. Právě naopak.

V roce 2019 střelby pokračují s nezměněnou intenzitou. V Malmö – městě s více než 300 000 obyvateli, z nichž se podle městských statistik jedna třetina "narodila v zahraničí" – byl 10. června před úřadem sociálních služeb zastřelen 25letý muž, ve stejný den policie na hlavním vlakovém nádraží v Malmö postřelila muže, který řekl, že má v tašce bombu a údajně se choval výhružně. Večer byli ve čtvrti Lorensborg v Malmö zastřeleni dva muži. Později v noci městem otřásly dva výbuchy.

Vzhledem k rostoucímu počtu případů střelby je dnes pro zaměstnance města práce ve městě zjevně natolik nepříjemná, že magistrát města Malmö vydal pokyny, jak se mají komunální pracovníci – zejména ti, kteří pracují v oblastech zdravotní péče, rehabilitace a krátkodobých pronájmů – ve městě chovat, aby byly při výkonu své práce v bezpečí.

V pokynech nazvaných "Osobní bezpečnost – tipy a rady, jak se vyhnout nežádoucím situacím" doporučuje magistrát svým zaměstnancům toto: "Naplánujte si cestu – poznejte danou oblast... minimalizujte čas mezi zaparkováním svého kola / auta a vstupem do objektu... před odchodem z budovy nejprve obhlédněte okolí, abyste se nedostali do nežádoucí situace... držte se dál od lidí, kteří jsou považováni za potenciální ohrožení nebo jsou nebezpeční a pokud v okolí nejsou žádní další lidé, vzdalte se od nich ještě víc."

Jeden zaměstnanec města, který tyto pokyny obdržel, obvinil obec z pokrytectví: "Médiím magistrát tvrdí, že je všechno v pořádku, i když to tak není. A pak pošlou svým zaměstnancům něco takového."

Pokyny magistrátu týkající se bezpečnosti vypadají přiměřeně spíše pro oblast zasaženou občanskou válkou, jako býval Bejrút, než pro kdysi klidné město Malmö.

Bejrút také člověku vytane na mysli v případě švédského města Linköpingu, kde začátkem června výbuch zdemoloval obytnou budovu tak, že vypadala jako by prošla válkou. Při výbuchu nebyl jako zázrakem nikdo zabit, ale 20 lidí bylo zraněno. Policie má podezření, že incident souvisel s vyřizováním účtů mezi gangy. O několik týdnů později byli ve čtvrti Skäggetorp v Linköpingu zastřeleni dva muži. Tato čtvrť je na policejním seznamu "citlivých oblastí" neboli "no-go zón".

30. června se v rámci dalšího vyřizování účtů mezi gangy odehrály tři přestřelky ve třech různých stockholmských předměstích. Dva lidé, z nichž jeden byl střelen do hlavy, zemřeli. Jeden ze zavražděných mužů, raper jménem Rozh Shamal, byl v minulosti odsouzen mimo jiné za napadení, loupež a drogové delikty. Letos bylo jen ve Stockholmu zastřeleno již jedenáct lidí – tolik jako za celý rok 2018. V celém Švédsku bylo tento rok již zastřeleno více než dvacet lidí.

"Takový vývoj je nepřijatelný," prohlásil Mats Löfving, šéf policejního Národního operačního oddělení (Noa). "V mnoha případech byly použity vojenské automatické zbraně. Počet osob zraněných střelnou zbraní se snižuje, ale počet zabitých se nesnižuje."

Šéf policie Anders Thornberg 1. července řekl, že situace je "mimořádně vážná". Tvrdil však, že policie neztratila kontrolu nad gangy a že hlavním úkolem je zastavit růst počtu mladých zločinců. Řekl, že "každého mladého muže, který je postřelen, je připraveno nahradit 10 až 15 dalších."- Jen o několik dní později však dodal, že Švédové si budou muset v blízké budoucnosti na střílení zvyknout:

"Myslíme si, že to [střelby a extrémní násilí] by mohlo v těchto zvláště citlivých oblastech pokračovat pět až deset let," řekl Thornberg. "Ale souvisí to také s prodejem drog. Drogy se ve společnosti etablovaly a kupují je obyčejní lidé. Existuje tak trh, o který budou gangy dále bojovat."

Vůdce opoziční strany Moderaterna (Umírnění) Ulf Kristersson tuto situaci nazval "extrémní vzhledem k tomu, že se země nenachází ve válečném stavu."

Nejsou to jen pumové útoky na budovy a střelba, co Švédsko trápí. Kromě toho jsou pravidelně zapalovány automobily. Častým podpalováním aut nedávno trpělo například malé malebné univerzitní městečko Lund blízko Malmö. Policie podezřelé dosud neidentifikovala. "Aktuálně roste počet požárů automobilů, je to znepokojující," řekl policejní důstojník z Lundu Patrik Isacsson. Poznamenal, že počty podpálených automobilů se obvykle zvyšují v letních měsících, ale rostou také meziročně. "Zatím nevíme, kdo jsou pachatelé, takže mohu jen spekulovat, ale tento typ žhářství provádějí mladí lidé. To, že se to děje v létě, může být způsobeno tím, že mladí lidé jsou nezaměstnaní a spoustu času tráví venku."

"Rozhodně si myslím, že se jedná o mladé lidi, kteří nenalezli své místo ve společnosti a kteří vědí, že je společnost nepřijala," komentovala to socioložka práva na univerzitě v Malmö Ingela Kolfjord. "Vidí, že společnost se zatvrdila a že jsou neustále vnímání jako 'ti druzí'. Zapalování aut není jen způsobem, jak ukázat svou nelibost, ale také způsobem, jak ukázat, že jsou frustrovaní, zoufalí a rozzlobení."

Švédský spisovatel Björn Ranelid s tím nesouhlasí. "Švédsko je ve válce a zodpovědní jsou za to politici." napsal ve večerníku Expressen.

"Pět nocí byla v univerzitním městě Lundu zapalována auta. Takové šílené činy se ve Švédsku za posledních patnáct let staly při různých příležitostech na stovkách míst. Od roku 1955 do roku 1985 nebylo v Malmö, Göteborgu, Stockholmu a v Lundu zapáleno jediné auto.... Když socioložka univerzity v Malmö vysvětluje zločiny [coby důsledek] toho, že mladí lidé jsou frustrovaní... mluví nesmysly... Opakuje to, co by mohl říct i papoušek. Žádný z těchto zločinců nehladoví ani netrpí nedostatkem čisté vody. Mají střechu nad hlavou a bylo jim nabídnuto bezplatné vzdělání.... Nežijí ve zchátralých domech. Všichni... mají ve svých domovech vyšší životní standard, než mělo několik tisíc dětí a mladých lidí, kteří vyrůstali ve čtvrti Ellstorp v Malmö, kde jsem žil s rodiči a dvěma sourozenci na 47 metrech čtverečních ve dvou malých místnostech a v kuchyni od roku 1949 do roku 1966."

Björn Ranelid to uzavřel takto:

"Říká se tomu výchova a je to přesně to, co dnes ve Švédsku chybí tisícům dívek a chlapců. Nejde o peníze nebo o to, ve které části světa jste se narodili. Nemá to nic společného s politikou nebo ideologií. Je to o etice, morálce a soužití mezi lidmi."

Zapalování automobilů, časté a rozšířené, je jen jedním z nových aspektů života v dříve idylickém městě Lundu. V lednu se takzvaný nezletilý bez doprovodu z Afghánistánu, Sadeq Nadir, pokusil zavraždit několik lidí ve městě tím, že do nich najel kradeným autem. Přestože tvrdil, že konvertoval ke křesťanství, dokumenty nalezené v jeho bytě prokázaly, že chce vést džihád a stát se mučedníkem. Řekl policii, že měl v úmyslu zabíjet. Jeho čin byl původně klasifikován jako pokus o terorismus, ale pak se obvinění změnilo na desetinásobný pokus o vraždu. Ačkoli Sadeq přiznal, že jeho záměrem bylo vraždit, okresní soud má za to, že státní zástupce neprokázal ani terorismus a ani pokus o vraždu. Soud argumentoval tím, že nejel "dostatečně rychle", aby mohl skutečně někoho usmrtit. A ačkoliv bylo zjištěno, že Sadeq psal texty o džihádu a mučednictví a tvrdil, že jedná z Alláhovy vůle, se dle soudu nepodařilo dokázat, že mělo jeho jednání náboženské pohnutky. Nakonec byl odsouzen pouze za to, že ohrozil ostatní a že jim vyhrožoval.

 Takzvaný "nezletilý bez doprovodu" z Afghánistánu, Sadeq Nadir po zatčení
Usvědčující poznámky Sadeqa Nasira o odhodlání vést džihád

Jak hodnotí násilnou a nestabilní situaci švédská vláda? Švédský premiér Stefan Löfven odsoudil nedávné případy střelby takto:
"Výrazně jsme zpřísnili několik trestů, včetně trestu za nezákonné držení zbraní a výbušnin jako jsou ruční granáty. Také jsme dali policii větší pravomoci pro... kamerový dohled a shromažďování informací."

2. července 2019 vláda představila návrhy pro boj proti násilí páchanému s použitím střelné zbraně včetně přísnějších trestů za nepovolené držení výbušnin a nových pravomocí pro celníky, aby mohli zadržet balíčky při podezření na přítomnost zbraně nebo výbušniny. Podle opozice přišly návrhy příliš pozdě. "Mohlo se to udělat už před rokem. Ve Švédsku nikdy nebylo tolik případů střelby. Myslím, že je většině lidí zřejmé, že to, co vláda udělala, nestačí," řekl Johan Forssell z opoziční strany Moderaterna (Umírnění).

Až 6. června, na Národní den Švédska, premiér Stefan Löfven uznal, že má Švédsko "stále vážné společenské problémy." Ale současně poznamenal, že "velmi málo věcí bylo ve Švédsku dříve lepších":

"Ale i když si představujeme staré časy jako idylu s červenými domky a zelenými loukami, velmi málo věcí bylo dříve ve Švédsku lepších. Při oslavě Národního dne si myslím, že bychom měli oslavovat právě to, kolik jsme toho jako země dosáhli. Vybudovali jsme silnou zemi, ve které se staráme jeden o druhého. Zemi, ve které společnost přebírá odpovědnost a nikdo není ponechán svému osudu."

Je smutné, že mnoho Švédů se v zemi, která se stále více podobá válečné zóně, cítí bezpochyby hrozně opuštěně.Judith Bergmanová je komentátorka, právnička, politická analytička a významná spolupracovnice Gatestone Institute.

60 komentářů :

 1. No, zajímavé a rozhodně ne neočekávané...S tím spisovatelem Renelidem nelze souhlasit v bodě, že za tím není politika a ideologie. Ta právě za tím je a nikoli etika a morálka. Je za tím ideologie/víra a z ní vyplývající "ýbermenšícká-mohamedánská" politika...
  Tihle liberálští intelektuálové jsou užvanění, líní, pokrytečtí, zbabělí a vyhýbají se zodpovědnosti za své činy...a pokud budou lidé nechávat problémy svých životních podmínek a jejich řešení na nich, brzy nebudou mít žádné problémy, vůbec žádné, ani ty nejmalichernější...

  OdpovědětSmazat
 2. Přesně tak skvělý článek o tom co bychom mohli mít tady kdyby se k veslu dostala demožumpa a piráti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však oni už u moci jsou, neb všechny státní úřady a ministerstva jsou prolezlá nevládkami, ve vládě jsou socani a celý mainstream a tzv. "kulturní fronta" dělá pro ně a většina mladých za ně je hotova položit své mrzké životy, copak to nevidíte ??!!
   A i ten Babiš je všechny v boji proti národu a čz. státu sponzoruje přímo ze státního rozpočtu a občané mimo něj také!!!
   Tak , jak to asi dopadne, co??!!

   Smazat
  2. Ano,že státního rozpočtu na příští rok mají neziskovky schváleno 5,7 MILIARDY korun !!!! My si je z našich daní platíme! Vždyť je přeci všechny TÁAAAAAK potřebujeme-na výměnu našeho národa!

   Smazat
  3. Buďme rádi že je u vesla Babiš který je brát nebude dokonce jedná s Orbánem jak zvýšit porodnost. Pokud by byly u vesla ty ludry tak by to bylo v ...

   Smazat
 3. Ještě,že už ten ksindl UDAVAČ Havel zdechnul,BYLO BY TO STEJNÉ,NE-LI HORŠÍ!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínej že píšeš o svém biologickm tatínkovi! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty ...

   Smazat
 4. Ano Švédsko je ve válce se svou tupostí, blbostí, naivitou a v této fázi Švédsku nikdo nepomůže. Řešením pro Švédy by bylo změnit zákony a všechny islamisty vyhostit. Nyní Švédům zbude už jenom jediná varianta a to opustit Švédsko a přestěhovat se do Polsko a ostatních východoevropských států, kde je ale nebezpečí, že tam začnou poučovat tamní obyvatelstvo o tom co je to demokracie tolerance a vstřícnost k islámu a Africké imigraci a vše se bude opakovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podívejte se na tuhle fr. parodii o salonně levičáckém intelektuálovi a jeho rodině a způsobu uvažování, je to sice komedie, ale velmi poučná, aktuální a v kontextu dneška velice hořké asociace vyvolávající, které vás zbaví chutě se smát....:

   https://www.youtube.com/watch?v=OOxcscf1DBU

   Smazat
  2. Pane 13:12, nemůžete vyhostit čtvrtinu nebo třetinu obyvatel jakékoli země, když jsou navíc jejími občany. Situace západních zemí nemá civilizované řešení.

   Smazat
  3. Policie ma vsecko pod kontrolou..Rekl policejni reditel v kancelari. Prestehovalo se to ze Syrie a Lybie rychle do EU. A kdepak je Greta kdyz je nejvice potreba aby kazala ze zapalovani desitek aut denne skodi ovzdusi..
   A proc vlastne odjela , nebo utekla ??

   Smazat
 5. 13:12
  Omyl,když k vám do sklepa vleze krysa,zlikvidujete jí.....A stejně je třeba zacházet s muslimoodpadem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...ale sem nám do sklepa nikdo neleze, nám ho sem někdo posílá a my ho sem zveme a děláme mu pomyšlení...Vy osobně třeba ne, ale politici a úředníci, které jste si Vy a ostatní zvolili...

   Smazat
  2. 13:26
   Máte pocit,že jako volič SPD DO ČECH TEN ODPAD ZVU???!!!!

   Smazat
  3. 13:48-pokud máte v rodině byť jen jediného, který volil "vítače", tak nesete svůj díl odpovědnosti zcela jistě tak, jako všichni v tomhle blbým národě...

   Smazat
  4. 13:56
   A vaše familie je čistá nebo je tam krom vás HALDA havložumpy???!!!

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. http://www.protiproud.cz/politika/4367-dansko-take-na-ceste-ke-kolapsu-proc-se-o-tom-nemluvi-media-falsuji-statistiky-demograficky-upadek-a-nahrada-muslimy-nechteji-se-ucit-ani-pracovat-dezinformace-a-politicka-korektnost-co-politici.htm
  https://pravyprostor.cz/ve-svedsku-zacinaji-bankrotovat-obce-ktere-prijaly-prilis-mnoho-migrantu/

  OdpovědětSmazat
 9. koho si zvolili
  ten jim zpestřuje život
  jak na P 6

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Víš kulový,umíš kulový,pamatuješ si kulový....A jako kulový na trávníku zhebneš,amikriple!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sáhodlouhý amicanc v podobě kreténa z papundeklu!!!!!

   Smazat
 13. Nejhorsi na tom je,ze Zapadu nestaci,ze si vse zlikvidovali u sebe,ale musi zkazu vnutit i sousedovi

  OdpovědětSmazat
 14. 15;53
  To je amidemokracie v praxy, aneb OPERACE TRVALÁ OKUPACE je denně na programu od vzniku těch zlodějů a vrahů!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Dobře jim tak. Nechť se obohatí, co hrdlo ráčí.

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak řekni mě Hurvínkovi, co já s tvým textem? Když tě vymažou o co budu ochuzen? Proboha furt někoho nepoučuj, Češi na rozdíl od Američanů mají svoje myšlení. Jen si furt tady neléč svoje mindráky a frustraci, že seš v té Americe tak sám. Nepovyšuj se pořád a trapně nevnucuj! Je to ubohý! Fakt.

   Smazat
  2. 17:36- možná nám honolulu sděluje, že Trump je na tom jako Zeman. Jsou oba sice nejvýše postavení ale skutečnou moc nemají. To by ovšem bylo zlé ale možné to je, když vidím kdo má u nás reálnou moc!

   Smazat
  3. 18:23
   Děláte si srandu?Jaký význam mají dokola se opakující hovadiny toho všemi nechtěného emigranta?

   Smazat
  4. 18:36-nedělám, od H. musíte číst jen to podstatné. Paralela se nabízí, Trump ani Zeman nemají podporu médií, naopak! Proto možná jeden twítuje a druhý není zván do veřejno právních medií. Pak už jen domyslet, kdo vládne mediím a kde někdy je znát i dohled nadnárodní!

   Smazat
  5. Ps. jeho politické postřehy z USA se u nás nedozvíte v ČT, tedy neexistují?

   Smazat
  6. M Povolný, umìte anglicky? Jestli ano doporucuji sledovat pořad na YouTube s názvem A Closer Look.
   Dozvíte se kdo je Trump.

   Smazat
  7. Ale on tady mele hovadiny a krom toho,o Trumpovi se můžu dočíst jinde a nemusím číst slinty toho nekňuby

   Smazat
  8. Co se bavit pánové o tom, jak je Trump dehonestován doma Deep statem? Nejsem jeho příznivcem ale vím něco o zákulisí moci!

   Smazat
  9. Proč nás Hovnolulan podrobné neinformoval,že Bolton je mimo hru,že ho Trump poslal trestnou lavici?!

   Smazat
  10. M. Povolný, Trumpa není třeba dehonestovat, dehonestuje se sám. Co z něj padá je k neuvěření.

   Smazat
  11. jezzo, některé věci je třeba rozložit na podotázky. Znáte odpověď na tu, proč media nepodporují Trumpa. U nás vím kdo a proč nepodporuje Zemana. Porovnáme zda to nejsou "ti stejní"?

   Smazat
  12. Ps-myslím politicky stejná sorta a umíte ji definovat?

   Smazat
  13. 21:28-možná proto, že ještě tu informaci neměl, ale nehodlám to zjišťovat.

   Smazat
  14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  15. Trumpa podporuje pouze FoxNews, a to pomalu též končí, ostatní media ho nemusí protože na ne Trump neustále útočí za jejich negativní zprávy. Ovšem když čtete jeho tweety a shlédnete jeho video klipy musíte dát MSM za pravdu. Jen to co provedl mapou hurikánu Dorian je neuvěřitelné, Alzheimer pokračuje velmi rychle, má to v rodině, jeho otec Frank trpěl tězkou demencí a u Doníka se projevuje víc a víc.
   Krom toho, kdo vlastní většinu světových médií?

   Smazat
  16. jezzo, pokud žijete v Česku, nemělo by Vám uniknout, že naše média vesměs doslova útočí na Zemana, Babiše. Máte tedy pravdu i já se ptám kdo vlastní většinu nejen světových médií, Vy to víte?

   Smazat
  17. Zde je odpověď ohledně vlastníků světových medií
   http://tapnewswire.com/2015/10/six-jewish-companies-control-96-of-the-worlds-media/
   V Česku nežiji ale velmi se zajímám o situaci ve své vlasti.
   Útoky na Zemana vycházejí z jeho nekonformity k rádoby elitě národa, na Babiše je to kvůli častečnému zastavení totalního rozkrádání Česka.
   To je můj velmi zjednodušený názor.

   Smazat
  18. A dost přesný, tak díky a užívejte si Thajsko.

   Smazat
  19. PS.odkaz mohu doporučit k dotvoření názoru, byť je starý ale pochybuji, že se od té doby pro nás vylepšil. I názory v diskuzi jsou zajímavé a jak to tak bývá, předcházejí naše současné.

   Smazat
 17. Mein Gott,takový neúnavný kretén je na amimetál!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 18. Vnucuješ se sem jen a jen ty,amizdechlino bez kouska mozku a přehledu!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 19. Tolik neznalosti, zloby a nenávisti jsem ještě nečetl, většina příspěvků nemá cenu, jen se tu předvádí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napadání, urážky, koprolálie a vyhrožování smazáno. Redakce Nové republiky nechce zavřít diskuzi ani registrovat diskutující, proto p.t. čtenářům děkuje za trpělivost a sebeovládání.

   Smazat
  2. 18:30
   Pane doktore,máte co dělat,tady to je od toho hňupa jak když naseje.

   Smazat
  3. 18:30 A o čem asi tak chtěj místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 20. 1Švéd = 1prase

  Profesor Stockholmské vysoké školy ekonomické Magnus Söderlund se vyslovil pro zařazení lidského masa do jídelníčku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je otevírání Overtonova okna, což je technika jak prosadit neprosaditelné. Já to teda žrát nebudu, a migrantům taky nebudu sloužit. To klidně na starý kolena přesídlím do Ruska, kde je zatím ještě všechno normální. Ať se Rosofobové třeba pose.ou. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. A přijde doba, kdy vida člověk člověka si řekne „Hle zvíře” a zabije ho.

   Smazat
 21. 18:58
  Ta doba existuje už 30let!!!!!

  OdpovědětSmazat
 22. Švédsko je ZLOČINECKÝ STÁT, co dodat? Vláda jedná hlavně tak, aby toto umožnila, ať už je motivována strachem, penězi, připosraností a otrockou servilností k mocným, ideologickou tupostí, islamofilií nebo vším dohromady.

  Bohužel si budeme muset zvyknout.

  Švédsko je zločinecký stát a jediná náprava je možná přes tvrdé vyčistění ministerstev a vlády, což asi nepůjde bez násilí. Je mi líto.

  OdpovědětSmazat
 23. Brouk Pytlik
  co by mne zajimalo neb jsem v mysleni pomaly:
  Jestli existuje nejaky socialni pruzkum uprchliku jako:

  zamestnan za poslednich 5 let,nabidnuta prace , odmitnul, prijal , vzdeani + pracovni zkusenosti , IQ, kriminalita
  a porovnat to s socialnim pruzkumem ze Syrie na priklad.

  Ne ze bych miloval muslimi a nemyslim si , ze by byli ze zlata, ale zase takova zvirata???, jak se projevuji v Evrope nejsou. Pouze fakta panove, zadne vasne.
  Z meho pohledu na vec , tato uprchlicka vlna je forma politickeho natlaku. Nemam pravdu?
  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.