Reklama

pondělí 16. září 2019

Svět ruskýma očima 524

Zajoch
16. 9. 2019 Outsidermedia
Čína se při nákupu ropy a plynu v Íránu neohlíží na americké sankce * * * Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září 2001 * * * Nákup 32 stíhaček přijde Varšavu přibližně na 6,5 miliardy USDÍrán a Čína připravují pro USA ropnou a plynovou „bombu“


5. září 2019


Čína investuje v příštích pěti letech 280 miliard dolarů do íránského ropného a plynového průmyslu. Bude nakupovat miliony barelů ropy se slevami bez ohledu na americké sankce. Zdrojem informace je íránské ministerstvo ropy. Vzhledem k obchodní válce jsou čínské investice v Íránu výzvou pro USA a skutečnou „bombou“ pro průmysl ropy a plynu této země, která si stále dělá naděje na obnovení dodávek Číně.

Koncem srpna navštívil íránský ministr zahraničí Zaríf čínského ministra zahraničí Wang I a předložil ke schválení návrh dohody o strategickém partnerství obou zemí, podepsaný již v roce 2016. Hlavním bodem dohody bude čínská investice 280 miliard dolarů v příštích pěti letech. V následující pětiletce by mělo přibýt ještě 120 miliard dolarů do dopravní a průmyslové infrastruktury Íránu.

Teherán navrhuje čínským společnostem přednostní právo činnosti na nových nalezištích, ale i na těch, kde byly práce pozastaveny. Anonymní íránský zdroj uvedl pro Petroleum Economist: „Návrh zahrnuje také přítomnost pěti tisíc osob k ochraně s možností zvýšit počet pro zabezpečení tranzitu ropy, plynu a chemických výrobků do Číny.“ Dodal, že Čína dostane zaručenou slevu 12 % na surovinu a ještě 6 až 8 procent na riziko. Navíc mohou čínské společnosti dostat odklad plateb až na dva roky a neplatit v dolarech, ale v „měkké“ měně, kterou dostávají při obchodování s africkými zeměmi a zeměmi SNS. Čína prý ještě žádá osmi až dvanáctiprocentní slevu ze světových cen a tak může dosáhnout celková sleva až 32 %. Další výhodou bude využití levné pracovní síly Íránu.

Podle zdroje, který poskytl informace webu Petroleum Economist sleduje Teherán v dohodě s Čínou tři cíle: prvý spočívá v tom, že Čína je stejně jako Rusko členem RB OSN. K tomu zdroj říká: „Aby sankce nemohly postoupit na úroveň OSN má nyní Írán v Radě bezpečnosti dva spojence z celkových pěti členů. Třetím může být Francie, kde byl neočekávaně na summitu G7 návštěvou íránský ministr zahraničí Zaríf.“ Tvrdí dále, že je v plánech Íránu a Číny i plynovod, který spojí západní část Číny s Íránem, Tureckem a zeměmi Střední Asie. „Peking dal souhlas s účastí v projektu jedné ruské společnosti.“

Druhým cílem bude zvýšení těžby na třech pro zemi klíčových ložiscích. Čína je ochotna zvýšit tempo ovládnutí 11. fáze největšího ložiska plynu na světě, South Pars v Perském zálivu. Po opuštění projektu francouzskou French Total vlastní čínská CNPC 30 % podílu na projektu.

Čína rovněž dala souhlas se zvýšením těžby na ložisku Západního Karunu a Severního Azadeganu, jehož operátorem je čínská Sinopec. Jedná se o zvýšení o 500 tisíc barelů za den. Ložisko Západního Karunu je společné s Irákem a počítá s ovládáním pětadvaceti místo dosavadních pěti procent. Se zvýšením dodávek do Číny počítá Teherán i Peking.

Podle Igora Juškova, vedoucího analytika Fondu národní energetické bezpečnosti není vyloučeno, že se Čína rozhodla hodit USA výzvu. Uvedl: „Spojené státy na jaře přestaly ve věci nákupu íránské ropy s výjimkami pro jednotlivé země i pro Čínu. Čína zřejmě počítala s tím, že plnění amerických sankcí umožní zastavit obchodní válku. Jenomže ta pokračuje a vypadá to, že bude dlouhodobá. Proto se čínská vláda může rozhodnout k těsnější spolupráci s Íránem bez ohledu na Washington. Peking už teď americké sankce neplní.“

Podle čínské celnice byl v červenci denní dovoz íránské ropy přes 925 tisíc barelů. Přitom je známo, že v Číně se nacházejí ještě miliony barelů neproclené ropy, kterou mohou místní společnosti použít kdykoliv.

Převzato z Eadaily.com* * *

Tajemství záhadného teroristického činu 11/9: Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou ?


Alina Kuzmina
11. září 2019

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Nyní se začala šířit informace , že lidé zasažení teroristickým útokem masově onemocněli rakovinou. Jedná se o více než čtyři tisíce případů. Někteří odborníci tvrdí, že to není shoda okolností, že nejsou stoprocentní důkazy o souvislosti mezi onemocněním a nárazem letadel do dvojčat.

Experti zkoumali oběti 11. září patnáct let. Mezi ně patří dobrovolníci i záchranáři. Celkový počet poškozených je přibližně 10 tisíc, ale letos v létě zvýšily USA tento počet na 21 tisíc. Mezi nimi byla u čtyř tisíc osob nalezena různá onkologická onemocnění (rakovina prostaty, mléčné žlázy a kůže), ve výsledku se zvýšil počet onemocnění až do 30 %. Podle zastánců teorie spiknutí to může být určitým příznakem.

Existují lidé, kteří jsou přesvědčeni, že za smrtí skoro tří tisíc lidí při výbuchu newyorských dvojčat jsou americké tajné služby, které tak chtěly rozpoutat válku proti islámským státům. Šikovné ruce Američanů podporují „ubohé“ teroristy na Blízkém východě, nyní řádící v Evropě.

Podle stoupenců teorie spiknutí se dvojčata zřítila rychle po řízené destrukci chemickou směsí nanotermitu nebo supertermitu. Tyto látky nejsou odborníky dokázány a podle nich není možno budovu zbořit ani termitem, ani dynamitem. Pouze jadernou municí. Kde se nachází tato munice, bývá i onkologické onemocnění.

Oficiální vysvětlení je daleko od dohadů, ale i to má množství nedostatků. Jak se mohly věže rozpadnout doslova ve vteřinách. Podle vlády to přivodil výbuch leteckých motorů, v nichž rychle shořelo palivo, výbuch podlomil nosníky a věže se doslova sesypaly jako domek. Zastánci teorie spiknutí a očití svědkové tomu nevěří a tvrdí, že slyšeli výbuch ještě dříve, než se objevila letadla. Nesrovnalosti jsou i ohledně Boeingů, „spiklenci“ si myslí, že letadla byla na snímky i videa naaranžována dodatečně, aby bylo dodáno na pravděpodobnosti. Na některých fotografiích neodpovídají stopy rozpadů těm, které by měly být po střetu letadla s budovou.

Navíc nedávno na síť vyplavalo přes dva tisíce nezveřejněných fotografií z místa tragédie. Na některých jsou zachyceni velmi spokojení likvidátoři následků, a to musí vyvolat bdělost, stejně jako masové onemocnění rakovinou u těch, kteří byli teroristickou akcí zasaženi.

Faktem je, že pravdu se nikdy nedozvíme.

Převzato z Rusvesna.su

* * *


Varšava se snaží přihrávat Američanům: USA dodají do Polska 32 stíhaček F-35Valerija Maslova, Anna Lušnikova
11. září 2019

Nákup 32 stíhaček přijde Varšavu přibližně na 6,5 miliardy USD. Podle americké agentury pro spolupráci v oblasti bezpečnosti a obrany prý dohoda umožní Polsku získat „potenciál na odražení agrese v regionu“. Přitom je nebezpečí na východě Evropy vymyšlené, ale USA zde chtějí umístit své zbraně a proto tento nesmysl podporují. Na oficiálních stránkách agentury se uvádí: „Navrhovaný prodej F-35 dá Polsku značný obranný potenciál k odražení agrese v regionu a zajistí princip operativní kompatibility s ozbrojenými silami USA.“

V textu se také uvádí, že dohoda „zvýší bezpečnost spojence NATO, která je důležitá pro zajištění politické stability a hospodářského rozvoje Evropy.“ Zároveň prý prodej letadel Polsku a systém podpory „nepovede ke změně vojenské rovnováhy v regionu“. Stíhačky-bombardéry páté generace F-35 budou nahrazovat stávající sovětské MiG-29 a Su-22.

Sen amerických stratégů


Pracovník mezinárodního institutu humanitárně-politických studií Vladimir Bruter objasnil, že schválená dohoda je pro Pentagon nejen výhodným kontraktem, ale zároveň strategickým krokem. Řekl: „Polsko je protiruské – sen amerických stratégů a oni jej postupně realizují. Dodávka amerických letadel je jistou strategickou akcí, nikoliv vojenskou. Je jasné, že ve Washingtonu nemají na mysli přímý válečný konflikt. Je v tom strategické plánování a Američané akci považují za výhodnou a správnou.“

Plukovník v záloze Viktor Litovkin uvedl: „USA mají oblíbené ty státy, jejichž vedení se jim snaží přihrávat. První mezi nimi je samozřejmě vedení polské.“

V září vešlo ve známost, že se Washington a Varšava dohodly na přidělení dalšího amerického kontingentu do Polska. Ministr obrany Polska Blaščak řekl, že je již určeno šest míst pro rozmístění vojsk USA. Nyní je přítomno 5 tisíc amerických vojáků na základě rotace, přibude jich ještě nejméně tisíc. Taková spolupráce umožňuje USA „protlačovat svoji válečnou techniku do Evropy“ kromě F-35 by Varšava chtěla od Američanů získat protitankové raketové komplexy FGM-148 Javelin a pět dopravních letadel C-130H Hercules. Tyto požadavky již polské vedení americké straně odeslalo.


Bezpečnostní výzva

Ruští odborníci jsou stejného názoru jako americký vojenský úřad v tom, že dohody mezi USA a Polskem nezmění vojenskou rovnováhu v regionu. S tím souhlasí i Igor Korotčenko, šéfredaktor časopisu Národní obrana, ale upozorňuje, že dodávky zbraní k ruským hranicím zvyšují napětí. Řekl: „F-35 páté generace nemá jaderné zbraně. USA mají v Evropě taktické jaderné bomby. F-35 budou využívány v reálné válce. Pro nás to není hrozba, ale výzva k bezpečnosti.“ Ujistil, že Rusko má prostředky k čelení novým hrozbám. Uzavřel: „Naše systémy komplexů vidí vítězné cíle. Samozřejmě počítáme s tím, že to tak daleko nedojde. I tak musíme odrážet výhrůžky.“

Převzato z RT.com

26 komentářů :

 1. Nechce si mi věit, že jsou Poláci takové OVCE.
  Je jasné, že USA jde v prvé řadě o kšeft, neboť ekonomika USA je z valné části založena na zbrojním průmyslu, to snad už každý ví.
  V případě válečného konfliktu nebude zapotřebí žádných tanků, vojáků na bitevním poli, neboť žádné nebude.
  Bude jen "RADIOAKTIVNÍ ORANIŠTĚ".
  Sporné je i využití stíhaček.
  Prostě o prachy jde až v první řadě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poláky přeci chrání první svatá svobodná matka, Panna Maria Czentochowska... Poláci proto poletí rovnou do RáJe, kde na ně již čekají Paroubkovi předchůdci z RaJ s podměrečným točeným, tláčou, a buřty s cibulí... A POTOM NÁSTUP ROVNOU DO NEBESKÉHO KOSTELA, NA NEKONEČNOU MŠI SVATOU.

   Smazat
  2. Poláci se zase chytají osvědčené metody, kdy s novým agresorem uzavřou smlouvu o spolupráci jako to udělali s Hitlerem v roce 34 a ta byla namířena proti Rusku a ČSR a celkem oprávněně sbírali její plody v roce 39 !! Někomu mohou připadat jako národ idiotů, když totéž opakují s Hitlerem dneška - vládou USA !!

   Smazat
  3. Poláci jsou zaslepeni svoji rusofobií. Chtěli s Hitlerem na Stalina, ale Hitlerovi se zprotivili a tak je useknul. Příliš si o sobě myslí, že rozbijí Rusko a ukradnou mu území. Poláci žijí ve velkém omylu. Jejich země je zcela vhodná k plošnému bombardování i malými taktickými jadernými bombami. F-35 jim budou tak na prd. Pokud POláci zaútočí, objeví se raketka s jádrem a bude vymalováno nejen v Polsku, ale i v Česku. Jsou tupí.

   Smazat
  4. Poláci si jako národ můžou uzavírat smlouvy s kým chtějí. Hitler je podvedl a na Stalina, teda Rusku nemá Polsko dobrý vzpomínky (napadení, Katýň, vnucený socialismus a pod.) Dnešní Polsko nemá nic společného s Polskem před rokem 1940,teda politicky,to je jako srovnávat hitlerovské východní Německo a NDR. Pro Poláky je jediný možný partner EU a NATO, tak už to prostě je a dlouho bude. Posměšné komentáře, k tomuto tématu je mlácení prázdný slámy a nezralost diskutujících

   Smazat
  5. Zas až tak hloupí mi Poláci obecně nepřipadají, třeba je ve hře strach z Německa, jehož 1/3 území dostali po 2. světové válce a snahy mocného Německa eliminovat výsledky poslední války, jako i u nás. Takže ten osten je zdánlivé proti Rusku, ale ve skutečnosti může být decentně proti Německu. Chápal bych to.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 16:26 Vo co go. Vždyť ti to nikdo nebere, tak se uklidni.

   Smazat
  8. 17:16 To bylo samé šmigly, fidly, renčky calujem ,
   samý maršálek a nakonec prd.
   Potom už zbylo jen rčení - mlaji šmy morze, teraz kompěmy dupe v lavorře.

   Smazat
  9. Hlavne rusi maju na pšonkov "dobre" spomienky ked ich pšonci napadli v roku 1919, dobyli pobaltie a ukrajinu až po Krym a pritom stačili povraždiť 150 000 zajatých červenoarmejcov o tom kde ich zahrabali čušia doteraz, Katyn bola len aký požičaj taký vráť. nakoniec Lenin podpisal hanebny Brestlitovsky mier ked im pšonci ukradli to čo si rusi potom zobrali späť v roku 1939. Pšonek zase vystrkuje rožky a zase doistane po pauli jak od nemcov tak od rusov. Ozaj už vrátili Nemcom územia čo im pod II. svetovej ukradli? A oni chcú ešte od nemecka vojnové reparácie, čim nemcov zase dobre vytočili.. a pritom vraždili židov spolu s nemcami resp. s radosťou po nich rabovali..

   Smazat
  10. 18:06 Přesně tak! Pokud by bývali byli měli rozumný vedení v roce 1939, tak kde by dnes Evropa končila! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
  11. Ukrajina nebo Polsko nebo jiny stat a vlada , jen silene zbroji a pripravuji se na VLASTNI 9/11..
   Aby byli pripraveni co nejlepe na valku , s Uplne Pravou a Spravnou a vyprovokovanou Pricinou.. Aby byli pripraveni a vyzbrojeni..Nic jinyho za tim neni..
   Prece nechcete ,aby bojovali Americane..
   Jako predtim, chteji dobyt pohodlne svet az se nepratelske armady vzajmne znici... Hitler zklamal a tak se to musi opakovat..Vetsina narodu EU uz nechce o valce ani slyset , tak se musi vymenit vymenit za jine...

   Smazat
 2. Tajemství záhadného teroristického činu 11/9.

  O žádnou záhadu nejde.
  Na základě znalosti stavebních plánů není pro zřícení jiné vysvětlení, než řízená demolice.
  To ví i student 1.ročníku stavební průmyslovky.
  ( dále učebnice : Pružnost pevnost stavebních konstrukcí, fyzikální tabulky-zde teplota hoření kerosinu, bod tavení oceli aj.).
  A hlavně je třeba zapojit zdravý rozum- je-li ještě přítomen. (pokud se neodstěhoval do Humpolce)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravý rozum se cestou do Humpolce zastavil v hambinci, a nechce se mu pryč, protože ví, že tak poctivé ku°vy v politice ani v obchodě nenajde.

   Smazat
  2. Jak to proběhlo vysvětluje hypotéze fyzika, který píše o podzemním jaderném výbuchu malé ráž, čemuž odpovídají všechny charakteristiky vč. malého zemětřesní před nárazem do budov a zákaz měření radiace na místě samém.

   Smazat
 3. Naši američtí nepřátelé (přátelé by na nás neuvalili vízovou povinnost) nemají už nic jiného na prodej, než-li ty jejich obskurní, předražené zbraně.

  OdpovědětSmazat
 4. V USA zvažují útok na íránská ropná zařízen:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019091510678795-v-usa-zvazuji-utok-na-iranska-ropna-zarizeni/

  A O TOM TO JE PETRODOLAR V OHROŽENÍ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať to SS zkusí, narazí na Čínu i Rusku, a po čase se přidá i Indie. Ať začnou útočit na Írán, pro Izrael to bude poslední hodina pravdy na světě.

   Smazat
 5. Poláci jsou naprostí trotlové. Norsko si také nakoupilo F 35. Tyto leží v hangárech,neboť létání s nimi je vysoce problematické a navíc vysoce nákladné. Naše gripeny proto musí hlídkovat v pobaltí - za peníze našich poplatníků!!
  F-35 není připraven bojovat.
  https://www.youtube.com/watch?v=cP0f1_f8nuc&feature=youtu .
  http://pravdive.eu/news/145532/boeing-777x-explodoval-pri-zkousce-dodavky-se-zpozdi

  OdpovědětSmazat
 6. Proč Gripeny z české armády hlídají v Pobaltí, protože jsme loutky pro SS a NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu se říká bratrství ve zbraní, ale v podstatě jde o to naßrat Putina.

   Smazat
 7. Vychcaní šikmáči len prešľapujú v pozadí a zbierajú úrodu. Od Rusov v tiesni dostávajú lacnejšie plyn a Irán dokonca dotlačili k 30%-nej zľave za ropu. Všetko by to mohlo zvrátiť partnerstvo Ruska a EÚ, ale to by tunajšiu "elitu" nesmeli tvoriť degenerovaní hlupáci.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak třicetdva. S tím už se dá hrát na vojáky, šestnáct proti
  šestnácti. Navíc pšonsko je větší jak šesko a tak si mohou
  i trochu zalítat a nemuset dělat jenom zatáčky.
  No jinak, trochu drahá sranda.
  K tomu ještě čaputsko, ti taky ty staré rachotiny chtějí.
  My pak s těmi kripely budeme vypadat srandovně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17.55 Na co nám je pár stíhaček, nenesou-li vodíkové 20 Megatunové bomby na agresora? Srandovně vypadá jakýkoliv potenciální nosič bez odpovídající výzbroje k zastrašené potenciálních útočníků. To si mohou Poláci rovnou koupit raketoplán, ty úsměvy pak budou alespoň s trochou zájmu... Jako na krásný elektrický vláček...

   Smazat
 9. 14:22
  Určitě vám NATO, poděkujte za to, myslím za radu.

  OdpovědětSmazat
 10. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.