Reklama

středa 11. září 2019

Tribun Res politica 
11. 9. 2019
Včera zaujala zpráva o tom, že podle jednoho z volebních modelů by se KSČM po 30 letech od převratu poprvé nedostala do Sněmovny. Sláva, hurá, Bůh nás miluje. Frenetické nadšení zavládlo zejména mezi členy a stoupenci TOP09, které ten samý model předpovídá úplně stejný osud se stejnými 4,5% voličských preferencí. Nechme teď stranou, že říkat si komunista a být komunista není totéž a že KSČM je podle západoevropských standardů navzdory svému názvu spíše umírněná sociální demokracie, a položme si otázku, jestli by mezi českými antikomunisty neměla místo nadšení zavládnout spíše panika?


Protože co si počne český antikomunista bez českého komunisty? Kým bude strašit? Proti komu bude mobilizovat? Na koho se bude vymlouvat? Není snad právě antikomunismus onou Masarykovou konstituční ideo, s níž současný český stát stojí a padá? Bez obav. Český antikomunista není žádný malý blbec. Český antikomunista je velký blbec. Ale jako správný pionýr je vždy připraven. Český antikomunista má vždy v záloze dostatek „komunistů“, kterými bude strašit, proti kterým bude mobilizovat a na které bude svalovat vinu za to, že u nás ještě nenastal fašistický ráj na zemi. Český antikomunista má v záloze hned tři esa v rukávu: Piráty, Zelené a Rusy.

Nehledejte v tom politickou, programovou nebo historickou logiku, pro českého antikomunistu je „komunistou“ každý, s kým nesouhlasí, komu nerozumí, nebo koho se bojí. A vždycky bude dost těch, kterými se dá strašit a které lze nenávidět, stejně jako bude vždycky dost těch, kteří se potřebují bát a nenávidět, protože to je jediný způsob, jak se umějí vypořádat se světem, který se mění a kterému nerozumí. Každý potřebuje jistoty. A antikomunismus nabízí jistoty po čertech solidní. Budoucnost českého antikomunismu je navzdory skomírání KSČM zajištěna, protože český antikomunismus se neváže na komunisty a neskončí, když skončí oni – český antikomunismus se váže na nepřítele. A nepřítelem může být kdokoliv, jen pro zachování „značky“ dostane nálepku „komunista“. Český antikomunismus je totiž taková permanentní kulturní kontrarevoluce a jako takové se jí realita netýká.

Jen lituji Piráty a Zelené, protože to, co ze strany „slušných a zdravě selsky rozumných vlastenců“ zažívají teď, je čajíček proti tomu, co je čeká, až si z nich antikomunisté definitivně udělají svého nového Velkého Komunistu.57 komentářů :

 1. S anarchisty (Piráty a Zelenými) konečně vybudujeme ten šťastný Nový svět, udávání u páníčků Čtvrté říše budiž naší největší zbraní

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Základní idea budovatelů Nového světa s pomocí anarchie byla vymyšlena už před staletími, takže s Piráty a Zelenými nejde o nic nového
   Ordo ab chao

   Smazat
 2. Kde jsou Grebeníček, Skála, Semelová? Když jsem si přečetl jejich nominaci do Bruselu, seznam jelimanů, kteří si strojili hubu do bruselských žebřin a byli hopsat proti paní Le Pen, bylo naprosto jasno. Pokles volitelnosti současné KSČM je vizitkou slušné inteligence jejich voličů.
  To není stádo naštvaných hostinských, kteří nemohou kšeftovat s nestandartními alkoholickými výrobky a na povel nastoupí na letenský majdan.
  Dejte do vedení KSČM výše jmenované a za stoupajícími preferencemi KSČM bude ohnivá čára.:) To co se děje s KSČM je naprosto v pořádku.

  OdpovědětSmazat
 3. Stará věrná garda KSČ pomalu odchází do věčných lovišť. Pro nové sympatizanty, nenabízí nic co nanajdete v jiných výkladních skřiních. Jako opozice zklamala a jako polopozice (s ANO) zklamala dvojnásob. Bez vlastních nápadů se nechala bezkonfliktně nést ve stínu hlavnich proudů, konečně teď sklízí plody své mentální lenosti. Zajímavé bude jen, kam se její elektorát rozejde. Zatrpklá čast se propadne k nevoličům, naivní optimisté zůstanou, zklamaní budou asi hledat řešení u ANO a ČSSD. Možná tak zachrání oranžového náčelníka a zajistí mu 5℅.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neraduj se "mladá gardo". také brzy půjdeš. Pod most.

   Smazat
  2. Bohužel musím souhlasit s tou mentální leností. Ono to ani jinak nejde, když členové pod 70 lety ve straně téměř nejsou. Konec KSČM v parlamentu však bude znamenat výraznou ztrátu pro všechny zaměstnance, takže jejich pozice bude muset někdo zaujmout. Uvidíme, jestli je to všechno tak horké, v příštích parlamentních volbách. Straně by rozhodně slušela výrazná obměna vedení.

   Smazat
  3. 12:12

   Co to plácáte, kde jim jde o zaměstnance? Tímto “hoaxem“ akorád zaměstnance řádně naserete, nezaměstnanče na penzi, spadněte na zem člověče: “Konec KSČM v parlamentu však bude znamenat výraznou ztrátu pro všechny zaměstnance, ...“ ze zahraničí, šmoulo! Zóna pro regionální zaměstnance, nikoliv! Pouze zóna pro obchod personálních veksláků, pražáků s cizinci z východu i dálného.

   Kdo dělá nábor pro zahraniční investory:

   Kontakt:
   E-mail:info_czech@nexentire.com [info_czech@nexentire.com]
   Internetová stránka: www.nexentireczech.cz

   Bucharova 1314/8
   Stodůlky
   158 00 P R A H A 5

   Jde o průmyslovou zónu TRIANGLE u Žatce a SPZ JOSEPH (pojmenovaná podle socana a bývalého profesního komunisty JOSEFA Hojdara, kámoše všelijakých mafiánů, např. mrtvoly Františka Mrázka ...?).

   https://www.industrialzonetriangle.com/cs/

   http://www.pz-joseph.eu/

   Paradoxem je komunistický, alibista hejtman Bubeníček o ROPu severozápad, neměl ani tucha i když byl náměstkem Vaňhové (ČSSD, stíhaná, její druh mrtvola!) a naopak. Exhejtman Šulc (ODS), podané trestní oznámení v těchto dnech, asistovali Vaňhová, Bubeníček (ODS, ČSSD, KSČM). “Mafiánské spiknutí ...“! To bude výrazná satisfakce pro regionální zaměstnance do lochu, ale v Čezku???

   Smazat
  4. PRO - Toto 12:20 !

   Smazat
 4. Pokles preferencí KSČM je důsledkem vymírání generace těch, kteří ještě měli nějaké filosofocké ponětí, mj. také o díle K. Marxe a kteří nepropadli mamonu peněz a možnosti rozkrást majetek státu a občanů, kteří měli sociální cítění a sami se celý život živili prací a ne parazitovbáním na práci druhých. Ti posledně charakterizovaní prezentují TOP 09, ODS a spol. a také ale snad jednou začnou vymírat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:37

   Myslím, že těch důvodů bude více. Tím hlavním je, podle mě, Babiš a jeho ANO. Něco málo také ukousla SPD. Je to pro mě sice nepochopitelné, jak racionálně uvažující volič české pronárodní a prolidové politiky může přejít na stranu české prokapitálové politiky, ale zjevně je to tak. Ty současné skoky v růstu ANO a propadu KSČM mluví jasně. Voliči ANO se nevyskytli z ničeho a voliči KSČM náhle nevymřeli.
   Přitom ANO se ze všeho nejvíc podobá ČSSD v dobách její největší slávy. Politika slibů, kterými nikdo neurazí, protknutá norodovectvím. To tedy navenek. Uvnitř poslušný výkon koloniální správy dle zadání a očekávání Západu. Letos rekordní výdaje na nákup výzbroje pro armádu, aby mohla ještě lépe sloužit západnímu panstvu a kdo bude dostavovat nové bloky jaderné elektrárny je snad také jasné. Že to levné rozhodně nebude, o tom snad není, po zkušenostech s dokončením JE Temelín firmou Westinghouse, už žádných pochyb. Ale oni nám na to naši západní přátelé jistě rádi ještě výhodněji půjčí a cena elektřiny, stejně jako výše daní, zase povyskočí.

   Smazat
  2. 10:04 Nebuď smutný. Ten "propad" nastal jen u "kantarů
   z čéétéé".
   Nechme to na volby. Navíc, už tady bude krize.

   Smazat
  3. Anonymní11. září 2019 10:04
   „Něco málo také ukousla SPD. Je to pro mě sice nepochopitelné, jak racionálně uvažující volič české pronárodní a prolidové politiky může přejít na stranu české prokapitálové politiky,“

   Máte v tom pěkný hokej. KSČM vůbec není pronárodní, ale internacionální a vítačská, viz jejich členství v EU-frakci GUE/NGL. Také Dolejš má starost o liberalismus, který je prý od národně zaměřených politiků Orbána, nebo Salviniho, bit.
   https://www.info.cz/cesko/nesmime-byt-naivni-a-kdyz-uz-shoret-tak-plamenem-ktery-osviti-dejiny-rika-dolejs-42892.html
   Také o SPD máte špatné informace. Její charakter je pronárodní a se sociálním cítěním. Prokapitálová politika je liberální, to je ta, za kterou kope komunista Dolejš. P.K.

   Smazat
  4. 12:33 Nefandi si zase tolik. SPD je hlavně boj proti
   migraci. No dobře. Ale jinak ten Okamura když promluví
   tak nevím proč tam je, když jsou všichni pro něj špatní.
   Jak babinský, šlechetný to miliardář, tak komanči.
   Je ve žvanírně jako opozice vůči všem, ale vlastně
   nahrává pravici.

   Smazat
  5. Anonymní11. září 2019 15:18
   SPD má svůj program a ten se snaží prosazovat. Tak to snad dělá každá strana. Nevím, co rozumíte tím „jsou všichni pro něj špatní“.
   Komanči jsou vítači, tak byste to snad mohl chápat. AB odmítá dělat něco z politiky SPD, tak pro něj také nehoří láskou, i to se pokuste pochopit. On nikomu nenahrává, on jde za svým programem. Existuje teoretická většina ANO, KSČK, SPD, která by mohla dělat politiku i z volebního programu SPD. Domnívám se, že za tímto TO jde. A jestliže AB odmítá programové body SPD, tak ta nemá důvod, ho podporovat. Nebude přeci zrazovat své voliče a podporovat jinou politiku, než kterou má ve svém programu. P.K.

   Smazat
  6. 12:33

   Hlavně že vy v tom hokej nemáte. Strom se pozná po ovoci, ne podle toho, jakou vývěsku si k němu kdo napíše a co tvrdí že by udělal, kdyby mohl. Já jsem s hlasováním komunistů nejvíc ve shodě ze všech ostatních politických stran. To je pro mě ukazatel, nikoli co kde říká Dolejš, ani co kdo říká o Dolejšovi a už vůbec ne jestli jsou členy nějaké frakce a jak moc se již podařilo tuto frakci rozložit a zkompromitovat.

   Smazat
  7. Anonymní11. září 2019 17:54
   Takových Vás asi brzo nebude ani těch potřebných 5%. Ostatní zřejmě zajímá, do kterého proudu se řadí. P.K.

   Smazat
  8. 18:30

   Není pro mě to nejdůležitější, kolik máme procent. Tím nejdůležitějším pro mě je neuhnout ze své cesty. Ostatní ať se řadí do stáda kterýmkoli z předznačených proudů. To je každého věc a moje zbytečná starost.

   Smazat
 5. Pro sympaťáky z TOP09 není nezvolení do parlamentu žádnou hrozbou. Přátelé jim za dobré služby vždy nějaké plné, státem placené korýtko obstarají a propříště to zkusí zase v jiné partaji. O ně nemusíme mít strach, ti na trh práce nikdy nepáchnou. Ten umí ordinovat jen ostatním.

  OdpovědětSmazat
 6. Chudáci Piráti alias Antifa alias Zelení. Oni jsou na ně náckofašisti oškliví.
  Já bych to ale neviděl tak bíle, Alláh je určitě ochrání.
  S námi ostatními to bude slabší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neochrání. Jejich program mu nejde pod vousy. I když tedy … jeho prorok je v lecčems překonával.

   Smazat
  2. Samozřejmě se rozumí, že dočasně. Takovou trivialitu jsem nepovažoval z nutné zdůrazňovat.

   Smazat
 7. Komunisti kompenzovali ubyvani skalnich volicu sbiranim protestnich hlasu, nez jim je sebrali ANO a SPD. Sem zvedavy, co se s tim budou snazit udelat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rád bych sdílel váš optimismus, ale naši západní přátelé mají za ta léta zkušeností se zpracováváním mas velice propracovaný systém, jak v té jejich "demokracii" losovat z osudí jen ty politické subjekty, s kterými umí spolupracovat.

   Smazat
  2. cert11. září 2019 9:49
   Současní komunisti s tím neudělají nic. Budou kopat za liberalismus až do úplného konce (toho liberalismu, nebo spíš komunistů).
   Protiliberální a pronárodní politiku, dělá jenom SPD. A bude dělat, až se díky rozumným voličům, vymaní z opozičního postavení. P.K.

   Smazat
  3. I ta SPD není jednoznačně pronárodní. Přímou demokracii pouze deklarují, ale sami uvnitř hnutí ji nepraktikují.

   Smazat
  4. Anonymní11. září 2019 19:54
   SPD je jednoznačně pronárodní, je pro likvidaci politických neziskovek, je pro stáhnutí našich vojáků z Afghanistánu a pro vytvoření armády schopné chránit náš prostor. Je proti exekutorskému průmyslu, doporučuje stanovení hranice pro lichvu (cca 20%), je proti inkluzi ve školství, proti juvenilní justici, proti prolamování Benešových dekretů, proti předávání velení naší armády Němcům, odmítá přepisování výsledků II.SV a vytváření z Ruska nepřítele, atd. A samozřejmě odmítá nucené osídlování Evropy africkými a muslimskými migranty. P.K.

   Smazat
 8. Tak správně filip a dolejš komunisty pohřbili jsou z nich věci veřejné 2. Že odejdou je dobře bude muset vzniknout nová opravdová komunistická strana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:54 ...řekl Ukomunista z časů totality, dnes z ODS.

   Smazat
  2. 10:24 Řekl jejich bývalý volič vole.

   Smazat
 9. To mam radost, ze koumousi odchazi ! Cenzore nezapomen se pridat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radost z naprosté neznalosti poměrů. Od 89. jsou ti nejnebezpečnější ve všech parlamentních stranách. Aneb "koho budeš volit? Komunisty. No jo, ale z které strany?"

   Smazat
  2. 9:58
   Ty máš nejmenší důvod k radosti TROPičko 009!!!!☺

   Smazat
  3. 10:08 Naprostej souhlas! Ale jinak ani ty nemáš moc důvodů k radosti - netušíš totiž kdo byl tvůj biologickej fotr. Neměl ti to kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj coby delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg!

   Smazat
 10. No, já nebudu přepřahat a tak jako dosud, budu i nadále volit komunisty. Už pro ten jásot pravičáků.

  OdpovědětSmazat
 11. Dřívější Ukomunisty jsem nesnášel, ale byl jsem nucen je volit.
  Dneska nemusím, ale ty dnešní komunisty volím. Byť jsou to už dneska vlastně leví socialisté. Realisticky pochopili dobu, kde na nějaké revoluční řeči málo kdo naskočí.
  Volím je také proto, že jsou oproti všem stranám přece jen
  rozdílní a svým, byť anachronickým názvem pěkně vytáčí
  kalousky a staré Ukomunisty, dnes v mnoha stranách napravo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dívám se na to stejně a z téhož důvodu je volím. Přesně jste vystihl podstatu - JSOU ROZDÍLNÍ. Nejpřesvědčivějším důkazem bylo až do posledních voleb, tedy celých 30 let, že v případě hlasování o důležitých věcech byla zpravidla celá sněmovna, jako jeden muž, proti komunistům a podle potřeby se proti nim vždy všichni vymezovali.

   Smazat
 12. 10:11
  To jim uděláte medvědí službu, pak by naprosto ztratili sebereflekci a navždy by odešli do věčných lovišť.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo by kam odešel a za jaké podmínky?

   Smazat
 13. ...Po převratu v devětaosmdesátém vcelku pochopitelně mnozí tak dlouho naivně toužili „být jako vyspělý Západ“, až se nám toho dostalo...
  http://www.protiproud.cz/politika/4634-strasidlo-voleb-obchazi-brusel-londyn-italii-i-washington-take-nase-krysy-v-chaosu-zeman-to-rekl-jasne-umele-kauzy-na-babise-v-troskach-prenoseny-majdan-se-nepovede-zkusi-si-krysy-krizi-nebo-valku.htm

  OdpovědětSmazat
 14. Ať se mládí vydovádí. Je to tady stejné, jako za první republiky. Snaha nerozlobit Hitlera, zákaz KSČ. Pak
  stejně okupace a válka.
  Přátelé německa a jejich většinou mladá pátá kolona, se zatím
  uchylují k věštbě a pomluvám.
  Britové, jak je, ten jejich šaškovský establišment nemám rád,
  už pochopili, kam vede vazalství k Velkoněmecké Unií.

  OdpovědětSmazat
 15. http://pravdive.eu/news/136955/nepis-to-jmeno-facebook-ovladla-politicka-cenzura
  https://beforeitsnews.com/v3/eu/2019/2650524.html EU plánuje odstranit veškerou svobodu projevu..
  https://zemavek.sk/google-manipuluje-s-vyhladavacim-algoritmom-aby-ovplyvnoval-volby/

  OdpovědětSmazat
 16. Všechny by Anonymní 11. září 2019 10:22 určitě zajímalo, zda tou „žábou na prameni“ jsou jen ODS a ČSSD, nebo třeba i komunisté. Ty Jiří Svoboda do roku 1993 vedl, ale poté se se stranou rozešel. On prý prosazoval vizi radikálně levicové strany, starající se o chudé a potřebné. „A to teď rozhodně není,“ dodává. Připomněl, že zejména na komunální a krajské úrovni mají komunisté řadu skandálů, v čele s tunelováním dotací v ROP Severozápad.

  Hlavními rozkrádači jsou podle něj ale dvě hlavní strany polistopadového vývoje: ODS a ČSSD. „To rozkrádání začalo už od devadesátých let, kdy také tekla krev. Bývalí veksláci, kteří za sebou nechávali mrtvoly, začali chodit na recepce a kamarádit se s politiky a tím to začalo,“ vzpomínal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čalfovo (KSČ) Václav Havel od roku 1989 ...!

   https://uloz.to/hledej?q=havel


   Smazat
  2. 15:25
   Pěkný a pravdivý,díky za odkaz!

   Smazat
  3. 19:15, děkuji, někdo jim to zrcadlo vyrobit a nastavit musí, nejen samotný odkaz ...! Pravda nesmí býti umlčena a překroucena, musí se jim nastavit FAKTA a to budu dělat s radostí.

   Smazat
 17. Problém komunistické levice nejen u nás je, že M-L je zastaralý v minulosti zdiskreditovaný a celosvětově se nenašel tak výrazný intelektuál, který by staré problémy kapitálu převedl do nové doby. Až přijde krize, bude již pozdě bycha honit, neb hnědý mor vzešlý z liberalizmu bude mít náskok! Vše ale směřuje k ww3. Bohužel,bohudík?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:34

   Myslím že to problém opravdu není. Jednak podstata je pořád stejná a rozdíly jsou jen okrajové, ale hlavně, Marxismu-Leninismus beztak nikdo z voličů nemá nastudovaný. Pokud o něm něco ví, tak pouze to, že je.
   Problémem levice je to, že kapitál zcela ovládá všechny informační zdroje. Propagandu a manipulaci lidí má vypilovanou takřka k dokonalosti na vědecké bázi. Je komplexní všudypřítomná, nelze před ní utéci.
   Jeden chytrý pán to okomentoval takto: Soukromí kapitalisté ovládají hlavní zdroje informací; je tudíž neobyčejně obtížné a skutečně ve většině případů téměř nemožné, aby jednotlivý občan činil objektivní závěry a inteligentně využil svých politických práv.
   Albert Einstein se jmenoval, kdyby to někoho zajímalo.
   Také přišel s poznatkem, že Ohromná síla oligarchie soukromého kapitálu nemůže být účinně kontrolována demokraticky organizovanou společností.
   I s tím už souhlasím. Oni mají skutečnou moc založenou na světovém bohatství, kterou si podvolí každého. Lid je v takovém prostředí skutečně jen stádo ovcí, které jejich honáci spolehlivě vedou žádoucím směrem.

   Smazat
  2. Se zde působícími politickými stranami to nyní vypadá tak, že jsou všechny nebo téměř všechny řízeny z jednoho centra za velkou louží. Tam tahají za nitky a doslova plánují, která politická strana bude v konkrétním volebním období dominantní a bude sestavovat vládu pod dohledem velkého bratra.
   K tomu má velký bratr pod palcem všechna maistreamová média a i část těch alternativních.

   Smazat
  3. 18:31

   MO-ČR Lubomír Metnar (ANO), má M/L v malíčku, neboť v Pohotovostním pluku FMV ČSSR Praha Hrdlořezi, byl krom práva a němčiny atd. povinným studijním předmětem, ze kterého se dělaly závěrečné zkoušky. Metnar nebyl ve vládách a parlamentu ČR, rozhodně jediný, absolvovala je většina ...?!

   Smazat
 18. Soudruh Filip je to jedno z mnoha prasat prasecaku KSCM.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak, pokud se podaří konečně vyšachovat komunisty, slunéčko zasvítí nad naší zemí a už bude jen dobře. Pod moudrým vedením takových nebývale ušlechtilých charakterů, jako jsou pan Kalousek, Zaorálek, Schwarzenberg, Vondra, Benda, Žáček, Němcová, Fiala, Feri, Langšádlová, Herman, Gazdík, Bělobrádek a další z celého politického spektra, kteří 30 let v potu tváře a srdcem na dlani bezpříkladně usilují o blaho nás a naší země, nemůže nás ani potkat nic jiného, než jen ty nejzářnější perspektivy. Jen těch komunistů kdyby nebylo...

   Smazat
 19. Mimo téma, ale potěšující zjištění, už se sem nevnucuje ta prapodivná strana voličů.

  OdpovědětSmazat
 20. Kdyby tu nebyl ani jeden jeciný komunista, tak by si ho musely TOP a spol. vymyslet aby vůbec mohli existovat. Prostě bez komunistů to do budoucna nepůjde!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:30- celkem smutná pravda vyprahlosti jejich liberální ideologie. Podobně ale dopadli (u)komunisté se zápasem s kapitalisty. Nedivte se, když mají společné geny a "zabili"obé!

   Smazat
  2. Anonymní12. září 2019 12:30
   Oni ti TOP09 mají natolik protilidovou politiku, že se o ni raději nerozšiřují. Snaží se najít nějaké omezence, kteří jim skočí na jejich „boj“ s komunisty, kteří jsou dnes naprosto marginální, stejně jako ta TOP. P.K.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.