Reklama

neděle 22. září 2019

Trump považuje působení USA na Ukrajině za nesmyslné

22. 9. 2019    lenta
Americký prezident Donald Trump si myslí, že činnost Washingtonu na Ukrajině je nesmyslná a dráždí Rusko. Informuje o tom TASS s odkazem na noviny The Washington Post. Zdroj amerického listu sdělil, že toto téma opakovaně s Trumpem diskutoval. "Postoj prezidenta spočívá v podstatě v tom, že musíme uznat skutečnost, že Rusko by mělo být naším přítelem, a koho vůbec zajímá Ukrajina?", uvádějí noviny vyjádření svého zdroje.Materiál také říká, že americký prezident odmítá stanovit konkrétní datum schůzky ve Washingtonu s jeho ukrajinským protějškem Vladimírem Zelenským. Současně Trumpovi asistenti trvají na tom, aby tato jednání proběhla.

21. září dříve bylo oznámeno, že zástupce americké administrativy se během tiskové konference zaplantal a nazval Ukrajinu okupantem části ruského území. "Prezident Trump bude s prezidentem Zelenským diskutovat o tom, jak je důležité, aby všechny strany, včetně těch, které okupují ruské území, dodržovaly minské dohody", uvedl úředník.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

46 komentářů :

 1. To je velice rozumný postoj D.T., kvituji a držím palce směrem k rozumu.

  OdpovědětSmazat
 2. Pozor to vse je ale jen opet bullshit Trump chce uvarit Bidenova syna (po smrti) a tim i rivala na post presidenta k
  Zapomneli jste na pindu co tam rozdavala koblihy? Za manzela Kagana a spolek okolo reznice zidovite a mladsi bestie Killary se spolkem zidu na min zahranici .Vse je jednoduche vse pro VELKY ISRAHEL .Trump je opet jen pesak ve hre a bude koncit jako ti pred nim ,kdyz prestali naslouchat a konat .Proc myslite ze byl zlikvidovan nechutne Nixon? On je totiz nenavidel a myslel ze bude tahat nite jako Stalin ale oni na nej udelali bubu a byl pryc jako papirovy cert

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě si uvědomil, jaká byla reakce USA na ruskou přítomnost s raketami na Kubě.Rakety sice na Ukrajině nemají, mají je o kousek dále, v Rumunsku !

   Smazat
 3. Přátelství Rusko-USA... na pohádky jsme už dávno staří. Trump potřebuje povařit Kolomojského, aby zadal jeho poskokovi ty správné instrukce, co se týká otázek na Bidena and his family. V říjnu se má Zelenskij s Trumpem setkat.

  OdpovědětSmazat
 4. Všichni víme, že Ukrajina, původně prý ukrojina, je ukrojené Rusko. Nebo ne? I bratři Poláci a mnoho dalších bratrů se tam snažili a stále snaží ukrojovat ostošest.

  OdpovědětSmazat
 5. Správně Okrajina tj pro Poláky území na okraji státu. Problémem je že Okrajina i Polsko jsou prolezlé chazarama. Proto tam nikdy nebude normální stav. U nás jich je také čím dál víc. Za komoušů jich spousta emigrovala ale po převratu se sem vrací protože se to tam kde byly posralo i jejich přičiněním a teď to pomáhají rozesrat tady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V souvislosti s tím, co jste napsal, doporučuji přečíst si co má zrovna teď na práci česká odbočka knesetu:

   https://aeronet.cz/news/video-usneseni-bundestagu-proti-antisemitismu-a-kritice-izraele-probehlo-uz-v-kvetnu-slovensky-a-cesky-parlament-se-pripojily-ceska-verze-usneseni-parlamentu-je-konecne-venku-a-uvnitr-jsou-veci/

   Smazat
  2. To čo Trump povedal musí neoconov rozpalovať do bila:-)
   Samozrejme na priateľstvo USA s Ruskom nikto neverí, ale je pozoruhodné že si to Trump dovolil vôbec vysloviť.
   Aj to že USA vojenská prítomnosť na Ukrajine je nezmyselná a zbytočne dráždi Rusko je pravda. Podivujem sa tomu že toto Trump vôbec nahlas vyslovil.
   Je to rozhodne dobrý impulz a kritické sebazrkadlenie. Americká prítomnosť na Ukrajine je kontraproduktívna. A len provokuje Rusko k rýchlemu technologickému napredovaniu v zbrojárenských technológiách čo ho v konečnom dôsledku posúva vpred aj ekonomicky. Predaj Ruských zbraní stúpa.
   https://aragonit11.blogspot.com/2019/06/prva-istrijska-akcia-v-roku-2019-8-az.html

   Smazat
 6. 5:13 = trochu popletené: "...uvarit Bidenova syna (po smrti)..." Nejedná se o nebožtíka Beau, nýbrž o syna Hunter (hezké jméno - Lovec), který se dostal díky taťkovi viceprezidentovi k spoluvlastnictví olejářské firmy na Ukraině, později vyšetřované na korupci.

  Tatík Biden se pyšně na kameru pochlubil, jak vyjebal s vládou: "pokud nevykopnete toho prokurátora do 6 hodin, nedostanete slíbenou 1 miliardu $". A vykopli...

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=UXA--dj2-CY

  Hunter se rozved a vzal si vdovu po bratrovi, už se zase rozved - ona chudák pak nemohla dát dohromady školné pro děti - a nedávno tajně oženil. O jeho kouscích (a zamáznutých problémech) se dá číst celý večer..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ja 5.13 souhlasim ja jen pred spanim jsem spechal a neudelal analyzu tech jejich podvodu .Jinak Biden dedek je naprosty idiot a byla by to pro Trumpa lahudka jej zesmesnit na podiu pri debate. Nebezpecna je ona blazniva zenstina co mava rukama jako by prave pristavala padakem -hned druha za Betem- to je uplny debil Warner je totiz fikana a zna cele to financni prostredi banksteru a jak se krade ve velkem a to je pro vsechny ty zlodeje velmi nebezpecne neb se gojimstvo mnoho dozvi.

   Smazat
 7. Gorbačov: ...KAŽDÁ ZEMĚ SE SMÍ ROZHODOVAT PODLE SEBE

  -------Od politiků podle něj takové náznaky chodily také. Jak od Gorbačova, tak například z ministerstva zahraničí. Lorenc připomněl jeho výrok z října 1989, kdy slovy, že každá země se smí rozhodovat podle sebe prakticky zrušil tzv. „Brežněvovu doktrínu“, podle které je obrana socialismu záležitostí celého socialistického bloku. ---------

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Havel-nam-vyhovel-Ministr-se-zhroutil-Soveti-nam-rekli-General-Lorenc-promluvil-o-roce-89-596881

  Představte si, že by něco takového řekly USA svým vazalům!
  To je něco nepředstavitelného, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten zrádce socialismu může držet hubu to co se děje je následek jeho prohnilé politiky.

   Smazat
  2. 10:41
   Čert vem socialismus, jenže Gorbačov byl zrádce země. Je otázka, kolik v tom bylo trestuhodné naivity a kolik úmyslu.

   Smazat
 8. asi proto, že už se tam nedestal k lizu.

  OdpovědětSmazat
 9. Amerika vyždímala z Ukrajiny všechno, co šlo. Dnes je to pro ni zcela nezajímavé teritorium, které s radostí vracejí Kremlu, aby ho krmil jako dříve. Americká pětiletka na Ukrajině je úspěšně splněna: Ukrajina je totálně zadlužena a před krachem, deindustrializována, depopulizována a zcela bez budoucnosti. Jedním slovem "hnůj"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. první, co na Ukrajině odcizili a odvezli hned v březnu 2014 do "amerického nenávratného bezpečí" tak to bylo ukrajinské měnové zlato z národní banky

   Smazat
  2. A samozrejme aj jej historický Skýtsky zlatý poklad.
   10:01
   Je to presne tak vycucali Ukrajinu aj so špiku kostí zdecimovali orabovali a hlavne - hlavne zadĺžili na 100 rokov. Toto vyrabované územie by bolo pre Rusko len príťažou.

   Smazat
  3. Skythský poklad je v Holandsku a patří republice Krym. Holanďané se již vyjádřili, že to nevrátí. Mezi jinými i proto, že prý Rusko a Skythové nemají vůbec nic společného.

   Smazat
  4. Převrat v historii: Holanďané se prohlašují za Skythy! Inu, Holanďané udělají pro prachy všechno.

   Smazat
  5. 17:28
   Holanďané se považují za ochránce kulturního dědictví celého světa, podobně jako Británie, Francie, Německo, Švedsko, USA... atd.

   Smazat
 10. Přesně tak nesmyslné a pro usá šíleně nebezpečné banderovci vyrobí provokaci a usa chcípne za starý fašouny?

  OdpovědětSmazat
 11. 2009 Ukrajina odčerpávala plyn určený pro Evropu...
  https://www.lidovky.cz/svet/putin-hrozi-evrope-zastavenim-dodavek-plynu.A140515_160735_ln_zahranici_msl
  http://pravdive.eu/news/145526/ukrajinsky-exposlanec-o-soku-v-naftogazu-kvuli-hrozbe-ztraty-tranzitu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tymošenková tehdy ne nadarmo měla titul "plynová princezna". No a hádejte, kdo držel v bezpečí jejího manžela i s odkloněnými (=ukradenými) dolary za ruský plyn? Ano, byla to Praha!!!

   Smazat
  2. 10:42
   No a představte si, že celou tuhle sekeru podle arbitrážního soudu bude muset zaplatit Rusko a nejen to, bude muset zaplatit penále z omeškání. Ukrajině.
   Zároveň je již jasné, že nebudou stačit peníze na MMF, a zde taktéž bude účet vystaven Rusku. Tedy Ukrajina bude kupovat zbraně že Západu, a spolu s ním dělat kšefty, aby mohli zabíjet Rusy, a Rusové to všechno zaplatí. Něco jako když naši bojovali za Británii, a my jsme museli zaplatit ještě i jejich pohřeb s válečnou přirážkou.

   Smazat
 12. A Trump nebude ve světa zdaleka ojedinělým, kdo o US angažmá v dnešním banderistánu, takto uvažuje.
  Na rozdíl od všech těch druhých je však Trump jediným, kdo s tím může cos i udělat. Mírovými prostředky.
  Alternativou je už jen tato zamrzlá válka, která ovšem může rozmrznout v každém okamžiku ...

  OdpovědětSmazat
 13. Jestli to opravdu řekl, tak si koleduje o Dallas.
  Prezidenti jsou vždy jen loutky. A utrhnout loutce hlavičku,
  není zas takový problém.

  OdpovědětSmazat
 14. 10:01 Kyjevští banderovci jako vždy opakovaně sázeli na nesprávné koně. Ruská stopa byla ve skutečnosti ukrajinská, banderovci ze všech sil pomáhali Hitlary ke zvolení a všemožně topili Trumpa. Ten jim to dnes vrátí nejenom s úroky, ale i s chlupama. Banderovci rovněž sázeli na Frau Merkel, ale ta je dnes na konečné (i se zdravím) a ani z ní už nic nevyrazí. Banderovci se budou muset požírat mezi sebou, ostatním zemím jsou ukradení, včetně Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mého čeká Ukrajinu občanská válka a rozpad. Začne to střetem formálního prezidenta Zelenského bez reálné moci v zemi a exprezidenta Porošenka, který má za sebou stále reálnou moc. Zelenskému už nepomůže ani deset Kolomojských se Židovským kongresem dohromady. Zelenský měl dost času dát Porošenka do basy, teď už je ale pozdě. Mimochodem, Zelenský sám sobě podepsal zákon o impeachmentu prezidenta (asi to spěchá, je to priorita), je to prostě komik po všech stránkách.

   Smazat
  2. Ukrajina se určitě nerozpadne, spíš naopak ještě něco získá. Jsou tendence na proznsni Kubáně jako ukrajinského okupovaného území. Ukrajina má mocnou diasporu v Kanadě a odsud tlačí na celý svět.

   Smazat
  3. 16:29 po válce utekli do Kanady ti nejhorší fašisté a banderovci všeho druhu, někteří se už na Ukrajinu vrátili, také to tam podle toho vypadá :-)

   Smazat
  4. 16:59
   Ono to je jedno, kdo je kdo vale jaký bude výsledek. Tlak Canady na Rusko je dílem těchto lidí.

   Smazat
  5. 17:52
   Banderovec je ksindl a untermensch,rozhodně to není lidská bytost!!!!!

   Smazat
  6. oprava: Samozřejmě jsem chtěl napsat Putlerovec! Pardon ...

   Smazat
 15. Presne ten Dallas by mohol hroziť.
  Toto je pre neoconov niečo ako vlastizrada aby sa prezident USA takto nestranne vyjadroval

  OdpovědětSmazat
 16. 13:30 Místo Trumpa a Merkelové byl nyní angažován Brusel. Ševčovic osobně projednává s Ruskem, aby se smilovalo a platilo Ukrajině za tranzit i kdyby nic do EU nešlo a vše se spotřebovalo (odcizilo) na UA. Za plyn UA platit nebude muset. Podle představ Bruselu bude UA platit za ruský plyn pokutami z nestranných arbitráží ze Stockholmu, které budou pokutovat Rusko bez ohledu na smlouvy (UA chce dnes dokonce 12 miliard dolarů i za neuskutečněný tranzit od r. 2020, i když samotná smlouva končí 31.12.2019). UA a EU marazmus vrcholí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už je třetí arbitráž s Ukrajinou, kterou Rusko prohrálo. A ještě k tomu Ukrajina nebude muset zaplatit dluh z r 2012 - 2014. Zároveň se chystají soudy na 1) Krym 2) Donbas 3) okupace 1915-1941, a okupace 1944-1990. Žalobu za okupaci a ekonomický úpadek vůči Rusku už chystá i Polsko a Pobaltí. Možná bychom neměli zůstat pozadu.

   Smazat
  2. U Poláků bychom se mohli učit. S americkejma základnama v zádech požadují po Německu zaplacení válečných reparací, aby měli na úhradu nákladů právě za ty americké vojenské základny a vojenský šrot, který budou muset v USA nakupovat. Na polské vyžírky Česko nemá, to bude výpadek prachů z Bruselu řešit zvyšováním daní obyvatelstvu.

   Smazat
  3. 16:27 Rusko musí všechny arbitráže ve Stockholmu prohrát, protože tamní sudí neumějí rusky, aby mohli prostudovat smlouvy v originále, a nemají žádného kvalifikovaného překladatele. Rusům to ale celkem nevadí, protože si ty "prohry" započte do budoucích cen plynu pro Ukrajinu.

   Smazat
  4. Západ zorganizoval v Kyjevu převrat, západ tam fedroval a fedruje půjčky, které Ukrajina nehodlá splácet. No a západ se dnes snaží sehnat doláče na uhašení těch dluhů, tak dojí Rusko. Tady nás krmí zprávami, jak tam MMF fedruje dolarové půjčky, ale z těch "půjček" převážná část zůstává na účtech v bankách na západě, tj. Ukrajina z nich ve skutečnosti nevidí ani cent :-)

   Smazat
  5. 16:56 Učit? No nevím nevím, každopádně Polákům tak či onak vděčíme dnes zato, že bolševické hordy neprošly v roce 1920 do Evropy a kdyby bývali byli rozumný i v roce 1939, tak kde by dnes Evropa končila! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 17. Co se stalo ? Lulu je asi nemocen, nebo se urazil ? Že by se vzdal komentovat Trumpa, tomu nevěřím. Hurvajz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevolej sem cvoka je to horsi nezli dabel

   Smazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:22 Četl jsem v lékařském časopise pojednání, podle kterého platí, že když je někdo idiot, tak bude mít tuto diagnózu natrvalo. Má to často progresi - z malého idiota se stane velký idiot. Ale přesto vás vůbec nelituji :-)

   Smazat
 19. Ukrajina - nevyšlo to /pro zájmy USSA/. Nyní přejděme na druhou stranu - spřátelíme se s Rusy /mluvím o USSA/. Potřebujeme přece se vypořádat s Čínou a tak potřebujeme, aby v nejhorším případě Rusové byli stranou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.