Reklama

čtvrtek 19. září 2019

Ukrajina končí tam, kde začíná Kolomojský


Rostislav Iščenko
20. 9. 2019    ukraina
Kterýkoli ukrajinský oligarcha by chtěl být na místě Igora Valerjeviče. Jezdí za ním vyslanci Trumpa a Bidena. Jedni ho žádají, aby vydal kompromitující materiály, druzí aby je nevydával. Igor Valerjevič neposkytuje jasnou odpověď ani jednomu ani druhému, protože neví, kdo volby vyhraje. Ale právě proto, že nedává jasnou odpověď, ho obě skupiny amerických politiků, které stojí proti sobě, potřebují.


Kde je spravedlnost? Achmetov a další regionálové utráceli obrovské částky za všelijaké Manaforty. Výsledek je horší než nula. Manafort je nejen nedokázal uvést do nejvyšších politických kruhů USA, ale sám pohořel kvůli kontaktům s nimi. Pinčuk investoval po celá desetiletí do rodinky Clintonů a dalších demokratů. Už při tom přišel téměř na mizinu. Celkově bylo na americké politiky, lobbisty a konzultanty ukrajinkými oligarchy utraceno víc, než ukrajinským státem na ukrajinskou armádu. Výsledek je nula. Nejbohatší lidé Ukrajiny stále ometají v přijímacích místnostech, a to ani ne prezidentů nebo miliardářů, ale druhořadých úředníků ministerstva zahraničí.

Ale jen za Igorem Valerjevičem, jako do práce, jezdí vyslanci dvou amerických prezidentských kandidátů. Oba starší politici, současný prezident a bývalý viceprezident, trpělivě čekají na rozhodnutí Kolomojského, které (bez ohledu na jeho obsah) rozhodujícím způsobem ovlivní volební kampaň v USA (ne nutně její výsledek, ale plánování a průběh určitě).

Trump slibuje za poskytnutí kompromitujícího materiálu na Bidena setkání se Zelenským, Biden slibuje, že prorazí pro Zelenského normandský formát bez přijetí "formule Steinmeiera", pokud se dokumenty nedostanou k Trumpovi. Kolomojský si myslí: "No, chovají se jako děti".

Svůj problém už vlastně vyřešil. Na první rok a půl téměř vypnul americký faktor z ukrajinské vnitropolitické hry. Samozřejmě, k moci, jak se patří, přicházejí proameričtí politici (tím spíš, že na Ukrajině už dávno jiné nenajdete). Než však obsadí kýžené křeslo, absolvují casting u Kolomojského. Jmenováni jsou pouze nejhloupější a ovladatelní. Igor Valerjevič tak ovládá prozamerickou vládu Ukrajiny, která vehementně hájí své finanční a hospodářské zájmy a říká lidem nejrůznější nesmysly o budování moderní liberální demokracie podle amerického vzoru přímo "v ajfonu" a upřímně přísahá Američanům, že miluje hamburgery a majdany.

Američané chápou, že moci v zemi se zmocnili idioti (ani Bogdan to neskrývá). Ale nic nemohou udělat, protože tito idioti jsou proameričtí a obyvatelstvo je samotnými Američany zombované natolik, že osobní a kolektivní ratingy idiotů u moci jsou skvělé. Američané mohou mluvit věcně pouze s Kolomojským. Ale ten se vůbec nezajímá o politické problémy USA (ještě neví, kdo bude příštím prezidentem). Americkou neurčitost však používá ke zlepšení své finanční situace.

Právě včera mladý talent Alexej Gončaruk, určený Kolomojským, aby vedl vládu, oznámil Financial Times, že vláda usiluje o kompromis s Kolomojským ohledně legitimity znárodnění Privatbanky. Je pravda, že se okamžitě vrhl upřesňovat svůj výlev a řekl, že byl nesprávně pochopen a že jednání s oligarchou neprobíhají. Rychlost reakce ukazuje, že to nebyli představitelé MMF ani USA, kdo se rozhodl opravit ukrajinského premiéra (obojí obvykle vyjadřují své překvapení dlouho a čekají, až si domorodci uvědomí, že plácli hloupost), ale osobně Igor Valerjevič, který je jednoduchý, jako pravda, a proto může zatelefonovat pouhých 10 minut poté, co noviny s rozhovorem vyšly, a vysvětlit svému idiotovi, co a kam mu navleče za tlachání.

Mimochodem, ukrajinský premiér řekl pravdu v obou případech. Kompromis s Kolomojským hledají, protože je nutné ho odškodnit takovým způsobem, aby byl splněn i požadavek MMF o nezpochybňování znárodnění Privatbanky. V opačném případě by Ukrajina z fondu nedostala téměř 4 miliardy dolarů, které vláda potřebuje, aby uspokojila chutě Kolomojského a uzavřela klíčové potřeby státu do konce roku. Vláda však s Kolomojským skutečně nejedná. Čeká jen na jeho pokyny, týkající se algoritmu akcí. Právníci Kolomojského přece vyvíjejí strategii pro získání náhrady za Privatbanku.

Není náhodou, že Igor Valerjevič ještě před vítězstvím Zelenského v prezidentských volbách prohlásil, že banku nepotřebuje, ale za její znárodnění potřebuje finanční kompenzaci (2 miliardy dolarů) . Takže jako by nezasahoval do nového statusu banky (aby nenedráždil MMF), ale legálně dostával od ukrajinské vlády velkou částku v dolarech v hotovosti (nebo v podobě atraktivních aktiv).

V tomto schématu však byl jeden háček.Aby bylo možné vyplatit náhradu, bylo nutné soudně uznat znárodnění Privatbanky jako neopodstatněné. To porušovalo požadavek MMF, aby se nesahalo špinavýma rukama na znárodnění.

Soudě podle toho, jak včas shořel dům Gontarevové, východisko bylo nalezeno. Soud uznává znárodnění bezchybným, ale shledává, že korupční činnost Gontarevové jako hlavy NBU (Národní banky Ukrajiny) způsobila škodu bývalým majitelům banky, která musí být kompenzována. Nevím, zda Kolomojský dosáhne vyplacení 2 miliard, nebo bude muset dvě stě-tři sta milionů slevit, ale své dostane. Stejně jako Gontarevová dostane ne-li politický azyl, pak záruky britských orgánů o nevydání.

A všichni budou spokojení. Kolomojský bude mít peníze, MMF uhájí své principy, Gontarevová bude svobodná a bude mít vyvezený kapitál, vláda bude mít šanci, že MMF se práskne přes kapsu na příští tranši, no a obyvatelstvo ať je spokojené s požárem u Gontarevové. Každopádně mu nic jiného nekápne.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Není ten Kolomojský veselý chlapík? Chrup má v pořádku díky péčí sovětské vlasti. Všímejte si, jaké mají zuby starší lidé ze Západu ve srovnání s námi. Překvapí vás to.

  OdpovědětSmazat
 2. Americane pochopili .. to brzy , vladu uz drzi silenci jiz od sameho zacatku..Akorat porad produjujou taskarice aby tomu kazdej veril..Vericich je jako vzdy stovky milionu..

  OdpovědětSmazat
 3. Jo a ten Kolomojskij vlastni letiste odkud vez navedla to civilni , dopravni letadlo ,aby Ukrajinci mohli pohodlne letadlo sestrelit a hodit to na rusy..

  OdpovědětSmazat
 4. Jak asi musí tomu Kolomojskému ti všichni naši závidět? A nejenom ti naši! Jak mu musí závidět Trump, Macron, Merkelová, ..., ale i Babiš. Nejde tolik o ty prachy. Ale jde o tu moc. Všichni se o ní musí nějakým způsobem dělit. Jenom Kolomojský má "svou" zem jenom sám pro sebe...

  OdpovědětSmazat
 5. každý robí chyby - aj on - chce to len čas a zimu

  OdpovědětSmazat
 6. Další porochobot otevřel svojí špinavou pusu. Smutné. Žijete minulostí milý pane je třeba konečně věřit budoucností a dát novému prezidentovi šanci něco změnit. Poroch na to měl 5 let.A co dokázal? Nic, nic, a ještě nic.... Zloděj, podvodník a lhář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nový prezident Zelenský má svůj parlament, má za sebou sto dní ve funkci a na Donbasu se nadále bojuje. Ta jakou možnost nebo šanci ještě chcete tomu magorovi dát? Samozřejmě, že je to jen loutka v rukou Kolomojského a proto to vypadá tak jak to vypadá. Žádná změna se nekonala a nekoná.

   Smazat
  2. Re (09:11):
   .. změna nekonala, nekoná a nebude!
   Loutka totiž změn nedělá, ta se pouze otáčí na provázcích svého loutkáře.

   Smazat
  3. 7:18-nebuďte naivní, jeden žid židem Kolomojským nastrčený nahradil jiného žida z jiné židovko-oligarchistické party pod kuratelou us.sionistů a v chazarské říši jede vše postaru, jak to bylo nastaveno k likvidaci slovansko-gójimského obyvatelstva...

   Smazat
 7. Kolohnojský?
  A viděl ho někdo?
  Možná, že je už po něm a oligarchové ho využívají, aby se za jeho imaginací skryli.

  OdpovědětSmazat
 8. Gontarevovou v srpnu v tom Londýně náhodou srazilo auto (jen ji pak odvezli do špitálu). To se přesedám centrálních bank přeci stává bežně.

  OdpovědětSmazat
 9. https://www.narodninoviny.cz/mmf-poskytne-ukrajine-88-miliard-jinak-by-zbankrotovala/
  https://www.youtube.com/watch?v=UwP6kRO74Z8 Julia Tymošenková byla v minulosti prostitutkou! Na Slovensku to dopadlo - nové všehoschopné "elity" dneas vítězí!

  OdpovědětSmazat
 10. Poučná, leč truchlivá, četba o tom, kam až se může propadnout (proamericky, tj. euroatlanticky laděná) politická reprezentace té které země, pokud tomu tamní lid obecný není ochoten či schopen (za)bránit.
  ---
  To i u nás ty jejich - ne naše! - pražské proUS červánky (v podobě kolářovské či havlérské sebranky podporované mainstreamem) dávají tušit, kam by nejraději nasměrovaly zdejší vývoj.
  Viz např. i dnešní hysterie kolem prezidentem avizované hypotetické abolice, která - jak jinak? - náleží k jeho ústavně zakotvenému právu ...

  OdpovědětSmazat
 11. Televizní kanál Stalingrad : Obelhaný Krym . . .

  https://noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

  OdpovědětSmazat
 12. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.