Reklama

úterý 3. září 2019

Ukrajinský ministr: Blokádou Krymu jsme ztratili miliardu dolarů

Viktor Suslov, bývalý ukrajinský ministr hospodářství
-rp-
3.9. 2019  tv112.ua  a PrvníZprávy
Bývalý ukrajinský ministr hospodářství Viktor Suslov na televizním kanále 112 Ukrajina řekl, že kvůli blokádě Krymu ztratila ukrajinská ekonomika asi 1 miliardu dolarů.

Blokádu označil exministr za chybnou, protože podle jeho názoru způsobila ztráty Kyjevu a naopak ruské straně zisk.„Ukrajina přišla asi o jednu miliardu dolarů kvůli blokádě Krymu, pokud si vzpomínám, více než 300 milionů z vývozu elektřiny a více než 600 milionů z vývozu produktů za rok, které dodávali zemědělci na jihu Ukrajiny. Celý tento trh přešel do Stavropolu, Kubanu, částečně do Turecka,“ vysvětlil Viktor Suslov.

Blokáda podle něj také způsobovala problémy v Záporožské jaderné elektrárně, která dodávala na Krym energii.

Bývalý ministr také uvedl, že během blokády „Němci pomohli Rusku postavit dvě elektrárny na Krymu“.

Viktor Suslov byl v letech 1997-1998 ukrajinským ministrem hospodářství.


Šéf Krymu Sergej Aksjonov již dříve upozornil, že politika blokády vody poloostrova byla stanovena na Západě. Vedoucí regionu také dodal, že klíčová rozhodnutí o ukončení nebo pokračování blokády „budou přijata daleko od břehů Dněpru“.

Zároveň Aksjonov zdůraznil, že blokáda nepřinesla výsledky, se kterými Kyjev počítal. Podle něj v současné době na Krymu není nedostatek vody pro hospodářství a obyvatele.

V červenci zástupce Nejvyšší rady Jevgenij Murajev hovořil o důsledcích blokády Krymu, poznamenal, že kvůli blokádám uloženým orgány Kyjeva se lidé na Krymu přestali sebe spojovat s Ukrajinou.

21 komentářů :

 1. a samotný Porošenko si znárodnil a ze země vyvedl jenom pouhých 8 miliard dolarů :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a Jaceňjuk si odvezl na Floridu "jenom" miliardu dolarů, za kterou měl být postaven plot na hranicích s Ruskem

   Smazat
  2. Nepodložené kecy...

   Smazat
  3. 15:22
   Jasně,dělali to z lásky.....k vlastní šrajtofli!!!!!☺

   Smazat
  4. Pánové, prosím svá tvrzení doložit. Aspoň linkem na zdroj. Děkuji.

   Smazat
  5. Ukrajinci sa s tým majdanom poriadne dobehli. Oligarchovia rozkradli čo sa dalo. Ukrajine ostal už len dlh ktorý budú splácať 100 rokov zatiaľ čo Krym je za vodou. Na Ukrajinu by sa už nikto odtiaľ nechcel vrátiť.

   Smazat
  6. 1:18, asi nechtěl. Ale nedávno dělala nějaká německá agentura telefonickou anketu na Donbase a zjistila, že až 38% by se rádo vrátilo na Ukrajinu, bez jakýchkoliv podmínek, 39% za podmínek autonomie, a jen 3% by se chtěli začlenit do Ruska. 12% nebylo rozhodnuto. A jen 8% podporuje status quo.

   Něco na tom bude, protože většina lidí tam upřednostňuje ukrajinské kanály před ruskými.

   Smazat
  7. 6:18
   A copak to bylo za agenturu a kolik telefonů tam místní těm pitomcům vzali 100?!To je jako v Prahou dělat průzkum voleb na Pha.6!!!!!!☺
   Zase pindy o ničem a signifikantní hodnota je rázem HOVNOTOU!!!!!!

   Smazat
  8. Pravdepodobne ide o cielenú dezinformáciu. Čakám že podobné prieskumy prídu postupne aj z toho Krymu

   Smazat
  9. Ztratili ovsem na Ukrajine daleko vice , protoze zacali lezt Usakum ale strasne do prdeli a porad nemaji dost..A smrdeji na sto honu..V tom se podobaji jistym pseudosexualum..Az nedostavaji levnou ropu a plyn z Ruska a radsi kupujou drazsi z USA !!
   A touzi aby je kde kdo vysal do mrte.. A pak kopnul rovnou do jejich vystrcenych samym klanenim, prdeli..
   To je jen malej priklad..
   Pozvali si Netanjahu aby uctil pamatku Babi Jar ,ale rasismus ,antisemitismus a diskriminace ovsem nedovoli Netanjahu aby uctil pamatku hromadne a bestialne zavrazdenych obeti Ukrajinskych fasistu v Odese..Zvlastni,ze nikdo nesmi nic rict o tom.. Nebo to nebyli lidi,zeny a deti ?

   Smazat
 2. ten banderovský tupoun zapomněl zmínit, že přerušení dodávek, včetně vody a elektřiny spískala Ukrajina sama, a ještě o tom krafá

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak on to třeba není ten tupoun, on byl před dvaceti lety ministr hospodářství. Třeba jen komentoval fakta nebo jak to vidí.

   Smazat
  2. Mne je jasny, ze Ukrajina souperi zavile s Polskem..
   Kdo z nich provede neco horsiho, kdo si ucmajzne vice miliard, kdo znici vic hospodarstvi naroda atd..

   Smazat
 3. 14:26
  To je ovšem cifra známá.....ale zapoměl jste na sponzoring Prasečenka amiokupanty,o tom se nemluví!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porošenko vyvedl USkamarádům (třeba Bidenovic famílii) samozřejmě násobek toho, co dostal od Nulandové (pět miliard). Těch 8 miliard mu zůstalo za nehty jenom z dodávek pro armádu.

   Smazat
  2. 14:32
   Ano, to prozradily Wikileaks, které zveřejnily depeše amerických úředníků (velvyslance v UK), kteří hlásili domů, že Porošenko je ochoten se spojit s Amíky a dělat špinavou práci, ale prý za to chce obrovské částky. Vypadalo to, že americký velvyslanec tehdy nebyl úplně nadšený z charakteru Porošenka a z toho, že je to hamoun, když to řeknu mírně. Ale byl ochotný se spojit a to bylo hlavní. Co následovalo, už víme.

   Smazat
 4. No a zlatý poklad Ukrajiny byl hned poslán do úschovy do USA.

  https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_fed60.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:47 Tak to ho už nikdy neuvidí jako skopčáci.

   Smazat
 5. USA vše zaplatí, když to z oganizovaly - nebo né ?
  Telefonní rozhovor mezi náměstkem ministra zahraničí Viktorem Nulandem a velvyslancem USA na Ukrajině Jeffrey Payette, který diskutuje o jejích dalších krocích při řízení revoluce na Ukrajině. https://m.youtube.com/watch?v=FWJCNs6txL4FWJCNs6txL4

  OdpovědětSmazat
 6. Za hloupý a primitivní nacionalismus se vždy platí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.