Reklama

pondělí 9. září 2019

Už není zástupnou otázkou "proč", už se hledají cesty "jak"

Růžena Chrastekova
9. 9. 2019   VašeVěc

Kdyby to nebylo tak uboze primitivní až, byla by to taková smutná tragédie dosáhnutí politického dna, podlosti a vývěru holé, čiré nenávisti poražených a také odejitých politiků, kteří se svoji zlobu a frustraci z nevládnutí už ani nesnaží nikterak skrývat.

Bezuzdná štvanice na prezidenta a premiéra republiky, organizovaná a hutně živená jejich poraženými politickými soupeři, dostává nové, jiné rozměry.

Už tihle nevítězové ani nepovažují za nutné předstírat své falešné svaté rozhořčení nad jimi smyšlenými, vykonstruovanými důvody, už prostě jenom hledají cesty, jak.

O to víc je jejich odkopání se tristnější, obskurnější, jednoduše hnusnější i pro laickou veřejnost, politikou se vesměs nezabývající. Už ani nemávají pomyslně Ústavou tak intenzivně (pravda, někteří jejich pohůnci se ji, tu Ústavu ČR, nerozpakují demonstrativně trhat na pitoreskních, směšných až, nenávistných dýchánkách na Hradčanském náměstí), v absurdní a smyšlené snaze bránit ji před ještě absurdnějším a fantasmagorickém, údajném porušování ze strany pana prezidenta. Protože i přes co nejdůraznější tvrzení zástupů podivných, hlavně nenávistných k prezidentovi, ústavních a jiných právníků a politologů, které si zverbovala ČT, aby úderně přesvědčovali občanstvo, že prezident republiky je strašlivý porušovač Ústavy, se našlo několik opravdu odborníků, kteří to poklidně, ale s o to větší erudicí a vskutku odbornou znalostí vyvrátili.

Takže tudyma cesta zapeklitá, hledali naši rádcové, hledali, až zase přišli na další zhůvěřilost. Svrhneme ho, toho ďábla největšího, pro neschopnost vykonávat úřad! Jak příznačné, že na to přišel evidentně všehoschopný, svého času podvodný doktor, který za tuto svoji vcelku tenkrát neškodnou sviňárničku s neoprávněným používáním akademického titulu, musel vysmahnout z vlády. Jo, lidé si pamatují víc, než by si mnozí politici, i ti bývalí, přáli.

Že tato jejich nově nalezená cesta je už ale, s prominutím, sviňárna jedna z největších, že to je žumpa jejich zvráceného myšlení, vysublimovaná z proher a neúspěchů v nenávist, je nabíledni. Oni už naprosto ztratili jakékoliv zábrany, elementární, obyčejnou lidskou slušnost, o nějaké politické kultuře nemluvě. A že jí mají mnohdy plnou tu svoji křivou, falešnou ..., no ústa.

Premiéra se jim, s největší pravděpodobností, také nepodařilo navléct do pracně vyrobené smyčky politických podrazů, zhmotněných v řadě udání, trestních oznámení za smyšlené, údajné a nedoložené zlé skutky, a že si jich vymysleli kupu! Ale furt to nevzdávají. Před soud s ním, zkoušejí to zcela otevřeným nátlakem, ovlivňováním státních zástupců. Hlavně že zinscenovali demonstrace, na kterých se hlasitě řičelo za nezávislost justice, pokrytci darebáčtí.

Pravda, šarvátku v tom svém svatém boji, tažení za znovunabytí koryt, jakoby vyhráli, premiéra před soud dostali, byť absurdnější a zhůvěřilejší důvod by jeden těžko pohledal. Nějaká paní (Kalouskova kamarádka, co se s ním i ráda fotí), už dva dny hvězdná hrdinka ČT, jak jí tato naše (jejich) veřejnoprávní televize prezentuje, dosáhla rozsudku, dle kterého se jí premiér má omluvit. Za to, že někde řekl o demonstrantech (o existenci té paní neměl ani tušení), že jsou placeni za své demonstrování, jak byl informován. No považte, takový zločin, málem ne hrdelní! A je ráda, prý, ona by byla ráda i kdyby prohrála, protože vítězstvím, jak hrdě pravila, je už jenom to, že našeho premiéra před ten soud dostala. No není to hrdinství?

Jenom už tak na závěr - co se stalo tomu člověku (no ...), který zcela vážně, otevřeně a přes hromadná veřejná média vyhrožoval smrtí prezidentu republiky, podněcoval k jeho podřezání? Neměla justice a orgány činné v trestním řízení, zrovna nějaké volno nebo dovolenou? Nevím, jen se ptám ...

Jo, cesty jsou různé, radši ani nemyslet, kam některé vedou. Tyto do Říma ale určitě ne.

15 komentářů :

 1. Na západě (včetně Česka) je přece zcela běžná dvojakost naprosto ve všem, ve všech sférách života, právo a justici nevyjímaje! Když Anglie přepadne iránskou loď, tak je to přece naplněním sankčního příkazu od amerického pána (už tam ani nezazní nic o mezinárodním právu). Když Irán udělá totéž Anglii, tak je to pirátský akt a porušení mezinárodního práva. V Česku to probíhá zcela stejně, jako přes kopírák. Je to výsledek dlouhodobé americké výchovy, která mezinárodní právo vůbec nerespektuje a všude tlačí to své, nadřazené světu, americké právo. "America first"! Bylo potřeba sestřelit Nečase, tak místní loutky odpověděli "rozkaz, pane". Bylo potřeba z Česka ukrást ruského IT specialistu, byla reakce českých loutek naprosto stejná. Až dostanou rozkaz (zatím zřejmě nedorazil, možná jenom díky tomu, že se to mydlí mezi americkými špičkami) zatknout Babiše, obratem to splní. Stačí, že přestane kupovat americký vojenský šrot nebo nedá dostavbu Dukovan Američanům a uvidíte ten šrumec! Amerika bojuje o přežití, bere to hlava nehlava, každý dolar dobrý, vymetá dnes celý svět. Česko je trojnásobná kolonie (Washingtonu, Bruselu a Berlína) bez jakékoliv suverenity.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Premiér si za to může sám
   Už dávno mohl hydře z ČT šlápnout na jejích 9 krků

   Smazat
  2. 14:12 To nemyslíš vážně. To by byl jeho konec, jen NA
   TO pomyslet. A musela by nastat internacionální pomoc.
   Babiš není Allende.

   Smazat
  3. 14:12 povězte, jak má předseda vlády šlapat na krk veřejnoprávní televizi. Dětino.

   Smazat
  4. ČT není státní.Má "veřejnoprávní statut" a hospodaří jako právnická osoba paradoxně s poplatky občanů.
   Kontrolním orgánem, jímž má být uplatňováno právo veřejnosti na kontrolu činnosti České televize, je Rada České televize.Podívejte se na její složení a bude Vám hned jasné ,že k žádné změně nedojde.Proto byly takové boje o obsazení členů rady.Stát nemá v současnosti žádné "páky",jak to změnit a proto p.Babiš s tím nic nemůže neudělat.Tento celý "neprůstřelný " paskvil postavení ČT ve společnosti je Rychetského "vynález".Dobře věděl proč to dělá.

   Smazat
  5. Zákony na změnu statusu ČT musí udělat parlament. Je otázka, kdyby Babiš vydal instrukce, jestli by poslanci ANO poslechli. Rada ČT jen předstírá kontrolu.

   Smazat
 2. Vystihla jste to podstatnė paní Chrasteková. Každý, kdo jen trochu sleduje vývoj na politické scéně ví, že ti co nabízeli politický "šmejd" to v demokratických volbách u voličů prohráli. Jejich pletichy na pozadí politické scény, klientelistické souručenství korporací, medií a občas I justiční a policejní mafie, spolehlivě fungující už od "devadesátek", celý tento společenský matrix se nástupem protestních hnutí ANO a SPD na politickou scénu právem cítí být ve smrtelném ohrožení. Babiš jim říká "rozšlapal jsem vám bábovičky" a myslí tim právě rozkryývání neprůhledného příšeří pozadí politické scény Proto ta nenávist, intriky a kriminalizace jednpho z "oligarchů"!!!??? od českých podnikavců v politice, ekonomice a mediích (a teď opravdu nemám na mysli ty tisíce poctivých podnikatelů, ale právě ty kteří si až do teď dopřávali nezasloiužených daňových prázdnin a různých těch "karlovarských losovaček"). Jejich srdceryvné výkřiky prostřednictvím medií, politických NGO či jakýsi Sorozsových "milionových chvilek" znějí až z Bruselu či různých Západních ambasád. Jakkoliv by se zdálo, že hlasy všech zmínených subjektů by měly dojít k sluchu voličů (a o to přece jde v první řadě), průzkumy voličskýchh preferencí svědčí o tom, že lidé věří spíše tomu, proč volili Babiše.

  OdpovědětSmazat
 3. Každý normální člověk se na ty jejich hnusy co vytváří demožumpa a piráti vykašle. A u voleb jim to natře.

  OdpovědětSmazat
 4. Naštěstí ti kreténi dělají pořád stejnou chybu. Přehání to pokrytectví tak dlouho, až se naštvou i ti, kteří ještě se ještě včera o politiku nezajímali a Babiše nijak příznivě nehodnotili. Inu, nenávist v kombinaci s blbostí bývá často smrtící...

  OdpovědětSmazat
 5. Kdo si myslel, že výrok nevinný od malého prokurátora bude
  konec stíhačky, ten se moc mýlí.
  Síla peněz na fašounskopravičácké straně je obrovská.

  OdpovědětSmazat
 6. no ale poslední slovo v kauze Čapák bude mít zase ten prezident, když se to vymkne zákonu. I proto ho tak nenávidí

  OdpovědětSmazat
 7. No nemají to hoši jednoduché. Teď baletí na hraně, zavděčit se Trumpovi, či Merkelové. Jak vnímat přátelské Turecko,jak zavírat oči nad vztahem Německa k NordStreemu a k Putinovi, jak nejlépe vybruslit s Ukrajinou, naprosto v mlze je vztah k Afganistánu, nejasno je s Iránem, zato jasno je ve vztahu k Číně (hlavně "díky" panu prezidentovi). Já jim to nezávidím. Souběžně s těmito problémy si každý musí hlídat svou židli a % svých stran. No uznejte, jak těžký život mají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přeceňujete jejich duševní schopnosti, oni jen sedí na telefonu a čekají na pokyny. Přece v politice nebudou myslící lidi, kam bychom došli.

   Smazat
 8. Aby toho nebylo málo, tak zákeřná ČSSD podráží vládu
  falešnou hrou na starost o zdravotnictví. Najednou slyší hlasy odborářů a doufá, že svojí podrazárnou získá hlasy voličů, protože CHCE POMOCI národu zlepšit
  zdravotnictví a já nevím co ještě, když při své přhlouplé vládě s flanďáky apod. zdevastovala nejen průměrné platy, ale také ekonomiku jako celek. Špinavec je špinavcem napořád. Záložák.

  OdpovědětSmazat
 9. ČSSD v tom jede se šmejdy. To je mimo veškerou pochybnost. Od Chovance přes Sobotku, až po Hamáčka. Jen sociální demokracie byla vyhandlována za tu neoliberální. No zdá se, že ČSSD má problém stejně jako ostatní "zavedení" šmejdi.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.