Reklama

úterý 3. září 2019

Začíná nám vadit listopadová revoluce v roce 1989 a její výsledky? (Aktualizace)

Podnikatel Václav Princ
Václav Princ
2. 9. 2019
V těchto dnech jsem obdržel na počítač dokument disidenta Milana Kohouta a ostrá slova Františka Ringo Čecha/*2. Oba, nezávisle na sobě, se pozastavují nad naším rozkradeným státem, podvody, a výsledky politiky posledních 30 let. František Ringo Čech dost nadává na herce a herečky, Milion chvilek, které nazval Milion chcanek. Milan Kohout šel ještě dál a omlouvá se za to, že jako disident přispěl u nás ke zničení socialismu a zavedení kapitalismu.


Dokonce se trefil do hodnocení hospodaření a možnosti řízení společnosti, když existuje společné vlastnictví, jako za socialismu a porovnává to s výhodami kapitalismu, kde rozhoduje vlastnictví výrobních prostředků. Ano, kapitalismus vyrábí všechno jen pro zisk. Aby více prodával, tak některé výrobky mají svou omezenou životnost, zatímco socialismus vyráběl věci, aby měly dlouhou životnost. A tento příměr uvádí v souvislosti s množstvím produkovaných emisemi a otravou ovzduší, k tomu přidává kritiku současné situace v zemědělství. Už také zjistil, že kolem velkých měst jsou obrovské haly pro supermarkety, skladiště, logistická centra, která mají obrovské plochy střech a jejich parkoviště, kde se jen překládá zboží odvádějí dešťovou vodu velmi rychle do kanálů a řek, které odtékají za hranice a příroda je u nás nevyužije. To za socialismu nebylo. Velké výrobní, skladové, prodejní haly znamenají také zvýšení dopravy, nárůst kamionů a znečištění ovzduší. Za socialismu se kamiony převážely po železnici až do místa adresáta. Dnes potkáte za sebou při cestě sotva 30 km dlouhé asi sto kamionu jedoucích v protisměru a desítky jich ještě předjíždíte. Co se děje na českých dálnicích nemá smysl komentovat.

Děkuji obou pánům, že se konečně vzpamatovali. Když jsem něco podobného, ale jinak říkal před 30 lety, že k nám přišla jen anarchie, tak jsem přišel o místo ředitele závodu a v lednu 2019 jsem se stal nezaměstnaným.

V této souvislosti obou článků jsem si uvědomil situaci Václava Havla, kterému dnes řada lidí nadává a odsuzuje ho, když se už nemůže sám bránit. Vždycky jsme kritizovali za socialismu kult osobnosti, ale co současná demokracie udělala s lavičkami Václava Havla, knihovnou, letištěm a nevím, kde jsou ještě jeho pomníky? To není kult osobnosti? Ale ano, je, ale už ne komunistický. Domnívám se, že kdyby dnes Václav Havel žil, že by současnou politiku a výsledky revoluce v listopadu 1989 zkritizoval ještě více než pan Milan Kohout a František Ringo Čech.

Domnívám se, že Václav Havel vůbec netušil, co se mu povedlo a dnes by se musel stydět, pokud by to včas nezarazil. Vážení spoluobčané, Milane Kohoute, Františku Ringo Čechu. To, co jsme si museli prožít my v letech 1989 až 2019, věděl Karel Marx už v roce 1848. Už tenkrát věděl, že se vrátíme o něco dozadu, a prožijeme si ještě jednou něco, co už tady bylo. Jenže dnes se dělá všechno proto, aby se o tom nevědělo a na fašismus se zapomnělo. A kdo něco o tom ví, ten je xenofob, rasista, nebo úplně blbej důchodce. Potřebujeme nové volby a tam mohou občané rozhodnout. V každé době jsme se dopustili chyb. Stačilo jen chyby odstranit a nedělat chyby nové a ještě horší, jako se to povedlo nejenom nám Čechům.


České Budějovice, 28. 8. 2019, Václav Princ
(pozn. redakce: autor textu je také autorem známé Holešovské výzvy)


*/1 a 2
Redakci Nové republiky se nepodařilo vypátrat prohlášení peformera Milana Kohouta. Text Františka Ringo Čecha jsme našli na jeho facebooku a přetiskujeme:

František Ringo Čech
F. Ringo Čech:
Milión chcánek na demokracii. Komedianti to tu za 30 let přivedli na buben. Teď po vzoru listopadu či majdanu zase burcují hlupáky na náměstí, aby ten nebeskej průšvih, co sametem a kuponovkou nakydali, mohli na někoho hodit.
Promejdanovaly, rozkradly a prožraly se od 89. hodnoty, vydřené našimi předky od 1. republiky až po všivej hadrák, komedianti nenávratně zničili mravnost této země a zkazili úctu mladých ke starým a moudrým. Hledají ,,dostatečně silnou oběť", tou má být Babiš a po něm Zeman.
Vidím scénář občanské války, kterou nebudou váhat za cizí finanční pomoci rozpoutat. Jde jim o vše. Jen ta jim může pomoci zahladit ty obrovský průšvihy, co napáchali na těle i duši tohoto lidu.
Milion chvilek, pro debily, kde jste byli, když naše republika musela vracet 26,4 miliardy Kč na dotacích od roku 2004? Že je to dávno? A kdo byl v tu dobu ministr financí? Sobotka, Tlustý, Kalousek!!!!! A že Kalda tenkrát neřval: Shoďte vládu!
Ono, kdyby byly předčasné volby, tak tito vřískající parchanti potáhnou na smetiště dějin. Aktivisté, Svoloč lenivá si šla zahulákat do Prahy s podporou komediantů. Hééérci a hééérečky, kočovní herci tu jsou, principál je pán! Kočovní herci tu jsou. S nimi léto přijelo k nám! tak fajn, je nejvyšší čas na vypsání nových voleb a znovu rozdání karet.
Nechci být prorokem, ale smrdí mě to opětovným a ještě přesvědčivějším vítězstvím pana Babiše, slušným výsledkem Klause ml. a Okamury, konečnou pro TOPáky Kalouska s Pospíšilem, nejspíše i KDU a Starosty, pohřbením ČSSD.
Za mě - Babiše jsem nikdy nevolil a nikdy volit nechtěl, ale když vidím hysterii tzv. umělců (kurňa, kde jsou skutečné ikony národa - lékaři, vědci,?) a jekot údajných 120 000 komparzistů (samozřejmě placených - kým asi?), ještě se zamyslím nad změnou názoru a nehodím to též Babišovi.
Proč těch možná 120 tisíc užitečných kreténů, neprotestuje, že jsou už 30 let okrádáni tím VŠÍM polistopadovým, politickým ksindlem...
Že je koruna stále podhodnocená, že mají stále znehodnocovány bakšiše na účtech v korunách, že je tady všechno předražený, směšný platy, směšný důchody...
I v tom Polsku je kurz eura v přepočtu za 21 korun. Jenom tupej českej č...k cáluje za euro skoro 26 korun. Jenže, tohle těm demonstrujícím, chudým, užitečným kreténům nevadí. V ulicích dělají akorát křoví politickým mafiím, které jim chčijou do huby.
O účelovosti těchto dementstrací (sic) svědčí jeden fakt! Kolik let je Babiš v politice, ale začal vadit až v posledních letech! Copak se stal vykukem až v poslední době? Proč nespokojenci neřvali, když Babiš vlezl do politiky? Slušný občan nedopustí, aby mu vládl buzerant, feťák a komediant. Tak se chvíli ještě vyštěkejte a skončíte v zapomnění. Neziskovky skončí a vy pojdete hlady. Komediantům začíná okurková sezona, tak se musí zviditelňovat aspoň na demonstracich a tu slušnou politiku budou dělat odeesáci s Kalouskem? Jo to už tady bylo.
Díky odeesákům jsme jednou z nejzaostalejších zemí v EU. Mohli by se chvilkaři zeptat pana nejvyššího profesora kam se poděly biliony korun z FNM, nikde to není vidět. Jen ten jeho bankovní socialismus spolykal polovinu prostředků ze státních rozpočtů. A jak to že neprotestovali tito pokrytci když jako prezident amnestoval tuneláře, aby po sobě uklidil zlodějny 90 let?
Také by si měli uvědomit že pláčou na špatném hrobě, Babiš je první premiér po dlouhých letech který není protilidový. A to že pobírá dotace to není jeho výmysl, to vymysleli v Bruselu.
Komedianti, neziskovkáři, kteří pořádají demonstrace také žijí z dotací. Ale u nich je to v pořádku, oni jsou ti lepší lidé. Vlhké sny, nevzdělaného, tupého, prodejného a blbého klauna, rezatého šaška Mináře z Milionu chvilek pro deb.ly, prý "půl národa je podporuje" chachacha, možná tak 0,5% voličů, na Vencl place bylo prý 120 tis. lidí, přitom to mohlo být tak s bídou 60 tis., navezený hnůj autobusy z celé ČR a to odečtěte, čumily, důchodce na výletě v Praze, turisty, dealery drog, naháněče bordelů, kolemjdoucí a vystupující komedianty a ostatní organizátory, prý "přijeli lidi z 1500 měst", cha,cha,cha, ČR má 606 měst, no není to tupé ho.va.do Minář přímo ukázkový blbec?
Koho tam místo toho Babiše chcete? Zase jiného a multikulti hajzla? V tomhle třicetiletém, mafiánském, zlodějském, balkánském hnusu, totiž nic jiného na výběr není.
Paraziti! S touto verbeží zpět do maringotek. Živí se tím, co se jim líbí. Ale již si nechtějí připustit, že to mohou dělat pouze proto, že tato společnost je bohatá. Oni se ale na tvorbě toho bohatství nepodíleli a ani nepodílí. Navíc těmi co toto bohatství vytvořili a dále produkují zisk, tak těmi pohrdají. Jsou to zaprodanci ochotni sloužit každému.
Kdosi stojí v pozadí. Zařizovat a platit dopravu mimopražských, ozvučovací technika a zdroje také nejsou zdarma. Plná ústa demokracie, ale pouze v jejich podání. Pozadí a financiér je lehce čitelný. Kdopak má zájem na nestabilitě, kdopak je psychopatický a pomstychtivý, že mu to tady nevychází, jak by chtěl a musel se před hněvem národa uchýlit do ciziny, kdo to tu chce rozvracet a mstít se Babišovi, že tu nechce migranty - -vždy třeba hledat důvod.
Miloši a Andy. Celý národ je s vámi. Zůstaňte s námi !
Všichni rozumní a slušní lidé současnou vládu i prezidenta podporují. Na Václaváku je pouze slet eurohujérů, sluníček a pomatenců z celé republiky, co si udělali zadarmo výlet do hlavního města, na venkově se cítí nedocenění. Prý tam byl i spolek HLAS - Telička reprezentant dříve KSČ, Bakaly, Babiše ....... nyní na volné noze - firma HLAS. Služby všeho druhu pro kohokoliv, pro toho, kdo dobře platí. ))))))
Kdyby teď, po těchhle "demonstracích", měly být volby, tak má Andy 50% jistejch. A co vy vlastně chcete? Nový volby to asi nebudou, to byste dopadli ještě hůř, než naposledy. Tak co vy jako vlastně chcete?
Demonstrace užitečných idiotů žádají demisi Babiše a Benešové. U Benešové uvádějí jako důvod, že by mohla v budoucnosti cosi "udělat". Přitom Marie Benešová byla ministryní spravedlnosti již za Rusnoka. Tenkrát ovšem nikdo nevykřikoval, že by mohla ohrozit nezávislost justice.
Babišovi se vyčítá domnělý střet zájmů při přidělování dotací a demonstranti ječí, že ČR bude muset kvůli Babišovi vracet 450 miliónů korun. V programovém období 2007 - 2013 musela ČR vracet nesrovnatelně vyšší částku: 26,4 miliard korun. Tenkrát nikdo ze současných demonstrantů ani necekl. A kdo převážně vládl v roce 2007 - 2013? Kdo připravil Českou republiku o dotace v hodnotě 26,4 miliardy korun?
Vláda ODS: Leden 2007 - květen 2009: premiér Topolánek, ministr financí Kalousek
Vláda "odborníků": Květen 2009 - červenec 2010: premiér Fischer, ministr financí Janota
Vláda ODS: Červenec 2010 - červenec 2013: premiér Nečas, ministr financí Kalousek
Miroslav Kalousek nás také nejvíce zadlužil. Po jeho ministrování se dluh České republiky zvýšil o neuvěřitelných 667.150.658.676 Kč.
Připomeňme si také, že Kalouskův úřad prominul Schwarzenbergovi vrácení 4,5 milionové dotace. doufáme, že se to objeví ve správě pro Brusel a půjdou v auditu hlouběji do minulosti. Ať víme o těch zlodějích více.
Potřebujeme: Mádla, Issovou, Čvančarovou, Pazderkovou, Moravce, zrzavou Báru-koloběžku, Hanáka, Kollera a jiné?
Víme, co nám přinesl rok 89. Nenávist, nesvobodu, lež.
Napřed nám havloidi ovládli informační zdroje, aby mohli šířit prý demokraticky pouze jen ty své ne-pravdy, nás ostatní potřebují jen na práci v ukradených fabrikách. Nyní se ne-demokraticky podvolují nadále nedemokratickým zájmům cizáků, kteří si z nás jen utrhují. Herce těchto typů nepotřebujeme, oni potřebují nás.
Úkolem roku 89 bylo, rozdělit národ na zbohatlíky (zhasněme, oni si to rozkradou), a na pracující-otroky. Chceme pracovat nejen na naše neproduktivní občany, ale i na EU, agresivní USA??? Mádla zasáhla do hlavy asi největší brambora při natáčení reklamního šotu. Tenhle trotl se dá koupit za pytlík zemjačiků, Jiříček se ještě nevzpamatoval a už se ani nikdy nevzpamatuje. To musela být tedy hodně těžká ertepla.
A Čvančarka už není kočka co byla, která se starala úplně o jiné věci, stejně jako její kolegyně Magda Vašáryová. Obě už zestárly a zkysly a tak mají potřebu se znovu nějak zviditelnit. Kde jinde jak třeba v politice a na zbytečných demonstracích pouličních blbců, kterým předvedou své pochybné divadélko. A oni jééé, umělkyně a padnou na zádel.
Hele, pouliční hlupáci, tak už vezměte konečně dlažební kostky a hole v ruce, ať je větší sranda. Nebuďte srabi a otestujte tu naši demokratickou policii a státní zástupce, jak se zachovají. Jsem na to hodně zvědavý, protože jak známo opakovaný vtip není vtipem. Jste na tom Václaváku namalovaní, naprosto matní. Je to tam, jako když někdo načůrá do mravenečků. A příště si nezapomeňte vzít třeba oranžové vesty.
Komedianti prý nejsou na prodej. Tak už ani korunu na komedianty od daňových poplatníků. My je platit už nechceme - pěkně ať si hledají sponzory. Nechceme platit Mádla a komediantské xindly přes ČT z našich poplatků. Už ani korunu pro tento havloidní hnus. Vytahují starou kauzu víc než deset let z dob, kdy Babiš ani netušil, že bude premiérem a staví to tak, za vydatné pomoci zaprodaných novinářů, že to vyznívá, jako když to provedl v době svého premiérování. Je to jasná politická objednávka, ve které vydatně figuruje bývalý ministr Chovanec. Je to hnus a špína, která má ublížit celé Babišově rodině, neboť vědí, jak mu na ní záleží.
A je směšné, že nejvíc tady řve Topol? Sám zloděj a korupčník, ale s tím rozdílem, že to bylo v době jeho premiérování. Je mi z té sebranky na zvracení. Škoda, že ti lumpové nešli hned zavřít za to, co této zemi udělali. Já stojím za svým pracovitým premiérem, který mi dal naději, že v této zemi se také dá časem žít dobře a proto mu zase dám svůj hlas.
ČT má velmi přesný popis / kodex veřejnoprávnosti/, jak se má chovat a ten překračuje ve formě aktivistického zpravodajství každý den!!!, Bez komentáře, jak "budujeme" 30 let něco, co ani nelze nazvat "kapitalismem", spíše jde o nějakou novou formu "finančního feudalismu" !!
Od 1. 1. 2018 je ve státech EU uzákoněna minimální hodinová mzda !
TAK SE MILÍ PRACUJÍCÍ POTĚŠTE : Lucembursko 8,69 € Německo 8,50 € Francie 8,03 € Nizozemsko 7,96 € Irsko 7,65 € Belgie 7,48 € Velká Británie 7,36 € Řecko 3,86 € Španělsko 3,78 € Malta 3,35 € Slovinsko 3,03 € Portugalsko 2,62 €
Česká republika 1,78 €.
Nejsem volič ANO, ale Babiš je z toho "hnoje" premiérů od roku 1989 spíše tím lepším!! To je prostě fakt! Pokud chtějí lidé nějakou změnu, tak bych rád viděl nějaký rozumný návrh, koho za Babiše a Zemana, který už není na tom zdravotně nejlépe, vzhledem k věku!
Jsem již starší a uvažuji, aby změna v politice nebyla k horšímu!!! Křičet na Václaváku a potom nejít k volbám, to je "demokracie" po česku !!! 60% účasti ve volbách je málo! Jenom utrousím poznámku, když by teď byly volby, tak Babiš bude mít daleko lepší výsledek než dosud !!! Takže řvouni, musíte jít k volbám a tam zvítězit !!! To je demokracie ! Lidé bděte....nezblbněte !!!!!! 
(zdroj ZDE)
(podaří-li se redakci Nové republiky dopátrat i k textu Milana Kohouta, doplníme tuto stať i o něj)

AKTUALIZACE:
Díky anonymní čtenářce se podařilo.

Dnes lituji, že jsem pomohl zničit socialistické systémy!Digitální omluva příštím generacím.Za přicházející globální kolaps životního prostředí bychom měli v prvé řadě vinit bohaté lidi a jimi podporovaný kapitalistický kult bohatství.

Bohatí lidé horečnatým a sobeckým hromaděním bohatství vytvářejí největší uhlíkovou stopu způsobující globální oteplování.

Dnes lituji, že jsem se jako aktivista v disentu podílel na kolapsu bývalých socialistických hospodářských a politických systémů ve východní Evropě. Za socialistických systémů byly výrobní prostředky a veškeré ůzemí celospolečensky vlastněno. Což by dnes, pokud by to ještě existovalo, dalo celé společnosti do ruky mocný nástroj a základnu, jak přistupovat udržitelně k naší existenci na zeměkouli a radikálně změnit způsob jakým vyrábíme zboží, používáme přírodní suroviny, energii a všechny veřejné statky.

Socialismus (vedle anarcho-socialismu) byl a doposud stále zůstává, nejrealističtější ekonomickou a politickou platformou, která může zbrzdit globální oteplování, které ohrožuje život na celé planetě. Socialistický ekonomický systém je založen na myšlence rovného sdílení všech zdrojů, na společném vlastnictví území a na myšlence produkování k životu pouze nejpotřebnějšího zboží, které je vyráběno tak, aby bylo trvanlivé.

Naproti tomu kapitalistický systém (schovávající se za jménem demokracie) je v přesném opaku k této myšlence, neboť je založen na nekonečném ekonomickém růstu, na filozofii plánované krátkodobé životnosti výrobků a neomezeném drancování přírodních zdrojů. Hlavním ekonomickým a politickým cílem kapitalismu je zvýšení soukromých zisků, bez ohledu na skutečné potřeby lidí a udržitelnost životního prostředí. A protože je kapitalistický ekonomický systém vlastněn a diktován různými soukromými, navzájem soutěžícími vlastníky výrobních prostředků, tak se společnost zákonitě nedokáže dohodnout na žádné jednotné akci, která by zpomalila nebo zvrátila katastrofální globální klimatický kolaps.

Proto se chci omluvit, že jsem jako součást československého disentu slepě pomáhal zavést principy takzvaných individualistických lidských práv, která ve svých důsledcích vedou jen k sobectví a atomizaci členů společnosti, tak typické pro kapitalistickou společnost. Taková práva jsou falešnými lidskými právy.

Nyní uznávám, že zásady lidských práv by neměly být odděleny od přírodních práv a globální ekologie.

Dnes lituji, že jsem pomohl zničit socialistické systémy.

Zvláště se chci omluvit mé šestileté dceři, která bude v budoucnu platit krutou cenu za mé bývalé chybné kroky.

Milan

93 komentářů :

 1. Taky by mě zajímal text exdisidenta Kohouta, bylo by to poprvé, kdy by se dal disident na pokání. Jen tak mimochodem, některým komunistům to trvalo pouhých 20let od roku 1948. Cítili vinu za temná 50.léta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano temná padesátá léta, ale dnes již víme, že tu temnotu organizoval západ přes radiostanice, přes agenty podpalující stohy slámy, organizující chaos, vraždící funkcionáře.

   Smazat
  2. 12:03 Plky. Vzpomínám si jasně na Karla Kryla, který už chvilku po 89 viděl to, co se dnes a 15 let zpět projevuje jasně a bez mimiker. Také se asi proto nepohodl s Vašíkem "Humanistou". Kryl se nikdy nedal na pokání, ale jasně a proti šmejdu vždy bojoval tak, jak byl zvyklý tj. na vystoupeních písní, verši. (1993 už měl toto složeno a napsáno, tak se znovu podívejte, poslechněte a snažte dnes pochopit, co už tehdy hlásal). Nikdo dodnes nepopsal naši demokracii tak, jako on tehdy..
   A řekl bych, že zemřel na trápení duše, čemu že to pomohl a jak je možné, že ostatní okolo nechápou, kam to vede / povede. Holt slušní mají svědomí a rovnou páteř, hajzli odklánějí bez rozpaků a kážou o morálce.

   Smazat
  3. Náhodou jsem na TEXT Milana KOHOUTA narazila včera, ráda předávám:
   https://aliancenarodnichsil.cz/dnes-lituji-ze-jsem-pomohl-znicit-socialisticke-systemy/?fbclid=IwAR2Ktzg9Vvm2JfTnLJrukLdv-HMcSY-UJm1uEFINUbo2jGYK6z7vio9Llo4

   Smazat
  4. Havel a stydět se? To si děláte legraci!!!!!

   Smazat
  5. Řežba u Koněva: Ty svi*ě, pustili se do sebe zastánci a odpůrci sochy.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-Rezba-u-Koneva-Ty-svi-e-pustili-se-do-sebe-zastanci-a-odpurci-sochy-Porvali-se-i-duchodci-Pojd-ty-mrcho-Dostanes-594623

   Smazat
  6. Já si spojuji osobu Kohouta
   s rokem 2015, kdy běhal po Praze s plakátem :
   Přijměme milion uprchlíků
   a také debatu u Jílkové,
   kde své postoje obhajoval.

   Podstatná většina občanů je ale v realitě tak blbá,
   že jej vnímá jako disidenta a oběť bývalého režimu.
   Samozvané elity současnosti
   si tak mohou s blbými občany, odkojenými ČT, dělat co je napadne a vést je na vařené nudli tím pro ně žádoucím směrem,
   aniž to dav zaregistruje...
   Občané jsou obětmi řízené manipulace,viz poslední demonstrace na Letné, kam přišli ti užiteční idioti upustit páru z hrnce své osobní frustrace a když se vrátili do svých domovů,
   tak honem zasedli k lžibedně ČT, zda náhodou nebudou "slavní" v nějakém záběru.
   Nejsme na tom ale tak špatně, jako veřejnost v sousedním Německu. Tamější Merkeljunta má své ovce
   pevně pod kontrolou,aniž by řízená islamizace a afrikanizace byla důvodem k nějakým nepokojům...

   Smazat
  7. Bývalý stalinistický komunista a člen ÚV ČSM Pavel Kohout se dožil 90 let; snad si vzpomene na lásku k herečce Aleně Vránové, s níž se na vlastní přání oženil v den Stalinových narozenin

   http://www.novarepublika.cz/search?q=Kohout

   Nelezte na lopatu západnímu kapitálu, zotročí vás, varuje umělec a pedagog M. Kohout

   http://www.novarepublika.cz/2014/12/nelezte-na-lopatu-zapadnimu-kapitalu.html

   Milan Kohout: Nejsvobodněji jsem se cítil za československého komunismu

   http://www.novarepublika.cz/2014/10/milan-kohout-nejsvobodneji-jsem-se.html

   Za shlédnutí stojí i přednáška André Vltcheka pro studenty v Plzni:

   https://www.youtube.com/watch?v=uso5fMru1Iw

   Smazat
 2. Kapitalismu je společenský a politický systém ve kterém jedna skupina lidí žije na úkor a z práce druhé skupiny lidí, což jak objevili filozofové již dříve, je obyčejné vykořisťování, které za kapitalismu má tisíce forem a podob, ale jenom jeden cíl a to, jak okrást a napálit bližního svého. Socialismus, ač nedokonalý, se tomu chtěl vzepřít a předpokládal, že lidé pochopí, že neúčelné hromadění mamonu nemá pro společnost, jako celek budoucnost. 17. listopadu 1989 jsme ale viděli, že stačila západní kapitalistická propaganda a čtyřicet let budování spravedlivější společnosti vzalo za své. Od té doby vidíme po celém světě, že to co se stalo u nás 17. listopadu 1989 se opakuje donekonečna v ještě krvavějších podobách všude kolem nás a vše to má jeden jmenovatel a to kapitalistické USA, které rozvracejí jeden stát za druhým, nyní probíhá 17. listopad v Honkongu, předtím to bylo v Kyjevě na Majdanu. Vše to má globálně jenom jeden cíl a to porobit státy, aby odevzdávaly peníze USA různými formami, třeba nákupem úplně zbytečných zbraní, nákupem předraženého Amerického plynu a podobně. Komunistická Čína za poslední dekádu udělala obrovský pokrok a USA jí za každou cenu musí zlikvidovat a podrobit si jí, aby Číňani pracovali pro USA a nedostávali za to nic. V Honkogu stávkuji studenti, kteří hází zápalné láhve a útočí na policii a vše to organizují Američani. Něco podobného probíhá v Moskvě a ve Venezuele a jinde na světě. Jde na to miliardy dolarů a to je ta vysněná demokracie.

  OdpovědětSmazat
 3. Výborný článek. Bravo, pane Čechu. Konečně chlapská, pravdivá slova vyřčená nahlas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel i ČECH má kus másla na hlavě, nicméně oceňuji jeho reflexi.

   Smazat
  2. Jakou reflexi ty blbe, ten je furt stejnej, co ho znám 60 let!!!

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověk, který nedokáže ocenit sebereflexi bývalého poslance je člověk odsouzený k životu v sebeklamu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Soudě tvůj názor jseš ročník 2003

   Smazat
  4. 12:19 Naprosto zbytečný a sprostý komentář.

   Smazat
  5. Redakce Nové republiky výblitek Anonyma 12:19 smazala.

   Smazat
  6. 13.30

   Je zbytečný a sprostý komentář,který se schováva za "redakci"!

   Smazat
 5. Každé stádo ovcí potřebuje svého vlka, jinak se ničeho nebojí. V rámci bezbřehé demokracie se nám "vlk" kamsi vytratil a my se divíme. Je přitom zřejmé, že ten náš systém je od počátku postaven na podvodech, čórkách, klientelismu a pod., po 30 letech vývoje sklízíme sladké plody otců zakladatelů zdejšího kapitalismu. Víc takových Kožených, ba, ba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:34 Kdyby to ukradli místní, bylo by možné to znárodnit, ale když je skoro všechno v cizině, co s tím uděláte ?

   Je potřeba udělat zákony, aby zlodějská pakáž odtáhla a vše vybudovat znovu.

   Smazat
 6. Jak to tu napišu Dvoak mě mazne a rano pro mě přijede anton vnitraka al hamajdy nebot jsem nevolil jeho ČSSD a zaveze mě do basy!
  Je to pravda nebo ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Diskuzní "příspěvky" jako je tento samozřejmě mažeme. V diskuzi nemají co dělat. A protože je většinou produkují lidé psychopatické letory, jsou soustavně mazány všechny jejich textové "počiny". Jen Honolulu ot ne a ne pochopit. Inu, to IQ!

   Smazat
  2. Lulu, bacha. jde na tebe pořádnej fičák. Už máš zabedněno?

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Lulu z Ameriky
   ,nemohl by jste tady napsat jak chtěl pan president Roosvelt Americe dát něco podobného Sociálnimu státu a nestačil to,protože umřel?
   Hned po válce ho naformulovali Němci do svého základniho zákona,kde jim to bylo Ameriany povoleno protože nevěli ještě o co jde!
   Na zakladě tohoto státu vznikl hospodáský zázrak Německo,což se nedá tvrdit o naši vládě,která nás žene do ruin a pan Dvořak nás tu terorizuje,když to odhaluji lidé z ČSV!

   Smazat
  5. Václav Dvořák 2. září 2019 13:33
   A víte, že celá řada lidí pokládá IQ testy za blud? Je to v podstatě stejné jako testy ve školách. "Tradiční" systém předpokládal nutnost umět se aspoň vymáčknout srozumitelně se znalostí (samozřejmě různou) věci. Ostatně v Číně literární zkoušky na dané téma byly hlavním kritériem přijetí adeptů do státních služeb a fungovalo to tam mnohem déle, než "naše" západní civilizace ... Při zavedení testů (zaškrtávání) není rozvíjen právě dar vyjadřování. Pouze se testují znalosti. Někde jsem narazil (pravděpodobně na webu Kramola, tam v Rusku tomu říkají tuším EGE) na názor - a není proč mu nevěřit - že testovací hodnocení žáků a studentů vede v několika letech k strmému propadu jejich celkového hodnocení. Navíc v těchto testech uspějí spíše lidi s "plochým" rozhledem. Přemýšlející a inteligentní lidé mají problém často pochopit "včas" "smysl" zadání. Zatímco "klasické" zkoušky zvyšují úroveň absoloventů v průměru o tři procenta ročně. To sice není jakoby mnoho, ale přece jen něco. Naše školství bude takových lidí jako Honolobruttus produkovat stále více ... bohužel.
   Jeden krátký náhodný citát z koncertu mluveného slova ruského satirika M.N. Zadornova o úrovni absoloventů "nového" ruského vzdělávání (rozuměj "našeho" západního typu):
   "Podmínkou uzavření sňatku je těhotnost alespoň jednoho z partnerů ..."
   Jak je to přesně u nás s reformou (už jsem mimo tyto starosti) nevím, ale máme se určitě na co těšit!
   A dělají to ti samí "vyjebakonomové" a "vyjebalitici".
   Takže MU TO VELKÉ h.... IQ RADĚJI UPŘÍMNĚ PŘEJTE!

   Smazat
  6. Dvořaku,reagoval jsem na přispěvek,který byl dobrý a přesto beze stopy zmizel,jak jsem předpokládal..
   Tady jsem se ujistil,že jste kovaný neomarxista a asi je pravda,že jste dělal dokonce za komunistů jejich politického komisaře!.

   Smazat
  7. Komisař má přikaz podporovat jen neškodné dřisty,ale v okamžiku kdy se tu objevi návrhy na řešeni a to bylo ono, musi je ta podvodnická obluda sežrat.
   Hrozi mu totiž,že při změně nynějšiho režimu zla může být bez kouli a proto ta věrnost cenzuře!

   Smazat
  8. Neomarxisté vi,že systémy pravice,které dávno v celé Evropě úspěšně funguji bez olupováni jejich domorodců, musi informace o nich ,jako rudý komisař blokovat,nebot je asi sám zloděj a nemohl by dále krást!
   Fuj to je hnůj!

   Smazat
  9. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých za bílýho dne křepčících podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
 7. "budujeme" 30 let něco, co ani nelze nazvat "kapitalismem", spíše jde o nějakou novou formu "finančního feudalismu"

  Ten čechův originální název „finanční feudalismus“ se mi líbí, ale přijde mi to spíš jako likvidace demokracie, nikoliv kapitalismu. Tuto formu na sebe vzal nedotknutelný liberalismus, ve kterém je moc z držení národními státy, předávána do rukou těch finančně nejsilnějších. Zájem těchto oligarchů, je povyšován nad zájmem většiny občanů.
  Také „náš“ AB je oligarcha. Podle mého názoru, patří v této skupině k tomu lepšímu. Neprodukuje pouze služby, jako třeba Keller, ale udržuje výrobu a platí daně v naší zemi. Tím ale výčet pozitiv končí. Jeho zemědělská výroba devastuje krajinu a likviduje vesnice. Je stoupencem dotací, kterými EU deformuje ekonomiky evropských států, neboť jich vrchovatě pobírá, dále nechává volné pole neziskovkám, nedostatečně zajišťuje ochranu země, atd., atd.
  Ten, kdo také vidí tento liberalismus jako pravou příčinu vývoje, směrem k onomu finančnímu feudalismu, měl by volit SPD. To je naše jediná neliberální parlamentní strana. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:50 "AB: Je stoupencem dotací, kterými EU deformuje ekonomiky evropských států.."

   Fajn. Jak to navrhujete změnit? Kolik jste udělal "akcí Z" za posledních 10let? Kolik plastek jste donesl z hor a z lesů do údolí do kontejnerů? Chcete aby AB, nebral dotace, byl na trhu nejdražší, krachnul a banky to (půdu a firmy) podaly do dražeb a prodaly do zahraničí? Ty Vaše stesky jsou asi jako, že Kreuziger nikdy v celkovém hodnocení neporazil Lance Armstronga. No to je jasné: Lance "bral speciální dotace". Kde jsou dnes ti "nedotační" závodníci z tehdejších peletonů? Znáte jejich jména?

   Smazat
  2. Anonymní2. září 2019 15:43
   „Kde jsou dnes ti "nedotační" závodníci z tehdejších peletonů? Znáte jejich jména?“
   Sám jste to jméno uvedl, je to třeba ten Roman Kreuziger, pracoval v nějakém týmu pro vedoucího jezdce (toho dotovaného) a dobře si z toho žil, nebo ještě žije. Jeho jméno není neznámé.
   Ale každé přirovnání kulhá, některé na obě nohy, tak se vraťme přímo k AB. Nemínil jsem, aby speciálně on nebral dotace, nýbrž nechci, aby EU dotacemi deformovala ekonomiky evropských států. Vždyť, kam to dopracovalo to naše dotované zemědělství? Cukrovary zbourané, konzervárenské firmy zlikvidované, brambory dovážíme ze Španělska, hovězí vybité, funkční vepřochov, zlikvidujeme na romský památník, atd. EU cíleně likviduje národní svébytnosti a samostatnosti a odpovědné hospodaření vytlačuje dotovaným pěstováním nějaké krávoviny, kterou si zrovna usmyslí, např. řepky.
   Ale obávám se, když se toto téma bude projednávat v Evropské Radě, tak AB bude trvat na dotacích, neboť z nich žije. To je ten problém, který jsem měl na mysli. P.K.

   Smazat
  3. 12:50 "Neprodukuje pouze služby, jako třeba Keller, ale udržuje výrobu a platí daně v naší zemi. Tím ale výčet pozitiv končí..." Zapomněl jste, že co je v politice nepobírá žádný plat a to se mu musí připsat k dobru. Nevím z minulých vlád, že by se platu vzdal nějaký politik ba naopak.

   Smazat
  4. Anonymní2. září 2019 22:07
   Máte pravdu, to říká. Ale to máte, jako kdyby to řekl Bill Gates. Vždyť ten AB má osobní příjmy, nikoliv firemní, v řádech miliard. Takže to pomíjím. P.K.

   Smazat
  5. 21:08 "nechci, aby EU dotacemi deformovala ekonomiky evropských států"
   To je ten zcela zásadní problém a jádro pudla. Jsou jen dvě možnosti: dotace nebo cla (daně). Chci podpořit veřejnou dopravu? Musím ji dotovat nebo na zbytek dopravy uvalit daň, aby se ostatní chovali, jak potřebuji (finančně se jim to dlouhodobě nevyplatilo). Jako vlastníci domu se snadno dohodneme, zda je potřeba opravit střecha nebo freska v průchodu. Co podporovat ve městě? Preference osoby jsou funkcí věku.Jako důchodce podpořím hospice, domy s pečovatelskou péčí a dostupnost zdravotní péče a potravin. Jako mladý, multifunkční haly na koncerty, párty a sport. Jako rodič podpořím jesle, školky, školy, jak mi porostou děti. To jsou vše ale služby. Jaké podpořit podniky a jaké zdanit? Na tom se už těžko dohodnete v domě, ulici, čtvti ... Jiné priority mají národy - jedny mají Švýcaři, jiné Francouzi, jiné Češi (a pak ještě rozdíl město a venkov). No a nakonec cena. Ta má být určena náklady. Pokud mám platit daně, zdravotní, sociální, důchodové pojištění, tak nemohu konkurovat ceně plodiny ze země, kde nic takového neplatí (nebo platí v jiné výši) a úrodu mají 2krát v roce. Když Němec nebude dotovat zemědělce (i pro krajinotvorbu), tak mu pole zarostou plevelem a nebude mít "krásný venkov". Takže je možnost jen dotace nebo daň, abych "chránil" svoje preference. Pokud bych dodával jen na svém národním (krajském) trhu, je to v pohodě. Chci jogurty z místní mlékárny, tak co mi má co EU kecat do její podpory, pokud produkty nevyvážím jinam, kde jim to likviduji. Ale to je proti požadavku stálého růstu a pohlcováni konkurence. Pokud by byla pevná pravidla a všichni je čestně dodržovali, pak by obyčejným lidem stačila "produkční stagnace" v rámci mírného pokroku. Byla by jistota práce a dostupnosti zboží z okolí, tj, stálá rotace peněz v regionu. Ale to je úplně jiná společnost a EU se zaprodanci a slouhy koncernů toto nedovolí.
   Mimo jiné, ústava hlásá:
   čl. 9 (2) Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná.
   čl. 10 Vyhlášené mezinárodní smlouvy, k jejichž ratifikaci dal Parlament souhlas a jimiž je Česká republika vázána, jsou součástí právního řádu; stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon, použije se mezinárodní smlouva.
   Jak se vypovídají smlouvy se nepíše a návody raději nejsou. Takže ten "blbý, náladový, neřízený" Trump odstoupí od mezinárodní smlouvy, když se mu znelíbí, a My? My ho kritizujeme za to, že "chrání" svou zem, lid. (Nejsem zastáncem Trumpa, pokud vnucuje svou vůli mimo území USA, mimo Severní Ameriku. Byl zvolen v USA a nechť si v USA dělá, co mu voliči dovolí. My se pomocí cel a dotací můžeme bránit.)

   Smazat
  6. Anonymní3. září 2019 0:20
   „Jsou jen dvě možnosti: dotace nebo cla (daně).“
   To nechci popírat, to jsou nástroje státu, aby si mohl řídit hospodářství země. Ale snad EU ještě není žádný stát, tak by tyto nástroje neměla používat. Nemyslím to principiálně, klidně bych jim to přiznal, kdyby to bylo k prospěchu všech evropských států a vedlo to ke kdysi avizovanému srovnání životních a technologických úrovní. Ale myslím to pragmaticky, když se podívám, kam tato EU politika dospěla. Již jsem uvedl v předešlých příspěvcích stav zemědělství. S průmyslovými výrobky a investičními celky, to v naší zemi dopadnulo stejně špatně.
   Zvyknuli jsme si z toho vinit EU, která to prostřednictvím našich politiků realizuje. Ale motorem tohoto vývoje, je liberální systém, který ideologicky brání národním státům nějak zasahovat ve svůj prospěch a jenom trpně přihlížet, co si ta klausovská ruka trhu (spíš jenom nehet na ukazováčku, nebo k čemu přirovnat to určující 1%) usmyslí a na čem se rozhodne profitovat. P.K.

   Smazat
  7. 1:19 "Ale snad EU ještě není žádný stát". Po ovoci poznáte je. Jaké má EU dlouhodobé cíle? Co tedy EU je? Jaký národní zájem v Lidlu Kauflandu, Jysku, obchodech šikmookých spoluobčanů. Kde je národní Včela, Jednota?
   "Zvyknuli jsme si z toho vinit EU" Když se hlásí náš stát k volnému pohybu peněz, zboží, prácovní síly, k začlenění do EU, tak jaká opatření máte pro ochranu svých podniků? Lze buď A nebo B. Cesta FŇ není (tedy třetí, česká, speciální).

   Smazat
  8. Anonymní3. září 2019 8:16
   „Lze buď A nebo B. Cesta FŇ není (tedy třetí, česká, speciální).“
   Tak úplně to nesouhlasí. Ta cesta v rámci EU, i ta cesta mimo EU, můžou nabýt množství podob. Takže výrok buď A, nebo B, je hodně velké zjednodušení. Viz Brexit, při kterém se jedná o podobu toho režimu mimo EU. Není nijak předem daná, jednoznačná. P.K.

   Smazat
 8. Skrytá krize Ameriky: Padesát let hospodářského poklesu, 1969 až 2019.Nejen Ameriky,ale celého západu.
  https://beforeitsnews.com/v3/economy/2019/2978664.html
  Pokud jde o komunistickou socialistickou demokratickou stranu a démonický hluboký stát, nic není nad rámec víry! Budou ležet, podvádět a dokonce zabíjet prezidenty před světem, aby přinesli svůj satanský nový světový řád. Budou střídat školní střelby, aby se zakázaly zbraně! Vloží rakovinové viry do vakcín! Jak může jakýkoli rozumný americký hlas Demokratický, když se jedná o stranu, která zabírala zabití Johna F. Kennedyho, jednoho z největších prezidentů všech dob, kteří se nás snažili osvobodit od Federálního rezervního systému!
  Demokratická strana je nyní přímo proti Bohu a miluje zabít Boží děti s potraty! Trump není dokonalý, ale je to Bůh, protože on byl jediný, kdo mohl porazit zlou čarodějnici Hillary Clintonovou. Demokratická strana chce zcela otevřené hranice, které samozřejmě zničí naši zemi! Demokratická strana chce vzít naše zbraně a zničit ekonomiku země tím, že poskytne naše peníze nelegálům, zatímco Američané a veteráni nedostanou nic

  OdpovědětSmazat
 9. tvrzení, že by se Havel za svůj kult styděl mi přijde jako krajně nepravděpodobný předpoklad, neboť to byl jeho sen, který se mu posmrtně splnil. Sebestřední jájové se nikdy za aplaus pro sebe nestydí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:55
   Máte PRAVDU!
   Havel a stydět se????O svědomí a slušným chování ŠKODA MLUVIT!!!!!Byl to prolhaná kurva a jako na prolhanýmu kurvu se na něj bude vzpomínat !!!!!

   Smazat
 10. Nas kapitalismes v Americe je JINY, nez je vas !
  Nas kapitalismus je regulovan zakony , ktere rikaji, ze pracovnik je potrebna hodnota.
  Americke firmy se mnou jednaly dobre a podle bible Kapitalismu, ktera se jmenuje TQM (Total Quality Management).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Váš systém stojí za hovno jako všude jinde. Pracovnik je potrebna hodnota POKUD PŘINÁŠÍ ZISK! Jinak lidí je všude dost....

   Smazat
  2. 13:24 Píšeš i za lidi z Detroit Michigan? Ti se TQM asi nenažerou a půjčky tím nezaplatí. Takže (podle věku) sbalí svých pár švestek , získané zkušenosti (jak se nechali oje.at) a jinde to možná vyjde.

   Smazat
  3. Obrázky z Detroitu Google ještě umí najít...

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 12. T.j. vsem jasne, ze vasi republice skodi Kavarnici, poplatni Globalistum ! Ale vasi Kanalnici (neo-Marxiste) jsou skodlivi take, snad jeste vice !
  Vasi Nenavistnici jsou dalsi skupina, ktera je destruktivni !
  Oni v nahledu na Ameriku nevidi rozdil mezi Trumpovci a Globalisty a t.j. velka chyba !
  My zde mame KONJUNKTURU !

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. NIČ SA NEZMENÍÍ ČESIA SLOVÁCI SÚ NÁRODY DEBILOV, NA VEKY VEKOV STRČENÉ V ZÁPADNÝCH RITIACH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neplatí to jen pro ČSFR, nýbrž pro celý svět. My lidé jsme prodejné děvky neboť to máme v genech. Lišíme se pouze cenou a okolnostmi jež jí stanovují!

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Dorian je na Bahamas ! Coz je kousek od Floridy

   Prd-Lajs.
   Nanejvýš Horní Počernice u konečné tramvaje třetí barák zleva podzemní kotelna a garáž. Nápis na domě: Bar Florida. Vedle prodejna vietnamců - Bahamas Vietnamas USA market. :)

   Smazat
  2. 18:48
   Vida,jaká to změna,že Smíchova až do Počenic a dokonce Horních.....proto tolik ynteligence v každý větě Vyguma z Floridy☺☺☺
   U mně máte za ten bonmot za jedna!

   Smazat
  3. 19:01 ... pronesl prostý dvojmolekulový shluk otravnýho putléria, těkavého plynu z lejnolíhně tohodle škaredýho Ugrofína - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   ve kterém by se ani ta nejnepatrnější IQ neměla kde usadit!☺

   Smazat
 16. Pro pametniky a pro mlade:
  nemelo by zapadnout, ze Ringo Cech v polovine let 90tych vystupoval v takovem kratkem bloku v radiu a byl to temer vyjimecny ostre kriticky hlas proti zlodejnam ODS..

  v te dobe ve sdelovadlech naprosto nekritizovatelne partaje, socdem mela tehdy uplne jine slozeni a program - do medii minimalni pristup

  Ringo varoval pred mnoha jevy, ktere se za dalsi dve dekady jeste zhorsily.

  Cili on ma svedomi ciste, videl a varoval predem..
  Ze si Cesi strcili hlavu do pisku je druha vec, ale ted neco resit uz je pozde holenkove.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V 97´ se jako poslanec rozpovídal o politice takto:
   https://www.youtube.com/watch?v=g1N5ModMtPI

   Smazat
  2. Já si vzpomínám na dobu, kdy Čech jako blanický rytíř vstupoval do sociální demokracie. Tehdy tvrdil, že mezi socany je nejméně komunistů. Neví, co je to komunistická sebekritika nebo církevní zpověď.

   Smazat
  3. 19:49 Co tím chcete říci ? Vstoupil, ale pochopil a vyjádřil pravdu. Pan David také vstoupil do čssd a je to jeden z nejkvalitnějších lidí v politice.

   Smazat
 17. To co předvedli v Polsku u příležitosti připomínky zahájení 2. sv. války Hitlerem a za podpory USA (vidina zisků) a náhradní Trumfa Pomeje, to nemá v dějinách obdoby. Z poraženého se pomalu stáva vítěz a z vítěze, tedy Ruska poražený. Každé malé dítě ví jak probíhala 2. sv. válka a nejvíc v ní utrpěl ruský národ, který obětoval pro porážku Hitlera v Polsku 600 000 svých vojáků. A najednou je to zapomenuto. Z agresora, tedy USA se učiní obránce a z napadeného agresor. Nikdy bych nevěřil, že může docházet k tak fatálnímu falšování dějin. Ruský národe zasloužíš si obdiv celého světa, včetně Koněva, kterého chce potupit jakýsi bezvýznamný červíček z Prahy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každé malé dítě zná a ví, co se naučí. K výuce slouží hlavně škola, a ta dnes učí ... Takže výklad dějin jak potřebují je jen otázka času a následné cenzury.
   Rozhlédněte se dookola.

   Smazat
 18. 16:24
  Hlavně,že pozvali hlavního okupanta z Mer-khelostánu,kterej tam nesmyslně blekotal a připomínal toho vožralu Junkera!!!!Pšonky a Banderovci,to je ODPAD EVROPY!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 19. Nazval bych to :

  MANIFEST Františka Čecha.

  Jděme všichni proti tomu dnešnímu zlu.

  To zlo představují všichni ti,co zde po HADRÁKU StB kradli a ničili a i do zahraničí dávali výprodejem stamiliardové dary.
  Z nás ze všech udělali tito zločinci podlidi,podlidi ze všech!Jsme chudáky v celé EU,ostudnými chudáky,záměrně udělanými chudáky viz mzdy,důchody a zejména kurz Kč,který to naše otroctví trvale a záměrně drží.Zločinci-členové zločineckých tlup ODS,kterých je stále 20 000,takže se se svými voliči tj. + se svými rodinkami a kmotry vždy dostanou k nějakým korytům,vlastizrádné klerofášo tlupy KDU-ČSL,revanšistické a revizionistické fašonazitlupy TOP 09 s vůdcem,který tak silně nenávidí Čechy a všechny Slovany a přál by se dožít 100% holokaustu všech Slovanů,tedy toho,co nedokončil jeho milovaný vůdce Adolf Hitler ve 2.WW.Odporné jakoby srany,straničky o pár lidech jako je tlupa podvodníků o 64 členech-tzv.STAN-chachacha ,prý starostové,mohli by mít také název Lidská Verbež.A co to nové-Piráti-fetmládež bez bázně a hany,bez životních zkušeností,ale s nesmírnou touhou po penězích a moci a to až přes mrtvoly.Mládežníci ČSSD ukázkově ukázali v jakou verbež dorostli.Paraziti,kteří v životě nepracovali jsou v touze po korytech a penězích udělat jakékoliv svinstvo proti českému národu!
  A co si mysle o tom Milionu chcanek jak je správně Fr.R.Čech nazval.Proč nechtějí nápravu toho co zde autor napsal?To jim a nikomu dalšímu nevadí,že to vše jsou popsané ty největší vlastizrádné zločiny proti nám všem?...................
  Děkuji Fr.R.Čechvi za jeho MANIFEST.

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
 20. Ringo jako vždy trefa. V čem s ním nesouhlasím je,že nebýt kuponové privatizace, tak to rozkradli zadarmo. Klause za kuponovku šmejdi hodně nenáviděli, to znamená, že jim vadila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu jak kupónovka dopadla, neřekl bych, že zmrdům nějak moc vadila. Pravda, kdyby jim byla ta státní aktiva převedena přímo, bez zdržování se skupováním kupónových knížek a machinací s akciemi, asi by se nezlobili.

   Smazat
 21. Na komedianty jsem si už vypěstoval alergii a úctu pozbylo i mnoho těch, které jsem dříve respektoval. V setrvale rostoucí hysterii už v hrůze trnu, kdy při nějakém rozhovoru s těmi zbývajícími, kterých jsem si ještě nepřestal vážit, dotyční dnes snad jako povinnou formuli uvedou aspoň zmínku o tom, jak strašlivě úpěli pod knutou zlých komunistů. Dnes třeba Josef Laufer na ČR Plzeň, kterého prý "zlí komunisté nevzali na gympl, protože nebyl dělnického původu". To je ten pán, který byl za socialismu v rádiu i televizi častěji než hlasatelé, nazpíval oslavnou ódu na zamýšlený atentát na Svobodnou Evropu a byl veden jako důvěrník StB. Sakra, mají to tito lidé zapotřebí? Ve svém věku se takto ztrapňovat? Vždyť jejich živobytí už není závislé na dobrém očku vládců médií a rozdělovačů dotací. Tak probůh proč? Čest těm nemnoha zbývajícím celebritám, které ještě nezakňučeli nad svým "nešťastným osudem rukou komunistů". Snad vydrží, jinak už po televizi půjde z baráku i radiopřijímač a CD disky nahážu do žlutých kontajnerů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, Dopis Svobodné Evropě ten stojí za poslech.Spoluautorem je Bohuslav Myslík. Co bych za to tenkrát dal, kdyby to hráli častěji! Každý poznal, že je to ujeté a dobře se bavil (kam se hrabe ,,radar"). Ale před dvěma dny jsem poslouchal na Slobodnom vysielači program na téma Josef Laufer a vypadalo to jinak. Nazpíval spoustu rockových skladeb v angličtině a zřejmě to tvořilo rozhodující součást jeho repertoáru.
   Pro zajímavost:Josef Laufer, celým jménem
   Don José Fracisco Pérez Rodriguez de Montagnes de Laufer (*11.08.1939 Sabies ď Olonne, Francie)
   Narodil se otci- lékaři, původem ze Slezska a matce- rodilé Španělce za španělské občanské války. Ale to je na wikipedii nakonec taky. Myslím, že těch častušek tolik neměl. Ovšem na soudruhy bych si na jeho místě nestěžoval...

   Smazat
  2. 17:22 Souhlas, vyhození televize je vykročení správným směrem.

   Smazat
 22. Spoustě lidí polistopadový vývoj vadí a s postupem času, jak se poměry zhoršují, těch lidí přibývá. Jen nejsou jednotni v názoru jak a kam pokračovat dál. Až jim někdo ukáže směr, dá stručný program, ti nejschopnější se postaví do čela, svrhnou ten prohnilý korporátní fašismus, zrádce a zaprodance pošle do vězení a lid nastoli konečně svou skutečnou vládu. Chce to čas, pochopení a odříkání, ale brzy se dočkáme...

  OdpovědětSmazat
 23. Ač jsem neměl nic společného s KSČ, přesto mi listopadová kontrarevoluce vadí. Již těmi asi 220 politickými stranami a hnutími, tím asi stonásobným počtem parazitujících politiků, kteří vexlují své názorey podle šancí, jak zůstat u žlasbu. Politici před listopdem byli často hloupí, dnes je to směs chtráků s blbci a ta kombinace je snad to n ejhorší, co nás mohlo potkat. A pak když se urodí jeden dva politici s rozumem, tak ten soubor chytráků a blbců, většinou na vodítku a za korupné soudobé diktatury kapitálu vyletí jak čertíci či Kašpárci proti nim. Zeman s Babišem jsou toho perfektním dokument. Tern dnešní režim se mi nelíbí už proto, že si ponechal vše špatné ze socialismu a vše dobré, co bylo odvrhl. Mluvíme o liberální diktatuře, ale máme diktaturu blbců a to je daleko ještě horší než diktatury proletariátu zastupovaná hloupými politiky za socíku. No a pak jsem zásadně proti válkám, ve kterých si náš současný režim tak libuje. Kasm pokračovat? Určitě ne v dosavadsní diktatuře, i když si říká liberální. Dnešní podoba voleb, kde kandidují desítky stran jsou jen povedenou taškařicí a tak se nedivme té rozumnější části občanů, že volí ANO. Samozřejmě hvězdou dnešního protiobčanského režimu je pražská kavárna, sebrání, vedle kapitalistů, největších parazitů na pracujících a platících daně!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji, abyste psal listopadová buržoazní kontrarevoluce!

   Smazat
 24. Plivání na socialistické zřízení je slyšet ze všech stran. Dokonce i regionální rozhlas Brno si hned po ránu neodpustil hloupé narážky. Už vydržíme maximálně 5 minut. Na všech frekvencích angličtina, nebo náboženství, nebo podvratné lži. A největší lež je nevyslovená pravda. Na to jsou všichni experti. Zdá se, že evoluce v kapitalismu nefunguje a lidé chtějí přirozeně pokrok, prostě svět zlepšovat. Na revoluci ale už nebude doba. Zotročení amerických satelitů pomocí virtuálních peněz je blízko. Snad jedině na východě se zas objeví naděje. Je zajímavé, kolik různých profesí v médiích se nebojí pokrytectví, ačkoliv je zřejmé, že je brzy dožene i v osobním životě.

  OdpovědětSmazat
 25. Dnes je Babišovo šťastné pondělí. Držím mu palce. Našim demokratům se asi nepodaří na Slovensku najít někoho, kdo se přizná, že chtěl krást a estebák Babiš ho udal a tím pošlapal jeho lidské právo zbohatnout.

  OdpovědětSmazat
 26. noviczech
  ...pane Princ a pane Dvořák. Víme skutečně kdo za tím vším stojí? Neziskovky z USA určitě, ALE AfD v bývalém DDR vyhrává a nejvyšší soud rozhodl, že smí mít v parlamentu pouze 30 členů místo mám dojem na padesát měli nárok podle voleb! Jak to, že to podobné jako u nás, tedy Orwellovo se prosazuje i tam a vlastně v celé Evropě? A podle zprávy o firmě TOMA, můžeme pozorovat, že nadnárodní koncerny chtějí vítězit za každou cenu! Jinak pan Čech co napsal, můj plný souhlas i když je to tvrdé, ale velmi pravdivé! Povedou to tyto koncerny až k občanské válce? Zatím se v česku držíme, zatím...

  OdpovědětSmazat
 27. Milión úchylek proti demokracii. Aneb, jakýsi Minář bude v listopadu zase pást na Letné.

  OdpovědětSmazat
 28. Toš, že sme to poßrali, vime, ale jak to změniť nevime. Za jednoho lupiča se přihrne deset a co chcete udělat s tema rodinyma klanama, ovládly polityku, redakce, školy, radnice, ministerstva a partaje. Podle Sicílianů se rody navzájem beró. To si myslíte že spravíjó volby ? Dyť vám tam nacpó za kandydáty zas ty svy. Toš babo raď.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud zůstaneme u toho, že stranu zaměstnanců přivedeme záměrně do dnešního stavu ČSSD a u toho, že byty v Havířově vlastní firma, sídlící na Kypru, pak se dnešní poměry budou jenom opakovat. Autor Aleš Macháček asi před dvěma týdny zveřejnil článek o tom, že hledá lidi pro založení družstva a myslel to jako mírnou nadsázku. Projděte si diskusi, mne napadá, že ze společnosti odešla důvěra , nebo dokonce důvěryhodnost - přestala se vyplácet. Bez nadbytku kandidátů nemá smysl pořádat volby. Možná, po delší úvaze vám začne vadit i to, že v zemi, kde jsou banky a telefony v zahraničním vlastnictví nelze ani pohrozit generální stávkou, bylo by to směšné. Spotřební či výrobní družstvo je drobný mocenský subjekt. Ale tam musí společnost dorůst (už jsme tam byli, dávno již tomu).

   Smazat
 29. Teď se v Polsku podepisovaly smlouvy o dodávkách zemního plynu z Ameriky. Cena má být o 30% vyšší než je plyn z Ruska. Proč by pak nemohl ten plyn z Ruska dražší? Přece nám nebudou prodávat levněji, když mohou chtít více peněz? Určitě tam byl Zeman. Ten se nikdy nechlubí, když provede nějaké svinstvo jako je účast na Afgánském dobrodružství.

  Polska sešlost byla legrace. Německo na Polsko zaútočilo a na oslavách začátku války seděla Merklice.

  OdpovědětSmazat
 30. Elitou národa jsou a budou děti parazitických šejdířů a zlatokopeckých prostitutek. Inkluze ve školství jim zajistí akademické tituly. Z blbů budou titulovaní inteligenti a z inteligentů druhořadí blbci! Idioti všech zemí spojte se!
  Ať už je to konečně všechno jenom moje. Moje. Moje. Jenom mojééé. Chápete? Mojééé! Já se z toho snad poseru, až to bude všechno jenom moje!
  Váš Rockefeller

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PS: S přítelem Rotschildem máme pořád málo. V seznamech nejbohatších lidí světa nás neuvádějí. S naší ČT a pražskou loby si konečně opatříme trochu slušný život.

   Smazat
  2. Drahý soudruhu Rockefellere, (doufám, že jsem Vás neurazil) takhle nějak jásala jedna restituentka, když jí po převratu vrátili její kus pole. A teď tam poroste pšenka, ale už jen mojééé. Bylo jí asi sedmdesát a mně u rádia tenkrát o několik milimetrů poklesla čelist.

   Smazat
 31. Nad Čechovým textem, vedle jeho značné, byť i relativní pravdivosti, jsem se i od srdce zasmál. Je to sranda, i když je to břitké.
  A nad Kohoutem smekám. Taková míra sebereflexe je dnes již vzácná.
  Oba pány mám zase o něco raději. Nejsou to žádní borci, oba chybovali, ale pořád se dá říct, že neztratili sami sebe, což dnes není nic samozřejmého. Tohle je jeden z úplně nejlepších příspěvků, které se kdy octly na tomto dobrém serveru. Zvláště jeho druhá část. Bravo, Milane!

  OdpovědětSmazat
 32. Víra, že by Havel něco zkritizoval, je debilita. Před převratem se mi líbil. Po převratu se pod jeho vedením nebo jen zbabělým mlčenlivým souhlasem rozjela zvířecí štvanice na komunisty. Čekal jsem, že prohlásí NEBLBNĚTE, ale on celý svůj zpackaný život mlčel.

  OdpovědětSmazat
 33. Skvělý článek a to je teda věc že Kohout přiznal omyl. Socialismus je nejlepší zřízení pro lidi.

  OdpovědětSmazat
 34. Začíná vadit
  1. proto, že se podařilo politikům "tradičních stran" zajistit vymírání národa,
  2. že se podařilo rozvrátit školství, zdravotnictví, zemědělství i nakonec průmysl,
  3. že jsme přeborníci ve spotřebě alkoholu, mistrovsky si vedeme v obezitě, v počtech psů (volně pobíhajících po parcích) a koček a děti zavíráme do kotců, kterým říkáme pískoviště.
  4. že jsme si vyrobili bezdomovce, sociálně nepřízpůsobivé a máme asi i rekordní počet invalidů, i když běžně skotačících kolem svých aut na parkovištích pro invalidy. Máme ročně na 2 tisíce zasebevražděných ze samého štěstí z kapitalismu.
  5. že vedeme agresívní války proti jiným národům, náboženstvím a barvám pleti, ale přitom nejsme schopni si zajistit vlastní hranice proti ilegální imigraci a že na války vydáváme tuším na 75 miliard ročně, za což by se postavilo 15 tisíc bytů pro mladé rodiny a navíc by se srazily ceny nekřesťanského nájemného, na které daňoví poplatníci kapitálu doplácí za "nemajetné" jeden každý ročně asi 3.OOO Kč! (Kde jsou ty časy, kdy se stavělo družstevně na splátky 150 Kč/měsíc!!!),
  6.že máme milion lidí v exekuci, 130 tisíc čelí 10 a více exekucím a exekucím čelí i na 30 tisíc děti!!!Tak to nebylo ani za nacismu!!! Takže kapitalismus aspoň v tom EU/NATO podání se mi nelíbí a přes ty stovky blbých politiků bylo dýchatelněji, než dnes, kdy nás "obsluhují" nenasytní desetitisíce novodobých politruků a tlučhubů (nejen v ČÉTÉ) ve službách kapitálu a megazlodějů, jaké historie Česka ani po Bílé Hoře nepoznala.......

  OdpovědětSmazat
 35. Havel by kritizoval současný režim jen tehdy, že by dostal takové instrukce. Byla to nemyslící loutka. Stačí si přečít jeho projevy po převratu, v podstatě nerozuměl tomu čemu slouží, byl odborně pěstován a manipulován.

  OdpovědětSmazat
 36. Děkuji Ringovi za pravdivý popis situace a skvělý občanský postoj. Jsem hrdý na to, že jsem poslouchal rock, protože jen takoví lidé mají odvahu se ozvat a nehledět na kudrlinky.

  Rovněž děkuji panu Kohoutovi, myslel jsem si o něm, že je debil, ale zřejmě se blýská na lepší časy.

  Držme při sobě a pomáhejme si.

  OdpovědětSmazat
 37. Vadí, už jen třeba proto, že současný kapitalistický režim zdevastoval nejen školství, zdravotnictví, zemědělství, ale také české lesy. Projeďte se za jasného dnes po kopcích ČR a pohleďte do kraje na ty trosky lesů, rezavé ostrovy v zeleni - a to vše je dílo diktatury kapitálu!!! A že to není smůla, ale schválnost velkokapitálu, na to vezměte jed!!! Ten zbědoval naši zemi v evropský odpadový koš, ten ze země udělal skladištní oblast, ten brání rozvoji průmyslu, ten je vinen, že se stát ekonomicky nepohnul za 30 roků směrem k Německu ani o píď! Nepostavil ani jednu přehradu a naříká o vodu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Lesy umírají. Soukromý vlastník je špatný hospodář. Ten tak vykácet, co sázel jiný, to by jim šlo. Že ale sucha by byli daleko mírnější, když by lesy udržovali vláhu, to už nikdo vidět ani nechce. Louky tu dlouhodobě mizeli pod betonem, který odvede všechnu vodu mimo republiku. Zle matičko zle, dopadneme ve jménu kapitálu zle. Bohatí nakopnou letadlo a vypadnou ale nám zbyde mrtvá zem.

   Smazat
 38. Ano i já jsem podporoval pád socialismu a dnes se za to velice stydím. Co bych dal za jistoty, které jsme měli. Co bych dal za dostupnost zdravotní péče, abych nemusel čekat 4h v čekárně plné nemocných lidí. Co bych dal za auto, které vydrží bez oprav několik let, jako byla S120. A ty levné díly a pneumatiky, které jste nemuseli po jedné sezóně měnit. Já už dnes vydělávám jen na výrobky, které nepřežijí pár let. Zrovna včera jsme se bavili s chlapy v servisem jak moc bylo špatné, že se za socialismu vyráběli údržbové akumulátory. Měl jsem jeden takový skoro 20let. Dokola se destilka a fungoval dál. Dnes vám vydrží akumulátor i díky lobistickemu dennímu svícení 3roky a jste rádi. V čem ti šmejdi spatřuji ekologii už delší dobu nechápu. Udělali z nás otroky. Svoboda tu byla před 89, kdy jsem mohl svobodně zadarmo na houby a dnes za to budu platit povolenky, aby šmejdi vlastníci lesy vydělali. Lituji, že jsem na socialismus koukal skrz západní brýle. Hezký večer všem.

  OdpovědětSmazat
 39. Pan Princ se mýlí v Havlovi. Ten od počátků velice dobře věděl, co dělal a jaké to bude mít výsledky. Socialismus nenáviděl z celé hloubi svého přesvědčení. Kdyby ještě dneska byl v politické funkci, dělal by opět vše pro nadvládu bohatých, čili svých „třídních“ bratří. Socialismus, tak zvaný reálný, zákonitě musel padnout, protože to bylo předčasně narozené dítě. Ovšem kapitalismus jednou skutečně skončí, jen si přejme, ať jeho konec lidstvo přežije. Stanislav A. Hošek

  OdpovědětSmazat
 40. Pan Kohout mne rozesmál. Přes ekologii k socialismu, to je nový revizionismus všech sociálních idejí minulosti a nic jiného. V Ústavě Švýcarska je mimo jiné konstatováno, cituji: „síla národa je měřena blahobytem chudých“, konec citace. To je alternativa k hromadění majetku, bohatství a kapitálu bez hranic. Stanislav A. Hošek

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.