Reklama

neděle 15. září 2019

Žaluji!

Lubomír Man
15. 9. 2019
V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v historinašii spáchaný. V jedné z nadcházejících nocí přikodrcá k bronzové soše maršála Ivana Koněva na náměstí Interbrigády co nejtišeji nákladní auto s korbou plnou mlčících chlapů v montérkách, a přesně tak, jak to jejich předchůdci v profesi činili kdysi, když za pokračujícího spánku svých spoluobčanů snášeli z podstavců sochy tatíčka Masaryka, začnou teď i oni oddělovat sochu maršála Koněva od naší země.


Země, která by bez vyhaslých životů milionů rudoarmějců a též bez tohoto maršála, jenž jim velel, už dnes nebyla. A nebylo by bez nich ani Čechů a nebylo by nad jejich někdejší půdou ani jazyka, v němž rozkaz k tomuto bezcitnému a vandalskému činu zazněl. A nebylo by ani šílených mozků těch, kteří onen rozkaz vydali.

Otázka žhavější, než je pomyslný žár, v němž by tito naši pomatenci nejraději spálili nejen sochy ruských generálů, ale vůbec všechno ruské a slovanské a tak je vymazali z dějin i hlav lidí, si žádá odpovědi: Necháme si to líbit? Vždyť tohle až k smrti nenávistné hnutí zde bylo i za Hitlera a Heydricha a my jsme je vnímali jako to nejčiřejší zlo nejen vůči všemu českému, ale též vůči všemu lidskému v nás. A teď se s ním snad jen proto, že doba se hnula až tak, že teď už vzchází i z pomatených hlav našich, máme smířit? A není socha jednoho z osvoboditelů národa věcí národa a nejen města či městské čtvrti, ve které stojí? Čili Čechů všech?

73 komentářů :

 1. Je jen jedno pravidlo, vse, co delali komuniste, bylo spatne. A vse, co po nich zustalo, je take spatne. ZASADA c. 1 DEMOKRACIE. To proto, ze ted VE VSEM VLADNOU LIDE. Takze ted vse, na co jen pohlednete ci slysite a ctete, je bez chyby. LHALI JEN KOMUNISTE. Na pr.: plan se plnil na 99.6% a oni rikali 99.7. Kdo dal by mohl ltakove lzi vydrzet. Jeste se tady nejsou. PRAVDA VITEZI.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fašismus se šíří po Praze jako mor. Pražáci to mají v genech. Vystupme proti pražskému fašismu šířeného Pražáky a ČT !

   Smazat
  2. Jeden z principu demokracie je videt na Ukrajine. Zlocinec ,co ma na svedomi tisice zivotu lidi,zen a deti a ukradl si miliardy a kazdej takovej je prisne chranenej z USA , a doda se potom novej a jede se dal.. Nikdo za nic nemuze ani nezodpovida..Nikdo ze sluhu nesmi byt potrestan at se dopustil nejhorsich zlocinu..Ani za hospodarske katastrofy, ani za valky a masakry ...

   Smazat
  3. 23:40 proto padlo na barikádách v květnu 1945 tolik pražáků. To asi tu Prahu ti pražáci chtěli uhájit před bolševickým morem z východu za pomoci Vlasova a SS jednotek pod praporem USA. A kdo tobě dával hodiny z PŠM?

   Smazat
  4. K 21:15,
   1)Kdyby DEMOKRACIE byla skutečnou demokracií, tak by ji ti nejmocnější (nadnárodní finanční kapitál,korporace dávno zrušili
   2) Pravda a láska skutečně zvítězila, ale směrem k penězům..

   Smazat
  5. 7:5 Jak "tolik"? Pár, hrstka, sotva promile! To při obraně proti Sasům a Śvédům v 1. polovině 17. století padla skoro polovina všech Čechů a to je nářez!

   Smazat
  6. 7:51-Něco tak blbýho jsem tady ještě nečetl...ty jeden vlasove pod praporem USA...
   Ti dnešní Pražáci s těma, co na poslední chvíli se pokusili zapsat do dějin, s těmi kurvami dneska namají nic společného, většinou ani příbuzenský vztah...Ale ty jsi určitě Pražák, že??!!

   Smazat
 2. Rekl bych , ze jsme zpatky ve starem Rakousku-Uhersku. Na Belehrad volal Svejk. A Cesi budou chodit na praci do Vidne , kde byly penize, ted budou chodit jen trochu jinam. Co se zmenilo a tak "At zije BUDOUCI MINULOST". A tak dejiny se pohybuji ve spirale.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Germani zili cca 600let vedle ci ruzne v ramci Rimske imperialni kultury, zde maji proste naskok od pozdeji prichozich Slovanu.

   Ovsem ten "naskok" ma mnoho podob nejen remeslne-technickych ale i socialnich a politickych. Ve zkratce pri konfliktni situaci Cech zustava relativne tim naivnejsim hlupackem se kterym se nakonec vzdy zaore..

   Smazat
  2. 2157
   V roce 1918 měli v důsledku národního obrození a předválečnho vývoje program, v němž jim pomohly i USA.ČSR měla (založila) i tajné služby.
   Jakožto menší celek bez koloniálního zázemí budou Češi hledat kompromisy mezi Německem (Francií,Británií)na jedné straně a Ruskem na straně druhé. Totéž pro vztahy s ostatními zeměmi BRIC. Pokud podnikají prostřednictvím Německa (praxe EU) , půjdou ke dnu. Odtajnění osob rozvědky (včetně poprav zahraničních spolupracovníků) je handicap na generaci. Nejzaostalejší kroky se tedy odehrály počátkem 90. let.

   Smazat
  3. Kdo chce zalovat at se vrati do skoly, my jsme ted mentalne, /aspon doufam/ o neco pokrocilejsi..

   Smazat
 3. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/mohlo-vubec-zastupitelstvo-prahy-6-rozhodovat-o-sose-marsala-koneva/

  OdpovědětSmazat
 4. Ano, odstranění sochy je jen další naše kapitulace, kolikátá již a kolik jich ještě bude !!!

  OdpovědětSmazat
 5. ,,Koláři, kdybych nebyl odlitý, kopnul bych tě do řiti"

  OdpovědětSmazat
 6. Zásluhy maršála Koněva nelze nijak zmenšit. Protože jsou historickou realitou. A jak je známo, ani bohové nemohou změnit to, co už se stalo. Lze je zamlčet, lze o nich lhát, ale nikoliv je změnšit nebo zvětšit. Byly a jsou, jaké jsou. My máme Žižku snad v každém městečku a městě. Ulice, plakety, leckde i sochy. Jeho duby, přílby, stolce... Ale zkuste se o něm zmínit v Německu nebo Polsku! Tedy tam, kam zavítaly ony "spanilé jízdy", kterými se chlubíme. Šlo o rabovací rejsy, kdy hořely vsi a města a byli vražděni lidé. Ale vydobyli našemu státu jméno a postavení v Evropě na dvěstě let (Basilejská kompaktáta byla zrušena až po Bílé hoře v Novém zemském zřízení 1627 - 8). Přemyslovci byli jistě význačný rod, který ovlivňoval politiku nejen u nás, ale v celé Evropě. Ale při pohledu z blízka to byla parta lumpů a hrdlořezů, které aby pohledal. Jejich rodinné dějiny je sled bratrovražd, otcovražd, tetovražd, strýcovražd, proti kterým byl i Nývlt z Járy Cimrmana pravý humanista. O vyvraždění Slavníkovců či Vršovců (a jistě nebyli jediní) ani nemluvě. Jenže nám zanechali náš stát, který máme dodnes. O životě Václava Havla už se proslýchá ledacos a to i od jeho blízkých přátel. Taky nic čím by se měl kdo chlubit. Ale jeho role, ať už si o něm myslíme cokoliv byla velká. Byl symbolem. Praha se neosvobodila sama. Naopak. 7. a 8.5. byla v kleštích jednotek SS a Wehrmachtu, které měly jasné rozkazy. Prahu zničit a vybít obyvatelstvo. Rozkazy dal Obergruppenführer SS Pückler a polní maršál Schörner. Zkušenosti z osudu města, které se osvobodilo samo, aby jej nemohla osvobodit Rudá armáda - Varšavy už tu byly a byly široce známé z německých propagandistických filmů. Němci si dali záležet nejen na jejím zničení a vyvraždění, ale i na propagandistickém ztvárnění. Aby ostatním přešla chuť. V Praze SS už vraždili civilisty na nádraží v Bubnech, Němci byli ve středu Prahy - Staroměstská radnice se nezapálila sama, barikády padaly jedna za druhou. Proto to zoufalé volání 8.5. a ráno 9.5. Leljušenkovy tanky dotazily v poslední chvíli. Koněv nebude mít sochu v Maďarsku nebo v Německu. Ale u nás ji má plným právem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Prahu zničit a vybít obyvatelstvo". Před svou smrtí Jan Žižka hořce litoval , že tak neučinil !

   Smazat
  2. 7:24

   Praha je plná přivandrovalců ze všech koutů republiky i zahraničí. Rodilého pražáka aby člověk hledal lupou. Ti se naopak často z Prahy stěhují.
   Spíš je to tak, že pro více příležitostí a větší anonymitu se tam stahuje všemožná verbež, od zlodějíčků a bezdomovců, přes buzny a všemožné parazity, až po politickou galerku.

   Smazat
  3. Rudocancy! Nikdo nás neosvobodil. Páč do 5. května 45 tu byl klid, než antievropské živly vybudili to tzv. Pražské květnové povstání, ono absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených lidských životů. Zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou krvelačných mongoloidních hord zvaných Rudá armáda. Bohužel v konečném důsledku to takový velký rozdíl nebyl, protože několik let po válce vyšlo najevo, že v amerických zajateckých táborech našlo smrt přes milion německých vojáků.

   Smazat
  4. 17:10-Kdyby se ti debilní ýbermenšácký skopčáci a skopčačky nesrali do celý Evropy a okolí a nehajlovali oběma rukama, nikdo by jim nic špatného neudělal, ani Rus a ani Američan. Za to co napáchali měli být zredukování dle "oko za oko, zub za zub" a byl by dneska od nich pokoj...

   Smazat
  5. 17:20 Nezapomínej, že Evropa = Německo! Byl to Germán Alarich kdo převzal civilizační otěže anticko-křesťanského Říma! Bez Germánů by dokonce ani žádná Rus neexistovala, to oni založili ruský stát a také Ruské Impérium řídili, jak napsal pan Hitler v knize Mein Kamf: "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového."

   Smazat
 7. Pane profesore Man !
  Prohrali jste bitvu o srdce ceskeho naroda !
  Vase moskevske - Lakyrnictvi a Nateracstvi - dopadlo zoufale spatne ! Vy jste VRTACI a nepomohla vam, ani vase fanaticka cenzura.
  HUUUUU, ha, ha, ha, ha, smeje se vam Amerika a v Americe nejvice nick honolulu !
  Socha je mi lhostejna , ale pro-americke inklinace mi prinasi radost.

  Pane profesore pojdte si se mnou ZASPIVAT !

  "Oh, say ! Can you see, by the dawn's early light, what so proudly we hailed, at the twilight's last gleaming..."
  etc. etc.
  Pane profesore musite uznat, ze my Americane mame krasne personality, kdezto vy mate STRASIDELNE personality.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je sakra dobej matroš, co hulíš! Asi dost drahej, co?

   Smazat
  2. Ano, vy americané máte tak úzasné personality že se tam každej tejden masově střílíte, jaká to krása!

   Smazat
  3. jezza 23:51 - preziji ti nejlepsi, kdezto vy si vzajem lizete prdelky.
   Cim vice titulu , tim vetsi vlezprdelka.
   Zpivej se mnou, jezzo !
   "Ctyri mysi v jedne dire, jedna druhe prdel lize, jsou to mysky potvory lizaji si
   otvory" !
   Za tu krasnou vystiznou pisen jsem dostal na nasi pomocne indoktrinaci skole dvojku z mravu !

   Smazat
  4. A teď ten amianální canc přelož do češtiny ty Dumkopf!!!!!!!

   Smazat
  5. Po jisté době jsem zjistil, že číst obšírné komentáře Honolula je ztráta času. Teď se mi to potvrdilo. Jen by mě zajímalo z jakého důvodu se tak zajímá, co se u nás děje, když má tak povýšenecké názory, které jsou na hony vzdáleny myšlení většiny lidí v naší republice. Mimochodem včera jsem viděl video, ve kterém byla řeč o tom, jak ta blahoslvena Emerika měla zájem na tom, aby Hitler tozdmýchal II sv. válku, protože se nemohla domluvit s Britanii, že by měla být přinejmenším ji rovna. Po tom co Hitler dorazil ke kanálu La Manche a jeho ponorky potápěly jednu obchodní loď z Emeriky za druhou, dosahla toho, že USA ji prodaly 40 lehkých křižníků, které zalévaly větši vlny, čili ji prodaly něco, co předtím Britanie nechtěla a uznání emerického primatu také přišlo - protože přišlo lend and lease. Již v roce 1945 Emerika po úspěšném vylodění v Normandii rozdala v Breton-Woods karty tak, že měla ty karty nejlepší a všichni uznali primát dolaru v obchodním světě. Nepřímo můžeme říci toto - ta blahoslavena Emerika vlastně vyvolala II. světovou válku - podpora Hitlera FED-em. Mohu Vám nabídnout dva pořady z youtube, bohužel oba v polštině - jeden o tom, co tvrdím: https://www.youtube.com/watch?v=E-VZ_FMqZTk, druhé video je o iluzorní demokracii naší doby, která slouží neoliberálním pánům nynějšího světa ke klamaní davu /slovo neoliberální nemá nic společného se svobodou i když to tak na první pohled vypadá: https://www.youtube.com/watch?v=NkvYxVrsvzM&t=1896s.
   Pan Honolulu díky své omezenosti je vlastně příspivatelem k novým neoliberálním světovým pořádkům, ale to mu celkem nevadí, hlavně, že především mu je dobře - o to mu v celém jeho životě šlo.

   Smazat
  6. 6:34 - ty mas nasrano v palici a tobe nejde prelozit nic ! Jsi podradny lumpenproletariat a jsi bezcenny
   pro kazdy rezim na svete !

   -----------------------------------------------------

   "Pan" honolulu ma rad kapitalismus a nema rad socialismus a na nejake sose kohokoliv , kdekoliv mu VUBEC nezalezi. "Pan" honolulu se velmi bystre a rychle orijentuje v hodnotach dulezitych pro zivot !

   Uz jsem vam napsal nekolikrat , ze mate usilovat o american dream (sen) a ne o nejaky abstraktni sen z Ruska.

   Smazat
  7. 14:56
   Vygumovaná amisračka opět v akci!!!!!!!!
   Ty ses jako HOVNO vyskytnul a jako ještě větší HOVNO zdechneš!!!!!!!!!

   Smazat
  8. 18:05 Nezapomínej na fakt, že jsi jen dvojmolekulový shluk otravnýho putléria, těkavého plynu z lejnolíhně tohodle škaredýho kremelskýho Ugrofína - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   ve kterém by se ani ta nejnepatrnější HOVNO neměla kde vyskytnout! Ale jsi nesmrtelný, to je taky fakt!

   Smazat
 8. Nemyslete si prosím, že nám bude Koněv stačit. To je jen začátek...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty už máš dost nyní, zakomplexovaný kreténe 23.00...

   Smazat
 9. Až se uděje v Rusku něco obdobného, doufám, že bude náš stát mlčet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na ja, třeba památníky legionářů například... není někde v Rusku třeba nějaký památník např. plk. ŠVECE? Je u nich vysvětlující tabulka, že Čs. Legie vydaly na smrt admirála Kolčaka například?

   Smazat
  2. Nase hrdinne legie v Rusku vyvrazdily nekolik vesnic.A kradli jak umanuti.Kdepak se vzaly Legiobanka a j.Nejvetsi zlodeji se stali nahle bohaci.Ruske zlato fuč.

   Smazat
 10. zdegenerovaní zvrhlý parazité už nevědí jak se ukájet tak dělají takové hovadiny. Ale jak říkával jejich myslitel a vynálezce /humanitární bombardování/ kandidát na Nobelovu cenu Venca Flaška: PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZÍ NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ.

  OdpovědětSmazat
 11. Panove prispevkari na NR !
  Nenechte se milit vaznym a serioznim dojmem , ktery na vas profesor. Man dela.
  Ja si ho pamatuji z Washingtonu , kdyz tam representoval CSSR v dobe, kdy panoval Husak v Praze.
  Podivejte se na to video, (youtube), jak tam vyvadel !

  Mad Manoush - Night Tango

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zalez někam, obejdo.

   Smazat
  2. Pravopis nic-ale poucovat negramotny vul -to jo.Komedie.

   Smazat
 12. Nestačí jen kecat a plakat nad rozlitým mlékem. Což takhle něco pro záchranu sochy maršála Koněva v Praze udělat? Myslím, že by měla vzniknout celonárodní petice. A kdo bude chtít, podpoří setrvání sochy na svém místě svým podpisem. Možná to nepomůže, možná je to předem prohraný boj, ale osobně nechci jen přihlížet tomu, jak někdo mění naše dějiny a vymývá mladým mozek. Takže výzva pro redakci "Nové republiky" či pro všechna vlastenecká hnutí a strany: "Prosím, snažte se o uspořádání celonárodního referenda či alespoň o petici, která by vyjádřila podporu setrvání sochy maršála Koněva na jejím původním místě!" Nebědujme, nehořekujme, ale pojďme do boje jako skuteční Slované! Nebuďme zalezlí v koutě a ustrašení jako zajíci! Takový poraženecký přístup se mi ani za mák nelíbí! Nečekejme, že se o podporu sochy maršála Koněva zasadí vláda nebo její ustrašený předseda, který to pokrytecky a licoměrně hraje na všechny strany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:02
   Souhlasím. Před zlem a zvůlí nelze donekonečna jen ustupovat.

   Smazat
  2. Myslím, bojím se, že většině tady stačí upatnit nějakou více či méně nápaditou nadávku, nebo pocit zadostiučinění z vyplození intelektuálně rozhořčeného článku.

   Nějaká petice, to ještě snad ano, ale něco víc, to už by bylo chození s kůží na trh, co za to nestojí.

   Smazat
  3. Připojuji se k tomu, co píše 7:O2 - souhlas.

   Smazat
  4. Já jsem připraven do Prahy vyrazit, snad se tam najde pár odhodlaných organizátorů...

   Smazat
  5. A to já se zase těším, až po Koněvovi demontujeme i Zemana a odveze ho taky na ruskej hřbitov! Učitel

   Smazat
 13. Pražané by si měli srovnat v hlavě kam nás Demoblok s Milionem chvilek vlastně táhne. Už od návštěvy čínského prezidenta a jeho přijetí v ČR, oproti USA a GB, naznačilo, že něco není v pořádku. Jmenovaná uskupení tvrdí, že chtějí na západ, ale západ se přitom chová naprosto odlišně.
  To, o co se snaží tito lidé mi naopak přijde jako cesta k Majdanu a k ukrajinským událostem. Jsou to pokusy o svržení demokracie a nastolení chaosu a diktatury tzv. elity národa, tedy prachobyčejnou diktaturu a totalitu, která má za cíl naopak nám cestu na západ úplně odtřihnout a izolovat nás.
  Že je důvodem nějakou další revolucí vytvořit chaos s cílem dorozebrat si zbylý majetek státu, o tom nepochybuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:21

   Připadá mi to jako stále stejné schéma proxy válek. Západ vyzbrojuje a cvičí ozbrojence, aby bojovali za jejich zájmy a loutkovodiči si přitom mohli naoko udržovat s nepřítelem korektní vztahy. Rovněž tak za stejným účelem podporují různé neziskovky a spolky.

   Smazat
 14. Poznámka pro paměť:

  Včera večer se objevil na PL rozhovor s nějakým veteránem vojenské policie Němcem. Ráno v osm hodin zmizel. Název rozhovoru byl tento:
  Mašínové zabíjeli? V pořádku, potřebovali zbraně proti zločinnému komunismu, píše veterán Němec
  Mohu uvést jen odkaz na diskuzi
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Masinove-zabijeli-V-poradku-potrebovali-zbrane-proti-zlocinnemu-komunismu-pise-veteran-Nemec-596115/diskuse?p=6

  Buťe připraveni na všechno!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co se dívíte, vždyť je to Němec, kdyby to byl Čech, tak by Mašíny nevelebil, ten debil, veterán od vojenské policie. Už služba v téhle naší armádě pod velením Německé branné moci je ukázka velmi pokleslé morálky a velmi mdlého rozumu...

   Smazat
 15. To nevidíte, že to je další pokus o majdan? Jen hloupí lidé na to skáčou a zloděj buckala se směje. Raděj bordel kolem sochy než jeho vyšetřování za krádeže.

  OdpovědětSmazat
 16. S tímhle Kolář nepočítal:
  Svědectví dosud žijícího účastníka Pražského povstání:

  https://www.youtube.com/watch?v=lYpaKeGXzBM&feature=youtu.be

  OdpovědětSmazat
 17. Dosud jsem neviděl ani neslyšel vlastenecký názor vládních našich představitelů ( Metnar, Hamáček, Zaorálek a pod. ) k této problematice. Záležitost není problém Prahy 6 a "pomateného" starosty - ať se stará o čistotu parků a podobně, ať jsou tam lidi a turisté spokojeni; ať neslouží zájmům kohosi... vždyť on si snad neváží ani svých nejbližších !!!

  OdpovědětSmazat
 18. Problém má několik úrovní, jednak je oslavou slaboduchosti, zde mám problém odhadnout, zda jde o skutečnou, či na hranou. Horší je vychovné šíření slaboduchosti do mladé generace a nakonec mám podezření, že jde o zastírací problém a v jeho stínu se odehrává nějaká ještě závažnější nekalost mocných. Odpusťte mi podezíravost a nedůvěru, ale vkrádá se logicky, protože proč se zvedla záminka k "účtování" se sochou, právě teď, když na to měli 30 let ?

  OdpovědětSmazat
 19. Nemohu si pomoci, ale na mne to od začátku působí tak, že sami nechávají sochu poškozovat, aby jí mohli odstranit. To by mělo být vyšetřeno. Nebo jak tram ten "gauleiter" Kolář mával tou studií, kterou nechala udělat ne radnice, ale ten aktivistický občan prahy 6, kterému se socha nelíbí. Jaký chcete ještě důkaz pro potvrzení hypotézy výše. Ono už samotný fakt, že chytnou pachatele, který strhává tu jejich nepříčetnou plentu, ale ty své vandaly si hýčkají, běda se jich dopátrat.... A že si může praha6 odhlasovat co chce, no to asi může. Když si může parlament odhlasovat, např.církevní restituce převahou jednoho hlasu jakéhosi zločince tohoto antidemokratického bloku, jehož je tato extrémní pravice z top09 jedním z hlůavních stavebních kamenů, a to ikdyž je devět z deseti lidí proti, tak co by nemohli řádit v dejvicích vostošest? No co že spadli pak na sedm nebo kolik poslanců z více než čtyřiceti, když lidi prokoukli, že sprostota a kálet lidem na hlavu je způsob jejich existence. Toto je stejné, jsou přesvědčeni, že si mohou dělat co chtějí a vytírat si s nimi zadek, k tomu se spikli a to prosazují. Je to dobře že se to děje, že je lidi prokoukli, co to je za drzé ptáčky.... Taky tahle praha6 nejsou žádný socky, čekat s lidmi v čekýrně na oštření je pro ně utrpení a chtějí si péči zaplatit, jezdit se sockama v tramvaji je pro ně nesnesitelné, aby jim lidi jezdili kolem jejich vil je vrchol drzosti, tak zruším hlavní, všude přednost zprava a skokany na vozovce jak v harachově,...každý si doplní sám. Lidi by si měli uvědomit, že milují ameriku, ale ne tuhle, když jim řeknete trump, tak by zvraceli,...nevím, kde se tihle divní lidé vzali resp. jak je možné, že je lidé chtějí za předáky. Jedno vysvětlení jsem uvedla, uvidíme po volbách, pokud tam dále zůstanou, moje hypotéza bude potvrzena. Fujkyfujky.

  OdpovědětSmazat
 20. Můžou odstranit sochu ale na odstranění všech důkazů nemají patrony. Příště už tam náckové nebudou a socha se vrátí?

  OdpovědětSmazat
 21. "Soudruzi" - vytvorili jste nove nabozenstvi a narod vam na ne kasle ! Boura vam sochy vasich hrdinu a vy RATLICI , vrcite a vztekate se ! T.j. jedina vec na kterou se zmuzete, protoze jste PRIZDISRACI !
  Mate koule jako Kolibrici na Floride.

  Ale mimo to, jste nejsrandovnejsi dedci na zemekouli a kdyz chci Americany rozesmat , tak jim prehodim do anglictiny nektere vase prispevky.. To zarucuje vseobecne veseli.
  Ja za vami velmi rad chodim na NR i kdyz vam nemohu nic zavazneho vysvetlit, kvuli cenzure.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.07 Podle vás, genosse, jsou nečeši z rathausu na Praze 6 Čechy?

   Smazat
  2. 17:11 - tak proc vam vladnou NECESI ? Hmmm ?
   A delaji si s vami co chteji !
   To proto, ze jste POSEROUTKOVE !

   Zde nejde o nejakou sochu ! Zde jde o to, ze si nechate diktovat hodnoty.
   Kazdy z vas je to , cemu se rika v anglictine
   YES-MAN !

   Prof. Man, vam to odmitne prelozit , ale ja nick honolulu vam to vysvetlim a prelozim rad a spisovnou cestinou !

   YES-MAN je ten, kdo ma svuj nos zastrcen v rektalni dutine novo-feudalniho vasnosty a proto je jeho nos HNEDY, coz nema s Nacismem nic spolecneho, ale ma spolecne vse s prdelko-lizanim !
   Uz kdysi davno stary knize Metternich rikaval, ze :
   "Co Cech, to prdolizek, nebo zly pan" !
   Ja jsem to nerekl, to rekl Metternich.
   h.

   Smazat
  3. 18.10 Honolulu, vy jste zdrhl před komunisty do Afriky, a před Zulu jste zdrhl do USA... takže někdo se klaní, jiný zdrhá. JAK SE ŘÍKÁ V ANGLIČTINĚ DEZERTÉROVI?

   Smazat
  4. 19:17 - Utikani - tomu se rika escape !
   Kdyz utikaji vsichni, tak se tomu rika Chicken run, ale to je hantyrka. (Vybeh kurat !)
   Kdyz neutika nikdo, tak tomu se rika
   Self - destructive behavior !

   -----------------------------------------------------

   Typicky priklad je nas oblibeny profesor Man, (self-destructive behavior).
   Kdyby byl profesorem v Americe, tak by mel $ 200 K rocne ! Ale on nemohl zit bez Bohumina. (T.j. asi nekde v Polsku !)

   -----------------------------------------------------

   A mimo to s tim budovanim socialismu nezacal Karel Marx, ale Gaius Julius Caesar v roce 58 B.C.
   300 000 Rimanu zacalo dostavat DAVKY ! 30 Kg obili zdarma kazdy mesic. Neni divu, ze ho zabili !
   Nikdo totiz nechodil do prace.
   A ve stejnem roku zavedl noviny - Acta Diurna.
   Tak zacala propaganda , ale cenzura tenkrat nebyla.
   Zilo se zdrave - vsichni se fackovali.

   Oni si zili jako duchodci na Floride... Sama zabava a zadna prace !
   Degenerace zarucena !
   h.

   Smazat
  5. Inu, ACTA DIURNA byly tesány do kamene a ryty do bronzových desek už kolem roku 131 před naším letopočtem...

   Kéž by parazitující rodiny dnes dostávaly jenom těch 30 kg zrní na měsíc... a "ustájení" i felčary by si musely platit ze svého; a jinak? Pohřeb za své, nebo římský pohřeb pro otroky (=vyvézt na skládku).

   Smazat
 22. Mimochodem pane Mane, tak mě napadá: ProtestovaL jste také, když "PRAVOVĚRNÍ" PO PŘEVRATU ODSTRAŇOVALI POMNÍK TŘEBA JANA ŠVERRMY?

  OdpovědětSmazat
 23. Vše má svůj čas, je-li porušen, pak kdo chvíli stál, už stojí opodál.

  OdpovědětSmazat
 24. Na ten sokl co zbyde po Koněvovi uplácat sochu Heydricha jak houpá na kolenou malého Vénu Veškrnu.

  OdpovědětSmazat
 25. 18:39
  To byl K.H.Frank,Heydrich toho budoucího UDAVAČE houpat chtěl,ale jinak!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínej že UDAVAČ byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj coby delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto kremelskýho Ugrofína!☺ - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg!

   Smazat
 26. Jdu leštit laufy, náckové začínají prudit.

  OdpovědětSmazat
 27. Těším se, až po odstranění Koněva demontujeme i Zemana. Na ruském hřbitově jim spolu bude charašo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19.57 Myslíte, že vám za to dá váš páníšek šekel?

   Smazat
 28. 19:27
  Poserplína-Šláfendek von Pampersfurdurch má přednost,stejně už málem zdechnul ve Sněmovně a z Hluboký ho nemůžou pustit,aby nezasral Pragl víc,než už je!!!!!

  OdpovědětSmazat
 29. Pomník z roku 1980 je „symbol vítězství“ Rudé armády z roku 1968,
  skrytou výhrůžkou Maďarskem (1956).
  V tom samém roce (1980) předešel sovětskou okupaci Polska generál Jaruzelski vyhlášením stanného práva.

  Pomník Koněva byl postaven v roce 1980, tedy dvanáct let po ruské okupaci naší země, jako „symbol vítězství“.
  Pokud by byl postaven řekněme do roku 1955, tak by se s ním jistě velká část občanů i ztotožnila (čistě hypotetické: tehdy jiný kult než Stalinův nebyl možný).
  Po negaci tohoto osvobození okupací (v roce 1968) dává postavení pomníku úplně jiný význam.
  Kromě toho by sochu vytvořil respektovaný sochař (Pokorný, Makovský), a ne okrajový helfr Zdeněk Krybus (1923–2007), po roce 1968 zamrzlý stalinský aparátčík Svazu československých výtvarných umělců.

  Koněv sám měl pouze plnit rozkazy Stalina, takže se vůbec nejedná o úspěšného velitele, protože původní Stalinův rozkaz zněl tak, že mají skončit v Paříži, v čemž jak vidíme, selhal.
  Původní myšlenka Lenina i Trockého, kterou přijal Stalin, základní myšlenka vůbec, byla, že je potřeba zažehnout světovou revoluci, jinak komunismus v Sovětském svazu nebude mít dlouhého trvání. S tím také Stalin připravoval invazi do Evropy a Hitler ho jako spojenec předběhl.
  Později se situace vyvinula pro Stalina krajně nepříznivě a on sám dílčí úspěch – dobytí Berlína, Prahy, Budapešti – ani neslavil, protože výsledek války považoval do budoucna za katastrofu.
  Izolovaný Sojuz a jeho satelity nakonec krachly až po 40 letech, zato definitivně.


  Pomník Koněva mi nevadí, já bych ho tam nechal – s vysvětlivkami. Pokud někdo Koněva nesnáší tak, že ho musí polévat barvou, a někdo jiný ho bude zase čistit, tak se asi bude lesknout, až bude oslňovat řidiče.
  Z Krakova už jednu Koněvovu sochu převezli do jeho rodného kraje (do Ruska) v roce 1991 a dokonce tam nějaký kreativec nedávno postavil sochu močícího Lenina.

  Ticho po pěšině na AVU a na UMPRUM je obzvláště podezřelé. Doposud potvrzovali tito akademičtí funkcionáři svou legitimitu protesty, peticemi či protestními pochody: např. u sochy Tarase Ševčenka na Smíchově či u pomníku letcům z Anglie a II. odboji na Klárově, či pochody kvůli kašně na Senovážném náměstí, či Knížákem vedené procesí studentů na Újezd k pomníku obětem komunismu O. Zoubka. Přitom kvalita těchto figurálních pomníků je cca na stejné úrovni jako socha Koněva. Nyní mlčí.

  Podle pokynů a dokonce rukověti, kterou vydala UMPRUM, má umělecké dílo ve veřejném prostoru vzbuzovat v občanech interaktivitu a hlavně klást otázky. Umělecké dílo nemusí být dokonce ani hmotné – na rozdíl od strnulých pomníků a soch, které zřejmě žádné otázky v lidech nevzbuzují.

  V současné době je tomu přesně naopak. Jakýsi pomník „ponachýlené Chartě 77“ od Dominika Langa nevzbudil naprosto žádnou reakci. Byl samozřejmě autorem vysvětlen a PR kritikem Vitvarem Respektu vychválen, ale otázky nikde.
  Zato socha Koněva vzbudila nejenom umné otázky, které naskakují lineárním způsobem každý den a to v celém světě.

  Happeningy, které okolo této sochy denně probíhají, kupodivu nevyvolávají nadšení na UMPRUM a AVU, kde se podobné věci vyučují. Vždyť vyvoláváním otázek socha Koněva splňuje současný nárok na umělecké dílo ve veřejném prostoru, bez ohledu na kvalitu. Současný záměr radnice vypsat soutěž na pomník osvobození by podle toho, v jaké ráži jsou místní kreativci, mohlo také zapříčinit vybombardování Dejvic.

  Michal Blažek

  OdpovědětSmazat
 30. Veterán Pražského povstání o Koněvovi:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019091710690047-veteran-prazskeho-povstani-o-konevovi-marsal-se-v-praze-stretl-s-radou-vojaku-ss-wehrmachtu/

  OdpovědětSmazat
 31. Neonacismu se v EU prostoru dnes docela dobře vládne. Pamětníci jejich otců z doby 2. světové války vymřeli a není síla, která by proti neonacismu chtěla bojovat. Antisemitismus nahradil antirusismus a české sdělovací prostředky jsou jako za nacistické okupace, ve službách nových nadlidí. Bude to trvat několik generaci, než vymře současná degenerace a než se probudí znovu ČLOVĚK, aby prosadil lidství. Pokud ovšem současný kapitalismus přežije Země.

  OdpovědětSmazat
 32. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.