Reklama

pondělí 30. září 2019

"Zásadní změna v rovnováze sil": proč se na Ukrajině začalo mluvit o "otočení" Západu směrem k Rusku


Sergej Gusarov, Polina Poletajevová     russian
30. 9. 2019
Západní země zásadně změnily svou pozici vůči Ukrajině a přešly na stranu Ruska. Tento názor vyslovil ředitel Ústavu zahraniční politiky Diplomatické akademie při Ministerstvu zahraničních věcí Ukrajiny Grigorij Perepelica. Poznamenal také, že tato tendence je pozorována na pozadí oslabení Západu a zesílení Ruska. Ministr zahraničí Ukrajiny Vadim Pristajko dříve konstatoval "degradaci sankcí" proti Moskvě a zaznamenal neochotu Západu dodržovat dříve zavedená omezení. Experti se domnívají, že Ukrajině byla zpočátku vyhrazována role "páky nátlaku" na Rusko, ale nyní přichází na první místo pragmatická pozice, v souladu s níž je třeba dávat do pořádku vztahy s Ruskou federací.


Západní země v poslední době zásadně změnily svůj postoj ohledně Ukrajiny a "přešly na stranu Ruska", které posílilo své geopolitické postavení. Tento názor ve vysílání internetového kanálu UkrLife vyjádřil ředitel Ústavu zahraniční politiky Diplomatické akademie při Ministerstvu zahraničních věcí Ukrajiny Grigorij Perepelica.

"Došlo k zásadní změně rovnováhy sil v mezinárodním prostředí - prudké oslabení Západu a zesílení Ruska". A tento trend nabývá na síle", prohlásil Perepelica.

Podle jeho vyjádření souvisí posílení pozice Moskvy částečně s tím, že Rusko "zaplnilo vakuum", vytvořené na pozadí oslabení vlivu USA na celém světě, včetně postsovětského prostoru. Perepelica poznamenal, že prezident USA Donald Trump má zájem o spolupráci s Ruskem, a také připomněl, že francouzský vůdce Emmanuel Macron nedávno naznačil svůj záměr urovnat vztahy s Moskvou.

"Západ absolutně, o 180 stupňů, změnil svou pozici ohledně Ukrajiny ... Nyní je na straně Ruska", dodal ředitel Institutu pro zahraniční politiku".

V této situaci, soudí Perepelica, Ukrajině zbývá posilování svých ozbrojených sil a přechod na "aktivní obranu".

Je třeba poznamenat, že v polovině září hlava ukrajinského ministerstva zahraničí Vadim Pristajko vyjádřil názor, že pro západní země je stále obtížnější dodržování protiruských sankcí. Hovořil o tom v rozhovoru s německým listem Die Welt.

Ministr prohlásil, že zavedená omezení nejsou "ideální", ale sankční fronta" na Západě slábne. Projev této tendence spatřil zejména v obnově pravomocí Ruska v Parlamentním shromáždění Rady Evropy (PACE) a také při diskusi o možném návratu Moskvy do G8.

Později v rozhovoru s Evropskou pravdou podrobněji vysvětlil svůj názor, když konstatoval "degradaci" protiruských sankcí. Pristajko dodal, že tímto způsobem se sankce rozpadají jako celistvý mechanismus.

"Rozhodnutí PACE, pozvání na zasedání OBSE zástupců tzv. krymských organizací - to všechno jsou neúspěchy, rozpadání, odpadávání kousků velkého sankčního mechanismu. To všechno je degradace sankcí", poznamenal ministr.

"Jsme znepokojeni, když nám říkají: "No co? Sankce znovu potvrdíme, další kolo je o dalších šest měsíců". Říkáme: "Možná, že znovu potvrdíte, ale ideologicky se sankce začínají rozpadat", dodal Pristajko.

Je třeba poznamenat, že ukrajinská delegace protestovala v souvislosti s návratem Ruska do PACE a odmítla se zúčastnit podzimního zasedání poradního orgánu, které se bude konat od 30. září do 4. října.

"Výše uvedené bude způsobem reakce Ukrajiny na návrat Ruské federace do zasedacího sálu PACE, aniž by byly splněny požadavky usnesení shromáždění, schválené v reakci na ruskou agresi proti Ukrajině", uvedla delegace ve svém prohlášení.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

87 komentářů :

 1. začínají sklízet plody své pětileté práce ve prospěch západu. Slovanští renegáti budou časem rýt držkou v zemi stejně jako pšonci. Pýcha vždy předchází pád

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Před 2WW se Polsko spojilo s Německem a snažilo se všemožně o to, aby spolu zaútočili na Sovětský svaz a podělili se o jeho území. Po 80 letech se situace dostala do podobné polohy. Polsko dělá vše myslitelné, aby poškodilo Rusko. Pro změnu je dnes jeho největším přítelem USA. Zase zbrojí a fantazírují o tom, jak Rusko porazí. Podobnou politiku dnes zastává Ukrajina. Jenže USA jsou daleko a Německo ani Rusko nezapomínají. Německo na to, jak jim Polsko po 2. světové zabralo celé pobřeží a tisíce km2 území, Rusko na to, jak je najednou z Polska, které Sověti zachránili, jejich úhlavní nepřítel. USA nemají přátele, mají jen zájmy. A zájmem USA není Polsko, ale Rusko a Německo. Nebudu se divit, když jednoho dne USA předloží Německu a Rusku Poláky jako na zlatém talíři. Ukrajina bude ještě ráda, když se vrátí zpět do Ruska tak, jako tomu bylo vždy do roku 1991. Jak ukázali za 30 let, nejsou schopni si vládnout sami. Co měli, to rozkradli. Nic nového nedokázali. Chiméry o tom, jak budou zbrojit proti Rusku by měli nechat na noční snění. Nikdo už jim nic nedá na dluh.

   Smazat
  2. 23:24...Poláci jsou atlantici ako sfiňa,je to jejich špecifikum.
   Je to velká chyba,prakticky každý kdo hledal pomocnou ruku v USA špatně dopadnul.
   Teď momentálně si "užívaj" důsledky americké pomoci syrští Kurdové.Erdogan se chystá zaplnit "jejich" území syrskými navrátilci=Araby,tzv.bezpečnostní zóna.
   Amíci ani nekvíknou,Kurdi ostrouhaj,přijdou i o to málo co měli.
   Poučení:Je lepší domlouvat se v rámci regionu,se sousedy,než si cintat pentli v Bílém domě a doufat v podporu CIZÍ moci.
   Helanov

   Smazat
  3. Se ani nedivim ,ze vsichni tihnou k Putinovi kterej je oaza klidu a miru. Postvali na vsechny na zapade zaase pro zmenu Gretu, ktera se dopousti VERBALNIHO NASILI A VYHRUZEK, Harrasment = nedovolene psychicke natlaky a utoky spojene s velmi agresivnim chovanim vuci kazdemu a navadeni k nenavisti ,nasili a dokonce i zlocinu...

   Smazat
 2. Rusko a USA podepsaly pod stolem novou Jaltskou dohodu na rozdeleni sveta jak jsem slysel o tom pred 15 ti lety. A ze Rusko ziska zpet vsecho co melo v vychodni Evrope -bylo receno. Proc to ? nahly obrat 180 stupnu. Je to vynuzena koalice pod tlakem Ciny, jinak Rusko by ztratilo celou Manzurii Cine pomalu ale jiste, uz nyni Sibir ma 7 milionu Cinanu a pod financnim tlakem Cina by to vse koupila, vlastnila a osidlila. USA musi!!!! byl opet pritelem Rusku v koalici, jinak Cina prevalcuje USA ekonomicky a bude rovnovaha v rukou Gloabalistu. Co bude delat Evropa??

  Pokud by Evropa sla smerem Brexit a pripojila se do koalice, mozna ze by byla dokonce na urovni Ciny?? Ovsem Evropa potrebuje nove nabozenstvi a novy Rim?? Coz lobalisti nechteji. Ovsem tak to bylo planovano od prvniho dne, je dobre si opet procist George Orwell 1984.

  Ani Rusko ani USA nemohlo prezit tlak Ciny s Globalistickymi penezi zatim co Globalisti ovladaji bezpecne USA pomoci medii. Ani Trump nic na tom nezmenil.

  Podivejte se na Gretu na YouTube neni nic jasnejsiho, divenka bez vedomosti prijimana ciniteli USA.
  A tak vse je OK baby.

  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nu což, jsi Brouk Pytlík. Trump děla jen to co co potřebují globalisté. Přeformátovat USA, zarazit parazitování USA, donutit USA, aby dělala sama na sebe jako dříve - Amerika first ! Takže vše jde jak má jít !

   Smazat
  2. Sedm milionů, to mně přijde příliš, protože v se mění složení čínského obyvatelstva v Rusku. Ty masy běžných Číňanů ze Sibiře už odchází, myslím tím pracovníky ze zapadlých provincií, kteří dělali fakticky gasterbeirtery, protože průměrný plat v Číně je momentálně o 45% vyšší.

   Zato začínají přicházet podnikatelé, kteří skupují vše, co se dá. Hodně jich je v malém byznysu, protože i obyčejní lidé, dříve pracující v továrně, mají na to, aby v Rusku začali svůj byznys. Takže všechny kšefty s oblečením, koloniály, restaurace... jsou na Sibiři čínské. Ne nutně v nich Číňani pracují a ne nutně nabízí pouze čínskou kuchyni nebo čínské výrobky. Další jsou větší podnikatelé, a ti se soustřeďují výhradně na suroviny, dřevní hmotu, vodu, pozemky, turistické resorty... až po velké kontrakty. Nejhorší jsou turisté, kteří se domnívají, že jim Rusko a obzvlášť Sibiř patří.

   Známý mi vyprávěl, že čínští turisté bez jakýchkoliv skrupulí řežou unikátní krápníky z jeskyň, neváhají poškodit památku jen proto, aby si odnesli suvenýr, když se jim nelíbí cena, prostě zaplatí kolik chtějí anebo nezaplatí vůbec, neuvěřitelně bordelářtí, a co se týká nároků, jsou to ti nejarogantnější a nejnáročnější lidé, kteří navíc vyžadují pokorné chování dle asijských tradic, kteří neváhají použít násilí.

   Smazat
  3. Zajimave , Cina se dostal na Sibir 1960 ,kdyz v Cine hladem umirali miliony lidi, tak Rusko otevrel Cine Sibir na pestovani zemedelskych plodin jako brambory atd. Tudiz Ciane byli v prvni vlne sedlaci zajistujici jidlo pro Cinu. Pak zreje prisla dalsi vlna malych obchodniku. Ja verim , ze farmari zustanou na vzdy!!

   Brouk Pytlik.

   Smazat
 3. Nojo paktovat se s náckama by se jim mohlo šeredně vymstít. Nejvyšší čas je poslat k šípku.

  OdpovědětSmazat
 4. Takže celá Evropa bude spolupracovat s Ruskem, jenom naši partizáni, Hřib, Kolář a Eugénie Číhalová, (trefné jmého pro partizánku), budou statečně spolu s Petříčkem, Hovňouskem a jinými hrdiny, neochvějně třímat prapor svobody a demokracie, proti Rusku a Číně, do posledního dechu. V dětství jsem velice rád čítával příběhy ruských bohatýrů a ejhle i u nás se zrodili hrdinové a bohatýři a podobenství třeba s Iljou Muromcem, či Čurilou Plenkovičem se víc než nabízí. Věčnaja slava gerojam. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. Ukrajinští papaláši jsou na tom podobně, jako ostatní papaláši středo a východoevropských „nových demokracií“. Pod dohledem západoevropských a amerických koloniálních mocností, se podíleli na rozvratu, vykradení a zadlužení svých států. Nejspíš přitom měli pocit, že jsou rovní svým koloniálním modlám. Ale ukazuje se, že po odvedení své špinavé práce, už pro ně ztrácejí na hodnotě.
  Zatím to začíná být patrné na Ukrajině, ostatní to čeká. Jak s těmito svými „bohatýry“, naše státy naloží, až jejich kouzlo pomine? Měla by je čekat zasloužená „odměna“, která je možná v rámci demokracie. Např. zákaz veřejných funkcí, majetkové přiznání a pro největší zm.dy, vyhoštění. Stejně už většinou mají alespoň dvojí občanství. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohatýři, to oni jsou... kosmopolitní, chamtiví, bezskrupulózní... Jak jste napsal, nejsou sami. Ale jedou podle plánu a začínají mít navrch.

   Donbas se navrací se zpět na Ukrajinu. Například Lukašenko teď v OBSE navrhnul, že je potřeba mírotvůrce na to, aby se přeťal svazek Rusko-Donbas a že Minsk se tohoto úkolu ujme. Teď jednají Bělorusové v OBSE a Radě Evropy o možnosti bělorusko-holandské patrolovací mise na území těch republik v pohraniční oblasti do té doby, dokud se tam nepostaví podobný plot jako Izrael-Palestina a dokud to Ukrajina nepřevezme plně do své správy.

   Před týdnem zas Lukašenko prohlásil, že je ochoten spolupracovat s NATO a momentálně má tato organizace v Minsku jednu menší budovu. Už několikrát prohlásil, že jako jedinou relevantní sílu, která je schopna zabránit konfliktům a zastavit predátory, je NATO. Letos zase mimořádně důrazně odmítnul spolupráci s Ruskem v oblasti vzdušné ochrany i instalaci malé letecké základny na běloruském území (jediné).
   Ruská Federace nemá na území Běloruska žádné zastoupení ve vojenské oblasti, i když letos spolu cvičili. Ale NATO má. Zajímavé. A nejen NATO. Při Americké ambasádě se v Minsku nachází také expozitura geb.štábu a min. obrany USA, ti mají také svoji budovu. Tam zřejmě sedí i expozitura CIA.

   Včera zas min.zahraničí Běloruska obvinil Kreml z rozdmýchání konfliktu na Ukrajině z důvodu chamtivosti a nepřiměřeného tlaku na Bělorusko. Lukašenko a běloruští politici už mnohokrát prohlásili, že za všemi problémy je potřeba hledat Rusy. V Bělorusku momentálně kvete patriotické hnutí, které spolupracuje velmi těsně s podobnými na Ukrajině. Jejich krédem je: "návrat do Evropy", vstup do NATO a boj proti jejich největšímu nepříteli - Rusku. Zdá se, že se utváří Unie Polsko - Ukrajina - Bělorusko - Pobaltí, která bude "hrází Evropy" na východě.

   Podobná skupina vznikla dokonce i v samotném Rusku. Jejich krédem je: oběsit Putina, zastřelit současné vládní činitele včetně parlamentu, paralyzovat armádu a umožnit vstup mírotvůrným silám na ruské území. Tito prohlašují, že je nutno dát svobodu národům, které jsou Ruskem okupovány. Zatím jsem nezjistil, kdo je podle nich to "Rusko". Stejně tak mám mlhavou představu o oněch národech, ale vše může být i jinak - viz vzmáhající se ukr.nacismus v Charkově.

   Lehce se začíná vzmáhat také ukrajinský průmysl, a jelikož Rusko jako stát tratí na Donbase miliardy ročně, s největší pravděpodobností se tohoto území definitivně vzdá s velkou ztrátou. Tu mu neodpustí jak tamní podnikatelská sféra, tak tzv. "bílí patrioti", v jejichž čele stanul nám dobře známý Igor Girkin.

   Dojde k tomu také i proto, že tamní obyvatelé mají už dost války, nedostatku a nemožnosti emigrace. Většina z nich nemá občanství žádného státu a nemůže vycestovat. I kdyby dostali normální ruské pasy, tyto kromě Ruska nikde neplatí, protože nikdo nepustí do své země člověka ze separatistických republik.

   A ještě jeden člen vstoupil do aliance s těmito tendencemi - Srbsko. Srbové už nejednou vyjádřili nervozitu při spolupráci s Ruskem, a jejich patrioté taktéž už dávno radí se definitivně odpoutat a vést politiku proevropskou a proalianční.

   Smazat
  2. ty píšeš o paralelnej realite?

   Smazat
  3. Anonymní1. října 2019 11:08
   Váš příspěvek dost staví na Lukašenkovi, tedy na vodě. Řešení Doněcka a Luhanska, pokud vím, se věnuje Minsk II. Jde o stažení těžkých zbraní, volby, …, a až jako poslední oddělení jejich hranic od Ruska. Smlouva vznikla v Normandském formátu, pod záštitou OBSE, tak nějaký Lukašenko si může kvákat, co chce.

   „Srbové už nejednou vyjádřili nervozitu při spolupráci s Ruskem, ..“
   Srbové se přičlenili k EAEU.
   http://www.novarepublika.cz/2019/09/rusko-naslo-v-evrope-noveho-partnera.html
   P.K.

   Smazat
  4. 11:08
   Co to melete Kelišova,takhle obrovskou hovadinu si vytáhnu z amilatríny???!!!!

   Smazat
  5. 14:16, je to z ruského tisku, a ne z liberálního. Ten ani nečtu. Tohle vše je hodně o penězích. Lukašenko řídí zemi jako socialistickou a nechce připustit žádný ekonomický tlak. Jenže i RF má někde hranice. I hranice trpělivosti. Zvlášť když ti přímo na veřejnosti šplechne bývalý kolchoznik do ksichtu, že on chce mít plyn za stejné peníze, jako lidé na severu Ruska, kde se ten plyn přímo dobývá, v podstatě těsně nad výrobní náklady bez transportních nákladů, jinak že udělají smlouvy s USA. Krize se blíží, sankce působí, každý hledá ten svůj zdroj...

   Smazat
  6. Anonymní1. října 2019 15:04
   Možná byste si měl uvědomit, že ruský tisk je hlavně liberální. Jako u nás.
   Život je boj, každý něco chce, ale málokdo si to dokáže prosadit. To vyžaduje odvahu a houževnatost. Dnes hlavně vůči finančním institucím a jejich lokajům, kteří vysávají ekonomický rozvoj států. V tomto boji vysoko ční Putin. Držme mu palce a volme politiky, kteří také budou mít na zřeteli rozvoj vlastního státu a ne zisky bank. P.K.

   Smazat
 6. 1:21...Kouzlo už pominulo,ten Majdan Západ spackal a docílil pravý opak.
  Místo základen na Krymu jen vyhejkaná Ukrajina a bída.
  Čím dříve Ukroši pochopěj že Západu nalítli na špek,tím líp.
  O "bohatýry" bych se nebála,vyžerou ještě co půjde a až už nebude co ukrást,tak pomalu každý z nich má v kapse izraelský pas.
  Je mi těch Ukrajinců strašně líto,jsou to pracovití lidé,bez nich by v Česku některé obory asi zkolabovaly.
  Stydím se za to,že i Češi si během té majdanizace smočili zobák.(Schwarzenberg,Štětina...)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tlustoprd Tomasz Peszyńský - idiot z pražského majdanu, trpící polskou nemocí čili neodůvodněnou nenávistí k Rusku - prosazuje nyní další protičeskou zhovadilost - přijetí eura! Polák původem asi chce, aby Češi platili dluhy, které nasekali jiní (Řekové, Italové , Španělé atd. atd.)

   Prostě jednou vůl, vždycky volem.

   Smazat
  2. 6;53
   Ať táhne za Pšonkama,buzna tlustá votlenená!!!!!!!
   A může rovnou na tu novou základnu k amiokupantům,tam se určitě jako amianální kolík uplatní!!!!!!

   Smazat
 7. Ono naozaj prichádza k zmene. Ševčovič v EU varuje otvorene pred USA a Čínou. Objem obchodu medzi Slovenskom a Ruskom rastie. Slováci sú naklonení Rusku. Aj Slovenská vláda chce aby EU zrušila sankcie.
  Na Slovensku sa čaká presne na to čo sa práve deje. Vláda napokon nepodpíše vojenskú dohodu s USA. Ukrajinsky náckovia zistili ktorá bije. Ostanú proti Rusku sami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte to volaké pomýlené! A proto je nezbytné postavit na Slovensku co nejvíce amerických vojenských základen? Slovensko je asi bude krmit ze zisků z obchodní výměny s Ruskem? No to je prostě směšné, už i Rusko zastavuje spolupráci s Polskem, které si tam staví americké vojenské základny a bude podporovat Slovensko? Kecy, kecy, kecičky, Slováci dopadnou stejně jako Poláci :-)

   Smazat
  2. Zmluva s USA ešte nie je podpísaná a dá sa predpokladať že ani nebude podpísaná

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prave proto zes tady nebyl a zmizelo nekolik prispevku je ta zajimava konspirace primo proti nasemu drahemu nezesnulemu presidentovi Trumpovi.Je to jak znamo mizeni za bileho dne kdy osoba jde po ulici ,treba na Floride na kafe a zmizi Je to zahada a zatim to nikdo neni schopen vysvetlit Mne napriklad zmizela penezenka kdyz jsem jinechal na pulte v baru a nedovedu si predstavit jak mohla zmizet kdyz jsem tam vlastne nebyl jak mne rekl barman druhy den ale ja si myslim ze se to stalo diky honolulu principu kdy se neco odpari a neco pripari Jinak zdravime naseho dopisovatele a majitele nekolika letadel a majitele bezpocet pasu do celeho sveta Prijed bratre na Smichov my te tady potrebujeme
   Zdravi sredecne z celeho serdce Napytelnik

   Smazat
  2. 4:34
   Tak si tapetuj ty amihovadiny v místním plátku na Floridě,tady o to nikdy nikdo nestál TYDÝTE!!!!!!

   Smazat
  3. 5:14 & 6:40 - HURVINCI vy poloopice rudoprdelate !
   Vy me mazete i kdyz zde vubec nejsem a nic nerikam !

   Vy jste ze me uplne posrani.
   Ctete me ale hltave, kdyz neco reknu ! A mate me radi, protoze tu vasi opici tlupu smradochu sjednocuji !

   -----------------------------------------------------

   Ty letadla byly dve, CESSNA SKYMAST a CESSNA 152.
   Vy jste meli v te dobe Trabanta. Ten smrdel, tak jako vy - smiraci ! A mel take velmi tvrde podprdelniky !
   Coz si plne zaslouzite !

   To mate tak vy poloopice ! V kapitalismu se zeleni komu se neleni. Proto jste se nikdy nesmohli ani na tu Cessnu 152
   NICK HONOLULU

   P.S. Ja si vsiml, ze vsichni zde prdite jednim smerem.
   To musi byt v Praze velmi vetrno !

   Smazat
  4. "SOUDRUZI" Hurvinci , vy rude prdele, becuanskych pavianu, prave jsem si vzpomel, jak jsem byl nekdy v 80-tych letech na vylete v Hamburgu a Nemcouri me tam hostili na turisticke lodi pochoutkami , v elegantnim prostredi ! A ja se stihl divat na vasi smirackou lod, ktera se jmenovala CSPLO !

   Na te lodi (CSPLO) byly stejne opice jako jste vy a meli negativni komenty na nas - americke turisty !

   Ja si uvedomil jak stedre me obdarila prozretelnost tim, ze mi dala moznost uplachnout z vaseho menecenneho prostredi lumpen proletariatu, kde kazdemu sesrackovati mozek tak jako vam.

   AT ZIJE KAPITALISMUS ! (Hlavne ten nas americky.)

   Smazat
  5. "SOUDRUZI" Hurvinci !
   Kdyby jste nemeli nasrano v palicich, tak bych vam napsal jmena tech, kteri se pokousi v Americe o
   COUP D'EAT, nebo-li putch , nebo-li ILLEGAL UNCONSTITIONAL SEIZURE OF POWER !

   (Prevrat jak bejk !) Ale vy stejne pro vasi mini inteligenci nepochopite, co by to znamenalo pro vas.

   Smazat
  6. Ja se zapomel podepsat !
   13:15 - jsem napsal ja,
   NICK HONOLULU - nikdo jiny neni natolik na vyssi, aby to mohl z analyzovat.
   Hurvinci vy slabomyslni BLBECCI, vy vite hovno, co se deje ve svete !
   Cenzori vam zkriplovali vase mini mozecky !
   nick honolulu

   Smazat
  7. ZASE SMRDÍ SKUNK APE....A ZASE JAKO OBVYKLE O NIČEM!!!!!!!

   Smazat
  8. 14:29, mluví sám se sebou.

   Smazat
  9. 16:36
   No jo,klasika.

   Smazat
  10. 14:29 A ty zas skřekáš na slídu v tom svým novojidiš kapitálkama, putlerprde?

   Smazat
  11. Nekdo je Hurvinek a nekdo zase KURVINEK , tak je to v zivote uz rozdeleny..
   A kam zmizela nenapadne a ani necekne Kubisova Marta , KDYZ O LIDE, NA NAS HRUBE POKRIKOVALA ,ZE SE NAVRATI NAM NASE VLADA horoucne slibovala a do nasich rukou...
   Proc nerekne , neprozradi jak to je...Vo cem to vlastne,a neustale tak srdceryvne kvakala..
   Vlada s nam byla podle ukradena Havloidem soudruhem ale Marta ani nevystebeta ,nic co a jak....

   Smazat
 9. Ještě vrátit vládu země do rukou Slovanů a vypráskat tu bandu banderovců se vším všudy a bude tam klid. Možná se i sama Ukrajina přidá k Rusku. A bude vymalováno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina se už o Rusku nepřidá. Minimálně ne v dohledné době.

   Smazat
 10. 6:31
  To by si Rus s těma žebrákama línejma a věcné zlitejma pomohl!!!!;-/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci rozhodně nejsou zlití žebráci. V dobách SSSR významně zasahovali do rozvoje země, hlavně v technické oblasti a dnes jsou Ukrajinci mimořádně úspěšní i za hranicemi. To, že vy poznáte pár zlitých gasterbeirterů, to ještě neznamená, že to platí o zbytku země. Bohužel, do politiky se dostali predátoři a nelze to uhlídat. Protože Ukrajinci a Rusové musí mít nad sebou hodně tvrdou ruku, abyste to zvládnul.

   Smazat
  2. 7:42
   Když jsou to tak pracovitý Abstinent,tak ať SE TA SEBRANKA SBALÍ A HROMADNĚ TÁHNE SMRDĚT DO BANDEROSTÁNU!!!!!!!

   Smazat
  3. 7:42
   Víte milý pane, s tím rozvojem země to bylo trochu jinak, Rus na Ukrajinu až nespravedlivě přenášel velké množství technicky náročné výroby a Ukrajina z toho dodnes žije. Antonov byl Ruský výrobce, dnes přivlastněný Ukrajinou, z Motoru Syč udělalo Rusko výrobnu motorů pro celý východ, a tak by se mohlo pokračovat dál a dál. Ukrajinci si ničeho nevážily a neváží a proto jsou tam kde jsou. Dnes jsou to pro mě opravdu již jen zlití žebráci, kteří vraždí spoluobčany.Co je ten zbytek země? Kde je? Volili Zelenského a on ani po více jak sto dnech vlády nebyl schopen zastavit vraždění na Donbase. Jděte s Ukrajincema do... víte kam. Je to svoloč.

   Smazat
  4. 9:48, kdo to je Rus a kdo Ukrajinec? Dnes máte na Ukrajině 159% Ukrajinců, ačkoliv spousta z nich mluví rusky nebo některým z ruských dialektů.

   Motor Sýč je jedním z nejvýznamnějších výrobců raketových a proudových motorů a vlastní ho Kolomojský. Je to ukrajinská firma a je úplně jedno, odkud přišla. Bez těchto motorů a jejich komponentů půjde celá raketová technika Ruska doprdele.

   Což se už děje, protože počet zakázek na start ruskými dopravci na ISS klesl na polovinu pro rok r.2020. Nehledě na to, že Bajkonur včetně řízení kosmodromu letos převzali Kazaši, kteří spolu s Ukrajinci budují novou spolupráci v této oblasti. Uvidíme, jak úspěšnou, protože na tomto poli začíná být opravdu hodně významných a schopných hráčů. Jedno je jisté, mezi těmito hráči už Rusko nehraje téměř žádnou roli a vypadlo ze všech vesmírných programů.

   To samé je Antonov. Je úplně jedno, že jeho původ je v Novosibirsku, je to prostě ukrajinská firma. Měl byste si položit otázku, proč je dosud Rusko nedokázalo nahradit. To, že se z Rusů stali Ukrajinci, holt, budete to muset nějak přežít, a radil bych vám - neurážet. Abyste nebyl ještě překvapen.

   Smazat
  5. Copak,půjdeš na nás bonzovat Al-Kamarádovi,že ta banderosvoloč je k HOVNU,sama nic nevyrobila a vyrobit neumí,zato krást,chastat,nemám až a nožem napadat ČECHY by jim šlo!!!!!!!
   Výstřední frajere!

   Smazat
  6. 10;59
   Napadat nožem ČECHY....

   Smazat
  7. Anonymní1. října 2019 10:50
   Vážený kolego, když píšete o té neschopnosti Rusů něco dělat a jak je jiné postkomunistické země převálcují, tak neberete v úvahu, kdo tam ty fabriky postavil a založil odvětví. Byli to Rusové. Žádní Kazaši ani Ukrajinci je nepřeválcují. Jestli se jim nějak daří, tak hlavně proto, že Západ je pro škodu Ruska, podporuje. Ale až to kouzlo (vnější podpora z politických důvodů) pomine, budou rádi za spolupráci s Ruskem.
   To jak je Rusko neschopné něco dělat, mi hodně připomíná naši zemi. Koloniální Západ tady, jako v Rusku, vyspělý průmysl zlikvidoval a udržuje nás jenom jako svoji montovnu. Rusko se s tím, díky Putinovi, alespoň nějak potýká, my stále o svoji suverenitu příliš neusilujeme. P.K.

   Smazat
  8. 11:25
   No to máte pravdu, že je Západ podporuje. Taky hodně lidí z Ruska do těchto firem přichází. Jenže to je jedno. Kdyby měli podobně podnětné zaměstnání za dobrý plat v Rusku, bezpochyby by zůstali tam.

   Jenže Kazachstán + Ukrajina se nedali dohromady jen tak, ale taky proto, že rozežraný neefektivní mamut zvaný Roskosmos se definitivně rozpadá. Ono to nebylo moc slavné ani v dobách SSSR, přesto dokázali být průkopníky alespoň v té transportní a pobytové technice. Dnes jsou fakticky na nule, a větší invenci najdete v ostatních republikách SSSR.

   Nemuselo to tak být. Dokonce mohli zůstat na špičce spolu s USA, ESA, Čínou, Indií, Japonskem a soukromým sektorem. Jenže to by nesměli bezuzdně krást. Také by museli hned po pádu SSSR vyhodit všechny ty staré byrokraty, z jejichž dětiček se vyvinula korupční a kleptokratická chátra.

   Nechci tvrdit, že je v Rusku všechno špatně, to by zřejmě z Vostočného nevypustili vůbec nic, ale pokud vidíte, kolik těch nejschopnějších mladých lidí přistálo u Elona Muska nebo v NASA, nebo dokonce v Číně (tam rozbíhali jejich kosmickou éru), jak ti starší bez váhání zůstali v Bajkonuru, ačkoliv jim nabízeli na Vostočném postup, jak se jen na Vostočném neuvěřitelně krade, jak v celém Roskosmosu vládne nepotismus, pak se člověk těm nadaným lidem vůbec nediví. A tohle není věcí Putina. Jednoho člověka...

   Takže uvidíme, jak si Kazachstán povede. Nazarbajev je fanatik do kosmické technologie, a v této oblasti už hodně udělali. S ukrajinskými raketami to bude ještě úspěšnější, ale samozřejmě žádný Dragon nebo Falcon Heavy to nebude. V roce 2020 vynese 70% nákladů včetně posádky Musk a Boeing, příští rok (uvidíme, jak si povede Čína) už 100%. Rusko definitivně v těžkých nákladech končí a zůstává v oblasti soutěže "low cost" servisu pro studenty univerzit, kteří nemají na zaplacení služeb kosmických velmocí. Tam bude soutěžit s Ukrajinou, Kazachstánem, Tureckem atd... Pokud nevypadne úplně.

   Smazat
  9. Anonymní1. října 2019 12:41
   Nechci zpochybňovat Vaše údaje, ale nejsou podstatné. Rusko se potýká s existenciálními problémy, Západ se ho snaží celou svojí vojenskou a ekonomickou silou zlikvidovat. K tomu ještě nevyzpytatelná 1,4Mld Čína za zády. Navíc ještě vládní úředníci dosazení Západem a zákonodárství dodané Západem. Takže máte pravdu, že tohle je na jednoho člověka, Putina, nad hlavu. Ale pracuje a Rusko pomaličku ze sevření uvolňuje. Jde správným směrem, což se o nás říci nedá. P.K.

   Smazat
  10. 13:45, pane neuvolňuje se. Je tomu přesně naopak. To, že v Rusku není Majdan nebo rovnou občanská válka, že se ještě nerozpadlo, to je proto, že Putin... Až tenhle chlap odejde, ta země definitivně končí, pokud ne už dřív. A je otázkou, co z ní zbude. Protože Ukrajina je jasná, ta může jen získat, ale co je to vlastně Rusko, neví nikdo.
   Nezapomínejte, že v roce 1998 už byl vytištěn uralský frank, měna Uralské republiky, která nikdy neexistovala. Nejen že neexistovala, ale na vytyčeném území žijí skoro výhradně jen Rusové. Skuteční Rusové a jen oni. Takže Rusové šli s Američany proti Rusům?
   V této souvislosti pak pomyslete na to, že tam máte i autonomní republiky a v nich žijí mnohdy úplně jiná etnika se svou vlastní kulturou a správou.

   Sám to dobře víte. Například zde je Putin mezi svými spoluobčany-Evropany, tohle je stále Evropa i tohle je ta samá Evropa, kam to máme blíž než do Petrohradu, Lyonu nebo Londýna.

   Tak jako v Česku nadáváte na Pražáky, tak se jednoho krásného dne může stát, že na území zvané Česká republika budou proti sobě stát skupiny lidí jako kdysi za kmenových válek ještě před Velkou Moravou. Jen s tím rozdílem, že už si nebudou tak geneticky blízcí, nebudou z jedné velkorodiny, nebude to kmen.

   O to samé se už třicet let snaží v Ruské Federaci a nejedná se o nacistické kraviny, co se sem tam objeví, ale reálný promyšlený tlak. Úspěšně řídit takovou zemi, je majstrštyk, rozeštvat to - hračka.

   Smazat
  11. Anonymní1. října 2019 14:54
   Jelcin Rusko rozvrátil. pamatuji, jak oblastní papaláše vyzýval: “Vezměte si tolik moci, kolik unesete“. Putin se snaží Rusko slepit a upevnit. Co bude, až nebude ve funkci, nechme věštcům, nikdo z nás to neví. O Ukrajině nemá význam mluvit, ta je na rozdíl od Ruska, objektem bez vlastní politiky. Ale mě více zajímá osud naší země, abychom také nebyli objektem bez vlastní politiky.
   Národnostní politika Ruska by se měla vyučovat. Sám uvádíte, kolik národností Rusko obývá a bez větších problémů. Rusko dokáže žít tolerantně a pospolitě. Žádný „melting pot“ jako na Západě, kde ve skutečnosti různé komunity, národnosti, etnika žijí izolovaně a nepřátelsky. Viz nogo zóny v západní Evropě.
   Evropské Rusko neoddělíte od asijského Ruska. Rusko je euroasijská mocnost, a pokud budou v politice národně zaměření politici a ne samí liberálové, tak se nenechá rozporcovat. P.K.

   Smazat
  12. 15:21, on ani na Západě moc "melting pot" není, ten je v Brazílii, na Západě je spíš ghettizace. Nakolik je nepravděpodobné oddělení Sibiře, to skutečně nevím, ale první pokus se odehrál koncem tisíciletí, kdy proběhl bankrot země a znenadání se objevila Uralská republika, která by přeťala veškeré spojení s evropskou částí. Není ani třeba moc spekulovat o pozadí, stačí jen naznačit, že je tam Jelcin Centrum, obrovský americký konzulát a pobočka WTO už v době, kdy Ruskou Federaci nechtěli Američané do WTO pustit. Průhledné jako spodní prádlo lehké holky.

   Smazat
  13. Ruská soukromá společnost hodlá vyvinout levnou kosmickou loď

   11:53 30.09.2019

   Ruská soukromá společnost Mezinárodní transportní kosmické systémy (MTKS), založená bývalými účastníky S7 Space (dceřiná společnost skupiny S7), má v plánu vyvinout levnou dopravní kosmickou loď, aby mohla zásobovat Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Sputniku to sdělili v samotné společnosti.

   „Nákladní kosmická loď má být vyvinuta v rámci těsné spolupráce s podniky státních korporací Roskosmos, Rosatom a Rostech,“ uvedli v MTKS. Loď byla pojmenována Argó, a to na počest lodi, na které se Argonauté dle řecké mytologie vydali pátrat po zlatém rounu.

   Argó se bude skládat z mnohonásobně použitelného přístroje, který dokáže dopravit až 2 tuny nákladu na ISS a zpátky pak až 1 tunu, stejně jako z jednorázového motorového modulu. Podle plánu bude loď schopná vykonat 20 cyklů startů a přistání. Trup má být sestaven z kompozitních materiálů, přičemž se za tímto účelem plánuje výstavba výrobní a montážní haly. Pokud jde o startovací dráhu, zatím se zvažuje místo v Kazachstánu, Voroněži nebo v Moskevské oblasti.

   Uvádí se, že jeden cyklus lodi má přijít na přibližně 11,5 milionu dolarů. Tato suma zahrnuje výrobu s ohledem na počet použití, práci na přípravách ke startu, provoz během letu, přistání a přípravy na další cyklus před letem.

   Pro příklad uvedeme, že výroba kosmické lodi Progress MS, která dokáže dopravit na ISS celkem 2,6 tuny nákladu, přijde podnik Roskosmosu – Raketovou a kosmickou korporaci Eněrgija, na 29,5 milionu dolarů (1 miliarda 918 milionů rublů). Progress ale nedokáže dopravit náklad zpátky, jelikož shoří v atmosféře, když opouští oběžnou dráhu. Jiné nákladní kosmické lodě Rusko nemá a nevyvíjí.

   Hlavním konstruktérem nové lodi byl jmenován Nikolaj Brjuchanov, který dříve pracoval jako generální konstruktér lodi Federace, nedávno přejmenované na Orla, kterou vyvíjí Roskosmos. Po propuštění z korporace RKK Eněrgija odešel Brjuchanov do S7 Space, ale po změně vedení tuto společnost také opustil.

   Spolu s ním přešel k nové společnosti ze S7 Space také Sergej Sopov, který se stal předsedou ředitelské rady, a Dmitrij Kachno, nynější generální ředitel dané společnosti.

   Letové skúšky sú plánované na rok 2023. Tak že Rusko nie je mimo hru ako tvrdíte.

   Smazat
  14. 18:25, poslyšte, takových plánů a vyhlášení už bylo. Na začátku roku se obořil Medveděv na Rogozina, že by konečně měl začít seriózní práci a ne pořád mlýt jazykem. Na skutečnost ohledně kosmo výzkumu v Rusku poukazuje i fakt, že nedávno Putin prohlásil, že bude muset Roskosmosu věnovat víc pozornosti. Ale obávám se, že hlavním problémem nebudou ani všechny předchozí vyjmenované nedostatky, které není až tak těžké odstranit, když se chce, ale nedostatek odborného kádru a to už problémem je. A pořádným.

   Inovovaná návratová kapsule, nebo recyklovatelná nákladní loď je v programu už víc než dvacet let a zatím kde nic tu nic.

   Smazat
  15. Ale teraz už na to založili súkromnú spoločnosť ktorá na tom už pracuje v súčinnosti s Roskozmosom.
   Peniaze v Rozkozmose rozkrádali chlapíci ktorí ich posielali na západ a počas auditu ušli do USA odkiaľ ich už Rusku samozrejme nevydajú. Pripravili ruský kozmický program o miliardy a to bol cieľ tejto USA záškodníckej činnosti. Rovnako pri výstavbe nového kozmodromu Vastočnyj prachy spreneveril istí židovský oligarcha a rovnako ušiel na západ. V oboch prípadoch šlo o to čo najviac ekonomicky poškodiť Ruský kozmický program. JE to prevažne všetko práca podvratných živlov pracujúcich pre USA.
   Rusko je vo vojne zo Západom rovnako Čína, ktorá šlape USA na päty preto USA robia všetko možné i nemožné vrátane záškodníckych ekonomických činnosti voči týmto svojim konkurentom. Zasahujú v týchto štátoch všetkými možnými spôsobmi aj zločinom vrátane fyzickej likvidácie ruských vedcov hlavne po tom keď odmietli odísť z Ruska a pracovať pre USA korporácie.

   Smazat
  16. 20:43, Aragonit, naděje umírá poslední, že? Jaká soukromá společnost? Uvědomujete si o čem mluvíte? V dnešní době ani elektoauto na zelené louce nedostane homologaci, nežto novou raketa a návratová loď pro těžké náklady. Rusko jen každou chvíli vykřikuje, co nového s úžasného jde dělat, přitom s vysokou pravděpodobností končí i s dnešními Protony, které téměř beze změny vyrábí už 40 let. To není dobrá vizitka. Dokonce definitivně padá i projekt Vostočnyj, takže nebudou mít ani svůj kosmodrom. Zbytečně ztracené prachy, zbytečná námaha tisícíců nadšených dobrovolníků.

   Rusko v kosmu na paty šlapalo Americe možná v první polovině 60.let a to je už opravdu hodně dávno. Poté se začalo vzdalovat a dnes je stovky světelných let v čoudu. V kruzích okolo kosmu už nikdo o Rusku nemluví. USA jsou daleko ve předu před zbytkem světa, přičemž Rusko je někde na chvostě s technologiemi 69. a 70.let.

   Amerika už hodně dávno předběhla SSSR v otázkách vesmíru, protože Sověti sice měli stanici na orbitě, ale co se týká výzkumu, a o ten zde jde primárně, tam všechny relevantní objevy jdou za USA. Protože vesmír neznamená jen odvézt něco/někoho na orbitu, to dnes už dělají skutečně privátní firmy, ale právě výzkum. NASA předalo technologie transportu soukromému sektoru a ten po patnácti letech boduje a rozvíjí se originálními nápady. A vydělává peníze.

   Kde máte v Rusku observatoře, nebo observatoře na orbitě, radioteleskopy? Kde jsou specializované družice? Kde jdou specializované týmy a školy? Nic takového neexistuje, a to ani u nás. A nikdy to tady nebylo. V tomto jsou okolo Američanů akorát tak ještě Japonci a ESA.

   Terestriální planety, plynoví obři, asteroidy, komety, Kuiperův pás, Oortův oblak, heliopauza, hluboký vesmír... a samozřejmě naše planeta plus Slunce, plus kosmologie atd. to všechno je prací amerických, evropských, japonských a indických vědců. Na tom pracují stovky vynikajících škol, specializovaných jen na tento obor, a speciálních ústavů, které se věnují jenom výzkumu vesmíru. Kde je něco podobného u nás nebo v Rusku?

   Samozřejmě, zapomněl jsem. My nejsme blbí, nám ubližuje Západ. Mám obavy, že i malé Česko bude v brzku významnější zemí, co se týká kosmického výzkumu, než Rusko.

   Smazat
  17. Odkiaľ máte ten nezmysel že Vostočný skončil?
   Aj keď boli obrovské prostriedky na budovanie vostočného ukradnuté a odoslané na západ na projekte sa stále pracuje.
   Právě letos je v plánu druhá fáze stavby tak, aby byl kosmodrom v roce 2021 zcela připraven na start vesmírných raket. Centrum Vostočnyj, z něhož poprvé vyletěla kosmická raketa v dubnu 2016, představuje první ruský národní civilní kosmodrom. Moskvě má zajistit nezávislý přístup do vesmíru. Do nynějška Ruskem využíváný kosmodrom Bajkonur se pro Rusy ocitl po rozpadu Sovětského svazu v zahraničí, protože se nachází na území Kazachstánu. Vostočnyj leží v Amurské oblasti a ani po více než třech letech od prvního startu zdaleka není hotov.
   Putin v prípade potreby ako sa vyjadril vyšle k dostavbe aj armádu. Tak že Vostočný bude dobudovaný.
   Více na https://www.e15.cz/magazin/putin-zkousi-sehnat-na-problemovy-kosmodrom-penize-od-cizincu-1362100
   Rusko sa do toho prieskumu dostane. Viem že by ste ho najradšej videli v absolútnom úpadku, ale to sa nestane.
   Úspěšný start: Rusko-německá observatoř Spektr-RG je ve vesmíru
   V sobotu 13. července 2019 vynesla ruská nosná raketa Proton-M do vesmíru observatoř, která bude hledat tajemství vesmíru v oblasti záření vysokých energií. Po měsících odkladů proběhl start z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu přesně podle plánu. Observatoř je ve vesmíru a její dva teleskopy se brzy pustí do práce.

   Mise Spektr-RG (Spektrum-Röntgen-Gamma) je společným projektem ruské agentury Roskosmos a německé agentury DLR. Observatoř teď zamíří do Lagrangeova bodu L2, v němž se vyrovnávají gravitační síly Slunce a Země. Díky této pozici spotřebuje observatoř na svá pozorování jen minimální množství paliva. Spektr-RG čekají tři měsíce nezbytných příprav a kalibrací přístrojů. Pak pojede naostro.
   Observatoř pro rentgenový vesmír

   Na observatoři jsou dva rentgenové zrcadlové teleskopy. Ruský teleskop ART-XC bude pozorovat rentgenové záření o vyšších energiích až k 30 keV, zatímco německý teleskop eROSITA (Extended Roentgen Survey with an Imaging Telescope Array) byl navržený k pozorování rentgenového záření o energiích 0,5 až 10 keV. Spektr-RG nahradí svého staršího předchůdce Spektr-R, o který Rusko přišlo letos v lednu.

   Netreba Rusov podceňovať oni sa rozbehnú tak ako sa rozbehli so zbraňovými systémami. Prekvapili s hipersonickými raketami i s najlepším PVO obranným systémom S 400 - S 500.
   V prvej polovici roku 2020 štartuje ExoMArs s roverom k Marsu spoločný RuskoEurópsky projekt.
   V roku 2021 štartuje na Mesiac Luna 25 atď a následne ďalšie Mesačné automaty
   Do roku 2030 sa chcú Rusi dostať s ľudskou posádkou na Mesiac a nasledne tam do roku 2035 vybudovať základňu
   Rusko plánuje stálou měsíční základnu obývanou avatary:
   Na základně na Měsíci se lidé budou vyskytovat jen na dálku. Jak řekl Dmitrij Rogozin veškeré své aktivity tam budou lidé provádět jen prostřednictvím sofistikovaných robotů. Ti se stanou avatary a lidé se budou do nich „převtělovat“.„Mluvíme o vytvoření dlouhodobé základny, která nebude trvale osídlena, ale bude navštěvována,“ řekl Rogozin. Hlavním osazenstvem základny budou „robotizované systémy, avatary, které budou vykonávat úkoly na povrchu Měsíce“.
   Nápad je to zaujímavý a dúfam že sa uskutoční
   Samozrejme že Západ si to nepraje a bude robiť všetko preto aby ruskú ekonomiku zničil a poslal do kolien. Je to vojna ekonomická vojna ktorá stále beží a Rusko ju nebude chcieť prehrať v žiadnom prípade.

   Smazat
  18. 23:35, vy jste fakt nezmar. Citací ze Sputniku, kde jen opakují fráze vládních a agenturních činitelů, se Rusko do kosmického programu nevrátí. Je potřeba KONKRÉTNÍCH kroků, ne žvásty. A už vůbec ne výhrůžky "á la Rogozin" ohledně ruské sekce ISS, kterou chtějí odpojit, protože nemají prostředky na její údržbu.

   Spektr je německý projekt a německé peníze.

   Stačilo by, kdyby Rusové dokončili slibovaný modul Nauka, všichni na to čekali. Jenže Nauka není a nebude. A vy píšete o základně na Měsíci...

   Za dva,tři roky končí s Protony, které spolehlivě sloužily celá desetiletí, jenže je třeba se pohnout dál a konkurence je už velká. Angara není k dispozici, rampa jen na "pauzáku", nedostavěný gorodok Ciolkovskij se smutně rozpadá. Tím končí celý Vostočnyj. A vy blouzníte o Eněrgiji. ...

   Všechny tyto nosiče jsou koncepce 60.a 70. let, dtto nové vojenské systémy. Přitom se jedná "jen" o dopravně pobytovou techniku. Kde je věda, kvůli které celý ten humbuk je?

   Smazat
  19. Som to naschval pastol ale vy nerozumiete Spektr je spoločný Rusko Nemecký projekt.
   Ešte raz:
   Na observatoři jsou dva rentgenové zrcadlové teleskopy. Ruský teleskop ART-XC bude pozorovat rentgenové záření o vyšších energiích až k 30 keV, zatímco německý teleskop eROSITA (Extended Roentgen Survey with an Imaging Telescope Array) byl navržený k pozorování rentgenového záření o energiích 0,5 až 10 keV. Spektr-RG nahradí svého staršího předchůdce Spektr-R, o který Rusko přišlo letos v lednu.

   Kapišto? Rozumiete tomu?

   Podceňujete Rusko ale USA majú obavy prečo asi? Prečo chcú byť na Mesiaci skôr ako Rusko a Čína?:

   Podle The Wall Street Journal by ruská lunární základna bránila nadřazenosti Spojených států a jejich spojenců v lunárním programu a ztěžovala by založení obchodního prostoru příznivého pro svobodné podnikání.

   Čím déle trvá, než Rusko a Čína přistanou na Měsíci a upevní své pozice, tím snazší bude pro USA, aby si stanovily své zájmy na Měsíci a nakonec v dalších částech sluneční soustavy.   A teraz je tá pravá chvíla aby Rusi a Čiňania spojili svoje sily v spoločnom konzmickom programe a čelili tak USA agresii vo svete ale aj na povrchu Mesiaca

   Toto by mal byť pre Rusko dostatočný impulz a som presvedčený že bude.

   Inak NAUKA pôjde hore uprostred roku 2020. Netreba sa čudovať keď celý západ schválne brzdí Rusko všetkými prostriedkami, preto sa oneskorila aj NAUKA

   Najradšej by ste všetci s Ruskom válčili.
   Keby nebolo v Rusku vedeckého pokroku neboli by ani nové zbraňové systémy.
   Vostočný nekončí rozhodne nie, to je len vaše zbožné ideologiocky ladené prianie že Rusko sa rozpadne a skrachuje a Voloďu povesia na kandeláber.

   https://aragonit11.blogspot.com/2019/09/piaty-maly-vyjazd-na-istriu-v-roku-2019.html

   Smazat
  20. 16:58, já že mám zbožné přání, aby Rusko skončilo v kosmu? Zase vaše další blbá fabulace. To není žádné moje přání.

   Nauka určitě nepůjde v udávaném čase na orbitu, pokud vůbec. A já typuju, že vůbec. Že OPĚT všechen ten čas skvělých lidí pracujících za mizivé peníze vyjde nazmar, protože kleptokratické, zkostnatělé a diletantské vedení Roskosmosu to zase posralo. Takže Nauka zůstane na zemi jako desítky dalších zajímavých konceptů, které skončily podobně.

   Je extrémní zpoždění. Konkrétně ohledně tohoto modulu bylo už dvacet podobných prohlášení od r. 2009 a nikdo tomu už nevěří. Oni mají rozpracovaných víc modulů a ani jeden se neukončí. A už přestaňte s těmi hovadinami, že je někdo brzdí. Proč nebrzdí Čínu?

   Čína svůj lunární program v poho zvládne sama. Koho by tak asi z Ruska pozvali, když Rusko samo nestíhá svoje vlastní věci? Kde by Rusko vzalo specialisty, když sami ty svoje už dávno různými způsoby vyhnali a nové nevyškolili? Padá kontinuita.

   To je vidět i na Spektru-RG, kde drtivá většina přístrojů je německé produkce, za německé peníze, pouze se využil starý hardware.

   Vostočnyj KONČÍ. Už jsem vám to tady psal, že sám Putin ho přestal označovat za národní kosmodrom. Jediná schopná raketa je končící Proton-M a ten se s podobnými náklady odpaluje ze spolehlivějšího Bajkonuru. Končí i projekt Angara.

   Rád bych, aby to tak nebylo, ale bohužel opak je pravdou. Vedení firmy, se zmůže jen na velkohubá prohlášení, aby se nezastavil přítok financí, a to je tak asi vše. Silně pochybuju, že by se současný trend mohl ještě zvrátit. Samozřejmě, že Rusko má větší šance než třeba Nigérie, že bude v kosmickém průmyslu ještě někdy úspěšné, ale v současnosti to tak není.

   Smazat
  21. Původním Rusem býval nordicko-slovanský árijec, který byl disciplinovaný, svobodomilný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci.*) Ale mongolský vpád to zásadně změnil! A tak jako Ivan IV. byl po matce potomkem mongolských vládců Zlaté hordy, byla Moskovie jen ulusem říše Mongolů! Jak řekl markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara)! Zničení Novgorodské republiky moskevsko-tatarskými hordami za jeho vlády proměnily Rus na stepní říši azijských barbarů! Hrabě Ostermann, který za pomoci mladého cara Petra zkusil vrátit Rus na evropskou trajektorii, uspěl pouze dočasně. V roce 1917 Ruské impérium zaniklo a na jeho místě se rozprostřel židokagal, ovládaný bolševickými podlidmi - tzv. SSSR! Putleroffský parchanát Chujlostan je jeho hnilobným pozůstatkem!

   *) Bez Germánů by žádná Rus neexistovala, to oni založili ruský stát a také Ruské Impérium řídili, jak napsal pan Hitler v knize Mein Kamf: "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového."

   Smazat
  22. Podla posledných informácií sa na Vostočnom buduje rampa pre Angaru videl som foto už s betonážnych prác. Putin je odhodlaný Vostočný dokončiť aj keby tam mal poslať k prácam armádnych ženistov.
   Netreba to zatracovať.
   A ja dúfam že Nauka pôjde hore. Buď je to len ruská taktika, alebo i skutočné problémy so sankciami voči Rusku i to že Rusko prechádza v technológiách na vlastné komponenty aj také ktoré sa vyrábali na Ukrajine. Preto že Poroch zakázal akýkoľvek vývoz a dodávky výrobkov do Ruska, a sankcie v tomto ohľade takto fungujú aj na západe že pre rusov strategicky dôležité technológie a technologické komponenty sa do Ruska nevyvážajú.
   Rusko už nabehlo na vlastnú potravinovú sebestačnosť a opäť je popredným vývozcom obilia.
   A teraz sa pracuje aj na technologickej samostatnosti v rôznych komponentoch ktoré sa predtým dovážali hlavne v kozmických a vojenských technológiách.
   Projekt Sokolkovo pri Moskve bol spustený v roku 2010. Jeho cieľom je združiť firmy, výskumníkov a študentov a zároveň im poskytnúť kvalitnú infraštruktúru, ľudský kapitál a firemné prostredie, ktoré povedie k inováciám.
   Samozrejme opäť kopec problémov a najmä rozkrádačky a sabotáže v podobe únikov prostriedkov mimo toto Ruské Silicon Wley. Po Putinovom audite sa projet v roku 2017 ale úspešne rozbehol
   Skolkovo v roce 2017 prezentuje oficiální čísla. Projekt je rozdělen do pěti hlavních sekcí – IT a telco, biomedicína, energetika, vesmír a jaderný výzkum. Celkově zde bylo nějakým způsobem zainteresováno téměř 1600 startupů, které prozatím vygenerovaly tržby dvě miliardy dolarů, získaly investice půl miliardy dolarů a vytvořily téměř 22 tisíc pracovních míst. Plán zní, že do roku 2020 Skolkovo zabere dva miliony čtverečních metrů (rezidenční a kancelářské budovy) a v inovačním centru bude pracovat 35 tisíc lidí.
   V Barceloně svou práci prezentovalo několik firem z clusteru IT a Telco. Ta je v rámci Skolkova poměrně silná – má 450 firem, zaměstnává přes 12 tisíc lidí, generuje 450 milionů eur v tržbách, firmám byly uděleny granty v hodnotě 50 milionů eur a 237 milionů eur přišlo ve formě investic od venture fondů a angel investorů.

   Změny by se měly dotknout i samotného fungování Skolkova. "Už by nemělo být nutné sedět přímo u nás v Moskvě jako dosud, naopak," dodává Yarmak s tím, že ruské inovace jsou logicky navázány především na univerzity. "Samozřejmě, Moskva, Petrohrad, ale třeba i Vladivostok. Tam se koncentrují startupy, které chtějí proniknout na japonský trh," vysvětluje. Nedává pro ně pak smysl, aby se stěhovaly do Moskvy jenom kvůli Skolkovu. "Bude stačit, když budeme v kontaktu,"

   Různou úroveň rozvinutosti jednotlivých regionů Ruska také ruští startupisté využívají. "Některé startupy mají třeba v Moskvě jenom obchod a vývoj nechávají právě ve Vladivostoku nebo v jiných regionech,"
   Tak že v Rusku sa to rozbieha aj keď to nebolo ľahké ani bez problémov a ako vždy rozkrádačiek a úmyselných cielených ekonomických sabotáži.

   Smazat
  23. Veď nenávisťou k Rusku je západ priam posadnutý.
   Dokazom toho je aj vyjadrenie šialenej Americkej ekoaktivistky, ktorá v New Yorku během setkání s vysokou americkou političkou členkou Sněmovny reprezentantů USA Alexandrou Ocasio-Cortezovou, prohlásila:

   „Vy jste tak skvělá, jsem tak ráda, že podporujete novou zelenou politiku. To ale není dost.
   I kdybychom vybombardovali Rusko, pořád máme příliš mnoho lidí, příliš mnoho znečištění. (myslela tým CO2 ktoré ľudia vydychujú)
   Takže se musíme zbavit dětí.
   To je velký problém.
   Nestačí jen přestat mít děti.
   Musíme jíst děti. To je velmi důležitá věc,“ dodala aktivistka.

   Teda aj keď by vybombardovali Rusko nestačilo by to k záchrane planéty...

   Aký sú tí ľudia a zelení aktivisti na západe vypatlaní?
   Neuveriteľné.
   Najprv som si myslel že je to len nejaký prebrept alebo nejaký žart, ale tá aktivistka ktorá zastupuje množstvo podobne zhulených amerických bláznov chce jesť aj vlastné deti.

   To len na okraj aká nenávisť je rozpútaná voči Rusku. To je všetko sofistikovane organizované aj tie rozkrádačky a bubliny v betóne na rampe na Vostočnom. To sa nedá urobiť náhodou ani ako
   šlendrián. Už som vám to písal koľko ruských vedcov bolo zavraždených v špičkovom výskume najmä keď odmietli ponuky zo západu ktoré sa neodmietajú. Je to zákerná vojna proti Ruskej vede ktorá sa vedie na všetkých frontoch aj za pomoci domácej piatej kolóny.

   Smazat
  24. Hrabě Ostermann, který za pomoci mladého cara Petra zkusil vrátit Rus na evropskou trajektorii, uspěl pouze dočasně. V roce 1917 Ruské impérium zaniklo a na jeho místě se rozprostřel židokagal, ovládaný bolševickými podlidmi - tzv. SSSR! Putleroffský parchanát Chujlostan je jeho hnilobným pozůstatkem!

   Tárate. Revolúciu v Rusku zorganizovali zvonku z Nemecka poslali tam Lenina. Kvôli natolenieu Bres-Litovského mieru. Trockystov finančne podporovali z USA, tých sa Stalin napokon zbavil.

   Putleroffský parchanát Chujlostan je jeho hnilobným pozůstatkem!

   Toto vaše vyjadrenie hovorí samo za seba a svedčí o vašej veľkej nenávisti k Rusku, ktoré sa vymklo kontróne medzinárodného kapitálu a preto je astrachyzované, embargované, vykrádané ekonomickým zločinom, postihované sabotážami a pokusmi o farebné revolúcie. Preto sú v Rusku vraždení vedci aby sa oslabil ruský vedecký potenciál. to isté otvorene Robil Izraelský Mosad v Iráne keď vraždil Iránskych atomových fyzikov. Je to rovnaká vražedná taktika používaná aj voči Rusku, ktoré odmietlo odovzdať svoje národné bohatstvo, ropné a plynové polia nadnárodnému kapitálu.

   Smazat
  25. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  26. Rusko dosiahlo ďalšie technologické prvenstvo
   Od Kaťuše až k nukleárnemu pohonu.
   Krajinou, ktorá sa odhodlala potupiť nápady jedného z najväčších vizionárov dnešnej doby, je Rusko. Práve tu totiž pracujú vedci z Keldyšovho výskumného centra na opakovane použiteľnej rakete s nukleárnym pohonom, ktorá má predčiť rakety od SpaceX.
   Vladimír Košlakov, generálny riaditeľ centra, navyše prehlásil, že to, na čom pracuje Elon Musk, nie je pre nich vážnou konkurenciou.

   „Elon Musk používa existujúce technológie, ktoré boli vyvinuté dávnejšie. On je biznismen, zobral riešenie, ktoré bolo známe a úspešne ho využil. Predovšetkým pracuje s pomocou vlády.“ – vyjadril sa Košlakov pre portál RT.
   V Keldyšovom výskumnom centre však vyvinuli raketu s nukleárnym pohonom, ktorý pri svojej činnosti využíva metán. Pracovná kvapalina je ohrievaná na teplotu, ktorá z nej vytvorí plyn pre pohon turbíny na generovanie elektrickej energie a tá je zasa zdrojom energie pohonu a systémov vyvíjanej rakety. K prvým výskumom sa Rusko odhodlalo ešte pred 9 rokmi, no až teraz bolo schopné dokončiť prvé pozemné testy.
   Raketa s týmto pohonom by sa mohla dostať k Marsu a vzdialenejším cieľom oveľa skôr ako s klasickým raketovým pohonom.

   Smazat
 11. Mně se nezdá, že by nastával jakýkoliv obrat, spíš naopak. V tuto chvíli probíhá masivní útok Ukrajiny na Donbase, desítky nevinných lidí zemřely, palba zasahuje hluboko do vnitrozemí, hoří celé čtvrtě a to vše za naprostého nezájmu OBSE. Vlastně se o to zajímají. Podobně jako v Bosně posílají zprávy o masivním útoku Ruska na Makjejevku, Gorlovku, Doněck, Luhansk... A už jsou tady protesty a nové sankce z EU. To je ten obrat?

  OdpovědětSmazat
 12. šlo o plyn na Ukraine - frakovací - no a zistilo sa že, Biden syn - to nebude také ľahké ako v Iraku, bolo nutné vyhnať obyvateľstvo Donbasu a Luhanska - a tí sa vzopreli, že nemá plyn Ukraina, to dookola nikoho už netrápi, nemali by ho komu predať, známa aféra pr. Trumpa s odvolávaním - a naša vládna delegácia na čele s ministerkouMatečnou bola teraz v Rusku dohadovať kšefty, Dnako vystupuje v Dume, a koho tam stretnú ? Francúzov a Nemcoov, koniec, kšeft je dôležitý a nie Ukraina s podivným plynom z ktorého by profitoval len Biden -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:42
   Co se týká frakování, v oblasti Slavjanska a Kramatorska je ukončen geologický průzkum. Začíná skrývka a výstavba prvních zkusmých vrtů, i když oblast není tak výnosná jako se očekávalo. Tamní obyvatelstvo nepochybuje, že to bude přínosem.

   Smazat
  2. 10;31
   Který místní????
   Ty,co je odstřelují ty BANDEROSVINĚ určitě ne!

   Smazat
  3. oprava: KREMLOSVINĚ

   Smazat
 13. Zahryzněte se banderovci do svých vlastních zadnic. Jen tak bude moci trpět ještě více. Nakonec si střelte kulku do palice a tak se pomstíte všem okolo. Vaše práce je nepostradatelná.
  Ještě předtím byste mohli vyjet na ten opěvovaný západ a trochu to tam srovnat do latě těmi prostředky, co vám sám západ dal do rukou. Tak tomu by se říkalo banderovské vysvobození.
  Kličko s UDAREM a dalšími kokoty vás povede. To bude RÁNA!
  Plynová Julča někde u svých sponzorů dočista samou láskou vzplane atomovým výbuchem.
  Ale majdánek byl super, co.

  OdpovědětSmazat
 14. Jsem zvědav co budou mektat ti naši kašpaři.

  OdpovědětSmazat
 15. 10;34
  Budou mektat amilejna,který jim OKUPANTAMBASSY dodá!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Zavorálek se bude rypákem zavorávat do americké, popřípadě unijní řitě.
  Hlavní ale je, že ta řiť bude protiruská a protičínská.
  Tibet, lidská práva, menšiny, buznice, feministky a co se zrovna hodí v protiruské a protičínské kampani.
  Potom pojede do USA, kde mu dají medayli.

  OdpovědětSmazat
 17. banderovská Ukrajina se rozhlíží kolem sebe a shledává, že nění žádný zájemce (ani Amerika, ani Evropa, ale auž ni Rusko), který by ji chtěl nadále vyživovat, o podrazáky a vyžírky nikdo nemá zájem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika vyždímala z Ukrajiny všechno, co šlo. Dnes je to pro ni zcela nezajímavé teritorium, které s radostí vracejí Kremlu, aby ho krmil jako dříve. Americká pětiletka na Ukrajině je úspěšně splněna: Ukrajina je totálně zadlužena a před krachem, deindustrializována, depopulizována a zcela bez budoucnosti. Jedním slovem "hnůj"!

   Smazat
  2. Tím hnojem se dá pohnojit. Je dobře, že ty banderovci jsou alespoň k něčemu dobrý.

   Smazat
 18. 14:53
  Mají co chtěli banderosvoloč,tak teď teď mažou budovat novej BANDEROSTÁN a hlavně,ať vypadnou z ČECH!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vzhledem k velkorysému dovozu banderovců právě do ČR vůbec nepochybuji, že i v Česku brzy bude banderostán, je to otázkou času

   Smazat
  2. 15:48
   Zbývá jedinec:NEVOLIT TY STRANY,KTERÝ PODPORUJÍ AMIOKUPANTY,BANDEROSVOLOČ A TEN PLEVEL Z AFRIKY!!!!!!!

   Smazat
  3. Bohužel dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou právě Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 19. 14:40 Rusům to už došlo a mají dokonce nějaký zákon, který zakazuje ekonomicky podporovat země, které se vojensky ve spolupráci s neevropskou mocností chystají na východní tažení, na další "drang nach osten" :-)

  OdpovědětSmazat
 20. 15:51
  A dobře dělají,ne jako my s podporující ty amikurvy!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 21. Otto von Bismarck o Ukrajincoch: "Není nic odpornějšího a
  hnusnějšího než takzvaní "Ukrajinci"! Je to sběř odchovaná Poláky z těch nejhnusnějších odpadů ruského národa - vrahů, kariéristů a inteligence plazící se před vrchností - ochotná za moc a výnosné místo zavraždit vlastního otce i matku! Tyhle zrůdy jsou ochotné likvidovat i své soukmenovce, a to nejen kvůli nějaké výhodě, ale kvůli uspokojení svých nízkých pudů. Pro ně není nic svaté, zrada je pro ně životní normou, jsou to duševní ubožáci, hněviví, závistiví, svým specifickým způsobem vychytralí. Tito podlidé do sebe vstřebali to nejhorší a nejpodlejší od Rusů, Poláků i Rakušanů. Pro kladné vlastnosti jim v duších už nezůstalo místo. Nejvíc nenávidí své dobrodince, a jsou ochotní se patolízalsky plazit před mocnými tohoto světa. K ničemu se nehodí a dokážou vykonávat pouze primitivní práci. Nikdy nedokážou vytvořit svůj vlastní stát - spousta zemí je honila jako nějaký míček po celé Evropě. Jejich otrocké instinkty se jim už tak dostaly pod kůži, že celou jejich podstatu pokryly odpornými jizvami".

  OdpovědětSmazat
 22. Ukrajina začíná konečně chápat, že nikdo za ni nic neudělá. Poplácávání po zádech a plané sliby ještě nikomu nikdy nepomohly. Evropa by musela jít za ně do přímého konfliktu s Ruskem a to neudělala a neudělá, protože riziko by bylo nedozírné pro všechny.

  Ukrajinci musí nyní prostě sami jednat s oblastmi pod tvrdou ruskou propagandou, které vstup pod evropská křídla pak logicky zuřivě odmítají a formou ústupků obou stran dojít k nějakému ukončení války, která může trvat "jak je libo dlouho".

  Revoluce v části země nemůže zastoupit demokratické volby a i lidé v proruských oblastech by např. pod mezinárodním dozorem měli mít možnost se demokraticky vyjádřit stejně jako západ Ukrajiny, no a výsledek pak společně respektovat.
  Vstup EU do událostí na Ukrajině osobně považuji za naprostou katastrofu od samotného počátku puče na Majdanu, který nemá a nikdy neměl s demokracií absolutně nic společného.
  Dost živě si pamatuji upalování zasahujících policistů, kteří se nesměli bránit a dost živě si pamatují orgasmus Bruselu, který z toho tehdy doslova řičel blahem a štěstím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. banderovci jako vždy vsadili na nesprávného koně i v USA i v Evropě - vsadili vše na Killary a ta je totálně mimo mísu, vsadili na Frau Merkel, ale tu potrestal Pán Bůh na zdraví. Na sebe raději vůbec nesázeli, protože to jsou nepoučitelní retardové. Teď si je svět rozebere. Vykoledovali si to!

   Smazat
  2. A tak ako Ukrajinu by si SVET rozobral aj Rusko a to sa dúfam nestane. Hitler už mal Rusko na lopate a svoje vojská pred Moskvou a predsa vojnu prehral.
   Západ túto vojnu prehrá rovnako tak. Podcenili Rusko ako ho podcenil aj Hitler

   Smazat
 23. Jestli se da Srbsko na cestu proatlanticke orientace , bude to
  potvrzeni spravnosti zasahu NATO na suverenni Juhoslavii a
  defacto prodaji svou zemi Kosovo , zapadu....je to na nich.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.