Reklama

čtvrtek 5. září 2019

Zdeněk Jemelík: Když se i Marie Benešová diví

Zdeněk Jemelík
Zdeněk Jemelík
5.9.2019   blog autora
Když se i Marie Benešová diví, nelze pochybovat o tom, že se státní zástupci dopustili nepatřičnosti, pokud ve vztahu ke kauze Čapí hnízdo dali najevo rozpaky a připustili, aby zpráva o tom pronikla na veřejnost. Nejsem fanouškem paní exprokurátorky, ale v tomto případě oceňuji, že své znepokojení dala veřejně najevo.


Jednala v souladu se svým obvyklým psychickým ustrojením, pro které je příznačný nulový smysl pro „politickou korektnost“, tedy „co na srdci, to na jazyku“, bez ohledu na to, koho možná naštve. A jako bývalá prokurátorka, pak státní zástupkyně Vrchního státního zastupitelství v Praze a posléze nejvyšší státní zástupkyně má dost zkušeností na to, aby mohla autoritativně říci, že takto se procesně jednoduché přešlapy dít nemají. Možná si uvědomila, že vyvolaný zmatek prospívá Andreji Babišovi jen zdánlivě, protože zpochybňuje profesionalitu, nestrannost a odolnost státního zastupitelství vůči politickým vlivům a tím i důvěryhodnost jeho rozhodnutí.

Ostatně ani jiní významní činitelé zakolísání Jaroslava Šarocha a únik nehotové zprávy do DeníkuN nepochválili, byť se vyjadřovali diplomatičtěji. V této souvislosti poznamenávám, že prostořekost DeníkuN byla korunou mediální kampaně z posledních srpnových dní, kterou média oznamovala blížící se rozuzlení v kauze Čapí hnízdo s intenzitou, připomínající varování před blížícím se hurikánem. Nebudu se divit, vyjde-li někdy najevo, že „palebná průprava“ a následný „výbuch“ byly součástí promyšleného plánu.

Po počátečním rozčilení nastoupilo ve společnosti cosi na způsob kocoviny. Lidí, kteří se z naděje na zastavení veřejně radují, je kromě Andreje Babiše žalostně málo. Převládá nepochopení, zmatenost, resignace. Jako opačný extrém se uplatňují názory typu „Babiš měl dávno sedět“. O tom, že trestní stíhání kdosi vyvolal účelovým trestním oznámením, aby ho dostal z politiky, a že takové jednání zasluhuje opovržení bez ohledu na to, jak kauza Čapí hnízdo nakonec skončí, se moc nemluví.

Orientaci v situaci ztěžuje fascinace Andrejem Babišem, dlouhodobě pěstovaná médii i jeho politickými odpůrci. Pokud připustíme, že vyžádáním dotace došlo k trestnému činu, pod vlivem fascinace se to vnímá jako zločin Andreje Babiše. Ten ale opakuje, že je nevinen, nic neudělal, nemá se čeho bát. Protože v kritické době neměl formálně právně s Čapím hnízdem nic společného, může nakonec mít pravdu. Nic na tom nemění ani skutečnost, že jeho zjevné potěšení z obratu Jaroslava Šarocha je poněkud v rozporu s vědomím neviny. Zjevně nedoceňuje velikost politického prospěchu, který by mu přinesl zprošťující rozsudek. Nebo si v hloubi duše není tak jistý?

Zastavení trestního řízení mu neprospěje tolik, jak se při povrchním pohledu může zdát. Z konstatování, že státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil právní názor ve prospěch obviněných (tedy nejen ve prospěch okrajového obviněného Andreje Babiše) až na posledních chvíli, vyplývá, že podezření ze spáchání trestných činů dotačního podvodu a poškozování finančních zájmů Evropské unie muselo mít nějaký materiální základ, jehož vyhodnocení se promítlo do původního právního názoru, že kauza je zralá na podání obžaloby. Podstatná je domněnka o trestnosti v době, kdy se věc odehrála. Vše, co nastalo až v době po sdělení obvinění, by nemělo názor na trestnost změnit, ale samozřejmě by hrálo roli při ukládání trestu, stejně jako dlouhá doba, která od sporného skutku uběhla, či zjevně nezávadné zužitkování dotace. Všechny ty okolnosti jsou dost vážné na to, aby patrně zmařily naděje těch, kteří chtějí „vidět Babiše v teplácích“, i kdyby nakonec byl uznán vinným. Důvody, pro které Jaroslav Šaroch na poslední chvíli změnil právní názor, by musely být velmi závažné, aby v očích veřejnosti obstály.

Vzhledem k významnému postavení osobnosti Andreje Babiše ve společnosti by uzavření případu mělo být pro veřejnost průhledné a přesvědčivé. Je to i v jeho zájmu. Usnesení o zastavení trestního řízení má sice účinky pravomocného rozsudku, ale je to neveřejná listina. Státní zastupitelství jistě vydá vysvětlující zprávu, ale veřejnosti nezbyde, než ji vzít na vědomí a buď uvěřit, nebo neuvěřit. Možnost ověřit pravdivost důvodů k zastavení bude minimální. Zprošťující rozsudek by měl pro obviněné i pro veřejnost nezpochybnitelnou váhu a možná by „vypálil by rybník“ původcům této ohavné taškařice.29 komentářů :

 1. Zdejší konglomerát justice, počínaje policií, přes prokouše
  malé, větší a největší a konče soudy, pracují jako vždy na
  základě barometru.
  Takový dopis "pragováků" je už legendární.
  Teď stačí i nějaké chvilky, Kalousek, co by morálka sama.
  Také blok. Pro jistotu, demokratický. A i když nemáme moře,
  tak i Piráti připluli. Drsný název, ale jinak samí dorostenci, kteří tak mohou dávat na odiv svou čistotu novorozenců, nezatíženi starými časy, dokonce ani v minulém
  režimu nebyli v KSČ, či nedejbože u STB.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I když z vyjádření p. Jemelíka zaznívá určitá nedůvěra, myslím, že vysvětlení může být docela logické. Ve chvíli, když se do médií dostala zpráva o tom, že kauza Čapí hnízdo může být trestně stíhána, zavládlo v části veřejnosti nepřátelské Babišovi nepopsatelné nadšení. Tak trochu bych to přirovnal k písničce No tak vidíš Máňo (přece jsme tě lízli). Protože premiér příliš nesedí ani veřejnoprávným médiím, není se co divit, že média den po dni přinášela radostné předpovědi, jak je to na roky kriminálu. Zástupce státu to měl v té chvíli zdánlivě jednoduché - stačilo poskládat fakta a může být soud. Jenže poctivý zástupce se dostal do nezvyklé situace. Jak studoval data a souvislosti, objevoval stav, který nemohl předložit soudu, když nebylo co. Seriózní právník si tak nechával předkládat další a další podklady v naději, že něco na Babiše najde a ukojí tak tužby jeho nepřátel a takřka všech médií po senzaci evropského formátu. Ale kde nic, tu nic. Ani po měsících zkoumání faktů nenašel takovou situaci, která by mohla jít k soudu. Po zvážení všech podkladů se nakonec musel rozhodnout a případ zastavil. Určitě musel vědět, že bude obviněn z nadržování premiérovi, z úplatkářství a třeba i neschopnosti. Jen on sám ví, kolik nocí musel přemýšlet nad tím, jak se z téhle šlamastiky dostat. Nezbylo mu však nic jiného, než Babiše osvobodit. Nyní může případ napadnout ještě někdo nad ním, ale Šaroch určitě přesně ví, co a jak rozhodl a ani moc nepochybuji, že každý slušný advokát by rozhodl stejně. Ti, co včera nadávali Babišovi, že bude ovlivňovat soud, nyní dělají mírou vrchovatou právě to samé. Snaží se o justiční zločin a věřím, že pro to udělají mnohé. Pokud u nás ale existuje nějaká spravedlnost, kauza zřejmě končí. A může si protestovat kdo chce!

   Smazat
 2. V té zprávě o zastavení trestního řízení je rozbuška pro další "kampaň" v tvrzení, že státní zástupce "změnil právní názor" až v poslední době před nynějším rozhodnutím. Už se ale objevují informace, že by to mohlo být i jinak ...
  Policie jednoduše nedokázala předložit patřičné důkazy, které státní zástupce na ní pro kvalifikovanou žalobu už v dávné minulosti požadoval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celý případ Čapího hnízda je postavený na vodě, státní zástupce odmítl u soudu být za vola.
   Pan JUDr. Šaroch se zachoval jako statečný člověk, a teď ho mediální hyeny nenechají na pokoji.
   Slušní lidé ho musí podpořit a prohlédnout tu další manipulativní kampaň.

   Smazat
  2. Lidem se submilionovými majetky je soudobými presstitutkami připisována závist jako samozřejmý rys osobnosti. Honička na AB se sice odehrává ve vyšších vrstvách , ale motiv závisti prosvítá. Čapí hnízdo není totéž jako hastrošárna ve Ptyči a to je rozdíl politicky srozumitelný a ze srovnání může politiky mimo ANO obcházet hrůza. Podotýkám, že koblihu jsem nedostal, AB jsem nevolil.

   Smazat
 3. 17:31 - sice nemate more, ale vzdy me Ceska republika pripadala jako OSTROV !
  Obcane v republice jsou silne manipulovani a pro jazykovou neznalost, jsou oddeleni od sveta a vidi svet tak, jako Polynezane na zastrcenem ostrove a tak jak si jejich panstvo preje.

  Jejich novo-feudalni slechta si s nimi dela co chce !
  Na tomto ostrove policajti nejsou stavu zjistit, kdo vrazdi duchodce na jizni Morave, ale vi komu vlest do zadku v Berline a Bruselu.

  A potom se zde objevi nejaky mentalni DIVERSANT - honolulu a pise obcanum to, co by nemeli vedet.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honi, ty přece nejsi amik, takže bys měl vědět, že ami
   jsou nejblbější "národ" na světě.
   Ty "tam" musíš vypadat jako děd vševěd.

   Smazat
  2. Kde jste Honolulu sebral tu informaci o jazykové neznalosti Čechů? Francouzi, například, na tom jsou dodnes hůř. Vím, že se svým jazykem se prosadí spíš, než Češi se svou češtinou, ale ...

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty diversante, už si nastudoval, jak to bylo za té Vaší slavné občanské války, kdy Vám diversanti ukradli váš do té doby mírumilovný stát ???

   Smazat
 5. Dění mě připomíná akci Paroubek. Tehdy to prošlo, ale doba už je trochu jiná. Tuto svobodu a "demo" už moc nikdo nechce. Hodně přežívají akce Rumla, ale brzy skončí i ty. Pořád je národu něco podsouváno, jednou malou produktivitu, podruhé závist, potřetí že pijeme málo piva aj. Na Kalouska už dochází ….

  OdpovědětSmazat
 6. Že u nás měli dávno sedět ti, co rozkradli po listopadu 1989 na 10 bilionů Kč státního a občanského majetku, s tím asi souhlasí mimo velkokapitál, který kradl a pražskou kavárnu, která z toho nakradeného měla a má tučné korupné, snad všichni. Tedy ještě mimo trafikanty naší sněmovny odborových lordů a spol. Ti se velice durdí jako býci na červený hadr, že nedostali naservírovaný návrh předběžného auditu z Bruselu ke smyšlené kauze Babiš. Jenže jim dát něco takového do ruky, když neumí číst, ale zato poctivě žvanit a ještě lépe lhát, to je stejné, jako to rovnou poslat do prolhané ČÉTÉ, parazitující na občanech svoji nenažraností. Ten soubor trafikantů nad 40 jar z Wallensteina, to je ostuda země a je na čase vymazat rozumpadlé z rozpočtu státu a ponechat je k osobnímu projevu "solidarity" z práce pro "čest a slávu". To by se národ aspoň pobavil!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fajn když tedy je podle Vás vtazen Babiš do viru moci a nenávisti, jak je možné že je ve svazku STB co by Bureš?To je jedna vec a druha můžete mi co teda pejete nad tím co by chudakem vleceneho do této kauzy mohl obyčejný obcan jako mi před rokem 1989 dosáhnout normální praci takové peníze? Pokud vim v té dobe jsme měli skoro vsichni stejny plat. Kde teda vzal ty miliardy normální praci a nebo slusnym poctivim podnikanim? To určitě asi ne, nebo ano?

   Smazat
  2. Ty penize mohl kazdy vydelat, pokud se trochu pricinil. Tak jako pan miliardar Dobrovsky (synek z bolsevicke rodiny, ktery udajne jeste v 89 makal s lopatou). Jo to je ten miliardar, se kterym si (penezi) nepolibeny panic Minar (majitel Milionoveho chlivku pro demonstracii) tyka.

   Smazat
  3. Vy 2:09 jste při svých neznalostech věru vděčný objekt jakékoli propagandy. Pokud byste například věděl, že v evidenci StB se ocítal každý, o kterého projevila zájem, tedy i ten, kdo se octnul v okruhu jejího vyšetřování, pak každý, kdo ze své služební cesty do „kapitalistické ciziny“ vyplnil povinnou stránku „cestovního bloku“ o svých dalších činnostech a kontaktech mimo popis služebních aktivit ..., dál každý, kdo z titulu pracovní funkce byl ve styku s utajovanými skutečnostmi (např. výroby pro armádu ...), pak na vedoucím místě mohl být a často byl kontaktován důstojníkem StB, který dozíral na dodržování postupů k ochraně státního tajemství ... což není nic, co by nefungovalo v každém státu a nic, co nějakým způsobem funguje v ČR i dnes. Takže být v evidenci StB vůbec nemusí znamenat jakoukoli pozitivní spolupráci, práskání, vyzvídání nebo provokace v její prospěch.
   Cesty ke zbohatnutí po roce 1989 byly otevřeny všem, daleko víc ovšem schopným, všehoschopným, lidem s informacemi, znalostmi a kontakty. Každý mohl, pokud si troufnul, věděl jak a kudy uspět v malé privatizaci, velké privatizaci, mít na to peníze pokud byl vexlák, zelinář, melouchář, nebo obsluhoval benzinovou pumpu atd. atd., také si mohl za bankovního socialismu půjčit a nevrátit, zprivatizovaný podnik zaplatit nejen z jeho výnosů, ale rozprodejem jeho majetku atd. atd., jak kdo chtěl a uměl.
   Andrej Babiš mohl kteroukoli z těchto cest zbohatnout, aniž porušil zákon, dokonce aniž cokoli nebo kohokoli okradl, to pouze tím, že legálními cestami, i když třeba ne vždy zcela eticky, obstál a předstihnul konkurenci ostatních.
   Nakonec, a to nevím, buď byl za komunistů zaměstnancem některého z tehdejších podniků zahraničního obchodu, nebo přímo některého ministerstva s pracovištěm v zahraničí. Jeho příjmy byly nutně nadprůměrné, ve značné části v „tvrdé měně“. Nutně měl profesní znalosti a zcela samozřejmě i kontakty. Tedy předpoklady jako málokdo. Na tomto pracovním místě, tedy jak se dnes říká v této pracovní pozici, byl nutně pod dozorem StB. Musel se podrobit jejím kontrolám, kdyby jen v tom, zda ukládá spisy označené jako tajné do trezoru, že vede jejich evidenci a ta evidence, že je ve shodě se skutečností. Pokud by neobstál, měl by po funkci, tedy po pracovní pozici. Nemyslím, že by to dnes, u státních zaměstnanců, fungovalo jinak. Prohlédněte laskavě.
   Já neprivatizoval, ale měl jsem. Jenžec tenkrát, tenkrát, byla by mi hanba.

   Smazat
  4. 2:09 Noční ptáku. Ty budeš určitě agent BIS (STB).
   Raději odejdi. Časem bys mohl dopadnout jako bureš.
   p.s. podle mých znalostí je rozdíl být agentem politické složky STB a hospodářské.
   Kdysi dávno jeden můj kolega, tehdy taky štajgr na šachtě, odešel jako člen KSČ k STB. Moc mi pak toho
   neprozradil, jen to, že je ve složce boje proti hospodářské kriminalitě. A to k povaze činnosti kterou
   Babiš tehdy vykonával, odpovídá k zařazení právě tam.
   Mně na Babišovi vadí, že to nepřiznal a neuvedl na pravou míru.

   Smazat
  5. Denní ptáku - a kdy se přiznají všichni ostatní členové Stb do listopadu 1989, kdy byly seznamy a drové materiály zničeny, ti, kteří si potom nadrbali na zpotvoření a rozkradení majetku Československého státu a podařilo se jim stejně jako dalším estébákům a komoušským papalášům po převleku kvádra dostat se do všivé politiky a ke korytům? To vám všem, kteří na diskuzích piští podobné píčoviny proti Babišovi, vůbec, ale vůbec nevadí? Je vidět, co jste za blbou, všivou, pokryteckou bandu! Tak - jeden lupič mi nevadí a druhej mi vadí? Co jste za hovada?

   Smazat
  6. Ona historie Babiše je poněkud jiná, než historie třeba pana Koženého a Krejčíře + desítek dalších, co rozkradli u nás těch 10 bilionů Kč tvrdé ještě měny. Babiš měl skutečně velké znalosti i zkušenosti ze zahraničního obchodu bývalého socíku a také styky v zahraničí. A majetek plodí majetek. Co je záhadou u Babiše je, proč šel do politiky a vydal se "v plén" zkorumpovaným náhončím diktatury peněz, kteří nám vládnou ze zákulisí přes politické loutky a pražskou kavárnu. To přece je daleko pohodlnější, bezpečnější a zejména efektnější při kradení z majetku státu a občanů. To, proč šel Babiš s vlastní kůží a názory na veřejnost, až někdo odhalí, budeme se asi divit. Ale třeba tak, jak má diktatura kapitálu u nás strach z Babiše, tak Babiš má strach z pádu kapitalismu pro jeho chamtivost. A proto ten sociální podtext jeho politiky??? Proto to brzdění nenažranosti velkokapitálu a zkorumpované pražské kavárny? Proto i ta nenávist posledně jmenovaných k pravdě, humanitě, sociální spravedlnosti, právu, proto jejich žhnoucí oči, když vidí zlaťáky!

   Smazat
 7. nejsem právník ale selský rozum my praví že stíhání úředníků kteří žádosti o dotace schvalují by bylo účelnější kdyby nebylo jich žádné neoprávněné dotace by prostě neexistovaly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dotace, dotace, dotace.
   Peníze tam, peníze zpět, mínus "manipulační" polatky tam.
   Pak několik napakovaných, několik stíhaných a pár zavřených.
   Toť veškerý účel.
   Jeden z prostředku boje proti nezaměstnanosti.

   Smazat
 8. Milý Nicku,
  rád bych věděl, co piješ, když píšeš svoje úvahy. Neříkej, že čistou vodu nebo nějaký džus. Kdo tě maže? Nevidím nic hrozného, diskuse s tebou je vždy výživná a kdybys nebyl tak nemístně skromný, bylo by to jistě ještě lepší. Klidně si postěžuj. Vím, že to umíš.

  OdpovědětSmazat
 9. honolulu
  Pokud všechna vaše tvrzení jsou pravdivá stejně jako váš nesmysl... "napr. Polsko, VELMI ZBOHATLO a vy jste
  zchudli !"
  - viz https://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&init=1&plugin=1&language=en&pcode=tec00114 ,

  pak se nedivte, že jste tu jen pro "srandu králíkům". Jedním prolhaným nebo neznalým tvrzením zpochybňujete vlastně všechno, co jste napsal. Nedá se vám věřit vůbec nic a "leskem" ve vašich očích si důvěryhodnost nezískáte. Jste jen kecal, takové lži jsou jen k smíchu a míjí se i s účinkem provokace o kterou vám především jde.

  OdpovědětSmazat
 10. honolulu, taky bydlíš v popundeklovým mobilhome? Nezebou tě nohy?

  OdpovědětSmazat
 11. To hono lulu mi stále více připomíná toho němce ,co psal o indianech ale přitom tam nikdy nebyl.
  Bylo to ale aspoň pro děcka zábavné, kdežto tady to hono lulu
  ze Smíchova je trapák.

  OdpovědětSmazat
 12. Jenže problém je v tom, že veřejné mínění v případě odložení stíhání, si stále bude říkat on to Babiš udělal, ale tak fikaně, že mu nelze nic dokázat. Ovšem pokud se to dostane k soudu, tak tam žádné doměnky neplatí a výrok musí být vinen či nevinen. A to se jaksi té tzv. demokratické opozici nehodí . Oni spoléhají na to, že zůstane u dohadů a oni tak nadále mohou dehonestovat Babiše.

  OdpovědětSmazat
 13. Celkem dobrý komentář, až na to, že pisatel vidí jako znatelnou menšinu ty, kteří se radují z Babišova pseudoosvobození. To je typický omyl, prostě ti, co se vztekají, mají mnohem větší prostor, než ti, co jsou spokojeni. Ono to bude tak 50% pro Babiše, 20% proti němu a zbytku je to šumák. A pro Babiše neznamená, že jsou to koblihy, jenom prostě jsou rádi, že sluníčka vysmahla. Toť vše.

  OdpovědětSmazat
 14. Jak je zřejmé, zločinnost a zločinné spolčení se u nás nevyhýbá nikomu a ničemu. Jistě, že by většina národa přijala s ulehčením, kdyby protibabišovští spiklenci přestali produkovat své jedy, tedy kdyby vyhaslo spiknutí velkokapitálu, toho, co rozkradl majetek státu po r. 1989, který musí v zájmu své beztrestnosti za bezmeznou zločinnost zlikvidovat Babiše a Zemana. A tak z toho nakradeného si platí hordy agentů v různých postaveních, institucích I TĚCH CO SE PRODRALI DO ŘÍZENÍ RES PUBLICA. Tato spodina krejčířovsko-koženovského ražení má na své výplatní listině pražskou kavárnu i ostřejší hochy s praxí v kuciakování. Nyní si jeden z nich vzpomněl, jak by se dal zlikvidovat prezident Zeman - pro neschopnost výkonu povolání. Jenže kde najdete u nás schopnějšího, rozumnějšího, kritičtějšího, znalejšího a proobčansky pracujícího? Jenže právě tyto vlastnosti jej činí pro velkokapitálovou galérku nepřijatelným, a tak kalí vodu a zase kalí vodu a jistě za velké prachy. Ano, dnes kalovodiči mají potlesk české spodiny z letenských plání i strání. A co ty občánku, necháš se sebou hrát jako s kašparem, nebo chceš být svobodným člověkem ČR?
  Občané, pokud nechcete se dostat do zajetí zločinu, stůjte za svým premiérem i prezidentem, je to poslední naděje, jak zachovat stát a národ před rozkulačením diktaturou kapitálu!

  OdpovědětSmazat
 15. No tak především tak úplně nesedí, a tohle pan Jemelík dobře ví, že by bylo nějak lepší pro AB, aby byl AB obžalován a aby ho osvobodil až nezávislý soud.

  Sorvnání bývají klamavá, ale ani v případě Aleny Vitáskové ani v případě napříkald pana Zadeha to tak pan Jemelík jistě nevidí, a v tom bych s ním souhlasil (možná se mýlím). Z čehož by plynulo, že i jemu fascinace osobou AB poněkud ovlivňuje úsudek (jeho úsudku si jinak velmi vážím).

  A důvod je jednoduchý a už ho někdo někde taky jasně napsal. Soud v pochybnostech musí v trestní věci rozhodnout ve prospěch obžalovaného. To je jednoznačná zásada trestního řízení a je to i ze zákona. Takže je ale potom samozřejmě otevřený prostor pro názory, že ho museli pustit pro nedostatek důkazů, ale stejně je to lump a udělal to. Kdežto státní zástupce v pochybnostech má obžalovat, aspoň se to tak nějak poráde drží jako pravidlo. Takže pokud stíhání zastaví radši už sám státní zástupce, je to ve skutečnosti daleko pádnější doklad toho, že se trestněprávně nic nestalo. Pravda, krom případu, kdy jste přesvědčení, že ten lump je státní zástupce a zastavil to zkorumpovaně.

  OdpovědětSmazat
 16. Nebudu řešit čistotu pana AB, ale obvinění z STBáctví vzhledem k likvidaci,dodatečným zásahům do materiálů, se stává pro mne neprůkazným a je na vodě. Ale současný stav, kdy mávání vlastizradou na prezidenta, číhání na premiera, po léta trvající soud Dr.Ratha a naopak beztrestnost lupičů IPB, OKD, MUhelné je obžalobu našeho systému a nahlodává důvěru. Zato se odpoutavá pozornost na pomníky. Potom se nedivte, že další útoky na premiera a prezidenta neberu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.