Reklama

čtvrtek 10. října 2019

Cožpak se Rusové nikdy nepoučí?

Paul Craig Roberts
10. 10. 2019
Urážka za urážkou, a k tomu další urážka – a ruský ministr zahraničí se ještě zeptá: „Cožpak si americké úřady opravdu nepřejí normalizovat dialog?“ russia Samozřejmě, že ne! Kolik dalších důkazů pro tento fakt ruský ministr zahraničí ještě potřebuje? Američané vězní syna ruského právníka, a to zcela mimo jakoukoli legální americkou jurisdikci – oni ho totiž unesli a poté odvlekli do Washingtonu. Údajně k soudnímu projednávání, jehož datum je ve hvězdách.

Zadrželi i ruskou občanku Marii Butinovou, falešně obviněnou ze špionáže, a odsoudili ji k trestu ztráty svobody.

A můžeme pokračovat a pokračovat. Právě v těchto dnech zadrželi Američané poslankyni ruského parlamentu Ingu Jumaševovou, kterou předtím pozvali k účasti na dialogickém fóru Fort Ross v USA, což je každoroční akce, na níž američtí a ruští účastníci hovoří volně mezi sebou.

Dokáže tudíž ruská vláda porozumět tomu, že je pro jednotlivé její členy nebezpečné přicestovat do USA nebo kamkoli jinam mimo území Ruska, kde se jich washingtonští rabijáci mohou zmocnit a unést je?

Jak poté, co Washington zrušil imunitu a ovládl ruský konzulát v San Francisku, stejně tak jako ruská obchodní zastoupení v New Yorku a ve Washingtonu, mohou Rusové stále ještě nevědět, že USA jsou gangsterským státem? A jak může mít tedy Rusko normální vztahy s americkým gangsterským státem? Cožpak ruská vláda není schopna pochopit zřejmá fakta?

Až do nebe volající ponižování a potupy, které ruská vláda z rukou Washingtonu tak ochotně přijímá, povzbuzuje gangstery k potupám dalším, které se budou už jen zostřovat.

To si pak Rusové zase jen pokorně postěžují, až Putin sám, poté, co vstoupí na půdu Spojených států, bude zadržen a vyslýchán? Vždyť ho přece mohou uvěznit za vměšování se do amerických prezidentských voleb! To i pak se ruská vláda před Wahingtonem přihrbí?

Ne, to ponižování a potupy se budou zostřovat, dokud na ně ruská vláda neodpoví odpovídajícím způsobem – a to ráznou akcí. Čas na ni už více než dozrál.

Neexistuje absolutně žádný důvod pro to, aby se Rusko bálo korupčnické a společensky degenerující země, která za dvě desítky let nedokázala porazit jen lehce ozbrojený Talibán v Afghánistánu.

A otázka další: Proč se ruská vláda vystavuje jízlivé nepřátelské publicitě tím, že na svém území povoluje rozvíjet činnost zahraničních neziskovek, placených z fondů CIA? Vždyť právě ony svými výtržnostmi a protesty narušily nedávné akce vládnoucích stran v Moskvě, takže následný pokles hlasů podporujících ruskou nezávislost nebyl ničím jiným než vyjádřením nesouhlasu vlasteneckých Rusů s tím, že je jejich vláda neochránila Rusko před americkým vměšováním. A nevšimla si ruská vláda ani nedávných násilností v Hong Kongu, ke kterým došlo právě jen v důsledku čínské nonšalance vůči aktivitám Amerikou financovaných tamních neziskovek?

Cožpak chce prožít jednou totéž?

Vybral a přeložil Lubomír Man

60 komentářů :

 1. S údivem P. Craiga Robertse nad ruskou reakcí na US banditismus se nedá nesouhlasit. Jenže tvrdá konfrontace by zaručeně vedla do pekel. A tak (nepoměrně slabší) Rusko musí sázet na měkkou a pružnou reakci, se kterou již po nějakou dobu úspěšně čelí těm hunům. To i v naději, že to budou především jejich vnitřní (vlastní) problémy, které je nakonec oslabí tak, že jejich státní administrativa bude muset více používat myšlení a méně (či vůbec) kolty anebo atomovky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:29
   No neustálé ústupky vedou do pekel. Viz svéětové války. Jenom blbec si neuvědomí, že s jídlem roste chuť.

   Smazat
  2. Ještě bych vyjádříl pochoplení - včas uštědřený políček zabrámí většinou rvačce.

   Smazat
  3. Už se těším až jim pustí Rusové žilou a nebude to jen taková malichernost.

   Smazat
  4. No, já se zas tak moc nedivím. Jako jsem se nedivil, když si Rusové vzali zpátky SVŮJ Krym, když zasáhli v Sírii a postupně se začali na Východě prosazovat, když se počali zbavovat dolaru, když vyvinuli čilou diplomatickou aktivitu od Uralu po Indický oceán atd... atd... Vážně se nedivím. On je totiž Putin především stratég. A proto se nebudu divit, až Amíci za svoji gangsterskou politiku od Ivanů dostanou tam, kde je to bude skutečně bolet. Kdy to bude nevím, ale že to bude, to jsem si jistý.

   Smazat
  5. P.S. Spíše se divím blbosti strejdy Sama. Že Ivanovi tak nahrává. Protože až mu to Ivan vrátí, bude už strejda Sam tak profláklej, že se krom pár protestních blábolů ze slušnosti ničeho víc nedočká. Navíc už vystřílel skoro všechny patrony - už není téměř na co uvalit sankce. Tak se holt činí aspoň takhle.

   Smazat
  6. Kdo chce vědět pravdu o Rusku a jak pracuje Putin aco vše už se mu podařilo, pak musí sledovat Pjakina z Altaje. Ten to umí jasně vyložit proč a jak. Putin ví co může a co nemůže, protože Craig asi neví, co udělaly 90-tky. Tehdy bylo do vedení Ruska ve všech možných postech dosazeno desítky tisíc protiruských Rusů americkými poradci, kteří dělali oligarchy a administrativu dosazováním protiruských Rusů. Ti přežívají dodnes vč. Medveděva, Kudrina a dalších škodičů Rusku. Bohužel nelze udělat transfuzi tak, že vylijete všechnu krev a než nalijete novou, tak pacient zemře ! Ale jde to tak, z toho mají Amíci strach, že až nebude Putin ve vedení, tak už systém dosadí dalšího Putina-vlastence. Daří se to. Putin už odvolal více než 30 antiruských generálů, kteří měli být zárukou, že odveta Ruska by nikdy nebyla po útoku na Rusko a to je nejdůležitější změna ! Bylo to jednoduše řečeno : "Nemá-li být ruský národ, nebude ani planeta Země." - to je zcela jednoznačné a to drží Ameriku zpátky !

   Smazat
  7. Když president USA Trump odmítl pomoc Kurdům, protože oni též nepomohli při vylodění v Normandii. To je blábol presidenta SS. Potom se s ním dá na něčem dohodnout? Nedá. Měl bz chodit do školy a doplnit si vzdělání. Potom se nedivím Grétě, je to "vzor".

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 16:01 stojíte li o další život tak se nechte léčit. Možná se dožijete i toho placení zlatem. Je jen otázka KDO A KOMU. Aljaška je nedořešený problém a věřím že se jednou bude řešit. Do gulagů nešly na jistou smrť a vyhnanství na Sibiř zavedla Němka. Lenoši pokud nemají na čem parazitovat chcípnou. Ovšem toho se Vy bát nemusíte určitě to máte v genech.

   Smazat
  10. 10:58 Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu!

   Smazat
 2. Tak tak pane Craigu. Právě na tu "tvrdou odpopověď" ti gangsteři čekají. To je jejich cíl. Vyprovokovat Rusko a udělat z něj viníka. Takto všichni vidí, kdo je ten gangster. Je pořád těžší a těžší i pro nejpokornější lokajíčky vysvětlovat "pevné spojenectví" s těmito gangstery. Je už téměř nemožné je zatahovat do zločinů, kterých se USA dopouštějí. Ani ti největší vlezdop..elkové už nemají argumenty proč se lísat. Čím dál tím více lidí po celém světě to vidí a začíná chápat. Zejménave světle posledních událostí. Třeba s Kurdy. Ale i v jednáním s Čínou, Severní Koreou, ale i EU... Diktát, výhružky, sankce, války ekonomické i horké. A čím dál tím více zemí tyto svazky "uvolňuje" nebo rovnou odmítá. Takže nejde o beztrestné zločiny. Vše se počítá.

  OdpovědětSmazat
 3. Rusko možná mazaně mlčí, ale jak znám Rusy, nejsou blbí.Rusové milují mír a vědí, že v Americe vládnou zločinci! To za zničení světa nestojí aby recipročně vyhrožovali. Uvidíme, že Rusové to zvládnou a ty kurvy budou litovat! Amerika nepoznala válku doma a jsou zblblí z Hollywoodských sraček, o to víc je bude bolet prozření.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové mají taky velmi dobrou paměť, na dobré i špatné. Nechtějí udělat chybu a váží si života. Vědí, že nakonec nejspíše vyhrají, ale bude to ještě chvíli trvat. Možná mají taky trochu ještě prújem ze 70 let ( jako Němci z války), kdy se chovali lehce podobně jako dnes Američani.

   Smazat
  2. Jeden Putin vyda asi za 150 US presidentu. Vi dobre ,ze jejich zbesilost a silenstvi dosahuji vrcholu taky z bezmocneho zoufalstvi , kdyz se potapi a netusi jak se zachranit , jako napr. Putin zachranil a ucinil Rusko opet velmoci v kratkem case a totez Cina a jine staty.
   Ruskej muzik je nam nepochopitelne velmi slusnej a uctivej obzvlaste k cizincum i kdyz ti si to casto nezaslouzi a ma neco z te orientalni , nam nekonecne trpelivosti.
   Priklad : Protoze pripad Tajvanu a neco ostrovu hned vedle ,/ktery drzi Japonec/ , Cina prohlasila ,ze politicke a jine reseni odklada na pristich asi 30 let.. 5 tisic let historie jim dava zkusenosti a odlisnou mentalitu pro jina reseni, casto nam neznama.. Zrejme se chteji tim vyhnout kazdemu konfliktu, ale nevzdat se reseni a to je Usakovi nepochopitelny..
   Jako je Usakovi nepochopitelny i jeho vlastni besneni..Kdyz nevi co dela. To vedet ,je nase / a ruska a cinska/jedina jistota.. Mimo to vedi ,ze konec Usa v prostoru a casu je nevyhnutelny..
   Proc pospichat..
   Ani jeden president , rus a cinan ,netouzi byt oslavovan a vynasen medii / a temi spinavymi zapadnimi uz vubec ne/,jako nejakej Star a jine zapadni pitomosti, pracuji pro svuj narod a to je pro ne jejich nejvetsi dulezitost a uspokojeni..

   Smazat
  3. Průměrný Rus a průměrný Číňan je daleko více vzdělanější než průměrný Američan. Takže nemám o ně starost, že nevědí co činí. Oni totiž mají koncepci-vizi, to Západ nemá.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 16:02 Přečtěte si historii Číny a historii JUSEEJ za celou dobu existence. Možná Vám to něco řekne. Zjistětě si kde je největší spotřeba alkoholu a drog. Najděte si kolik který stát v přepočtu na obyvatele vydává na zbrojení. Jestli ani potom nepochopíte o co jde tak Vám není pomoci.

   Smazat
  6. 11:02 Je mezi nima ale velkej rozdíl! Zatímco Rusáci coby de facto vječně zlití divoši křepčící za bílýho dne v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   ... jsou pro civilizaci zcela nepotřební, tak žluťáci, až je zbavíme komoušů, nám můžou dál sloužit tradičně v roli kuliů i kuliJan s takovouto praktickou šálou na krku! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
 4. Tady ale vůbec nejde o Rusy, ale o podpindosníky, kteří chtějí v Rusku co nejkrvavější občanskou válku, aby posloužili páníčkům z USA a vysloužili si mrzkou výplatu za zradu své vlasti za zelené dolarové papírky, které za chvíli budou dobré, tak akorát na podpal krbu. Kdo na ně sází, dejte na moji radu a zbavte se té toxické měny až to uděláte a zachráníte si krk pak mi můžete poděkovat a hledat rudého dědečka, hej hou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velice rád bych se držel tvé rady, ale nemám se bohužel čeho zbavovat.

   Smazat
 5. Trump si pomalu zvětšuje moc aby nedopadl jako Kennedy, pak ty zločince nechá pozatýkat a to by zachránilo Ameriku i svět. Okrádání světa na nezasloužený blahobyt a plýtvání skončí! Oni už ani neznají realitu. Žijí si tak proto, že celý svět jim to platí. To už dál nejde, jinak válka a končíme vážení!

  OdpovědětSmazat
 6. Takhle to v té přeskvělelé emerice funguje
  https://tadesco.cz/mel-gibson-a-bred-pitt-o-pedofilii-a-detskych-obetech-v-hollywoodu/

  OdpovědětSmazat
 7. Roberts opomíjí, že Rusko má na své straně čas.
  Přesněji, spíš západ a především USA čas na své straně naopak nemá.
  Takže Rusko nepotřebuje přiostřovat situaci a přilévat olej do ohně, ale přesně naopak, bude reagovat klidně až jakoby tupě, hrát mrtvého brouka.
  Zareaguje jen když už to ve zlomových situacích nejde jinak, jako na Krymu, v Sýrii, ve Venezuele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně Vládo.

   Smazat
  2. Rusko přežilo nejhorší a teď už může čekat, kdy se západní liberalismus zhroutí jako každá ideologie před ním.

   Jinak Rusko společně s USA v Radě bezpečnosti OSN vetovalo evropský návrh rezoluce k Turecku. To je silný moment, bohužel ne pro EU....

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Ad 9:50 – Pro individuum, které uctivě píše "pan Hitler" a zároveň fašista Putin, nebudu mít nikdy dost argumentů.

   Smazat
  5. 9:56 Při své návštěvě Německa v srpnu 1945 si sám mladý JFK šel prohlédnout Hitlerovu bavorskou rezidenci Berghof i Orlí hnízdo a do svého deníku si tehdy poznamenal:

   „Kdokoli, kdo navštívil tato místa, si dokáže představit, že za pár let se Hitler vynoří z nenávisti, která ho nyní obklopuje, a bude považován za jednu z největších postav, jaká kdy žila.“ A dále pokračoval: „Na způsobu jakým žil a jak zemřel, je něco tajemného, co ho přežije a zůstane živé. Stane se z něj legenda.“

   Což se z kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu v čele této vorující židobandy! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   nikdy nestane!

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neotravujte tady s hloupostmi nedostudovaného Břešťana z Pochcaného psa.

   Smazat
  2. Vrrrr... Haf haf! Vrrrr... Překlad: Polib mi.

   Smazat
  3. Zvonku to tak naozaj vyzerá....jenže pán opomněl (očividně nemá ponětí, jak to vypadá v cestovním ruchu), ty přímé lety Peking Praha a příliv Číňanů do Prahy, Č. Krumlova apod. To je jenom část těch "investic", nemalá, kterou pán ve své analýze vynechal. Zmínka o již profláknutém jakémsi psu však tu úvahu devalvuje.

   Smazat
 9. O rusy se nebojte
  Jsou to sachiste a jsou o nekolik tahu do predu
  Myslim ze USA brzy ceka nehezke prekvapko
  Tedy urcite ne vojenskeho konfliktu ale diplomatickeho 100% na to odpoved znaji..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To co dokázal Putin v Rusku za relativně krátkou dobu a v nesmírně složitých a těžkých podmínkách vidí asi každý kdo není padlý na hlavu. Nasměroval dolar ke zkáze, právě tato měna, to zlaté tele ke kterému se celý svět modlil, půjde do kafilérky světových měn. Prostě Ušáci jako takoví, to jest světový četník, končí. Někteří to už tuší, mnoho jich je zatím ve své nabubřelosti a vyjímečnosti přesvědčeno že u nich vychází a zapadá slunce a oni že mohou a smí všechno. Procitnutí bude hodně tvrdé a jak to tam dopadne si ani netroufám spekulovat. Jedno je ale jisté, čím déle to preformátování, které jim globalisti naplánovali, bude trvat, tím hůře pro Ameriku. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 10. 8:41 Jste hodně hloupej. Putin nasměroval dolar ke zkáze????????????????? Prosím kdy a jak? Já pouze vím, že před několika lety se propadl rubl v poměru k dolaru o desítky % a od té doby se nevzpamatoval. Kde je dnes Putinuv zlatej rubl, který měl nahradit dolar chichic, kde je dnes združení státu BRITZ (ASI ŠPATNĚ NAPSANÉ ) ODPOVÍM VE VELKÉ prrrrd. Rudej dědku, kdy vy dostanete trošíčku rozumu? NIKDY. Totálně vymytej ruskou propagandou. TROLE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:41 Hele dejte si tam 17 otazníků a spěte spokojeně dál. Rusové mají geniální přísloví "Čím míň víš, tím líp spíš" To vám teda závidím. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 17:42
   Ten mrňavej nátěrač Dolfa taky říkal ERST KOMMT DER TAG,a dopadnul zlitej naftou...hasiči se na něj vysrali!!!!!☺

   Smazat
  4. Jak to vypadá z ekonomikou se podívejte na přednášku Oldřicha Reinuše nebo Pavla Opluštila. Sám Putin se vyjádřil že o rychlý odchod od dolaru nestojí. Co se děje u nás se dovíte na michalapetr.cz. VOLE.

   Smazat
  5. 18:38 Už zas tu skřekáš kapitálkama v jidiš, Putlepšouku?!!!☺

   Smazat
 11. Naprosto správná otázka - COŽPAK SE RUSKO NIKDY NEPOUČÍ _ Nepoučí, a to už více jak 100 let. Dnešní zaostalé Rusko, nikdy nepochopí, že na vyspělý, civilizovaný,demokratický Západ ,pokud bude dělat svou politiku tak jak ji doposud dělá, nebude nikdy mít. V dnešní době je odsunut na druhou kolej a nikdo s rusem se moc nekamarádí. Proč taky, co nabízí Rusko světu k obchodování mimo plynu, ropy a zbraní, NIC jedno velké NIC. Ty kydy tady jak je Rusko skvělé je pouze jedno velké přání několika ruskem poblázněných mazalu, nic víc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Demente 10:04 co nabízí tvá tepla Amerika? LGBT a migranty, to je artikl, debile.

   Smazat
  2. 10:04 Ta otázka je špatně položená, správně zní cožpak se západ nikdy nepoučí? Napoleon dostal držkovou, Hitler taky, Rusové je vyprovodili do Paříže i Berlína a ejhle další blbeček chce dostat po čuni. Rusko války nezačíná, pouze je vyhrává. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 10.32 kdo nevidel vcerejsi meeting democratickych kandidatu na presidenta USA neuveri.Jeden za druhym pod vedenim hlavnich reporteru CNN predstupovali pred publikum buzerantu pervertu a odpadu sexuelniho vseho deruhu jez rozsirili svuj nazev na LGBT+ a tam jeden po druhemm slibovali jak zajisti jejich "prava" v zakonech ktere prosadi vcetne bezplatne pece o pacienty AIDS (negru je o 50 % vice nezli bilych nakazenych buzen)Jakysi PETE BUTECEK sliboval ze se svym manzelem v Bilem dome zaridi uplne vse aby buznospolecnost mela navrch Dokonce slibovali i zmenu v zakonech na obsazovani mist v Pentagonu teplymi generaly Pripitomely Biden znamy sasek v politice 50+ let zduraznoval jak s Onanou zaridili za jejich vlady zvlastni tajny office pro sireni homosexuality po celem svete .Mavani rukama a podlezave chovani k teple spolecnosti je proste neuveritelne ,je to pry hrdost byt svym a je nutno tuto vlastnost dale prosazovat a sirit . To se proste hned tak nevidi Probihalo v Los Angeles leta pane 10 10 2019 vysilano CNN live a urcite je na internetu zajemci si jiste tuto hruzu pervetu radi poslechnou ze zaznamu

   Smazat
  5. 10.32 USA nabízí nám migranty?? To máš nějaké pomotané hlupče.

   Smazat
  6. Neni náhodou ten PETE BUTECEK náš Honolulu?

   Smazat
 12. „Stejně nenávidí Rusy a další Slovany.” Blaha vysvětlil, čím se liberálové podobají fašistům:

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019101010805721-stejne-nenavidi-rusy-a-dalsi-slovany-blaha-vysvetlil-cim-se-liberalove-podobaji-fasistum/

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Břešťane, vy by jste dal peníze do podnikání, když soudy řeší 20 let H-system a pořád přibývá okradených. Číňani nejsou idioti a též zkouší, co si mohou dovolit.

  OdpovědětSmazat
 14. Rusové se poučili... společně s USA zablokovali v BR OSN rezoluci proti operacím turecké branné moci (druhá nejsilnější v NATO) v části Sýrie ovládané kurdskými separatisty (tak čs. MZV nazývá opolčence z DLR a LLR), kteří do té doby v žoldu USA umírali (místo US žoldáků) v boji proti Islámskému státu. Pešmergové posloužili, Pešmergové se potom vymkli kontrole; Pešmergové nechtěli kompromis přijatelný pro Sýrii i pro její sousedy, chtěli vše, což jim nikdo nemůže dát... tak se USA stáhly a Pešmergové dostávají domluvu od báckomanda janičárů... a nebudou mít víc, než hroby.

  Kdo chce víc, než si dokáže vymoci, a ještě k tomu tlačí na pilu, dostane obvykle historicky přes držku.

  P.S.
  Nevíte někdo, čí teroristé napadli iránský tanker v Rudém moři příhodně v rajónu 5. flotily US NAVY?

  OdpovědětSmazat
 15. Rusi majú jednu veľmi silnú "tajnú" zbraň proti USA :

  Degenerácia USAckeho obyvateľstva vďaka zmene rasovej štruktúry občanov USA.
  Táto zmena je pomalá, ale nezastaviteľná. V priebehu 20 - 40 rokov bude nadpolovičná väčšina USA-kov nepoužiteľná pre sofistikovanú výrobu, pre výskum, a asi aj pre sofistikované bojovanie. Rusom stačí vydržať pár desaťročí, a USAci sa zničia sami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby po celou existenci nezlákaly vědecké kapacity z celého světa tak tam dávno žádné nemají. Není potřeba desetiletí všechno se zrychluje. Pan Roberts to ví.

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14,16
   Tak bafni motyku a hybaj na mrkev.

   Smazat
 17. 23. prosince 1913 - Je vytvořen Federální rezervní systém (federální ani rezervní - je to soukromá instituce). Plánovalo se to na tajném setkání v roce 1910 na Jekyl Islandu v Gruzii skupinou bankéřů a politiků, včetně plk. Tím se převádí pravomoc vytvářet peníze od americké vlády na soukromou skupinu bankéřů. Zákon o federálních rezervách je spěšně schválen těsně před vánoční přestávkou. Kongresman Charles A. Lindbergh Sr. (otec slavného letec) varuje: "Tímto aktem se vytváří největší gigantická důvěra na Zemi." Když prezident podepíše tento akt, bude legalizována neviditelná vláda na základě peněžní síly, o které se prokázalo, že existuje při vyšetřování důvěry peněz. “

  1916 - Tři roky po podepsání zákona o federálních rezervách do práva prezident Woodrow Wilson poznamenává:
  "Jsem nejšťastnější muž." Svou zemi jsem nevědomky zničil. Velký průmyslový národ je řízen svým úvěrovým systémem. Náš systém úvěrů je koncentrovaný. Růst národa a všechny naše činnosti jsou tedy v rukou několika mužů. Stali jsme se jednou z nejhorších vlád, jedné z nejvíce kontrolovaných a ovládaných vlád v civilizovaném světě. Už to není vláda svobodným názorem, dále vláda přesvědčení a hlasování většiny, ale vláda podle názoru a nátlaku malé skupiny dominantních mužů. “ A tak to je dosud!

  OdpovědětSmazat
 18. 19:33 Rozumem Rusko nepochopíš, společným metrem nepoměříš, Rusko je vždy k Bohu blíž, buďto v něj věříš, nebo nevěříš. Já v něj věřím protože nám zachránilo prdel jinak jsme tady nebyli ani náhodou. Dej pozor aby nejeblo tobě, nevím čím to je že ten kdo nemá pravdu musí být vulgární, já to nemám zapotřebí. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 19. Moje řeč. Hej hou. Praděda.

  OdpovědětSmazat
 20. Česko a zhroucený domeček z čínských karet

  Báječné česko-čínské vztahy berou za své snad rychleji, než se hladová panda stihne zakousnout do šťavnatého bambusu.
  Vypadá to, že „nepotopitelná letadlová loď“ pro čínské zájmy v Evropě, jak nazval Českou republiku servilně Miloš Zeman, dostala zásah pod čáru ponoru.

  Poslední ranou byl návrh vedení hl. města vyjmout z partnerské smlouvy s Pekingem klauzuli o tom, že Praha uznává politiku jedné Číny.
  Peking něco takového nechtěl ani slyšet (ostatně politika jedné Číny je i součástí české zahraniční politiky), v reakci začal rušit vystoupení hudebních souborů z hlavního města; včetně Pražákova kvarteta pouze pojmenovaném po zakladateli Josefu Pražákovi.

  Čínský velvyslanec pak musel na kobereček k ministru kultury Zaorálkovi, který setkání poněkud nediplomaticky jednání ukončil tím, že práskl dveřmi s tím, že řečí pana velvyslance už nemohl dále snášet.
  Spor se vyšponoval až do fáze, kdy partnerskou smlouvu s Prahou vypověděl Peking a velvyslanec Čang Ťien-min pohrozil, že „Praha pocítí újmu svých vlastních zájmů“.

  Tvrdík do manažerské rakve
  Číňané prý plánují některé nedávno halasně otevřené přímé lety do Prahy přesměrovat raději do Chorvatska. Pokud to bude znamenat, že dorazí méně čínských turistů, Praha (a Český Krumlov) si možná spíše oddechne. Z přílivu turistů stejně do značné míry těžily opět čínské firmy.

  V rámci odvety má být prý ovšem zastaveno financování fotbalové Slavie Praha. Tak aspoň pravil ve věcech čínských obvykle dobře nabrífovaný český prezident.
  „Slavia byla nejúspěšnější čínská investice v republice. Bohužel jedna z mála úspěšných, čehož lituji. O to více jsem ale obdivoval vzestup klubu a jeho úspěchy,“ řekl Zeman ve své talkshow u Jaromíra Soukupa v televizi patřící z poloviny Číňanům.

  Ano, čínským investicím se tu vedlo asi stejně bídně jako Spartě v lize. Spíše ještě hůře. Vzývaná CEFC se ukázala býti prázdnou skořápkou jedoucí na dluh, který nedokázala splácet.
  Skutečné investice se nekonaly.

  Pokud Čína skutečně stopne podporu Slavie, bude to i poslední hřebík do rakve neslavného pročínského manažerského působení J. Tvrdíka.
  Fiasko CEFC, zatčení Zemanova čínského poradce Jie Ťien-minga v Číně, skandál s vyhnáním zástupce Tchaj-wanu z recepce na českém Ministerstvu průmyslu, kauza Huawei, lživá interpretace toho, že se premiér Babiš na schůzce s čínským velvyslancem za varování NÚKIB Číně omluvil, zrušené Česko-čínské investiční fórum, uzavření Institutu Nové hedvábné stezky… To jsou kameny v mozaice rychle chřadnoucí vztahů.
  Stačila pak jedna nechtěná věta ve smlouvě mezi Prahou a Pekingem a upachtěně sestavený česko-čínský domek se rozsypal.

  Obavy v Home Creditu?
  Do výčtu toho, co se nepovedlo, patří i zcela komunikačně i obsahově nezvládnutá smlouva o spolupráci mezi Univerzitou Karlovou a Home Creditem, z níž po široké kritice rychle sešlo. Roli v odporu veřejnosti hrály i obavy z toho, že by soukromá firma mohla chtít tímto způsobem omezit kritiku ze strany sinologů sdružených v projektu Sinopsis (s nímž HlídacíPes.org spolupracuje).

  Když Evropskou ulici před třemi lety lemovaly čínské vlajky a Miloš Zeman vítal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a sázel s ním strom přátelství, vypadalo to, že to bude s Čínou na věčné časy a nikdy jinak. Stačily tři roky a jeden pirát a vše je úplně jinak.

  S ohledem na to, že sem Číňané nic nepřinesli, Česko jako takové mnoho ztratit nemůže (ostatně i český export do Belgie je dvakrát vyšší než do celé Číny). Tedy s výjimkou fandů Slavie.
  A dost pravděpodobně s výjimkou firmy PPF, respektive Home Credit, které s ohledem na obor svého podnikání v Číně nezbytně potřebují politickou podporu, českou i čínskou.

  Naštvaný Peking, to znamená pro Home Credit v tvrdě regulovaném odvětví nebankovních půjček v Číně (která je pro firmu klíčovým trhem) potenciálně značný problém, bez ohledu na to, že firma má oficiálně své sídlo v Nizozemí.

  Robert Břešťan

  OdpovědětSmazat
 21. 1:13 Do puntíku s váma souhlasím. Naprosto pravdivé a přesné vyjádření situace která je. Pouze někteří si nechají naočkovat žloutenku a přešít oči,zvláště ti na hradě, co kdyby náhodou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.