Reklama

neděle 6. října 2019

Dogmatismus

Karel Gott v Lucerně (autoportrét)
V pozadí ho poslouchá i Luciano Pavarotti
Stanislava Kučerová
6.10.23019 ČeskéNárodníListy
Karel Gott odešel. Národ truchlí. Písně, písničkáři a zpěváci byli v každé době lidu pro potěchu i pro povzbuzení. Jen investigativní novináři teď mají nelehký úkol. Kam vlastně ten věčně "zlatý slavík" patřil? Zpívat uměl, o tom nelze pochybovat, ale co říci o jeho politickém přesvědčení? Jednou tak, po druhé zas jinak? Jaké hodnocení si vlastně zaslouží?


Byl s námi nebo proti nám? Který režim vlastně byl ten jeho? Investigativní novinář to má skutečně moc těžké. Je totiž dogmatik. Zná jen teze a antiteze. Nezná syntézu. A ta je právě pro mnoho lidí charakteristická a určující.

Pamatuji si politické spory o básníku Jaroslavu Seifertovi. Tehdy jeden z mých učitelů řekl:" Měl výhrady, ale byl levej." Neplatí to svým způsobem i o Karlu Gottovi? 

 Ale dovolí nám to investigativní novinář? Dovolí nám ten akcent na postoj člověka všelidské shody, míru a pohody i s tou levicovostí a s mnoha výhradami?


Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.

139 komentářů :

 1. Komousi se snazi si privlastnit Karla Gotta.
  A proto je dobre pripomenout jeho provolani na balonu Melantrichu v listopadu 89:
  Komunisti vsech zemi, vylizte si prdel!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tak. A taky veřejnou podporu v předvolební kampani Klause a ODS v roce 1998.

   Smazat
  2. 18:49
   Kde jste takovou ptákovinu sebral, vy PAKO? Vy jste se v roce 1989 ještě pohupoval tatínkovi ve varlatech, že ano? Takovým lze nabulíkovat kdeco.

   Smazat
  3. Něco tak odporného může napsat jenom oplzlá, sprostá svině anonymně 18.49. Pan Gott byl velmi slušný člověk, a tak sprostá slova by nikdy nepoužil - takoví sprosťáci jsou odchovanci socializmu, dnes staří páprdové, kteří, ačkoliv by se byli taky snažili lhát, krást, a podvádět, dělali to blbě, a zůstala z nich malá hovna ve vysoké trávě. na starý kolena zajištění důchodem dřepí u počítače, sázejí na diskuze sprosté a oplzlé urážky a uchcávají blaženosti. Proti vzteklině existuje očkování, jinak na ní lze i chcípnout - víš to, anonyme 18.49?

   Smazat
  4. Kam vlastně ten věčně "zlatý slavík" patřil? Zpívat uměl, o tom nelze pochybovat, ale co říci o jeho politickém přesvědčení? Jednou tak, po druhé zas jinak?
   Jaké hodnocení si vlastně zaslouží?

   Väčšina sa iste zhodne na to že to najvyššie.
   Krásne nám spieval.

   To je ako s tým experimentom s dvoma izbovými rastlinami. Keď k ním krásne hovorili a spievali im krásne kvitli a darilo sa im.
   Keď im dlhodobo škaredo nadávali a šikanovali ich, mali zvesené listy a odumierali.
   Tu si ten experiment môžete pozrieť:
   https://ac24.cz/-/co-se-stane-kdyz-budete-30-dni-sikanovat-pokojovou-rostlinu-experiment-vzbudil-rozruch?redirect=%2F

   Smazat
  5. 18:49 a 18:52. Tak vy tu diskutujete sám se sebou... Fakt vám nevadí, že jste tu všeobecně pokládán za vola?

   Smazat
  6. Proč ty jalové spory, kam Gott patřil? K čemu? Myslím, že on sám to kdysi svou formou vyjádřil: "zůstanu svůj..." a to ho charakterizuje asi nejlíp.
   V.

   Smazat
  7. 18.49 - jste hulvát a nikdo Vám nepomůže. Gott měl svůj postoj a nenechal se ovlivňovat okolím. Za to herečka či ministr kultury myslí jen na svůj prospěch.

   Smazat
  8. 8:23...Líp bych to neřekla!
   Byl vysoko nad těmi žabomyšími půtkami,neměl zapotřebí "dělat do politiky".
   Ani před hadrákem,ani po něm.
   Helanov

   Smazat
  9. 9:24 Děkuji.
   A zbývá dodat, že žádný interpret se nevyhne období, kdy je jeho tvorba z různých důvodů slabší, a naopak má období, kdy dělá hit za hitem. To se samozřejmě nevyhnulo ani Gottovi.
   Zjednodušeně lze také říct, že K. Gott měl štěstí na dobré a výborné skladatele, textaře a hudebníky. Nebo naopak - dobří skladatelé, textaři a hudebníci s manažerskými dovednostmi a s citem pro kumšt si už v 60. letech uvědomovali jeho potenciál a chtěli ho získat do své "stáje". Já si třeba nedovedu představit, že by se např. Svoboda zahazoval s takovou nulou, jako byl Tofi, Muchová nebo moderní umělci 3. řádu, trapně zpívající v TV reklamách.
   A když už jsme u toho tahání politiky, "demokratického" kádrování, pomluv a vyřizování si účtů - to současným investigativním pisálkům, ideové ochrance a podobné morální spodině nevadí např. vrchol socialistického nevkusu v hudbě pro dospívající děvčátka a puberťáky vůbec, slizký had, vtírající se kamkoliv, kde se může přihřát na něčím úspěchu? Ano, mluvím o M. Davidovi a jeho guru Janečkovi.

   Smazat
  10. Pan Gott byl v první řadě zpěvák. To, že se "nesral veřejně do politiky" bylo jeho plus po celý život! Nebo snad vadí to, že nebyl v "disentu"?

   Kolik bylo, je a bude takových, o kterých ani neušíte jaké mají své politické názory?

   Víte, když "někdo" chce najít na druhém špínu, tak si ji třeba i vymyslí, hlavně, aby poškodil dotyčného.

   Proto se divím, že jeho soukromé názory na život jsou brány jako jeho "minus".

   Když chce někdo někoho kritizovat, tak by si měl kriticky sahnout do svého svědomí! To v první řadě!

   Znáte to přísloví o smítku v oku?

   Smazat
  11. kam patři a s kym se kamaradi a na schuze nechce chodit to je sralo a prudilo ze všeho nejvic ale co mohli dělat valuty vozil někdy vic jak lecktery podnik tak ho museli nechtat tak jak je hlavně nenasrat aby neutek podobnost s dnešnimy samozvanymi kadrovaky je čistě nahodna přestože někteři jsou byvali bolševici dnes v demožumpě

   Smazat
  12. 20:55 Líp bych to nevyjádřil! Takhle umí jedině místní odulci*) "diskutovat"! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  13. Blbečku od Novotného a proč jsi se zde nepodepsal sám co. Já ti pevně věřím že je ti milejší udavčka STBačka komunistka Chramostová než národní poklad Kája Gottů chááá. Nejlépe by jsi učinil kdyby jsi si šel nakopat pr*el chááá

   Smazat
 2. Naznačuje snad paní Kučerová, že Karel Gott by levičák, nebo dokonce komunista? No, přání otcem myšlenky. Pozůstalý majetek se odhaduje na miliardu korun, jeho manželka se skrývá v současnosti u Gottova velkého kamaráda, krále hazardního průmyslu Tsoukerníka, který má na svědomí jistě mnoho zničených životů. To bude asi také velký komunista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, Šousterník, to komousi vzteky puknou.

   Smazat
  2. Ad 18:51
   Jak vás tohle napadlo?
   Karel Gott byl ČLOVĚK, a jenom to těm dnešním dalším grázlům vadí a bojí se toho!!

   Smazat
  3. A ty už jsi vzteky prasknul páchnoucí vřede 18.58, nebo ještě budeš chvíli psát svoje sprostoty, než tě narazí na kůl?

   Smazat
  4. 20:50

   Asi tak. Neměl potřebu zneužívat své bohatství(které nikde neukradl, ale sám jej svými schopnostmi vytvořil), k prosazování své vůle a ovládání lidí. Neměl potřebu hrát si na něco víc, být arogantní a domýšlivý, jako kdejaký maloměšťák, kterému tatínek zanechal nakradené dědictví z 90 let.

   Smazat
  5. Vždyť hnis nenávisti, který vyhřezl z útrob "pražské kavárny", sám o sobě svědčí o tom, že Gott je stále sral především svými názory a činy. Ne každý bohatý či zbohatlý člověk musí být nutně pravičácké egoistické hovado.

   Smazat
  6. 18:51...Nic nenaznačuje!!!
   Samozřejmě byl pravičák,měl mozek v hlavě.
   Ale jeho srdíčko bilo do leva,byl to soucitný,nesebestředný člověk.
   Helanov

   Smazat
  7. Paní Prof. Phdr. Kučerová, CSc, se prostě jen "politicky korektně" vyjádřila, jak už to naši akademici umí. Taková Chytrá horákyně - ani oblečená ani nahá, ani nepřišla ani nepřijela, ani tak ani tak.....takové mlhavé řeči prostě miluji. A Gott (i když pop není můj šálek čaje) byl, je a bude prostě národní symbol - jestli nalevo nebo napravo je v tuto chvíli naprosto irelevantní.). Tak je to, paní Kučerová.


   .

   Smazat
 3. Lidé hodnotí hudební přínos Karla Gotta pro celou společnost a ne jestli někdy v životě někde zaváhal pod neskutečným tlakem tehdejšího režimu. Taky několikrát přispěl miliony na výstavbu školek aj. - to ale investigativní šmíru nezajímá. Ostatně anibolševismu je dnes už tolik, že většina národa už toho má plné zuby stejně, jako před rokem 89 antifašismu. Jedni ideologičtí fanatici s tlamou plnou pravdy akorát vystřídali u koryt ty předešlé.
  Karel Gott je hodnocen většinou národa za svůj hudební um a ne za to, že v hlubokém totáči neutekl za kopečky a šel podobně jako Jarek Nohavica s kůží na trh. Oproti nejčistějšímu chartistovi Hutkovi a spol.
  Dnešní český investigativní novinář je totální střevo v tom případě, že si toto nedokáže srovnat v kebuli.

  Ostatně když britský princ William povýšil bubeníka slavné kapely Beatles Ringo Starra do šlechtického stavu, tak tam taky žádný pitomec neryčel, že na Ringa něco našel ze soukromí a musí to zveřejnit. Následujme morálku západu a ne morálku východu! Angažování státu je zde plně namístě!

  https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/ringo-starr-princ-william-rytirsky-titul-sir-mec.A180323_085215_lidicky_zar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. A co Kryl, ty debile, který utekl za kopečky a kterého se dnes stejně jako Gotta vy, komouši, snažíte přivlastnit?

   Smazat
  3. 19:28 - Nemám s rudejma nic společnýho ty prašivej náckovskej hajze. :-)

   Smazat
  4. 19:33

   Kde se ve vaší blbé palici zase vzalo to, že si nějací komouši snaží přivlastnit Kryla, hovado? Marná snaha přivlastňovat si a předhazovat lidu nějaké idoly se pojí se současným režimem. Ten je na úctyhodné osobnosti velice chudý a tak bere zavděk kdečím, třeba i vrahy a teroristy.
   Uznávaní lidé, jako byl Kryl, Karel Gott, nebo Nohavica se však tímto režimem zaháčkovat nedali. Proto mají u tohoto režimu značný škraloup.

   Smazat
  5. No - ten úchyl už tady zase na ostatní diskutující vytahuje čůráka. Sprostej, oplzlej, vzteklej, úchylnej duševní mrzák. Tak co, chudáčku, cítíš se uspokojen svejma urážkama?

   Smazat
  6. 19:33- jistě také víte, co o vás K.K veřejně deklaroval po návratu domů. Že se s vámi postkomunisty tu nedá žít. Aby neškodil, dali jste ho zabít, to se někdy osvětlí. Vy osobně jste stejným stylem adoroval Pepu Nose, který je již také na druhém břehu! Kdo vám tedy z minulých legend zbývá? Možná jen udavač a neúspěšný exulant, jehož jméno se mi příčí i vyslovit-Huťka, doplníte ještě někoho jiného?

   Smazat
  7. 22:45
   Dali jsme ho zabít? Už vám to vy ubožáku leze na mozek. To vy jste ho přinutili k 20 leté emigraci, vy špíno! To vy jste ho cenzurovali, to vy jste mu zakazovali činnost! Veškerá jeho činnost a snaha směřovala proti vám!
   A to, že se někomu nelíbí vývoj po roce 89 vůbec neznamená, že preferuje a adoruje váš předlistopadový komunismus a totalitu, jak se usilovně snažíte všem namluvit!

   A kdo že nám zbyl? Všichni. Důkazem budiž, že všechny umělce považujete za šmíru, pražskou kavárnu, havlérku apod. a zvracíte na ně co vám síly stačí.

   Smazat
  8. 19:33 Hele koho si chceme fašistickej pse přivlastnit? Pan Gott byl slušný člověk a proto ho máme rádi. Nebyl to hnusný zaprodanec jako holubová,mádl,bartoška a další exoti kteří ani Češi nejsou.

   Smazat
  9. 22:55-jistě K.K.dostal infarkt z radosti nad nabytou svobodou, kterou jste mu vybojoval Vy osobně, blbe. Ne tedy z rozrušení, že jeho a nás mnohých boj nabyl jiné dimenze.

   Smazat
  10. 20:59 Bezpochyby. A čemu se divíš? Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni. Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman. Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Smazat
  11. Západ je sám v řiti, vy nenávistný chytráku s IQ tykve. A bolševismus, greténismus, genderismus, ekoterorismus a všechy další ....ismy (ještě nehumánnější než marxismus-leninismus)tam bují jako ten bolševník.
   Ale mýliti se je lidské.

   Smazat
  12. 21:31- soucítím s Vámi nad 16:54 ale dotyčný je inteligentní, jen si netroufá dát v plén vzory, ke kterým je vhodné vzhlížet. Možná je si vědom, že jeho vzory jsou endemické, jako autor sám a nemá šanci pro ně získat většinu volbou, tudíž čeká na "příležitost". Trochu mi to vadí, vědomosti má, rétoriku zatím nediskutovatelnou.

   Smazat
 4. 19:33 - Karel byl a je pro normální, slušný lidi ty postbolševická smradlavá kreaturo:
  https://youtu.be/Ak8o5lSU6xQ

  OdpovědětSmazat
 5. Na rozdíl o mnoha zde diskutujících byl Karel Gott ČLOVĚKEM...

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě přidej proslov největšího myslitele lidstva a bude to OK.

   Smazat
  2. 20:04

   Jste příliš velký hlupák na to, abyste dokázal lhát věrohodně.

   Smazat
  3. Něco tak sprostýho určitě nezvolal, protože to byl slušnej člověk. Nikdy nebyl úchylný, duševně zmrzačený prase, jako jsi ty, anonyme 20.04. Zas už lezeš mezi soudruhy? Zas už si bez nich nedokážeš představit ani jeden jedinej den? Hnusnej pokrytče, na soudruhy nedokážeš zapomenout, taky jsi byl soudruh, teď už jsi jenom hovno. Vzals to za špatnej konec ale kdo za to může?

   Smazat
 7. Karel Gott byl ve svých politických vyjádřeních velmi opatrný. Důvod jednoduchý. Nechtěl si to rozoházet u svých fanoušků, u nikoho! Na jeho fanoušcích a obdivovatelích mu záleželo ať byl zleva nebo zprava ze severu nebo jihou. Podívejte na politickou angažovanost Svěráka. Jak byl národem oblíben skoro jako pan Gott. Jemu na všech svých příznivcích nezáleželo, stačí mu jen ty jeho z kafáče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gott byl "opatrný" ve svých politických vyhlášeních proto, že chápal a znal fakta, která ani dnes není spousta lidí sto pochopit a už vůbec akceptovat a věděl, že z blbci není možné diskutovat a o tak závažných věcech zvlášť...Spousta komediantů vyměnila během svého života dres a stranu několikrát, Gott ji nesměnil ani jedou, přesně tak, jak zpíval ve své písni "Zůstanu svůj"...

   Smazat
  2. 20:28 souhlas

   Smazat
  3. 20:28 Přesně.

   Smazat
  4. Tak tak. Gott byl tak opatrný a tak mu záleželo na přízni VŠECH fanoušků a mocipánů až tak, že by zcela jistě dobře prosperoval i za Hitlera. Tak moc zásadový člověk to byl. A to na něm místní komouši milují.

   Smazat
  5. 22:26

   Za okupace všichni pracovali ve své nebo nějaké jiné profesi, ale ne všichni měli potřebu pelešit se s nacisty jako některé herečky, nebo pořádat pro ně mejdany jako familie Havlů.
   Ne každý byl dostatečně odvážný na to, aby se dal ke komunistickému odboji. Jak vás tak čtu, vy byste určitě tím hrdinou nebyl.

   Smazat
  6. Sprostý idiot 22:26 říká "kdyby", ale kdyby v historii neplatí. Gott prostě nekolaboroval s Hitlerem, ty blbče, Gott byl slušný člověk a člověk velkorysý. Ty jsi jen hovno u cesty, které za chvíli metař uklidí, aby do něj lidi nešlápli.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 22:06
   Vy hovado tupé, fašisté byli jasně vyhranění, měli jasnou orientaci a cíl. Ti jaksi z podstaty nemohli být neutrální a nechtít si to nikde rozházet. Co vy jste za imbecila, to by jeden nevěřil.

   Smazat
  9. 23:06- Vy hnědé vemeno, až budete mít jméno, potom diskutujte, zatím jste jen trotl.

   Smazat
  10. 23:29
   Co je vám do mého jména, trotle? K čemu vám bude dobré?

   Smazat
  11. 23:33-máte pravdu, co je nám do slušnosti že?

   Smazat
  12. 23:06
   U fašistů by ti tato "skvělá" charakterová vlastnost najednou vadila? Proč, když u komoušů ne?
   Komouši neboli fašisti preto!!

   Smazat
  13. 22:56 Gott znal dějiny - ty skutečné, ne ty co nás učili a stále učí! I proto si pana Hitlera vysoko cenil a porozuměl jeho poslání. Věděl že historií hýbe především vůle velkých mužů a jakákoliv demokracie je vždy spojencem slabochů, kteří místo toho, aby Vůdcům s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, se jim pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Bolševismus je berličkou nízkých mužů s nízkými ambicemi, projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce i kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, přesahující péči o zdravé a silné, a to proto, aby se opět mohlo zařadit do stáda obecné uniformity masy. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy!"

   Smazat
 8. Místní komouši jsou opravdu skromní a nenároční. Stačí když jim někdo každý den nenadává jací jsou vlastizrádní špinavci a hned si dotyčného dotyčného přivlastní jako svého nejlepšího kamaráda, spojence a bojovníka za jejich myšlenky a zájmy :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:45 No vidíš. Všichni jsou tu komouši a ty jediný
   je stačíš všechny zlikvidovat.
   Drž se, tvá chvíle ještě přijde. Jako ta Adolfova.

   Smazat
  2. 22:45

   Vidíte, to jen vy neobolševici vyžadujete neustálé prokazování absolutní oddanosti ideologii, aktuálně neoliberální. Kdo není s námi, je proti nám!
   Neustále dokazujete, že bolševismus nemá politické ukotvení, že je to jen charakterová vada.

   Smazat
  3. Velmi dobrý postřeh. Pražská kavárna jsou jen svazáci v nenávistném modrém dresu. A propos, ti svazáci v padesátých letech měli také vygumované hlavy a modré košile. Nic nového pod sluncem.

   Smazat
  4. 22:45- vedete monolog o sobě, žít či nežít? Všichni vás již opustili i ta paní Chramostová.Špatně jste si vyložili heslo i její, nebát se a nekrást za zkrácené vámi "nebát se krást".

   Smazat
  5. Tak samozžejmě, že "Fšeci kradnů", soudruhu Povolný. Podle sebe soudím tebe, viďte?

   Smazat
  6. 23:19- jak myslíte, nejsem soudruh ani váš v "kradnutí".Je mi Vás líto, když "podle sebe soudíte mne". Ač ateista věřím, že trest za zlo bývá občas odkládán na potomky.

   Smazat
  7. 23:47
   Souhlasím. Proto také všech vašich 5 potomků mají holé řitě.
   Svou falešnou lítost si nechte pro ty kdo o ni stojí.

   Smazat
 9. Gott byl příklad, jak by se ti všichni umjelci měli chovat.
  Nežrat politiku, nechat ji těm kteří jinou obživu neznají,
  a dělat plně to co umí.
  Většinou ti, co ze sebe dělají politiky, toho umění moc neumí.
  A po pár létech po nich pes neštěkne.

  OdpovědětSmazat
 10. Gott, Vodráčková, Zagorová, Zich apod. zabrali pro sebe za komančů zábavní průmysl, vždyť se to nedalo poslouchat. Normální desky se nedali v obchodě sehnat, byl to hnus.
  Vám se to vážně líbili ty jejich vodrhovačky, neřeknu ženský ale chlap co poslouchá Gotta :) ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:05

   Jsem chlap a líbí se mi všichni vyjmenovaní i mnoho těch, které jste opoměl. A asi nejsem sám, když nebýt těchto umělců, tak by současná rádia kromě pár bezperspektivně krátkodobých písniček, politické agitky a reklam, neměla co vysílat.
   To ostatně platí i o filmu.

   Smazat
  2. 23:18
   Sakra, jak je jen možné, že na Západě se bez těch komoušských odrhovaček, přihlouplých seriálů a filmů více než dobře obejdou?

   Smazat
  3. 23:22 nebude to tim,ze maji sve odrhovacky?

   Smazat
  4. 23:25
   Bingo! Ta jako my bychom měli své i bez komoušů. A lepší, protože by neexistovala cenzura pro závadné a monopol pro vyvolené jako Gott.

   Smazat
  5. Ptakovina...V Rakousku,Svycarsku a Nemecku byl take vyvoleny?

   Smazat
  6. 23:31

   Jen je mi záhadou, proč se "odrhovačky" těchto umělců tak často hrají i 50 let po jejich uvedení, zatímco na "umělecká veledíla" dnešních umělců, nespoutaných krvelačnými komunisty, mají životnost pár měsíců, maximálně let.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 0:15
   Nemáte pravu
   Lepší ako Gott a Walda Matúška či Vondráčková, Vašek Neckář, Petr Janda, Peter Novák a ďalší tu neboli.
   JEDNODUCHO NEBOLI!
   Goot spieval 60 rokov!
   Žiadny normalizační vyvolení speváci. Ale skutočné talenty. Tí to jednoducho vedeli
   A Gott spieval tak dobre že ho poznali v celom svete
   42 Zlatých Slávikov hovorí za všetko
   Našu mladosť definoval aj Beatles, Johny Keš, Pink floidi, Quni, Jackson, Elvis a ďalší a ďalší.
   Tak netárajte sprostosti.
   Karel Gott bol jedinečný pre nás lepší ako Sinatra. Počúvali sme v tej dobe všetko mali sme to všetko nazbierané a nahraté na magneťákoch a Gott utkvel v pamäti medzi svetovou špičkou a zapísal sa výrazne do sŕdc ľudí aj po 89 roku. Aktívne tvoril celých 60 rokov. Úžasné sú tak jeho prvé veci ako tie neskoršie i tie dnešné. Nepočúvali sme ho len zamlada ako Beatles ale aj dnes no Beatles už dávno nie sú a počúvame ich zriedka. Gott tu však bol dodnes kontinuálne. Aktívne tvoril nahrával množstvo úžasných duetov s ďalšími úžasnými interprétmi s Luciou Bílou a ďalšími a ďalšími. Hral v scénkach na Silvestroch a neustále spieval.
   Trouba ste tu jedine sám.

   Smazat
  9. 23:31 "monopol pro vyvolené jako Gott". Tak to je ... blbost na entou. Máte soudnost? Chcete říci, že mu ÚVKSČ pronajalo na 7 měsíců pódium v Las Vegas (LV)? Že ti blbí amíci by chodili tak dlouho na "protekčního spratka"? Kolik měsíců v LV zpíval "politicky angažovaný" Klus (nebo uveďte svého "favorita")? Jděte na karaoke a předveďte pár písní srovnatelně jako Gott, Černoch, Zich, Zima!

   Budete se muset smířit s tím, že mu osud (bůh, vyšší mocnost) nadělil schopnost skvěle zpívat, ale hlavně sám a svou pílí se nezahrabal a poctivým každodenním tréningem se stal Mistrem. Vybral si popmusic. Že mám raději a víc poslouchám Párply, Zepelíny? Gott mne stejně neuráží. Bylo je a bude spousty hvězdiček, které své možnosti a nadání nerozvíjejí a promrhají, prochlastají nebo prodrogují. To, že jste jednou uvařil česnečku, kterou všichni u stolu vychválili, z Vás Michelinského kuchaře neučiní. Jen každodenní práce a srovnání s konkurencí Vám dokáže dát věhlas.

   Gott byl zpěvák a zpíval. Něco bylo skvostné, něco méně povedené, ale celkově stále nad průměrem. Vy však posuzujete jeho "apolitičnost". Chodíte do jedné restaurace kvůli opakované spokojenosti s jídlem a dobře načepovanému pivu nebo kvůli protiruským názorům kuchaře a jeho pomocníků. A chodíte si to tam užít, udělat si pěkný večer nebo se politicky hádat s kuchařem a na.rat?

   Smazat
  10. 7:52
   Absolútny súhlas.
   Práve včera ma pobavil film s tou Gottovou faninkou a Karlom Šípom. Videl som to akurát teraz prvý krát a mohol som tak trochu nahliadnúť aj do súkromia v Gottovej vile. Tak že vedel pobaviť aj takýmto spôsobom. Dosť hral aj vo filmoch v rozprávkach a popri tom všetkom a v poslednej dobe i v silvestrovskej zábave a vtipných scénkach a ešte i maloval a to celkom schopne. Tak že bol naozaj veľmi činorodý a aktívny umelec.
   Nikto z nás mu nezavidí bohatstvo ktoré nahromadil preto že to bola adekvátna odmena za jeho umenie. Za Socializmu šli jeho zárobky do štátneho rozpočtu a prerozdelovali sa kde bolo treba aj do zdravotníctva a školstva. On sám všemožne finančne podporoval výstavbu škôlok a pomohol osobne mnohým ľuďom i organizáciám.

   Smazat
 11. Karel Gott byl pěvecký bůh a i když jsem ho neznala osobně, tak i z rozhovorů s ním v médiích bylo znát, že je to moudrý a laskavý člověk. Svou práci, kterou miloval, dělal na 200 % ! Měl skoro vždy úsměv ve tváři. Mám pocit smutku a ztráty. Pro ty, co ho špiní i po smrti, když se nemůže bránit...doufám, že Peklo existuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebyla vy jste zrovna jednou z těch kdo posmrtně špinil Havla? Kdo špinil Čáslavskou a mnohé další? Být vámi tak bych si tu existenci pekla raději nepřál.

   Smazat
  2. 23.27 Ono je spinit a spinit...Vy asi nemate moc rad pravdu,ze?

   Smazat
  3. 23:27
   Mně se líbí, jak vy máte zažité to kádrování do morku kostí, takže se od něj nedokážete odpoutat přesto, že o člověku nevíte vůbec nic.
   Vy se za žádného režimu neztratíte.

   Smazat
  4. Jsem zvědav na srovnání pohřbu Gotta a Chramostové. Havel se až na fanatiky z televize a rozhlasu nikdy neoslavoval. Každý si dával pozor, aby nebyl za blba, kdyby něco řekl ve prospěch Havla.

   Smazat
  5. 0:35 Myslíš si, že pohřby jsou olympijské hry, nějaká soutěž v něčem? Vy, rudí fanatici jste opravdu neuvěřitelní psychopati.

   Smazat
  6. 23:27- Toho dobytka Havla nemusel nikdo špinit, on si v tom vystačil sám...

   Smazat
  7. 1:56
   Chápu, že vás přepadá zoufalství z toho, jak to bude vypadat navenek když vaše ikony zastíní projevy úcty českého národa k člověku, který se s tímto režimem nezašpinil, kterého si nedokázal zaháčkovat a ukrást pro sebe. Padají na vás jedna rána za druhou. Začínáte se vy, neobolševici stávat otloukánky a to je moc dobře. Také je načase. Spolčování se s vámi se stalo pro lidi s důstojností vysoce rizikovým, jte jako postižení prašivinou.

   Smazat
  8. 9:28
   Nezašpinil ses tímto režimem? No tak ty jsi dobře vymatlané, rudé pako! Z Gotta, který díky režimu nashromáždil miliardový majetek, který v podpořil revoluci, která podpořil ODS a Klause v roce 1998 ve volbách, který vystupoval zhusta na korporátních večírcích, atd atd, ještě uděláš nakonec komunistického odbojáře a disidenta:-D

   Padá na nás jedna rána za druhou a jsme otloukánci? No na to, že tady právě vy už 30 let neustále bolestně kvičíte jak píchlé svině, jsou to docela odvážná slova :-D

   Smazat
  9. 9:37
   Odstranění vlády jedné strany a svobodu vyjadřování nechtěl jen Gott, ale většina národa, vemeno. Toto národní úsilí nepřísluší vám, to se vám ukrást také nepodaří. Jako automechanik také opravuji auta těm, kdo si opravu objedná. Ať je to milionář, nebo dělník, pablbe.
   Přečtěte si svoje výrony a pak si zkuste aspoň sám sobě upřímně odpovědět, kdo tady bolestně kvičí, vy milionová chvilko nenávisti.

   Smazat
  10. Podle mého názoru, KG byl především profík a to po všech stránkách. Že byl špičkový zpěvák o tom žádná. Měl talent a stále chodil na hodiny zpěvu, i když už měl ve sbírce pár Slavíků. Stále pracoval na sobě i na možnostech svého uplatnění. Zkusil to zde, zkusil to ve východním bloku, zkusil to v západním bloku, zkusil to i v USA. Spolupracoval se zdejšími nejlepšími autory. Toto vše není možno dělat, bez přízně mocných. On to věděl, našlapoval opatrně, zdarma zpíval i židovské obci a mohl být slavný. Jinak politická moc se neštítí zadupat i sebevětší talent, pokud se projevuje proti ní.
   Proto jsme našlapovali opatrně všichni, i když bez talentu jsme to tak daleko nedotáhnuli. Takže také drtivá většina populace nemá právo ho kritizovat za ty jeho tance. On si zasloužil všechna ta státní ocenění (zasloužilý umělec, národní umělec, ..), neboť udělal pro dobré jméno naší země ve světě možná více, než většina průmyslových, nebo obchodních firem. P.K.

   Smazat
  11. 9:37 Nejdříve si pořádně promyslete, co napíšete. Nějak to vaše spílání nedává smysl.

   Smazat
 12. Havel sklamal hovoril o králikárňach a o tom že nezamestnanosť nebude. A dnes sme radi že máme tie králikárny aj na nezamestnanosť prišlo a všetko čo k tomu patrí milióny exekúcií, plné mestá bezdomovcov, vzostup kriminality a samovrážd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havel zklamal pouze naivky, které uvěřily těm kecům od pohledu pobudy vynořivšího se z ničeho. Prakticky vše, čím jim mazal med kolem huby, se stalo pravým opakem. To bylo keců jak společnost musí být mnohem sociálnější, jak všichni musí mít stejný přístup k lékařským specialistům, jak papaláši nemají jezdit v limuzínách ale MHD, jak komunisti brzdí hospodářství, jak je stát zadlužen...
   No jo, kritizovat umí každý blbec a Havel navíc věděl, že slibem nezarmoutí.

   Smazat
 13. I komunistka Chramostová bude mít pohřeb se státními poctami. To je již k popukání jak se ti bývalí komouši "disidenti" nestydí. Mě kluka z vesnice lámali v mích 20 letech abych k nim vstoupil, nabízeli mi i rodinný domeček ale já neselhal tak jako již ve svých zralá Chramostová dokonce z PRAHY či komunista Rychecký, Sokol či komunista Svěrák, a jiní bývalí členové KSČ. Proto se jen chechtám když čtu jací to byli DISIDENTI cháááá bojovníci proti totalitním režimům chááááááááá Ať jdou ti šmejdi do pr…. a to i se státními poctami chááááá

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zves je k tobe domu?

   Smazat
  2. Chramostová nebyla jen komunistkou a to přesvědčenou a to již od mladých let, kdy hrála se Švorcovou v budovatelských filmech. Ona totiž byla spolupracovnicí STB a hodně aktivní a donášela na své divadelní kolegy. To, že byla aktivní spolupracovnicí STB, to zamlčovala do poslední chvíle v domnění, že se na to nepřijde, až vyšli "Cibulkovy" seznamy bylo vymalováno a Chramostová se psychicky zhroutila a začala kolem sebe šířit atmosféru pomýlenosti a nakonec vymyslela historku, jak ji ke všemu ti zlí komunisti donutili a začala zdůrazňovat, jak podepsala "Chartu", což bylo součásti krytí pracovníka STB Chramostové, aby mohla nerušeně pracovat mezi disidenty a donášet na ně, což Chramostová prováděla. Byla to totiž komediantka, ne jenom na prknech znamenající svět, ale komediantka se vším všudy. Z lidí, jako je Chramostová se ostatním musí chtít, obrazně řečeno, jenom zvracet. Celá "Pražská kavárna" bude truchlit za externího pracovníka STB a členku komunistické strany Československa a za její podlost, jinak se to ani říct nedá, bude mít pohřeb se státními poctami. Pražská žumpa, to se taky jinak říct nedá, má z toho ostudu, ale oni mají všichni hroší kůži, protože co? Protože oni jsou všichni jedna velká žumpa.

   Smazat
  3. Však to celý byla jen komedie, ten Plyšák! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
  4. 17:05- tak neočumuj a nějakou tu pořádnou kontrarevoluci udělej, namísto toho blbýho kecání...Postav nějakej folkšturm ze svejch vožralejch kámošů a pusť se do toho, žádná "Hofnmannova skupina branných sportů" z reichu s haknkrajcem na mercedesu nepřijede, ale hordy negrů s ptákama, jako bejzboulový pálky a těma vám namlátí co se do vás vejde, vy jedni echtovní komunistobijci z polepšovny a 4. cenový...He !!

   Smazat
  5. 17.05 Možná ,že by komouši v 89 . pověsili tebe !

   Smazat
  6. 17:52, vždyť je to jen obyčejnej primitivní nácek se zapařeným řitním otvorem. Bolí ho to a on plive okolo sebe zelenej vzteky.

   Smazat
  7. oprava času: 17:52

   Smazat
  8. 19:08 To ty sám ani to mít nemůžeš, putlerpšouku, neb jsi pouhým dvojmolekulovým shlukem plynů vypouštěným ze smradlavý lejnolíhně tohodle škaredýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  9. P.S. Na snímku je přímo zachycen okamžik tvýho opakovaného příchodu na svět!!!☺

   Smazat
  10. 18:03 Sotva, páč byli sami na řadě! Ale pozdě, bohužel. Pokud by rudí Mongolci byli v roce 41 definitivně vymazáni, pak by Češi byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Tudíž problémy se kterými dnes marně zápasíme by vůbec nenastaly! A tady idioti z NR hasí a hasí a vůbec je nenapadne, že jejich boj je marnej, že byl prohrán definitivně už v roce 1945!

   Smazat
 14. Zase se tu všichni ukazujeme, jací jsme "odborníci" na hodnocení čehokoliv.
  Hodnocení Karla Gotta milerád přenechám hudebním kritikům, kteří by na to měli být fundovaní a jiné hodnocení je snad zbytečné.... Buď je mi sympatický nebo ne, buď jeho písničky (zdaleka ne všechny) poslouchám, nebo neposlouchám. Prostá logika věci by vždycky měla být na místě, si naivně myslím...
  No, v každém případě za mě - byl to slušný člověk, který spoustě lidem pomohl a navíc měl zdravé názory, které pochopitelně spoustě lidem vadí. Fascinuje mě, že jeho negativními kritiky jsou skoro všichni, kteří nic neznamenají. To asi vypovídá za všechno. A propos - pro mě byl důležitý tím, co dělal, jak to dělal a komu všemu dělal radost. Jeho soukromí byla jeho SOUKROMÁ VĚC, dámy a pánové. Taky se nechodíte klanět popelářům, když vám vyvezou popelnici a když Gotta nemusíte, neposlouchejte ho. Ostatně tahle selekce mi hodně usnadňuje život; víte, jak je pohodlné vědět, koho resp. jakou muziku si pustím a jakou slyšet nechci?

  OdpovědětSmazat
 15. Byla tu zmínka o Gottvaldovi a Havlovi
  Jedno sovnání těch dvou vyjde nastejno.

  Oba dva něco slibovali LIDEM V CELÉM NÁRODĚ, a oba VĚDOMĚ LHALI!!!!!

  Kdo má trochu rozumu, ten ví, v čem spočívalo to obelhání celého národa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:35 no ty toho rozumu opravdu už moc nemáš

   Smazat
 16. Chramostová nebyla jen komunistkou a to přesvědčenou a to již od mladých let, kdy hrála se Švorcovou v budovatelských filmech. Ona totiž byla spolupracovnicí STB a hodně aktivní a donášela na své divadelní kolegy. To, že byla aktivní spolupracovnicí STB, to zamlčovala do poslední chvíle v domnění, že se na to nepřijde, až vyšli "Cibulkovy" seznamy bylo vymalováno a Chramostová se psychicky zhroutila a začala kolem sebe šířit atmosféru pomýlenosti a nakonec vymyslela historku, jak ji ke všemu ti zlí komunisti donutili a začala zdůrazňovat, jak podepsala "Chartu", což bylo součásti krytí pracovníka STB Chramostové, aby mohla nerušeně pracovat mezi disidenty a donášet na ně, což Chramostová prováděla. Byla to totiž komediantka, ne jenom na prknech znamenající svět, ale komediantka se vším všudy. Z lidí, jako je Chramostová se ostatním musí chtít, obrazně řečeno, jenom zvracet. Celá "Pražská kavárna" bude truchlit za externího pracovníka STB a členku komunistické strany Československa a za její podlost, jinak se to ani říct nedá, bude mít pohřeb se státními poctami. Pražská žumpa, to se taky jinak říct nedá, má z toho ostudu, ale oni mají všichni hroší kůži, protože co? Protože oni jsou všichni jedna velká žumpa.
  Lidi jako Chramostová musí skončit v pekle a smažit se do konce světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chramostová je SVINĚ,jako exsoudružka Šiklová!!!!

   Smazat
  2. Co ti paní Chramostová udělala?

   Smazat
  3. 12:21
   Byla stejná udavačka,jako její velkej vzor VODKOVIČ HAVEL!

   Smazat
  4. Anonymní7. října 2019 11:50
   Herečku Chramostovou nemusím, je na můj vkus příliš afektovaná. Takže nijak citově neprožívám, zda byla komunistka, disidentka, liberálka.
   Jenom na jejím příkladu mi přijde už nesmyslné, stále plivat na ty ubohé jedince, které moc zmáčknula a přinutila k nějakému podpisu. Kritizovat může pouze ten, který si tím procesem také prošel a nikdy nic nepodepsal, je-li někdo takový. Mnozí jsme sice nic nepodepsali, ale nebyli jsme natolik významní, aby o náš podpis příliš usilovali. Např. mě stačilo říct, že se necítím být na to zralý, vstoupit do KSČ.
   Ti, kteří se tímto znásilňováním občanů zabývali, ti skuteční Stbáci, pohlaváři strany a jejich potomci, jsou dnes důstojní veřejní činitelé, nebo kapitáni průmyslu. Ti jsou vítězové hadráku a stále štvou společnost proti „donašečům“, fízlům a tzv. Stbákům, aby sami zůstali mimo pozornost. P.K.

   Smazat
  5. 12:48 A koho udal Havel?

   Smazat
  6. 12:56

   Pokud si někdo neudělal kopie, tak to už asi nikdo nezjistí, vzhledem k nařízení ministra vnitra Richarda Sachra z 2.4.1990:
   Vyjmout z ústřední evidence SEO VOS FMV evidenční karty, které se týkají
   a) prezidenta republiky,
   b) členů federální vlády, vlády České republiky a vlády Slovenské republiky,
   c) poslanců Federálního shromáždění,
   d) poslanců České národní rady, Slovenské národní rady a předáků politických stran.
   2. Vyjmout archivní materiály uložené v operativním archivu SEO VOS FMV, které se vztahují k výše uvedeným osobám.
   3. Uložit registrační protokoly do plechových obalů a tyto zapečetit. Změny v registraci řešit náhradním způsobem s využitím
   lístkovnice a na počítači.
   4. Evidenční karty, archivní materiály a registrační protokoly uložit do zvláštního fondu SEO VOS FMV.
   5. Okamžitě signalizovat ministru vnitra ČSFR všechny případy, kdy lustrace směřuje do okruhu osob, uvedených v bodu 1 tohoto
   pokynu.

   Smazat
  7. 15:20 Dobrá, zopakuji tedy svou otázku znovu, koho udal Havel?

   Smazat
  8. 15;30
   Jméno Jiří Dientsbier st.ti něco říká ty havlozblblo?!

   Smazat
  9. Nevím koho udal Havel ale jistě vím, že Havel zneužíval peníze zaslané západem na podporu disidenství v Československu a místo toho aby je přerozděloval, tak jak bylo dohodnuto, tak si je nechával pro sebe a to mu hodně disidentů nemohlo nikdy zapomenout. Žil si jako prase v žitě s přepychovým bytem na nábřeží v Praze a obrovskou chalupou na venkově, denně ožralý, prohulený si hrál na bohéma, umělce, spisovatele a dramatiky a přitom to byl ubohý, špatný kulisák. Že to byl prominent o tom se nedá polemizovat a vědí to i vězni z Pankráce a Ruzyně,kteří by mohli povídat jak Havel měl vlstní vybavenou celu jako Al Capone.

   Smazat
  10. 15:30
   Pokud si někdo neudělal kopie, tak to už asi nikdo nezjistí, vzhledem k nařízení ministra vnitra Richarda Sachra z 2.4.1990.

   Smazat
  11. Jiří Dienstbier st. byl jeho velký kamarád, nikdy nebylo zveřejněno, že by ho Havel udal.
   Bohužel se pana Dienstbiera už nelze zeptat, takže znovu. Koho kdy udal Havel?

   Smazat
  12. 17:37
   Proto mu ten udavačskej zmrd nebyl na pohřbu.....kamarádovi?!!!!!
   A že toho šmejda línýho nenáviděla vlastní matka,že jím pohrdal i vrah Mašín....to taky NECHCEŠ VĚDĚT???!!!!

   Smazat
  13. A já se bláhově domníval, že se dozvím, koho Havel udal.

   Smazat
  14. 22:31

   Takový mimořádný charakter by jistojistě nikdy nikoho neudal, snad ani kdyby ho mučili. Kdyby udal, už dávno by to všichni věděli i v té nejzapadlejší díře, to dá rozum.

   Smazat
  15. 12:48 Nezapomínej že to byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 17. Karel Gott byl hlavně rozumný člověk, který toho věděl velice mnoho o zpěvu a uměl sám božsky pěvecké řemeslo a do politiky se nemíchal, pokud ho někdo neznásilňoval. On byl pravý opak pražské kavárny, která své povolání neovládá, ale zato nebo proto vstupuje s idiotskými představami do politiky, aby si vysloužila dotace, dotace a dotace, které budou plnit jejich soukromé kapsy penězi daňových poplatníků. A ta hrůza, že by se ty kohoutky vydržující parazity mohly uzavřít, je žene do náruče také bohatě korumpujicího kapitálu. A komu pak pochlebuje a poklonkuje zkorumpovaný, svému dárci, zločinnému kapitálu, nebo jeho obětem, občanům?

  OdpovědětSmazat
 18. Je ještě někde k mání podpisový arch té charty, že bych se
  taky podepsal. Mám to za pár a mít pohřeb zadara by se hodilo.
  No, pokud to s těmi pohřby těch disi bude pokračovat, tak bude muset Babiš zřídit nové ministerstvo a také novou kapitolu rozpočtu.
  Takových Chramostových je tu ještě háfo. Taková Šiklová to
  má zřejmě už také na dohled, a Zaorálek s Rychetským určitě
  nezaváhají.

  OdpovědětSmazat
 19. Nějak se zapomíná a přehlíží zásluhy také veledíla "Dva tisice slov" z r. 1968. Ten pamflet vlastně odstartoval 21. srpen. Podobně jako chartu, podepsali i toto dílo především "komunisté sekerníci", tedy ti, co v únoru 1948 obrátili jako na obrdlíku z ulptrapravice na ultralevici a přinesli pak pro budování socialismus osudná a ostudná léta. Nezapomínejte na tuto skupinu "vždy skalních" obhájců nejdříve všeho špatného za socíku a dnes všeho špatného za kapitalismu. A jsou to lidé, kteří jsou v naklonování zase v čelných funkcích třeba Prahy, "tradičních" partají, ministrů, soudců, senátorů či poslanců a zase dělají pro sebe a pod sebe a proti lidem, humanitě, spravedlnosti a právu! Holt kapitalističtí sekerníci v Praze, v pražské kavárně, na Praze 5. Vlastně nic se nezměnilo, pokud jde o charakter a chtění mnohých politruků. Moc jim kalí zrak, sluch i mozek!

  OdpovědětSmazat
 20. Komouška a udavačka STB Chramostová bude mít pohřeb na státní útraty a to se za ní bere ještě další kovaný komouš Rychetský cháááá to jsme to tedy za těch třicet let dopracovali že cháááá Komouš komouše nepodrazí že chááá

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:36
   Ještě ty flundře udavačskÿ připnout Svatováclavskou orlici a bude komplet!!!!!☺

   Smazat
  2. 19:14 To si zas pleteš s tím tvým udavačským fotrem v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se tak hřát přízní velkejch rudejch soudruhů!!!☺

   Smazat
 21. Všimněte si co se děje v Honkogu, Iráku, Afganistanu, Venezuele, kde všude Američani organizují barevné revoluce přes takové Havly a Chramostové. Dokud bude vládnout Amerika se svým astronomickým dluhem bude na světě špatně.

  OdpovědětSmazat
 22. Ti hajzli nevystupovali v 68 z KSČ kvůli vstupu bratrských armád ale daleko dříve před srpnem a to jen aby převlékli včas kabáty. Jenže jaksi se něco SRPNU zadrhlo a oni v těch sračkách zůstali, tak ti prospěcháři začali rebelovat, to je celé nic jiného v tom nebylo. Zrovna tak to posral i ten komanč Kubera z Teplic cháááá

  OdpovědětSmazat
 23. 19:16
  Jaroslav Fontanovič Kubera a jeho LIKVIDACE Teplic!!!!!
  Pozval do lázní z palmy spadlý odpad a teď mu prodávají na radnici pozemky.....K ZBLITÍ!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto ho tam dvacet let obyvatelé volili za starostu?

   Smazat
  2. 22,29
   Neznámená,že ho volili všichni z Teplic!

   Smazat
 24. Na radiu R+ si na Karla Gotta vylil síru,farář evangelita snad se jmenoval Miloš Reichert, který doslova zhanobil písničku - Kávu si osladím o kostku víc - , jako projev nejhorší oslavy marasmu společnosti. Tak já jsem sice římský katolík, ale slovo Páně - Miluj bližního svého, jako sebe sama -. Snad platí i u evangelíků. Jinak tato písnička pomáhala zpřijměnit život mnoha generacím a krásný hlas je dar od Boha. Pane faráři vy jste to zvoral

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neslyšel jsem pořad, ale pitvat píseň, jednotlivá slova a verše je jako dnes rozebírat a kritizovat Sekoru za genderovou nevyváženost knihy Ferda mravenec.

   Teoretický úkol faráři. Napsat všechna celoživotní kázání ve verších s tím, že neporuší žádné z pravidel básnířů a navíc přesně popíše biblickou tematiku. Pak jedno kázání náhodně vybrat a podrobit ho zkoumání na jazykovědné fakultě univerzity Karlovy, teologické a dalších. Na rozdíl od Karla Gotta by si svůj text psal sám.

   Kdo jsi bez vinny hoď kamenem.

   Smazat
 25. Čuňas po těch všech STBáckých sviních zametl všechny stopy chááááá

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Srdce dokořán. Celé Rusko truchlí pro Karla Gotta. O smrti slavíka nadále píšou ruská média, v televizi jsou mu věnovány pořady, upřímně truchlí miliony Rusů, které svým božským hlasem zpěvák z Československa poprvé pokořil v dalekém roce 1962. V SSSR byl Gott velmi populární, následně i v Rusku, kam jezdil na koncerty. Na konci roku 2013 Karel Gott vystoupil v televizním pořadu Novoroční noc na Prvním kanálu. V jeho repertoáru vždy bylo něco ruského. A jak zpíval staré ruské romance! Zpíval dokonce i Vysockého… Možná tento zájem o ruskou hudbu Gott získal u svého pedagoga Konstatina Karenina, ruského emigranta a žáka velkého Šaljapina? To už teď nezjistíme. Nyní ruští fanoušci českého zlatého slavíka truchlí. Dostala se tato nálada Rusů do Česka? " A tak je tomu správně "

   Smazat
  2. Byl symbolem štěstí, mládí, krásy a lásky. Já nevím, jak u vás, ale u nás všichni velmi prožívají jeho ztrátu....
   Je to takový světlý, čistý smutek, který dělá člověka lepším… Já píšu a slzy mi tečou po tvářích jako déšť po skle… Ano, také my jsme vyrostli s uměním Karla, on byl také náš - oblíbený, blízký, rodný a vlastní pro každého člověka…Celá planeta ho ztratila… je to strašná ztráta, ale nic nemůžeme změnit. Bohužel. České sluníčko zapadlo…. Líbám vás všechny! Je mi hrozně smutno…. Vaše Nina Petrenko.“
   (Nina Petrenko, Rusko-česká společnost Volgograd).

   Smazat
  3. Zdrávstvuj Nina.

   Smazat
 26. Smutek za Karla Gotta mají v úmyslu zkazit milionovou láskou posedlí:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Smutek-za-Karla-Gotta-zkazi-Greta-Velmi-vazne-informace-598905

  Náčelník Bílý Polozub pod článkem cituje kouzelný příspěvek Emči, který sem připojím:
  je třeba jim to dát vědět i opačně, Emča, 9. 10. 2019 8:44:04 z jiné diskuze: Naše dcera se právě vrátila z té bláznivé záškolácké ekoakce. A hodně naštvaná, jelikož jsme ji tentokráte už v zájmu ochrany klimatu nevyzvedli a nechali jí se trmácet domů skoro hodinu vlakem a autobusem. U poněkud suchého, ale zaručeně veganského sójového koláče (jen pro ni, my, staří a neekologičtí zabedněnci jsme měli klasické vepřo knedlo zelo), došlo k velkému překvapení. Sdělili jsme jí totiž, že od zítra bude jezdit do školy autobusem. Autobus sice jezdí jednou za hodinu a ona tak bude ve škole hodinu dopředu - ale za dobrý pocit, že šetří planetu, když nebudeme zbytečně jezdit autem, to přece stojí! Když jsme navrhli místo autobusu kolo, odmítla. Je to prý u nás hornaté se spoustou stoupání a kromě toho prý bude brzo zima. Snad jen prý, že by k Vánocům dostala elektrické kolo? Na můj otcovský údiv “Vánoce?. To je přeci naprosto neekologické! Všechna ta barevná světla a CO2, které vzniká při hoření svíček”, se dostavil první pre-pubertální protest, který se až moc podobal trucování z období 2. až 3. roku jejího života. A jak jako elektrické kolo?
  Copak naše dcerunka ještě neviděla jak dopadá krajina v místech, kde se ze země získává ta vzácná hornina potřebná pro akumulátory? Teď sedí u sebe nahoře v pokoji při osmi stupních. Naše ekologické svědomí nám totiž ode dneška už nedovoluje více v jejím pokoji zbytečně topit. (Pravděpodobně si tam alespoň prsty zahřívá ťukáním SMS o svých “nenáviděných rodičích”, které posílá svým kamarádkám přes iPhone.)A tak jsme jí oznámili že jí mobil úderem 19. hodiny sebereme. Je totiž nezodpovědné plýtvat elektrickým proudem pro nějaké konversace a zadruhé… ta těžba lithia a ekologické důsledky… Jejím protestům proti tomuto vyvlastnění jsme s klidným hlasem opanovali, že iPhone buď obratem darujeme hladovějícím dětem v Africe, nebo prodáme a výtěžek dáme na ochranu deštných pralesů v Jižní Americe. Nicméně pořádně veselo teprve bude od pondělka: To vyměníme její krásné oblečení za jutu, vlnu a oděvy z lněné tkaniny. Její Nike boty s plastovou podrážkou budou důsledně nahrazeny přírodními holandskými dřeváky. Pokud se pak stále ještě bude vztekat, má dvě možnosti: 1) konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla... 2) ...nebo konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla! Děkujeme Gréto. Inspirovala si nás v otázkách výchovy tak, jak to doposud nikdo nedokázal! Maminka a já jsme právě volali nahoru na dcerku: “Sjedeme si do Mekáče. Ty máš v ledničce veganský řepný mls!” Doufáme, že než se k večeru vrátím ten řev ustane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezva, není nad zásadovost. Doporučuji všem rozumně smýšlejícím rodičům. Není nad zásadovost, Vaše dítě a třeba i ostatní budou mít v budoucnu možnost ten svůj bytostně zásadový ekocharakter konkrétně a zcela pragmaticky prokázat.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.