Reklama

pátek 11. října 2019

Evropská parodie parlamentu (VIDEO)

Martin Kunštek
11. 10. 2019 
Ve středu dopoledne našeho času vtrhly turecké tanky německé výroby Leopad 2 do kurdské oblasti Rojava na severu Sýrie. Erdogan zahájil dlouho avizovanou invazi. Kongres USA začal večer projednávat zákon o ekonomických sankcích proti Turecku. V Evropském parlamentu se mohlo jen žvanit, ale nesmělo se o ničem hlasovat. Přesto se podívejte, co k tomu řekl český europoslanec Ivan David (SPD):


Evropský parlament nemá na rozdíl od Kongresu USA právo legislativní iniciativy. Proto europoslnaec Ivan David (SPD) v 15 hodin našeho času předložil aspoň návrh, aby Evropský parlament mohl o problému jednat aspoň s možností schválit na závěr debaty rezoluci, kterou by EP vyzval Evropskou radu k vyhlášení zákazu vývozu zbraní, munice a vojenského materiálu do Turecka. A ukončení všech plateb z rozpočtu EU Turecku. Většina probruselských poslanců na žádost předsedy Evropské komise Jeana-Clouda Junckera hlasováním rozhodla, že o problému turecké invaze lze v Bruselu jen žvanit, ale nesmí se o tom hlasovat.

Po 20 hodině večerní našeho času předložil republikánský senátor USA Lindsey Graham návrh zákona o sankcích proti Turecku. Kromě embarga na vývoz zbraní, munice a vojenského materiálu do Turecka obsahuje i dlouhý seznam položek, které má být zakázáno dovážet z Turecka do USA. U řady dalších položek je navrženo mohutné zvýšení cel na dovoz z Turecka. Prostě ekonomické sankce jak řemen. Senátor Graham navrhuje i zmrazení bankovních kont a majetku tureckého prezidenta Recepa Erdogana (AKP) a členů jeho vlády a nejvyšších vojenských představitelů. Republikáni i demokraté začali v Kongresu USA návrh IHNED projednávat. Během několika hodin byl schválen v 1. čtení a poslán k finalizaci do výborů obou komor Kongresu. 

Ve srovnání s Kongresem USA je v Bruselu jen Evropská parodie parlamentu.
39 komentářů :

 1. Bravo! Nebyla to chyba, že šel Ivan David do Bruselu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moje řeč, ví se že pan David bude bojovat za správnou věc, alespoň se rychleji potvrdí, že EU je nereformovatelná a k ničemu dobrému. Stejně jako náš senát, čím dříve skončí, tím lépe. Hej hou

   Smazat
  2. EU je chcípající kobyla. Vyskočme ze sedla dřív, než nás zalehne !

   Smazat
  3. Je třeba co nejdřív odejít z toho eu bordelu než naši Českou zem zničí.

   Smazat
  4. Ivan David ještě nepochopil, že nikdo se nebojí smluv. Ukázka kolik jich SS odvolaly a je svět bezpečnější? Není. Bezpečnost je pouze udržována silou. Viz angličtí rowdies, kdyby policie nezasáhla včas, tak bylo půl Prahy rozmlácená. Ale všemu není konec.

   Smazat
  5. 19:47 Souhlas.

   Smazat
  6. 22:19 Ta byla zničená už dávno! A přitom i Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Páč oni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou a nemuseli nikomu nic závidět a někomu se furt klanět! Slovanští čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit!

   Smazat
 2. Pan David je bojovník. Bylo by třeba, aby jejich armáda (ID) po příštích volbách posílila. Nechápu, proč se k nim nepřidá Farage. P.K.

  OdpovědětSmazat
 3. Farage projevil zájem se k frakci přidat, ale jednak se předpokládá odchod UK z EU a tím i odchod jeho poslanců, jednak svoji účast podmínil tím, že bude předseda. Po jeho odchodu by nastal zmatek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ivan David11. října 2019 21:17
   Farage by přivedl největší počet hlasů, takže by to logiku mělo. Jestli není problém v programu, tak by mu to Salvini mohl pustit s nějakou doložkou společné práce, aby při (hypotetickém) odchodu Farage, nenastal ten zmatek. Navíc Salvini dělá chyby a má nyní dost starostí doma. P.K.

   Smazat
  2. Dobrý den, pane David.
   Fandím Vašemu úsilí v EP, zdá se, že to s Vámi snad přecijenom nebyla marná volba.

   Ale pokud jste tady, mohl byste, prosím, krátce říci jak to bylo s tím hlasováním ve čtvrtek 19. září 2019 o dokumentu "Význam evropské paměti pro budoucnost Evropy", ve kterém se jako spoluviník za rozpoutání 2sv. válku vedle Německa uvádí i tehdejší SSSR ?

   http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/RC-9-2019-0097_CS.html


   Proč jste i s p. Blaškem hlasovali pro?
   Vy s tím textem souhlasíte??   Smazat
  3. Pane karpi, 14.10. od 19:00 bude pan David na http://svobodne-radio.cz/. Tam mu můžete svůj dotaz položit.

   Smazat
 4. Co je pointa clanku? Nikdo tady nechce, aby europarlament mel pravomoci jako americky kongres. A uz vubec ne, aby zahranicni politiku urcoval kokot jako Graham. O euro-sankcich rozhoduje evropska rada, coz je jedine dobre. Zaroven je chyba, ze mensi staty dopusti, aby je de facto urcovalo Nemecko a spol., i kdyz by mel stacit jeden hlas pro jejich neprodlouzeni. Pak tu mame takove absurdnosti jako zvaneni o rekonstrukci Syrie, i kdyz jsme to my, kdo to vsemoznymi embargy blokuje.

  OdpovědětSmazat
 5. Ano EP může vyzvat Radu... Ani to se nestalo. Paní Mogherini volala do nebe zbožná přání, to bylo vše.

  OdpovědětSmazat
 6. Pane doktore - (: je to marný :) ...

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. Drive Okamura , dnes uz jenom MURA.
  Nemuzu si pomoc bejt na chvilku trochu idealistou...
  Cokoliv a vzdycky vzniklo ,spatny a dobry vzdycky vzniklo z EVROPY. At byli ty jiny silnejsi , mocnejsi, vzdycky EVropa byla nejvice tvoriva, pracovita ,inspirujici a pres udesny giganticky tragedie a bez Evropy nebylo skoro nic.
  A divame -li se kolem NEBUDE. Dospeli jsme na vrchol dnes uzasne civilizace /prese vsechny obeti a katastrofy/, nikdy nevysnene civilizace a kontrast s barbary jen roste..
  Se zdravou Evropou /se vsadim/ reseni i problemy klimatu by Evropane vyresili pro cely svet jako obvykle a jako drive jine problemy..Ale fanaticky neoliberalisti a pseudosexualisti /co ti vytvorili ??/, ve spojeni s fanatickym Islamem /a co ti vytvorili ?/mimo niceni, vseho co nikdy nic nevybudovali ani nejsou schopni a vcetne masakru lidskych zivotu, je konec nedaleko a Vsecko pro tu katastrofu jiz pripravili..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní12. října 2019 1:41
   „Ale fanaticky neoliberalisti a pseudosexualisti /co ti vytvorili ??“

   Vytvořili si neuvěřitelné finanční zdroje, takže můžou každého zkorumpovat a tím si udržovat moc. Nač nějaký pokrok? Aby se ovce vzdělávaly?
   V našem parlamentu máte jediného odpůrce tohoto liberalismu a tím je T. Okamura a jeho SPD. P.K.

   Smazat
 9. Jiří Vyvadil12. října 2019 2:23

  Zachraň se, kdo můžeš. Evropský parlament zasedá...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tak, pryč z toho imbecilního spolku.

   Smazat
  2. http://www.nwoo.org/2019/10/12/evropskou-unii-zalozili-prominentni-naciste-a-kartely-ktere-vybudovaly-treti-risi/

   Smazat
 10. Turecko invazi,USA mezinarodni pomoc.NATO ochrana lidskych prav v Jugoslavii,Francie obrana obcanu v Lybii.Boj proti terorismu v Afghanistanu a Iraku.Zlikvidovani Gazy v zajmu klidu k praci Izraelcu.Zabrani Golanskych vysin k rekreaci .Duvod ke spokojenosti?

  OdpovědětSmazat
 11. ja se ani nedivm že za takovou grose vyslušku jsou radši zticha a z jedince udělaji duševně chudeho když už dneska neni modni věšet už pravěke pořekadlo řika koho chleba jiš toho pisně zpivej

  OdpovědětSmazat
 12. Dobrý den, pane Okamuro,

  s neskrývanými obavami v kombinaci s narůstajícím údivem sleduji množství odkazů na historické události, procesy a osobnosti, které Vy a Vaše hnutí používá ve veřejném prostoru.
  Nemohu se zbavit domu, že se jedná o fatální nedostatek zcela základních znalostí, a to zejména z moderních dějin, které bohužel způsobují, že se daná prohlášení, proklamace, příklady a přirovnání zcela míjejí s historickou skutečností.
  Považuji proto za svoji profesní povinnost podat Vám pomocnou ruku, aby se Vaše politické proklamace nezakládaly na zjevných nesmyslech, nepravdách či účelově poupravených tvrzeních.

  Nabízím Vám osobně a Vašemu poslaneckému klubu ZDARMA semestrální (míněno půlroční) kurz soudobých dějin, který by obsahoval cca 10 seminářů se základními tématy, jež se objevují v argumentaci Vaší politické strany.
  Zaměřili bychom se nejdříve na vysvětlení některých základních pojmů (např. nacionalismus, vlastenectví, národ, diktatura, totalita, demokracie), přešli bychom k některým frekventovaným historickým událostem a obdobím, jež si v argumentaci aktuálně oblibujete (např. koncentrační tábor, Třetí říše), vše doplněno základními myšlenkami T. G. Masaryka, Jana Patočky či Václava Havla.

  Součástí kurzu by byl také seznam doporučené literatury, část z ní bude pro potřeby názornosti i charakteru komiksové tvorby (pro začátečníky „Obrázky z českých dějin a pověstí, pro pokročilé např. „Ještě jsme ve válce“).

  Věřte mi, že jakkoliv daná nabídka může vypadat mírně absurdně (nedávající smysl), jsem hluboce přesvědčen o smysluplnosti vzdělání, zejména v moderních trendech vzdělávání celoživotního.

  S pozdravem a s důvěrou v sílu vzdělání a řečeno s Komenským v „cestu světla“.

  doc. PhDr. Michal Stehlík, Ph.D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:11 Soudruhu, Váš příspěvek je naprosto trapný.

   Smazat
  2. Anonymní12. října 2019 11:11
   Pane Stehlíku, prodávat své služby umíte dobře. Jenom není jisté, jaká je kvalita těch služeb. Mohl byste, na namátkou vybraném prohlášení T. Okamury ozřejmit ty jeho mezery ve vzdělání? Nebo zadarmo ani doc. PhDr. nehrabe?

   „ Vítáme iniciativu Vladimira Putina snižující jaderné napětí.
   Hnutí SPD vítá iniciativu ruského prezidenta Vladimira Putina, který zaslal šéfům všech
   členských států NATO dopis, v němž navrhl moratorium na rozmístění raket středního a
   kratšího dosahu v Evropě. Hnutí SPD je pro snižování napětí mezi velmocemi a pro posílení
   bezpečnosti v Evropě. Jaderný konflikt mezi velmocemi bychom nejvíce odnesli my ve střední
   Evropě. Hnutí SPD v této souvislosti rovněž požaduje revizi dokumentů bezpečnostní a
   zahraniční politiky ČR. Podle stávajícího znění těchto dokumentů je naše zahraniční politika v
   současné době plně v rukou EU.“
   P.K.

   Smazat
  3. Pane docente, pro reklamu na kurzy jsou vhodnější jiné platformy, už se sem vnucuje jakási Strana voličů, tak mám chuť taky inzerovat naše BIOKEČPY, protože jich letos manželka zavařila nadplán. Neudělám to, protože bych si připadal jako vůl.

   Smazat
  4. Pane docente, díky vašemu veřejnému vystoupení, jste znevážil mnoho dalších majitelů akademických diplomů, prosím vás uveďte ještě vaší alma mater, ať víme kde dávají hodnosti zdarma. Možná by bylo od vás slušné se omluvit a diplom vrátit.

   Smazat
 13. Jenom taková drobnost: nejedná se o KURDSKÉ území, ale o SYRSKÉ území, na němž Kurdové brání(li) výkonu syrské svrchovanosti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A dodejme k tomu, že Kurdové vládu nad tím územím získali silou ....a nyní opět (jinou) silou o níb přicházejí.
   A ty výkřiky, že je Amíci "zradili"!!! Co tam KURVA Amíci mají co dělat??? Asi Kurdům Amíci něco slibovali ....nebo možná naznačovali ....ale že těmto náznakům (někteří) představitelé Kurdů uvěřili, a to nepochybně proto, že jim uvěřit chtěli, to byla jejich hrubá politická chyba, postavená mj. na předpokladu, že Amíci budou celému světu vládnout, a to na věčné časy ....tento předpoklad byl evídentně mylný...

   Smazat
  2. 14:37...Jako užiteční idioti posloužili Kurdové už ve WAR2... Britové jim naslibovali státnost,aby pomohli s rozvrácením Osmanské říše.Stejně tak oblafli i Palestince.
   Aneb: Nechoď Vašku s pány na led...
   Helanov

   Smazat
 14. Správně pane Davide,
  je třeba se těch kurdských Henleinovců náležitě zastat!

  A použít k tomu těch správných historickych analogií,kterým bude každý rozumět.

  Zdr.
  JiB

  OdpovědětSmazat
 15. Jib není Zdr., ale Nezdr.

  OdpovědětSmazat
 16. SRN zastaví vojenské dodávky do Turecka:
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019101210814705-nemecko-reaguje-na-pramen-miru-srn-zastavi-vojenske-dodavky-do-turecka/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pche, kdyby jen to. Sám zamini Petříček si predvola tureckého velvyslance na kobereček! To už je něco...

   (Čeští exporteri z toho teď na začátku hospodářské krize musí mít jistě velkou radost...)

   Zdr.
   JiB

   Smazat
 17. 22:46
  Dotaz, my ještě vyrážíme nějaké zbraně ? Já myslel, že to všechno už vybuchlo ve Vrběticích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:43
   O vývozu zbraní nebyla v mém komentáři ani zmínka, tu sis tam dosadil sám. Takový klasický diskusní faul.
   Zdr.
   JiN

   Smazat
  2. Omluva za překlep v podpisu.

   Smazat
  3. JIBe, neberte vše jako provokací, doraz kolegy mě taky prošel hlavou. Vždyť léta jsme do těchto zemí, jako hlávní položku exportovali zbraně.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.