Reklama

úterý 22. října 2019

Foreign Policy: Čtyři důvody, proč USA selhávají v mírových jednáních!

Prezident USA Trump jedná s afghánským prezidentem Gháním
Johnny Walsh a -kou-
21.10.2019  foreignpolicy.com a PrvníZprávy
Američtí diplomaté jsou sice velmi kompetentní, ale nemohou dosáhnout žádného pokroku v mnoha zmrazených konfliktech.


A jak je přesvědčen pozorovatel Foreign Policy, na této cestě jim stojí čtyři psychologické důvody, které musí Spojené státy překonat. Vyzývá proto USA, aby opustily svůj status quo, určily své priority a souhlasily s kompromisy.

Před měsícem opustil Donald Trump mírové rozhovory o Afghánistánu poté, co na něj svalila velká kritika. Mnozí uvedli, že tento mírový proces legitimizuje Talibán, aniž by si uvědomili, že válku v Afghánistánu nelze vyhrát, a současná situace nikomu neprospívá, poukazuje autor článku ve Foreign Policy.

A tato nekonzistentnost jednání není charakteristická jen pro Afghánistán. Mnoho amerických politiků z různých orgánů administrativy by chtělo ukončit konflikty na Blízkém východě, uzavřít jaderné dohody - změnit nepříznivý status quo.

Když se to však diplomaté snaží udělat, padá na ně kritika: že nabízejí příliš mnoho, že žádají příliš málo, jsou vůči americkým nepřátelům příliš laskaví, příliš nepřátelští vůči přátelům. A pak vůdci buď odmítnou dohodu, nebo obětují diplomacii, aby ukázali rigiditu, což je pro ně z politického hlediska bezpečnější. Spojené státy také vlévají peníze do každého konfliktu: zpřísňují sankce, posílají vojáky na smrt, i když není téměř žádná šance situaci změnit.

Autor článku identifikuje čtyři hlavní psychologické překážky, které věc brzdí, když Spojené státy v zásadě chtějí mír. První z nich je „zázrak dokonalé shody“. USA mají všechny důvody, proč chtějí, aby se KLDR vzdala jaderných zbraní, aby Bašír Asad odešel, aby se zastavil Írán v šíření vlivu v arabském světě, jenomže k tomu jen těžko dojde, varuje autor. Pokud však některá administrativa své požadavky zjemní, začnou ji kritizovat. Podle politologa však američtí diplomaté vůbec nejsou nekompetentní, jen fantazie jim brání dosáhnout skutečných úspěchů a „nejlepší je nepřítel dobrého“.

Afghánistán: Mírová dohoda? Mejdan ještě neskončil

Druhou překážkou je okouzlení brutální sílou. Americká společnost se staví proti novým vojenským kampaním, ale neodporuje sankcím, leteckým útokům, útokům speciálních sil. Problém je v tom, že tato bojová poloviční opatření obvykle jen posilují nežádoucí status quo.

Třetím problémem je neúcta k nepříteli. Pro vůdce supervelmoci je těžké sedět u stejného stolu s vůdci nepoctivých států nebo dokonce místních povstalců. Otázkou je, zda by se měl Talibán nejprve obrátit na Kabul než k Washingtonu, KLDR k Washingtonu nebo na mezinárodní společenství, Teherán k Washingtonu nebo na prostředníka, jako je Omán. V důsledku toho však tyto problémy často protahují vyjednávání o několik let.

Konečně začtvrté, Spojené státy se potýkají s odporem svých dlouhodobých regionálních partnerů: z Jižní Koreje v otázce Severní Koreje, od Netanjahua a zemí Perského zálivu ohledně dohody o Íránu atd. Tito partneři obvykle mají co ztratit, a proto se obávají, že USA vyjdou vstříc jejich protivníkům. Konflikty se však neřeší pouze podporou přátel, takže se stává, že přátelé Washingtonu ho drží jako rukojmí.

Přičemž největší američtí spojenci a dokonce i největší nepřátelé obvykle podporují americké iniciativy. Jedná se zejména o Rusko a Čínu, které navzdory složitým vztahům nezastavily jejich účast na jednáních o Talibanu, o Íránu a také o Severní Koreji. Všechny tyto iniciativy našly podporu mezi Evropany.

A nyní, navzdory všem překážkám, USA potřebují mírové dohody více než kdy jindy. Zmrazené konflikty podporují extremismus a mohou infikovat celý region nestabilitou. Pro ty, kteří hledají jaderné zbraně, stejně jako pro povstalce, je čas na jejich straně. A Spojené státy mají stále menší možnosti prosadit svoji vůli, jak unipolární systém odchází.

Autor článku vyzývá USA, aby dosažení mírových smluv považovaly za svou nejvyšší prioritu. To bude vyžadovat přijetí určitých bodů: například to, že Spojené státy nemohou přimět KLDR, aby vzdala jaderné zbraně, ale může tento program omezit. To je možné, jak ukazuje příklad Afghánistánu: v posledních letech američtí diplomaté změnili mírový proces. Obama byl schopen učinit dohodu o Íránu prioritou a pracoval na dohodě několik let.

Tak je to se všemi ostatními konflikty: lze dosáhnout lepších výsledků pro každého, ale pouze za podmínky, že se američtí diplomaté vzdají statutu quo, rozhodnou se o svých prioritách a dohodnou se na kompromisech, uzavírá autor poměrně racionální (na americké poměry) článek pro Foreign Policy.


52 komentářů :

 1. No, je to těžké vysvětlit, když člověk nechce konspirovat o naplánovaném ústupu USA z pozice světového četníka. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak už aby vypadli svět není usa a jejich vazalů žít a nechat žít.

   Smazat
  2. Viděl jsem US diplomaty v akci a vím jak jsou kompetentní. A o tech vůdcich nepoctivych státech vy se dalo také polemizovat, každý pod tím rozumí něco jiného. Jestli tomu co autor napsal skutečně věří, tak zřejmě žijeme oba v paralelním vesmíru a tam to snad platí. Jinak mi připadá že si kromě konstatování o okouzlení silou z nás dělá srandu. Inu analýza hodná absolventa vyšší dívčí,odbor genderove studie

   Smazat
  3. V US se dá vše koupit. I pozice dilomata. A to je celý problém. Jakýsi Kenedy byl taté diplomat. No a propagoval nacistické Německo. Stejně tak jako Ford který byl jistě velice schopný průmyslník (podporoval i Lenina - samozřejmně ne zadarmo), steně tak podporoval Franka, stejně tak podporoval nacistické Německo. No a napsal velice zajímavou knihu o humanitním podnikateli (předčítá ji na svovobodném rádiu paní Rychtaříková). No já jsem četl kninu Automobilový král a tam byl vylíčen tento podnikatel naprosto jinak. No ale každý má právo na svůj názor. I pani Rychtaříková. Dle mého názoru byl velice schopný organizátor a velice schopný všeho stejně jako náš Babiš.

   Smazat
  4. Ten článek je jeden velký nesmysl. Proč? Protože autor nepochopil, že USA nejsou pro nikoho přátelé, mají jen své zájmy. A pro jejich prosazení se spřáhnou s kýmkoli a proti komukoliv. Dnes je to tak, zítra opačně, když to jejich zájmy vyžadují.
   Jen pro srovnání, pro Putina jsou všichni partneři. Američané, Židi, Arabové, NATO, EU, Čína, Irák, Sýrie.... A se všemi jedná jako rovný s rovným.
   Mik

   Smazat
 2. Problémem USA je fakt, že jejich nepřítelem je opravdu každý. I přes proklamace státníků a politiků jiných států, že oni a jejich národy USA milují.

  OdpovědětSmazat
 3. Proč Kurdové nepomohli SS při vylodění v Normandii? Nevím a asi se to nikdy nedozvím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (11:33):
   ... US trumpeta mohl na Kurdy těch "vroubků" vytáhnout mnohem víc!
   Nepomohli mu přece ani v Koreji, a ani ve Vietnamu, natožpak v Jugoslávii či jinde. A to je fakt na pováženou!
   Za takové se US huni nebudou bít. Oni se totiž opravdu nebijí za nikoho, jen za své zájmy.
   To jen vypatlanci si dokážou myslet, že snad kohosi (či cosi jako nějaké všelidské hodnoty) ve světě ochraňují.

   Smazat
 4. 11,33
  Protože je o to tehdy amiokupanti nepožádali,ale teď se to těm lhářům náramně hodilo do krámu.....aneb,jen bezmozek může věřit amiokupantům!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava: a mý (rozuměj putleroffský) okupanti

   Smazat
 5. Nejvetsi problem USA je neduveryhodnost,kterou si uz ve svete sami vytvorili

  OdpovědětSmazat
 6. Jenom aby to ten Reich nezhatil. On má překvapivě, také své zájmy. P.K.

  OdpovědětSmazat
 7. Tohle je dobré : "Spojené státy v zásadě chtějí mír".

  No, asi to bude pravda. Ale je třeba dodat, že mír by byl možný pouze tehdy, kdyby všichni skákali, jak USA pískají.

  Jak to tenkrát bezelstně říkal Obama? "Musíme být nejsilnější vojenskou silou na světě a musíme být připraveni příležitostně zkroutit ruce těm kteří nechtějí dělat to, co my potřebujeme aby dělali".

  OdpovědětSmazat
 8. Pravda se stala lží a lži se staly pravdou. To se mohlo stát pouze v zemi, kde byla logika a rozum nahrazeny emocemi a nevědomostí. Toto je klasický výsledek v každé společnosti, kde se jednotlivý myslitel vyhýbá ve prospěch společného kolektivu. Protože inteligence kolektivně neexistuje, masy jsou ponechány s trochu víc než jen zmatek, důvěřivost a lhostejnost. Jen za posledních sto let existovaly lži, které vedly k první světové válce, druhé světové válce, korejské válce, studené válce a Vietnamu. Žádná z těchto válek nebyla legitimní a všechny byly založeny na lžích a podvodech, ale stále většina americké veřejnosti tyto strašné události podporovala. Totéž platí v moderních dobách celé takzvané „války proti teroru“, která vedla k válečným agresím proti Afghánistánu, Iráku, Sýrii, Jemenu a dalším. To dokonce vedlo k válce proti všem Američanům. Všechny tyto agrese byly založeny na lžích a podporovány masami.
  Nesčetné atentáty, vojenské převraty, falešné vlajky, maskování, politická korupce, hospodářské manipulace a nelegitimní války pokračují bez přestávky a lidé jen zřídka zpochybňují oficiální vyprávění, která jim jejich vládci o těchto zločinech vlády dali. To platí, i když důkazy proti těmto příběhům jsou ohromující. Přemýšlejte o událostech v minulosti, jako je Pearl Harbor, incident v Tonkinském zálivu, bombardování města Oklahoma City, 11. září, zbraně hromadného ničení v Iráku, tzv. Zabíjení Usámy bin Ládina a mnoho dalších.Jednoduše řečeno: 9/11 Pravda je jediný způsob, jak obnovit Americkou republiku . Jakmile budou Spojené státy americké řádně obnoveny jako suverénní ústavní republika, může světové společenství národů spolupracovat na trvalém globálním míru

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:00 No nevím proč píšete o Pearl Harbor, 11. září, o Usámovi a další. To se vám zdá ze strany USA jako lež, ?? potom si dojděte vy konspirátorena psychiatrii. Ale Ruská lež v poslední době vám nevadí co. Novičok, polonium, doping sportovcu, Kursk, havárie buh ví jaké rakety,sestřelení civ.letadla, zpráva BIS o rus. špionech, to je podle vás vše lež co. Chudáku, vy si nevidíte do té tvé smradlavé ruské huby.! Rusko, dokud bude takto jednat se světem, tak nikdy nezíská podporu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 17:03 Opakuješ se, troubo.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 1646, v historických knihách je to čemu bychom měli věřit. Skutečnosti jsou mezi řádky a skládají se jako mozaika po kouscich. Jestliže jste uhodil hřebíček... tak se odhalenavpravda označí zakonspiracni teorii. Inu mozek má člověk na myšlení a city to vždy nenahradí. Mám tě rád, nemám tě rád je o něčem jiném. Souvislosti se odhalují myšlením, tož tak

   Smazat
  6. 16:46
   O smradlavých hubách bych na vaše místě pomlčel, protože jste silně cítit...
   - novičok je taková snůška směšných blábolů, že tomu může věřit jen natvrdlý omezenec, který věří všemu z mainstreamu
   - Kursk je velmi stará záležitost z jiné doby
   - ruští sportovci vyhráli soud, že byli neoprávněně nepřipuštěni na olympiádu! Byli tam zařazeni účelově sportovci, kteří nesportují v Rusku a nemají s tím dopingem nic společného, ať už se stal, nebo nestal.
   Kromě toho jsou zdokumentované případy, kdy byli jednotliví švédští nebo norští dopující sportovci (+ trenéři, kteří v tom byli namočení) účelově narychlo omilostněni před olympiádou - o tom se veřejně prakticky neví, ale je to tak
   - sestřelování letadel - USA v minulosti, relativně nedávno Ukrajina, případně Turecko...
   - zpráva BIS je komická snůška blábolů, kde se čučkaři pletou do dějepisu, kterému vůbec nerozumí a nemají to v popisu práce - z toho čouhá jejich přitroublost politruků a politická objednávka jako sláma z bot, tomu myslící člověk tomu opět nemůže věřit
   atd atp.

   Smazat
 9. Já myslím,že jako největší prioritu by si Amíci měli stanovit přestání výroby teroristů.
  Kam USA šlápnou,tam se to teroristama jen hemží,že?
  Jestli si takhle představujou boj proti terorismu,tak já teda ne...
  Hrajou si na světového drába a (s výjimkou Izraele) se každý zdánlivý vazal těší,jak jim skočí po krku.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 10. Autor článku také jen obyčejně lže. Je nesmysl, že USA nemohou přimět KLDR, aby se vzdala jaderných zbraní. Ta jasně projevila ochotu se jich vzdát za zrušení sankcí. To ale USA nestačí, ti chtějí, aby se KLDR vzdala i raket, a to už je úplně něco jiného. Sankce totiž USA vyloženě vyhovují, bohužel se na nich podepsaly i Rusko a Čína, bez toho, aby do toho mohli jakkoliv zasahovat a nebo tak činit ani nechtějí. Čert ví.

  OdpovědětSmazat
 11. Základná otázka: Chcú USA skutočne riešiť problémy a pacifikovať svet? Obávam sa, že ich doktrína je opačná... Všetko okolo toho je lož, predstieranie a hra... Anglosasi...

  OdpovědětSmazat
 12. 16.31 - Co chcete, aby někdo psal o Rusko? Máme doma dost neřešených problémů. Stačí jen silnice, polozbořené mosty, pole, které neudrží vodu, lesy, které sežere brouk. Nikdo se k tomu nehlásí a pořád se mele co Husák?, co Putin? A nakonec co Dan Ťok? Většina "těch machrů" sedět v parlamentu a měla by sedět úplně někde jinde. Poslední blábol ministra všeho Zaorálka mluví za vše. Po volbách se budou divit, že je někdo nemá rád.

  OdpovědětSmazat
 13. 16.31 Vy asi špatně chápete.Pokud do nekonečna píšu zde o Záp. Evropě o USA a neustále je pomlouvám, tak se zákonitě ptám PROČ????? se zde nepíše o Rusku. Tam je bordel o 1 000% větší jak u nás nebo v Z Ev. A že je zde nepořádek s tím souhlasím, ale pořád lepší než bordel a bída jak před rokem 89,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozrejme,ze kdyz chcete videt,ze je bordel jen nekde,tak ho vidite jen nekde...Ale kazdy slusny by si mel nejdriv umet uklidit u sebe,pak poukazovat na sousedy...Zapad a vy to delate obracene

   Smazat
  2. Navic,kdybyste trosku premyslel...uz davno byste jim nemohl verit ani vy...Podivejte jak uz pomalu vsichni ustupuji od toho,co jeste pred dvaceti lety sami vychvalovali

   Smazat
  3. 17:38 A zase špatně, ukažte mě zde článek za poslední dobu, který něco kritizuje v Rusku, žádný, ale já vám ukážu min. 10 co kritizují Západ a USA. Tak co?

   17:41 Kdo a kde ustupuje_ pište konkrétně! Jako, že zase ten prohnilý sociálismus? To asi ne co.

   Smazat
  4. 18;12 Dvacet let? Zkuste vic namahat hlavu

   Smazat
  5. 18:12

   Pokud by mi nestačilo těch 30 let pomluv, stačí zapnout televizi, rádio, nebo si koupit noviny a v mžiku budu ochlístán hnojem vrhaným na adresu Ruska.
   Jenže mně to stačilo už před 20 lety, kdy jsem vyhodil televizi, přestal poslouchat většinu rádií a přestal kupovat noviny.
   Zde, na tomto portále a dalších nesystémových webech se dočtu to, co v režimních sračkometech nenajdu a proto je čtu. Divné, že?

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 20:20

   Působí na mě uklidňujícím dojmem, když se vůči mně vymezuje něco tak bezduchého, jako jste vy. Opravdu slastný pocit ;-)

   Smazat
  8. 20;20
   Opravdu ynteligentní příspěvek!☺

   Smazat
  9. 18:44 Tak pro vás je tato totální prolhaná N.R. zdroj té nejvyváženější pravdy? A kde berete tu jistotu o pravdě místních žvanilu. Docela vá m závidím,ten jednoduchý život pod taktovkou " NOVÉ REPUBLIKY"

   Smazat
  10. 20:29 Vyskřekl dementní zřízenec teplický patologie, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se kdy probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, co mu ho chodí potajmu upíjet!☺

   Smazat
 14. 17:04
  A teď tu o demokracii u amiokupantů!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nó, ehm, hensta demogracije je přeci to, když si ovčané mohou vybrat ze dvou partají které se liší jen názvem a když prezidentem se v prezidentském systému stává ten člen oligarchie, který vloží víc peněz.
   A tak je to správné, tak to má být. Spojené státy americké náš vzor!

   Smazat
  2. 18:51 JJ...spravne bychom to meli navyvat penezologie nebo zeby trhologie?:-)

   Smazat
  3. 19:00

   Netřeba nic vymýšlet, už dávno je to známé pod názvem diktatura kapitálu.

   Smazat
  4. my češi tomu řikame nenažranost nadčlověka kteremu nestači mit dvacet obyvaku tři fabryky deset letadel padesat aut mlady teleci se starym hovězim jedno ze předu druhy ze zadu a dolarem si zapalovat kubansky doutnik zatimco jeho votroci žiji z huby do huby

   Smazat
 15. 18:51
  Kdyby bylo léto,tak si myslím,že jste byl příliš dlouho na slunci,Vy srandisto vzorový☺

  OdpovědětSmazat
 16. Proc Drdavid nosi v Bruselu porad traktoristicka sluchatka? Vzdyt vypada jako Otik:-) On neumi zadny jazyk?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obdivuji vaši myšlenkovou "pestrost". Musí vám dát strašně práce, vymyslet něco tak hloupého a s patřičným sebeuspokojením nad svým výkonem to pak vytrvale tapetovat.
   Chtěl bych vás někdy spatřit. Ta duchaplnost z vás musí doslova zářit.

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lulu, tebe to tam už sere, přiznej si to a na cundo se vykašli:)

   Smazat
 18. 21:46
  Už máš novej papundekl ty amitrotle?!

  OdpovědětSmazat
 19. 17:04
  Řekni mi kolik je tě let a já ti řeknu zda víš něco tom, jak se žilo před rokem 1989. A ty blbosti o bídě v Rusku a bohatství lidí v USA ty jsou jen výmysly takových blbů jako jsou redaktoří ČT a jiní rádoby novináři.

  OdpovědětSmazat
 20. Když si myslím, že jsem vyvolen bohem abych vládl světu, tak stěží budu diplomat. To je hlavní problém amíků, namyšlenost.

  OdpovědětSmazat
 21. Důvod je JEDINÝ: Doník Trumpeta, s přehledem nejpitomější prezident USA všech dob!

  Ano, drazí soudruzi a soukmenovci: Každá další globální (až kolosální) hloupost, každá další zrada spojenců, jíž se dopouští náš milý Trumpeta, potvrzuje genialitu Velikého Putina, BJJP.
  Ano, bez geniálního Vůdce všeho Slovanstva by se Doník nikdy prezidentem USA nestal, i kdyby mu poskytli peníze nejen USáčtí výrobci ručních zbraní, ale i všichni USáčtí hrobníci.

  Nyní tedy, díky přímo LENINSKÉ genialitě Velikého Putina, BJJP, Doník je prezidentem, a dělá jednu koninu za druhou.
  Díky tomu jsou USA menší a menší, každým dnem.
  Budiž sláva Nesmrtelnému Leninu ve Věčném Kremlu!

  Jednoho krásného dne oslabené USA opustí NATO, možná ještě dřív, než z toho vražedného paktu odejde naše vlast.
  To bude začátek konce okupace naší vlasti: Díky zhroucení NATO a EU bude mít nepřemožitelná Armáda Ruské federace do Prahy cestu DOKONALE otevřenou.

  Už se vážně nemohu dočkat toho krásného dne, kdy Pražáky poženeme do humánního odsunu – do Reichu rovnou po Vltavě, jako Jana Nepomuckého, jako Sudeťáky z Ústí nad Labem.
  A následná čechizace (= srovnání se zemí) pražských kaváren, vysokých škol, kostelů a klášterů – to bude TAK DOKONALÉ, až se srdci bude chtít vzlétnout, a letět až do Moskvy!

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již POČTVRTÉ, neboť ten původní (z 21. října 16:34) i jeho další uveřejnění zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
 22. Ještě jednou: Díky Velikému Putinu a Nesmrtelnému Leninu za idiota Trumpetu!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Měli jsme a budeme mít chráněné hranice – mezi naší vlastí, nejzápadnější výspou Západní Asie a Evropou.
  Východní Němci měli Zeď. mezi pokrokovým Východním Berlínem a Západním Berlínem, sídlem euroamerické zkaženosti, plným evropských hodnot.

  Ale v USA nyní budou mít něco, co zde ještě nebylo: ZEĎ přímo státy tzv. Unie!
  A kdo tu ZEĎ postaví, za peníze tamních dańových poplatníků?
  No samozřejmě nejpitomější prezident USA všech dob, náš Doník Trumpeta.  Až bude tato ZEĎ kolem celých USDT (Spojených států Donalda Trumpa), pevná a nepřekročitelná jako naše české ženijně-technické zátarasy (1951 – 1990), tak se žádný USácký zrádný emigrant nedostane ven.
  Díky tomu budou USáci jednou věřit, že se jim daří nejlépe na světě. Jako jsme věřili (a věřit opět brzy budeme), my Češi a Rusové.

  A my Západoasiati budeme mít – díky 100% izolaci Ameriky – volnou ruku k osvobození Evropy + zbytku západního světa od kapitalismu, demokracie, křesťanství, lidských práv a ostatních evropských hodnot.
  SLÁVA + URÁÁÁ !

  Věčná sláva Velikému Putinu, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, největšímu žijícímu leninistovi!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
 23. 16:46 Zajímavé je, že všichni ti rusofobové jako vy se neobejdou bez nadávek. Diskuze s nimi nemá cenu, jsou to typově ti samí, co před 89 argumentovali tím, že to či ono bylo psáno v Rudém právu. Je mi vás líto a taky mám s vámi soucit, z toho důvodu, že nejste schopni si vytvářet svůj vlastní názor porovnáním tvrzení dvou protistran. Tož tak...a nezapomeň mě a ostatní nazvat Potlerovskými zrádci, ty naše sluníčko :)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.