Reklama

úterý 8. října 2019

Glosář k 40. týdnu ʹ19: Hyeny útočí. Hřib pražský vyhlašuje válku Číně. Stát přiznal svou neschopnost. Důvěra stranickým představitelům. Postoje obyvatel ČR k politickým stranám.

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc
8.10.2019 VašeVěc
Z řeckého γλώσσα (glóssa), česky poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení k jejich vysvětlení. Zde drobné poznámky na lem našeho především politického dění; k upřesnění jeho významu, podle výběru autora. Nemusí jít jen o produkty uplynulého týdne.

Hyeny útočí

Zemřel Karel Gott. Vynikající zpěvák. A společnost je opět rozdělena. Na jedné straně jsou miliony normálních občanů, obdivovatelů K. Gotta (znáte snad někoho, kdo Gotta nezná?), a na straně druhé pár desítek kreténů, zpravidla neschopných novinářů, příslušníků šmíry, rádoby kumštýřů, primitivních politiků … kteří Gottovi z jakýchkoli odtažitých důvodů (odtažitých, tedy neuměleckých) jen nadávají. I sprostě. Kde se takový hyenismus bere? Kde se vzalo pálení knih nevhodných spisovatelů, ničení obrazů nesprávných malířů, bourání soch nepravých sochařů, a pálení knih se špatným obsahem, ničení obrazů s nevhodnými výjevy, bourání soch znázorňujících vadné postavy a události? Kdo takový hyenismus tvoří? Průměrní! Jsou to ti, kteří ve svém oboru, činnosti, životě jsou maximálně průměrní, ničeho výrazného, uspokojivého nedosáhli, a je jedno, jestli jde stolaře nebo o kantory, avšak domnívají se, že jsou géniové. Nemají sebereflexi. Jsou to géniové průměrnosti. O jednom takovém byla napsána stejnojmenná kniha; jmenoval se Adolf Hitler.


Hřib pražský vyhlašuje válku Číně

Každý týden se hrozím, jakou hovadinu zase vymyslí politická strana Piráti. Aktuálně vypověděla smlouvu mezi Prahou a Pekingem. Důvod: Piráti a pražský primátor Zdeněk Hřib osobně chtějí rozhodovat, jaké území přináleží Číně a které nikoliv. V Praze a nejbližším okolí jsou tři prdele problémů (to je vyjádření množství) – avšak pan primátor Prahy na to hřibuje. Jemu je Praha malá; vždyť zabývat se takovými prkotinami, jako nezbytnosti hlavního města … kdo by se na to nevykašlal, že. Dívám se na historický film Filosofská historie podle Aloise Jiráska; jedna ze starších postav, snad pan aktuár, k pořádání majáles říká: Uhodila temperatura horké mladé krve. Jenže v tom osmačtyřicátém, tedy roku 1848, uhodila temperatura inteligentní mladé krve. Nás nyní buší temperatura mladých blbů. Očekávám, že Hřib Číně přespříští týden vyhlásí válku.


Stát přiznal svou neschopnost

Dovedu si představit, že hospodářská situace matek s dětmi, jimž otcové neplatí ani korunu, je hodně obtížná. Vláda přichází s návrhem na platbu tzv. zálohovaného výživného; to by stát z rozpočtu platil potřebným náhradu za výživné, které jsou správně povinni platit otcové, kteří však na to kašlou. Má být takové zálohované výživné? Stát má vytvořit takové legislativní podmínky, aby právo na platbu výživného bylo vymahatelné. A vymahatelné včas. Pokud místo této jedné ze svých základních funkcí neplní, nelze ji nahrazovat obezličkou v podobě tzv. zálohovaného výživného. Půjde o dary. Jestliže výživné nejsou schopné vymoci matky, protože stát jednu ze svých základních funkcí neplní, nevymůže je ani on. Náhradním výživným stát přiznává svou neschopnost.


Důvěra stranickým představitelům

CVVM Sociologického ústavu AV ČR, v. v. i., v zářijovém šetření (4. 10. 2019, viz) zjišťovalo, zda dotázaní důvěřují vybraným politikům. Předložený seznam obsahoval jména 19 čelných představitelů stran zastoupených v Poslanecké sněmovně PČR. Do výzkumu byli zařazeni politici s formálně nejvyššími stranickými funkcemi, tj. všichni předsedové stran a první místopředsedové. Mezi představiteli parlamentních stran v září 2019 občané nejčastěji vyjadřovali důvěru Václavu Klausovi mladšímu (42 %) a Andreji Babišovi (38 %), nejvyšší podíl nedůvěry se objevil v případě Tomia Okamury (60 %). V porovnání s posledním předchozím výzkumem zřetelně poklesla důvěra a vzrostl podíl nedůvěry u Jana Hamáčka (pokles důvěry o 4 p. b.; p. b., zvýšení nedůvěry o 8 p. b.), nárůst nedůvěry byl zaznamenán také v případě Ivana Bartoše (o 6 p. b.), Víta Rakušana (o 5 p. b.), Jana Farského a Markéty Pekarové Adamové (u obou shodně o 4 p. b.). Naopak zlepšení ve formě zvýšení podílu důvěry a poklesu podílu nedůvěřujících se oproti poslednímu srovnatelnému šetření objevilo v případě Tomia Okamury (obojí shodně o 5 p. b.), u Andreje Babiše byl zaznamenán mírný pokles podílu nedůvěřujících (o 4 p. b.) a u Romana Onderky se vyskytl mírný nárůst důvěry (o 4 p. b.). V případě Radima Fialy pak byl zaznamenán souběžně mírný pokles podílu důvěřujících i nedůvěřujících (shodně o 4 p. b.). Zpracoval: Jan Červenka, Centrum pro výzkum veřejného mínění, Sociologický ústav AV ČR, v. v. i., tel.: 210 310 586; e-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz

Postoje obyvatel ČR k politickým stranám

V zářijovém šetření CVVM SOÚ AV ČR (7. 10. 2019, viz), položilo otázky týkající se postojů občanů k působení politických stran v ČR. Více než tři pětiny (61 %) české společnosti se domnívají, že politické strany jsou nutnou součástí demokracie. O vstupu do politické strany však v posledních deseti letech uvažovalo jen 8 % občanů. Tři pětiny české společnosti se domnívají, že politické strany jsou nutnou součástí demokracie. O vstupu do politické strany však v posledních deseti letech uvažovalo jen 8 % občanů. Téměř dvě pětiny (39 %) občanů mají za to, že žádná z politických stran nereprezentuje jejich názory, ovšem většina (54 %) obyvatel nesouhlasí s tímto výrokem. Naopak výrazná většina (70 %) české společnosti souhlasí s výrokem, že politické strany rozdělují společnost a že se zajímají o to, co si lidé myslí pouze v době voleb. Z hlediska dlouhodobého srovnání všech položených výroků o politických stranách lze postoj obyvatel k politickým stranám považovat za jeden z nejkladnějších od roku 2005. Relativně kladnější hodnocení se opakuje druhým rokem. Podobně kladné hodnocení vykazovalo již šetření v listopadu roku 2018. Zpracoval: Martin Spurný, Centrum pro výzkum veřejného mínění, Sociologický ústav AV ČR, v. v. i., tel.: +420 210 310 583; e-mail: martin.spurny@soc.cas.cz

37 komentářů :

 1. No a tady si většina lidí myslí, že žije v demokracii. Já si myslím, že ta většina jsou skot.

  Steve

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady vidíte, jak jsme my moraváci chytří. Když se nám tu narodí hňup, pošleme ho do Prahy a si ho do nějaké té funkce zvolí!!!!

   Smazat
  2. 21:22
   Třeba takovej Pauk,to je ZMRD non plus ultra z Brna....proto ten fašikokot tapetuje..viz.Rozbřesk Evropy z Ukrajiny,Reconquista,Putler atd.

   Smazat
  3. 21:22, ale to jen proto, že tam máte takovou nadúrodu. Valná část zůstává doma a vychovává novou generaci.

   Smazat
  4. 21:22...;-)))
   Něco do Práglu,ale Brno taky neošidíte!!!
   Kontrolní otázka:Kdy dožene Brno v počtu hňupů na metr čtvereční Prahu???
   Helanov

   Smazat
  5. 10.33 Když se v Brně 10 let nenarodí jediný Brňák a doveze alespoň dva prchající etnické Němce z Chalífátu Österreich. Zatím své hňupy úspěšně expedují po zbytku státu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Ukázka skutečného Pauka pro lejnera debilyče z 21:35:

   "Čecháček je Evropan leda hubou! Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen jako pokání za zahubené či vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili, ale hlavně proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.

   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". A tak jako se Kosovci odtrhli od azbuckého Srbska aby se připojili k ještě primitivnější Albánii, Čecháčkové se odtrhli od civilizovaného Rakousko-Uherska aby se připojili k putinovskému Rusku! Patří za Ural ...".

   Smazat
  8. Konec citátu.

   Takže ty kreténe těkavej z 21:35, Reconquista za prvý na žádný "holocausty" a jiný šoabajky nevěří, tudíž nkde nepíše nic o "zhubených židech", natož demente o "pokání za ně" a rozhodně neusiluje o nahrazení jakýchkoliv bílých Evropanů, byť i zaostalých Rusáiků, muslimskými uprchlíky, ty dvoumolekulovej pšouku z lejnolíhně této ugrofinské poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
  9. Pane 17:00: Kdybyste měl cenu aspoň lejna TGM, tak by váš mozek nemohl vymyslet hnusnější text. Nestojíte ani za ten "drek", tak si zde v tradici nacistických zločinných velkohubů pouštíte ruce na klávesnici na špacír. Běžte si za svým "ideologem" Adolfem Hitlerem, Himmlerem, Heydrichem, za svým vzorem Goebbelsem, Eichmannem, běžte si do Germánie, kde se budete cítit mezi nácky jako doma, zase se budete radovat z křišťálových nocí, nocí dlouhých nožů, Osvětimí, genocidy Židů a Slovanů. Tak jak vám je asi vlastní masové vraždění, tak Čechům je vlastní lidství a pokud ho nenacházíte u pražské kavárny, tak to jsou vaši "soukmenovci".

   Smazat
  10. 18:36 Tex o TGM napsal ale našinec, jistý Bořivoj Pauk, právník z Brna co tu o něm dnes a denně putlerpšouk básní! Naopak, Pan Hitler, ač monarchista, si prý TGM vážil, jak mi říkala kdysi má nebožka babička (ročník 1911), pamětnice ...

   Smazat
 2. Tohle je už třicet let DEBILOKRACIE POD DOHLEDEM AMIOKUPANTŮ!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. však nebude dlouho travat a rychloqvašna zbohatla pražska mafie už ho dokaže zkrotit jestli ne vyhodit na dlažbu za ušle zisky od soudruhu z činy ledaže by nas obohatil o utečence ze sirie či iran irak atd plus afírka to by soudružka anžela určitě podpořila jen nevim jestli i ti naši kapitalisti

  OdpovědětSmazat
 4. Chudáci Američané. Praha už rozdrtila Čínskou Republiku i Ruskou Federaci a teď jsou na řadě oni za oceánem. Jen o tom zatím nevědí. O to horší to budou mít až si to uvědomí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Né, to jen Trumpa a jeho voliče. Pak se vrhnou na Itálii a Ligu Severu a zlikvidují zbytek konzervativně smýšlejících žijících v disentu v Západní Evropě. No a nakonec přijde na řadu V4 a Srbsko, které ke nutno dorazit.

   Smazat
 5. Stát bude z našich daní subvencovat lehkomyslné matky a vych.ané otce, kteří si fakany udělali, ale tím všechno končí. Co takhle vězení pro dlužníky, ať tam tatík maká na alimenty pro svého potomka!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:03 Pokud svá slova myslíte vážně, měl byste založit firmu u vězení a stát by Vám dodal "vych.ané otce" jako zaměstnance. No a výplatu byste svědomitě posílal "lehkomyslným matkám". Takto jste svůj komentář myslel? Nebo byste tyto "vych.ané zaměstnance" nutil jiným firmám (nejraději konkurenci). Ona totiž vězení pracovala i za totáče pro firmy - např. Věznice Ostrov nad Ohří pro Škodu Ostrov. Ani komunisti nezakládali podniky ve vězení.

   Lidskoprávní rozměr.
   Nutit někoho k práci odporuje listině práv a svobod. Proto nemůže být pracovní činnost podmínkou vyplacení "dávky", může jen ovlivnit výši "dávky". Takže tyto otce můžete jen zavřít (ubytovat a stravovat) a to je asi tak vše. Nařizovat? To dělali přece komunisti a fašisti. Tak si musíte vybrat stranu, ke které patříte. Když je zde cochcárna, dělá si každý co chce.

   Smazat
  2. 23:03 Jinou možností je inspirace z Finska a tyto děti odebírat ("znárodnit") rodičům, protože dítě trpí (což nelze dopustit), otec neplatí a matka nemá peníze na "zdravý rozvoj dítěte".

   Smazat
  3. Lidskopravní rozměr ? Sebrat řidičák, to určitě Listině práv a svobod nepodporuje. Právo na řidičák má dospělý občan po složení testů. Nepostarat se o vlastní dítě, je projev nedospělosti a neodpovědnosti.

   Smazat
  4. A co když "vych.aný otec" nemá řidičák? Co když raději plodí než řídí? Tak snadno by vyvázl?
   No kdyby se zakázaly peníze, tak by pro platbu všeho musel každý mít platební karty nebo podkožní čipy. Pak by se mu alimenty strhávaly automaticky. Tak by se to také dalo řešit.
   ----
   Pro pár osob s projevem nedospělosti by se dalo monitorovat úplně celé stádo. No uznejte. Nelíbilo by se to vládám?
   Např. kouří se vám z komína, pokuta rovnou z účtu.
   Nechcete elektromobil (vlastníte benzíňák), pokuta rovnou z účtu.
   Podporujete nesprávnou stranu (teď třeba Okamuru), pokuta rovnou z účtu.
   Chcete jet tramvají (na čipu není potřebná hotovost), tramvaj se nerozjede a ostatní Vás zlynčují, nebo se sama strhne pokuta, až se Vám na účet budou připisovat peníze.
   Sedíte v restauraci, chcete si dát tatarák nebo rib eye steak. Obsluha Vám rovnou dopředu řekne, že nemáte potřebnou hotovost. Žádné zbytečné zdržování a dohadování.
   Jej, to by byla teprve fajná demokracie, nikoliv tento bordýlek. A ten jednotný občanský postoj a názor, který by se tak dal rychle napříč společností dosáhnout. Už jen doplnit povinným obojkem s elektrošoky pro každého.

   P.S. celé je to cynický sarkasmus (uvádím pro jistotu). Ale představy to jistojistě každému polechtá...

   Smazat
  5. 16:42 Až se zakážou motory na ropné produkty a bude možnost jen používat elektromobil (4x dražší než stávající vozy), tak zabavení řidičáku nebude vlastně ani trestem. Kdo se k autu z neplatičů dohrabe? A pokud to je řidič z povolání, tak místo zaměstnaného pracanta máme hned nezaměstnaného. Mimochodem, sem tam se v novinách objeví titulek - řídil, i když měl zabavené papíry (hůře nikdy neměl). Když nemá nic, tak mu seberete nic.

   Smazat
 6. Ještě že ten fašistický demožumpní a pirátskiý xindl nevládne v celé republice.

  Okamura o vypovězení smlouvy s Pekingem: Piráti nikdy nic nevybudovali, jen boří, ničí a nastolují anarchii:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019100810793404-okamura-o-vypovezeni-smlouvy-s-pekingem-pirati-nikdy-nic-nevybudovali-jen-bori-nici-a-nastoluji/  OdpovědětSmazat
 7. Dosavadním účinkováním Pirátů v české politice jsem poněkud otřesen. A není to pouze primitivním pražským primátorem, ale i piráty na nižších úrovních, na pražských obvodech, krajích a okresech. Naposledy včera, při vystupování nějakého piráta z komise k OKD. To jsem si říkal, to je tak hloupý, nebo je jenom navedený? Piráti = politické zoufalství v praxi. Asi dostali za úkol od "vrchního dreda", aby se zviditelnili v co nejkratší době, ať to stojí, co to stojí. Čecháčkové to za ně zacálujou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.protiproud.cz/politika/4688-praha-chradne-ale-pirat-hrib-bojuje-s-cinou-mys-rve-v-podnebesi-se-stavi-triumvirat-na-prazske-radnici-vykopal-valecnou-sekeru-ktera-poskodi-celou-zemi-pupek-sveta-versus-cervene-trenyrky-dvoji-metr-prazske-kavarny.htm

   Smazat
 8. Děkuji za článek s tvrdými daty!
  Piráti jsou ultralevice,snad proto jim tolik vadí ajgentlich Čína.Možná berou Číňany jako odpadlíky od svojí vznešené myšlénky univerzálního dobra ;-)
  Musí se nechat,že Velký kormidelník Hřib to Pekingu pěkně nandal :-DDDDDD
  Pekingský primátor chodí kanálama a dumá,kolik pand by mohlo uklidnit Pražany aby mu odpustili ten Tibet.A Sin-ťiang a Honkong a ...tak vůbec ;-)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Piráti jsou banda čehokoliv, ale v žádném případě se nejedná o levici ani nejsou levičáci. Jsou to anarchofeťáci typu ANTIFA a součásně i NAZI; individualisté, dávající si za úkol cokoliv levicového svojí zdiskreditovat.

   Je to stejné, jako by sexuální pracovnice v bordelu vydávali své zařízení za klášter lásky a nezištnosti, sebe pak za svaté panny SEXMÍNY.

   Smazat
 9. Mladí blbci? Ale pane, mládím jsme si prošli všichni a všichni jsme se v pubertě a i po ní projevovali jako blbci, to patří k věku. Je s ním i spojena někdy velká, někdy věku přiměřená dávka megalomanství, všechno jsem uměl, všemu jsem rozuměl (mimo matematiky a fyziky). Tak jsem se projevoval jako suverénní, ale drzý fracek. Měl jsem to štěstí, že jsem měl maminku s pohotovou rukou a hlavu vnímavou pro pohlavky, takže jsem se usměrnil a napravil. Ale dnes nemůžete dát zblblému puberťákovi, natož někomu z pražské kavárny, která se projevuje opožděnou pubertou, pohlavek, aby se probudili do reality a neposkakovali za úplatky kapitálu, neprodukovali nevraživost mezi lidmi a národy, rasami, neholdovali válkám a produkci migrantů... Bohužel nemáme takovou matku národa, která by ty idioty vykvašené v pražských, spíše pivních sudech než umlácených koňakem z kaváren, usměrnila pohlavkováním do lidské podoby. Děkuji maminko, že jsi mne vychovala v člověka, dnes bys byla za to trestána!
  Pokud jde o pražskou prašivku či prašivinu. On jednou ten Žižka sestoupí z Vítkova a vypráší ty vši a štěnice z kožichu a národ mu za to bude tleskat. Blbost je jev obecný, proč ale její koncentrát zrovna vyvřel v Praze a proč se tak producíruje špatný lékař, který se stal proto politikem. Suď Bůh!
  Holt "pokrok" se nedá zastavit!

  OdpovědětSmazat
 10. Hříbka Praha nezajímá, protože se vehementně věnuje zahraniční politice. A to tak úspěšně, že dokonale zastínil nemastnou, neslanou zahraniční politiku ministra Hamáčka. Snad nevyhlásí Hřib válku Číně kvůli Tibetu, i když by se mu asi tibetský historický otrokářský řád asi hodil do krámu při řízení Prahy a okolních zemí :-)

  OdpovědětSmazat
 11. Admirál Hřib se rozhodl že ukáže USA, jak zničit Čínu.
  V Praze se už vyrábí falešné Džunky, které po doplutí do Hong Kong se dozbrojí a naberou tamní piráty jako už ostřílené válečníky, i morálně zocelené několikaletými demonstracemi
  za obnovu koloniálního statutu jejího Veličenstva.
  Vlajková Džunka jménem Henry Morgan Hřib, jako první prorazí
  obranu paláce Nebeského klidu a zajme samotného Pinga.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádám primátora Hřiba o podporu našich restaurací likvidací čínských a po vzoru USA zdanit čínské produkty (čaj, koření, konzervy, hedvábí, konfekci, trička, ponožky, prádlo, porcelán, elektrozboží, hračky, sportovní potřeby, domácí spotřebiče, etc). Opatrně, jen aby něco zbylo v regálech.

   Smazat
 12. 8:46 Pirátům vůbec nejde o nějakou spolupráci s ostatními stranami. Piráti dnes pracují na jediném - na sebezviditelnění se nejlépe na úkor všech ostatních a bez ohledu na následky. Doma, ale bohužel i ve světě.

  OdpovědětSmazat
 13. Je třeba volit ty, na které Sorošovy veřejnoprávní sračkomety nadávají. Největší zbraně demokratů jsou lež, rasismus proti evropskému obyvatelstvu a nenávist. To, čemu říkají demokracie, je neuvěřitelné svinstvo. Dermokracie=vláda lhářů a rasistů. Těžce urážejí premiéra a prezidenta a nic se neděje. Namalujte jinému politikovi tykadla a zavřou vás. Totalita jak řemen. Šmejdi chtějí odstranit pomník Koněva, dobře, ale zmizí pomníky Masaříka a Havlovy lavičky.
  Tak tady jsou výsledky toho vnitráckého odboru: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dezinformace-hoaxy-fake-news-centrum-proti-terorismu-a-hybridnim-hrozbam-cthh-ministerstvo-vnitra-lu.A180314_105400_
  Jenže topkařovo řádění v Praze 6 má celostátní dosah. Tím pádem to už není jen věcí Prahy 6. To by rovnou mohl zkonfiskovat ruskou ambasádu a diplomaty nechat deportovat. Ano, takto "sběrač psích hoven" v obci Praha 6 dělá politiku na mezinárodní úrovni...
  Pražáci to už podělali s Čínou a už si v Číně nevrznou. Rusové při nedodržování dohod by nám pro blbost Pražské samosprávy mohli zajistit v zimě studený odchov jako Ukrajincům, přiškrtit kohouty s plynem s navýšením jeho ceny.
  Že chce kandidovat Kolář starší po presidentu Zemanovi na post nejvyšší, mě až tak směšné nepřipadá. Naopak, pevně věřím tomu, že v Praze tento imbecil s přehledem zvítězí. Jak smutné. V ostatních městech a obcích, díky bohu nemá nejmenší šanci.

  OdpovědětSmazat
 14. k 8.10.2019 21.22 h
  Jo a když např. magistrát nějakého města na Moravě neschválí dopravní spojení s okolím, jsou Moraváci naštvaní na Pražáky, že jim nezařídili dopravu. Ani se Moraváci nepřesvědčí, že zadavatelem dopravního spojení je magistrát obce a tam by mohli sami zasáhnout. Morava nadává Čechům, snad i proto, že nemohou na WC. A Praha si myslí, že Morava leží někde za Aljaškou, to řekl herec Donuti. Nemělo by se s tou oblastní nenávistí přestat a raději přemýšlet, když ti moravští kokoti v Praze předvádí s čím národ nesouhlasí jak to napravit?

  OdpovědětSmazat
 15. Debilní piráti si to vykoledovali v rámci akce sebezviditelnění, ale odnese to celé Česko: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pozastavime-s-prahou-vsechny-styky-peking-vypovedel-sesterske-partnerstvi-s-hlavnim-mestem-80427?dop-ab-variant=18&seq-no=3&source=hp

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Piráti, přesuňte se na Tchajvan, Praha je vám malá! https://www.hoppner.cz/jsme-v-rejzi-praha-se-topi-v-problemech-primator-hrib-valci-o-tibet-ostuda-za-60-miliard-a-zrejme-neni-konec-cina-rusi-letecke-linky-coz-je-zlovestna-predzvest-dalsich-kroku-odpudivy-tah-pandou/#.XZ8VhkYzbcs

   Smazat
 16. Ale ono to má pokračování. Peking se ozval a smlouvu s Prahou zrušil s upozorněním, že Hřib a spol. budou odpovědni za vzniklou újmu svého kroku. Ten argument Hřiba a spol. proč je neudržitelný. Jednota Číny je uznávana mezinárodně a celosvětově, jen ta smlouva - asi na základě zkušeností Činy s pražskými Vlajkaři si to dala do zápisu. Škrtnutí té věty tedy znamená, že Praha jednotnou Čínu neuznává a naopak že podporuje parcelaci ČLR. Takže pokud Praha pocítí újmu v tom, že se zastaví turistika a vzájemné kulturní a vědecké atd. styky, odpovědnost výhradně za stav věci nese Prašivka + pro Pražany zrádní radní. Čína samozřejmě nevyhrožuje, to není její politika, Čína zdvořile upozornila, že si nenechá šlapat nějakými blbci z pražského magistrátu ani na kuří oko. A že to idiotství pražského magistrátu se projeví dalece i mimo Čínu, na to mohou vzít jed, je to pociťováno jako krajní nepohostinnost! Zůstanou jen srazy notorických alkoholiků z celé Evropy.
  Samotnou kapitolou je, proč si Pražáci volí lékaře za šprymátora. Lékaři, kteří jdou do politiky, ba dokonce jen do úřednických funkcí, jsou odpad zdravotnictví, to není dnešní jev a pravda, to bylo za socíku i za 1. republiky.

  OdpovědětSmazat
 17. Projevme vděčnost, demontujme sochu sv.Václava na Václaváku a nahraďme ji sochou Hřiba na koni s tasenou šavlí. Možná by mohl dostat i hodnost maršála h.c.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.