Reklama

neděle 13. října 2019

Hampl: Přijde-li další ekonomická krize, dojde ke kolonizaci naší země

Petr Hampl, nezávislý sociolog
-rp-
13. 10. 2019 PrvníZprávy
Chtějí-li lidé žít stále stejně, je to podmíněno tím, že národní ekonomika poroste. Je-li velikost národní ekonomiky stále stejná, lidé přichází o práci a jejich životy se rozpadají. To je jeden z paradoxů současného ekonomického systému.
Jaký dopad bude mít příští hospodářská krize, můžeme usuzovat z dopadů té minulé, a také z toho, co všechno se od té doby změnilo.V zemích nejvíc zasažených klesne počet rozvodů. Rozvody (formální i faktické) jsou drahé a zchudlí lidé si je nemohou dovolit. Zároveň ale přibyde stressů v zaměstnání, život bude celkově obtížnější a lidé nervóznější. Bude přibývat manželských hádek a dalších problémů.

Úsporná opatření budou zaměřena v první řadě proti chudším pracujícím vrstvám, ale zasáhnou i korporátní centrály, velké úřad a neziskovky. Nebude přicházet v úvahu vytváření nových pracovních míst pro stále početnější absolventy právnických a humanitních škol. Ten problém fakticky existuje již dnes, ale vyostří se. Nebude možné přejít do výrobního sektoru, protože ten bude zasažen krizí ještě citelněji.

Po recesi přichází Velká deprese

Můžeme proto očekávat stále tvrdší a stále zoufalejší boj o rozpočty a pracovní místa. V kavárně si navzájem pojedou po krku. Bude přibývat akcí typu MeToo, neomarxisté se budou navzájem obviňovat (co je snazšího, než obvinit šéfku z toho, že nerespektuje mou identitu a převzít její místo) a budou soutěžit o to, kdo se stane radikálnějším.

Jenže radikalizovat se bude i druhá strana. Normálně pracující lidé budou postiženi mnohem hůře než ti, kdo drží velké majetky nebo jim přímo slouží. To je standardní ekonomický princip – krizemi je zasažena práce, kapitálu naopak krize prospívají. To vše povede k ještě mnohem většímu napětí ve společnosti, než jaké zažíváme dnes. Uvidíme více projevů nepřátelství, a je možné, že i více projevů násilnosti. Rozdělení přitom povede podle stejných linií jako v současné době.

Politické strany, které dnes zaujímají stanovisko chytré horákyně, budou nuceny se posunout na jednu nebo druhou stranu, protože ve středu nebudou voliči. To, co dnes zažívá Trikolora (strana s původním potenciálem 30% zápasí o vstup do sněmovny), postihne i ANO a ODS. Není vyloučeno, že ANO bude nuceno přeměnit se v radikálně nacionalistické hnutí. Ostatně, dnešní kroky naznačují, že se ANO na takový vývoj připravuje jako na jednu z možných alternativ.

Na řadě míst ale vzroste převaha saudských-katarských peněz (ať už pumpovaných přes Sorosovy fondy nebo jinudy) nad zchudlou společností. V českém prostředí to bude obnášet rychlejší budování kolonií, více nákupů lázní, pozemků a podniků. Stejně tak lze očekávat přibývání muslimského násilí – policie bude čelit úsporným opatřením, zatímco sponzoři teroristů nikoliv.

A ještě něco můžeme na základě minulé krize předvídat. Skokový nárůst sebevraždˇ, převážně mezi muži. A širší nabídku sexuálních služeb, mezi jejichž poskytovatelkami se objeví i překvapivě vysoké manažerky, dodává sociolog Petr Hampl.81 komentářů :

 1. Napsáno poměrně vágně a přespříliš stručně, není to nijak objevné, většina věcí se dá po jednoduché logické úvaze vydedukovat, jen ty sexuální služby manažérek, no nevím. Opět zcela zbytečně použito slovo neomarxismus - opravdu si autor myslí, že aspoň zlomek neziskovkářů, globalistických činovníků, vlivných person a politiků má aspoň rámcové povědomí o marxismu, nebo mají dokonce takové přesvědčení? To snad ne...Přiznám se bez mučení, to slovo je většinou hloupé samo o sobě, protože v naprosté většině míří úplně vedle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, uživatelé neomarxismu už mi s tím také lezou krkem. Ale je to od nepřátel marxismu dobře vymyšlený termín. Hampl k nim patří také a proto tenhle termín pilně používá a snad i nadužívá. Není tak blbý, aby nevěděl, jaká je to hovadina.

   Smazat
  2. Vidite toho neomarxistického zmrda,kterÿ se dělá hloupý že nevi co to neomarxismus je?

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   Smazat
  3. Souhlasím s tím neomarxismem. Jak někdo kdo nezná Marxe může být neomarxista. Pozor ale Marx v Německu vyhrál jako největší německá osobnost dějin! No škoda, že do soutěže nebyl přizván ten skutečně největší Němec, o jehož vítězství je přesvědčeno 80% obyvatel. Ale to už je něco jiného...

   Smazat
  4. 9.52

   dalši ohlupený domorodec,který nevi co je neomarxismus.
   Proč to nedá redakce do textů vlevo,které se nehýbou,aby jsme tam mohli poslat chudaky ohlupované domorodce!

   Smazat
  5. Nečetl jsem Marxe ani Neomarxe a je mi to jedno. A protože mi je Marxismus fuck a nestudoval jsem ho na VUMLu, nemohu být ohlupený.

   Smazat
  6. Tak když o tom víte kulové, proč se k tomu vlastně vyjadřujete?

   Smazat
  7. Můj příspěvek ve 12:36 je určen hrdému ťululumovi 11:30

   Smazat
  8. 11.30
   Tak jak pišeš jsi cip jak Hřib a ohlupen jsi poslechem TV,když jsi vyšel ze čvrte třidy a tak neumiš čist,zato psat sračky to umiš.
   Tebe tady nevymažou, jsou s tebou pod jednou dekou a pozdravuj al hamajdu ČSSD!

   Smazat
  9. Hochu 12.49, 12.36 Nemyslím,že když jsem na rozdíl od vás nestudoval ML na VUMLu, jsem méněcenný. Vaše odborné znaslosti z doby komunismu vám neberu. Já měl tenkrát jiné starosti. Marxismus mi dnes nechybí a přesto se mám dobře.

   Smazat
  10. 15.27

   Neotravuj tu vzduch ty zasrany neomarxisto v době komunistů žadný neomarxismus nikdy nebyl,to je ted vymysl zkurvených kapitalistických majitelů velkých peněz a jejich spratků,kteři kradou a rabuji a i tebe daji brzy obrat a ty jako blbeček tomu ještě budeš tleskat,jak se tu presentuješ ty fašistický korporátni hnuse!
   Už se na tebe ene krise a ty si mysliš,že ti to co jsi nahrabal bude stačit?
   Di se s tim vycpat,stejně ti to sežere inflace a banksteři!

   Smazat
  11. 17.51 No slušnost na VUMLu zřejmě neučili. Tvrdím snad, že za komunistů byl neomarxismus? Ano, přiznávám se, četl jsem Komunistický manifest! No nevím!? Byla i řada jiných ekonomických filosofů, než byl komunista Marx! Četl jsi Manifest? Co mu říkáš?

   Smazat
  12. 17:51 Kdyby pan Hitler nebyl tak připosraným humanistou (zakázal v rámci boje za ochranu zvířat i tehdy tolik oblíbená oblíbená "lidská ZOO" - sic!) a místo vymýšelní nepraktických krávovin typu podzemních megakanónů či tankových kolosů věnoval stejnou péči vývoji jaderných zbraní a tyto v kombinaci s raketami V-2 a V-3 pak dokázal efektivně použít ve prospěch naší rasy, kde jsme dneska mohli být?!


   Nebude to už dlouho trvat, kdy tobě podobnej komoušskej xindl seznámíme s touhle Ančou! - https://www.youtube.com/watch?v=32_labDTeTM

   Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  13. 8:57 No, ty už jsi pořádný pacient. Jen doufán, že se nacházíš na správném místě, t.j. za silnými zdmi nějakého ústavu, nejlépe ve vypolstrované místnosti. Neustálá sedace léky není totiž pro chovance to nejoptimálnější.

   Smazat
  14. 11.11.

   Fašistické svině vylézaji a chtěji si zachrochtat!

   Ukrajinsky specnaz vás už vás pár pobil, tak se připrav ty neofašistický zmrde,jsi jenom pytel pilin a my vlastenci se budeme do tebe strefovat až se ten maras z tebe bude valit přes obrazovku a budeš sloužit jen k roztrušováni hnoje na tomto webu tak dlouho až zdechneš, zbaběle jako strejda Hitler a jeho cipuškini.
   Musiš brzy otrávit sám sebe a tvoji mrtvolu sežerou hyeny jako ty lidožroute !

   Prý budeš jako kretenista zabijet a žrát malé děti,aby jsi snižil ten obsah kysliku!

   Fuj ty prase si tady hnuj a smrdiš!

   Smazat
  15. Aby nebylo pochyb tak to pane 12.40 plati tomu fašistickému hnoji 8.57,kterého stihne osud velitele oddilů SA,kde séfa tech buzerantů rozstřileli SS na sračku!

   Smazat
  16. 8.57

   Co tomu řikám?

   My skvěla mládež nejsme blbi a pečetli jsme si odkaz nahoře

   CO TO NEOMARXISMUS JE

   a s komunistickým manifestem nemá NIC společného.
   Přidej se radši k naši avantgardě jejiž jsi členem ani o tom neviš a naučiš se nadávat stejně jako my.

   DALŠI PENIZE TEN ZKURVENÝ KAPITALISMUS UŽ NESMI KRÁaaST buďme proti a chťejme je a ne,že ne ANO!!!,

   Smrt kapitalistickému gangsterismu a když to ty neomarxisto nechceš, tak si doma vitej exekutora a dej se s nim vyfotit!

   Smazat
  17. 12:40 Přesně! A nakonec přijde na řadu i tenhle jejich fýra! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
  18. 15:27 hlavně, že se máte dobře, i když jste natolik nekulturní, že nevíte a nepotřebujete nic vědět o jednom ze světoznámých filosofů, že jste natolik hloupý, že spolu s některými propagandisty opakujete formulaci, že tady, nebo kdekoli jinde na světě, existoval komunismus. Díky tak povrchním lidem jako vy, nic nebrání tomu, aby lidská společnost byla hnána do záhuby. Hlavně, že máte se dobře. Vsadím se, že já se mám líp. Možná právě proto, že vím a znám o něco víc než vy. Nadále, mějte se. JiH

   Smazat
 2. Kontroverzná firma, ktorá je v pozadí kampaní novej politickej vlny na Slovensku, získala prestížne ocenenie v USA, ale zároveň je v USA aj vyšetrovaná. Ide o firmu Arona Shaviva, ktorá vyvoláva kontroverzné reakcie, radila v kampani primátorovi Matúšovi Vallovi a prezidentke Zuzane Čaputovej. Teraz pomáha Progresívnemu Slovensku. Shaviv mal zohrať aj dôležitú úlohu v pokuse o prevrat v Čiernej Hore. Trubanovci o podozreniach vedia. „Ak sa ukážu ako pravdivé, spoluprácu ukončíme, - takže tak, a chcú to hodiť - akože inak na Rusko !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... tu je interwiew s Aronom Shavivom, on vám to vysvetlí ako sa to robí a ako to robil už v roku 2015 na Slovensku (spolupracoval s Lišpicom) a v celej východnej Európe https://mida.org.il/2015/04/01/right-wing-po…

   Smazat
 3. Zásadně nečtu příspěvky psané bez diakritiky. Jsem Čech a mám rád češtinu. Písmu bez háčků a čárek nerozumím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezdiakritický Honolulu smazán.

   Smazat
  2. Obránce gojimů pan Honolulu smazán?

   Smazat
  3. 9:53

   Obránce gojimů? Řekl bych spíše blázen na svobodě.

   Smazat
  4. Honolulu patři jako náš zastupce do Prdlamentu!

   Tam jsou ti opradovi blázni a tam by jim mohl vyvětlovat,že potřebuji humanitárně vybombardovat!111
   Tam by jeho kritika cenzury padla na hlavy tech zmrdů a ne na ubohého pana admina,který pracuje prý pro al hamajdu ČSSD a ta má vždycky pravdu!

   Smazat
  5. 19:00 Nežvaň rusáku! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i u nás ...

   Smazat
 4. Strašit lidi, mě nepřipadá zrovna jako dobré. Nic hloupějšího jsem dlouho nečetl, co s tím má společné " kavárna"? ještě jsi zapoměl na Milion chvilek! To je článek hodný blba!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9;01
   Tvoje odpověď je přímo od BLBA!

   Smazat
 5. Bohužel, může to být mnohem horší, než si představujeme. Dokonce fatální. Je třeba si uvědomit jeden fakt, na který se zapomíná – v naší zemi máme už statisíce zahraničních pracovníků. Což může být dobré, pokud ekonomika šlape a funguje, jak má. Ale objevuje se stále více příznaků, které už nemohou opominout ani maintreamoví ekonomové a pisálci, že se začíná hospodářství v Německu, zejména automobilový průmysl, zadrhávat. A vzhledem k propojenosti naší a německé ekonomiky a procentu našeho průmyslu se zaměřením na automotive je jen otázka času, kdy problémy dorazí k nám. Fabriky začnou zavírat nebo omezovat výrobu a hádejte, kdo půjde první na dlažbu? Ano, uhodli jste, jsou to zahraniční dělníci. Ti, kteří nemají žádné finanční či hmotné rezervy, kteří budou bez prostředků na ulici. Budou jich nejdříve stovky, pak tisíci a nakonec statisíce. Hladoví, zoufalí, se snahou dostat se domů - do Mongolska, Nepálu, Albánie, na Ukrajinu. Kde na to vezmou prostředky? Jak se budou živit, čím cestovat domů?
  Nemají žádné úspory, aby zde mohli delší dobu přežívat, ani na to, aby si zajistili klidný odjezd do svých domovů - do Mongolska, Nepálu, Albánie, na Ukrajinu. V tomto počtu ani není možné takový exodus zvládnout.
  Začnou mít hlad, žízeň, dostavuje se beznaděj a vztek. Jsou zaznamenány první případy, kdy si obstarávají základní prostředky (včetně alkoholu) násilnou cestou. Začínají krádeže ve velkém, rabování. Nejdříve obchodních center, následně menších obchodů, domů a bytů, kde je možné si jídlo a další prostředky obstarat.
  Nastává anarchie a první větší střety s policií a ozbrojenými občany. Narůstají ztráty na obou stranách. Policie není schopna nepokojům v tak velkém měřítku zabránit. Sama je často terčem útoků a úspěšných snah ozbrojit se na úkor příslušníků policie. Je třeba si uvědomit, že větší část zahraničních dělníků má na rozdíl od mladší části zdejší populace za sebou několikaletou základní vojenskou službu, někteří dokonce i bojové zkušenosti. Na rozdíl od imigrantů z Afriky nebo muslimských zemí jsou takřka k nerozeznání od zdejších obyvatel. Znají naši řeč a umí se pohybovat v našem prostředí. Jsou mnohem silnější a otužilejší, a to nejen fyzicky. A mohou jich být statisíce, s jedinou touhou – přežít, případně se vrátit domů, za svými rodinami. Za každou cenu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Absolutní pravda. A už to začíná! Před dvěma lety nabíraly některé podniky jako blbí (příklad ASSA Abloy) která je rozlezlá po částech -v Plzni, u Stříbra a jinde. A už propouští. Především Slováky - těch nabrala nejvíc, ale u těch to zas není takovej problém. Sednou na vlak a jedou domů. Ale Ukrajinci, Rumuni, Korejci, Bulhaři? Taky je tím Plzeň prolezlá. Zavřela provoz i Yazaki. Oni to dělají tak, že - dostanou zakázky, naberou lidi - zakázka skončí - propustí lidi. Je to odporný šmejdsystém, který socializmus nezná. Žádná ekonomika, kde funguje plánování, něco takového nezná. Ale??? Kdo se tady poškleboval pětiletkám? No? Kdo? Plno zdejších diskutérů řvalo a ryčelo po náměstích. Ano, bude se rabovat, zapalovat -co jako budou ti propuštění, nasraní, hladoví dělníci dělat?

   Smazat
 6. noviczech
  ...pěkný článek od pana Hampla. Teď ještě, velký souhlas s předchozím názorem od 9:13. Ale věta: "To je jeden z paradoxů současného ekonomického systému". Proč asi vznikla revoluce v Rusku v roce 1917? Lidé umírali hlady na ulicích a panstvo dávalo maso svým psům.
  Otázka: Dá se tomu zabránit? Co dělá vlastně prezident Trump v americe? Když zvednete lidem platy, lidé oživí ekonomiku i v jiných oblastech než strojírenství! Rozjede se malý, soukromý sektor. Ale máme "chytré" ekonomy, co chtějí dát lidem 25 procent platu důchod! Asi studovali u Sorose.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:06
   Když zvednete lidem platy, lidé oživí ekonomiku i v jiných oblastech než strojírenství! Rozjede se malý, soukromý sektor!

   Rozjezd obchodu je dávno uzavřen. Když chci palivové dříví (české výroby), česká firma má dříví, ale nemá auto na dovoz. Česká firma totiž upřednostnila dodávku německé firmě HORNBACH , která mi český výrobek doveze až do domu . Bez německého mozku by si Češi neškrtli.Ve městě zaniklo české knihkupectví, truhlářství, sklenářství, pouze Hornbach, OBI nebo Baumax jsou schopni uříznout překližku nebo zrcadlo na míru. České jsou ovšem ve městě herny.Čeští hokynáři jsou bez ekonomického významu. Češi mají dobře dimenzovanou elektrickou rozvodnou soustavu(ta nevznikla soukromě) . Proto v ní Rakousko vidí konkurenční výhodu ČR, na kterou už 30 let útočí.

   Smazat
 7. No to nás ještě budou čekat věci bude dobře když politické strany budou muset vyhlásit za koho kopou.

  OdpovědětSmazat
 8. Situaci nevidím tak neřešitelnou, jen to chce vyhnat od moci kupčiky, překupníky, trhovce a nahradit je skutečnými manažery Čechy. Ti určitě neprodají za pár střibrných cizákům prodejní řetězce potravin, které pak rozhodují o výkupních cenách našich farmářů. Protože zisky odchazejí pryč. Totéž platí o vodě, lithiu.. Stát je tu od toho, aby i našince kteři budou podnikat nefér, klepnul přes prsty a naopak našim inovatorům pomáhal (dnes např.nanotechnologie včetně jeji aplikace do filtrů,zdravotnictvi, potravinářství, průmyslu a obecně celá obalová technika s šancí samolikvidace). Opusťme politiku tunokilometrů, zisků z mýtného od TIRáků a ze skladů. Vraťme prestyž našim VŠ (vraťme Univerzitu 17.11.) a zapojme je do výzkumu i do pilotních projektů, je-li realizace nad naše možnosti, tak to aspoň řešme patentem. Dveře jsou otevřené i pro obchodní most mezi Západem a Východem, když ho nevyužijeme, tak se najdou jiní (Burza s diamanty v Praze). Šance jsou jen je využít a nemusí zrovna okrádat Čech Čecha. Už se nemusí jen šeptat, že firma Home Credit fungovala na principu lichvy (dodnes tak funguje v Číně). Dobré jméno a solidnost dělá tu nejlepší reklamu. Nevidím budoucnost černě, stačí opustit hokynařinu, vrátit solidnost, zákony a máme vymalováno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čechy jako manažery? To myslíte ty protekční parchanty, táta politik a zastupitel, nebo něco jiného vlivného nebo zbohatlík, parchant nevycválanej, dělat to nechce, brát prachy to chce. Ti se úplně a naprosto nejhůř chovají k pracujícím v továrnách, pětadvacetiletej smrad šikanuje padesátníka, jen tak pro potěšení a pro svoje zbytnělý ego. Japonci co zde mají fabriky říkají, že český manažer je největší ksindl. A co lichva? Do všech bank nalezli čeští protekční smradi jako prodejci půjček a manažeři -je to nejodpornější sebranka jaká existuje, totéž v pojišťovnách, v advokacii, u exekutorů. Tady platí že poturčenec horší turka -v Čechách to platí na sto procent! Myslíte že ty pozice jsou obsazovány přes pracák nebo na inzeráty? NE! Je to samej protekční parchant!

   Smazat
  2. 17:36
   Odpusťte pane, ale musím vás poněkud poopravit. Za 1.Kádrovat původem jako za totáče je hloupé.
   2.Když budete majitelem firmy, tak si tam naberete jako manažera hloupého přízeného, který vás přivede do bankrotu? Asi ne, maximálně mu přihrajete dobře placené místo, bez rozhodování bez jakekoliv funkce tak si rozmyslete co tu píšete.
   3. Na zneužívání funkcí by měl dohlížet stát, který by měl udržovat zákony v potřebné formě.

   Smazat
  3. Samozřejmě - všéééééchno jako "za totáče" je hloooooupé! Zato všechno, co se děje teď je děsně chytrý! A pokud jde o firmu -neměl jsem na mysli ševcovství, ale fabriku, kde makají dělníci, ale dohlíží na ně protekční smradi jakožto "manažeři" - dělají hovno za mnohem vyšší peníze a ty makáče buzerujou, protože jim to příjemně lechtá jejich zbytnělé ego. Ano, jsou to přihraná, dobře placená místa - všude! A co máte na mysli tím "zneužíváním" funkcí jsem nepochopil. Když pojišťováci oblbují občany, stejně tak lichváři a advokáti? Ty fůry podvodů při velkovýrobě zbohatlíků, které modrej ptačí stát potřeboval jako voličskou základnu? Taky že si ji získal - navždy. Kromě těch odporných zbohatlíků a podnikatelského ksindlu by dnes už nikdo ODS nevolil. K velkovýrobě zbohatlíků bylo naverbováno všechno - politici, policie, justice - a pro ostatní občany to byla genocida. Dnes už je všechno zvrhlé, funkce zneužívá asi každý, a protože z těch nadlidí (stát) každý na každého něco ví, drží se navzájem. Kdo by na co dohlížel? A ještě se vrátím k tomu "kádrování" -dnes musíte napsat i na pozici hajzlbáby životopis -to není kádrování? A k tomu původu - já například bych rozmazleného, sebestředného spratka ze zbohatlického hnízda nikdy nezaměstnal.

   Smazat
  4. Anonymní13. října 2019 12:32
   Souhlasím s Vaším pohledem, ale je zde jeden zádrhel v tom opuštění hokynařiny. Každou firmu, která přesáhne působnost státu, nebo nějaké oblasti, tzv. finanční trhy, neboli majitelé všeho, odkoupí. Zaplatí dobře, dají nabídku, kterou nelze odmítnout, vždyť si peníze tisknou. Takže, užijte si svých peněz, milí budovatelé firmy, ale byznys je naše záležitost. Toto je liberalismus. I stát má zapovězeno, národní firmy podporovat. Samozřejmě to neplatí pro mocnosti, ty si své firmy brání a podporují.
   Takže naše zhouba je liberalismus. P.K.

   Smazat
 9. Kapitalismus a krize je jeden organismus.
  V podstatě jde jen o nadvýrobu, většinou ale zbytečností,
  které pak plní nejen skládky na zemi ale i oceány.
  Plánované hospodářství, bez kterého se neobejde kdejaká
  rozumná domácnost, je pro kapitalismus sprosté slovo.
  Omluvou kapitalismu je to, že v kapitalismu se plánovat nedá.
  Trh volný je nejen vzpěračskou disciplínou, k tomu ještě
  konkurence a hlavně reklama. A stále nějaké ty dobré nápady.
  Vidíme to hlavně u aut, kdy facelitem se stává jen úprava
  přídě a zádě karoserie. U mobilu zase velikosti, počtu foťáků a také barvy. A lidi si půjčují a kupují a kupují a kupují,
  skládky se plní, plní a plní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ekoaktivisté protestují, protestují a protestují.
   Ne proti kapitalismu a jeho zničující podstaty, ale
   proti "politikům", bezmocným kašpárkům a sluhům právě
   toho kapitalismu, kde je hlavním zaklínadlem, RŮST.
   Proč ne vyrovnanost ? No protože to by kapitalismus zabilo.

   Smazat
  2. 12:50 HM, " super" názor. To za vaších komoušu, i to málo co se vyrábělo, šlo na sklad nebo do zbídačeného Ruska, tam šáhli povšem.Ty prázdné obchody si pamatuji do dnes. A ten váma kritizovanej facelit, dělají všechny autom. světa, víte, one nejde každé 3 roky vyjít s uplně novým modelem, ale při vašem " vzdělání " to jistě víte

   Smazat
  3. 16:29 No vuml jako ty nemám, takže se omlouvám.

   Smazat
  4. Co je to "za našich komoušů" anonymní puberťáku 16.29? Jestli jsi nezažil socializmus, tak proč se sereš se svejma trapnejma žvástama mezi dospěláky? Těm, kteří v té době žili a znají to, jsi k smíchu. Lez si žvatlat se stejně pitomými frocky na stream - tam se schází výkvět, nad kterým slušný člověk hodí šavli - vyhodí dobrý oběd. Hnusná, zkažená sebranka. Takže zařaď zpátečku pitomečku, a nelez na diskuze NR. Ty "zbídačelý Rusko" - ty máš zbídačelej mozeček. Ty sračky ses dočetl v těch vašich tabletech, do kterých pořád čumíte? Tak bacha, ať tě jednou nezajede tramvaj! Ty vzdělanče!!

   Smazat
  5. 17:41 A čemu se divíš? Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni. Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman. Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Smazat
 10. Ke kolonizaci naší země došlo už před dvaceti lety! A stále děláme, jako by se nic nestalo. Nikomu to nevadí, to mne naprosto fascinuje.
  Současný NEOKOLONIALISMUS má úplně jinou podobu, než měl ten klasický.
  Současný NEOKOLONIALISMUS ovládá s minimem prostředků klíčové body ekonomiky. Banky, pojišťovny, telekomunikace, obchodní řetězce atd.. Odvětví, kde je nejlepší poměr zisku a vynaložené energie. Ročně odtékají stovky miliard korun na západ. Na domorodce pak čeká pouze paběrkování, nebo montovna.
  Měla by vzniknout strana, která by měla v programu NÁRODNÍ EKONOMIKU!
  To znamená program, který by zvrátil odtok stovek miliard zpět do Česka.
  Proč ještě nemáme ryze český obchodní řetězec? To si neumíme sami sobě prodat vlastní rohlíky a mlíko?
  Proč stát neiniciuje přes nějakou státní firmu vznik národního platebního systému s vlastní platební kartou. Přeci to je taková sprosťárna, že 2,5 % ceny zboží jdou někam do USA! Vloni byl objem transakcí při platbě kartou 700 miliard korun, to znamená, že do USA odteklo okolo 20 miliard korun jenom proto, že platíte kartou. Každý Čech včetně nemluvňat tedy pošle američanům ročně 2000,-Kč za to, že platí kartou VISA či Mastercard!
  Provozovat plastový kartičky s čipem je taková naprostá primitivnost a my se necháme takto okrádat?
  Jsou stovky dalších NEOKOLONIÁLNÍCH mechanismů, kde se necháme odírat jak telata v teletníku a kde by se dalo něco dělat.

  Mimochodem, víte kolik korun odteče za autorská práva do zahraničí za to, že posloucháte v rádiu/tv cizí písničky?
  Je to skoro 1 miliarda korun!

  Jó to se jim to na západě žije!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:37 Ano, celý Západ včetně USA se má dobře díky ČR. Za vše co popisujete a kritizujete poděkujte komoušum a jeji ch 40 letému vládnutí. To pouze oni a nikdo jiný nemá na svědomí to co vy kritizujete.Ty totálně zaostalé fabriky, třetinová produkce výroby před rokem 89 vuči Západu,naprostá nekonkurence schopnost, to je hlavní příčina dnešní situace.Ale hlavně ty písničky, ty mě dostaly, takové častušky z Ruska, ty by byly zadarmo, možná by ještě rus zaplatil Nechte se vyšetřit.

   Smazat
  2. A jak se jim všechny ty naše zaostalý fabriky hodily, viď ty křápe praštěnej 16.42! A že se na naši malou zem hladově vrhli a počínali si tady jak žoldnéři v dobytym hradě - co? Všechno vykradli, co se jim hodilo odvezli, a pořád jenom kradou - co? A co je na těch našich zaostalých fabrikách asi tak fascinovalo? Zato teď máme vysoce nezaostalý sklady pro evropskou výrobu a skládky evropskýho odpadu - to je bezva -ne? Drž blbou hubu ty častuško, nevíš o čem žvatláš. Teče ti mlíko po bradě, škrab se v prdeli, a odpal z diskuzí mezi nějakou svojí krevní skupinu. Tam mel ty vaše ujetý kraviny. Víte lautr hovno, jen to,co vylovíte od šmejdů v nějakým šmejdobulváru.

   Smazat
  3. Kousek od nás byla za komunistů fabrika, kde se vyráběly textilní stroje. Ty stroje, to byla absolutní světová špička, nic srovnatelného neměli ani Američani, ani Japonci. Ty stroje šly do celého světa a šly na dračku.
   Po převratu rozkradení celého koncernu a likvidace zahraniční konkurencí.
   viz. Elitex
   viz. Bezvřetenové předení

   Smazat
  4. Já bych pustil v našem rádiu tolik angloamerických písniček, kolik oni ve svým rádiu pustí písniček českých. Hotovo vyřízeno. Na co potřebuju poslouchat mečícího kozla a ještě mu za to platit?

   Smazat
  5. Naše republika se nazývá KRMELEC ZÁPADU!

   Smazat
  6. 17:53 Je celkem zbytečné něco psát sprostému debilovi jako ty, ale co.Západ od nás odvážel stroje??? Píšeš totální sračky, já pracoval ve fabrice 20 let tak mohu naprosto spolehlivě říct na čem se pracovalo. Stroje staré 30 a více let,totální šroty, v 88 jsme dostali stroj ze Západu ty vole, nevěřili jsme svým očím a ty magore budeš psát, že ty šroty někdo odvezl na západ!Rudé prolhané, blbé, hovado.
   18:15 no nevím jak u vás, ale v Liberci v 60 letech vymyslel pan Svatý tex tryskový stroj a soudruzi za trochu deviz prodali patent do Japonska, tak se hospodařilo.

   Smazat
 11. Vcera jste me vy slabomyslni Hurvinci rozcilili, (tezce nasrali), nebot jste smazali projev naseho presidenta Trumpa, ktery mluvil i o ekonomii !
  DOBRE VAM TAK ! At vas zivi nejaky moskevsky Rasputin !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to je mi teda líto ze sme te tak rozčílili. Někoho takového si nasrat! Jak troufalé....! Raději Hurvínek než člověk bez rodné země. Nezávidím ti, proto tak blbneš!? Těžké, když tě nikdo nikde nebere.

   Smazat
  2. 15.42... a v tom ses probudil a pomočenej...

   Smazat
  3. A proč ty tele starý z Floridy lezeš pořád žvanit s Čechama a vnucuješ se? Nemůžeš bez Čechů žít? Tak se vrať - důchod budou posílat za tebou a můžeš žvatlat pod mostem mezi bezdomovci. Prostě mezi nás nelez a vyřešeno.

   Smazat
  4. zpřesnění času: pro 17:45

   Smazat
  5. 17:45 Nežvaň rusáku! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i u nás ...

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.35 Kapitalizmus funguje ? Co ty obrovské státní dluhy ? Evropa zasr.aná muslimy ? Neustálé války ? Nejlíp tu bylo za Husáka , klid a pohoda !

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dekujeme za zpravu konecne opet v akci jeste ze nam to pisete pane Vecerek radi Vas tu vidime

   Smazat
 15. Omyl, pane Hample, my už kolonií jsme.

  OdpovědětSmazat
 16. Nevím proč, admin těchto stránek povoluje jejich znehodnocovaní (možná i záměrné) a negumuje hloupé a vulgární názory.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbytečně kritizujete. Zatímco tu krafáte proti adminovi. Admin dělá tuhle práci dobrovolně, bez odměny, mezitím opravil plot na chalupě, nařezal dříví, ustříhal filmík a ještě stačil uvařit večeři, protože manželka je momentálně na několik dní mimo.

   Smazat
  2. 0:50 To sotva, když si vzala taovýho kreténa! Ta je "mimo" už od narození ...

   Smazat
  3. 0:50 - Dvoraku, to nam chces rici, ze ZLO, ktere zde pachas, delas dobrovolne ? T.j. proti zakladnim zakonum Kapitalismu ! T.j. proti TQM (Total Quality Management !)

   A krome toho, ty mas na vsechny sprostarny dvojite meritko ! Preji ti, aby ti ta tvoje chalupa spadla na makuvku !

   Smazat
  4. 20:20 - TY ZMETKU JEDEN ! TY ANLFABETE ! Copak neumis cist ? Nejvetsi sprostaci jsou u vas Cesku !
   Kdyz prilezes pozde, tak nekadruj a neposuzuj a drz hubu ! Na tvoje zpicene nazory, nikdo neni zvedav !

   Smazat
  5. Co sem zase vnucuješ ty svoje amihovadiny ty kreténe z amianálu????!!!!!!

   Smazat
  6. 0:54 a 1:56 Tleskám, lépe to vystihnout nejde. Jinak ten ubožák maže všechny co nesouhlasí s tím jeho zločinným sociálismem.
   A ten v 9:02 mu zdárně sekunduje, asi bratr, taky takové hovado.

   Smazat
  7. 10;28
   Tyhle amihovna tapetuj u Šafra nebo v Reflexu,tady seš k smíchu .....lemple s mozkem prvoka!!!!

   Smazat
  8. 10:47 Zrovna ty máš co pindat coby dement schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by ses probral z lihu co v něm primář uchovává potraty a co mu ho chodíš potajmu upíjet!

   Smazat
 17. Docela blby nazor: jen za socialismu se hospodarilo spatne, KAPITALISMUS je to nejlepsi, co lidstvo vymyslelo. Takze hura do dalsich krizi, zvysovani cen, bezdomovcu, sebevrazd, skakani pod vlak a nevim co jeste, at zije KAPITALISMUS, to nejlepsi z toho nejlepsiho, zarny KAPITALISMUS, kdy kazdy ma stejnou sanci a kazdy muze byt nejen milionar, ale MILIARDAR, a to ne v mizerne ceske mene, ale i v dolarech a dokonce v eurech. At zije kapitalismus!!!!!!!!!!!! Na veky vekuv.A ne jinak!!!!!!!!!!AMEN!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:32 - souhlasim s prispevkem 20:32 ! Kapitalismus funguje ! Skakani pod vlak se ZAKAZUJE ! Zpusobuje to zpozdeni ! Konecne sem pise nekdo s positivnim a zdravym usudkem a myslenim !

   Smazat
  2. 20.32 Co dokázal ten tvuj sociál. za 40 let??? Pouze bidu, zavírání lidí za jiný názor a zadrátované hranice. Běž se podívat dnes do ruzných obchodu, jak funguje zásobování, co je možné vše koupit a vzpomeň, pokud jseš starej, jak za rudochochu se stály fronty na vše i na to málo co bylo..Podívej se do statistik kolik bylo před 89 sebevražd , potom něco mel, ty Komiku rudej.

   Smazat
  3. 10;36
   Teď jsme na tom výborně.....Pšonský Otraviny s posypovou solí jsou všude,Banderovci a cikorny se množí dělením,fašisti z Bruselu diktují,jak velký mužem pěstovat okurky,sebevražd přibylo a bezdomovci jsou kapitola sama pro sebe!!!!
   Tohle je výsledek ZKURVENÝ havlodebilokracie a lezení do amianálu!!!!!
   K ZBLITÍ!!!!

   Smazat
  4. 10:44 Tak si zalez zpátky do prdele tohodle škaredýho kremelskýho Ugrofína - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   v ní budeš v úplným bezpečí!!!!☺

   Smazat
 18. Zavří oči brouku a sladce spi, ať se ti zdá "americký sen". Dobrou noc.

  OdpovědětSmazat
 19. Toto, čo tu popísal, je len manuál, ktorým sú riadení gójovia.

  OdpovědětSmazat
 20. Konec ? .... já ho vidím....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.