Reklama

středa 30. října 2019

Hráči dávají masově „nevyhovující“ za rusofobii v námětu nové hry.

30. 10. 2019 (Novosti, RT, 29. 10. 2019, 21:26)
Hráči … Co vás napadne ve spojení s tímto výrazem? Pokud jste rodičem dospívajícího dítěte, vaše šance pochopit mnohonásobně vzrostou. Ano, hráči – to jsou miliony, desítky milionů, převážně teenagerů, po celém světě, kteří hrají počítačové hry. Je to obrovský průmysl s mnohamiliardovými zisky. Pokud vaše dítě nehraje, máte velké štěstí. Ale, i když nehraje, přečtěte si následující řádky.


Americká společnost právě vydala novou epizodu velmi oblíbené hry Call of Duty. Hrdina této epizody se ocitá na „silnici smrti“ v rozvrácené zemi Urzykstan, pod níž si můžete představit současnou Sýrii.

Po cestě jedou auta s lidmi. Mezi nimi běženci. Houkání, auta do sebe narážejí, zkrátka chaos. A vtom přilétají hrozní Rusové. Bombardují, zapalují, ničí. Zabíjejí a mrzačí všechny ty nešťastné lidi. Proč to dělají, ti hrozní Rusové? No, prostě proto, že už jsou takoví, nejsou to lidé, ale jakési pekelné nestvůry. Nositelé pekelného plamene. Možná by nestálo ani za to, o tom mluvit, vždyť je to jasné a každý si udělá svůj úsudek.

Ale, má to háček. Je to totiž zcela konkrétní příběh o „cestě smrti“. Odehrál se během operace „Pouštní bouře“. Kdo si pamatuje, tak ví, že široko daleko bys Rusa nenašel. Ani Ukrajince. Dokonce ani Gruzíni tehdy v Iráku nebyli. Ale byly tam koaliční síly, hlavně Američané a Angličané. A po prvním úderu Iráčané skutečně utíkali – a právě po té samé cestě, po níž prchalo i civilní obyvatelstvo. Auta s lidmi, sanitky. Vznikla zácpa – velmi vhodný a jasný cíl pro letectvo a rakety.

A spojenci do toho řezali. S chutí. Zahynulo mnoho civilistů, přesně je nikdo nikdy nespočítal. Někteří přecitlivělí humanisté to označili za válečný zločin. Ale kdo by je poslouchal, jakési usmrkance? No, připusťme, že to byli civilisté. Ale jací? Měli smůlu, že se narodili v tak hrozném státě – v kolébce krvavého diktátora. Jsou tedy také vinni. Ať se vám to líbí, nebo ne. Vyměňme tedy jednoduše Američany za Rusy.

Bezva, zcela v duchu doby. Pro teenagery je to určitě zajímavější a přesvědčivější, než učebnice dějepisu. A s tím se právě počítá.

Navrhuji námět pro další epizodu: Drážďany, minulé století, 1945. Sovětské letectvo ničí stovky tisíc civilistů, žen i dětí. A co další? Přece Hirošima a Nagasaki. Sovětské atomové bomby zničí totálně dvě nevelká poklidná japonská města.

Atd., atd. … a potom už jen ticho. Jak říká jeden zblblý hrdina ze světové literatury: “Zbláznili se jako já“.

Vybrala a přeložila Jana Görčöšová

118 komentářů :

 1. Konzumace americké kultury způsobuje nenávratné poškození mozku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konzumace americké kultury způsobuje nenávratné poškození mozku... a také ztráty slovanské identity. Tímto nenásilným způsobem se z nás, respektive z našich dětí postupně stávají Anglo - Sasové s euroamerickým způsobem myšlení. K dokonalé proměně Slovana v Anglo - Sasa chybí už jen maličkost, a sice nahrazení slovanského mateřského jazyka angličtinou. Že k tomu nikdy nedojde? Hmm, tak si poslechněte, kolik anglikanismů se již udomácnilo mezi mladými lidmi, a to díky počítačovým hrám a počítačovému jazyku, který jsme dnes nuceni používat úplně všichni. Ač nerad to říkám, ale ti kteří stojí za snahami postupné demontáže Slovanů a jejich postupné přeměny na lidi západního typu, si počínají obdivuhodně. Musím uznat, že výsledky vskutku mají. Někdy i prohru je dobré si přiznat. A my, vážení, prohráváme na plné čáře. Mladí lidé mě v tomto tvrzení jen a jen utvrzují. Na dlouhá desetiletí je již rozhodnuto: Ve střední Evropě už přestávají žít Slované. Starší generace vymře a nahradí ji mladá, svěží, euroamerická...

   Smazat
  2. A víte co je na tom nejabsurdnější? Že my jim za ty sračky musíme ještě královsky zaplatit.
   Okupanti jsou si velice podobní.
   Rodiny gestapem popravených českých vlastenců musely zaplatit jejich ubytování ve vězení, stravu i samotnou popravu.
   Dnes musí rodiče vydělat v montovnách mimo jiné na převýchovu, přeprogramování a debilizaci svých vlastních dětí.

   Smazat
  3. 19:56

   Pojem Slovan je to nejodpudivější, co lze slyšet. Degenerace, primitivita, tupé skřeky, lenost a KRUTOST. Neznám nic hnusnějšího.

   Smazat
  4. Blbeček trolíček 20:13 Ako príhodne si sa opísal.Chvályhodná sebakritika, od soroškurvy nevídaná.

   Smazat
  5. Re (18:22):
   To, o čem je ten článek, ale ani ti Američani nepovažují za kulturu.
   Jen za osvědčený nástroj, jak manipulovat, indoktrinovat a tedy i debilizovat nastupující generaci. Tím nástrojem nejsou jen PC hry, je to celý vějíř postupů a metod.
   Ani objekt té manipulace nebyl vybrán náhodně! Jsou jím děti, které jednou přirozeně převezmou odpovědnost za chod věcí veřejných. A aby ji zítra uplatňovaly tak, jak si kdos zpoza oceánu dnes přeje, je tu celá mašinerie formování způsobu myšlení či sentimentu. A nelitují peněz! A už dnes jsou vidět i hmatatelné výsledky!
   Protože to, co dokáže ze sebe ve veřejné diskusi vypustit kdejaký mladší vypatlanec, by před nějakými 20 či 30 lety bylo téměř nemyslitelné ...

   Smazat
  6. Pro 20:13 - co to tady, zmrde, zkoušíš?

   Smazat
  7. pro anonyma 20.13

   Když tedy pokládáte (Slované cizákům vykají) Slovany za primitivy, proč používáte jejich jazyk? Měl byste psát anglicky, abyste se nemusel za sebe stydět. Jen tak mimochodem, je Vaše matka Slovanka?

   Smazat
  8. 20;13
   Tak abys pochopil;Erst kommt der TAG,HAVLOUNTERMENSCH,verstehen?!!!

   Smazat
  9. 20:25 Vy přece Opluštile musíte vědět o čem píšete! Jako zelený mozek a politruk jste před rokem 89 do roztrhání těla vymejval mozky našim vojákum. A vy se dnes nestydíte někoho pomlouvat, vy rudí xindlové bez morálky!

   Smazat
  10. 20:33 Tací již jsou Američané, s tím špatným jidišem a navrch kapitálkama skřekající pšouku z lejnolíhně této škardé ugrofinské poloopice - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   nic nenanděláš!

   Smazat
  11. P.S.: Nezapomínej KDO byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně toho smradlavýho Ugrofína na tý fotce!

   Smazat
  12. Je zde obrovska snaha tech nedostatecnych, neschopnych a bez talentu Mezku,skudcu vsude na svete , kteri sve chyby, problemy tez UCHYLNOSTI , ktere nici vse kolem , SVADEJI NA RUSKO ...

   Smazat
  13. Je pravda, že při zhodnocení přínosu tzv. slovanů a zbytku světa, musíme konstatovat, že tzv. slované zaznamenali nulový přínos, což je naprosto unikátní, protože každý národ, i ty již neexistující, přinesli alespoň něco. Slované nejen že nezaznamenali žádný přínos na poli vědy a technického rozvoje, jelikož neexistuje JEDINÝ člověk, který byl autorem nějakého nového objevu, ale slované nezanechali žádnou stopu ani v oblasti věd společenských a v kultuře. Což je také unikátní, protože každý národ, každá skupina má svoji svébytnou kulturu, která stojí za to, být zaznamenána. U slovanů to neplatí, neboť není co zaznamenávat. Slované se snažili přebírat od jiných, bohužel hodně trapně a tedy bez úspěchu. Dokazují to i jazyky, které jsou hodně primitivní, a narozdíl od zbytku světa, nedokáží vlastními prostředky pojmenovat ani svoje nejbližší okolí. Nebýt ostatních jazyků, slované by byli fakticky němí.

   Smazat
  14. Byli tu 1241, 1945, 1968 a 2019 opět! -

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/velvyslanec-cr-v-kyjeve-vysvetloval-ucast-prokremelskych-tataru-na-hrade-81996?seq-no=5&dop-ab-variant=&source=article-detail

   Smazat
 2. Keď vidím, aký druh USA kultúry od rozprávok pre deti po filmy pre dospelých nám denne ponúkajú televízne stanice..., velebnosti chce se mi blít!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrovna minule jsem přemýšlel, že duše národa se nejlépe pozná podle animovaných pohádek. Vemte si třeba naše Pojďte pane, budeme si hrát, Mach a Šebestová, a mnoho dalších. V komixech třeba Čtyřlístek, Rychlé šípy.
   A teď to srovnejte s těma násilnickýma sračkama, co tečou z americkýho kanálu!
   To se vůbec nedá srovnat, to je jako se srovnávat s opicema.

   Smazat
  2. Anonymní 30. října 2019 18:51
   No, ano to bylo. Ty nové, nevím. Moc to už jaksi nesleduju. :)

   Smazat
  3. 18:51

   Cože? Ty bolševické tupé kraviny? Já jsem vyrůstal na Disneyovkách, proto jsem to v životě dotáhl podstatně dál než vy.

   Smazat
  4. Blbeček trolíček 20:15 Dotiahol si to na vrchného trola? Či trotla? Alebo na oboje?

   Smazat
  5. 20;26
   Dotáhnul to na Frau havlofoglrauchovou!☺

   Smazat
  6. 20:15 jééé,vyprávěj kam až jsi to dotáh.

   Smazat
  7. 18:31...Také si myslím že jsme velmoc ve večerníčkách.ale i naše hrané pohádky jsou nádherné!
   Zdá se mi,že česká tvorba se s waltdisneyovkama nedá vůbec srovnat...Trnka,Jiránek,Born...
   V Česku se tvorbě pro děti vždycky věnovala elita.
   Helanov

   Smazat
  8. Kam jsi to dotáhnul evropský neslovanský idiote 20:15, na "mašinku ve vláčku" pornobuzeranta Jandy u Jevropských hovnot? To ti přeji, to je postup.

   Smazat
  9. Anonymní 30. října 2019 20:15
   Ano dotáhl jste to dál. Teď už nikdo o Vás nepochybuje. Jste nádherný příklad nového ZÁKONOPOSLUŠNÉHO otroka nové doby. Srdečně gratulujeme!

   Smazat
 3. Pentagon ročně spolufinancuje asi 50 hollywoodských filmů. Za do nich chce samozřejmě natlačit tu správnou propagandu. U počítačových her je to ještě horší. Věci, nad kterými vám zůstane rozum stát.
  třeba Sex se Stalinem:
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019060610081223-nasili-naha-tela-a-krev-steam-predstavil-pc-hru-ve-ktere-si-muzete-uzit-sex-se-stalinem-foto/

  nebo něco pro totální vypatlance
  Atomic Heard

  https://www.idnes.cz/hry/novinky/atomic-heart.A180514_150747_bw-novinky_srp

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejen filmy ale i reklamy v televizi viz Zelando. Tmaší občané a hořící auta + slogan buď svůj. Ti se tím vyznačují v celé Evropě. Na to se máme těšit? Co na to policie? Není to náhodou navádění k trestnému činu? Nebo příště při reklamě na spodní prádlo použijí tentýž slogan a záběr znásilňování?

   Smazat
 4. Ajajajaj, já si vzpomínám, jak kdysi ještě Jan Werich tvrdil, že máme jednu z nejlepších televizí na světě. Kde ty doby jsou?
  Vzpomněl jsem si na jeden případ, kdy původně "milovník" USA z Ruska se v nich nějak zklamal a když nastoupily sankce jel jednou výtahem, kam někdo na přivolávač napsal: "SPUŠTĚNÍ RAKET NA USA!" Prý nikdy nestiskl tlačítko s větším uspokojením.:)
  Dnešní kultura by se měla podobně soustředit taky na jednom místě, i když jsou čestné výjimky, ale je jich zoufale málo.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Vážený anonymný "TROLL" 18:57, keď o tom to hovoril šěf CIA, tak to musí byť zaručene pravda. BLAHOSLAVENÍ CHUDOBNÍ DUCHOM LEBO ICH BUDE KRÁLOVSTVO NEBESKÉ!

  OdpovědětSmazat
 7. To, že zločiny fašistického státu USA, případně jejich spojenců, jsou vydávány za činy Ruska je klasika. Ono se to děje i tady v diskuzi. Za chvíli budou vymleté proamerické duté lebky, že Hitler byl lidumil a měl dostat Nobelovu cenu míru a jen ti Rusové ho tak obklíčili a bombardovali Německo dálkovými podzemními vlaky, že donutili Hitlera k obrannému útoku přes celou Evropu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, oni si jen NEADEKVÁTNĚ VEDLI U MOSKVY I U STALINGRADU I V BERLÍNĚ A V PRAZE! :)

   Smazat
  2. Náš osvoboditel generál G. Patton své paní po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 toto: „Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám.“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ Němci svoje zločiny, pokud k nim občas došlo, veřejně přiznávají už více než 70 let a stydí se za ně, očišťuje příští generace, ale Rusové svoje zločiny zapírají, případně svalují vše na Stalina, vychovávají mladé generace k zatvrzelosti a neupřímnosti.

   Smazat
  3. 13:23 Ty intervaly mezi nakopírovanými sděleními, která nám tady pravidelně předkládáte, jsou příliš krátké. Stačí prvních pět slov a už to dál nikdo nečte. To máte TAK málo argumentů? Co napsal Patton své ženě tu slovo od slova vidím MINIMÁLNĚ po třetí. Nemáte-li nic jiného, tak už to stačilo. Vraťte se k svým nadávkám. Ty jsou alespoň krátké. Taky je nikdo nečte, ale vám se uleví. To musíme akceptovat. Bůhví, co byste jinak mohl provést.

   Smazat
  4. 18:50 Hnusný mainstream nám to tají! - https://epochalnisvet.cz/5-veci-ktere-jste-nevedeli-o-americkem-vojevudci-georgi-pattonovi/

   Je třeba to proto dokola opakovat! Proto sem tolik let chodím! Potírat lži, bohužel nejen ty mainstreamové, ale i místních nebolševiků, jejichž snahou je místo odhalování pravdy jen navrátit zpět ty staré, snad ještě hnusnější lži, co jim natloukl do makovic bolšán za starýho režimu ...

   Smazat
 8. 18:57 Ty si chorý, daj sa liečiť

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačí keď sa 18:57 vráti k hernej konzole a nebude tu otravovať

   Smazat
 9. 18:57 jenom nevím jestli to všichni pochopí správně. Nejsem si úplně jistej. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím proč byl příspěvek 18:57 smazán a někteří jej skutečně nepochopili, byla to ironie, ach jó. Hej hou

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 19:40
   Tak se nezdržuj a skoč!☺

   Smazat
  4. Anonymní 30. října 2019 20:00
   Ano, ať nám to ukáže jak se to dělá! Ten Ježimladíček!

   Smazat
  5. 19:37 Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
  6. 13:24 ty pochcaný tepláky tě taky pronásledují léta, viď? To bude asi nějaký sexuální fetiš. Broučku, jsou i horší představy, které někdo potřebuje k uspokojení. S tím se netrap. A když to přestaneš vykřikovat do světa, tak to ani nikoho z tvého okolí nenapadne.

   Smazat
  7. 18:59 Sorry, to video je nefunkční! Někdo poznal v tom pochcaným harmonikáři s. s. Mana a v kreténovi co křepčí u tý cihlový zídky zas Vencu Dvořáka a tak to odstranili a nahradili tuto verzí! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Je méně kvalitní a xichty jdou na ní proto méně rozeznat ...

   Smazat
  8. Zde nová verze! -https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A oběti politiky zločineckého odpadu z USA jdou do stovek biliónů!! USA zapalují porodnice, bombardují celý svět, unášejí a vraždí lékaře a učitele,
   rozšiřují viry, devastují kulturu a cvičí teroristy po celém světě a neboj se, ty Clintonovský pšouku, až uslyšíš svého kvičení znovu. To je ozvěna a co to znamená, si musíš nejdřív nastudovat, nejspíš někde v Rusku, protože v USA tomu pšouci a opice jako ty nerozumí. :-)

   Smazat
  2. Pravda, pravda, svatá pravda! Vždyť to Rusko může i za to, že se otáčí Země, i za střídání ročních dob může. Mám to z naprosto přesných a ověřených zdrojů, že za střídáním ročních dob na planetě Zemi stojí Stalinistické Rusko, které svými nemravnými vojenskými pokusy vyvolalo takové pohyby naší planety, že došlo ke střídání ročních dob. Tím byl po všech stránkách vyspělý západ nucen během zimních měsíců snížit tempo svého obdivuhodného ekonomického vývoje. Tak Rusové ničí západní vyspělou civilizaci a snaží se na Zemi prosazovat zpátečnické myšlení primitivních Slovanů.

   Smazat
  3. Blbeček trolíček 19:37 A oznámil si amíkom, že tí vojaci v Iraku nie sú amíci ale Rusi? Pretože amíci na nich roky míňajú prašule na zbrane, dopravu, vybavenie...a FED musí deň a noc tlačiť doláče, aby to amíci ufinancovali a oni sú to nakoniec Rusi!

   Smazat
  4. 19:48 Tací již jsou Američané, s tím rudý pšouku nic nenaděláš! Jsou jako Honolulu - Vlasteneci, rasisté, členové KKK, neb skutečné Vlastenectví je především rasová bdělost, tvrdá práce, boj a vzdor! Kdežto podstatou existence tzv. Nové republiky je bohužel jen ubohá vzpoura podlidí*) proti společnosti řízené elitami, neboť se přirozeně nerodíme rovní! Požadavek rovnoprávnosti nerovných je v podstatě základní levicové dogma, které pravičák uznávající přiroznou nerovnost lidí musí rozhodně odmítnout! Masy jsou zženštilé a potřebují být vedeny, ale nesmí mít v čele nějakého ráčkujícího opilce, profesůrka s hláskem jako konipásek a ukradeným perem v kalhotách, nebo uslintanýho žvanila s holí či šimpanzoidního jako krysa z kanálu pištícího estebana, nýbrž potřebují muže s holínkami, který udeří do stolu a zařve: "Toto je správná cesta!" A tak to dnes mohu shrnout prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti neobolševismu a zahájil boj s tímto rudým lejnem a neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života nejen Čechů!!! Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali výsadní postavení na Zemi darem, nýbrž si ho museli za cenu nesmírné brutality vybojovat!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
 11. Admin, ja by som anonymného 19:37 nemazal ale nechal by som tu tento jeho príspevok ako excelentnú ukážku neskutočnej ľudskej tuposti!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S jídlem roste chuť. Takové vyložené výblitky imbecilních mozečků by se tu objevovaly častěji a častěji. Redakce dělá dobře, že ho maže.

   Smazat
 12. Anonymní 30. října 2019 19:37
  A za Vaše prdění může taky Rusko! Vaší pravdě se nedá říkat ani sofistika, Vy prostě žijete v 458792563224té verzi paralelního světa. A jako případný humor je to dosti hluboké šmízo. Na srandu je třeba si buď počkat a nebo si ji umět aspoň trošku připravit. Já Vás ani nelituji.

  OdpovědětSmazat
 13. Dodnes jsou v blízkém pouštním okolí toho Kuwaitského "trychtýře" ve stoupavém terénu směrem na sever od toho města, jak to zmiňuje autor, k nalezení fragmenty munice z ochuzeného uranu. Připomínají masakr, na který byli (a snad i dnes jsou) hrdí ne Rusové, ale US huni.

  OdpovědětSmazat
 14. Tak až k takovému odpadu se cod dostalo ale proti Ruská propaganda je nezachrání.

  OdpovědětSmazat
 15. Myslíte, že má takto nabuzený hráč daleko k tomu, aby vzal kyblíček a šel polít sochu sovětského vojáka? Vždyť je tak statečný! - A jde to nandat těm příšerným Rusům z jeho hry. V červnu jsem byla na školní akademii, kde bylo Rusko představeno jako země baletu a vodky /po jevišti bloumaly dvě splihlé labutě/ a chlapci v jakýchsi podivných vojenských čepicích a rádoby uniformách tancovali kozáčka,při čemž ukazovali svaly a hrozili do publika. Pan ředitel se pyšně rozhlížel, dokonce vstal ze židle a hleděl vítězně do publika. To jsem ale statečný! - Také se mi chtělo blít, Velebnosti! A vzpomněla jsem si na své učitele, kteří s námi chodili nacvičovat národní hymnu pod lípu u lesa, kteří nás učili milovat svou zem, být na ni hrdi a žít v přátelství a porozumění s národy celého světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:13 Paní, napsala jste nejhezčí příspěvek ze všech. Zejména poslední věta mi připomněla moje školní léta a krásnou dobu. Jsem šťastný, že jsem v ní mohl žít. Teď je mi víc než smutno. Díky Mirek

   Smazat
  2. 1:13

   To máte pravdu. V Rusku už nic jiného není. Splihlé labutě, které si do rozkroku rvou kuře a fungují jako prostitutky, a sfetovaní opilci v maskáčích plní agresivity a nulové síly. Děkuji, že jste v té záplavě rusofilních příspěvků konečně napsala pravdu. Podle toho taky Rusko vypadá, vždyť víme jak.

   Smazat
  3. 1;13. 7:02
   Když se tohle F200 a F73 táhne celou tvojí familií,tak tenhle blábol je jen výsledkem!

   Smazat
  4. 7:02 je mě tě jen líto, protože jsi úplně mimo. Než začneš o něčem takovém psát o čem nemáš, tak si to osobně oveř, jinak ze sebe děláš absolutního idiota. Je vidět, že jsi ovlivněným divákem bakalovize a o současném Rusku nevíš ani hovno. Jen se ztrapnuješ.

   Smazat
  5. 7:18 Vyskřekl dementní zřízenec teplický patologie, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, co mu ho chodí potajmu upíjet!

   Smazat
  6. 13,27
   A52+F73+F200+F808....to je genetická výbavička!.D

   Smazat
  7. 7:02 Tak to jste vedle, jak ta jedle pane! Umělkyně, které si do vagíny cpou mražené kuře, jsou pražskou kavárnou vysoce hodnoceny a uznávány. A psát o nich s takovým despektem a přirovnávat jejich "tvorbu", za kterou je nechal ruský režim sedět v kriminále k prostituci, tak to jste si dovolil příliš. Měl byste víc sledovat dění ve světě. Ještě byste mohl blábolit na veřejnosti třeba to, že jsou jen dvě pohlaví a to už by mohlo být taky to poslední, co zveřejníte! My vás sledujeme a my o vás víme! Co je psáno, to je dáno!

   Smazat
 16. U.02 vis jak vypada Rusko?Ale opravdu?Bezdomovci,lidi bez prace a v exekuci,znicene skolstvi,zemedelstvi.Kultura v hajzlu,nenavist mezi lidmi.Ale jeeje,to je omyl,takhle vypada Česko,ze,odborniku na Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:27 Pane Bagoune, váš příspěvek je velmi dobrý, ale kdybyste ještě respektoval úzus, že po čárce, tečce, vykřičníku a otazníku se dělá mezera, byl by váš text podstatně čitelnější a tím pádem i čtivější. Moc se za tuto úpravu přimlouvám a předem děkuji.

   Smazat
 17. ad 7:02 a 7:18
  Proboha,byli jste někdy v Rusku současnosti? Těžko. Např. školství jim můžeme jen tiše závidět. Přežvykujete buď vrozenou nenávist ke všemu a ke všem, k Rusku nejvíc, nebo vám stačí oblbovačka z ČT a přidruženého tisku. A porozumět příspěvku z 1:13 je pro vás nesplnitelný úkol, prostě to nejde. Podejte si ruce s panem ředitelem, o němž je příspěvek. Jeho pedagogické zkušenosti jsou velmi malé a krátké, ale přes ODS se stal "zkušeným" ředitelem. Přesto, díky za Vaše příspěvky, aspoň se člověk dozví, jak to s naším národem vypadá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9.35 Milý rusomile, nemusím se dívat na ČT, ale stačí si pustit pár videi třeba o Ruském venkově a okamžitě změníš názor!Několik větší měst není celé Rusko, za pár kilometru od měst vidíš tu pravou bídu Ruska. Zanedbaná infrastruktura, jeden zdroj vody, často kontaminován splašky z neexistující kanalizace, cesty buď bahno po kotníky, nebo prach a do toho opilí lidé bez perspektivy, takové je dnešní Rusko.
   9:27 Bagoune, správně jsi psal, tohle vše je v Rusku. Tísíce alkoholiku, lidé bez domova, HIV se v Rusku rozšiřuje nejvíce ve světě a tak bych mohl pokračovat, chápu, že proruskému olovi je těžké neco psát.

   Smazat
  2. Ty jsi opravdu tak ubohý 9:52, že žiješ z nějakých anonymnich videí? To budeš mít opravdu smutný život, to je tvoje volba. Když ti natočíme video, že máš pitchu místo hlavy, přesvědčím snad více takových ubožáků, že je to realita? Alkoholik byl tvůj fotr, co tě udělal, jasný důkaz polistopadové degenerace.

   Smazat
  3. 9,52
   Nejvíc lidí s HIV V PODLE STUDIÍ V BANDEROSTÁNU,takže nepiš ty havlofoglrauchová hovadiny!!!!
   Po posraným Mejdanu jsme to na vlastní oči zažili v jedné nejmenované pražské nemocnici spadající pod MO!

   Smazat
  4. 11:25, 11:31, vy jste skutečná ukázka sprostoty tohoto webu. Je více než jasné, že jste v životě nikde nebyli, nesbíráte informace, nekomunikujete se světem. Kdybych chtěl tomuto proruskému webu škodit, najmu co nejvíc podobných trollů jako jste vy.

   To co psal 9:52 je čistá pravda a to byl ještě hodně mírný. Rusko nejen že nedosahuje v životní úrovni zdejší parametry, ale začíná ho přerůstat řada zemí, které ještě donedávna byly považovány za chudé. Tyto země v brzku přerostou i nás.

   Ohledně Ruska se stačí podívat na věk dožití, paritu kupní síly, počet podaných patentů, poměr příjmů mezi jednotlivými sociálními vrstvami, poměr mezi počtem zemřelých na onkologické choroby a počtem úspěšně vyléčených, počet citací vědeckých publikací, poměr mezi kilometráží dálniční sítě na vytížených trasách a počtem fatálních dopravních nehod (počtem mrtvých). atd. atd. Dálnice v Rusku v podstatě absentují, dopravní infrastruktura je na úrovni nižší než většina států světa. Dokonce horší než ve státech postižených válkou, jakými je Sýrie, Irák nebo Lybie. To je v podobné zemi celkem docela kuriozita, ale je to tak. Pak už člověka nepřekvapí, že letecká vnitrostátní doprava v podstatě absentuje taktéž. Což je opět v zemi velikosti Ruska s relativně vysokým počtem obyvatel kuriozita, jelikož taková Nigérie je menší a má čtyřnásobně hustší letecký provoz.
   Stačí se podívat také na jejich vozový park, co se týká např. železniční dopravy a porovnat ho s ukrajinským nebo kazašským. Kazachstán představuje supermoderní dopravní systém, Ukrajina je na tom tak jako my, Rusko jako severní Korea nebo Kuba. O úrovni bydlení a běžného trhu, dostupnosti nákupu běžného zboží, je pro obyčejného Rusa fakticky nedostižné.

   To samé platí o vzdělání, které v minulosti (SSSR) bylo oproti značné části světa na relativně slušné úrovni, dnes je v soustavě tisícovky porovnávaných universit jen dvě ruské (Petrohrad a Moskva), přičemž třeba takový Vietnam jich má v systému dvanáct. A určitě na lepším místě než Moskevská universita (784.místo) a Petrohrad (923.místo). Takže se vůbec nemůžeme divit, že tamní studenti propadají ve všech porovnávacích testech a zemi se nedaří technologicky napředovat.

   Mimochodem, ani Česko na tom není nijak slavně a v indexu edukační způsobilosti mladé generace vás předčí většina tzv. rozvojových zemí. V Evropě se tímto vytvořila ostrá linie, která vede po hranici bývalé "železné opony".

   Smazat
  5. 12,20
   To,že po Mejdanu do nejmenované nemocnice tu HIV,syfilidou a tuberou prolezlou banderosvoloč nalifrovali do nejen infekčních pavilonů je REALITA!A to,že naše pacienty díky tý banderosvoloči překládadli např.do Motola a jiných zařízení je taky FAKT!Takže čest,ynteligente.

   Smazat
  6. 12:43

   Vůbec nevím, o čem mluvíte, ale pokud o Ukrajině, pak je směšné porovnávat se ze zemí ve válce. Je pravda, že Ukrajina poměrně poklesla, ale ne zas tak, aby se z toho nedostala, protože značná část tamní populace je relativně kvalitní, což se o Rusku říct nedá. Ukrajina má za sebou zásadní reformy, které nyní garantují, že na Ukrajině nikdy nedojde k pádu měny, jako tomu bylo už několikrát v Rusku. Ukrajina nemá za sebou zkušenost bankrotu státu a hyperinflace. Narozdíl od Ruska je v růstu a potenciál má vysoký. Tomu odpovídají i všechny ratingy. Kdyby nebylo Ruska, Ukrajina by byla dávno na úrovni Polska, možná vyšší.

   Smazat
  7. Rudocancy! Bývalé Rusko (dnes parchanát Chujlostan) je na kolenou a jeho zdegenerovaní obyvatelé lížou prach, otázka je proč, když je Rusko tak bohaté a mohlo by být nejsilnější ekonomický tygr světa? Příčinou je špatný genofond jeho obyvatel, těchto vječně ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Teprve až dojde k jejich výměně, Rusko se pozvedne k nevídaným v historii lidstva výšinám ...

   Smazat
  8. 13:29
   A52,F73,F200,F808....to je genetická výbavička!☺

   Smazat
  9. 13,18
   Čemu,že nerozumíš,ynetilgente?!Banderostán je v prdeli,zlatý rezervy má amiokuoanty na věčný časy,černozem ten ksindl prodává za babku do ciziny,celá zem je na huntě a ta líná,smradlavá banderoverbež se v Čechách fláká a přenáší leda nemoci,k ničemu ten zdegenerovanej povl NENÍ A NEBUDE!Takže ať radostně ta svoloč táhne budovat ten svůj středověkej stát,ale do Evropy ať necpe rypák ani tu svojí banderosoldatesku,panimaješ grabit!?

   Smazat
  10. 13:58

   Aha, už rozumím. Takže vám to řeknu jednodušeji. Ukrajina napředuje, to je prostě fakt, který nezměníte, zatímco Rusko upadá. S nimi to prostě nejde a nikdy nepůjde. Měli už množství různých "vlád" a ani jedna, narozdíl od zbytku bývalých států SSSR nebyla schopna vygenerovat sebemenší růst. Ekonomicky beznadějná země, která navzdory velikosti a lidnatosti nedosahuje úrovně Portugalska a svým ostatním "partnerům" rozvojového světa se nemůže rovnat fakticky v ničem. V investicích, infrastruktuře, životní úrovni, životního prostředí, úrovni demokracie, HDP, technologického progresu atd. Ukrajina se od tohoto balvanu definitivně odpoutala a momentálně začíná s raketovým ekonomickým růstem. Je to znát nejen na obnovení velkých státních projektů, především infrastrukturálních, ale počtu významných investic, které do země směřují. Tím začíná stoupat i životní úroveň obyvatel. Líbí se mi obnovená národní hrdost, jelikož narozdíl od minulosti tam již neuslyšíte ruštinu, obzvlášť mezi mladými lidmi. Ukrajinština je prostě "in" a začíná se vyučovat namísto ruštiny v Bělorusku, Kazachstánu a dokonce i Polsku. To chválím, tohle je cesta. Ukrajina má narozdíl od Ruska budoucnost. Je to progresivní kompaktní stát s velmi dobrými vyhlídkami.

   Smazat
  11. 17:58 Když se řekne: "Přání otcem myšlenky."
   Chápete, co se tím myslí?

   Smazat
  12. 13:42 No jo putlerpšouku, celá banda kremelskejch kretenů! A teď je koukej ještě pěkně seřadit - zleva doprava!.-D - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   Smazat
  13. Ad 17:58 Ale my, ČR, jsme rovněž ještě nedohnali Portugalsko a to jsme ekonomicky byli na tom lépe na konci socíku, než SSSR. A občané vyspělých zemí EU jsou až 3x na tom lépe než Češi a k nim jsme se nepřiblížili za 30 roků restaurace diktatury kapitálu u nás ani o píď. Naopak byl rozkraden majetek státu a občanů za cca 10 bilionů Kč. A paradox? Dnešní ekonomiku zachraňují u nás Husákovy děti z "doby bolševismu"!!! Rozvoj SSSR a nyní Ruska proti Rusku carskému, to není jen "nebe a dudy", jak jinak si představit jejich program dobývání kosmu, moderní zbraně - a co umíme my? Neutěšujme se lží, že Rusko je v úpadku. Vzdor všem podrazům ze strany USA a jeho vazalů má budoucnost daleko větší, už jen pro své nerostné bohatství. A to především nedává spát kapitalismu, který žije válkami a umírá s mírem. Kapitalismus bez kradení jako základní výrobní prostředek, odumírá.

   Smazat
 18. Ajaj, rusáčkovi někdo ukázal pravdu, to on nemá rád, proto kvičí jak podřízlé prase. Jo, ruští kucí, vy budete hrát vždy až ty druhé housle, s tím se smiřte. Tak jako nyní, kdy najlepší vojsko světa zabila teroristu Bagdádího! A rusáčer ve své nadutosti vše ze začátku popřel. Viz žumpa Sputnik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vis, že jsi najivní hlupák? Smiř se s tím. Tím blbem budeš do konce života.

   Smazat
  2. Ne na druhé housle, oni v podstatě nehrají žádné. Rusko je do značné míry ignorováno, i když se tamní propaganda snaží dokázat opak. Teď se uvažuje, že se přeformátuje BRICS, protože je silně disbalanční, co se týká významnosti jednotlivých členských států v oblasti ekonomiky a politického vlivu.

   V BRICS je Rusko trpaslíkem, které se tam prodralo díky mimořádně agilní a drzé zahraniční politice. Ale významově po ekonomické a vlivové stránce je tam nejslabším článkem, který zde působí spíš rozkladně. Ani Brazílie není momentálně v dobré kondici, ale v porovnání s Ruskem to je přece jen vyšší liga, i co se týká technologických inovací.

   Řešením by mohlo být rozšíření BRICS o další významné světové hráče, kteří se nevešli do struktur G7 a udělat z této skupiny něco jako G20 tzv. rozvojového světa. Tím by se "rozředila" úloha Ruska a BRICS by sloužila jako bazální platforma na užší výběrovou platformu. Myslím, že o jedné z alternativ se píše i zde v jednom z článků.

   Na obzoru se formuje mnohem silnější skupina, noví ekonomičtí tygři globálního významu do níž kromě Číny, Indie, Brazílie a JAR, patří země jako Turecko, Malajsie, Indonésie, Čile, Vietnam, Nigérie, Egypt, Mexiko apod. Rusko nepatří ani sem, to spíš Kazachstán a Azerbajdžán, což jsou země s nejrychleji rostoucím investičním trhem na světě.

   Sputnik je skutečně žumpa.

   Smazat
  3. 11,27
   Je lepší mlčet a být považován za hlupáka,než promluvit a ODSTRANIT VŠEWCHNY POCHYBNOSTI......kurňa,ten Lincoln znal a věděl už tenkrát,jaký HOVADO SE V PODOBĚ TEBE NA ZEMI VYSKYTNE!.-D

   Smazat
  4. Proč pořád dovádíme do nepříčetnosti s Rusofobií a s Usofobií, zatím Činofibie se teprve vytváří. Proč se nesoustředíme sami na sebe a na náš prospěch. Oni taky nechtějí od nás polibky, ale jen svůj zisk. Tak se chovejme stejně. Horší signál pro naši budoucnost mi dává návrat recyklovaných politiků (Bursik, Dlouhý, Ruml) do funkcí (komisí) státu. Taky by bylo vhodné, zachovat se slušně k pomníkûm, radéji další ndstavět a ukončit bloupé tanyny okolo

   Smazat
  5. 12:05

   Žádná čínofobie nebude, protože není důvod. Rusofobie vyplývá z útrap, které svým vazalům tento stát uštědřil, jeho rozvratné role ve světě a též jako zděděný sentiment bývalých budovatelů. Tzv. "US-fobie" je uměle vyvolávaná bez racionální podstaty, a má nejspíš svůj základ v tzv. skryté propagandě. Nový politický směr by se měl soustředit na podstatu a tím jsou evropské hodnoty, které si drtivá většina obyvatelstva vybrala pro své volbě. Dnes bychom se měli soustředit na aplikaci evropských liberálních hodnot a co se týká nejrůznějších fobií, ponechat na BIS a příslušných orgánech EU aby se s ruským vlivem, propagandou a diverzí srovnali sami. My bychom měli být dostatečně rezistentní a věnovat se zadaným úlohám. Minimálně v blízké budoucnosti bude potřeba vyřešit požadavky pro adaptaci nového obyvatelstva imigračního původu.

   Smazat
  6. 11:27 Svatá pravda, lépe bych to nenapsal!A co jejích ZLATÝ rubl, to taky Putin nějak zazdil, asi jako ty vychvalované zbraně, vše je velké nesplněné přání, nebo propracovaná lež!

   Smazat
  7. 16:27 Tak vy byste to lépe nenapsal! Panebože! Vy se tedy zřejmě cítíte být měřítkem všehomíra.

   Když někdo o někom napíše třeba: líp by to ani Shakespeare nenapsal...tak to už je opravdu objektivní hodnocení. Ale sdělit:
   Lépe bych to nenapsal! (JÁ, JÁ, JÁ)
   To může říci jenom skutečný vůl!

   Smazat
  8. 20:04 Proč bych do toho cpal pana Schakespeára,JÁJÁ MLUVÍM ZA SEBE, ty troubo. Pan Shakespeár, asi ne, ten ještě nevěděl co je Rus za parchanta.

   Smazat
 19. Nikdo si nepředstavuje Rusko jako ráj na Zemi. Ale výše náramně uspokojení rusofobové, by si měli uvědomit, že jde o zcela něco jiného.
  A to je rozdíl nejen mezi -fily a fóby, ale vlastně celého přístupu k životu.
  Oni si myslí, že vše se měří kontem v bance, cenou gadgetu v ruce, cool autem. Mohu Vás uklidnit. Ani nemáte ponětí, kolik toho tam je! Pokud se budete dívat na bydlení - tak to nové pro ty bohatší je na vysoké úrovni. Pokud budete mluvit o chudých budete mít pravdu. Ale je tu jedna záležitost, nuance, rozdíl oproti Nám nebo chcete-li západnímu světu. Je tam o mnoho větší procento upřímných vlastenců. Je tam o mnoho větší - dokud se případně nenakazí "západním" virem - lidí kteří cítí sounáležitost se svým okolím i přírodou. Ukažte mi jednu zemi, která by si vytvořila při nespokojenosti se vzdělávacím procesem, dokázala "amatérsky" vydávat reprinty mnohem kvalitnějších učebnic. Ano i tam, a možná hlavně právě tam, je vštěpováno mládeži západnické školství podle Sorosova modelu vzdělávání. Ukažte mi jednu zemi u "nás" na západě, která by si tak vážila své minulosti a tak vášnivě o ni bojovala.
  Tam v Rusku je doposud ještě zárodek něčeho, co nemá nic společného s bezohledností, zbytečnou krutostí, přezíráním přírody, neznalostí. Tam je zárodek možné obrody světa v duchovní jeho síle. A vůbec nejde o to, co si právě určitě teď Vy -fóbové myslíte.
  Mají tam podobný systém jako my, kapitalismus v jeho současné variantě, ale na druhé straně mají Putina, který dokázal se svou zemí hodně a to i přes to, že liberární, či jak si to pojmenujete, úřednictvo všech mastí často až otevřeně sabotuje jeho příkazy.
  Takže ne My, ale Vy nechápete o Rusku nic. My tam nehledáme to, co máme i tady v "lepším" osobním příkladě. My tam hledáme ten zárodek možného obrození lidstva.
  A to je to, co Vás štve. Protože to by znamenalo, že se bude více hodnotiti znalost, vědomost, skutečná užitečnost a schopnosti člověka. Zkrátka byste se museli učit a pracovat a vytvářet a tvořit a to je pro Vás peklo na Zemi. Vy nechcete nic vytvářet, Vy chcete jen brát, parazitovat.
  Vy PARAZITI! Vy S(O)ROSČATA!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět si nerozumíme, nebo vy mi nechcete rozumět. Putin si pěstuje svoje vkastenectví a je mu opravdu jedno co si tu patláme my. S námi chce určitě mít korektní obchodní styky a jestli něco víc, netuším. Vy si hledejte vlastenectví, kde chcete, treba i vzory v zahraničí, je to vaše volba. Mne vychovali k vkastenectví moji rodiče, škola,knížky a dokonce i i ruské tanky v roce 1968.

   Smazat
  2. 11:46

   Sorry, ale opravdu nevíte vůbec nic. Odkud jste tohle opsal? Dát tohle k dispozici v Rusku v diskusi, tak se vám vysmějí. I oni se chtějí mít dobře, anebo alespoň průměrně, jak se má obyčejný Turek, Polák, Argentinec, Kazach, Vietnamec atd.. Ani netouží si žít jako Švýcar vyšší třídy, ale jako normální Ind nebo Egypťan. A tohle se obyčejnému Rusovi nedostává. Oni vidí, jak se žije v Gruzii, Uzbekistánu, Bělorusku, Litvě, a nechápou, proč oni musí žít ve zmaru, špíně a chudobě. Proc musí umírat na běžné choroby a proč se skoro 70% ani nenaučí pořádně číst, nemluvě o psaní. To byste rychle prchal, kdybyste v Rusku vystoupil s něčím podobným. Přestaňte romantizovat, k ničemu to nevede. Pokud tři čtyři pětiny země nedosáhnou na běžné bydlení, kvalitnější potraviny a běžné vzdělání, v takové zemi ničeho nedosáhnete.

   Smazat
  3. 11:46...Moc hezky řečeno...
   Rusko (zatím???) není tak nešťastně roztržené na 2 kusy jako Evropa a Amerika.
   Žije tam mnoho různých etnik a náboženství,proto VVP musel vsadit na patriotismus.
   A asi udělal MOC dobře.
   Helanov

   Smazat
 20. Nejen tyto hry. Kolik mrtvých dovede za jeden večer vyrobit na obrazovkách ČÉTÉ. A většinou jde o perverzi, sadismus, válečnou propagandu, ukazující, že tímto směrem lze nejsnadněji zbohatnou, nakrást si, někoho přitom nechat zavraždit. To je pak radosti na ČÉTÉ, JAK SE DAŘÍ PŘIPRAVOVAT NÁROD NA VÁLEČNÉ ZLOČINY K USPOKOJENÍ KAPITÁLU!

  OdpovědětSmazat
 21. Anonymní 31. října 2019 11:51
  Souhlas. A budou válčit zuřivě, přesvědčeni jako Hitlerovi vojáci o své výjimečnosti. Celá řada her nevzniká náhodou.

  OdpovědětSmazat
 22. Čím více se (zatím jenom mediálně) útočí na Rusko a na Putina, tak to asi v reálu má zcela opačné účinky nejenom na dospělé, ale i na děti. V naší škole si zvolila většina českých osmáků ruštinu jako druhý cizí jazyk (menšina němčinu). Do třídy přibyly v září čtyři nové děti (jeden Rus a tři Ukrajinky), všechny kupodivu mají jako rodnou řeč ruštinu :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:44

   No to nevím, kde ta vaše škola je, ale já nevím o žádné základní nebo střední škole, kde by byla ruština alternativou, jelikož absolutně nebyl zájem. Je pravda, že se snížil zájem o Němčinu, ale nahradila ji francouzština. Ovšem prudce roste zájem o arabštinu a čínštinu. Arabština bude relativně dostupná, ovšem s čínštinou se běžně zřejmě hned tak nesetkáme. O ruštině jsem neslyšel vůbec, tento jazyk je v totálním úpadku. V bývalém SSSR je zákaz ho používat a na území samotného Ruska se nepoužívá v 15ti státech federace. Takže přijedete do nějakého města a budete muset mluvit třeba turkmensky. Ukrajinci ruštinu považují za urážku, takže vám nevěřím, že by dobrovolně a ještě k tomu v Česku mluvili rusky.

   Smazat
  2. 12:44 tu ruštinu si asi zvolili proto, že se jedná o slovanský jazyk a lze se ho daleko snadněji naučit než třeba němčinu, která nám je opravdu cizí. Nadto každý německý školák umí velmi dobře anglicky, takže v Německu se naši dobře obejdou i bez němčiny.

   Smazat
  3. 13:04 Nemáte pravdu! SSSR se sice rozpadl na 15 států, ale ve všech se rusky dodnes domluvíte na každém kroku, nejenom v Ruské federaci. Např. v práci máme hodně Ukrajinců ze Lvovské oblasti i Zakarpatí. V pasu mají Ukrajinu, ale všichni mezi sebou mluví rusky! Porošenko to s násilným poukrajinšťováním v zemi (kde 80% obyvatel mluví rusky) totálně podělal. Urychlí to jenom rozpad Ukrajiny, Donbasem to neskončí. Mimochodem, všichni ukrajinští prezidenti měli jako rodný jazyk ruštinu a ukrajinštinu se museli učit (od Kravčuka až po Zelenského). Na ukrajinštině je příliš znát, že je to uměle vytvořený jazyk s krátkou historií (ruština ji má tisíciletou), je těžkopádná, nelibozvučná, bez slovní zásoby pro odbornou terminologii. No, snad časem přejdou povinně na angličtinu, či spíše na kantonskou čínštinu :-)

   Smazat
  4. Rusové za nic nemůžou - dokonce ani za vznik vlastního státu! O ten se jim postarali germánští uškujnici - varjažští piráti. Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel s obloukovou klenbou, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn! Nakonec se svýmu osudu stejně nevzepřeli - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
  5. 13:31 Jak se říká, čo boĺo, to boĺo. Standardnímu rusofobovi je každej argument dobrý, v tom vás chápu. Co ale třeba nechápu, proč se Američané nemohou dostat na MKS, pokud je tam ruskej mužik nedopraví :-)

   Smazat
  6. 13:38

   Ale vůbec ne, ruskej mužyk už hodně dávno nikoho nedopravuje, to dělá Kazachstán. Stejně tak Američané a ostatní země mají vlastní dopravu na orbitu a mnohem modernější. Například Čína, která má svoji vesmírnou stanici a také Indie, která má lunární program. Dokonce i Ukrajina má svůj vesmírný program a spolupracuje s Kazachstánem. Řekněte, kde v tom vidíte Rusko?

   Pokud se podíváte do kteréhokoliv periodika ohledně vesmírných projektů, nikde v tom neuvidíte Rusko. Je pravda, že NASA, a tím spíš ESA, také ustoupili do pozadí, ale na druhou stranu se začíná mohutně uplatňovat soukromý sektor. Vede samozřejmě USA, ale je zde významná spolupráce s mnoha privátními subjekty a univerzitami z celého světa. Čína má svůj vlastní program, ta se moc nezapojuje, ale zase na druhou stranu jsou velmi úspěšní.

   To je transportní část, ale my zde máme ještě výzkum, ten je prozatím financován stále vydatně státem, ale v USA se i tohle mění, protože ty nejúspěšnější university jsou taktéž soukromé. Co se týká výzkumu, tam Americe může v bližší budoucnosti konkurovat jedině Indie, Evropa a Čína méně.

   Rusko v oblasti výzkumu fakticky nikdy žádný progres nezaznamenalo, úspěšní byli jen v transportní oblasti v šedesátých a částečně v sedmdesátých letech. Poté to začalo stagnovat. Teď nedávno se na světlo dostaly dokumenty, které poukazují na fakt, že v Rusku (SSSR) v této oblasti působili stovky německých vědců a to bude zřejmě klíčem k úspěchu tamní transportní kosmonautiky 60. a 70. let.

   Smazat
  7. 14:42 vy jste sice snaživý rusofob, ale k tomu ještě poněkud tupé hovádko, které ani nezná shodu podmětu s přísudkem, komunikace s vámi je ztráta času :-)

   Smazat
  8. 15.43 Pokud pominu váš invektív, tak v čem nemá pravdu pisatel v 14:42? V tom případě jste hlupák vy.! Pokud se nezajímáte o tuto problematiku, tak raději nic nepište:
   Rusko dnes zaostává min. 30 let za USA. v oblasti kosm.

   Smazat
  9. 16:19

   Pravda. To potvrdil i sám šéf jejich kosmické agentury. Zároveň se ozvala řada dalších odborníků, kteří poukázali na to, že Rusko zaostává i za Čínou a Indií, o ESA ani nemluvě. Rusko v této chvíli NEMÁ kosmický program, pokud ho kdy mělo, protože k tomu se řadí i výzkum, a od Ruska nebo SSSR v této oblasti nepřišlo absolutně nic. Narozdíl od Číny a Indie.

   Ale mimo Evropu (západní) také Pákistánu, Brazílie, Čile, Japonsku, Malajsie a dalších států, kteří se na kosmickém výzkumu podíleli a přinesli řadu zajímavých, Indie dokonce i v oblasti přelomových objevů. Tyto země často spolupracovali s významnými centry a ústavy v USA. Nemusím snad dodávat, že Evropa taktéž.

   Momentálně se mezi země s kosmickým programem zařadila Nigérie, která má na orbitě nejen spoustu meteo a telekomunikačních družic, ale také dvě výzkumné pro oblast horních vrstev atmosféry, což je dnes nová disciplína. Nigerijským vědcům se podařilo a objasnit několik specifických jevů, za což byl jeden z nich vyznamenán nějakou cenou.

   Nevzpomínám si, že by Rusko někdy mělo podobné úspěchy. A Nigérie je v této disciplíně úplný nováček, dokonce ani nemá svůj kosmodrom. Zatím. Ale do vědy investují ohromné peníze, a nejen stát, ale i soukromé firmy, takže nebude to dlouho trvat a máme tu nového významného hráče.

   V odborných kruzích výzkumu vesmíru se o Rusku vůbec nemluví, tam nenajdete jedinou citaci, stejně tak Rusko nefiguruje ani v oblasti techniky.

   Smazat
  10. Mám povinnost sledovat obsah jednoho evropského technického časopisu. Články autorů z Evropy tam chybí. Autoři jsou z jihu Asie počínaje Tureckem a konče Čínou. Evropa je s inovacemi v řiti. Nechte Rusko být a dělejte pořádek v Evropě. Když nevíte, jakse z těch sraček dostat, hrajte si s pindíkem.

   Smazat
 23. 13:04 v létě se vedle nás na pražské plovárně utábořily čtyři manželské páry s haldou dětí. Za pár hodin jejich brebentění jsme chtě nechtě pochytili, že bydlí a žijí v Praze, ale že jsou všichni z Taškentu (hlavní město Uzbekistánu), kde mají rodiny. Všichni řešili, jak tam poletí na dovolenou s přestupem v Moskvě. Pánové byli piloty nějaké letecké společnosti. Dámy asi doma s dětmi, řešily bydlení, školky a školy. Všichni tito bílí "Uzbekové" mluvili rusky :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No zřejmě měli volbu jestli se z Uzbekistánu přestěhují do Moskvy nebo do Prahy a zvolili Prahu. To o mnohém vypovídá.

   Smazat
  2. 18:01 To vypovídá jenom o tom, jak dopadnou bývalé svazové republiky SSSR, které začnou zakazovat ruštinu a šikanovat ruskojazyčné spoluobčany, jejichž rodiny tam v minulosti přinesli vzdělání (dodnes tam reprezentují vzdělanost a inteligenci) u kočovných národů do té doby nevídané. Rusové se rozutečou do světa a místní opět skončí v jurtách ve stepi :-)

   Smazat
  3. 18:01 Víte, co je to koloběh života u pilotů dopravních letadel? To když český pilot uteče z Prahy makat třeba za Atlantik, uzbecký pilot se přesune do Prahy, ukrajinský pilot do Moskvy. Jedno mají všichni společné - "money". Prostě jdou k té společnosti, která dá více. Je to o penězích, tak jim je přejte. Není to o politice a už vůbec ne o rusofobii. P.S.: já letěl v létě s českou společností a kapitán byl německý Turek, heč :-)

   Smazat
  4. 9:39

   Neznám nikoho, kdo by létal v Rusku. V Rusku není letecká doprava. Zato znám hodně Rusů, kteří létají za Mosambik.

   Smazat
  5. 10:18 podle vašeho komentáře je zřejmé, že jste na hlavu, chorý rusofobní fracek :-)

   Smazat
  6. 10:18
   Předloni jsem letěl z Phuket do Prahy s Aeroflotem přes Šerementěvo a světe div se oba piloti byli češi a půl posádky jakby smet.

   Smazat
 24. 16:41 koukám, že sem na NR nasadili škodit nového písmáka (Radosta verze 2), který sem kopíruje celé dlouhé litanie z paměti služebního PC, vlastní pamětí totiž nedisponuje, hlavně, že je to rusofob jako když vyšije :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapleveluje diskusi, nikdo to stejně nečte, cílem je odradit ostatní, aby se tu vyjadřovali. Vybodněte se na něj. Ignoranty lze pouze ignorovat, vlastní názor postrádají.

   Smazat
  2. 16:57 Nepovídej, ty si ňákej chytrej! A o čem asi tak chtěj bez těchto vzdělaných návštěvníků ti místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 25. Jeden z největších rusofobních jedinců je starosta Prahy 6 (protekční synáček starého Koláře). Docela mu rozumím, skoro celou jeho pražskou část už skoupili Rusové, díky Koněvovi je chce trochu vydírat a podojit.

  OdpovědětSmazat
 26. Článek o kamarádech ministra Petříčka, článek nepotřebuje další komentář: https://cz.sputniknews.com/nazory/2019110110902582-blamaz-medialnich-psu-zdenka-bakaly-server-aktualne-se-zoufale-snazi-ocistit-obraz-ukrajiny/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.