Reklama

pátek 25. října 2019

Iščenko vysvětlil, proč Amerika na Ukrajině neumísťuje své systémy protiraketové obrany

25. 10. 2019   ukraina
Pokud by Američané chtěli rozmístit na Ukrajině systém protiraketové obrany (PRO), udělali by to dávno, domnívá se politolog Rostislav Iščenko. Sdělil to listu Ukraina.ru. Podle názoru experta je pravděpodobnost nasazení systému americké protivzdušné obrany na Ukrajině nulová, tak tomu bylo za Petra Porošenka, stejně je tomu za Vladimíra Zelenského ... Navíc, jak se ukázalo před několika lety, systém nefunguje proti moderním ruským zbraním, takže nemá smysl jej instalovat na území sousední země.


"Kdyby chtěli, umístili by jej tam už za Kučmy". Stačilo by v době bakchanále "Ukrajina bez Kučmy" říct: "Leonide Leonidoviči, uzavíráme všechny otázky, je pouze třeba rozmístit protiraketový obranný systém - umístili by ho třeba v Sevastopolu, nebyly by vůbec žádné problémy. Byl ochotný to udělat, stejně jako všichni ostatní.[Viktor] Juščenko by odmítl rozmístění PRO? Oni přece žádali, aby byli přijati do NATO, nebo aby jim alespoň poskytli status strategického spojence USA mimo NATO", konstatoval Iščenko.

Politolog poznamenal, že Amerika již dávno určila poziční oblasti pro rozmístění PRO, ale Ukrajina do nich nikdy nepatřila. Navíc, jak se ukázalo před několika lety, systém nefunguje proti moderním ruským zbraním, takže nemá smysl jej instalovat na území sousední země.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Ukrajina není spolehlivá pro nikoho. Jestli dnes s podporou milionů dolarů neustále nalejvaných do Ukrajiny, je Ukrajina zatím na straně Ameriky, neznamená to, že se to nemůže změnit a Ukrajina bude za několik let na straně Ruska. Dolary není všechno a jednou také můžou dojít. A jestli v blízké budoucnosti plánují odpůrci Trumpa vyvolat krach dolaru, který pak přivodí pád Trumpa, tak si neuvědomili, že jestli to udělají, všechno co je drženo na světě pomocí dolarů, okamžitě nebude spojencem USA. Takže Ukrajina není takový spojenec, aby tam cokoliv umísťovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne , mohla by se opakovat situace , kdyz Clinton strilel rakety na Afganistan , mnoho z nich se ukazalo jako zmetky , nevybouchly ani trochu a teroristi je obratem prodali do nepratelske Ciny, aby se meli dobre a na vyzbrojeni..
   Pocitam po zkusenostech v dejinach a nedavnych ze USA nutne potrebuji Putinovi Roury k sve obrane. Nutne. A prijdou levne , pozor nez je Putin a neviditelna Ruka Trhu zdrazi .NA Nic jinyho se ukazalo neni spoleh..Ani v Saudi, ani v Izraeli, vsude kde roury nejsou je problem..Radim dobre /nejsme zkorumpovan/ a nemam z toho ani halir Vejvar !!

   Smazat
  2. Pánové, můžu vás ujistit, že Amerika má dolarů víc než dost a je v růstovém trendu. Což se o ostatních státech kromě Číny říct nedá, a už vůbec ne o Rusku. Roury z Ruska jsou pro nás sice fajn, ale Rusko se USA nemůže rovnat v ničem.

   Smazat
  3. 12;13
   A proto amiokupanti VYKRÁDÁJI cizí ZEMĚ a dokonce kradou i ZLATO Z MUZEÍ ty analfabete z amianálu?!
   P.S.
   Rus se amiokupantům NEMŮŽE V NIČEM ROVNAT,ALE PŘESTO Z RUSA SERE AMIOKUNT V SÍNI?!!!!☺

   Smazat
  4. Neuveritelne bohatstvi jeste neuveritelnejsich DLUHU kam se ty Holy Predele podivaji. Musej krast, aby se v nich neutopili..

   Smazat
  5. 12:33, a co to má v společného s tím, že je nejbohatší zemí světa? Můžeš vypouštět sebevíc skřeků a stejně se tím nic nezmění.

   Smazat
  6. oprava k 12:33: a mý (rozuměj putleroffský) okupanti ... A MÝ Ó KUNDY (rovněž tak rozuměj putleroffský).

   Smazat
 2. Kdyby je chtěli rozmístit u nás, lokajů by se našel přehršel. Hřib, Kolář, Běloprdelka, Koudelka a spousta jiných by byla pro. I ČT 09 by souhlasně přitakávala. No a co by se stalo se sestřelenými balistickými raketami nad naší hlavou už je přísně tajné. Lokajové by totiž za Jidášův peníz nás nechali pomřít. Hlavně že dolárek do měšce kvačí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To isté aj na Slovensku! A keď vláda osobou Andreja Danka sa odmietla korumpovať a nechať si tu robiť cudzím vojakom oporné body všetci uvrešťaní "bojovníci proti korupcie" v "Tento" štáte, začali hlasno protestovať, že prečo sa naši predstavitelia vlády nenechali Americkými generálmi korumpovať. No úplný cirkus tototu u nás tu! Môj profil Ukrofil

   Smazat
  2. 23:01 Přesně tak hlavně ať se k veslu nedostane demožumpa a pyjáti.

   Smazat
 3. Jak je možné že PRO nefunguje proti moderním ruským zbraním. Kde udělal bělozubec chybu?

  OdpovědětSmazat
 4. Bude to několik důvodů:
  1) Ono je PRO dobré, když se chcete bránit útoku. Ten zatracený Rus čeká doma a na EU neútočí,
  2) PRO musí vysílat a vyhodnocovat a Rus by si ho pohodlně osahal na zápraží.
  3) Kdyby to tam umístili a ono Americké PRO nezafungovalo, tak ho asi koupí jen úplný debil. Takto si ho Polsko koupí aby mělo pocit jistoty a bezpečí. No u Saudů nezafungovalo ale to nikdo nečekal, že rakety budou taky Americké, a proto je PRO nechalo letět na ropná pole.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U Saúdů se jednalo o úplně jiný útok, tam by žádné PRO nepomohlo. Zatím účinná obrana není. Možná v budoucnu REB.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.