Reklama

sobota 26. října 2019

Jak pokrokově vyměšovat aneb Máme málo sraček

Aleš Macháček 
26.10.2019 E-republika
Když tu takhle sedím a na pole hledím, tak mi přišlo na mysl, jak asi sral Přemysl...


"Když tu takhle sedím a na pole hledím,
tak mi přišlo na mysl, jak asi sral Přemysl...
Přemysl sral asi jako ty, vole,
jenomže se díval na svoje pole.
.."

Nápis na latríně z doby, kdy na zespolečenštěná pole chodili ještě pracovat lidi a měli čas rozjímat při životně důležitých procesech. Byla to doba svatojánských proudů, bludiček a ovocných stromů podél cest. Doba, kdy děti školou povinné chodily sbírat nejenom zelené zlato, brambory a chrousty, ale také americké brouky a jiné škůdce naší mladé republiky. Nebyl čas demonstrovat, byl to čas budování.

Pak si lidé vymysleli zlepšit svůj život pomocí západní technologie za stále platných socialistických norem. A šlo to, aspoň ze začátku. A tak vesnické kadibudky byly postupně nahrazeny splachovacími záchody, pospojovanými do čisticích stanic a do koupelny se nenosila teplá voda z kamnovce, ale pouštěla se z čím dále dokonalejších ohříváčků na elektřinu nebo plyn. Lid vesnický se stěhoval do měst a bohatší měšťáci se stěhovali na vesnice. Také já jsem odvrhl hlavní město a v naší obci jsem se připojil ke kanalizaci, ale když k problémům, o nichž jsem už psal, vloni přišlo sucho a málem uschl zlatý déšť, letos na podzim jsem se zase odpojil.

Kdybych totiž začal pořizovat další nádrž na dešťovku, byl by to balík a takhle můžu přes ČOV zachránit při dalším suchu aspoň kopřiviště, kde mají útulek motýli a žáby. Nehledě na to, že prý voda z čističky při suchu nedělá přírodě dobře. Skoro bych tomu nevěřil, kdyby to nebylo v ekolistu, od Josefa K. Fuksy, jako souhrn z konference policejní akademie o dopadech globálních klimatických změn na bezpečnost země. Ona ta naše místní čistička už i tak jede jen na jeden válec, není prý dost sraček. Nebo se lidi málo myjí. Množství vody účetně nenahoníš, co teče, to teče. Spíš se to trochu předimenzovalo, jak jinak, když cena projektů je pořád vázána na cenu cílového díla. Při cenách vodného se člověk snaží šetřit vodou i bez těch ekologických agitátorů. Protože je to prostě drahé. To, že šetřením vodou neušetřím peníze, je sice jiná, ale člověku to nedá.

Tak jsem se byl podívat dolů podle našeho Slabeckého potoka a tam to bylo OK. Na tůňkách vodoměrky a tak. Asi je ten Rakovník přelidněný a Rakovnický potok je prostě jiná. Všem rakovničákům nemůžeme pořídit kadibudky, ale mohla by se třeba připouštět voda z Tyršova koupaliště. aby se ty tůňky nedělaly. Málokdo tam chodí, za to vstupné pro rodinu se skoro vyplatí letět do Chorvatska. Anebo se můžeme podívat, jak to dělají v přelidněných městech, notabene skoro bez vody. Můžeme si vzít příklad z toho, co vyprodukovali nejlepší vojenští konstruktéři, když jim Gates dal 200 milionů.

Janicky omniprocesor


Janicky omniprocesor, který dělá pitnou vodu z produktů čističek, se již začíná uplatňovat i v jiných částech světa než v Kalkatě. Výzkum se však nezastavil, jednak proto, že jsme zvídavá stvoření, ale hlavně proto, že jsou jiné požadavky na výsledné produkty.


Jak říká Hayley Bennett v mém oblíbeném Chemistry World, čističky mohou dokázat, jak překvapivé hodnoty ztrácíme poměrně primitivním způsobem současného procesu čištění. On totiž není jen uhlíkový cyklus, který je narušen. Závěr článku v Ekolistech se mi z tohoto pohledu nezdá nejšťastnějším. Asi by byla potřeba otevřená diskuze.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

48 komentářů :

 1. Šetřit vodou je pro normálního člověka nutnost na zahradě zalívám dešťovou vodou pokud to jde.

  OdpovědětSmazat
 2. Naši drazí němečtí předchůdci vykopali u své tehdejší nemovitosti studnu, voda v ní pořád. Vždycky si na ně vzpomenu, když zalívám. Ženská část se prý oběsila na naší půdě, aby unikla odsunu, mužská část se nevrátila z války. Každopádně jim za tu studnu děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kapitalizmus je sviňa !

   Smazat
  2. Nestači nadávat navrhujte jak ten kapitalismus bez přivlastků a skrupuli,který vycházi z gangsterismu odstranit!

   Smazat
  3. Sem dát Solidárni společnodsti,kterou maji úspěšné státy Evropy,ale nami zvoleni podvodnici nic takového nechtěji, pryč s oligarchy a jejich pomahači!

   Smazat
  4. Nekolik praktickych poznamek k pripadu Greta.
   Nez neco zacnu s verejnosti vyplati se hodne zkusit myslet , promyslet zhruba moji cinnost predem..
   Clovek se tak pripravi i na nejhorsi pokud mozno.
   Tedy GRETA a za ni stada poradcu by si meli nejdrive uvedomit ke komu mluvit a kazat.
   Nema smysl ani trochu lezt do OSN, US Kongresu a pod. nebot tam sedi parasiti kteri dostavaji ,miliardy rocne za nic a chteji aby to trvalo do nekonecna. Ze stat skomira a svet /OSN/ to jim nevadi , jako treba nasemu J.Nerudovi .."kdo chvili stal jiz stoji opodal".. Pozor jsou schopny navic , kdyz se nekdo nediva surove si muzou do Grety kopnout.Nejdrive tedy Greta musi lid zaujmout co se dari kdyz jde o lepsi svet. Dale Greta MUSI vest lidi ze predu. nemuze si dovolit jako general rozkazat valku a pak utect do krytu, kde se ma dobre v pohodli a nestrili se tam ani trochu.Dostava vyznamenani,povyseni , penize a slavu a ma jisto, ze nikdy nebude souzenej jako valecnej zlocinec../Vietnam treba/,,Dale greta musi lid vest ke centru ve kterem se rozhoduje. Tedy zaboucha hrube na vrata v Bilym a zarve : hej Trumpe vylez ven chci s tebou mluvit hned ted. Potom rekne za deset dnu at si v Parizi na jednani. Ihned odleti tryskacem do kremlu zabusi , Putine vylez chci s tebou mluvit a zase do deseti dnu at si v Parizi. V Parizi ihned vyhlasi : Do tri dnu se rozhodne tohle!! Aby se vyhybkove nemohli cukat.Pokr.

   Smazat
  5. Greta pak za pritomnosti medii /to je velka vyhoda v boji/ rozkaze do 3 dnu chci rozhodnuti a schvaleni ze vsecky staty budou davat na zbrojeni tolik co Rusko pro zacatek. Tedy 900 miliard zbroji USA , mizernych asi 10% Cina a Indie a NATO. Rusko jeste mizernejsi asi 60 miliard. Pak nebudou mit USA a NATO na giganticky cviceni, kdy jedno skonci a jeste horsi zacne a vsude po svete okolo Ruska a Ciny, kdy stovky ponorek pod vodou tisice lodi nad vodou, tisice tanku a obrnenych vozidel atd. na zemi a tisice letadel nad zemi. Nebude ani na prilis zbrojeni a to uz samo zachrani svet od spatnyho pocasi.Od hladu atd. Kdyz se budou sprajcovat okamzite greta vyhlasi Hladovku..Tady je treba uvest,ze v bitve je velke riziko osobni. Ne vzdy se vyhraje. A tak Greta /a to by mela vedet predem/ muze byt rozdrcena v soukoli mlynskych kamenu udalosti, ktera sama zapocala a dal v nich pokracuje ...A musi vest zpredu. A jit prikladem aby ji lide meli stale na ocich..Tim ukaze, ze je ochotna obetovat telo i dusi za vec a ma vyhrano stane velka hrdinka , lid ji bude nasledovat a vsecko pujde jako po masle...
   V pripade valky ve Vietnamu ktera je velmi poucna, ze nekolik jich valku prolhane vyhlasi a jini ve velkych mnozstvi musi tam kde se strili a umirat..
   V pripade Hitlera se jedna o fasismus ale v pripade Vietnamu se nuti lid aby se stejny system , nazyval demokracie a to je jediny rozdil...

   Smazat
 3. noviczech
  ...pane Macháček. Hezký článek, tak jsem si vzpomněl, jak jsme v sedmdesátých letech chodili se stanem do přírody, byla studánka, louka a z JZD tam kus dál postavili kadibudku, posekali trávu a my mohli zdarma stanovat u říčky. V přírodě, poblíž městečka, kde jste si došel pro rohlíky, máslo a gothaj.
  Večer se udělal oheň a nikdo nekoukal na co2. Lidé si více DŮVĚŘOVALI, protože LEŽ A NÁSILÍ odpočívalo na Ruzyni a v dalších podobných zařízeních! Odborníci věděli kde se má udělat díra pro kadibudku, věděli že i v létě budou při suchu stříkat lány a voda byla. Před dvaceti léty mi vypravoval jeden turek, jak v Turecku do padesátých let jim přes vesnici tekly tři říčky.A v dálce, z vesnice byly vidět zalesněné hory. V padesátých letech k nim přišli Američané, lesy se vykácely a v sedmdesátých letech jen když zapršelo jim v jedné říčce protekla voda, jinak byly koryta suchá. Když jedu po české republice a vidím 40 ti tunové náklaďáky se dřevem, často si vzpomenu na toto vyprávění, ...ale v sedmdesátých letech nám vládli většinou odborníci. Teď nám spíše vládnou ti, co by měli být v těch zařízeních jako je Ruzyně a podobné.
  Tak jen čekám jak toto dopadne.Moc jsme si jako LIDÉ zvyklí na ZLO! Moc, ...a nikdo s tím nic ZATÍM nenadělá!

  OdpovědětSmazat
 4. 11.30 - to je hospodaření s půdou posledních 30 let. Všude jsou jen peníze a penězi se hnojit nedá. Dobytek na vsích není, spousty kravínů a vepřínů zmizelo. Pěstuje se kukuřice na elektrárnu, a hnůj není na polích. Za jak dlouho bude po takovýmto hospodaření ještě něco plodit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:40
   Řepka Bursík a biomasa" Jacques!

   Smazat
  2. Anonymní 11:40
   S hnojem je také dost práce,když jste ho chtěl mít kvalitní.To je pravda.dobytek na vsích není,ani v ZD.Když se soukromě hospodařilo,hnůj byl základem přihnojování půdy,teď už ve velkém se hnojí umělými hnojivy a hodně se stříká proti plevelům,takže chemie vládne a zdravotnictví si neví rady s nemocemi občanů.

   Smazat
 5. „Takhle se řežou mezi sebou o koryta.“ Okamura spočítal poslední trapasy a přešlapy Pirátů a nenechal na nich nit suchou:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019102610876315-takhle-se-rezou-mezi-sebou-o-koryta-okamura-spocital-posledni-trapasy-a-preslapy-piratu-a-nenechal/

  OdpovědětSmazat
 6. Občane začni u sebe. Neptej se co má pro tebe udělat stát, ale co můžeš ty udělat pro stát (J.F.K). Tak šetřím vodou, jak to jde. Začalo to koupí sudu (120l) na záchyt vody z okapu. Akce "Dešťovka" a proplacení sudu mne minulo, dotace se týkala nádrží od 2 m3, no nechť. O to legračnější byl můj boj o popelnici při její výměně za novou. Původni nebyla vůbec děravá a mohla fungovat ještě další roky pro další záchyt vody. Mám smůlu popelnice je majetkem města a to rozhodlo o výměně, nepovedlo se mi odvoz ukecat a popelnice odjela, jaký byl její další osud nevím. Asi vám v těch miliardách různých vydání připadá osud popelnice marginální. Ale formální podpora a "hurá ekologie" s popelnicí někam na sládku se mi nezamlouvá. Dokonce mi napadlo, že s malým čerpadlem by šlo u rodin.domků splachovat WC okapovou vodou ze sudu.Myslí-li to s šetřením pitné vody někdo vážně, tak jeden vzorový projekt a malé dužstvo instalatéři, by to zvládlo za den s malými náklady a kdyby zde stát pomohl dotácí, tak je vymalováno a návratnost okamžitá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyzvěte k tomu důrazně všechny miliardáře. Potřebujeme víc příkladů ekologicky vzorného chování.

   Smazat
  2. Když tê oligarcha nebude okrádat o DVĚ Třetiny mzdy můeš si koupit vody kolik chceš!
   Nač je nám Parlament plný podvodniků,kteři si chtěji udržet svoji moc neomarxistickým terorem pozvané menšiny prý ilegálnich migrantů nad většinou!

   Smazat
  3. 17.26
   Ty nechápeš,že šetřeni je po tebe vějička a mucholapka,aby miliardáři mohli vice ukrást?
   Za chvili ti ukradou pod nosem i sociál který už dnes pokládaji za svůj, zejména ve straně ČSSD,která se plazi po břichu před kapitalisty spolu s KSČM?

   Smazat
  4. OMYL 17.32 plati pro 17.21 omluva pac a pusu.

   Smazat
  5. 12:08 Neblbněte s dotacemi, to by byl jen další tunel z veřejných peněz. Vždyť stačí spočítat, kolik platíte za vodu na splachování a porovnat s náklady na instalaci splachování dešťovkou. Uvidíte, že návratnost je nejpozději do roka. Samozřejmě je v tom háček. Pokud pánbu nezařídí správné pršení, jste v pytli. Zase budete splachovat pitnou vodou. A protože nepršelo, tak jí bude málo a nejspíš podraží. Takže nedostatek vody v suchých obdobích rozhodně nevyřeší splachování dešťovkou.

   Smazat
  6. 17:35 Nepochopil jste ironii 17:21.

   Smazat
  7. Kašlu na tuneláře,když někdo krade,tak stejně chci vodou šetřit. Žije nás v ČR 10 000 000 lidí, každý z nás aspoň 5× spláchne WC, odhaduji jeden splách na 5 litrů => 5×5×10 000 000 = 250 000 000 za den za rok to bude × 365 = 91 250 000 000 litrů za rok a jde o pitnou vodu ! Kolik by se dalo ušetřit je na nás. Když ušetříme, tak méně zaplatíme a ušetřená voda může zachránit třeba pěstovaní zeleniny.

   Smazat
  8. Přidám další kalkulaci.1kubík (m3)= 1000 litrů,
   91 250 000 000 litrů = 91 250 000 kubíků cena v Praze 1kubík cca 90 kč......................×90
   za rok......................8 212 500 000 Kč


   Omlouvám se cenu z Prahy používám pro výpočet za celou ČR, ale rozdíly budou asi + i -
   Vše jsou jen odhady, jak počet návštěv WC, tak litry jednoho spláchnutí, i netěstnost plováku není brána v úvahu. Vše berte s rezervou, nejsem statní výzkumný ústav

   Smazat
  9. Šetřit vodou, či penězi za její spotřebu, je možná v zájmu Vašem, ale kam by přišli její dodavatelé, dnes už většinou z cizozemska? Q.

   Smazat
  10. 18:47+19:23 Dovolím si posunout vaší úvahu z fáze "koncepčního opojení" do fáze "realizačního vystřízlivění". Zkusme zhruba určit, z jak velké plochy musíme sbírat dešťovku a jakou nádrž budeme potřebovat. Akceptujme váš odhad tj.25 litrů na osobu a den, 760 litrů na měsíc, 9 125 litrů na rok.

   Průměrný celoroční úhrn srážek je zhruba 500mm. To znamená, že za rok naprší 500 litrů na m2. Dělat zásobu na rok zřejmě nemá smysl, budeme tedy uvažovat zásobu na měsíc. Musíme vzít nejméně příznivý případ. Např.v letošním dubnu napršelo jen 25 litrů na m2. Budeme uvažovat raději jen 20 l/m2. Pro měsíční potřebu 1 člověka je tedy třeba sbírat vodu z plochy 760/20=38m2. Plochou se rozumí její půdorys na který padá déšť, ne plocha krytiny. Nádrž bude stačit o objemu 760 litrů.

   Pro čtyřčlenou rodinu tedy potřebujete střechu o půdorysu 38x4=152m2 (dům o rozměrech např.10x15m) a nádrž cca 3 kubíky. Takže dotace na "dešťovku" od takových objemů nádrží nejsou jen tak od boku. Menší střechu můžete samozřejmě kompenzovat podstatně větší nádrží, ve která se "nastřádá" voda z příznivějších měsíců.

   Pro 10 miliónů občanů si ty plochy a nádrže můžete spočítat sám. Nemyslím, že v hustší zástavbě a v panelácích by to bylo realizovatelné. Plocha střechy na jednoho obyvatele je tam příliš malá a nádrže není kam zakopat.

   Při stavbě nádrží je třeba nezapomínat na přístup pro jejich čištění. Dešťovkou se totiž splavuje značné množství prachu, pylu a dalších nečistot, které v nádrži hnijí a tvoří bahno.

   Smazat
  11. Máme malý řadový domek s valbovou střechou, zatím využíváme jen 1/2 cca 60 m2, tj svod z jednoho okapu, naplníme průběžně 2 sudy o 130ti litrech, celé ĺéto, jsme zeleninu zalévali pomocí malého bazénového čerpadla. Průběžné množství vody jsme neměřili, ale vzhledem k výkyvům darů vody z nebe možná ještě jeden sud přikoupíme. Listí do sudů nepadá, prodavají se s víkem a to se dá použít k zakrytí (jen u prvního u okapu vznikla škvíra,další spojeni je jen hadicí, jinak žádné bláto jen žlutý pyl). Sudy jsme už na zimu dočerpali a vypláchli a uklidili do sklepa. Příští rok se chystám na druhou polovinu střechy. Docela by nám pomohla firma, nebo šikovný řemeslník, který by vymyslel (byť jen na sezónu) alternativní splachování dešťovkou. Musíme přece vymyslet něco jako národ sobě, když stát to neřeší, když navíc platíme naši pitnou vodu Francouzům a když mne to štve.

   Smazat
  12. Proč něco zlepšovat, nejlepší je nadávat,

   Smazat
 7. Ta drevena kadi-budka je novy office pro cenzora Dvoraka ?
  Konecne povyssil !
  Gratuluje nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:46 Závidíš, viď? Kam se na to hrabe tvoje papundeklová chatrč. Postavená jen z latěk, překližky, sádrokartonu a zevntř, aby neprofukovala, uzavřená fólií jako nákupní pytlík. Tohle je důkladná, plně ekologická stavba, postavená z poctivého dřeva a ne z nějakých náhražek, získaných recyklací odpadu.

   Smazat
  2. Honolulu, tak se taky musíš víc snažit, abys mohl povýšit, a pořídit si taky takovou. Třeba ti pak zbyde i na českou klávesnici, abys mohl ještě lépe prudit normální lidi.

   Smazat
  3. 18:02 & 18:21 "SOUDRUZI" HURVINCI !
   Jedine z duvodu, abych vas zlomyslne rozcilil - tak vam musim napsat neco o mem bydleni.
   Muj "MALY" apartment ma 160 m ctverecnich a je staven z nejlepsich matrialu jake Amerika ma ! Primy zasah Hurricanu IRMA obstal vyborne ! (Stratila se mi vsak cast strechy z prilehle garaze. Sel jsem ji hledat, ale nevim, je-li v mori, nebo v Canade ! Proste uletela !

   Ja proti vam ziji jako kral , ale protoze jsem chlap, tak mam doma kralovsky bordel !

   Nastesti mam "udrzbarky" (vy mate hovno "soudruzi" a ne udrzbarky !)
   Krasne zeny (Latinky), mi sem chodi uklizet a vecer prijdou jine zeny, se postarat o me !

   Zrusili jste Kapitalismus , tak nejen ze nemate zadne udrzbarky, ale vy NEMATE ani co udrzovat.

   A o moje prostredi se staraji profesionalni zahradnici, takze moje osobnost je obklopena kvety , coz je nebeska odmena za krivdu, ze jsem se narodil mezi vami, vy satanasi !

   Muj oblibeny bazen je 200 m od meho bydleni a moje oblibena plaz je 12 mil (20 km) dlouha. (3 mile od meho bydleni).

   Vyhral jsem to v zivote nad vami
   TOTALNE a UPLNE !

   Napr., vam ted v lednu omrznou koule a budete zit pod tmavou oblohou, (proto mate hovnive podchmurne povahy), kdezto ja jsem denne hlazen vonavym teplym morskym vzduchem / pocasim (breeze) ! Proto mam slunecni povahu a vsichni me maji radi ! Vas nesnasi NIKDO, ani sousede !
   nick honolulu

   Smazat
  4. 19:30 Honolulu přeji ti aby ti to vydrželo, nejlépe až do smrti. To tvoje chvástání, ale hodně lidí prudí a tak nevím jak dopadneš. buď zdráv vejtaho. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  5. 21:00 - rudy dedecku , copak neumis cist ?
   Oni stale pisi, ze ziji v krabici od lednicky v bazine a ze mam alligatory ve vane, atd.
   Tak jim zjevim realitu a tim jim zkazim naladu !

   A neni nic lepsiho, nez jejich zkazena nalada !
   nick honolulu

   Smazat
  6. Hovno-lulu, já Ti to všechno přeju, jen abys jednou ten svůj bazén nesdílel s nějakým třímetrovým krokodýlem! Zařiď, abychom se o takovéto události tady na NR dozvěděli. Víš, kolika lidem bys udělal radost? Q.

   Smazat
  7. 19:30 No právě, "ty nejlepří materiály které Amerika má" jsou jen dřevotříska z odpadního dřeva, sádrokarton ze sádry z odsíření elektráren, tepelná izolace ze starých hadrů, umělohmotná fólie z recyklovaných odpadků. Hlavně, aby to bylo laciné. Navrch huj, uvnitř fuj. Nemysli si, že neznáme "americké progresivní technologie", které se u nás developeři také pokoušeli zavést, ale lidé je vykopali. Kdyby na Floridě nebylo pořád teplo, tak umrznou koule tobě. Nám ne, my máme pořádné domy a ne papundeklový šmejd, kterým se chlubíš. Za cenu mého domu bych postavil 3 takové chatrče, jako máš ty.

   Smazat
  8. 19:30 Honolulu, tak ty si na všechno musíš najímat lidi? To je mi tě upřímně líto. Takoví jsou u nás také. Říká se jim "neschopný budižkničema". A těm, kteří si ze zoufalství musí na večer najímat dámy, aby se o něj postaraly, se říká "ubohý, všemi opuštěný, starý kurevník". To jen aby sis trochu zopakoval češtinu.

   Smazat
  9. 22:22 - prave jste propadl u prijimaci zkousky, na svacinare u zedniku !
   Na Floride se NEEEEE - stavi ze dreva !
   1) - sezrali by to cerveni mravenci - tim nemyslim vas komunisty.
   2) - Jsou zde Tornada a Hurricany a drevo se chova jako aeroplan !

   Na Floride je vse z tezkych stavebnich materialu + hlinik + ocel + beton + kamen a na Floride jsou napr. i stavebnim kodem zakazane sklepy.

   Kdyby jste meli kamaradske povahy, tak bych vam napsal PROC ! Protoze jste ale Frankenstaini, tak vam to nereknu, aby vas zachvatilo jednou prekvapeni, kdyby jste zde staveli !

   -----------------------------------------------------

   A co se tyce zen na Floride, tak vy co zde hlasate tu
   vasi "moralku", by jste radi trtkali jako kralici.

   Protoze jste ale po sezone vy dedci strasidelni, tak moralizujete ! To delaji u vas stetky od Prasne brany take, kdyz jsou po sezone a vy to delate i v
   politice !

   Ulklid ? Samozrejme, ze ho rad zaplatim, prece nemuze po nekdo chtit, abych se na stara kolena vyucil pani uklizeckou ? Hmmm ?
   nick honolulu

   "Soudruzi" Hurvinci s vami je tezka rec ! Vy jste exoticti UFOuni z jine Galaxie a vy nerozumite zpravnym zivotnim hodnotam ! Musite se vse naucit od od nas, od Americanu - jinak budete pokulhavat za civilizaci cely zivot !

   Smazat
  10. 0:36 A vida, konečně jsi kápl božskou. Už z tebe leze pravda. Prý "skvělá Florida". Jenom ti tam barák sežerou termiti a vítr odnese všechno, co není ze železobetónu nebo přibité alespoň dvoustovkou hřebíkem... Hotový ráj na zemi. Tak ty nemáš papundeklovou chatrč, ale železobetonový bunkr? To je jako z bláta do louže. Sklepy se tam nestaví, protože obývák je zároveň protiatomovým krytem?

   Smazat
  11. Brouk Pytlik Nevadi mi tak ani slaba temata ktere vybira znamy filmar z Barandova pan Dvorak, muz inteligence a rozhledu.
   Co mne prekvapuje nejvice , ze ctenari NR nemaji zadne ekonomicke vzdelani a mysleni jako na priklad RUDY DEDECEK hey hou. Milujici Komunismus , ale nikdy se neprinuti si procist knihu o komunisticke ekonomii a ptat se????? proc by to melo fungovat lepe nezli kapitalisticka masinka. ??
   Stejne tvrzeni plati o panu Dvorakovi, muzi s velkym Super Egem. Proc neni schopen vybrat tema ci clanek jenz by ukazal ctenari NR potrebovali cist.
   Zrejme neni schopen ??
   Jak rikaji Americani : Light is on , Nobody home!!!

   Pouze hloupy Brouk Pytlik

   Smazat
  12. Prozatim jeste neskoncil kruty Boj hajzlu s hajzly o Hajzly.
   To posledni je fyzicka mistnost kam lidi chodi..

   Smazat
  13. 1:04 - "Soudruzi" hurvinci ! Prestoze jsem se omylem, ci zlomyslnosti osudu narodil mezi vami, tak diky moji vrozene INTELIGENCI, jsem se vzeprel teto neprizni a utekl vzdy do tech mist, ktera mela tu nejlepsi adresu na svete !
   Drive to byl JOHANNESBURG - Hillbrow a dnes je to Jihozapadni FLORIDA !
   Zminuji se o tom proto, aby jste si uvedomili , ze moje I.Q. vysoce prevysuje vase (I.Q.) !

   Vase predstavy o svete, (at uz je to zemepis (Florida) , nebo politika), nemaji nic spolecneho s tim, co je svetova realita !
   ZAKRNELI jste mentalne za panovani Husaka a me to dela velkou radost , ze k vasi zakrnelosti doslo a mohu vas o tom informovat !
   nick honolulu

   Smazat
  14. 2:03 Je obrovská škoda, že se ta tvoje údajně vysoká inteligence ve tvých příspěvcích vůbec neprojevuje. Každý normální člověk po jejich přečtení nutně dospěje k závěru, že je psal uslintaný žvanil a sebestředný hlupák. Který potřebuje sám sebe neustále přesvědčovat o své vyjímečnosti, aby se nemusel oběsit ze zoufalsví, jak neužitečně promrhal život. Smutný osud.

   Smazat
  15. Jaká inteligence? On pan Onanonululu nějakou měl? Kdy? Jinak mu opravdu doporučuji, aby se s vrtákem (lidský vrták nestačí) šel přesvědčit o materiálech "svého" domu.
   Jinak by si měl okamžitě zažádat o zvýšení pojistky protože RUSOVÉ JDOU!! Až přijdeme MY s nimi, pak se ON zadarmo přestěhuje do areálu základny A 51, přesuneme jej na Sibiř a konečně zbouráme onen nešťastný dům silně poskvrněný jeho přítomností na bývalém JOHANNESBURG - Hillbrow.
   My velmi dobře víme, že představy Amerigořiťolezců jsou zdeformovány na :
   "Máte ropu? Nemáte ropu? A máte pak vůbec naši demokracii?"
   a nebo pozdější diplomatická fáze:
   "Máte ropu?"
   "Už ji nemáte! Ale máte nás na věky!"
   V obou případech je vidět, že jste se stal skutečně dokonalým Američanem - pitomcem. Vy si můžete vybrat za koho jste zakrněl a nebo ani původ své psychické nemoci neznáte, když nevíte kdy jste se nakazil. Inu, promiskuitní dokonalá Amerika!

   Smazat
  16. 3:16 Tací již jsou Američané, s tím rudý pšouku nic nenanděláš! A Honolulu je Vlastenec, rasista, člen KKK, neb skutečné Vlastenectví je především rasová bdělost, tvrdá práce, boj a vzdor! Kdežto podstatou existence tzv. Nové republiky je bohužel jen ubohá vzpoura podlidí*) proti společnosti řízené elitami, neboť se přirozeně nerodíme rovní! Požadavek rovnoprávnosti nerovných je v podstatě základní levicové dogma, které pravičák uznávající přiroznou nerovnost lidí musí rozhodně odmítnout! Masy jsou zženštilé a potřebují být vedeny, ale nesmí mít v čele nějakého ráčkujícího opilce, profesůrka s hláskem jako konipásek a ukradeným perem v kalhotách, nebo uslintanýho žvanila s holí či šimpanzoidního jako krysa z kanálu pištícího estebana, nýbrž potřebují muže s holínkami, který udeří do stolu a zařve: "Toto je správná cesta!" A tak to dnes mohu shrnout prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti neobolševismu a zahájil boj s tímto rudým lejnem a neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života nejen Čechů!!! Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali výsadní postavení na Zemi darem, nýbrž si ho museli za cenu nesmírné brutality vybojovat!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
 8. 17. listopad 1989 byl vyvolán a proveden hlavně z důvodu ekonomických, kdy západ byl ekonomicky v koncích a potřeboval státy východní Evropy, aby ho živily. Tento záměr, západu se navlékl do ochrany lidských práv a demokracie. Západ k tomu použil ožraly a povaleče, kterým se v Československu nikdy nechtělo dělat a byli přesvědčeni, že jejich intelektuální schopnosti měly by jim zaručovat vysokou životní úroveň, bez práce, na úkor poctivě pracujících. Tito lidé si říkali disidenti. Jeden takový byl povaleč a kulisák Václav Havel, který vykřikoval v zájmu západu, kecy o lidských právech a demokracii bez práce. Tomu uvěřili lidé v domnění, že jistoty socialismu zůstanou a k tomu se přidají materiální hodnoty v podobě plných nákupních košíků za pakatel, jako na západě, křičeli disidenti. A tak se i stalo, ale nikdo nepostřehl, že západ nás totálně vytuneloval a nezbylo nám nic. Třicetiletá válka a rabování Švédských hord na našem území je nula v porovnáním s rabováním na našem území, západem. A tak jsme tam, kde jsme. Můžeme poděkovat Havlovi, který hlásal, že nikdy tady nebude nezaměstnanost, nikdy se nebude rušit socialismus. Pravý disident. Platíme horentní ceny za vodu, telefony a všechno odchází na západ, kde se naší prací živí miliony západních darmožroutů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně!

   Smazat
  2. Je to tak. A z naší rozvinuté země stala rozvojová(1.4.2017) kolonie.

   Smazat
  3. 18:51 Tak tohle napsat, máš výhru totálního OSLA. Třetinový tehdejší výkon Východní ekon. oproti Západu a Západ toužil po těch zaostalých fabrikách, třeba jako Škodovka. Ty máš dost, soudruhu. Pouze obrovské ivestice Západu do zbídačeného prumyslu po rudejch, je dnes vidět na každém kroku. Díky pane Havle za krásných 30 let:

   Smazat
 9. ...nedočítala som celä diskuziu ale je fakt bohovská :-DDD, dík za každé veselé ráno.

  OdpovědětSmazat
 10. 19:23 - Vaše výpočty jsou zajímavě znepokojivé. Vůbec se nedivím, že se uvažuje o zrušení povinné maturity z matematiky. To by tak ku rva hrálo, aby sprostí občani uměli počítat a mohli srovnávat s tím, čím je odborníci krmí ...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.