Reklama

úterý 8. října 2019

Janusz Wojciechowski byl schválen jako komisař ve Výboru pro zemědělství a venkov EP


Ivan David
8. 10. 2019
Kandidát na funkci komisaře EK pro zemědělství a rozvoj venkova Janusz Wojciechowski byl schválen ve Výboru pro zemědělství a venkov. Dokonce byl schválen všemi frakcemi včetně Zelených a Severských zelených+komunistů. Přiznám se, že to pro mne bylo překvapení, protože při prvním slyšení, o kterém jsem referoval ZDE, narazil kandidát na zásadní odpor všech frakcí vyjma Identity a demokracie (kterou za SPD zastupuji) a konzervativní frakce ECR. Domníval jsem se, že kandidátovi dávají „další šanci“ jako pokračování v mučení. Dostal za úkol písemně zodpovědět další otázky písemně a absolvovat ještě poloviční (devadesátiminutové) „slyšení“ ve výboru. Po prvním slyšení mu většina mluvčích politických frakcí („koordinátorů“) vytýkala nedostatečnou proevropskost, najasná a protichůdná vyjádření a celkově „nízkou úroveň“. Největší hřích podle frakcí lidovců, socialistů, liberálů, zelených a severských zelených bylo podezření, že by nějaké kompetence Evropské unie mohly být nazpět svěřeny členským státům („renacionalizace“). Jako koordinátor jsem argumentoval, že různé země mají různé podmínky a kandidát na komisaře je chce vyvažovat stejně jako podmínky velkých a malých zemědělských podniků nebo maximum pohodlí zvířat a ekonomickou únosnost. A také, že zejména Polsko těžko nabídne kandidáta, se kterým by byli všichni spokojeni.Při druhém slyšení mluvil Janusz Wojciechowski polsky. Za to ho pak chválili, že prý takto byla jeho vyjádření jasnější, jeho angličtina mu nepomohla. Je to trochu zvláštní, protože v některých případech dvojí překlad (nejdříve do angličtiny a pak do dalších jazyků) těžko mohl zlepšit jasnost vyjádření.

Janusz Wojciechowski však trval i napodruhé na tom, že členské státy si mají mít možnost upravovat například dotační podmínky podle svých specifických zvláštností. Rovněž trval na tom, že by se podmínky pro „pohodlí zvířat“ a normy kvality, atd. neměly dále zpřísňovat, neboť i tak je má EU nejpřísnější na světě.

O to víc mě překvapilo, když na uzavřeném jednání koordinátorů frakcí postupně všichni koordinátoři konstatovali, že mají stále drobné výhrady, ale že většinová vůle ve frakcích je Janusze Wojciechowskiho schválit. Měl jsem připravenu obhajovací řeč v tom smyslu, že nelze rozumně žádat, aby kandidát vyhověl všem, že pokládám za maximum možného, že je připraven jednat o rozumných kompromisech. Nebylo to ale třeba, a tak jsem jen konstatoval, že většina členů frakce Identita a demokracie je pro schválení kandidáta na funkci komisaře pro zemědělství a rozvoj venkova.22 komentářů :

 1. Polsko je prokřížené chazarama a proto se od nich dají čekat jen samé podrazy. Před 30 lety jsme až na banány byly v potravinách soběstační a to je pro budoucnost velmi důležité. Jak říkávala moje babička: Peněz se nenajíš a kde nic není ani čert nebere. Ti co se podílely na současném stavu výroby potravin v ČR jsou vlastizrádci. Je potřeba dát hlasy těm co prosadí adresnou volební povinnost a použitelný zákon o referendu. To je pro začátek jakékoliv změny rozhodující. SPD, ANS a další kdy už se dohodnete na dvou základních potřebách pro možnost nastartovat změny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V skutočnosti, po otvorení archívov Sovietskeho zväzu sa zistilo, že policaci hlušili (a rabovali) židov rovnako ochotne ako nemci. No a po vojne vyhnali zvyšok. Vždy mi vŕtalo v hlave prečo Stanislaw Lem dožil v Rakúsku a ukázalo sa, že bol žid. Židia VEĽMI, VEĽMI nemajú radi Poliakov

   RChPz

   Smazat
  2. 18:56...Ono to bude obojetné...
   Někteří Poláci (stejně jako jiní Slované) těžce nesli,jak se během (ale i po!) War1 NĚKTEŘÍ židé na gójimech obohatili.
   Keťasení jim rozhodně nebylo cizí.
   (Že němčili jako za dolary je druhá věc.)
   Helanov

   Smazat
 2. Jenomže neudělal Brusel z kozla zahradníka. Není to pro obhajobu výroby životu nebezpečných potravin Polsku na export? Třeba jsou ty toxické potraviny z Polska novou zbraní, jak dobývat Svět, Polskom trpí na své duši nemocí, že není ani počtem obyvatel, ani velikosti území velmocí. Vzpomeňme láskyplná obětí mezi polskými a německýmmi politiky před r. 1939, vzpomeňme genocidního a vandalského válečného tažení pana Pilsudského do rodícího se SSSR! Vzpomeňme, jak ruku v ruce s Hitlerem Poláci okupovali české i slovenské pohraníčí po Mnichovu 1938! Tedy "také praví demokraté" - paňstvo! A nechte si milí Češi i vysvětlit, kolik peněz na dotacích na 1 ha zemědělské půdy berou v Polsku a kolik v ČR? Budete se divit a dokonce dostanete vysvětlení hodné diktatury kapitálu. Ostatně nezdá se vám divné, že se dávají dotace na úhorování???

  OdpovědětSmazat
 3. Pšonci si přece prodejem Otravin musí vydělat prachy na financování základny amiokupantů.....ty jim tam totiž zůstanou dýl,než u Fricků.....NAVŽDY!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 4. Především bychom neměli přijímat globalistické manipulace, jako že Poláci budou dodávat potraviny do celé EU. Kam by to vedlo, ukázal už další krok, že si sami nesmíme kontrolovat jejich kvalitu.
  Proto je třeba si zachovat vlastní zásobování potravinami, i když budou o něco dražší, než ty celoEU velkoprodukované. Nehledě na to, že potraviny a voda jsou také strategickými komoditami a ty si každý stát, hodný toho jména, drží pod vlastní kontrolou. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O to právě Ivanovi Davidovi a SPD jde. Potravinová soběstačnost je podmínka svobodného rozhodování. nezávislosti atd. atd.

   Smazat
 5. 20;37
  My si díky ZASRANÝ EUžumpě nemůžeme pěstovat ani VLASTNÍ OKURKY!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To u tebe doma taky přeci nesmíš! Máš povolený vzdálit se jen na několik metrů od domova, tedy lejnolíhně tohodle smradlavého Ugrofína! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a tam se žádný okurky z bezpečnostních důvodů sázet nesměj, páč by stejnak byly nepoživatelný, leda snad jako biologická zbraň!

   Smazat
 6. Polsko vzdy hralo proti Ruskou kartu a tim ziskavalo ekonomicke a politicke vyhody, o to Polsku jde zloty $$$.
  Kdyz jse se flakal po Rusku , tak mne tvdili Rusove i Polaci ze vse je jen spinava politika Polaci proti Rusum, ale faktem je , ze Polaci, Cesi jsou jini nezli Rusove a Ukrajinci a vse se da vyuzit v politice pro ci proti.

  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pytlíku, co to tu pytličíš za hlouposti. Polák je poloviční Rus. Ukrajinec celý. Čech, Slovák, Chorvat, Slovinec nikoli.

   Smazat
  2. Brouk Pytlik

   22:15, diky za komment, ty vis , ze me mysleni je jako u pytliku ci sourku a kdyz jsem videl pohlednou Polku , tak jsem byl z toho vedle.

   Kdyby jsi trochu rozvedl tvou uvahu, ja jsem to tak nevidel, ja jsem videl Polaky jako kompletne opacny Rusum. Ja nic nevim jak kazdy o mne tvrdi kdo mne zna!!!

   Brouk Pytlik

   Smazat
 7. Neuvěřitelné! Takže po všech podrazech s potravinami z Polska udělali z polského kozla celoevropského zahradníka (18:44)? To je jako za odměnu, co všechno dokázali Poláci zkrmit v zemích druhé kategorie jako je třeba Česko? Na mě to mělo zatím jediný účinek, systematicky se vyhýbám při nákupech všemu polskému (Made in Poland). Dříve to byla polská průmyslová produkce, v posledních letech i zemědělské výrobky (a zjevně nejsem sám).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:32...No vidíte to!
   To já zase ráda kupuji jejich mléčné produkty Pilos a jsou docela dobrý...Zatím jsem se neotrávila ;-)
   Možná něco dělají dobře a my blbě.
   Taky bych raději kupovala české potraviny,ale za rozumné ceny.
   Asi MZ v Česku tápe,nebo přímo chrní.
   Nebo mráz přichází z Brusele ve formě dotací,to asi nejspíš.
   Helanov

   Smazat
  2. 11:26 Já také vítám inovativní polský přístup v potravinářství, třeba v použití posypové soli v letním období, ale nápad na zpracování zkažených a jinak nepoužitelných vajíček, která sbírali po celém Polsku, aby z nich vyrobili vaječný prášek pro potravinářské účely. Tomu říkám využití suroviny! Jenom nechápu, proč všechny inovace testují v Česku a ne třeba v Německu :-)

   Smazat
  3. 8:32 Výrobky, jejichž výroba byla předána do Polska, se nějak podezřele rychle kazí. Denně se o tom přesvědčuji třeba v případě trojbřitých žiletek :-)

   Smazat
 8. Moc děkuji za článek,zajímá mne,co se odehrává v EP.
  Zatímco jiní poslanci většinou mlčej jako ryba,pan David nás pravidelně informuje.
  Tentokrát jde-výjimečně- o pozitivní zprávu,díky za ní!!!
  Panu Wojciechowskému hodně štěstí a pevné nervy,obojí bude potřebovat.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano, ano, říká se tomu "z kozla zahradníkem", k tomu je opravdu třeba poblahopřát

   Smazat
 9. Z hlediska zemědělství by se dalo napsat, že Polsko je v rámci EU zemědělská velmoc (i když z hlediska dotací a situace na polském venkově se spíše jedná o zemědělskou bezmoc). Nicméně, bruselské dotace spolu s dvěma milióny ukrajinských otroků v polském zemědělství a prokazatelné výsledky jsou tady. Blahopřeji! Kdo umí, ten umí, kdo neumí, ten čumí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní9. října 2019 12:14
   Pokud vím, tak polské potraviny jsou synonymem pro nekvalitu, až nebezpečnost. Nevím, jestli je na místě nějaké: Kdo umí, ten umí, … P.K.

   Smazat
 10. 21:14
  Kdyby tím sajrajtem krmili amiokupanty na tý jejich pšonský základně,tak by skutečně platilo:JDO UMÍ,TEN UMÍ....!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava: a mý (rozuměj putleroffský) okupanty

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.