Reklama

pátek 11. října 2019

Karel Gott. Když ten, který spojuje, je „spojovateli“ a věrozvěsty pravdy a lásky napadán jak sršni. Pieta a respekt jen pro vybrané…

Tomáš Vyoral 
11.10.2019 iPrima
Písně Karla Gotta nijak zvlášť neposlouchám. Taky jsem spíše „Krylovec“. A nesdílím ani, dle mého, pokrytecké „o mrtvých jen dobře“. Myslím, že o každém podle jeho „zásluh“. ALE! Jsem přesvědčen, že slušný člověk má mít jistou míru úcty a respektu. Ponechat si ke svým soudům a odsudkům odstup. Už z piety k pozůstalým. Ať už umře kdokoliv, jde přece v první řadě o člověka. A Karel Gott byl kromě velkého umělce a velkého Čecha (Čechoslováka) především slušným a velkým člověkem, jak potvrzují v drtivé většině ti, kteří ho znali. I jak ho známe my – jeho neznámí – z jeho vystoupení a rozhovorů.Ať už si o Karlu Gottovi myslíme cokoliv, bezesporu byl velkou osobností, velkým umělcem, zpěvákem, profesionálem, ale především slušným a pokorným člověkem, který navzdory své slávě dokázal zůstat nohama na zemi. Potvrzuje to jak drtivá většina těch, kteří ho znali, tak i s ním zaznamenané rozhovory či vystoupení.

Karel Gott vs. Karel Kryl. Dvě různé cesty, dva velcí lidé

Nepamatuji si, že by Karel Gott kdy veřejně proti komukoliv konkrétně řekl křivého slova. Z mé zkušenosti ho většina lidí měla ráda, ať už jako zpěváka nebo člověka. A respektovali ho i ti, které jeho písně nijak zvláště neoslovovaly, kam se řadím i já. Napříč svými bublinami – a že jich je – osobně neznám jediného člověka, který by Karla Gotta nenáviděl. Bezesporu lidi spojoval. Více než kdokoliv jiný v naší Československé a České republice.

Proč asi chtěl Václav Havel a lidé okolo něj Gotta s Krylem společně při zpěvu hymny v prosinci 1989? Jeden emigroval, bavil lidi svými písněmi a tepal do bývalé garnitury ze zahraničí. Druhý zůstal v zemi, netepal do garnitury a bavil miliony lidí a rozdával jim radost v nelehké době přímo z místa činu. Karel sám říkal, že není bojovník na barikády. Je zpěvák a chce rozdávat lidem radost. Neslyšel jsem, že by komukoliv uškodil, ba spíše se až nyní ozývají opačné hlasy.


KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Klus mistruje Nohavicu, a přitom si s režimem zadává víc než kdy Jarek. Po tři čtvrtě roce si všiml Puškinovy medaile? Předehra Letné?


Kdo z těch dvou učinil lépe? Kdo byl našim lidem a naší zemi platný více? Těžko soudit – a proč vůbec. Oba beze sporu dokázali velké věci. Oba byli u nás nedostižní ve své umělecké činnosti a oba si zaslouží nejvyšší uznání. Dva v určitém ohledu protipóly, které i napříč svými posluchači spojovaly společnost.

Gott a Jágr. Od nich bychom se měli učit jak spojovat

Mohu-li soudit, tak právě v tomto ohledu – ve spojování – je Karel Gott ještě spolu s Jaromírem Jágrem v naší kotlině zcela vymykajícím se úkazem. Pan Gott však přece jenom ještě ční o jednu úroveň výše, a to navzdory (nebo díky) dvěma různým režimům.

Samozřejmě, že ho nemiluje a neobdivuje deset milionů Čechů. Řada lidí je kritická k jeho působení za komunistického režimu. Je to legitimní. I já mám v tomto ohledu výtky. Nic ale není černobílé. Ani Václava Havla nemilovalo deset milionů. A myslím, že z tohoto ohledu by zřejmě vyhrál první jmenovaný.


KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Greta kromě Nobelovky také adeptkou na Oscara! Liberální demokraté tleskají totalitní propagandě elitami zneužité záškolačky

Dvojí metry do pravdy a lásky oděné zloby a nenávisti

Hlava mi pak nebere odsuzování a soudy, s nimiž hned v den oznámení Gottova úmrtí vyrukovala řada těch, kteří se nezřídka ohánějí spojováním, pravdou a láskou. Všichni ti Šafrové, Bělobrádkové, Mitrofanovové, Klvaňové, Halíkové, Bakalovi Respekti, kteří hrdinně pozvedli meč proti Gottovu fungování v bývalém režimu a znovu tak na sobě samých ukázali, kolik hnisu a nenávisti jejich bezedná láska skrývá.

Jsou přitom k smíchu, když si člověk uvědomí, že na druhé straně až orgasticky adorují třeba bývalého kariérního komunistu, generála Petra Pavla (jenž by podle všeho táhl i v čele Turků, kdyby se otočila situace), u něhož je zřejmě minulost odpuštěna. Důvod? Na rozdíl od Karla Gotta se totiž Pavel a jiní pozdní disidenti přidali k jejich sektě vyznávající jednoho jediného a jeden jediný žádoucí světonázor. Podobným cílem nenávisti jako Karel Gott je třeba i Jaromír Nohavica, který se rovněž nedal strhnout k současnému levnému hrdinství.

Karel Gott si se všemi svými odstíny dle mého zaslouží veškerý respekt a úctu. Klidný odpočinek, Mistře!


188 komentářů :

 1. Jak dnes "novináři" "nezávislých" médií informují obyvatele? Například takto: Zrávy "Seznam" halasí: "Místo statisíců na Žofíně jen 45 tisíc!" I tak se dá sdělit fakt, že se přišlo rozloučit tolik lidí, kolik se jich na Žofín vůbec mohlo vejít. Že se jich tam nemůže vejít 100 tisíc bylo snad každému soudnému člověku jasné. Proto mnoho lidí před Žofínem i přespalo, aby se na ně dostala řada. Už toto "nezávislé médium" zamlčelo, že fronta byla až na Smíchov, když ve 20:00 policie frontu uzavřela. A lidé odmítali odejít. Už neuvádělo, že pietní mista byla po celé republice a milióny lidí sledovali TV a jiná média a tak loučili se s Karlem Gottem. Je zajímavé, že po Karlovi Gottovi plivou samé nuly! Různí "undergroudoví umělci" (rozuměj šumaři, kteří hráli po putykách a dělali tak odboj), nivináři, kteří nevyplodili nic jiného než plivance po úspěšných a oslavování netáhel a nul a podobné celebrity. Jsoulidi, kteří mu závidí snad i to, že vůbec umřel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je zarážející, když reportéři zmiňují kde všude se na Karla Gotta za hranicemi vzpomíná, tak by se jim asi huba zkřivila, kdyby vyslovili jméno státu, kde se vydalo nejvíce kusů Gottových desek, kam on velice rád jezdil, kde ho lidé milovali stejně jako v Německu a samozřejmě i u nás ! Tou velikou zemí je Rusko, dříve Sovětský svaz. To jsme fakt tak malomocní, že musíme zkreslovat fakta i při tak vážné události, jako je rozloučení z největším Čechem posledních 60-ti roků ??!! Kdepak jsou ti ostatní břídilové, kteří jen pokřikují a plivou jedovaté sliny !

   Smazat
  2. To je az nápadne ubohe.Z Evropy zmizelo i Rusko pri hlaseni pocasi.Lingvista mluvi i o bulharstine a rumunstine a rustina nic.To se uz vsichni tak podelali?Padesata leta na ruby.Ubohost na kvadrat.

   Smazat
  3. toršku bych to poupravil pan genral by tahl s turkem kdyby mu vice zaplatili o nějake změně situace či charakteru nemuže byt ani řeči protože ten tam nikdy nebyl a chameloni na změnu umi doknale převlikat kabaty a kolaborovat

   Smazat
  4. O převážné většině současných pisálků si snad každý myslící tvor udělá jasný obraz. Jako příklad stačila ta hloupoučká pipinka u L.X.Veselého, typická ukázka dnešní "nestranné" novinařiny.

   Smazat
  5. Kecají se tady sračky - nikdo po panu Gottovi "neplive", v podstatě každý Čech ze starší generace ho bral a měli ho rádi, proto taky dostával zlatého slavíka každý rok. Pouze řadě lidí se zdá být ten cirkus, který media bůhví proč rozpoutávají kolem něho po jeho smrti, podněkud hodně přehnaný. Stačila snad jen vzpomínka jako na Luďka Munzara a další, normální pohřeb, a každý si může koupit CD s jeho písněmi( o to vyšší tantiémy bude mít "vdova Ivana") a tomu podstrkování "závisti" a "nenávisti" nerozumím.Žádnou jsem nikde neviděl, jen tunu žvástů a kecání, což nedopřeje mistrovi ani klidný spánek.

   Smazat
  6. 12. října 2019 11:37
   Nikdo? Opravdu nikdo?
   „Zpíval především o hovnu.“ Jindřich Šídlo...
   Vrcholek ledovce zmetků, co si myslí, že život na této planetě patří jen jim.

   Smazat
  7. Pán v 11:37 se asi probral z rauše. Celá řada tzv. "disidentů" a zneuznaných "umělců" vyrukovala proti Gottovi hned jak došla zpráva, že je těžce nemocný. Jěště ani nezavřel oči už měl nekrology od kdejakého pisálka a šumaře ze čtvrté cenové. A jakmile se objevila zpráva, že zemřel, rozjela se kavárenská mašinérie v plné parádě! A o tom jaký pohřeb bude mít rozhodli lidi sami. Na 50 tisíc jich přišlo na Žofín. Dobrovolně. Nikdo je tam nenahnal. A na další tisíce se nedostalo (ve 20:00, kdy ji policie uzavřela sahala fronta až na Smíchov). Závist a nenávist jste neviděl? A co výpady pana Kocába, Šafra a další osvědčené kavárenské smečky? O panu Halíkovi ano nemluvě. Vše si můžete najít na příslušných webech. Právě to, že je převyšoval nejen profesně, ale především lidsky tyhle nuly přivádělo a přivádí k šílenství. Karel měl pohřeb jaký si zasloužil, protože o tom rozhodli lidé. A s těmi tantiémami? Inu kdo umí ten umí. Jeho písničky se budou hrát vždy a všude. Taková vdova po Hutkovi na tom opravdu podstatně hůř.

   Smazat
  8. Pokud to ten pitomec Šidlo řekl ( a každý ví že je to pitomec) bere se to jakoby štěkal pes. Kavárenská mašinerie se předháněla s komentáři, protože papparazi byli před bydlištěm K.Gotta asi i přes noc, aby jim nic neuteklo, každý chtěl přinést "žhavý" článek, mají za to prachy -víme? Ostatně -Novinky nenasmolily asi tak třicet článků a pořád to samé? A že lidi přišli na pohřeb dobrovolně, je snad normální, chodí se na pohřby i jiným osobnostem, proč by tam měl lidi někdo "nahánět"? Závist jsem vážně nezaznamenal -co mu záviděli - že zemřel? Máte divnou filosofii, bujnou fantazii a hysterii jako ženská čtenářka bulváru. Prostě pan zpěvák žil, zpíval, pak zestárl, onemocněl a zemřel. Nebo to bylo nějak jinak? Vstoupil na nebesa jako Kristus? Tak proč je kolem toho tak pitomý cirkus?

   Smazat
  9. Pro 15:25 Z celého vystupování kavárníků čiší závist. Ostatně čiší i z vašich reakcí. Neustále ho srovnávají s jinými (podle nich zasloužilejšími umělci) a vyčítají mu kde co, zatímco "svým" odpouštějí nejen podpis Anticharty, ale i členství v KSČ v pro nás šílených 50.letech a nezřídka i dobrovolné donášení StB. Na pohřby se opravdu chodí(většinou) dobrovolně. Ale jen na některé příjde 50 tisíc lidí a další desetitisíce jich vzpomíná jinde. Na náměstích, v kostelích, v hospodách i doma. A proč? To jste sám napsal: Karel byl jako stovky a tisíce jiných zpěváků: žil, zpíval, zestárl, onemocněl a zemřel. Ale to hlavní jste uvedl hned na začátku: PAN ZPĚVÁK!!! To je ten rozdíl mezi ním a těmi ostatními.

   Smazat
 2. R.I.P mistre Karle

  OdpovědětSmazat
 3. Ze zpráv ČT 09 Na pohřeb Karla Gotta přišlo jen 45 000 lidí. Na pohřeb paní Vlasty Chramostové přišlo obdivuhodné množství 250 lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:44 Celá pražská kavárna šla na chramostovou......

   Smazat
  2. Chramostová byla jen ubohá kariéristka. Nebýt pár blbečků z kavárny, ani pes by po ní neštěk.

   Smazat
  3. Děkuji všem, slušným lidem, kteří zapálili svíčku na Bertramce, nebo přinesli kytičku na Žofín. Díky za mládí s písničkami už posílám do nebe. Omlouvám se nohy mi dosloužily, tak jsem si doma zapálil svíčku a prožil celý den s přenosem v TV a rádia. I když jsem nebyl přímo mezi vámi, tak mám velmi silný zážitek. Krásné podzimní panorama Hradčan, Vltava s mostem Legií kudy přicházeli normální pražané, co neztrácí čas v kavárnách. Pak záběr ze sálu, kde byl poslední Karlův koncert pro nás na rozloučenou. Je nás invalidů určitě víc, co jsme nemohli přijít, tak děkuji všem co přišli i za nás. Děkuji všem lidem co rozloučení umožnili i nám doma. Trochu mimo vkus byly některé komentáře v Rádiu+ (Rakušanová, Rozsypal), ale když si někdo myslí, že svoboda slova je povolená pomluva, tak je to jeho problém a není co řešit. Stejně tak, jako je velmi ubohé porovnávání zásluh (kádrování) zesnulých. Doufám, že se Praha rehabilitovala v očích ostatních občanů a nebude vnímána, jako politicky posedlá. Děkuji Karlu Gottovi, že nás inspiroval a sjednotil.

   Smazat
  4. 23:09 a spol. Házet špínu na Chramostovou po její smrtí je stejný hnus, jako pomlouvat K. G. Ten kdo má nekrofilní potřebu se ukájet na někom, kdo se už nemůže bránit je stejná zrůda jako Halík a podobě.

   Smazat
  5. Přesně tak. Tady nikdo o pí CHramostové nic neví, jako herečka se neprezentovala asi třicet let, nikdy nešla hrát do přiblblého současného seriálu nebo těch hovadin kvůli penězům. Asi kdysi ráda hrála, ale ne pro slávu. Teď je po smrti -a stejní kreténi, kteří k panu Gottovi verbálně lezou v blátě po kolenou, a bijí se za něj jako lvi, na tuto paní plivou, žvaní urážky, a to jen proto, že kdosi považoval za nutné o ní uveřejnit sáhodlouhý článek, v němž jí úplně zbytečně po smrti dehonestuje. Za jejího života by si to byl nedovolil - proč asi? To má být hrdinství? Ne, to je zbabělost nejvyššího kalibru. A diskuzní psychopati? To je kapitola sama pro sebe.

   Smazat
  6. 11:41 V dnešných hovadinách nehrala /nemali jej spolusúdruhovia o jej "umenie" záujem, ale zato si v nich dostatočne zahrala v 50-ych a 60-ych rokoch. A že nie pre slávu a peniaze? nedaj sa vysmiať!
   http://www.novarepublika.cz/2019/10/pozadovala-vlasta-chramostova-trest.html
   Výživné čítanie podložené dokázateľnými zdrojmi a jej vlastnými slovami.

   Smazat
  7. No tak - Jana slovenská - toto si naozaj napsala ani ťava. Pan majster Gott snad nezpieval v padesátých rokoch? A šedesátých? O NAŠÍ herečce p.Chramostové vieš naozaj velké hovno! tak sa o ni neutieraj! Prečo tak hlúpo a nenávistně žvaníš? Ona prostě nehrála současné hovadiny, kam se protekční pitomečkové hrnou pro peníze. Tak nepiš takové sprostoty, a starej se o paní Magálovou,Kvietika,Kocúrikovou, a vaše hvězdy, pokud jsem si všiml, davy slovenských takzvaných zpěvaček se hrnou do Čech, aniž je někdo zval. Tak zmlkni hej? A vyjadřuj se k vaší prezidentce Čaputovej. Dovidenia.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Pro 12. října 2019 15:32

   Karel Gott začínal v šedesátých letech.

   Pokud se týká paní Chramostové, má Jana pravdu. O svém podpisu spolupráce s STB mluvila paní Chramostová sama ve své autobiografické knize. Do KSČ vstoupila v roce 1962. Její kinematografie z padesátých let byla velmi angažovaná. Takže ten, kdo zjevně neví, jsi ty.

   Smazat
 4. Hřib a Kolář si ráno byli vyzvednout v lékárně antidepresiva. Takových lidí na pohřbu Karla Gotta. Americký velvyslanec je postavil do latě. Takhle vaši parchanti nebudou u nás studovat a hrát hokej. Jak je u amíků zvykem, drbání za ouškem za Vypovězení smlouvy s Čínou a odstranění Koněva bylo rychle zapomenuto, jak je u amíků zvykem, viz Kurdové. Tak že přitroublí piráti teď stojí a čumí, neboť o politice toho moc neví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakého původu ti tzv. amíci jsou? Židé to určitě nejsou, ti by neposkutovali azyl uprchlíkům z fašistického Německa, proč se je bojí pojmenovat?

   Smazat
  2. A proč ne, pane23:15? Kolomojský, Rinat Achmetov, co se v Kyjevě a v jeho okolí bratříčkujou s Banderovci a vyzdvihujou je za hrdiny nějaké ukrajiny, to jsou kdo? Kdo je Madeleine Olbricht, která podporovala Ustašovce, Bosenský a Albánský moslimáky proti Srbům? Peníze potřísněné krvou nevinních lidí žádným zrůdám nesmrděj.

   Smazat
  3. Co to tady melete za sračky praštěnej anonyme 22.57? Proč by si měli ti jmenovaní jít vyzvednout antidepresiva? Přeskočilo vám už? Novinkáři praštění!!! Co do všeho serete politiku? I do pohřbu pana Gotta - to je úroveň! Vy jste ho opravdu hodně milovali vy pokrytecká, užvaněná sebranko! A vy už jste se přecpal antidepresivama? Vypadá to na to - stejně jako blbec 23 15 a pitomec 11.10 - mele se o židech, Amících, Kolomojský, Achmetov, Banderovci.... ble ble bla - jděte do prdele!

   Smazat
 5. Lidé se přišli rozloučit se SVÝM Karlem.
  Všichni jsme to nemohli udělat osobně.
  Ale byl náš, a v našich srdcích a vzpomínkách, s každým tónem jím zpívaných písní dávajících radost, utišujících a hladících po duši po celé naše životy NAŠÍM I ZŮSTANE.
  A "Kavárna"??
  Nikdy nám ho vzít nedokáže,
  ona totiž do našich srdcí
  PŘÍSTUP NEMÁ.
  Není ve svém samozvaném žvanění AUTENTICKÁ a často doslova lže.
  Ale Náš Karel??
  "Kavárna" nesahá ani po podrážky jeho bot.
  Především LIDSKY.
  On tu byl i tehdy, a až dosud S NÁMI,
  PRO NÁS.
  Na rozdíl od těch sebestředných egoistů,
  si ponechal SVŮJ NÁZOR, SVOU HLAVU.
  Jako jiní skutečně čestní lidé.
  "Zůstanu svůj..."
  - ano nejen tady to jasně řekl po svém.
  Pokoj na nebesích, Mistře!
  S úctou jeden z těch,
  kdo vedle Vašich písní vyrůstal,
  a vždycky si je rád pustí...
  "Život je bílý dům s výhlídkou do zahrady..."
  https://www.youtube.com/watch?v=EicDmCJqKH0
  Martin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale vždyť vám pana Gotta nikdo nebere, přece to ani nejde. Naopak- teď bude vycházet fůra CD, kupte si jich tisíc a hrajte si Gotta od rána do večera. Ale nechte ho už v klidu spát, vždyť to, co media rozpoutávají a zejména to žvanění psychopatů na diskuzích je hnusné a nedůstojné!

   Smazat
  2. Máte pravdu že má slova o "Kavárně" byla nerozumná.
   Prosím o jejich vymazání, či smazání celého mého komentáře.
   Karla Gotta si hluboce vážím, a ačkoliv jsem později už jen "zavadil" o další "diskusní výlevy" a již nic nepsal - ve společnosti takto se projevujících být nechci.
   Karel Gott pracoval krásným hlasem, pílí a profesionalitou, hlubokou úctou k lidem, čistotou. Bez hloupého házení špíny, k němuž se nikdy nesnížil. Uznávám, že má tvrdá slova na adresu "Kavárny" by také tak nevhodně mohla být chápána.
   Martin

   Smazat
 6. Nemohli byť všetci v Prahe - Praha by bola celkom zablokovaná. Nebolo možné aby viac ako 45 000 ľudí prešlo za deň Žofínom. Nikdo si nepamätá takú spústu ľudí na pohrebe akéhokoľvek štátnika v Európe celé storočie dozadu.
  Toľko emócií pozitívnych emócií nevzbudil pri svojej smrti čo sa pamätám ešte nikto. Niečo podobné som nikdy nezažil akým blízkym človekom sa stal Karel Gott pre desaťtisíce, státisíce ľudí nielen na celom území bývalého Československa.
  Svet bez Karla Gotta sme si nevedeli ani predstaviť a teraz je to tu.
  A s tou obrovskou emóciou i ľútosťou nad touto stratou sa obtiažne vyrovnávame.
  Ale zároveň vidíme ako to mohutne zomklo ľudí naprieč celým územím naprieč celými generáciami. Ako to spája ľudí ktorí sa nikdy predtým ani nepoznali a stretli sa nielen pred Žofínom ale na mnohých miestach Českej i Slovenskej republiky aby si uctili jeho pamiatku.
  Karel nie je len národnou umeleckou ikonou presahujúcou všetky hranice, ale ako tu už niekto napísal je i prezidentom ľudských srdcí. Takto ľudia nemilovali za posledné desaťročia nikoho iného. Svojím umením a ľudskosťou dal ľuďom veľmi veľa inak by tento fenomén nebol možný. Dal nám všetkým i nádherný príklad ako sa máme k sebe vzájomne správať. Ako úžasne to pôsobí, a aké flujdum to vytvára. Nebolo to len charizmou a čarom jeho osobnosti aj keď aj, ale i tou dobrotou, slušnosťou spolupatričnosťou a ústretovosťou i láskou k ľuďom s ktorými sa stretal na svojich koncertoch.
  V poslednej svojej piesni hovoril o Bohu ako o veľkom Altruistovi. On bol tým neúnavným a nesmierne tvorivým Altruistom.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. podepisuji a souhlasím !!

   Smazat
  2. A kdo opět perlil? Už se přidala i Kubišová, ať v klidu odpočívá. Moc lidí jí už nebere.

   Smazat
  3. Ahoj Pio, napsal jsi to moc hezky a podle skutečnosti. Díky. Vladimír 57.

   Smazat
  4. Ďakujem za reakcie. Vladimír 57 pozdravujem. Dnes som sledoval zádušnú omšu v katedrále a priznám sa plakal som ako malý chlapec. Len ťažko popísať to dojatie. A tie slová ktoré tam povedala od srdca nielen Jiřina Bohdalová i ten Nemecký páter a arcibiskup Dominik Duka.
   Je to more emócií. Keď zaznel najväčší zvon v katedrále a vojaci odnášali Karla uličkou a zaznela tá jeho nádherná pieseň "Už z hor zní zvon...." tak to dojímalo až mrazilo ako spieval sám sebe na svojej poslednej ceste.

   Smazat
 7. 23:16-23:50 Díky. Napsali jste to přesně. Není co dodat.

  OdpovědětSmazat
 8. Škoda že si ten náš božský kája nepočkal až těsně před ten listopad. Člověk, který spojuje lidi a celé generace je vzácný úkaz. Jako by to jméno dostal do vínku, aby dostál jeho významu. Také jsem ho dlouho nemusela, protože jsem byla mladá a blbá. Až časem jsem pochopila, že mi vlastně vůbec nevadí, a když se prosáklo, a to bylo už hodně dávno, abraxas, žlutý pes, pražský výběr,...že vlastně tomu všemu také fandil, pomáhal, a až časem všichni pochopili, že to byl slušný člověk, že to co zpíval intuitivně cítil správně a časem zmoudřel, pochopil, v čem udělal chyby a že některé věci by udělal hodně jinak. Prostě se vyvíjel k lepšímu, tím správným směrem, a lidé to pochopili a přijali ho, protože se každý vyvíjíme a tužíme věci pochopit a být lepšími...Mně se tak zdá, že udělal čáru přes rozpočet všem těm moralistům a lepšolidem tím, že spojil národ....Také jsem tam šla, abych viděla tu atmosféru. Mladí, staří, stčední věk, děti, milenci, skupiny studentů, skvězinou v ruce, tiše a spořádaně. Day lidí, a takové ticho. Zírala jsem na to s otevřenými ústy. Proč to hrozné ticho? když je někde tolik lidí, tak fanatičtí příznivci povětšinou něco řvou, nebo někdo na ně řve, na náměstích, na stadionech apod,, tady bylo ticho. Bylo to hrozivé ticho, až se mi chvílemi zdálo, že to nich dobrého nevěstí. ...Lidé touží po vzájemné sounáležitosti, po klidu a ne žádné od zdi ke zdi, co tu fort máme, ani po těch, co furt štvou lidi proti sobě...proto ten ohlas. Je to povzbuzující, protože lidé tím vším se mi zdá říkají, že už všech těch sprostoto mají dost, a že ten náš božský kája to tak nějak dělal správně a všechny tak svým způsobem zahanbil a vyjádřil touhu našich lidí po lásce a vzájemné úctě....Je to úkaz, velmi důležitý symbol v tomto okamžiku v této době...To ticho bylo hrozivé. Už chápu ty útoky na lidi tohoto typu, jsou nebezopeční, všichni ti, co národ sjednocují a ukazují na jeho potenciální hrozivou sílu, která může překazit jejich hanebné plány.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:04
   Výborný príspevok veľká vďaka za sprostredkovanie tej atmosféry.
   Ja som to videl len v televíznom prenose, ale šla z toho obrovská sila.
   Gott odkryl obrovský potenciál aj v nás samých. Až teraz si to uvedomujeme aký by sme mali byť. Láskaví a veľký altruisti. Ak to naozaj dokážeme svet sa musí stať nutne lepším miestom pre život pre nás všetkých.
   Robme s láskou to čo vieme a rozmnožujme radosť a dobro okolo seba. Máme veľký a nasledovania hodný príklad.
   Gott je obrovský ľudský príbeh, ktorý bude pokračovať ako veľký impulz v nás samých v našich srdciach a našich činoch.
   Je to ako Pošli to ďalej
   Oslovilo nás to všetkých dotklo sa nás to veľmi silno. Tak intenzívne že sa musí niečo zlomiť a zmeniť v našich životoch.
   Myslím že si to ľudia v týchto dňoch intenzívne uvedomujú. Tú naliehavosť zmeny k väčšej ľudskosti a kvalitatívnej zmene spoločnosti.

   A tí čo to nemyslia s nami dobre už prehrali.

   https://aragonit11.blogspot.com/2019/10/tohle-se-jeste-nemelo-stat-nas-slavik.html

   Smazat
  2. A to jako myslíte, když pan Gott žil během několika generací, a stále zpíval (protože byl zpěvák - povolání zpěvák) že ty generace nějak spojoval?!!Jak je spojil? Vy nečtete diskuze? Jeden hajzl tady štve na druhýho hajzla, sprostě a oplzle si nadávají a přejou si smrt - tak jak je Gott spojil? Proč lidi krafou takový sračky? Jenom proto, že to krafe pár placených komentátorů?

   Smazat
  3. Spojil ľudí naprieč generáciami práve tými piesňami a teraz keď sa niť jeho života pretrhla spojil všetkých svojich priaznivcov dvojnásobne, práve tou emóciou nenahraditeľnej straty, tým akým človekom bol, a ako na nás pôsobil, ako sme ho všetci vnímali a mali radi.On nebol len fenomenálny spevák ale predovšetkým dobrý človek a toto ľudia najviac oceňujú. Spieval o živote o Láske a radosti a rozdával ju a ľudia ho za to milovali. Spojil ľudí v tejto mocnej emócii. To nemožno poprieť. Stačilo len sledovať čo sa dialo... 49 tisíc ľudí všetkých vekových kategórií sa s ním prišlo rozlúčiť len do Žofína. To bola citová vlna tsunami, ktorá sa prevalila cez celú strednú Európu. Od Moskvy naprieč našími republikami po Nemecko až k Baltu. V katedrále Svätého Víta zaznela aj dojímavá reč nemeckého katolíckeho duchovného.
   A vlnu odporu ešte predtým spôsobilo politické kádrovanie tých čo sami nič vo svojom živote nedokázali. A proti tomuto kádrovaniu sa ľudia masovo postavili a rázne ho odmietli.
   Samozrejme niekedy i nevyberanými slovami. Vyprovokovať ľudí v takýchto chvíľach aj ku vzájomným invektívam nie je ťažké...

   Smazat
 9. tahle píseň je dokonalá
  https://www.youtube.com/watch?v=BibNLUQG_-4

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A znáte textaře? Pan Gott to nebyl.Co se vám na písni líbí víc - zpěv, nebo text? A jestli je textař už po smrti, kde má tryznu se svíčkama?

   Smazat
  2. to 11:51
   no ty informace si každý může přečíst tamtéž.
   Vy si zapalujte svíčku kde chcete, mě to je upřímně jedno.
   Líbí se mi spojení textu, přednesu a hudby navázané na okolnosti daného okamžiku/doby. A to dělá dílo mistrovským.

   Smazat
  3. A mně je zase naprosto jedno, co blábolíte vy. A ostatní. Oni totiž vůbec neberou na vědomí, že Gott jenom z p í v a l! Texty psali jiní, a právě ty texty dělají jeho písně písněmi. Textaři žádnou tryznu nikde nemají. Gotta pozlatily media a lidi předvádějí hysterické kejkle -ostatně, dnes už mně to nepřekvapuje. Dřív se mi zdáli lidi být normální, dnes díky diskuzím už vidím, jak jsem se mýlil. Mně nejde o informace o textařích té které písně - to jste "jakoby" nepochopil, i když jste to pochopil moc dobře. To, co dělá nějaké "dílo"mistrovským, by nemělo být dějištěm přitroublého, hysterického cirkusu. Já být nebožtík Gott, vylezu z tý rakve, vezmu hůl, a všechnu tu pokryteckou sebranku bych vypráskal pryč. Na Chramostovou to plive -proč? Protože třicet let nikde nehrála, a nenastoupila do žádného přitroublého a pokleslého českého "seriálu" pro prachy? Fuj - stydím se za českou snobskou sebranku! Ale to je taky všechno, co můžu, jsem si toho vědom.

   Smazat
  4. 12:33 Takže keď významný je len text a interpret je nepodstatný, tak máš texty na webe, k tomu karaoke a môžeš nám zaspievať ešte lepšie ako Karel Gott. Do toho!

   Smazat
  5. k 12:33 a Chramostová snad nepřednáší jen cizí text? Co jsem si všiml, tak se plive na pana Gotta. Ale asi jste spokojenej, jak jste to nám nandal.
   Zajímavá logika, taková pražská kavárnická.

   Smazat
  6. Proč bych to měl"nandavat" psychicky nemocné smečce stále stejných lidí, kteří blábolí dnes a denně ( jak stále dřepí u počítače) pořád totéž? Co to píše ta pitomoučká Jana? Takže ono u písniček nezáleží na textech? A to se podívejme! Takže kdyby slavný Gott vylezl na podium a do hudby by zpíval la la la la la -byla by to úžasná píseň? A proč byl K.Svoboda slavný svými muzikály, k nimž dělal hudbu i texty? A proč u oper záleží především na hudbě a textech? Nestačilo by la la la la celou operou? Bože - že se setkám s fanatickým obdivem k p.Gottovi díky jeho fanynkám, bych pochopil, ale že se setkám s takovou hysterií, s takovým cirkusem, a takovou - až blbostí? Tak ono nezáleží na textech? A proč pan Gott platil své textaře pomalu zlatem? Vy holt jste dementi, jen co je pravda. A kdo že "plive" na p.Gotta? Jmenujte někoho vy hysteriku - já jsem nic takového nezaznamenal, jen hysterická sebranka u počítače asi už nevidí. A jakým právem máte plivat na herečku Chramostovou, devadesátiletou paní, která zemřela? To jste lidi? NE! Jste kopce hnoje! FUJ!

   Smazat
  7. Ale uznajte že ten hlas bol neopakovateľný a preto tie piesne a texty tak vynikli a Gott si tých textárov i texty vyberal. Aj skladateľa hudby si našiel a dlhodobo s ním spolupracoval
   A jeho hlas a osobný šarm dielo dokonali

   Smazat
  8. k 15:40 zajímavé...ještě něco na srdci co by jste rád ventiloval ven?

   Smazat
  9. 15.40 nechápu o co Vám jde a proč se rozčilujete. Vždyť je pro každého dobré když svoji práci dělá na 100% dobře.. Nepsal texty a neskládal muziku, ale zpíval .Svoboda zase skládal a nezpíval . Každý dělal toco uměl nejlépe. Nikdo jim zásluhy nebere. Jen vy se tady rozčilujete úplně zbytečně.Jen urážíte ostatní. V tom vynikáte nad průměrem . Není důležité co kdo dělá, ale jak s jakým nasazením . Viděl jste co musel dělat dál? Učit se stále ,pracovat na sobě. To není jen o zpěvu.. Tím nechci znevažovat ostatní zaměstnání, když se dělají tak ,jak nejlépe pracující umí.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ono pro případ jistého preláta Halíka platí jedno české přísloví: kdo seje vítr, sklízí bouři. Nebo: kdo jinému jámu kopá, sám do ní spadne. A nakonec, všichni (asi s vyjímkou toho pošouklého kněze Halíka) vědí, že bumerang praští po chvíli toho, kdo jej hodil. Ale opravdu jen lidsky by stačilo (možná) kdyby dostal pár prachobyčejných pár facek od křehké ženy. A od chlapa ? jen ať přijede na Moravu, už to tam jeden zkusil a druhou si dal o zeď !

   Smazat
  3. Pane Šafr, proč tu kazite atmosféru, proč rozleváte
   dále síru. Nechci nikoho soudit, to právo má Bůh. Bylo by dobré, kdyby jste si s Msgr. Halíkem, popovídali na téma - Miluj bližního svého...

   Smazat
  4. Sklízíme tu to čo zasel do spoločnosti Miloš Zeman?
   A nie je to naopak?
   Kto zasieva medzi ľudí ideologicky nenávisť už hodne dlho napríklad k Rusku a k opačnému politickému názoru?
   Odkiaľ to všetko prišlo?
   Nezačalo sa to všetko Majdanom na Ukrajine živeným západom a upalovaním Rusov v Odese?.
   Inak ľudová múdrosť hovorí ako sa do lesa volá tak sa z neho ozýva.
   Nechcem sa tým zastávať nikoho kto písal horeuvedené listy pánu Halíkovi Ale operovať tú lúzou je nevhodné. Pri prevrate a prevzatí národného bohatstva do súkromných rúk vám bola táto lúza na námestiach dobrá.
   Keď sa ale obráti proti vám už je zlá. Ale popremýšlajte prečo ľudia reagujú tak podráždene. Kto a čo tak extrémne rozdeľuje túto spoločnosť?
   Fenomén zlých dopisov nie je jednostranný.
   Vyhrážanie sa vraždením a strieľaním zaznieva aj z opačnej strany. Na Slovensku s tým máme bohaté skúsenosti.
   Toto je žiaľ daň za zámerné a programované polarizovanie spoločnosti, ktoré prišlo s novými západnými móresmi výraznou ekonomickou nerovnosťou a kde sa každí nositeľ opačného názoru hneď nálepkuje nadávkou komunista nácek a bolševik.
   Je to všetko dôsledok prílišného sociálneho napätia v spoločnosti a nekalého politického boja.Nečudujte sa že sa slušnosť vytratila.
   A dobrá rada nakoniec neprovokujte a nešikanujte ľudí svojou aroganciou a povýšenectvom a nebudú vám nadávať ani písať neslušné listy.
   Gott ľuďom neublížil naopak im pomohol prežiť ťažké obdobia. Preto sa ho zastávajú aj takto nevyberane. Luďom ubližuje väčšinou systém, ktorý ich často frustruje a preťažuje. A potom sa nemožno diviť nevyberaným reakciám.

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 12. Omyl.Kryl netepal do garnitur v ČSSR.Ten tepal garnitury celeho svéta.Stejne jako Orwell.Stejne jako Kafka.Kdo tohle nepochopil,neni schopen zbavit se priblbleho kadrovani ani pochopit literaturu a texty Vysockeho,Kryla a ani basne Machy.Pokoj jeho omezene duši.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono se to taky s tím Krylem nemusí přehánět a nedělat z něho boha ("Gotta"). Pochopitelně trpěl také jistou dávkou mindráků a pak okamžitého neuznání v 1989 a tak si dost zatepal do úspěšných a i do Gotta. A těžko nesl, že "musel" zpívat s Gottem - a né sám - na balkóně Melantrichu...

   Smazat
  2. Ako tu už niekto dávnejšie napísal ohľadne kultu osobnosti Karla Kryla na poznámku, že Karel Kryl bol "svědomím národa": "...to aj tak s tým národom vypadalo, keď jeho svedomie ušlo za hranice:-)..." Na inom mieste: "...útek za hranice neni žiadne hrdinstvo. Na útek treba mať dobré rýchle nohy a nie odvahu...". Na jeho "odvážne tepanie" do kadekoho padla tu taká poznámka: "...pes ktorý breše spoza ostnatého drátu nemá žiadnu autoritu, len čo zbytočne obťažuje okolie svojím nadmerným hlukom... Pozrimesa na bojovníka čo "tepal do každého": Nemecko sa mu stalo druhým domovom, no nemám žiadne správy o tom, žeby aj bojoval proti jeho okupácii Americkými a Britskými jednotkami... Keď odchádzal z novembrového zhromaždenia, dal si urobiť zbierku na letenku do Nemecka. Kua, on si lebedí desaťročia v tom kapitalistickom raji a on nemá pár pos...ratých eur na letenku?!...". Nie som Krylovec, ani prívržencom frází že o mrtvých treba hovoriť len v tom "naj...", ale úctu im treba preukázať. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 13. Ano, i já, byť jsem na pietní slavnosti nebyla, jsem byla doojatá, jak se naši lidé dokáží v tak astronomickém počtu spojit pro něco pozitivního, ušlechilého, projevit respekt a účast beze slov. Dojímali mě ti lidé, staří mladí, z Prahy i odněkud až z Košic, nejdojemnější byla slepá stařenka ze Slovenska, kterou tam přivedla její dcera i všechny ty bezpočetné potlačované i tekoucí slzy. Děkuji Karlu Gottovi, že takové city v nás po mnoha desetiletích opět dokázal probudit.Děkuji za všechny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Strašné! Theatrální! Úplná červená knihovna! Co je tak dramatického na tom, jít někomu na pohřeb? Co je na tom ušlechtilého? Taky jsem byl na pohřbu svých prarodičů, pak i rodičů, známých - a nepřežil bych pohřeb vlastního dítěte. Všechny ostatní jsem absolvoval normálně s tím, že lidé se rodí a umírají, a že je to zkrátka lidský úděl. Tady na diskuzích je nejdojemnější, když například mladý kluk skočí pod vlak, zdejší staří skřeti se ještě pošklebují, a po smrti neznámého chlapce, po němž jistě truchlí jeho rodiče a příbuzní, ta smečka zkažených kreténů ho po smrti uráží. A z pohřbu zpěváka K.Gotta se můžou pominout! Nesnižuji jeho pěvecký a kulturní význam, ale byl to osmdesátiletý pán, jeho smrt byla celkem přirozená, a muselo se s ní počítat.Proč ta maškaráda s milionem svíček?

   Smazat
  2. 12:01
   Mít MOZEK,věděl bys!

   Smazat
  3. Ty jsi správnej blbeček ty mozku 12.10. Asi máš rád maškarády. Můžeš si je uspořádávat každý den, máš svobodu a demokracii. Blbeček budeš pořád. Mistr Gott ti děkuje.

   Smazat
  4. 12:01
   Proč ta maškaráda s milionem svíček?
   Preto že ho ľudia mali radi naprieč republikov a on mal rád ich ako svoje publikum.
   Neviem čo na tom nechápeš.
   Čo je pre teba na tom nenormálne že si tisíce prišli uctiť jeho pamiatku a zapálili mu sviečky
   Aká maškaráda? Je to pieta zdielaná národom. A človek ako ty to pokladá za maškarádu. Je to smutné. Ľudia ho mali radi preto ich prišlo tak veľa. čo je na tom špatné.

   Smazat
  5. 12:01
   Proč ta maškaráda s milionem svíček?
   Je to jednoduché ľudia ho mali radi. Ťa to štve, že mal toľko priaznivcov a ľudí ktorí si jeho pamiatku prišli uctiť? Alebo ako... rozumieť tvojej kritike masovosti tejto poslednej rozlúčky

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 14. To bylo jasné od začátku, že schválně přestřelují s těmi 100 tisíci, aby pak mohli řící: jenom 50 tisíc? Tak málo? No, pan Havel byl vystaven dva dny od rána do noci a kolik přišlo lidí, to se ani raději nevzpomíná, rozhodně tam nebyly davy až na nábřeží, to by se určitě fotky dochovaly. A ze Střeláku hnedka od začátku říkali, že může přijít jenom 50 tisíc, že víc se jich časově nevejde.I stalo se. Aby to ale bylo politicky korektní, tak řekli 49 tisíc, mohlo jich přijít 50 ale přišlo jenom 49, tak málo. No, všude ale píšou, že se ve 20 hodin uzavřela cesta a zbylí měli smůlu, a že jich bylo hodně. Původně říkali, že budou až do půlnoci, ale pak to zkrouhli na 22 hodin. Nevadí, stejně lidi nebyli jenom na Střeláku, ale po celé republice. Ještě si připočtěme ty desetitisíce svíček u Bertramky a na těch 300 tisíc se dostaneme. Proč jim to tak vadí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale vždyť to nikomu nevadí! Proč z toho schválně děláte horor, a ještě větší cirkus, než to je?

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi čí ožrala.

   Smazat
  2. No vidíte - tady ta hysterie kolem pohřbu pana Gotta, a na diskuzi se najde odporné prase, které sprostě uráží prezidenta Zemana, je to taky už starý pán, a nikomu neublížil, myslí to všechno dobře. Proč mu ta svině 8.21 nadává ožralů a jak to souvisí s pohřbem pana Gotta? Jak to souvisí - nijak duševní mrzák se zkrátka potřeboval vyzvracet. Povedlo se. Tak si váží pana Gotta.

   Smazat
  3. 12:05
   A co čekat od havlozblbla????
   Slušnost v rejstříku nemají,neměli a mít nebudou!

   Smazat
 16. Komousi a rude lizrite se snazi si privlastnit KG. Oni sami totiz umi jen velke ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:22

   Jistě myslíte ty komunisty a prominenty, kteří se jako mávnutím kouzelného proutku po zacinkání klíči ze dne na den stali antikomunisty.
   Ano, jejich životní strategie spočívá v odstranění páteře, rychlém vyhodnocení směru větru a převlečení kabátu. Nic víc umět ani nemusí, k plachtění po vlnách lidské stupidity to docela stačí.

   Smazat
  2. Jo, připojuji se k vaší8:55 myšlence: pan 8:22, se vyjadřuje obdivuhodně sebekriticky.

   Smazat
  3. 8:22 nezapře,že je duševní gigant

   Smazat
 17. Pan autor srovnává nesrovnatelné. K. KRYL kterého si velice vážím pro jeho texty nebyl nijak zvláštní zpěvák a naprosto se nevyznal v lidech což bylo vlastně příčinou i jeho smrti. Jeho manželka vůbec nepochopila jak je tento člověk milován v celém Československu. A jeho kamarád Havel se na místo aby podpořil ty co podporovali jeho se na něj z vysoka.....Stejné je to i u např. dnes opět vyzdvihované M. Kubišové. Můžete sdělit někdo, co mimo Modlidby a po hadráku CHcete mně. Udělala pro tento stát? To samé u dalších kamarádů a kamarádek Havla, kteří se tak nějak scházeli na Hrádku a ožírali se. Ono se to vlastně ukázalo již dříve,když se hledal - největší čech. Kde se umístovali tyto nuly? A to ještě nevíme jak hlasování bylo zmanipulované.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co ty jsi udelal pro lidi krome toho, ze jsi kazdou sobotu behal v maskacich Lidovych milic po cvicaku, trikrat do roka sel mlatit lidi, kazdy tyden jsi pochrupoval na schuzi zavodniho vyboru KSC a dvakrat do mesice jsi kadroval lidi na ulicnim vyboru a obcas nektereho souseda nahlasil za nevyvesenou rudou vlajecku na 1.maje?

   Smazat
  2. 8:21.....8.27
   Monology vagíny....pardon,zrcadelnice!

   Smazat
  3. 8:27

   Nevím co pan Václav udělal pro lidi, ale nikde jsem ani nezaznamenal jeho touhu být adorován. Vy ano?

   Smazat
  4. 8:27
   Nikdy jsem nebyl v milcích ani v nějaké straně.Vy asi o životě nic nevíte a napadáte lidi které vůbec neznáte. Takových jako jste Vy jsem bohužel potkal za svého života hodně. A doufám, že se do časem zlepší. Protože člověk musí věřit, jinak by život stál za houby.
   Václav

   Smazat
  5. pane Václave,8:27 popsal pouze svůj nabitý program

   Smazat
 18. I v té nejzapadlejší vesničce byly a ještě jsou vystaveny fotky Mistra obložené svíčkami a květinami. Chtěl bych vidět naši vlast z výšky předešlou noc. Ne tisíce lidí v Praze ale miliony po celé zemi uctívájí památku Mistra Gotta. Národ se po dlouhé době sjednotil. Mistra nelze srovnávat s Krylem jako nelze srovnávat Huťku s Nohavicou. Přesto je národ malinko rozdělen a to je přeci demokratické. Na ty miliony a těch několik stovek lidí co přijdou na pohřeb Kláře Chramostové.Osobně mě názory Mistra nijak nezajímaly ani jeho politicko nepolitické myšlení, kterým si to nechtěl rozházet u žádného fanouška a příznivce, kterých si všech vážil. Mě zajímal hlavně jeho zpěv od operních árií začínaje po rokenrol a kántry konče. Pro mne zemřel člen rodiny, vždyť mě provázel životem od děctví do mých šedesáti. Je to takové divné a neuvěřitelné říkat: Mistr Gott nežije. No i někteří Bozi byli smrtelní... M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neexistujici Huťku muzes srovnavat asi tezko s udavacskou Nohavici.

   Smazat
  2. Tezko ho muzu srovnavat s Nohavici, protoze kdyz sem byl na koncertu Nohavice tak tam bylo narvano a kdyz u nas byl Huťka byl koncert pro nezajem zrusen! M.R. Pisu aby si mi rozumel

   Smazat
 19. 8:28
  Humus Hňupka kromě lezení do amianálu a velebeni UDAVAČE HAVLA DOKÁZAL HOVNO stejně,jako ty zrcadelnice!

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:43
   Incestní zrcadelnice a její rodinnézážitky?!☺
   Ale klidně si to ty mluvící hlavní můžeš nechat pro monology hňupkovagíny,tady nikoho nedojdeš!

   Smazat
  2. 9:04 Tebe opravdu tva matka znasilnovala? Dodnes?-)

   Smazat
  3. 9;08
   NEPIŠ pořád o sobě,když čumíš do zrcadla!
   Ono všechno nevydrží a hlavně,už ho nebaví na tebe koukat,natož ti ty prvoku odpovídát☺

   Smazat
  4. Nepiš pořád o sobě, když pořád koukáš tátovi do zadnice na svůj obraz! Nebaví mě pořád ti odpovídat.

   Smazat
  5. 10;21
   PornoJandovo zrcadelnice promluvila!☺

   Smazat
  6. 10:43 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj vypouštěč, skřekající putlerprde, byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak od něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepůjčujou! Proto je Olivřík Stounů nemohl vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!☺

   Smazat
 21. 8.25 A ví rodina Gota, že jsi jejich příbuzný? Potom budeš jistě dědit. No, nezdá se vám, že té histerie je už nějak moc? Jinak máte pravdu, nelze srovnávat Hutku s Nohavicou. Hutka není proruskej patolízal a StBák,jako Nohavicakterý se klaněl Putinovi, proto má pan Hutka moji uctu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moji úctu by měl taky, kdybych ho mohl vidět, jak píši výše. Jinak Putinovi se za předání Puškinovi ceny klaněli jiné a i západní celebrity a této ceny si váží. Najděte si na gúglu, kdo všechno ji už dostal. A že by byli proruští patolízalové? M.R. Závist je hrozná věc

   Smazat
  2. 9:05 Myslis ozraleho Deprdijeu?-)

   Smazat
  3. Ještě dodatek. Po Mistru budu dědit, jeho nádherné písně, mám rád jeho operní árie, ale i rokenrol, kántry, operetní písně. Dědím toho opravdu mnoho. M.R.

   Smazat
  4. 9.09 Ano a nejen jeho

   Smazat
  5. 9:09
   Po UDAVAČI HAVLOVI zbyla JEN VOŽRALÁ BUSTA VE FUCKINGTOWNU!!!☺

   Smazat
  6. 9:09 Depardier, ten " hubeňour " co nechtěl platit daně ve Francii, tak utekl do Ruska?. Stejnej parchant jako Putin, no své k svému.Tady je ukázka koho Putin vyznamená a kdo ten rezatej plech přijme.Naprosto žádná hodnota vyznamenání. Jeden větší neřád jak druhej.

   Smazat
  7. Povaleč a vožrala9:50, kterej neumí nic, jen se sfetovat, vyžírka kterej žije parazitováním na sociálních dávkach a ukájením se na stránkách NR, jde posuzovat někoho jiného:-). To je moc Hezký. Jako kdyby Havel neuděloval bezcenné plechy svým patolízalům ve stylu: "brácha mně a já bráchovi". A když se jedná jen o "bezcenné plechy pana Putina", proč děláte Pepku9:50 takový řev okolo toho:-?

   Smazat
  8. 10:31 Tak trošičku jste mimoň. Jsem pobírač nádherného dochodu a velice spokojen s dnešní dobou. Jen nemám rád Rusko a ty kteří jim lezou do prdelll jako třeba Nohavica nebo VY.A co rozdává dnes ta hradní ostuda, to má asi " hodně vysokou" cenu, takoví Hulka, Vyskočil, Sobota,Žantovský, a další naprosté 0000.

   Smazat
  9. 11:15
   Zato Hňupka,Svěrač,Poseplina-Šláfendrek,Kraďousek,Pospíšil,udacačka Chramostová,studovaná Geisleová,ten zrzavej onan z Letmý v nazirajtách TO JSOU mínus havlohovna!!!!!

   Smazat
  10. No a to, že ty nemáš rád Rusko 11.15 - z nějakého důvodu, o němž nikdo neví, to znamená, že všechny ostatní budeš sprostě urážet? Každý má rád něco jiného hajzle praštěnej, a niky to není důvod sprostě nadávat jiným - nebo mají všichni nenávidět Rusko, protože nějakej úchylnej posera nenávidí Rusko, olezlej od mázdry z americkýho zadku, protože normální člověk bere každou zem normálně - ne hystericky, jako přiblblá filcka přilepená denně na počítač. A tady ty sráči co nadávají a uráží herce Depardieu? Co on s tím má společného? Vytvořil stovky filmových rolí, na které jste čuměli vy idiotská hovna, co neumíte nic a neznamenáte už nic, a že ztloustl? Vy ne? A že pije? Vy ne? Jděte do prdele diskuzní chamraď je to nejodpornější, co v téhle zemi může být.

   Smazat
  11. 12:19 No už ti praskla cévka? vubec bych se nedivil.Jinak soudruhu ten slovník je vizitka nějakého dlaždiče, nebo ostravského horníka. Gratuluji.Co se týče ruska, tak tobě okupace v 68 asi nic neříká co, ty rudoruskej parchante.

   Smazat
  12. Ne, já totiž o žádný okupaci nic nevím. Chodil jsem normálně do školy a ze školy.Domů. ty ne? A pak bylo po okupaci. Aha- už chápu! ty nenávidíš Rusko, protože do tvý přiblblý palice někdo nahrnul nějaké sračky o takzvané okupaci - no už to chápu. Blbeček je blbeček. A ty nadávky herci Depardieu? Jo, taky dobrý. Vlezl jsem mezi diskuzní sebranku, duševní mrzáky a výplach kanálu - musím být připraven na všechno.

   Smazat
  13. 15:47 Tady žádná okupace ze strany rusáka nebyla? Tak jsi ukázal co jseš za chudáka, pokud ti nevadila ruská okupace, chodil jsi normálně do školy, jistě z ruštiny bylo za jedna,tatínek velkej soudruh, no právě, takové parchanty přesně rus potřeboval. No nemáš se čím chlubit.A přesně jako ten zmetek Depardier se chováš ty, jak k sobě kolaboranti inklinují, není se čemu divit co.

   Smazat
 22. Koho Nohavica udal? Že se dotyčný dosud neozval a nezažaloval ho za pokažený život?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nohavica udal nějakýho Pepka Vyskoče, místního onanistu na stránkách Nové Republiky. O žádném jiném poškozeném není nic známo.

   Smazat
  2. 8:53 Vaše hloupost a naivita je nekonečná.Pouze pokud se pochlubí dotyčný, o čemž pochybuji, takovej frajer to není. Máte dobrého sekundanta v 10:33, taky takovej velechytrák jako vy. Nic jiného než pepek v ,nedokáže svým oslím mozečkem vymyslet. Vy dva se dejte do kupy.

   Smazat
  3. NIkdo mi nedal právo ho soudit! 11.21 mě neublížil. Když vám jo vaše věc, vypořádejte se s tím a s ním. Jinak vám a mě do jeho ,,udavačství" nic není. Najivní M.R.

   Smazat
  4. Co do článku o K.Gottovi serete Jarka Nohavicu vy chamraď jedna odporná pošahaná? Nechte Jarka na pokoji, jděte se nažrat, nachlastat, a vypadněte ven, je tam hezky, ať si zchladíte vaše pomatené, úchylné palice! Kdyby nebylo tohohle diskuzního póvlu, který se vždycky odněkud vysere ( z Novinek?) a diskuze na NR kazí, przní, a snižuje jejich úroveň, byla by NR docela podnětné a zajímavé čtení. Ale takhle? S touhle potrefenou žouželí, která nejen že krafe i k článku, že holub posral ulici, ale ještě do toho holubího hovna zaplete politiku, Hřiba, Banderovce, a tak. Normální blbci, kteří patří do blázince, sprosťáci, oplzlíci, hajzlové - tohle že je normální? Tohle co tady předvádíte?

   Smazat
  5. 12:04Jste tak naivní, nebo hloupej, pokud píšete, že vám do jeho udavačství nic není. To potom se pokloňme a velebme všechny udavače rudého režimu.Vám se nic nestalo co, VY JSTE DRŽEL HUBU a ti ostatní kteří byli pronásledováni díky takovým zmrdum jako Nohavica, jejich problém. HNUS.

   Smazat
  6. Hele ty sračko ubohá 14.57 - tebe především sere, že Jarek Nohavica je genius, zatímco ty jsi obyčejná bezvýznamná sračka. A víš, že pomluva je trestný čin ty ubohej zmrde? Já žádné udavače neznám, zato krys odpornejch a smradlavejch je na diskuzích hodně. Jako třeba ty. Jestli znáš někoho, kdo byl pronásledován proto, že by ho byl Jarek Nohavica udal, uveď jméno ty hnusnej smrade prolhanej hysterickej s vypláchnutým mozkem, až tam máš jenom sračky a možná ani to ne. Jestli neuvedeš jméno, podám na tebe trestní oznámení za veřejnou sprostou pomluvu pana Nohavici, a připrav si tak milion na odškodnění za hanobení jeho jména ty prašivko hnusná! A Že tě najdou, to si piš! Zmrdy jako jsi ty, by měli nahnat do gulagu.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 15:52 Nohavica není žádnej genius,žádná pomluva, ale obyčejnej STBáckej udavač a zmrd. Sám tohle přiznal. Nikomu nevyhrožuj, předpokládám, že jseš stejnej udavač STBáckej jako on. Dnes jsem někde četl, že toho StbÁKA NEPUSTÍ NA KONCERT K 17. LISTOPADU A DĚLAJÍ VELICE DOBŘE. Převzít metál od zloducha Putina je opravdu ubohé. Je zajímavé, jak to v těch lidech kteří spolupracují s STB je zažraný, inklinují ke stejné ludře která byla jako člen KGB.HNUS A TY TŘEBA PUKNI.

   Smazat
  9. 9;28
   A že ti nevadil UDAVAČ HAVEL TY NEUŽITEČNÁ AMIPÍČO?!

   Smazat
  10. 9:45 Nezapomínej že to byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 23. Ano, tato smutná událost konečně odhalila to, o čem jsem už osobně měl vážné pochybnosti.

  Že český národ pod povrchem stále ještě drží pospolu.

  A to je to, čeho se oni děsí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:04 Český národ drží pospolu? To jste na omylu.Přečtěte si výroky některých lidí k vypovězení smlouvy Číne. Někteří by se nejraději nechali naočkovat žloutenkou a přešít oči a ohnout hřeb až na zem před číňanem, takoví jsou u nás vlastenci. HNUS. Ale čeho je moc toho je příliš, myslím, že se z toho stává postupně fraška.

   Smazat
  2. 9.39 Daleko víc se hrbíme před západem , to vám nevadí ?

   Smazat
  3. 10:20 Nevím jak se hrbíte vy?,ale já i když Západ podporuji tak nevím o tom, že bych byl shrben.Tady šlo o ponižující smlouvu, která přímo vybízela k ohnutí hřbetu před Čínou.To před rokem 89 se pomalu všichni hrbili před ruským okupantem, to vám nevadilo?

   Smazat
  4. Ty jseš podporou západu tak vohnutej, že ani nevíš či se vůbec hrbíš, nebo už spíš jenom plazíš, Pepku Vyskoč10:56, ty "ruskej okupant", Brežněvův-ukrajinskej potrat navrženej a vyvrženej Nikitou Chruščovem. Tak co ti vadí Pepku na svých soudruzích před hadrákem89? Jseš stejnej lůzr, jak byly kdysy oni. Nadarmo se neříká že dva kohouti na jednom smetišti se nesnesou.

   Smazat
  5. 11.24 PROJEV IDIOTA DÁLE NEKOMENTUJI.CO JE TOHLE ZA TOTÁLNÍ HOVADO????

   Smazat
  6. A to bys teda měl 14.47 - jsou to totiž stejný kecy. Nějak ti vadí sympatie k Číně, ale sympatie k americkým zabijákům tě radostně vzrušujou. Jdi do hajzlu. Taky dělíš vraždy na špatný a správný? Znovu -jdi do hajzlu!

   Smazat
  7. 15.55 Máš pravdu, dělím vraždy na ty špatný a správný. Mrtvej komouš, třeba v tvém případě, dobrej komouš. Pak jsou ty špatný, třeba rusákem přikázaný vraždy u nás v 50 letech. Tak kdo má jít do toho HAJZLU, MYSLÍM ŽE TY HAJZLE.

   Smazat
  8. 16:21 tak to musíš být velký kretén

   Smazat
  9. 16:21
   Schvalujete vraždění? Rád byste zavraždil názorového oponenta? Ne, to je hodně podcenil. Vy byste vraždil každého, kdo se vám nelíbí, že? Narodil jste se v blbé době, to naštve. Ve 40. a 50. letech přesně takoví jako vy dělali kariéru.

   Smazat
  10. 1:13 Rudí podlidé nemaj názory, vydávají jen skřeky a ty je třeba umlčet, třebas touhle naší Ančou! - https://www.youtube.com/watch?v=32_labDTeTM

   Smazat
 24. Nekteri ozrali rusti prominenti zase lesti kanady a se slzou v oku hledi k mistum, kam se chodili jako milicionari ozirat a vsem pak vypraveli, jak "cvicili" boj proti vnitrnimu nepriteli. A proto tak rychle sli do prdele:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:11
   Prominentní dopisovačka z amianálu se nám opět přihlásila!☺

   Smazat
  2. Nejvíc se chlastalo na Hrádečku a dokonce za jidášské peníze ze západu !

   Smazat
  3. 9:29 V te dobe jsi smelil benzin se "spratelenymi vojaky":-) A tak jsi vydelaval jidasske rubly:-)

   Smazat
  4. Kolik jsi vyšmelil se "špřátelenými armádami" Pepku9:51 ty v Afganistanu a v Kosovu? Amy pořád že proč ti "šílení" partizáni vod Talibánu, bojujíci proti ami-okupaci po vás střílejí:-).

   Smazat
  5. 9:29 Bejvávalo! Dnes je to už jen dement, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se probral z lihu co v něm primář uchovává potraty a co mu ho chodí potajmu upíjet!☺

   Smazat
 25. Pripomenme si nejznamejsi prohlaseni KG z balkonu Melantrichu:
  Proletari vsech zemi, vylizte si prdel!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kecáš vole, to by KG nikdy neřekl. A pokud to řekl, tak ho ta havlobanda musela před tím nafetovat nebo ožrat. A nechápu, proč to potom naše demokradská televize nevysílá v nekonečné smyčce na jejich havlobedně.

   Smazat
  2. 9:12

   Vaše výmysly jsou už trošku ohrané a nudné. Musíte být vskutku zoufalý člověk.

   Smazat
  3. Proto se ti tak leskne tvá prdel9:12 jak voplzlé vopici, že si je vzájemně lížete na USAmbassy. A leštíte si s pornohercem Jandem své roury.

   Smazat
  4. 10:42 Janda je aspoň na chlapy! To tvůj vypouštěč, skřekající putlerprde, byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak od něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepůjčujou! Proto je Olivřík Stounů nemohl vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
 26. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jsi se vykoktal, jsi rozruseny, tak jsem zvedavy, jestli odpoledne dorazis na smenu do nemocnice. Pamatuj, ze dnes budes mit dvojnasobne rajony a urcite to vonet nebude. Kdyz ale ctu tvoje prispevky, tak to vypada, ze ty si ve fekaliich naopak primo libujes:-)

   Smazat
  2. 9:44
   Ještě tak vědět,o čem ta moje odpověď je.....A o diagnóze nemluvě!!!!
   Jsi skutečně tupej,pindat za každou cenu stejně,jako Hovnolulan☺

   Smazat
 27. 9:37 Jaké máš jiné zájmy než tady sedět 24 hod. a psát ty své magorie. Nic co, matka vykouří, babka spolkne a čmárá se dál. Moc ti " závidím "

  OdpovědětSmazat
 28. Velikost Karla Gotta spočívala vždo v tom, že dokázal zpívat pro všechny bez rozdílu, což dovádělo a stále ještě dovádí k zuřivosti ty, kteří ve své ideologické imbecilitě a lidské omezenosti trvají na tom, aby byl pouze na jejich straně.
  Je to veliký problém dnešních zpěváků, herců a režisérů, kteří namísto aby svůj umělecký talent od Boha položili lidem k nohám stejně jako Karel, tak se k němu chovají jako prase k růži.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:07

   Problém je také v tom, že mnozí ani toho talentu moc nepobrali a tak se snaží lísat k vlivným, aby jim pomohli ke zviditelnění, když sami se svým kumštem toho moc nesvedou a do fabriky se jim fakt nechce.

   Smazat
  2. 10:20 Krasne jste tady popsal bolsevicka netahla.

   Smazat
  3. 10:23 Přesně jste nazval všechny chartisty.

   Smazat
  4. 10:23

   Myslím že by se dost ohrazovali, kdybyste je označil takovým názvem. Ještě tak ty netáhla, někteří jsou na to možná i hrdí, ale bolševická? To teď moc neletí, s tím byste je tedy namíchnul.

   Smazat
  5. Právě proto že to je taky pravda pane10:30. Parlamentní dementní demokratizmus je právě o tom že většina vzešlá z demokratických voleb sestavuje vládu nad menšinou. Boľševizmus i když "jenom" na 4roky. Pak si všechno zopakujou jak ve školce a boľševici pak jedou dál neochvějně přes spáleniště a krvavé řeky v pevnom šiku s EÚ a NATO.

   Smazat
 29. Pro mnohé, jak pro autora tak pro diskutéry je úmrtí Karla Gotta jen záminkou k vyřizování si účtů s domnělými ideovými nepřáteli.
  O kom to autor vlastně píše? O "pražské kavárně"? Stačí se podívat na seznam účastníků dnešní mše 3/4 účastníků se mohou řadit k tzv. pražské kavárně. Takže o čem to tu vlastně točíte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O ničem, jen o vlastních mindrácích. Pietní akce KG, je jenom záminka.

   Smazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:51 Svět si oddychne až chcípneš ty, nevěřím, že taková kreatura jako ty žije.

   Smazat
 31. 10;41
  Oprava;prodala

  OdpovědětSmazat
 32. Ano Karel Gott nastavil nevědomky zrcadlo součastnosti a tím rozdělil národ na dva nesmiřitelné tábory . Na deset milionů a na páru stovek.Není třeba je nějak nazývat ať se zařadí každý sám.

  OdpovědětSmazat
 33. 10.54 Vy si ale fandíte s těma 10 milionama. Zrovna já ho nemusím, ale nevadí mě. To, že jste poblázněná vy, ještě nemusí být 10 milionu.Znám horšího hulváta, dementa, lháře který se neomluví za své výroky, ten tady rozdělil národ, hádejte 3x kdo to je.Tady se zase paní smrtka netrefila, škoda, příště.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jste se zařadil a to chcete svou nabubřelostí převažovat ten číselný odhad?

   Smazat
 34. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někoho baví lepit tady tapety. Vo čem to je, četl jste to vůbec někdo?

   Smazat
  2. Já ne. Já čtu pouze Radostu a teď i Pakostu. To je úroveň!!! Že někdo někomu vyhrožuje? Kdo přeje smrt porezidentovi, Ondráčovi a dalším. Na každou hloupou akci je i hloupá reakce...

   Smazat
  3. Nálepkování nebo urážení není v mém stylu. Ono se každý projeví sám.

   Smazat  4. Radosto, tenhle škvár stejně nikdo nečte. Ani já. Stačil agresivní hypertext a podpis Šafr, takže marná snaha. Dej raději něco od Boženy Němcové, to bude mít mnohem větší úspěch.


   Smazat
  5. Halík??? Co to je? Neznám každé hovno u cesty.

   Smazat
  6. 13:59 Got? neznám,kdoto je? Nějakej buzík z Ruska?

   Smazat
  7. A zatímco Šafr hledá morálku, tak Halda spokojeně čte tyto brutální a nenávistné příspěvky a u monitoru se tiše dostává do extáze až k plnému ukojení. :-)

   Smazat
 35. 11;06
  Udavač HAVEL se NEPRÁVEM OMLUVIL FAŠISTÙM JMÉNEM ČESKÉHO LIDU...už je NAŠTĚSTÍ v pekle,KSINDL udavačskej!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si zas pleteš s tím tvým udavačským fotrem v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se tak hřát přízní velkejch rudejch soudruhů!

   Smazat
 36. Tady je článek o G.Gottovi. Není vám to eklhaft už, vy odporná, hnusná, duševně zmrzačená diskuzní sebranko, se tady začít zase hádat, psát oplzlé urážky, psát sračky o koze k článku o voze což děláte vždycky? Co se děje, že se diskuze, zpočátku věcné a slušné, vždycky zhruba od prostřed zvrhnou, a začnete si psát vaše sprostoty, vy staří, oplzlí, ubozí impotentní duševní mrzáci u počítačů? Které prase je za toto zodpovědné? Do prdele - ani tu úctu p.Gottovi nemůžete dopřát? Vlezte na jiné články, kde se můžete hádat a zavřete vaše odporné, sprosté, úchylné tlamy!

  OdpovědětSmazat
 37. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:17
   Ani dneska ty zkundyksichte potracenej NEDÁŠ POKOJ!!!!????
   Závist,že na tebe sere od tvýho výskytu KAŽDEJ je hrozná,viď ty amihovne?!

   Smazat
  2. 13:40
   Vypadni ty chudinko tupá!!!!

   Smazat
  3. Tady je článek o pohřbu pana Gotta - tedy smutný článek - to, co k tomu píše ta nemocná diskuzní sebranka, která na NR leze z Novinek, zrovna jako ty Jiří Večereku z Floridy, to je případ ani ne tak pro psychiatra, ale nahnat to někam na hřiště, a pěkně zblízka... do týla! A hromadnej hrob!protože - k čemu je tak hnusná sebranka co píše denně takové sprosté a oplzlé sračky? I k pohřbu pana Gotta!!! Z toho vidíte, Večereku z Floridy, co je tady za ksindl, z řad našich spoluobčanů, a ještě vy sem lezte. Američane praštěnej - zase jste přilezl mezi Čechy? Proč? Vy bez nás nemůžete žít? Tak se vraťte. A můžete tady brebtat s lidma v hospodě, hned vám rozšlapou držku, tady je dnes v módě kopat lidem do hlavy - víte? To máme od vás z tý ameriky.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Hovnocuc se jmenuje Vecerek?? Prosim o potvrzeni Dekuji !!

   Smazat
  6. Idiot si drive rikal REDNECK

   Smazat
 38. Úcta a takt souvisí s citem i rozumem (inteligencí), když chybí obé, tak je vysvětlení zbytečné.
  ..neb nevědí, co činí...

  OdpovědětSmazat
 39. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 40. 24;09
  Havlolejnosrku,MAUL HALTEN!

  OdpovědětSmazat
 41. 14:20
  ÍÁček a jeho amianál se otevřel....To je smrad!!!!!

  OdpovědětSmazat
 42. Vul a krava co mleko dava
  je zde opet otraba
  Tobe debile nedoslo ze si z tebe dela kazdej jen srandu? Podavas informace tak pro pomocnou skolu kterou jsi sam nedokoncil.Vse co se zde snazis predvadet je k smichu blbe vzdyt jiz dle zpusobu psani jsi zaostaly a mas mindrak z te blbosti .Clanek je o Gottovi a ty zde blekoces neco o Alberte .Z Ceska te asi vyhnali somraku .Tady v USA jsi na podpore jako barevna holota jinak bys nemel z ceho zit Porad zde ohromujes nejakou Afrikou jako bys byl Holub vemeno masli tuseni o kom mluvim Zije tam poklidne spousta Cechu v pohode jezdi na srazy po celem svete a ty chudaku dusevni zde vypravis Povolnemu a Pytlovi kteri snad jedine te akceptuji neb sami asi vedi velke bingo ,proste mezi blby poloblb je king ale ty nejsi ani poloblb, ty jsi SUPERBLB

  OdpovědětSmazat
 43. 14:04 - 14:20 Máte problém? Puberta, vyhoření, psychóza, schizofrenie (halucinace, zmatená řeč, bludy), nebo jen obvyklé choroby stáří ? Poraďte se s tatínkem, nebo psychiatrem, možná i s farářem.

  OdpovědětSmazat
 44. Tak už jsme se dozvěděli co nás spojuje, ale dle mého názoru je důležitější, co nás rozděluje MAMON - tedy česky peníze a moc Vlastně to napsal slovenský spisovatel -Jak chutná moc-

  OdpovědětSmazat
 45. Milý admine!
  To je diskuse. Žádné argumenty, natož věcná fakta. Nenávist až za klávesy. Boj na život a srmď. Ubohý jazyk na hony vzdálený češtině a navíc naprosto bez myělenek a závěrů. Být adminem na tomto vebu, tak se cítím sanitářem z Bohnic nebo štváčem davu ke krvavé revoltě, beze smyslu a cíle. V takových situacích jsem svým žákům dával dobrou radu:
  Běžte rychle do kaufu a kupte si prádelní šňůru, co nejdelší a co nejpevnější. Na dotaz "a na co?" jsem diplomaticky odpovídal: Abyste vyzkoušeli pevnost tohoto výrobku v tahu v podélném směru pomocí váhy vlastního těla. Našli se mezi nimi i tací co tu radu pochopili a naštěstí ji ode mne brali jako kanadský žertík. A co vy admine, chápete?

  OdpovědětSmazat
 46. omlouvám se za překlepy, píšu potmě na klávesách noťasu.
  místo srmď patří smrĎ a muělenek - myšlenek

  OdpovědětSmazat
 47. Fanoušci Karla Gotta masově urážejí a ostouzejí profesora Tomáše Halíka
  1. část


  Karel Gott jim prý léta rozdával radost a lásku, obohacoval je svým uměním. A oni se projevují jako nejhorší spodina společnosti. Řádí po sociálních sítích jako zuřivci a agresoři, přejí svým bližním krutou smrt, žádné vulgární výrazy jim nejsou cizí. Jak by se asi cítil jejich idol Gott, kdyby je viděl? Je jisté, že by jim to nemohl schvalovat, protože on se nikdy podobným způsobem nechoval.

  Mluvíme o těch příznivcích populárního českého zpěváka, kteří se v masovém měřítku pustili do fanatického boje s každým, kdo zásadně nesouhlasil s premiérovým návrhem na Gottův státní pohřeb. Mezi nimi byl i profesor a kněz Tomáš Halík.
  A právě profesora Halíka zahrnuli Gottovi fanoušci mocnou sérií zlých dopisů, z nichž zde můžeme přinést ukázku. Jejich styl připomíná kuriózní žánr, s nímž kdysi legendární záporožští kozáci psali dopis tureckému sultánovi: „Ó sultáne, čerte turecký a čertův bratře, ty, přítelíčku Satanáše, samému Luciferu děláš sekretáře!

  V tomto žánru jde zejména o vypjatou expresivitu, gradaci urážek, přivolávání smrti či mučení a značené využívání různých prvků z oblasti náboženství s akcentem na ďábla. Pozoruhodné je, že kromě Karla Gotta pisatelé vulgárních dopisů také velmi silně brání před Halíkem i samotnou církev a žádají jeho exkomunikaci.

  Zde je malá ukázka z těchto dopisů. Nejvulgárnější místa vynecháváme.
  Ty „klero“ ZMETKU zmutovaný vykleštěný, kdy si pro tebe ty GAUNERE přijde SATAN či LUCIFER, ty „pambíčkáři“ vypatlaný s pojebanou chorou mozkovinou, jsi SATANÚV vykurvenec nepodařený AUŠUS, ty prašivino, toxický VŘEDE teto společnosti!! Satanaši, ty se k panu mistru Karlu Gottovi nemůšeš ani postavit, kde on udělal potřebu ty prašivino, ani sežrat jeho EXKREMENTY k obědu, nešaháš jemu ani po chodidla ty mons. špíno!! Jsi vedle pana Gotta pouze parodie na „člověka“ jsi NULA, ty SPROSTOTO ty Jidaši!
  Tebe my slušní občané do katedrály NEPUSTÍME, ty tam nepatříš, proto pujdeš do kremace a nebudeš zabírat misto slušným lidem!! Pan Duka by tě měl okamžitě vyrazit z cirkve. Jsi frustrát a dělaš cirkvi jen ostudu!! ČERT s tebou!!

  Bc. Burian

  Takže pisatel se zde hrdě hlásí k vysokoškolskému titulu bakalář. Nelze vyloučit, že nelže.
  Anebo je tu i ukázka zdánlivě slušnějšího dopisu, neboť pisatel adresátovi vyká, což není běžné:
  Pane doktore (pokud tedy opravdu jste doktor alespoň něčeho), při vší úctě k církvi a mnoha mým přátelům v církvi (oproti vám, církvi sloužícím) jste prachsprostý morální dobytek, který by za dob inkvizice měl být povinně upálen, jako opravdu škodící element. Jste prase, které nemá nárok na samostatné jednání v daném oboru. Moje babička, která mne honila ministrovat ke Sv. Antonínovi na Štrosmajrák, by vás asi nacpala do Letenského tunelu. Jste opravdu duševní hovado…..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fanoušci Karla Gotta masově urážejí a ostouzejí profesora Tomáše Halíka
   2. část


   Další dopis vyzdvihuje zejména velikost Karla Gotta oproti profesoru Halíkovi:
   Halíku, a Ty jsi kdo, že si vůbec dovoluješ takto vystupovat!!! Pro jakoukoliv církev je čest se jen podílet na pohřbu takového velikána, kterým Karel Gott za svého života byl a po své smrti ještě dlouho bude!!!! Po Tobě po Tvé smrti neštěkne ani pes, tak si neotírej boty o takového člověka jakým Karel Gott byl!!! Pouze si potvrdil to, co si o tobě mnoho lidí u nás, včetně mne, myslí: To není sluha boží, ale boží hovado, zlý, nenávistný tvor, kterého by, kdyby Bůh skutečně existoval, musel exkomunikovat z církve, poslat šupem do pekla a požádat jeho vládce, aby ho strčili do kádě s olejem a topili pod ním 24 hodin denně.

   Pod dopisy, které žádají vyhnání profesora Halíka z církve, se někteří „věřící“ dokonce neváhají podepsat:
   Pane Halíku, jste odporný nevycválaný zmetek, který pro svoje zviditelnění plive satanskou slinu na zemřelého Karla Gotta a otravujete vzduch v našem státě svými odpornými dopisy. Jste ostudou katolické církve, satanista a v podstatě darebák. Přestali jsme si vás všichni vážit. Pan kardinál by vás měl vyhnat nejen v Prahy ale i z církve. Pan kancléř Hájek měl pravdu o pochybnostech vašeho kněžství. Poslušný kněz by se choval jinak.
   MgA Stanislava Blažíčková


   Fenomén zlých dopisů, vzkazů a komentářů na Facebooku, které reagují na vyjádření občanského postoje, nabírá v atmosféře společenské hysterie takové rozměry, že úsměvný odkaz na psaní záporožských kozáků tuto situaci už dobře nevystihuje. Když takových dopisů totiž přijde tisíc, tak se jedná o závažný problém společenské patologie i narušování práva na ochranu osobnosti. Může jít i o trestnou činnost.
   To zejména všude tam, kde dopisy obsahují touhu po smrti a po násilí.

   Otevřené projevy masové šikany, stalkingu a lynčování patří vždy k těm obdobím, kdy se ke slovu dostává lůza. Chování současných populistických politiků této atmosféře přeje. Jejich zodpovědnost za tento společenský úpadek je neoddiskutovatelná.
   Karel Gott je v tom nevinně. Sklízíme tu to, co zasel ve společnosti Miloš Zeman.

   P. S.: Autor tohoto článku obdržel v souvislosti s veřejnou debatou o pohřbu Karla Gotta kolem stovky dopisů, v nichž mu pisatelé přejí rakovinu, mučení a podobný osud.

   Pavel Šafr

   Smazat
 48. Sklízite, co jste zaseli, pane Šafre a M. Zemana do toho netahejte.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.