Reklama

sobota 12. října 2019

Karel Gott a pachuť Druhé republiky


Jiří Pondělíček
12. 10. 2019
Je to zvláštní. Nikdy jsem si nekoupil desku Karla Gotta, nikdy jsem nebyl na jeho koncertu a nikdy jsem nebojoval o jeho fotku s podpisem. Kupoval jsem si Matušku, Zelenáče, Plavce a Ladislava Vodičku. Gott byl ale v mém životě všudypřítomný. Jeho písničky zněly všude a byly krásné. Nevadily mi a některé jsem poslouchal vyloženě s chutí a rád jsem se k nim vracel. Později jsem si vážil toho, jaký je člověk, jak jedná s lidmi, jak je ceněný v zahraničí a dovede si dělat legraci sám ze sebe. Později jsem vnímal i příběh jeho emigrace. Zase z toho Zlatý slavík vyšel se ctí. Jistě by nebyl problém, aby dosáhl závratné kariéry v zahraničí. Na výzvu československých úřadů se ale vrátil. Ne že by tak miloval režim. Byl si prostě vědom, kdo je, kam patří, a kde jsou lidé, kteří ho mají rádi, tleskají mu a rozumějí jeho hlasu a jeho repertoáru. Cosi jako anticharta pak bylo jen chvilkovou epizodou bez hlubšího významu. Ostatně, jak se ukázalo po roce 1989, byli mezi chartisty i takoví, kteří si kritiku zasaloužili. Ovšem vedle čestných a statečných lidí, kterým opravdu šlo o zlepšení poměrů v Československu.

Když přišla zpráva o jeho skonu, nebyl jsem překvapen. Dalo se to čekat ale přesto se mě to dotklo více, než bych byl ještě nedávno ochoten si připustit. Odešel někdo, kdo byl samozřejmou součástí celého mého dosavadního života a vlastně i života celé mé generace. Najednou tu prostě nebyl a došlo mi, že mi bude něco scházet.

Pochopitelně se objevila řada vyznání, rozhovorů a nekrologů. Většina z nich byla slušná, korektní a na úrovni. Objevilo se však i dost článků, rozhovorů a vyjádření jiného druhu. Urážlivé, nechutně vtipkující, odsuzující, jízlivé. Od lidí vlivných, veřejně činných, známých ze stránek tisku a televizních obrazovek. Jak si nevzpomenout na temné období 1938 - 1939, Druhou republiku! Tehdy špína, kterou kdysi prezident Masaryk nazval patologickou sedlinou, štvala Karla Čapka, pomlouvala prezidenta Beneše a zpochybňovala dílo T. G. Masaryka. Současně rozněcovala nenávist proti Židům a socialistům i proti stoupencům demokracie. Takovou příchuť má i kampaň, vedená v těchto dnech.

Těchto pár sprosťáků ale zůstává osamoceno proti mohutné účasti lidí na posledním rozloučení s Karlem Gottem a stopě, kterou zanechal v české národní kultuře. Odkaz Zlatého slavíka zůstává totiž s námi. Velké množství nahrávek, videoklipů a filmů, ve kterých si zahrál, zůstává. Zůstává i jeho památka vlastence a dobrého, laskavého a moudrého člověka. Člověka s rozhledem, vtipného a sečtělého.

Skon Karla Gotta nám ale ukázal něco, čeho si nelze nevšimnout. Ukázal, kdo je kdo. Kdo je slušný a alespoň ohleduplný člověk a kdo je špína. Dnes už o tom není pochyb.

Karle Gotte, i za toto poznání děkujeme.

Jiří Pondělíček, Národní socialisté

159 komentářů :

 1. Přesně tak to cítím i já. Pan Gott byl český diamant, který neměl jen tak někdo. A co udělal a vydělal této zemi za svůj život, to mu musely závidět i velké firmy. Karel nepotřeboval reklamu, jeho jméno bylo zárukou kvality a zářilo jako ten diamant.

  OdpovědětSmazat
 2. S jedním bych ale nesouhlasil.Karel Gott nic "neukázal" jako -ostatním lidem -národu apod, jak se pořád účelově brebtá. On jenom uměl zpívat, tedy hlasově byl dobrý, proto také se dostal na koncertní podia nejen v ČSSR, ale i do dalších zemí, a ani tam nebyl sám. Měli jsme i další dobré zpěváky, velice dobrým zpěvákem -hlasově - byl například Jaromír Mayer, nebo Karel Černoch. Jenom kolem Gotta se rozjel mediální cirkus díky "slavíkům" které mu fanoušci dávali. Za zmínku snad stojí i fakt, že postupně měl dobrou kapelu, a vynikající textaře. Žádný zpěvák, ani absolutní genius neudělá nic bez kapely a bez textaře. Jeho písničky byly proto tak dobré, jak dobré měl textaře, ale ani jeden z jeho textařů oslavován není.Nechci snižovat význam K.Gotta v českém pěveckém prostředí. Zrovna tak je nesmyslným blábolem, že byl dobrý Čech a vlastenec. Ano, žil a zůstal zde, protože se mu zde velice dobře dařilo, svým přítelkyním mohl rozdávat vily, a podobně, a to v dobách, kdy ostatní lidé - i umělci -o ničem takovém nemohli ani snít. Kolem něho se vytvořila umělá aureola slávy, která byla prakticky potom už neporazitelná, zkrátka "slavík" byl vždycky Gott a hotovo. A o tom češství a vlastenectví? Tak proč se jeho dcery jmenují naprosto nečesky? Já bych měl Marušku a Boženku, nebo Janu, ale nikdy ne Charlotte Ellu a jak se jmenuje ta druhá ani nevím. To je hloupý snobizmus, dávat dětem zápaďácká jména, a jsem si jist, že to je angažmá jeho snobské ženy, zlatokopky Ivany, která není nic víc než zdravotní sestra, a sláva jí šla náramně k duhu. Taky se snažila být moderátorkou a nějak se vecpat do šarády stálých televizních maškar, ale nepodařilo se jí to ani s mistrovým přispěním. Vsadím botky, že dnes už by neuměla ani píchnout injekci, zkrátka bude žít z tantiém jako nějaký tvor - bude žít ze slávy, z bulváru, jako mnoho dalších.A dál vsadím botky, že své dcery rovněž protlačí do nějakého muzikálu - to jsou totiž budoucí slavní. A basta. Jména na to mají, otcův věhlas budou používat celý život. A český lid? To jsou vesměs snobi. Kdysi musel mít doma každý koberec zn.kovral, každý se tumluje, aby měl nějaké atributy, které frčí, a které ukazují na dobré bidlo. Zkrátka naivní čeládka,musí být tam, kam se cpou celebrity a významní lidé, mocí mermo se tlačí mezi ně, předvádějí modely za iks tisíc.. atd. To Karel viděl moc dobře, a ke cti mu budiž řečeno, že on do toho nesklouzl nikdy.Nebyl snob, a mezi mediálními pišišvory a celebritami se choval vždycky zdrženlivě a rozpačitě. Nikdy to nebyla jeho parketa.Jeho písnička ..."zůstanu svůj" ho plně vystihuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbost, to je dar.

   Smazat
  2. 12:17, u Karla Gotta se sešlo mnohem víc faktorů, kvůli nimž se stal legendou ještě za svého života, než jen to, že měl v podstatě dobrý ale tuctový hlas, dobrou kapelu a špičkové PR. Frankie Sinatra byl hvězdou a legendou v USA známou po celém světě, Američany zbožňovaný, přesto se nedá říct, že by to byl hudební génius srovnatelný s Mozartem křížený s Pavarottim. Karel byl nejen talentovaný muzikant s neopakovatelným hlasem, ale i člověk s pevnými postoji, pozitivní člověk, vážící si svého publika, ať to bylo kdekoliv. K tomu lze přidat vaše poslední dvě věty - nebyl snob. Karla Gotta tady vnímali lidé jako svého. Někoho kdo lidi spojoval, ne naopak.

   Takže ty vaše poslední dvě věty jsou OK, ostatní jste si mohl odpustit. Co bude s jeho rodinou, to nechte prosím vás na budoucnosti, v těchto časech ztratily manžela a tatínka. Stejně tak luxusní vily milenkám, to jste taky přehnal, na to neměl ani Karel Gott.

   Já jsem si Gotta vždy vyslechl rád, ale nebyl jsem jeho fanoušek. Přesto mě nikdy netrápila myšlenka na jakési Gottovo bohatství, zvlášť když jinde ve světě úplné nuly pobírali mnohem větší gáže. Jste divný patron. Takový typický.

   Smazat
  3. A vdíte? V té plejádě přitroublých článků pořád na jedno kopyto, co sype bulvár ve snaze přiživit se na smrti oblíbeného zpěváka, jsem se právě dočetl, že jedné ze svých přítelkyň daroval jakousi vilu - ostatně to o těch milenkách a přítelkyních si taky mohl bulvár odpustit, leč neodpustil. Takže je to asi pravda - ne? Ale to je mi srdečně ganz egál. A co bude s jeho dětičkami s cizokrajnými jmény, až vyrostou budou něco ve stylu "Emma Smetana"? O něm se píše, že byl vlastenec?Proč? Ony zaručeně vlastenky nebudou. Je mi to taky ganz egál, akorát poukazuji na směšnost tohoto, a taky na to, že celé ČR je prolezlá snobárnou a protekčními vazbami - doktoři mají děti doktory, celebrity celebritami, politici politikama, právníci advokátama - zem je tím prolezlá a nikdo jiný nemá šanci se mezi tu protekční sebranku dostat. To až někdo jednou rozmetá a zpřetrhá ty vazby? Jsem zvědav. Co udělala prodavačka Grossová z dětí? Prodavačky? Ó nikoli! Muzikálové hvězdy - ale, co bych žvanil. Vlastenec--- jo, až naprší a uschne.

   Smazat
  4. 12:48
   Navrhuji poněkud zbrzdit soudy, je určitě prokazatelná orientace potomků v rodinách na profesi rodičů. Proč ne? Vadí mi, když netalentovaným dětem bývá tato orientace vnucena. Zbytečný problém hledáte ve jménech. Volba jména potomka je právo rodičů, na vámi napadená jména, nemám tak přisný názor. Jinak excesy bývaly a jsou. Za totáče se prý jmenovala jedna dívenka Pětiletka a mnoho Vinetuů a Nšoči nebylo matrikou povoleno. Zato existují Korduly a jedna Thelesfora. Co naplat, všichni se nemusíme jmenovat stejně. Snad je umožněno jméno změnit u příjmení to určítě jde. Pak existují jestě, podle mne marginálie, jako přechylování tj. koncovky -ová u žen. Důležitější problém, který se jménem nesouvisí je vlastenectví, které nelze vnucovat ani poručit, tam je jen vliv výchovy, rodiny, školy a celé společnosti.

   Smazat
  5. Žasnu nad relativizaci, tam kde relativizovat nejde.Karel Gott nezpival jako Černoch,ani jako nějaký Mayer ani nikdo jiný.I v celosvětovém měřítku by to byl naprostý fenomén, a nejde za našich zpěváků ho nelze s žádným srovnávat. Byl prostě fenomenální zpěvíák. O jeho vlastnectvní nemá cenu polemizovat.A není snad v naší republice jiný člověk,at umělec nebo politik, který by takto neuvěřitelně spojoval lidi napříč republiou.Ale je tu ještě něco navíc, něco co nejde pojmenovat, něco co ho i nás přesahuje a co jsme si uvědomili,až Karel Gott odešel.

   Smazat
  6. Máte pravdu. Gott nemohl zpívat jako Jaromír Mayer, protože ten měl tak úžasně modulovaný hlas, že ho nešlo ani napodobit. Stejně tak Karel Černoch, chcete-li, a například Karel Zich zpíval jako Elvis Presley (říkali mu český Elvis) stejně modulovaný hlas. To je dar z nebe. A Gott měl jiný hlas. Ostatně hlas na koncertech regulují zvukaři. Já pana Gotta nesrovnávám - byl svůj, ale ne fenomén!!! To už je davová hysterie, především pak fanynek, ty ho mohly roztrhat přízní! Každý rok dostal slavíka, a pak už se z toho stala tradice. Pak už se na něm stavěla sláva všelijakých dalších, fenoména z něho vytvořili diváci. A media, jimž se to hodilo. Vydělalo na něm spousta lidí (jako na Elvisovi, E.Piaff a desítkách dalších) Ano, o jeho vlastenectví bych nepolemizoval, já bych své dcery nepojmenoval Charlotte Ella a Nelly Sofie ani za nic. A nikoho napříč republikou nespojil, to je hysterický žvást svíčkové báby, členářek Blesku a Prásku. Lidi jsou rozesraní natrvalo a strašně, na vás je vidět, že nečtete ty úděsné diskuze, ty oplzlé nadávky a urážky, návody k věšení a střílení apod.to tady nikdy nebylo. Dnes je pohřeb - bulvár k tomu píše desítky blábolů, žvatlové u počítače desítky žvástů - to má být to "spojování"? Pozítří už se zase bude hýkat o válce a nenávist mezi lidmi bude blýskat.Tak kde vidíte to spojování? Samozřejmě že politik nikdy "lid" nespojí, a pokud jde o "Český lid" tak ten už vůbec nikdo. Na ten platí jenom nahajka a krátký dvůr. Jo a pak taky nedat žrát. To by snad v pokoře ztichli, jinak ne. A co pana Gotta přesahuje? Že se navzdory své slávě, bohatství, majetku, přízni apod. nestal navoněnou bídou, pitomcem a snobem. Vystupoval jako obyčejný člověk pro obyčejné lidi, bulvár nevyhledával, nežvanil blbě do medií a nedělal ze sebe hvězdu. Obyčejný byl a jako obyčejný odešel - tu cirkusovou slávu mu dělá šoubyznys a media.

   Smazat
  7. 12:48, 15:09, vy si nedáte pokoj. Ale taky dobře, každý nemusíme mít stejný názor.

   Pro ty vaše svíčkové báby to byl jejich Kája, a to, že zůstal obyčejným člověkem, to ho jen ctí. Proto ho mají lidé rádi. Byl talentovaný, uznávaný, barva jeho hlasu neopakovatelná - jak jste naznačil, něco jako Edith Piaf. A nutno také dodat, že Gott dozrál k moudrosti, což se mnohým nepodaří. Pokud vás něco u Karla Gotta v těchto dnech dráždí, za to on opravdu nemůže. Vůbec nemusíte pochybovat, že by tady byl s rodinou a námi všemi raději.

   Smazat
  8. 19:01
   Plný súhlas. Nechápem prečo sa niektorí pohoršujú na tom že toľko ľudí prišlo Gottovi zapláliť sviečku položiť kvetinu a uctiť si jeho pamiatku
   12:01 v predchádzajúcej diskusii:
   Proč ta maškaráda s milionem svíček?
   Je to jednoduché ľudia ho mali radi. Prečo niektorých štve, že mal toľko priaznivcov a ľudí ktorí si jeho pamiatku prišli uctiť? Alebo ako rozumieť tej kritike masovosti tejto poslednej rozlúčky

   Smazat
 3. A ještě k tomu - poměrně dlouhému příspěvku na vkus zejších čtenářů - bych dodal, co by mělo platit pro všechna ta pimprlátka, která se rodí díky svým bulvárně známým a propíraným rodičům, se zlatou lžičkou v zadku, a jsou vychovávaná jen ve třpytu, západní školy apod. že by měli vždycky znát své kořeny, tedy svoje dědy a pradědy a prababičky z doby, kdy tenhle cirkusový švajneraj na světě ještě nebyl, a není jisté, jestli cirkusový švajneraj neskončí našup a najednou, jak se říká, když pán bůh dopustí, i motyka spustí. Tedy všem těm protekčním pimprlátkům, která žijí ve svém pimprlovém prostředí, a ani neví, jak vypadá normální život normálních lidí, bych připomněl vzácná slova kdysi "slavného" českého básníka, kterého dnes už samozřejmě nikdo nezná, ale kdysi byl "hvězda" Jana Nerudy..."jest sláva otců krásný šperk pro syny, však kdo chceš ctěn být, dobuď cti si sám".... mělo by to platit i v dnešních dobách, kdy se snobíci klaní zlatému teleti, ale stačí i pozlacené. Media ho pozlatí, a už má na trvalou slávu zaděláno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:27
   Pane, nerozumím vám. Na jedné straně odsuzujete pokrytectví, ale na druhé straně to vlastně konzumujete a přijímáte. Vykašlete se na pozlátko povrchnosti a hodnocení osobnosti podle kabátu, jak radil už J.Werich. Není to tak dávno, kdy se lidé hodnotili podle značky auta a některým to zůstalo dodnes (SUV). Noviny neberte vážně,

   Smazat
  2. Proč se tak strašně mýlíte 14.29? Ale tak strašně! Nikdy jsem pokrytec nebyl, vždycky se mi to hnusilo, nikdy jsem ho nekonzumoval a nepřijímal, a kdybych si musel vybrat mezi pokryteckým žvástem proti někomu a smrtí, vyberu si smrt. Nikdy jsem nesnesl povrchnost, navoněnou bídu a pozlátka, mediální už vůbec ne. Na značky aut kašlu. Na hodnocení věcí mám fungující oči a uši. A jestli svůj názor opíráte o skutečnost, že čtu diskuze, a dokonce se zapojuji, je to proto, že každý den doufám, že konečně "zde" potkám normální, slušné a zásadové lidi, ale málokdy je zde takový názor, před jehož autorem bych se poklonil. Asi tak třicet let neberu vážně noviny ( vlastně je ani nečtu) ale nečetl jsem je ani dřív. Pro jedny noviny jsem psal šest let (naposled vloni) každý měsíc fejetony za honorář, ale protože už nelze být korektní, i toho jsem nechal. Co jsem napsal v 11.27 za tím si stojím, a řekl bych to dotyčným i do očí - "děláte ze svých dětí cvičené opice" a jména Charlotte Ella a Nelly Sofie jsou česká a vlastenecká? (Dcery K.Gotta) - nikdy bych to své potrhlé a snobské ženě nedovolil! Co z nich jednou bude? Tady v ČR? Možná měla vždycky v plánu ( myslím vdova Ivana) to tady zabalit, sbalit majetek a hurá na Floridu, tam ano, tam se jejich jména hodí, tam by splynuly. Jako ta přiblblá, naprosto potrhlá Belohorcová (moderátorka hnusného pornopeříčka - než to naštěstí rozumní lidé zakázali v TV vysílat!) žije na Floridě... to jsou taky čeští vlastenci? Kdy se vrátí - až bude šmachťat o holi, krása v hajzlu? No, to jsme hrdí na takové vlastence. A bude žvanit jak utekla před režimem? Nebo co bude žvanit?

   Smazat
  3. 14:48 Vy posuzujete míru vlastenectví podle jmen dětí? Takže kdo není Pepa nebo Anča, tak není dostatečný vlastenec? Nebo jaké jméno má, podle Vás, mít ten největší vlastenec?

   Smazat
  4. To je hodně ubohé s tím Pepou a Ančou, to jste přehnal, to musíte uznat. Ale kdo je Čech a navíc ještě "vlastenec" ctí české tradice, nevytváří ze své rodiny a ze svého života imitaci západu, i kdyby to bylo sebevíc cool, a ze svých dětí pitomoučké imitace nějakých američánků díky zcela nepřirozeným, nečeským jménům, která nejsou ani v kalendáři. Opakuji, že své ženě bych to přísně zakázal, snobizmus hloupé,chudé zdravotní sestry by mi nesměl přes práh, své děti bych učil o naší zemi a vyprávěl jim dějiny, a taky vážit si práce jejich otců a dědů. Karel Gott měl zatraceně na to, aby si dovolil být správný Čech a vlastenec, přes přízeň západního a každého cizího publika, a právě tomu všemu navzdory. Nebyl žádný chudý ufňukánek, který šplhá k výšinám a do přízně mocných "zápaďáků" přes jména svých dětí. Tečka.

   Smazat
  5. 15:16 O své ženě a dětech píšete v podmiňovacím způsobu. Z toho usuzuji, že dosud ženu a děti nemáte, mýlím se?
   Mimochodem, jméno Karel je, jak známo, německého původu. O Mistrově příjmení ani nemluvě. Tak já už se v tom nevyznám.

   Smazat
  6. Myslím, že panu 15:16 se před barákem tvoří fronta zájemkyň o to, být budoucí matkou dětí páně 15:16. Kterou ženu by nenadchla představa může, který jí bude něco přísně zakazovat. :-)
   Co třeba, kdyby ona něco přísně zakazovala jemu? Ten by čubrněl.
   Já dala své dceři před mnoha lety jméno Anna, protože se k jednak líbí a jednak je to jméno rodové. A tenkrát se taky mnoho lidí divilo, proč jsme vybrali tak archaické jméno.
   Tak se kvůli tomu tak nenervujte. Vždyť vám do toho žádná. Charlotte je přeci vlastně Karla, po tatínkovi... :-)

   Holky se s tím nějak pofackují. A jestli z nich něco bude? Kdoví. A jestli bude něco z vašich dětí? Vždyť nikdo neví, zda nějaké budete vůbec mít.

   Smazat
  7. Asi před 55 lety jsem jel s maminkou na koncert slavné Plzeňské dudácké kapely do Parku kultury a oddechu Julia Fučíka (dnes Výstaviště v Holešovicích). Tramvaje nejely a z nebe se spustil liják, že nebylo téměř vidět. Rychle jsme se ukryly do hlubšího vchodu domu, poblíž tehdejšího Parkhotelu. Koncert už začal a my nešťastně stály na ulici, kterou proudila voda. Po chvíli se otevřely dveře malého fiátka parkujícího u chodníku a jemný melodický hlas se zeptal:" Můžu vás někam odvézt?" Byl to mistr Gott a my jsme si s vděčností sedly do jeho auta a on nás dopravil až ke vchodu parku. Takovým pro nás s maminkou Kája zůstal - vnímavý a skromný; bozi v jeho případě vložili velké nadání do dobrého člověka. To u něj cítí naši lidé a proto ho máme rádi. A.Š.

   Smazat
  8. 17:50, no vidíte, vy jste Karla Gotta zhodnotila asi nejlépe.

   Smazat
  9. 16.44? Jak jste lidé legrační. Parta zájemkyň se tvořila, ano, ale před dveřmi pana Gotta a dalších muzikantů a hvězd - ta parta zájemkyň o pana Gotta má za následek, že byl každý rok "slavík" a že v této době probíhá takový nechutný, mediální cirkus, ale šášulům u počítačů to pochopitelně nevadí, alespoň můžou blábolit to samé pořád dokola - to oni rádi, zejména pak novinkáři, to je diskuzní parta ef ef. Anna není archaické jméno, ale normální a české. Kdyby nastala najednou obroda naší země, to jest naší kultury, našich tradic, a vůbec všeho, co dělá Čechy Čechama, a přitroublých amerických imitací a strašidel bychom se zřekli, bude se Charlotte Ella vztekat za takové idiotské jméno. Je mi jasné, že jména dětí si prosadila "vdova Ivana" snob jak Brno. Po tatínkovi by byla dcera Karolina -ne? A pokud jde o mé děti, vážená, mám tři, dvě dcery a syna, a jsou naprosto v cajku, nepotetovaní, nechodí v hadrech, z nichž lezou kolena, zkrátka nejsou coll ani in. A kdyby před našima dveřma stála fronta fanynek, moje naprosto demokratická a nežárlivá žena by jim uspořádala večírek. Stačí to na rozptýlení pochyb a na vysvětlení? A na to strašně dojemné svezení autem viz anonym 17.50 - stalo se to před 55 léty, kdy bylo božskému Kájovi pětadvacet, tedy obyčejný cápek s ošklivýma zubama, ( teprve později si nechal upravit chrup) vyučený zámečník v plzeňské škodovce. Byl slušný, skromný, a vůbec ne mistr. To ještě ani zdaleka netušil, že z něj vděčné publikum potom někdy v budoucnu vyrobí mistra.

   Smazat
  10. 15:33 vy se zřejmě domníváte, že Karel Gott o svém jménu a příjmení osobně rozhodoval, že?

   Smazat
  11. 19:20 o čo vám vlastne ide?

   Smazat
  12. Z 11:17. 12:48, 15:09, 14:48, 19:20 je mi těžko u srdce. Slušnou formou kapete jedu. Zemřelého jakoby vychvalujete, ale jeho nejbližší "ohazujete". Určitě by to raději snesl obráceně, rodina zvláště tak pozdní, je požehnání, i kdyby nebyla ideální. Ale příspěvky máte to promakané, to zas jo. Profesionál ?

   Smazat
  13. 19:20 Snad byste měl vyhledat některého z kolegů Dr. Davida. Třeba ještě není pozdě. Q.

   Smazat
  14. Ono taká masová podpora jediného muža akým bol Karel Gott je pre Slniečkárov a havlujúcu kotlinu veľmi nebezpečná. Čo keby to prerástlo do mocného občianského hnutia. Už teraz im Gott berie hlasy vo voľbách
   Gottmani si budú pamätať kto špiní pamiatku tohoto slušného človeka ktorí veľmi dobre vedel ako svet funguje

   Smazat
 4. Děkuji za článek a plně souhlasím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor - a teď se diskuze zvrhnou! Gott - negott - bude z toho zase účelová sračka, plná sprostých a oplzlých nadávek, politických výpadů a žvástů, hádání, urážek. Jako vždy. No, jen čtěte dále ..... nevynechte ani jednu tu oplzlou sračku. A vězte - toto jsou naši spoluobčané. Psychopati, blbci závislí na diskuzích, ale ne na článcích - ty nečtou. Jen se potřebujou zbavit přetlaku emocí, vyžvejkat ze svých frustrací a oplzlosti. Upustit žluč. Ani mistr Gott a jeho smrt tuto odpornou sebranku nezastaví. Divím se, že internetová media, když už považujou za nutné vyprodukovat o tomtéž - tedy o smrti K.Gotta - desítky článků o tom stejném, proč prokrista pána povolí diskuze? Vždyť už ví, co za sebranku leze diskutovat. Proč nechají památku mistra urážet od té blbé smečky už od začátku, ještě ani není v urně?

   Smazat
  2. A čo ak to nebude ako si želáš?

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať žije bratr Kalousek, Soroš a Bakala, záruky pravdy, lásky a demokracie.

   Smazat
  2. 11:39, jéé, nazdar Kokote! Tak konečně tě zas na pár hodin pustili z izolace k internetu?

   Smazat
  3. POZOR - ACHTUNG - WATCH Ano neemigroval jako náš Velký Syn Národa Havel. Toto není Havlistický článek. Od tohoto příspěvku Radosty se mi lepšolidi distancujeme! Volte TOP, Volte STAN. Bratrská internacionální pomoc vojsk americké Unie nás zachrání od rusácké agrese. Havel je vječný(jeden můj čtenář doplnil že i namočen v Žitný). Článek toho pondělíčka nás Havlisty hluboce uráží, nevěřte Radostovi ale mě, já a Velký Havel jsme vaše světla co živi budem! Lepšočlověk M.Pakosta P.S. Radosto poděkuj! Díky mě tě tu nechají!

   Smazat
  4. 12:27
   Untermensch UBOHEJ!!!!!

   Smazat
  5. A víte že to o sobě vím? A ví to taky Radosta? Já to přiznám! V čem se liším? M.Pakosta.

   Smazat
  6. Jéééé a já myslel, že Radostu nebudete mazat. No jedna kravina stačí, nemažte mi oponenta.... M.Pakosta

   Smazat
  7. 12:32 Nicméně tvůj pravej fotr! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 6. 11:17 Tak jste si ulevil a jste spokojený. Nesouhlasím s váma.

  OdpovědětSmazat
 7. Blbosta je snad placen z havlokniHOVEN,jinak ten šafrovohon nepřežije!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Anonymní12. října 2019 11:17
  Co Vás žere, vždyť z něho nikdo nedělá apoštola. Byl mistrem ve svém oboru, který díky mnoha svým talentům a celoživotní píli, proslavil náš národ a zemi, jako málokterý současník. Takže si važme mistra Gotta, který se hlásil k našemu národu. P.K.

  OdpovědětSmazat
 9. Se zármutkem vzpomínám na 495 výročí úmrtí bratra Jana ŽIŽKY z Trocnova. Ten by nás naučil pravé víře, jak bít a nežit tu havloidní sběř.

  OdpovědětSmazat
 10. 12:12
  Toho lituji také.

  OdpovědětSmazat
 11. Lidi ukazali,ze kecy o normalizaci,kdy lidi neznali bezdomovectvi,nezamestnanost jim jsou ukradeny.Taktez zvaneni o disidentech je uz serou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bagoun12. října 2019 12:22
   Je to tak. Odkazem Karla Gotta, je být vysoce profesionální v tom co děláme. To platí za každého režimu. Dále to je jeho lidská kvalita, vždyť každý kdo ho poznal, za kteréhokoliv režimu, o něm hovoří jen dobře. P.K.

   Smazat
 12. Je to zajimavé jak jsou jedinci,co neunesou kladné žití druhých tak spoň na ně nakydají hnůj.

  OdpovědětSmazat
 13. Jsou to nejvýš 2 roky, kdy jsem si někde přečetl připodobnění toho, co se dnes děje, a těch kreatur které se dnes prosazují a jsou prosazovány do veřejného prostoru, s kratičkým půlročním obdobím Druhé republiky.
  Tehdy mě to zaujalo a taky jsem začal to nechutné období víc zkoumat, a ano, po Mnichovu to u nás bylo přesně jako dnes.
  To dnešní období bude samozřejmě delší, protože tentokrát Hitler s formálním obsazením Prahy zatím tolik nespěchá.

  Nedá mi to, ale musím podotknout, co ty naše vlastizrádné kreatury v jejich podlostech a nízkostech pohání. Je to předtucha. Jsou to lidé, kteří už tuší, že o budoucím se nebude rozhodovat u nás, a bez ohledu na svoji vlast se rozhodli získat na tom svůj osobní kapitál. Bezohledně, bez skrupulí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:37 Je to jako všude, vlastizrádné kreatury pohání peníze, oni nechápou čemu slouží. Takoví "lidé" byli všude odjakživa.

   Tentokrát Hitler nebude obsazovat Prahu, jen se ve vhodném okamžiku zařídí v Německu hospodářská krize, a přivandrovalci se rozutečnou do všech stran. A na krizi se už pracuje, ruší se elektrárny, děti nechodí do školy, stačí chvíli počkat.

   Smazat
  2. Vláďa z Brna 12. října 2019 12:37
   Jste trochu na omylu. My už jsme obsazeni. A bez jediného výstřelu. Zkuste doopravdy prosadit ve sněmovně zákon pro lidi. I kdyby CELÁ sněmovna nakrásně chtěla, stačí zadupat z "Brčálu" a je vymalováno. A o budoucnosti je už "vlastně" také rozhodnuto. Jen silný a trvalý odpor může cokoli změnit. A to musí být nejen u nás.

   Smazat
  3. Jenomže právě tohle bylo velmi podobné i tehdy.
   Možnost jakékoliv obrany a valná část hospodářství byly zlikvidovány. Bylo jasné, že je to jen otázka času. Jako dnes.

   Smazat
 14. A co chcete po fašistech z kavárny nenávidí vlastní národ dělejte vše pro to aby tady nevládli.

  OdpovědětSmazat
 15. Takže -kam až se od Gotta diskuzní smečka dostala? Politika, žvásty, srágory, urážky, napadání, oplzlé sračky, - měl jsem pravdu že se diskuze zvrhnou vždycky? Měl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:58 Prosím vás a proč sem vstupujete a diskusní smečku rozšiřujte? Vždyť ani vy nic nového a zajímavého nepíšete. Copak si to neuvědomujete?

   Smazat
  2. Ano, uvědomuji si to. Jsem blb. Blb, který věří, že přece jenom -alespoň k té pietě - nebudou ti dementní trubci psát svoje obvyklé oplzlé sračky. Zmýlil jsem se. Oni bez oplzlých sraček nemůžou žít. A v každé smečce se najdou tací, kteří z ní vyčnívají, takové hledám a jejich diskuzní příspěvky si rád přečtu. Oplzlé urážky a nadávky dementů jenom vnímám - to nečtu, bylo by mi šoufl z mých spoluobčanů, dřepících každý den u počítačů, a tím víc šoufl, že vím, že jsou to důchodci, kterých jsem si až do nedávna vážil. Než jsem objevil diskuze.

   Smazat
  3. 19:26 A co se divíš, o čem by asi tak místní odulci*) mohli "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 16. Chátra 77 byl spolek založený právě tou patologickou sedlinou společnosti. Později se k této sedlině přidali i oslovené naivní osobnosti, kterým rozhodně nešlo o budování kapitalistické společnosti. Ano, zkostnatělé myšlení mělo jít do kytek a mělo nastat zlepšení toho, co tu bylo zavedeno. Ne to všechno rozkrást, rozprodat, zničit a pošpinit a zavést tu to, co už tu jednou bylo a ukázalo se, že je to k ničemu. Jenže, kdo se z minulosti nepoučil, musí si ji znovu prožít. A dobře vám tak.
  J.C.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšeš nesmysly. Charta byla založena proto, že komunisti nechtěli dodržovat mezinárodní smlouvy, které sami podepsali. Lidi chtěli, aby se dodržovala lidská práva, když už se k jejich dodržování stát veřejně upsal. Odpovědí byl útisk a pronásledování lidí. V Chartě nešlo o kapitalizmus či socializmus, ale o dodržování závazku hájit lidská práva. Normalizátoři dosazení okupanty nebyli vůbec schopni něco takového ctít. Tak začali kopírovat násilí padesátých let. Naštěstí nedošlo na popravy. S ostatním s tebou souhlasím. Ale nebyla žádná organizovaná struktura, která by hájila zájmy lidí zaměstnaných, pracujících. A zloději se rychle zorganizovali pod praporem ODA a ODS. V Parlamentu Klausovi snad jediný oponoval profesor Sviták. A národ hypnotizovaně čuměl, jak mu kradou všechno před očima.

   Smazat
  2. Dobře nám tak!

   Smazat
  3. 13:21 Běžte s tou pohádkou už někam. Nade vší pochybnost byla tahle chátra placená ze západu. Na nějaké mezinárodní smlouvy vám národ kašle, ani dnes nechápe, jaké svinstvo jeho jménem podepisují jiní..

   Smazat
  4. 13.21 Za Husáka jsme se tu měl obyčejný člověk nejlépe , žili jsme tu v klidu a pohodě !Jak se dodržují smlouvy je vidět na západě !

   Smazat
  5. 13:35 Jo to byla doba. Republika byla obehnaná ostnatým drátem, tak aspoň nikoho nenapadaly myšlenky na to, podívat se někam ven. Žili jsme tu sice sto let za okolním světem, ale zato v klidu a v pohodě. Z práce do hospody, z hospody do práce. A někdy se to klidně zatáhlo i v poledne.
   Jo, ta doba se už nevrátí.

   Smazat
  6. A hele -rozumbrado 13.21 - co jsou to ta "lidská práva?" Vy nějaké znáte? Já ne. Co by to mělo být? Lidi nikdy žádná práva neměli, nemají a mít nebudou -tím myslím obyčejné lidi. A taky to všem bylo šmafu. To jste nevystihl.Lidi sralo, že začaly vznikat extra a nóbl prodejny, s nóbl potravinama, ještě vedle Tuzexu s nóbl hadrama, a nikdo jinej než komouši a jejich smradi si nemohl dovolit tam nakupovat, a kdo mohl, a dovolil si to, ten se pitomě a snobsky vyvyšoval a chlubil se těmi nákupy. Ostatní to pěkně sralo - a tím to všechno začalo. Tou "blbou náladou" jak by řekl Havel. Džíny z túzu, které nemohl mít každý, pak si postavili SANOPS s měděnými římsami, a už to jelo. Jejich "komunistické zásady" jako že všichni lidé jsou si rovni, šly pěkně do hajzlíku. A taky ta strašná nepřejícnost ( je vidět dodnes) Když přišly na podnik od ministeráků prachy navíc na premie, vzali si papaláši nejvíc, to, co nezbytně museli, rozdělili lidem po dvou stovkách na čtvrtletí, a zbytek VRACELI!!! ministerákům zpátky, aby ukázali charakter! I když už věděli, že budou tím zkráceny mzdové fondy a oni museli propouštět (propustili vrátné a telefonistky) dělali to každý rok jak blbci! Začali se chovat jak kreténi a už to nešlo dál. Zapomněli na své ideály a na své žvástání z tribun a začali se chovat jak nadlidi - (jako se to chová dnes, ta nepřející břečka) a to lidi sralo! Proto vyrazili do ulic, ale kdo mohl tušít, že se začnou chovat erc jako dobytek, a bez ohledu na cokoliv, budou krást a pakovat se, privatizovat až se z nich kouřilo a tunelovat! Z republiky se pro obyčejné lidi vytvořil vyhlazovací tábor -prej "utahovat opasky" - jak jsme to vůbec mohli přežít? Tuhle odpornou, polistopadovou genocidu? Asi na to všichni zapomněli.A má cenu o tom žvatlat po pohřbu K.Gotta?

   Smazat
  7. 12. října 2019 13:21

   Jeden z příkladů, že plácáte co vás naučili:
   Vlasta Chramostová podepsala Chartu 77. Ale...
   Ono to totiž není salonfähig mluvit o tom, jak se chovala paní Chramostová v dospělém věku, kdy v 31 letech podepsala spolupráci s StB a v 36, pokud správně počítám, vstoupila do komunistické strany. A to poté, kdy věděla, jak to bylo s těmi procesy se Slánským, kolik lidí skončilo na šibenici, co to bylo za režim. A ona se k tomuto režimu přihlásila.
   A čím se dnes hájila?
   Chtěla jsem být slavná, chtěla cestovat, chtěla jsem se zbavit problémů s financemi. To znamená z ryze materiálních pohnutek podepsala tu spolupráci. A člověk, který se ze ziskuchtivosti upíše StB, tak nemůže být pro mě považován za etalon nějaké morálky. To je prostě nesmysl.

   Převzato:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Co-kavarna-zamlcuje-A-Halik-Cele-podvod-Kdyby-vedel-co-si-o-nem-mysli-obycejni-lide-Traskave-nazory-umelce-ktery-nejde-s-proudem-599185

   Smazat
  8. 13:21 Když tomu co jste napsal věříte, tak jste naivní jako malé dítě věřící na pohádky.

   Smazat
  9. Prosím vás, 14.00 - jste normální? Nemůžete nechat paní Chramostovou na pokoji? I přes děsně obsažný, dehonestující článek na NR ( zbytečný) z něhož ti, kteří denně lezou po internetu aby jim nic neuteklo, čerpají, by o ní každý věděl s prominutím, lautr hovno. Dokonce celých třicet let nikde nehrála, odmítla ( na rozdíl od celé řady šplhounků) hrát v přiblblých současných seriálech pro prachy (kdo to dnes zvládne?) a dožila se devadesátky. Kdysi - tady byl skoro každý slavný nebo jinak profláknutý či naopak pozoruhodný "spolupracovníkem" Stb - byly z toho osobní prebendy, prestiž a prachy - myslíte, že by to dnes bylo jiné? Kdo by asi tak odolal? Vy neakceptujete to množství mediálních kurev, které za špinavé prachy shazují a pomlouvají na koho se jim ukáže? A ono se to nějak od spolupráce s Stb liší? Tak o čem žvaníte? To by tak bylo, kdyby diskuzní chátra nechala někoho na pokoji. Koho začnou media propírat, na tom nezůstane nitka suchá, ať už ho diskuzní chátra zná, nebo ne. Všichni jste nemocní. Kdyby ne, nebudete dřepět u počítačů, ale budete venku - dnes je krásně, jsou poslední krásné dny - pak už bude lejt a zima, ale závisláci dřepí a píšou sračky. Zkrátka psychopati. Diskuze nelze brát vážně, ale paní Chramostovou nechte v klidu spát - jo? Díky.

   Smazat
  10. Držel bych se starého dobrého pravidla: "Když nemůžeš říct o mrtvém nic dobrého, tak mlč."

   Smazat
  11. 13:56 Ale jděte. Ven jste se mohl podívat. My jsme s CKM projeli dost zemí, bylo to levnější a stálo to za to.

   Smazat
  12. No jo, když byl někdo správně angažovanej, tak mohl ledacos. To chápu.

   Smazat
  13. 14:25 Nemusel jste být angažovanej. Stačilo si koupit zájezd právě v CKM v Jindřišské ulici. Na Čedok jsme neměli.

   Smazat
  14. No, ale na cestu na "západ" bylo potřeba ještě nějaké to razítečko, že vám bylo vycestování povoleno, nepletu se?

   Smazat
  15. Představte si že ne 14.48.Kdo vám tyhle pitomosti hrne do hlavy? Prostě jste si koupil zájezd KAMKOLI! na jaký jste měl tintili. Nikdo nic "povolovat"nemusel. Jestli patříte k nové generaci, no pozdrav bůh - pěkně vypatlaná!

   Smazat
  16. ^13.57: Že nikdo jiný než komouši si v Tuzexu nemohli dovolit nakupovat? Voni komouši moc texasky nenosili...

   A kde nakupoval svý auta Havel a jeho kámoši? Jistě ne v Mototechně. A všichni ti umělci, co nenosili co je rok dlouhý jiné kalhoty než "Texasky"? I ten chudák Kraus, co ve své knize rád dokazuje, jak dřív trpěl (když musel hrát v ND a na záchodě jen noviny), ale rodiče si v Tuzexu koupili myčku nádobí, co stála jako půl auta.

   A nejen umělci, ale i jiní, hlavní bylo mít dobré kontakty, pak šlo všechno. To uměli nejlépe číšové, taxikáři, zelináři a pod.

   I čteme nedávno, Jiří Černý (Na černo), co ho komouši "zakazovali", ale on nám vypráví, že byl za Krylem v Mnichově 4x.???

   Kdo se postavil v 70.tých ve Špindlu (i jinde) pod sjezdovkou do fronty na výtah, viděl kolem sebe jen samé Rossignoly, Lange, Elany, Salomony a jiné lepší značky (to byli jen komouši?) To ve Švajcu, Rak., Německu tak moc vidět nebylo, spíše jen NoName výbava...

   U nás holt nebylo nikdy nic černobílé a není ani dnes...

   Smazat
  17. 14:52 14:36 Jen jste zapoměli napsat, že ten kdo chtěl vycestovat s CKM musel být v SSM. Já jsem žádal o doložku vycestovat na Západ 10 let, kurvy rudý mě nepostily ani jednou.SVINĚ.

   Smazat
  18. 15.21 A co že byl ten Tuzex, bolšáni byli v takovém srabu, že i těch pár valut z Tuzexu jim bylo dobrejch.Co se týče pana Havla, tak ten dostával peníze ze Západu,vy snad něco proti tomu máte? Viděl jsem v tehdejším sportu ty zaprášené Rossignoly, Salomony za 5 tisíc a výše několik let, tak tady nepište bláboly.Kdo mohl zaplatit za lyže 3 měsíční mzdou.

   Smazat
  19. 15:45 Já už se s ním taky nehádám. Já v SSM nebyl, ale jsem si jistej, že i jako člen SSM musel tenkrát žádat o doložku. (Teda pokud s CKM nejel k Balatonu)

   Smazat
  20. ^15:53 "Viděl jsem v tehdejším sportu ty zaprášené Rossignoly, Salomony za 5 tisíc a výše několik let, tak tady nepište bláboly.Kdo mohl zaplatit za lyže 3 měsíční mzdou."

   Kdo mohl to mohl platit? Tak ses jich měl zeptat...

   To je ten paradox o nás Češích. Neznal's ten vtip před 50 lety, jak 4-členná rodina má žít z jednoho platu 1.400 Kčs, když koupí pro každého 3 rohliky 3x denně, tak nějak podobně ty počty byly.

   Ale nakonec zbylo i na ty Rossignoly, kde jsi byl, že sis pořádně nevšímal?

   Smazat
  21. A ještě k tomu. Zeptej se našich západních emigrantů, když k nim někdo dorazil z Česka na návštěvu, o co se zajímali? Kde se daj koupit značkové věci? Takové, co si ti emigranti nikdy nekoupili, ale jejich návštěvníci si vezli domů - myslíš že za příslib?

   Smazat
 17. Po shlédnutí dnešního rozloučení s Karlem mě velice pobavila prvotní reakce pražské šmíry, která hned po úmrtí začala plivat jedové sliny, aby se nakonec byla nucena disciplinovaně stáhnout, protože velikost Karlovy práce převýšila jeho obyčejný život člověka.
  Bylo zábavné pozorovat, jak ta verběž okamžitě při tomto pochopení situace začala zařazovat zpátečku. :-)
  Za zlatou tečku osobně považuji účast Bartošky na zádušní mši a jeho dojemná slova nad rakví. Tak tomu říkám zlatá třešínka na dortíku. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se! Naopak,pražská šmíra se okamžitě začala zviditelňovat, přestože měla a má K.Gotta na háku, ale celý ten šoubyznys tam musel být viděn.Jedovaté sliny jsem nezaznamenal ( kromě bulváru a medií, ale tam je to denní chléb pro počet diskuzí). Karlova práce nebyla veliká - tu zvyšovali hudebníci a textaři, on byl zpěvák. A zcela jistě se nikdy nechoval tak, že si je nějak vědom, že by "převyšoval" ostatní lidi pro které zpíval, a dělalo mu radost, že na jeho koncerty přišli - nezpíval pro přiblblé hvězdy, ale pro obyčejné lidi. Z obyčejných poměrů vzešel ( až moc obyčejných) a nikdy se nevyvyšoval! Lidi si ho převýšili sami svým počtem slavíků (každoročně) prostě díky líbivému hlasu a hezkým písním si z něj vytvořili modlu a lidi modly potřebují,a potřebovali je vždycky, už od starověku. Souhlasím s tím, že pražáci jsou vesměs verbež, ale o žádné "zpátečce" bych nemluvil. Gott byl jejich kolega, díky jemu se mnozí zviditelnili. Určité osobnosti na pohřbu prostě musely být, zvala je rodina a pozůstalí. Bez projevů blbosti a nenávisti. Ty se projevují jen na diskuzích - vy jste si toho zatím nevšiml? Už aby ta hysterie skončila, a pan Gott mohl skutečně v klidu odpočívat.

   Smazat
  2. 13:28 Jste velkej HLUPÁK. Nikdo neplival žádnou jedovatou slinu, pouze vynikající projev paní Havlové a pana Bartošky.Ta verbež jste hlavně vy a vám podobní, co budou vždy a všechno V DNEŠNÍ DOBĚ pomlouvat. Pokud by tam žvanilÍ ESTbáci Filip nebo Babiš to by jste kvičel jak píchlé podsvinče jaká, že to je uroveň CHUDÁKU.

   Smazat
  3. 12. října 2019 15:59
   Ano tou jedovou slinou jsem myslel i takovou verbež, jako jste vy - nekultivovaná spodina společnosti vzývající svého Boha Kalouse.

   Smazat
  4. 15:59 Řečeno s klasikem: Bože, vy jste naivní! Vy si myslíte, že si "řečníci" píší své projevy sami? To bychom měli ve státě literátů... Každej dělá, co umí. Někdo to umí napsat, někdo to umí přečíst.
   Ale vy jste vždycky mimo mísu. Kdybyste raději mlčel, vy vynikající projeve.

   Smazat
 18. Myslím si, že pro mnoho lidí byl tento pohřeb jakýmsi symbolem odcházejících starých časů, kdy zde u nás žili nejen komunisté a pár nejčistčích chartistů (mnohdy opět zhrzených komunistů), ale i miliony ostatních lidí, kteří měli k naší zemi vlastenecký vztah a Čechy se cítili rádi. Když jsem viděl ty davy při pohřbu, neubránil jsem se srovnání s pohřbem K. H. Máchy za německé okupace a s jeho tehdejší symbolikou.
  Náš národ má být nejen zatracen, ale i semlet do beztrvaré rasové hmoty, ze které má být v budoucnu postavená nová Babylónská věž - samozřejmě že nejlépe až do nebes...
  Vlastenectví a státní symbolika mají být systematicky ničeny, zrovna tak jako vlastenectví a národní hrdost. Karel Gott se nijak netajil těmito obavami a myslím si, že kromě obyčejné lidské zvědavosti to dnes cítilo i mnoho účastníku jeho pohřbu.
  Mnoho lidí tuší, že to, co nás v naší české kotlině v blízké budoucnosti čeká, nemusí být vůbec ani příjemné, ani zlaté časy představující.
  Jak ono to vlastně šlo po sobě?
  Fašismus.
  Bolševismus.
  Liberalismus.
  Jak se to asi bude jmenovat zase příště?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejhorší je kapitalizmus , kapitalisti vraždí pořád po celém světě !

   Smazat
  2. 14:18 Bohužel nic lepšího a fungujícího, než je kapitalismus, reálně k dispozici není.

   Smazat
  3. 14:27
   Mluvit o fungujícím systému po 30ti letech jeho uplatňování je hodně ujeté. Pokud nedoplníte, že pouze pro někoho, a pouze dočasně.

   Smazat
  4. 15:40 A bylo by k dispozici něco lepšího? Něco, co funguje nejen pro někoho?

   Smazat
  5. 15:43
   Stav morálky některých živočichů nic lepšího nedovoluje. A oni mají od začátku v rukou veškerou moc.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. No hlavně aby bylo něco k vysvobození od takovýho hnusu, jako jsi ty, oplzlej parchante 16.05. Blbej, nevychovanej, nevycválanej sajrajt. Ty bys nemohl být soudruh ani náhodou, takovýho sajrajta by neupotřebili - tebe by hodili do nějakýho ghetta mezi bigoše, beztak asi nějak tak bydlíš. O počítač se vás střídá víc? Nebo číst a psát umíš jenom ty?

   Smazat
  8. 12. října 2019 15:43

   Měla by to být obyčejná demokracie, založená na Listině základních práv a svobod. Tu nám ale časem postupně porevoluční vlády sebraly a dokonce i ta dnešní ukradla lidem celostátní referendum k důležitým věcem, které se týkají naší země.
   Uvedu příklad. Jednotlivé země Nato už dnes napadají libovolně a bez schválení své sousedy a my nemáme možnost se k tomu vyjádřit a z tohoto vraždícího cirkusu odejít.

   Smazat
 19. Tak nevím, je vše kolem Mistrovy smrti a pohřbu k smíchu, nebo k pláči_? A proto: "zůstanu svůj....".V.J.H

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano -zůstat svůj! je ta nejlepší deviza pro normálního, obyčejného člověka, který musí normálně žít,normálně pracovat, normálně pečovat o rodinu a prarodiče - na žádnou výstřednost nemáme prostředky ani buňky. Zůstat svůj - nám nemůže nikdo vzít, žádnej hajzl a křáp. Jinak všechno.

   Smazat
  2. ^13:49 Kdo má oči a čte kolikrát ty výlevy našich umělců a jiných veličin, jak si mnohdy odporují, jak moc trpěli a jak byli zakazovaný. A na druhé straně, co všechno se zde dalo prožít a zažít, zkuste to vyprávět na Západě...

   "...ale i miliony ostatních lidí.." si nežili úplně blbě, určitě né moc blběji než jinde na Západě. A byla sranda, v práci, po práci i na chatách a chalupách, což na tom Západě tak moc neměli a nezažili...

   Jen si pusťte některé ty Divoké Víno, Pohnuté osudy, či 13.komnaty. Na př. Věra Uzelacová, co vypráví, jak bydlely s Věrou Chytilovou coby čerstvé novomanželky, 2 roky nepracovaly, ale denně se pařilo, manžílkové šli někdy pro cigarety a vrátili se za týden.

   Uzelacovi se odstěhovali od tety do Palace hotelu v Panské, (aby si mohli zažádat o byt, když holt nemaj kde bydlet). V Palace Hotelu se chodilo dole do Filmáče jen pro vyvolené, atd...

   Smazat
 20. 12. října 2019 13:59

  Ano, on umlčel své kritiky obyčejnou lidskou kultivaností a slušností obyčejného člověka - byť slavného.
  Kdy by to byl řekl, že je něco takového vůbec kdy možné. :-)

  OdpovědětSmazat
 21. Díky pane Gotte, že jste tu s námi vydržel za každého režimu i když jste nemusel. V mých očích a jste jediným vskutku Národním umělcem a především slušným člověkem. S exoty typu pana Halíka se nemá cenu zaobírat.Je to prostě kupka hnoje, nic víc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte -mně je jakýsi pan Halík (kdo to je?) úplně ukradenej. Ale už jste zaznamenal v těch takzvaných vyšších kruzích ( nadlidi, hvězdy, justiční šmejdi, politická sebranka apod.) někoho, kdo by nebyl "kupka hnoje?" Možná že mimo media a celý ten cirkus jsou v soukromí obyčejní lidé ( i komunističtí papaláši takoví byli, divil byste se, ale když vylezli na tribuny, byl z nich někdo jiný) ale vy jste si nevšiml, jaké berou ze své pozice kupek hnoje a příslušné žvatlání prachy? Za sto tisíc měsíčně čistá ruka, byste nebyl kupka hnoje, kdyby se to po vás chtělo? No - nevím, nevím. Kdyby pan Halík a stovky dalších, a justiční šmejdi a celá ta sebranka měla minimální plat, to byste teprve poznal jejich skutečnou podstatu, co si skutečně myslí, a co konají. Ale proto ta sebranka se vytvořila, je, a zůstane sebrankou, protože to obnáší sto tisíc měsíčně a nejen to, taky různé prebendy, prestiž, nemovitosti, možnosti... co si bude povídat. Dokud si budou moci jednotlivci poroučet, kolik chtějí od daňových poplatníků brát, a daňoví poplatníci (blbečkové, kteří pracují, aby jim to mohli dopřát)
   jim to dají, dotud z nich budou kupky hnoje.To bychom museli udělat něco víc, než je pomlouvat na straně jedné,a na straně druhé je živit.

   Smazat
  2. Kupka hnoje, zůstane kupkou hnoje i kdyby své špinavé dílo konala zdarma, i takoví se najdou, nemaje mozek.

   Smazat
  3. 14:31
   Pana Gotta peníze nezkazily. Pro ty, kteří se zkazit nechají nepochopitelné.

   Smazat
  4. Karel Gott byl slušný člověk, což se o mnoha dalších umělcích nedá říci. Předešlý režim vybudoval základní infrastrukturu, což se o tom režimu nedá říci. Jen pro Jižní Čechy taková přehrada Římov má cenu zlata. Co bylo zlikvidovaných továren, hlavně aby nekonkurovaly Západu. A přesto měl starý režim chyby, omezená svoboda aj. Ona ta svoboda nyní též není, jen někde zkuste něco říci a letíte z práce ...

   Smazat
  5. 16:46 No, nějak mi uniká souvislost mezi skonem K.G. a jakousi jihočeskou přehradou.
   A co se týče tý svobody, tak nevím, kde děláte vy, ale já to mám jinak. Můžu si svobodně říkat co chci a kde chci. Dokud neporuším zákony, žádný postih mi nehrozí.

   Smazat
  6. Ne nemůžete 17.08. Jedině doma u počítače si můžete mlít co vás napadne, a jako příjemce důchodu ( ID ČID) si můžete mlít i třeba v samošce nebo v hospodě, když vám někdo nenaklepne budku. Ale lidi, co jsou závislí na práci? Ti musejí držet hubu a mlít přesně to, co chtějí manažeři, jinak nastoupí " jsem s vaší prací nespokojen" a letíte na dlažbu. A můžete být padesátník,a manažer pětadvacetiletej protekční cápek - to je zase dnešní svoboda, jo a taky jsou svobodní "pan domácí" - nějakej ten podnájem vás živí? Okrádání nájemníků? Tak to je druhá sorta lidí, kteří můžou žvatlat, že mají svobodu. No a potom prevíti s imunitou - ti dělají právě ty zákony, v jejichž mezích se smějí pohybovat ti vyznavači svobody. Zbytečné hovořit s lidmi, kteří už léta jedou po slepé koleji a nevědí, jak to chodí.

   Smazat
 22. Díky panu Gottovi, byl i obyčejný život veselejší a šťastnější. V srdci a ve vzpomínkách nám zůstane. Ať odpočívá v pokoji a je mu země lehká.

  OdpovědětSmazat
 23. Národního umělce soudruha Gota bych přirovnal k takovým velikánum socialistické kultury jako byli soudruzi Moučka,Buchvaldek,Štercl,Strýček Jedlička, Švorcová nebo dokonce soudružka Pelikánová. To byla pravá, neotřelá protagonistka soc. koltury.Její básně se dají přirovnat k textum soudruha Gota.
  Pro odloučené jednotky pohraničníku.
  Myslíš na chrabré krasnoarmějce
  celá ta léta myslíš na ně
  veselé jako kvítek
  patříte k sobě a k jedné straně
  ty pujdeš s nimi odhodlaně......
  Slzu jsem ukáp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:22 Zajímavé, prvok a filozofuje. Chápu, že takový T. Flus je jiný kalibr.

   Smazat
  2. 15:22
   Závist je sviňa, to ještě ukapeš hodně slz.

   Smazat
  3. ^15:22 Říkala jen pravdu (i když jsme se tomu tenkrát smáli - dnes už ne): Oni ti "krasnoarmějci" byli opravdu "chrabří". Kdyby nebyli, ani tebe by tady asi nebylo...

   Smazat
  4. 15:51 A zase jeden pomatenec. Byl by Amík který musel čekat v Plzni, než se rusák uráčil.Padlo by o stovky Čechu méně a nebylo by tady 40 roku bídy a ruského svrabu, to nekomentují 68 rok troubo.

   Smazat
  5. Amík hlavně čekal 2 roky za kanálem , až Rusové Němce porazí , teprve potom šel válčit ! A jestli jsi tu za Husáka trpěl , tak jsi neschopný ubožák ! Díky socializmu tu zatím máme jen pár muslimů , v Rakousku jich mají 800 tisíc !

   Smazat
  6. 16:15Amík byl rozjetej na více frontách. Rusák si osvobodil pouze to své, které dalších 40 let okupoval.Pokud by rus nedostával tu obrovskou podporu od USA, tak by rusák padl jak zhnilá hruška.Za Hnusáka trpěl každý kdo nesouhlasil s režimem, to jen rudí jako ty se měli dobře. Osle, ten tvuj socík tady není 30 let, tak jaký má vliv na muslimy kteří tady nejsou?. Nějak mimo soudruhu!

   Smazat
  7. Anonymní12. října 2019 15:22
   Ve svých znalostech máte mezery. Nepochopitelně jste vynechal Chramostovou. P.K.

   Smazat
  8. 17.07 Rusové by vyhráli i bez americké podpory , žádný rudý jsem nebyl a žil jsem v pohodě jako naprostá většina ostatních lidí ! Proč je muslimů v Rakousku 800 tisíc a u nás ne ? S režimem nesouhlasilo pár západních poskoků v čele s prolhaným Havlem ! Myslíte , že lidi stáli o nezaměstnané , bezdomovce , exekuce , dluhy , obstavené penze , vysokou kriminalitu , jídlo horší kvality , rozkradený stát ,kde Čechům už skoro nic nepatří ,zničené školství , zemědělství , český průmysl , atd ?

   Smazat
  9. 17:07

   Mýlíte se, zřejmě pod vlivem svého fanouškovství a nedostatku informací.
   Takto hovoří o spojencích uznávaný historik Norman Davies, specializující se na 2.sv.válku:
   ...sovětské válečné úsilí bylo tak ohromné, že budoucí nestranní historici nejspíš nebudou britskému a americkému vystoupení na evropské scéně přikládat větší význam než zdravé vedlejší roli. Proporce totiž nebyly „fifty-fifty“, jak mnozí naznačují, když hovoří o konečné porážce nacistů z Východu a Západu. Lidé se dříve či později musejí vyrovnat s faktem, že sovětská role byla obrovská a role Západu úctyhodná, ale umírněná.

   Dále:

   Kritická léta nezačala pro Sovětský svaz v roce 1943, kdy se otevřela stavidla
   dodávek podle smlouvy o půjčce a pronájmu, ale byla to léta 1941–42, kdy byla západní pomoc ještě okrajová. V této kritické chvíli Rudá armáda nečelila hlavnímu náporu německého letectva, nedocházely jí zbraně ani munice, které logicky byly domácí výroby, a navzdory všemu se udržela. Navíc mnohé z prvních dodávek půjčky a pronájmu nebyly použitelné. Britské tanky nebyly tím, co Rudá armáda potřebovala, a britské zimníky (podobně jako německé) proti ruské zimě nepomohly. Sověti dosáhli převahy samostatně už předtím, než se k nim dostala západní pomoc ve velkém množství.

   Smazat
  10. A jak souvisí průběh. 2. sv. války s pohřbem Karla Gotta?

   Smazat
  11. 17:31 No vydíte a těch " pár Západnich poskoku" včele s panem Havlem vypráskalo tu vaši " nádhernou " dobu bez exekucí, nezaměstnaných a já nevím co dalšího a naprostá většina dnešních lidí, včetně mě je spokojena s dnešní dobou a nikdy by nechtěla vrátit tu vaši totalitní, zadrátovanou, na vše čekající fronty nazpátek.A věřte, bez pomoci Západu by se dnes vRusku mluvilo NĚMECKY. Pokud jste byl komouš, tak jste možná žil v pohodě,mě, protože jsem nevstoupil do zločinecké KSČ, tak nikdy na Západ nepustili.Nevadí, vynahradil jsem si to díky panu Havlovi poslednich 25 let.

   Smazat
  12. 17:54
   Jen jedna věta.....ZMRD,KSINDL A UDAVAČ HAVEL ZVOLEN POUZE A JEN HLASY KOMUNISTŮ... ty kokote tupej,kup si u amiokupantů PAMĚŤ!!!!!!

   Smazat
  13. Anonymní 12. října 2019 17:54
   Jednak Pane zřejmě neumíte počítat, jednak o Vaše "vypráskání " bylo dokonale zrežírováno zrádci typu Gorbačov za nadšeného souhlasu jeho ženy a tajných i netajných služeb západních proameričanů debilů. Jeden z těch, koho dnes v Rusku nejvíce nenávidí lidé je právě Gorbačov. Pokud jste spokojen s "naší" dobou, tak Vám závidím a přeji Vám skvělé pocity až budete Vy nebo Vaši potomci pokorně s ohnutými zády vítat naše severozápadní sousedy. Vy máte jen jedinou vlastnost a to je závist každému cokoliv. Přeji Vám úspěšnou exekuci a bankrotové oddlužení. Jinak správně uvádí Anonymní 12. října 2019 17:38, že Sověti se z nejhoršího dostali SAMI. Ostatně celá pomoc Západu činila kolem ČTYŘ PROCENT celkových nákladů na válku. Ostatně ještě větší sranda byla pro některé vojáky, když viděli auta stejných amerických značek úplně nová na obou stranách fronty ...

   Anonymní 12. října 2019 17:45
   Samozřejmě že nijak. Tedy téměř. Toho si nevšímejte, to je debilita provokatérů za prachy a nebo, což je ještě mnohem horší jen z psychické poruchy. Je to snaha rozbít diskusi. Prostě musíte pochopit, že nelze připustit, aby se lidé mohli na něčem shodnout. Mohlo by se to stát třeba i to, že by se dohodli jak vy.ebat s mnoha dnešními "demokratickými" politiky.

   Smazat
 24. Smí se dneska vlastně vůbec říct nahlas, že pan Karel Gott mi je tak nějak fuk? Že mě nezajímá ani jeho muzika ani muzika jeho soukmenovců?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:36
   Koho nezajímá, a je mu fuk, a je normální, ten sem nepíše, protože články o něm ani nikde nečte. To dělají jenom ti, kteří se snaží rozdělovat společnost nenávistí.

   Smazat
  2. No rozdělování společnosti máme většího kadeta, co momentálně sedí na Hradě.

   Smazat
  3. 16:14
   Von je Poseplina-Šláfendrek na Hluboký?!
   Ten to zase zesere až dolů,do Vltavy,kretén nepříčetná!!!!☺

   Smazat
  4. 16:19
   1.) Nepochopil jsi význam slova Hrad s velkým H
   2.) Hluboká nad Vltavou je zámek, nikoli hrad

   Tož, kdo je tu kretén...???

   Smazat
  5. 16.14 Společnost rozděluje kavárna a západní poskoci !

   Smazat
  6. 15:36

   Proč by nesmělo. Ovšem také mě hned napadlo něco podobného, jako 15:47. Ale je to vaše věc.

   Smazat
  7. 17:11
   Ty VOHONE,protože prapůvodně byl i Poseplina-Šláfendrek hradní pán.....když chodil na HRAD ČESKÝCH KRÁLŮ s UDAVAČEM HAVLEM blejt do Jeleniho příkopu!!!!

   Smazat
  8. 17:56 Jenže nezapomínej že ten UDAVAČ byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 25. 15:36
  Pusť si havlomOUDra,bude klid!

  OdpovědětSmazat
 26. Proste se ukazalo,kdo je ten zavistivy a neprejici......I ten pohreb druhemu zavidi

  OdpovědětSmazat
 27. Moje babička řikala - podle sebe soudím tebe. Vždy když čtu některé, zdejší bojovné názory, tak je mi těch autorů líto. Divím se, že se najde někdo, kdo chce diskutovat s těmito ubožáky.

  OdpovědětSmazat
 28. Strčte si ty sáhodlouhé příspěvky někam.Piště třeba knihy ale neserte se do diskuzí.Pokud se chcete literárně ukájet,zkuste noviny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prima, já Vám poradím ještě líp. Vypněte počítač a jděte ven. Vy ... jeden.

   Smazat
 29. Kdyby všichni zdejší diskutující vyznávali, a uplatňovali stejné hodnoty, jako Karel Gott, nebyla by v komentářích na NR nenávist.

  OdpovědětSmazat
 30. Sice to sem nepatří ale řada příspěvků také ne..Jen si přiznejte,že Amerika šla do války až po napadení Perlové zátoky.Do té doby čile obc hodovala s Hitlerem.Pak bojovala hlavně s Japonskem.Angláni si zase hájili svoje Africké kolonie.Kdyby něměl západ obavy,že rozjetý Stalin se zastaví až u Lamanšského průlivu,kdo ví,zda by vůbec mějakou západní frontu otevřeli.Nezapoměňte,že nás v roce 28 a 39 obětovali aniž by uronili slzu.Takový spojenec je žádný spojenec,stal se z něj nepřítel č.1.

  OdpovědětSmazat
 31. oprava: do té doby Amerika čile obchodovala s Hitlerem.... v roce 38 a 39 obětovali......

  OdpovědětSmazat
 32. Němci nám vyvraždili 300.OOO našich spoluobčanů a dnes jsme jejich spojencem......divné spojenectví s tak tradičním staletým nepřítelem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediný, kdo nás spojoval byl Gott.

   Těch, co se spojili s naším "drahocenným" sousedem, těch zrádců si nevšímejte, nemají je rádi ani tam! Zrádců si nikdo neváží, těm jen platí a pak je zlikvidují jako první.

   Smazat
  2. Naprostá pravda! Bělobrádci a Schwarzenbergobvé jsou tam bráni mezi Sudeťáky jako český odpad.

   Smazat
  3. 17:59 Vole bojuj!

   Smazat
  4. 18:38
   Vždyť on bojuje. Právě s takovými užitečnými idioty, jako jste Vy, aby se jim rozsvítilo v bedně.

   Smazat
 33. "Proletari vsech zemi, vylizte si prdel!"

  Karel Gott, listopad 1989, balkon Melantrichu

  Po tomto projevu se mistr objal s Karlem Krylem a zacala sametova revoluce.

  OdpovědětSmazat
 34. Nemusel jsem Gotta milovat, ale kopat do něj po jeho smrti může skutečně jenom lidská troska. I blbovi dnes musí být jasné kdo je kdo. Možná, že nám tím Karel po své smrti udělal větší službu, než za svého života. A toho by si měli lidé všímat především.

  OdpovědětSmazat
 35. Pristi tyden ruda particka obvini Kalouska ze smrti Gotta ...

  OdpovědětSmazat
 36. Debil Bělobrádek nám musel vysvětlit, že nám vláda tají, že Gotta utloukli asi migranti...
  Bože můj co jsem komu udělal, to je výrok bývalého místopředsedy vlády České republiky. To je úroveň

  OdpovědětSmazat
 37. Tak já nevím. Teď jsem slušet, že Božský Kája zemřel na syfilis a to stejně jako Lenin, Kléma a dost možná i Hitler. Nojo novičok to nebyl ale zvrhlé choutky asi ano

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:13
   Tohle je taky veřejný tajemství tvojí Dumkopf familie- A52 a F73!!!☺

   Smazat
  2. 5:43 Hmm, ale Google ukazuje že A52 je tento ZDE! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   a F73 zase tenhle TU - https://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/03/29138285_10213606744234443_591888602_n.jpg

   Smazat
 38. Oprava : Slyšel

  OdpovědětSmazat
 39. Je jen zásluha samotného mistra Karla Gotta, jeho píle, daru přírody, že jeho sláva přesahuje do celého světa. Jsem stejně starý jako on, žiji s ním celý život a nikdy mne nezklamal, nejen svým zpěvem a ani veřejným vystupováním. To Matuška, to byl přímo pokleslý charakter. Odjel do USA zbohatnout, ale léčit se jezdil do bývalé vlasti, tedy do

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako Walda? Šmarjá - takovejch bylo! Všichni ti umělci a hvězdy - hafo celebrit a dalších šmejdů - a potom to všechno lezlo zpátky. Hlavně pomlouvat socík - to jim šlo nejlépe ze všeho.

   Smazat
  2. 19:48

   Já bych nikomu touhu zkusit to venku nevyčítal. Ani bych se nevysmíval když tam, stejně jako většina jiných, neudělají do světa díru. Tak to zkusili, magnáti se z nich nestali, no a co. Je tedy trochu hloupé předstírat nějaký úspěch když nebyl, ale to je každého věc, jak se se svým poznáním vyrovná. Jeden můj známý byl po převratu takový ten pošahaný amerikanofil, na chatě měl americkou vlajku a byl připraven se za Ameriku kdykoli zhádat. Prostě jednoduchý člověk bez kritického myšlení. Letos se mu splnil sen a prožil půl roku v USA. Už není amerikanofil a střízlivě hodnotí, že doma je lépe.

   Smazat
 40. Tady opět vítězí v našem ringu mozkový výkvět, mám podezření, že je jen jeden (19:00....). Je pilný, jako kažďý blbec, dělá to rád a zadarmo. Za ty jeho pitominy, ho nikdo platit nebude. Do hospody nemůže, protože ani na pivo nemá, kámoše už nebaví ho poslouchat, ženský taky neukecá, tak mu logicky zbývá selfpsychorozprava zde. Možná umí už hovořit sám se sebou. Tak mu neodporujte, nediskutujte s ním und leben lasen.

  OdpovědětSmazat
 41. Rozmýšľam, kto teraz bude český slávik. Asi ešte zopár rokov stále Gott, tak nejako zo zotrvačnosti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šoty12. října 2019 21:26
   Nejspíš ho zruší, aby nevyhrál Ortel. P.K.

   Smazat
 42. Nemám obavu o Slavíka, je to fungující projekt, spíš mám obavu o jeho náplň. Smutné je zavírat jednu kapitolu v režii Karla, která nepropagovala násilí ale právě naopak proti němu oslavovala prostý lidský cit. Nechci být prorokem, ale mám podezření, že začíná vítězit brutalita. Zdědili jsme krásné písničky a taky odkaz, bránit lidskou slušnost.

  OdpovědětSmazat
 43. Pane Pondělníčku, já si myslím, že stejně jako já tak většina obyvatel této kotliny neběhá pro podpisy kokokoliv. To ale vůbec nemění nic na faktu, že některých lidí si vážíme a některé pokládáme za za hlápáky. Mohu zodpovědně prohlásit, že pana Gotta jsem si váži i když to nebyl zrovna můj čálek čaje.
  Mám rád hudbu takových těch kteří vystupovali např. na Plzeňském výstavišti v přehlídce české trempské hudby. Přirození, bezprostřední a skvělí. Dokázali dát radost nejen za peníze ale i u táboráků. Bohužel Ti si nějak na slávu nemohou v mediích sáhnout.


  OdpovědětSmazat
 44. Co je to za HNUSNÝ havlistický článek, zde, na sajtách naší milované Nové Republiky?!

  Co se to tady děje, pro Leninovy rány?!?!
  Na jedné straně dál vycházejí 100% Leninsko-putinsky pravdivé texty o hrůzách kapitalismu a demokracie, o GRANDIOSNÍCH úspěších putinismu, siťinpchingismu a babišismu – a na straně druhé zde vyjde TAK ODPORNÝ text o „emigraci“ s.s. Gotta!!!

  Vloudil se snad do redakce NR, doposud spolehlivého informačního kanálu ÚV KSČ a Velvyslanectví Ruské federace, nějaký Pražák? Nebo dokonce placený agent CIA a Mossadu?!
  Nevíme, ale zjistíme to v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace.

  Nyní si uveďme na pravou levicovou míru pravicový žvást o údajné „emigraci“ s.s. Gotta:
  Náš drahý soudruh a soukmenovec zasloužilý umělec Karel Gott samozřejmě nikdy neemigroval, ačkoli k tomuto HNUSNÉMU zrádnému činu měl milion příležitostí.

  S.s. Gott neemigroval, neboť VŽDY JÁSAVĚ PŘITAKÁVAL socialismu a míru.
  Připomeňme si jeho zásluhy na drcení zbytečků kontrarevoluce v 70. letech, kdy jeho písně opěvovaly naši radostnou (i když tehdy nelehkou) přítomnost, kdy nás jeho tvorba povznášela k výšinám komunismu.
  Ano, s.s. Gott byl doslova tváří mladých populárních umělců, kteří JEDNOMYSLNĚ odsoudili Chátru 77, včetně jejích nestoudných pachatelů V. Havla a spol.

  Prostě: Z naší západoasijské vlasti do Euroameriky emigrovaly, v nejkrásnějším údobí našeho národa (1947-1989) STATISÍCE Pražáků, kavárníků a lepšolidí, včetně různých zpěváků.
  Ovšem náš drahý soudruh a soukmenovec zasl. um. Karel Gott zůstal zde v Západní Asii, v ČSSR a SSSR, a na prohnilý, běženci a násilím přesycený Západ pouze jezdil propagovat mír a socialismus.
  Tečka.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již POTŘETÍ, neboť ten původní (z 12. října 11:39) i jeho další uveřejnění zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
  2. POZOR - Watch - Halt! Dnes tolik reagovat nebudu ale nedovolím si opravit, že Gott byl Národní umělec, to víme i my lepšolidi. Americká internacionální pomoc nás zachrání před ruskou agresí. Volte TOP,STAN,ODS a našeho Vaška, který je vjěčný. A´t nás americká armáda obsadí co nejdříve, než to udělá RUS! M. Pakosta

   Smazat
  3. Jo a Náš Vašek taky neemigroval a snášel útrapy komunistického žaláře!!! Stateční to hoši! M.P.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.