Reklama

čtvrtek 3. října 2019

Karel Gott se zasloužil o stát…

Jiří Vyvadil
3.10.2019 VašeVěc
Jakýsi Jan Zahradil teď napsal, že Karel Gott byl Gustávem Husákem českého popu… Možná, že vím, kdo je Jan Zahradil, protože mám úchylku ve sledování politiky, ale to jsem zřejmě výjimkou. Patrně kdysi dělal do muziky. Nuže Karla Gotta jako Sinatru východní Evropy označují dnes všechna média, ale nikdo nehovoří o Janu Zahradilovi.
Karel Gott byl gigant. Překročil hranice Československa, tuším že v roce 1968 vyhrál německou hitparádu i před tehdy absolutně coolovou skupinou Bee Gees. Byl to fenomén Česka, Slovenska, Ruska, Německa či Rakouska.

Žil v době, jaká tady byla. Podepsal Antichartu stejně jako dnešní fanatický havlista a antizemanovec a antibabišovec Zdeněk Svěrák, ale na rozdíl od něho nebyl v KSČ. Tehdy jako mladý kluk jsem přirozeně byl zásadový, ale dnes mě mnohem více doslova dráždí nenávistné a nechutné výlevy Chvilkařů a senátní a opoziční špíny… Něco tak nevkusného se nedá vydržet. Dnes uprostřed té hrůzy plynoucí z České televize či portálů typu Forum 24 či Manipulátoři atd… konstatuji, že cokoliv kdo učinil před rokem 1989 musí být odpuštěno. Bylo to mírné a konejšivé…

Každou dobu cosi charakterizuje…

Za éry Karla Gotta se vystřídalo mnoho, dnes již zemřelých prezidentů… Kdo je dnes zná?

Antonín Novotný, Ludvík Svoboda, Gustáv Husák, Václav Havel…

Možná některého z nich ano, ale z mého úhlu pohledu Karel Gott představuje syntézu našeho života od 60. let minulého století do tohoto úterý … Všeho toho, co v dobrém i zlém k nám patří…

A navíc dokonalý hlas a často zajímavé myšlení.

Jeho jedno z posledních provolání, když Hrušínský mladší nedovolil přístup prezidenta republiky a premiéra do jeho divadla bylo: Ať žije pan prezident…

Uprostřed zjevné smrtelné nemoci, která už mu odpočítávala dny a minuty měl sílu postavit se té smečce tzv. kulturní elity. Dnes se ukazovalo, kdo a jakou má odvahu.

Karel Gott se zasloužil o stát.


112 komentářů :

 1. Pravdivé, věcné, slušné, vynikající !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A chtěl bych přejmenovat letiště v Ruzyni na Letiště Karla Gotta. Václav Havel pro republiku neudělal nic, kromě řečí o svobodě a demokracii a páru "přiblblých her". To zažívám každý den, že to nic není.

   Smazat
  2. 16.17 - jsem pro

   Smazat
  3. Karel Gott byl Čech, Čechoslovák kterého znal celý svět. Pražská kavárna chce pojmenovat ulici nebo most (-:
   Pan Gott si zaslouží minimálně mezinárodní letiště.
   Marcel

   Smazat
  4. 16:17
   Jak neudělal nic? Vždyť on byl likvidátorem republiky! Likvidátorem ekonomiky, likvidátorem kultury, likvidátorem českého národa!

   Smazat
  5. Pojmenování pražského ruzyňského letiště po Václavovi Havlovi je největší ostudou pro obyvatele ČR a pro celou Českou republiku. Je dobré si uvědomit, co dokázal Karel Gott a co dokázal Václav Havel. Jsem za, aby se pražské ruzyňské letiště přejmenoval na letiště Karla Gotta.

   Smazat
  6. To že jméno VH v názvu letiště je druhým jménem v historii tohoto letište po jistém AH původem z Rakouska je výmluvným faktem sám osobě. Mistr do této společnosti nepatří! S jeho obrovským přehledem o historii a chodu světa by se mu to asi moc nelíbilo. Odpočívej v pokoji Mistře a dík za písně, které mne provázelo životem. ST

   Smazat
  7. No jo letiště pro mě Ruzyně a tím to zvadlo. Pokud by ho přejmenovali po panu Gottovi tak to bych bral.

   Smazat
  8. Kavárna šílí: Grygar z Trikolóry chce Letiště Václava Havla přejmenovat na letiště Karla Gotta:

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019100310768735-kavarna-sili-grygar-z-trikolory-chce-letiste-vaclava-havla-prejmenovat-na-letiste-karla-gotta/

   Smazat
  9. Se státním pohřbem Gotta to vypadá bledě. Zdá se, že Babiš couvl a Mistra nejspíše pohřbí jen se státními poctami:

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019100310768714-se-statnim-pohrbem-gotta-to-vypada-blede-zda-se-ze-babis-couvl-a-mistra-nejspise-pohrbi-jen-se/

   Smazat
  10. Karel Gott udelal taky hodne svoji pracovitosti /tech veci je hodne a kazdej se ponizuje a spini pomlouvanim /a mimo jine i pomahal nam vsem hospodarsky /a tem ,kteri se meli lip jeho zasluhou jako deti/, kdy vydelaval napr. pro republiku vice valut ,nez cela Skodovka !!
   Mohl zit jako kral v Nemecku zasypavanej zlatem ,slibovali germani a nejen ti, hory doly..

   Smazat
  11. Přesně tak, mohl si žít královsky v Německu, Rakousku i v USA. V USA by z něj udělali uměleckou protikomunistickou modlu, báječně zaplacenou. A on zůstal s námi a zpíval pro nás. Zaslouží si státní pohřeb jako nikdo jiný. A letiště jeho jména by nám ostudu ve světě nedělalo.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený 15,55 tou urážkou jen ukazujete kdo jste. K vašemu "diskuznímu" příspěvku: Asi jste špatně četl, nic takového co píšete tam není. To Vy mu hrubě a neurvale vkládáte do úst to co nenapsal.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Anonymní3. října 2019 15:55
   Zde máte názory KG:
   https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/Gott2001-NonCensored.pdf
   Sám posuďte, zda byl liberální sluníčkář, nebo demokrat. P.K.

   Smazat
  4. Co pohledáváš sprostý darebáku 15:55 a 16:20 mezi slušnými lidmi!? Koukej mazat ke svým hnojometům! Nikdo z normálních lidí tady na tvoje primitivně hloupé pomluvy není zvědavý.

   Smazat
  5. 16:48
   Asi jsi si toho stále nevšiml, ale doba, kdy jsi měl, soudruhu, moc někoho odněkud vyhánět, dávno skončila.

   Smazat
  6. Naštvanost lidí na pražskou kavárnu strmě roste. Blíží se obdoba husitských bouří? Pokud ano, tak tentokrát nebudou hořet kostely, ale pražská divadla a kavárny.

   Smazat
  7. Zlomyslní darebáci jsou za každého režimu, v každé době izolováni od normální, slušné společnosti. Tak si na to zvykni darebáku 17:02, opravdu mezi slušnou společnost ty nepatříš.

   Smazat
  8. A ještě ten liberální (=korporátně fašistický) hnojomet chce lhát o Krylovi a blábolit, že si ho někdo přivlastňuje, asi NR nebo kdo.

   Smazat
  9. Prosím, 15:55 -17:02 neblbněte, jděte se hádat do nejbližší hospody. Tady se to nehodí.

   Smazat
  10. Ale ty chytráku z 15.55. Doba někoho odněkud vyhánět vůbec neskončila, naopak nabrala na obrátkách. Z evropské mešity tě vyhodí muslim,z FB tě vyhodí stejně tak,když si tě předtím pořádně prokádrují....prostě tě smažou, vyzmizíkují a staneš se právem, tou nulou, kterou opravdu jsi. Nula, Zero, Nic.

   Smazat
  11. Už tím že tady po 68 i 89 zůstal jasně říkal lidem kde má smysl žít a pracovat. Všichni co utíkaly na západ jasně napomáhaly tomu co se tady po 89 roce usídlilo. Pro zvrhlé parazitické rody které tady působí od nepaměti je to úspěch. Pro moudrého člověka je to porážka pokroku. Vždyť on VH také blábolil o tom že si přeje jenom samé zlepšeni. Přečtěte si jeho geniální proslov a bude se vám chtít blít. Jo sliby se slibují a blázni se radují.

   Smazat
 3. Mimochodem, Gustáv Husák si odseděl v komunistickým kriminále dvakrát tolik co Havel a jen o vlásek unikl smrti oběšením!
  To nikdy nikde nezazní!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S Husákem se nemazali jako s Vašíkem, kde mu bachaři chodili pro cigára.

   Husák vzpomíná:
   „Byl mrazivý únor. Byla taková zima, že stráže před celami měly kožešinové boty, kabáty a čepice a ještě jim bylo zima. Já jsem byl jen v lehkém oblečení.“

   „Tři referenti se střídali ve dne v noci, v urážení, v ponižování, v bití, ve vyhrožování a v celém promyšleném systému mučení. Poprvé v životě jsem viděl, jak vzorce na koberci ožily a fantasticky se pohybovaly. Po zdi lezly červené myšky. Jazykem jsem nedokázal ani pohnout, sotva jsem vykoktal nějaké slovo. Přestal mi fungovat rozum, ztrácel jsem vůli.“

   Jde výlučně o politické a fyzické odkráglování člověka. Jak mi to tisíckrát opakovali: ,Odtud pro vás vede jediná cesta k soudu a do vězení. Anebo, nebudete-li rozumný - na šibenici! Když se nepřiznáš šibenice, když se přiznáš, vězení. Ale život si zachráníš.“

   Nutno podotknout, že se celá skupina komunistických funkcionářů tenkrát pravděpodobně stala obětí dezinformační hry západních zpravodajských služeb.

   Smazat
  2. Gustáv Husák byl lídr Slovenského Národního Povstání.
   SNP. Ve škole ti to kavarník-učitel neřekl.

   Smazat
 4. Karel Gott je český národní hrdina, oproti té chlastem rozežrané nule, kterou nám sem po převratu dosadila CIA.

  OdpovědětSmazat
 5. Ještě bych chtěl k článku doplnit, že KG byl často přirovnáván ke slavnému Franku Sinatrovi. Ale tento americký zpěvák, se umísťoval na předních příčkách hitparád, asi tři roky. Takže KG je fenomén, který nesnese srovnání. Nejblíže mu jsou asi Rolling Stones. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zase výkřik maloměšťáka z českého rybníčka, který si myslí, že kolem jeho hroudy se točí Vesmír.
   Sinatru zná bez přehánění celý svět a to už je 20 let po smrti. Podobně jako celý svět zná Beatles, Elvise, Jacksona, Madonnu, Eltona Johna.
   Gotta znají Češi, Slováci, Němci, Rakušani, Poláci, tj cca 150 milionu lidí. Tím to končí.

   Smazat
  2. Anonymní3. října 2019 16:56
   To co uvádíte, nesvědčí o umělecké nadřazenosti uvedených umělců, Karlu Gottovi, neboť oni můžou děkovat za své masivní úspěchy přináležitostí k mnohasetmilionové anglosaské kultuře (USA, GB, AUS). Kdežto KG pocházel z 15-ti milionového Československa.
   KG byl fenomenální Čech. Jeho úspěchy ve střední Evropě, nijak nezaostávají za úspěchy oněch umělců, v jejich anglosaském světě. Jeho dlouhodobě špičková úroveň v jeho oboru (hudbě hlavního proudu), je těžko srovnatelná. P.K.
   P.S. V českém rybníčku, může být čistější voda a kvalitnější chov, než v západní velkolouži.

   Smazat
  3. 16:56
   Zapomněl jsi na Rusko,havlozblblo!!!!!

   Smazat
  4. Nenapravitelný nadglobální pohled od 16:55. Vás pane zná kolik lidí ? Kdyby to bylo těch 150 milionů, tak určitě zákopnete o své EGO. Za tu větu o vykřiku maloměšťáka by se slušný člověk styděl.

   Smazat
  5. Som slovák ale som na tohoto velkého Čecha hrdý a som vďačný osudu že som mohol žiť práve v jeho dobe a práve za železnou oponou v štáte v ktorom žil a tvoril.

   Gott bol pre nás darom od Boha
   tak ako nádhera prírody..
   tak ako jarný spev vtákov
   tak ako modrá obloha nad našimi hlavami..
   pre mňa celkom určite bol jeho hlas osobnosť a umenie takým darom
   Mali by sme sa snažiť byť takýmto darmi navzájom jeden pre druhého.
   Od Gotta sa máme čo učiť.
   On nebol zapadnutou hviezdou on žiaril na oblohe stále celé desaťročia
   ako stálica hudobného neba
   do poslednej chvíle....
   do posledného dychu...
   Pre nás bol niečim čo obohacovalo náš svet
   už od nášho ranného detstva
   Preto reagujeme tak citlivo na každú jeho neadekvátnu dehonostáciu.
   Žil som v nádhernej dobe v ktorej nám spievali Karel Gott, Walda Matuška, Iveta Simonová a Milan Chladil, václav Neckář a Helena Vondráčková, Jiří Korn, Marta Kubišová, Dušan Grúň a ďalší skvelí umelci totalitnej doby, ktorá vôbec nevyzera tak totalitne a hnusne ako sa ju snažia za každú cenu vykreslovať.
   Práve dnes sme zaviazli v oveľa horšej žumpe a v problémoch o ktorých sa nám za komanča ani nesnívalo...
   Tu je spomienka na nezabudnuteľné Silvestre a Vianoce v hlbokej totalite
   https://www.youtube.com/watch?v=Sqm4zx5VQDA

   Smazat
  6. Otázka: Kdo to byli Kennedy,Johnson, Nixon,Ford, Carter, Reagan, Bushové, Clinton, Obama, Trump ?

   Odpověď: Bezvýznamní politici v éře Karla Gotta!

   Smazat
  7. 6.00 BRAVO, Ale kdyby nebyly továrny na konzervy (hlasové nahrávky i videa), nebyl by kolem úmrtí Mistra takový humbuk. Ale showbusines je moderní Basův Cirkus Humberto - kdy svatby i funusy v cirkuse jsou předkládány veřejnosti - jako obchodní reklama.

   Král je mrtev, ale jeho hlasové konzervy jsou dále na trhu. Račte, vážení klienti, NAKUPOVAT dál - budou i za sto let. Umělec je smrtelný, busines je živý. Jenom reklama nesmí zaspat...

   Státní smutek byl za Havla, proč ne i o SABBATU za Gotta.
   Jana WERICHA si připomínám pro jeho moudrost i bez státního smutku; Někdo bude smutnit, jinému to je a bude šum a fuk. Děj se vůle Boží.

   Smazat
  8. Sinatra byl jen posluha mafie a politiku a delal vse aby se jim zavdecil..Bezcharakterni, bezpaterny a ubozak udrzovany v popularite pro zisky fake medii...

   Smazat
 6. už doktor husak moc dobře věděl kdo je dobry komunista a kdo přiživnik na komunismu dupček smrkovsky a spol byli totalně mimo misu a proto museli z vedoucich mist a byli vyloučeni jako nepohodlni mezi nimi byl i havel a dalši sluničkaři co koktali pate přes devate dnes jsou tito v ustavnim soudu policii armadě a na nejvyššich statnich postech a chrani veškrnuv udajny odkaz listopadoveho převratu tak nevim co by semělo karlu gottovi vyčitat když držel za sociku ekonomiku na valutach stejně vysoko jako některa větši soc fabrika

  OdpovědětSmazat
 7. Hawloidi se ukazují v pravém světle!!!
  ZMRDY HAWLOIDNI UTRATIT NA STÁTNÍ NÁKLADY!!!
  BUDE SE LÉPE DÝCHAT...

  OdpovědětSmazat
 8. Je samozřejmě naprosto nesporné, že Karel Gott patří k velikánům české kultury. Mnohé osobnosti se vyjádřily i k jeho vynikajícím osobním kvalitám. Mě však doslova šokovalo, že se bezprostředně po jeho úmrtí našlo nemálo odpudivých zmetků, kteří neváhali veřejně jeho odkaz znevažovat a nerespektovat tak ani ty nejzákladnější zásady lidské slušnosti. Musíme si je všechny zapamatovat pro případ, že by se snad někdy ucházeli o uznání společnosti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si zase pamatuju, jaké odporné zvratky se objevily v diskusích na "alternativních" stránkách jako Zvědavec po Havlově úmrtí. A trvají dodnes.

   Smazat
  2. 17;00
   Ten udavačskej KSINDL HAVEL SI NEZASLOUŽIL BÝT POHŘBEN V ČESKÉ PŮDĚ!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. 17:00 Jsou to "zvratky" a nebo jen pravda, která boří uměle vytvořený mýtus svatého VH? Celý "Havel" byl jen výrobkem, produktem propagandy. Kolik lidí o něm něco vědělo, než koncem roku 89 byla přes noc republika polepena plakáty "Havel na hrad"? Odkud se ty plakáty vzaly a kdo jejich tisk a vylepení zaplatil? Od té doby jsem jaksi přestal věřit ve "spontálnost" převratu a upřímnost slov VH. A bohužel, další vývoj mé pochybnosti jenom potvrdil.
   Naproti tomu, Karel Gott se dostal do podvědomí miliónů díky svému talentu, píli, slušnosti a úcty k sobě samému. Právě proto nepodlehl "zblbnutí ze slávy", jak se to stalo a stává mnoha celebritám i politikům. Byl tím postižen i váš VH, což mu vyčítali i mnozí jeho bývalí "kameraden".

   Smazat
  4. Taky si myslím, že zatahování politiků Husáka a Havla do vzpomínek na Karla Gotta je mimo mísu. Pánům, kteří se nedovedou od těchto historických fosilií odpoutat, poradím návštěvu Institutu paměti národa, nebo zpověď v kostele (dle vlastní volby). Současně si myslím, že vulgarismy by se též Karlu Gottovi zrovna nelíbily a tak prosím z úcty k němu, běžte do nejbližší hospůdky a když musíte, tak si tam ulevte. Děkuji za pochopení.

   Smazat
 9. Drahí ˇČesi! Karel Gott ...byl v hudbě tím, čím byl Michelangelo v sochařství, Bruno ve filosofii nebo Rafael v malířství. Absolútní unikát a vrcholní jev, jenž neměl ani v anglosaském světě obdoby. Abba, Madonna nebo Beatles byly pouhými řemeslníky, kým on byl géniem harmonie hudby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gott byl, i když dobrý, tak pouhý interpret. Zpíval co mu napsali jiní. Melete úplné blbosti.

   Smazat
  2. 16:58.
   Karel Gott byl známý, a prospěšný svým uměním dlouhá léta širokému spektru lidí celého světa, rozdával lidem radost. Po vás neštěkne ani pes, snižováním významné osobnosti na tom nic nezměníte.

   Smazat
  3. Karel Gott měl zlatý hlas.
   Ty interprete.To byl MAESTRO !
   Krom toho zprával celý život. ABBA a spol zpíváli několik let a šlus. Potom se pouštěli nahrávky. Karel se rozdávál až do konce a hlavně naživo.

   Smazat
  4. 17:09
   Já interpretační umění a charisma KG nijak nezpochybňuji. Jen uvádím na pravou míru fakt, že nebyl tvůrčím umělcem a už vůbec ne filosofem. Dávání ho KG na roveň Brunovi či Michelangelovi je tudíž zcela zcestné.
   Běžte si útočit na někoho jiného, agresivní blbečku.

   Smazat
  5. 16.58 Ten pouhý interpret zpíval operní a operetní árie, šansony, kántry, rokenrol, kantylény, balady a to v pěti jazycích. Nikomu nevadilo, že je pouhý(!) interpret. No Hutka si píše písně sám a u nás na něm bylo v sále pro sto lidí, padesát! Pavaroty, Careras a spol. byli taky jen interpreti. Nevěděl jsem, že to snižuje uměleckou hodnotu jmenovaných. Už jsme se někde setkali, že?

   Smazat
  6. 17:14
   Není agresivitou vám vytknout, že snižujete význam člověka, který vás o sáhy převyšuje. Svými hloupými útoky jen svou ubohost potvrzujete. Prostě se smiřte s tím, že bezvýznamný zůstanete.

   Smazat
  7. 17:29
   A když cintal UDAVAČ HAVEL amiokupantský notičky,tak to byl filozof světového významu????!!!!
   To nemyslíte vážně!!!!!!

   Smazat
  8. 17:14, o čem to tady melete? Nikdo přece netvrdí, že Karel Gott je Leonardem da Vinci. Tady se píše o tom, že ho většina národa, vlastně dvou národů uznávala jako vynikajícího umělce a dobrého člověka. Člověka, který rozdával radost a spojoval lidi.

   Zase chcete být hodně originální.

   Smazat
  9. Karel Gott si některé písně složil sám, navíc maloval. Takže nebyl "jen" interpretem.

   Smazat
 10. ZLATÁ SLEPICE DOSNÁŠELA ZLATÁ VEJCE.
  Teď se teprve roztočí kolo flusanců z každé strany. Příživníci a matadoři politických bodů.

  OdpovědětSmazat
 11. Jsem zvědavý, jak se galérka převede. Bělobrádek to už ukázal, že je "politická nula". Kdo bude následovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:30
   Bělobrádek to má spočítaný....RS je neskutečný svinstvo a ten.kripl si to ZASLOUŽÍ!!!!!!!

   Smazat
 12. Pan Gott je, a dlouhou dobu ještě bude, symbolem toho státu, umělcem vpravdě národním. Plivance nějakých pidimužiků na tom nemohou nic změnit. Chápu, že někteří nemohou rozdýchat, že zůstal svůj i po listopadu 89, neblbnul na náměstích, neagitoval a do nikoho se nikdy nenavážel. Kolik takových mezi "umělci" je.

  OdpovědětSmazat
 13. Nektera hovada zde se ovsem z princiou hadaji a predvadeji sve 'moudrosti" Zalezte zase do sveho chliva a nechte na pokoji KARLA GOTTA

  Karel byl hodny clovek on nebyl rvac ale v systemu ve kterem zpival nejmene 3 generacim to hral dobre .Na nej budou vzpominat statisice lidi a na vas VOLY nestekne ani stara krava co mliko dava

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano hodný člověk, slušný. K tomu velký profesionál a talent, pracovitý, který překvapoval skromností a pokorou. My všichni to víme a nezapomeneme. Karel je snad jediný veřejně známý člověk v ČR, kdy mnozí lidé při zprávě o jeho skonu plakali. A nejen v Česku. Tohle je vizitka člověka, jeho díla a osobnosti.

   Smazat
 14. Úmrtí takového pacienta jako je K.Got jen potvrzuje,že lékaři musí postupovat dle daných pokynů- až se nedalo nic dělat a i VIP pacient zemřel podle farmaceutických pravidel.

  ALE rakovina jde vyléčit během několika dnů podle stovek jednoduchých a levných způsobů! Rakovina není nemoc. Toto je systémová anomálie. Kterýkoli onkolog říká o mnoha přírodních přípravcích, které se ukázaly jako účinné a které nemají žádné vedlejší účinky. Onkologové však nemohou tyto přírodní přípravky užívat. To je celá tragédie. Mnoho lidí umírá marně. Příčinou jejich úmrtí nejen v Americe jsou onkologové. Leonard Caldwell zdůrazňuje, že tradiční chirurgický zákrok, ozařování a chemoterapie pouze zhoršují situaci pacientů s rakovinou . Pacient s rakovinou má vždy naději. Bez ohledu na stupeň rakoviny. Protože jediný člověk, který vás může zachránit před rakovinou, jste vy sami. Onkologové vytáhnou od každého amerického pacienta s rakovinou z 300 tisíc na 1, 4 miliony dolarů za období tradičního vyšetření a léčby skalpelem, zářením a jedy. Léčba Dr. Leonarda Caldwella nestojí víc než 3-5 tisíc dolarů. Tradiční onkologie v USA je úspěšná ve 2% pokusů o léčbu pacientů s rakovinou. Dr. Leonard Caldwell vyléčí rakovinu v 92% případů.
  Onkologie je prosperující firma. Monstrózní podvod onkologů. Kdo 100 let skrývá jiné léčby rakoviny.
  https://www.youtube.com/watch?v=sfhFt6DQjuA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:27 - Jsi nedovzdělaný blbec, bludař!

   Smazat
 15. Dobrý článek. Od p. Vyvadila jsem to nečekal.

  OdpovědětSmazat
 16. Karel Gott byl NĚKDO, přitom si na nic nehrál a působil přirozeně. Nuly které se o něj otírají jsou ničím, ale zoufale rády by byly někým. Tak už to na tom světě chodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Například Hutka. Nepustili Jarka Nohavicu na nějaký koncert k výročí "revoluce", kde bude Hutka zlatým hřebem večera. To bude určitě mimořádná sešlost: Hutka, Minář, Geislerová... Nohavica si určitě trhá vlasy. Tito současní umělci by dozajista nepustili ani Karla Gotta. To jen blbý národ jako naschvál miluje právě tyto dva.

   Smazat
  2. Kdo je Hutka chartista ?

   Smazat
  3. 19:25

   To je jeden bývalý nizozemský bezdomovec s kořeny v Československu. Zbytečné se jím zaobírat.

   Smazat
 17. Ano mozna Karel nebyl bojovnik ale ty co si o nej otiraji tlamu jsou odpad
  Ze jim nevadi Kalousek prestavitel narodni fronty a kolaborant s bolsanama to je zarazejici...
  Co Sverak...???
  Drzite huby co...???
  Taky podepsal antichartu a je jich spousta...
  Trochu ucty si Karel zaslouzi...

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 19. Pohřeb by neměl být pouze státní, ale hlavně národní !

  OdpovědětSmazat
 20. Děkuji Karlovi,děkuji za všechno. Doufám,že svou slušností, nakazil i nás a k nesouhlasu s kavárnou nebudeme používat vulgarismy. Děkuji i za to,že právě teď se projevuje mlčící většina,která si Karla Gotta nenechá vzít. Knížata, Halíci, Kroupové a Kocábové nebudou rozhodovat o jeho pohřbu. Právo má jedině jeho rodina a potom my. Doba je zlá, ale umožnila odhalit "Who is who", taky nás naučila "třídit směsný odpad". Doufám, že neuděláme Karlovi ostudu budeme slušní a nenecháme se vyprovokovat. Tuším, že naši pravdiví láskaři nějakou kulišárnu připraví. Bylo by fajn, kdyby bez ohledu na počasí se přišli s naším Karlem rozloučit všichni slušní lidé dobré vůle. Náhodou mi to připomíná, že u nás o Vánocích vždy s Karlem Gottem zpíváme spolu koledy, děti už jsou dospělé a letos si s ním zazpíváme zas.
  Omlouvám se, ale patří k nám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pročpak v souvislosti s úmrtím KG sem pletete nějakou kavárnu, pravdoláskaře apod.? Proč úmrtí KG zneužíváte jako záminku k projevům nenávisti k tomu nebo onomu? Proč ho zneužíváte k léčbě vašich frustrací?

   Smazat
  2. Pravdiví láskaři a pražští kavárníci vyjadřují Mistrovi úctu stejně jako vy. Prosím, nechme alespoň v době smutku naše potyčky na jindy.

   Smazat
  3. 19:33
   Tak si přečtěte reakci na pohřeb K.G. od představitelů Pražské kavárny. Už se kádruje v jakém rozsahu a s jakými poctami má být pohřeb povolen a zda ve sv. Vítu etc. Po zkušenostěch s pohybem Karla Kryla se moc nedivte. Navíc jste mi připoměli další akci Kavárny, na oslavu 28.října není povolena Jarkovi Nohavicovi účást na Pražském koncertu, jako trest za převzetí Puškinovy ceny od Putina. Vždyť jste to vy, kdo pletete politiku do všeho i do koncertů filharmonie, do sportu i do soch. Přesto věřím, že se najde hospoda, nebo občanské zdražení, které Jarka pozve a koncert k 28.říjnu zařídí, my si to rádi užijeme i zaplatíme.

   Smazat
  4. 20:17, souhlasím, za naši rodinu si na Nohavicu rádi lístky koupíme, za nás nemusí platit Bakala.

   Smazat
  5. Z kavárenských fanatiků kape žluč na všechny strany a v ničem si nezadají s fanatiky různého druhu, protože je všechny spojuje nelítostná slepá nenávist.

   Jaký rozdíl od projevu člověka, kterého oni (bohužel) považují za svého velkého guru. Václav Havel prohlásil o Karlu Gottovi prohlásil, že patří do českých srdcí stejně jako hora Říp.

   Smazat
 21. Mistře Karle už teď nám chybíte.

  OdpovědětSmazat
 22. 19:30
  Hele Šafr,tady nejsou Novinky ani kniHOVNA UDAVAČE HAVLA,pakuj se!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Diky Venco ale to nejsou idioti to je hovnocuc tahle hovada strikajici siru ze svych tupych mozku to jsou Havloidi ti by se meli dobre i za Heydricha
   a hlavne to jsou zrudy ktere zavisti nenechaji ani mrtve na pokoji At zije Karel Gott na veky v nasich myslich vy zrudy zapskle

   Smazat
 23. mať talent a byť aj úspešný, no to vie nasrať - úprimne, bratranci naši - nie je vám hanba ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teraz upřímně a Vám není stydno? Za Vaše některé lidičky?

   Smazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky, žes mi ho připomněl, pustil jsem si ho do sluchátek. Jarek je prostě perfektní. Chtěl jsem si pustit Leonarda Cohena, ale když jinak nedáš...

   Smazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 26. Tak jsem pročetl zprávy z německého, polského, slovenského, ruského a ukrajinského prostoru a ejhle, všude píšou o Karlu Gottovi. A všichni kondolují. Karel oslovil publikum zemí čítajících několik set milionů... a ani nemusel emigrovat.

  OdpovědětSmazat
 27. Navzdory všem bezcharakterním hyenám, které tu, i onde šílí z toho, že do jejich samého konce zůstanou bezvýznamnými nickami, tak mistr Karel Gott, který nikomu neublížil, ale po generace rozdával lidem radost, a patří mu velký dik, a velká úcta, tady navždy zůstane s námi ve svých písních.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drobná oprava: NIC NEROZDÁVAL, ALE ÚSPĚŠNĚ PRODÁVAL!"

   Smazat
  2. 21;49
   Ty holt nemáš co dávat natož prodávat!

   Smazat
  3. 21:49
   To je velmi hloupá poznámka. Odevzdal na daních, a darech tolik, kolik vy byste nedokázal vydělat ani za staletí. Nikdo vám nevyčítá, že se vám k tomu nedostává kvalit.

   Smazat
  4. 21:49

   Pouze pětkrát jsem platil. Dvakrát za vystoupení a třikrát za LP. Ale jeho umění jsem vnímal desítky let - zdarma.

   Smazat
  5. 22.29 Vy neplatíte "koncesní poplatky" - výpalné "veřejnoprávnímu rozhlasu a televizi? Neplatíte třeba v ceně NOVÉ PRÁZDNÉ DVD výpalné autorským a pod. svazům? Neplatíte ministerstvo kultury... tedy nedotujete různé festivaly, lyry, slavíky, divadla?

   Já platím jako ovčan vše, co mi zákon ukládá i o co mě obírají...

   Smazat
 28. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:36

   To by musel být hlupák jako vy. Co však on rozhodně nebyl.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 29. 21;36
  Muhehe a jeho zrcadelní hry!

  OdpovědětSmazat
 30. Moudré rozhodnutí:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019100310770808-posledni-rozlouceni-s-karlem-gottem-se-uskutecni-pristi-patek-pohreb-bude-se-statnimi-poctami/

  OdpovědětSmazat
 31. Brouk Pytlik,
  karel Gotu vyrostl jako zpevak a jako clovek. BJeho rust byl dusledek jake si symbiosy mezi Karlem Gotem a Ceskym Narodem.
  Kazdy dobry!!! zpevak timto procesem prochazi, je to dusledek , ze zpevak pouze nezpiva , ale premysli!!! jak lidi citi a mysli, coz dela tento proces velice kompletni a oboustrany.

  A timto prosem se fromuje jeho osbnost a zaroven i on formuje do jiste miry cely narod. A Karel Got zil relativne jako zpevak dlouhou dobu a diky tomu dle meho nazoru vyrostl jako silna tvoriva osbnost,coz jsem od nej nikdy necekal.

  Svymi nazory i jako osbnost mne pripominal Americkeho zpevaka Prince , ktery umrel taky priblizne pred rokem.
  Zajimave je , ze cetli podobne knihy a meli podobne nazory, meli podobne konflikty se politickym systemem. Nevim jestli oba verili na neco jako "Svetove Vedomi", ale Prince veril.

  Na obrazy Karla Gota se bylo mozna divat a premyslet , co tim mistr myslel.

  Definitivne bude Karel Gott chybet mnoha lidem a v mozaice Ceskeho naroda. Doufam ze bude zpivat vsem na Druhem Svete s jinymi umelci kteri ho predesli.

  Brouk Pytlik
  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Princ se udoupoval jako ostatne 90 % vsech juesej umelcu .Chlast kurvy doup to vse jim vzalo zivot v pomerne mladistvem veku .Pro uplnost v USA zemre denne 130 lidi na drogy -inu sami chytri 22 denne se sebevrazdi *veterani.

   Smazat
  2. Brouku, pěkné hodnocení. Karel skutečně dozrával jako dobré víno, osobnostně i profesionálně, a v jeho srdci byla velká skromnost. To jsou faktory, které osloví každého člověka (s výjimkou specifických lidí).

   Prince znám jako vynikajícího interpreta, mimořádný talent. Jeho život neznám.

   Smazat
 32. Jak to vis , byl jsi tam. Chapes to ?

  90% umelcu, jsi si tim jisty nebo jsi fajcil marjanku pro sve lekarske potreby??
  zirafa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozrejme jsem tady a sleduji channel na verejne TV kde jsou hlavne hodinove porady o tom jak tito bavici vetsinou dosti jednoduchych lidi skoncili.Take tam hovorili o Princovi (ktereho jsem leta poslouchal take)
   ale bylo prisne tajne zverejnit (do jeho smrti) to ze byl leta na doupu .To same i o dalsich zpevacich .Ono je tezke v teto spolecnosti prostituce buzerantstvi a jinych neresti zustat svatym ale ja jen shrnuji fakta.
   Proto vlastne Karel je tim Svatym neb vlastne nikdy nebyl na urovni i lidi (staidl) a dalsi v onom zivote bordel -bordel .A kdo ma zajem si dohledat jak zemreli oni svati ma dnes internet tak nebud linej

   Smazat
 33. Stare ceske prislovi nam pravi O mrtvych jen dobre ... Karel Gott byl dobry zpevak a ze media na tom dnes vydelavaji je jiz jina ..

  OdpovědětSmazat
 34. KAREL GOTT - nezapomenutelná osobnost české kulturní scény - dobrý člověk.

  OdpovědětSmazat
 35. ...a najde se takový dobytek jako je Bělobrádek, který si nevidí do huby při svém akademickém vzdělání

  OdpovědětSmazat
 36. No, nepochybně je to ikona české populární hudby. Ale nic víc a nic méně.
  Byl to dobrý muzikant a zpěvák s výborným hlasem pro populár, i když jeho hlas a projev byl tak trochu přiteplalý, pardon, ale nemůžu si pomoct.
  Jako takový se stýkal i s vlivnými lidmi. Ale nedělejte z něho moudrého vizionáře a hrdinu.
  Vydělával velké prachy a užíval si - rozséval svoje semeno do mnoha ženských, které se teď budou rvát o jeho dědictví. To bude teprve rachot!
  JInak jedno své dítě pojmenoval Charlotte - co to má jako být ? Nějaká čokoláda, nějaká zubní pasta nebo co ? Určitě to není české vlastenecké jméno.
  A že věděl, co se děje v roce 1968 nebo 1989 ??
  Tak proč se tehdy neozval a proč nešel třeba Havlovi rozbít mediálně hubu ?
  Na to prostě neměl koule, tak ho neprohlašujte prosím za svatého !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On ho ty atrapo nikdo neprohlasuje za svateho jeho hlas bylo to co karla udelalo GOTTA . Proto ho platili zlatem a proto si zil . Na to jak ziji absolutni nuly v zabavne branzi to byl vlastne svetec . No a kdyz mu rodile prostitutky skakaly do postele tak mel predejit dobu a prohlasit se za buzeanta ? On vyrost tak nejak nahodou a tys asi vyrost taky asi nahodou ,ale z tebe cisi ubohost mcc (maly cesky clovek) ktery nekde mozna dokoncil zakladni a tady stekas sve blaboly v tajnem poslani vola velkeho
   At zije Karel Gott naveky v nasich myslich ,byl s nami dlouha desetileti a nekolik smejdu tzv. Havloidu nas nerozlozi ,ty chudaku dusevni a asi taky buzerante teplej s hrbem a kuraku Jandy obroditele

   Smazat
  2. Karel Gott byl, je a navždy už zůstane naším n á r o d n í m umělcem. Svými písněmi rozdával radost, spojoval lidi, spojoval celé generace (narozdíl od současných medií, především závislé neobjektivní ČT 24). Vyjímečný, jedinečný byl KG nejen svým krásným zpěvem, svou úžasnou profesionalitou, ale také jako člověk svou sktomností, vlídností, pokorou..Čest jeho památce. R.I.P.

   Smazat
 37. 19;38
  To všechno,co jsi o Karlu Gottovi napsal tobě samotnému schází....A svatozář ta teprve!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bez komentáře :

   https://www.youtube.com/watch?v=KkcjRG_mPt4

   Smazat
  2. 13:11
   Svěrač a VEŠkrnová jsou z obliga,ty se zařadili do správný skupiny havložumpy a amianalnich vylizovačů!!!!!

   Smazat
 38. Karel Gott byl a zůstal člověkem, nezařadil se mezi lepšolidi, což mu pakulturní pražská žumpárna nikdy nemůže odpustit. (Někde jsem četl, že ta "kavárna" představuje jakýsi filosofický směr - neomarxismus. Já tedy nevím, co je tím míněno, neb nevidím žádnou spojitost s marxismem, snad jeho protiklad, takže jde daleko přesněji řečeno o antimarxistickou žumpu a daleko přesnější označením je určitě neonacistická, štvavá, dělicí národ ne sebe - lepšolidi (nadlidi) a slovanský póvl - židobolševiky, který je potřebné hubit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.