Reklama

čtvrtek 3. října 2019

Karel Gott, symbol hodný odsouzení

Jiří Jírovec
3. 10. 2019
Jako dědka mě zpráva o odchodu Karla Gotta dojala. Ne hned, protože jsem spíš na folkaře, nemám doma ani jednu Gottovu píseň a těžko bych šel na jeho koncert. Na slzy došlo, až když se v mediích začala objevovat vyrovnanost pohledu: No zpěvák byl dobrej, ale ne světovej, protože nepronikl na anglofonní trh. A podepsal Antichartu a kdoví, jestli nebyl hajzl, který si to všelijak leštil u vrchnosti.


Zajímavá byla snaha Řezníčka a Witovské v Událostech a Komentářích 2.10. 2019 (1) vnést alespoň něco pochybností do pozitivního vztahu veřejnosti ke Gottovi.

Počínání dua Ř&W odráží indoktrinaci české společnosti, která se ocitla v péči ÚSTR a má věřit, že v letech 1948-1989 existovala v Československu scuknutá masa režim nenávidějících občanů. Takový obrázek poněkud narušují uměci, kteří místo Charty podepsali Anti- a pak to, že zhruba pětina dospělých byla v KSČ.

Nic se prý tehdy nesmělo, všichni jsme nehorázně trpěli, takže je podezřelé, když se objevil někdo jako Karel Gott; tak praví badatelé o minulosti.

Napadá mě Václav Pačes, můj o ročník mladší spolužák z Přírodovědecké fakulty KU a pozdější Předseda AV ČR. Ten si od komunistů vytrpěl své! Jeho trápení lze zvýraznit použitím politicky správných slov takto: ....V roce 1960 byl, spolu s několika desítkami podobně postižených, nahnán komunismem na Přírodovědeckou fakultu Karlovy university. Během kandidátské práce v ústavu ČSAV trpěl pod kontrolou přesvědčeného komunisty Šorma. Po třech letech teroru v ústavu byl přinucen přijmout titul "kandidát věd", který komunisté zavedli podle sovětského vzoru. Nestačil si ani vydechnout a byl zlovolným režimem odsunut na dva roky na univerzity v Chicagu a ontarijském Hamiltonu. Návrat do komunistické společnosti, plné závisti a zmaru, byl pak dovršením útlaku…

Nápad uspořádat Gottovi státní pohřeb narazil na Havla. Tyhle pocty jsou prý určeny prezidentům. Potíž je v tom, že se prezidentem může stát každý, kdežto Gottem nikoli.

Havel, vypěstovaný Západem, byl absolutním Čecháčkem, který měnil názory tak, jak to cesta mezi mocné vyžadovala. Těžko může být považován za příklad hodný následování.

Karel Gott chtěl být interpretem. Výborným a nejlépe vynikajícím. Vyžadovalo to tvrdou práci, a on to dokázal. To je zřemé i takovým hudebním analfabetům, jako jsem já. Státní pohřeb je pozdním projevem uznání, ale o Gotta v něm již nejde.

225 komentářů :

 1. Komentář krátký a pravdivý!Díky pane Jírovče!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havel=Čecháček. To sedí! Kdo četl Václava Černého (Paměti), ten to ocení.

   Smazat
  2. Bělobrádek se zase vycenil, je to "íkvéško" KDÚ-ČSL. Bělobrádek by si z ostud mohl napsat celý román. 100 krát Otčenáš mu neodpustí jeho hloupost.

   Smazat
  3. 9,08
   Věřte,že jeho pokročilá RS ho dohání a že na něj NIKDO,KROM PÁR HAVLOŠMEJDŮ A FAŠISTŮ V ČELE S POSSELTEM VZPOMÍNAT NEBUDE!!!!!

   Smazat
  4. Pane JÍROVČE, skvělý sloupek !! Fakt ! Nápad uspořádat Gottovi státní pohřeb narazil na Havla. Tyhle pocty jsou prý určeny prezidentům. Potíž je v tom, že se prezidentem může stát každý, kdežto Gottem nikoli.
   Havel byl absolutním Čecháčkem, který jen sliboval a oblboval. Těžko může být považován za příklad hodný následování. U Karla Gotta je tomu přesně naopak.

   Smazat
  5. 9:08 Na Novinkách se již také vycenil páter Halík. Je to hustý ...

   Smazat
 2. Lidi se dělí na ty dobré a ten hawloidni odpad.!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jako Zidi se deli na Hebrejce a Sionisty.
   Tak mne to ucil muj deda.

   ziraffa

   Smazat
  2. Stupidni clanek jeste stupidnejsiho autora ...zminovat se zaroven s umrtim Karla Gott , "jestli nebyl hajzl " atd., tady vidime ,ze je jeden z bratru souprdelniku..A tim samym taky mysli.
   At necha mluvit ty kteri Karla znali. Jsem jeden z nich a proto nemohu mlcet k takovym srackam..
   Kazdej kdo Karla znal vi co udelal ale hlavne proc.
   Protoze to byla jeho povaha skromnost , velka pracovitost /treba jel zpivat po vesnicich a kazdou pisnicku si poctive nacvicil treba ve ctyrech versich, to znamena velmi tvrdou praci ve studiu a jeste byl vlacen v podlych magazinech pro "damy", ze se zucastnoval orgii s Havlody atd..Hnus.Spina. A snazil se aby lidem prinesl neco prijemnych chvil a odpocinku po tvrde praci , neco zabavy atd/. To nepochopi zvanilove , ktery nemuzou zavrit svoje spinavy huby. Do toho musi zamichat jeste odpornou loutku Havla. To je nejen tupa necitlivost,hruby nevkus , neucta , kterou si Karel nikdy nezaslouzi uboha absence respektu ,ale taky znamka ze kdo se macha ve srackach tak se zamaze a smrdi..
   Jako clovek byl velkym prikladem pro nas ...
   Rad bych pripomnel co K.Gott nebyl. nebyl spinavym , podlym politikem v zadnem rezimu..

   Smazat
  3. >2:48 Když nerozumím psanému slovu, tak se radši někoho zeptám...

   Smazat
  4. Proč nadáváš autorovi za to, že nerozumíš psanému textu?!

   Smazat
  5. 2:48
   Pán asi neumí číst nebo je jako Gréta nerozumí psanému a snaží se být arbitrem elegancion.
   Každý z nás má rád jinou hudbu. Já také dávám přednosst napr. české trempské hudbě. To ale vůbec nemění nic na tom, že pana Gotta jsem si velmi vážil pro jeho profesionalitu, jeho přístup k životu.Jeho celoživotní vzdělávání.
   A vy anonome, který se ani neumí podepsat pod svoje zvratky Jste roven těm, kteří se nazývají kavárna a banda komidiantských povalečů.
   Václav Vodrážka Plzeň

   Smazat
  6. 2.48 - nerozumím tomu, asi budu totaliťák

   Smazat
  7. V Pl jsem dnes přečetl jeden velmi výstižný komentář: "Karel Gott slouží národu i po smrti - pomáhá oddělovat zrno od plev."

   Smazat
  8. 9:35...Pod tohle se s chutí podepisuji!
   Ti co po něm vystartovali jsou profláklý póvl.
   Z tlam jim kape jed a síra,bléééé
   Helanov

   Smazat
  9. Díky (9:35) za zprostředkování velmi trefného postřehu.
   Rovněž jsem si na reakcích na úmrtí Karla Gotta uvědomil, že ne všichni političtí oponenti mé politické komunity jsou lidská hovada, ale všechna lidská hovada pocházela z řad politických oponentů našeho okruhu. Jejich politické přesvědčení tudíž plyne z jejich morálně-volních a intelektových vlastností. Protože jsou lidská hovada, tak proto mají i takové politické přesvědčení. Přiživují se, parazitují na rétorice nějaké, vesměs pravicové ideologie, protože ony, na rozdíl od levicových, mají širší koridor interpretace a realizace, takže hajzlové si tam spíše najdou místo, než ve světě levice. Tam jsou totiž některé možnosti zneužití z principu osekány, nikoli ale všechny, takže to nevylučuje parazitismus hajzlů, musí však být skrytější, důmyslnější, podvodnější, než napravo, kde zneužití, nadřazení individualismu, jeho vytržení z kontextu zodpovědnosti, ze souvislostí a procesů společenské struktury dává pragmatickému egoismu obrovský prostor.
   Nepochopení fenoménu Karla Gotta prostoupilo i vystoupení redaktorů ČT, když se ho snažili přirovnat ke spisovatelům známým 1 % obyvatel či k osobnostem, které se sice významně zasloužily třeba o osvobození ČSR, nebo o zdejší vědu, sport atd., ale nikdy se nestaly tak širokým a dlouhodobým fenoménem jako Karel Gott. ČT potvrdila, že jeho moderátorům zcela chybí vědomí o komplexnosti a složitosti jak lidské společnosti tak jedince. Pop-muzik patří do toho spektra stejně jako jazz, rock, dechovka, jako maraton, desetiboj, jako hrané, kreslené, dokumentární filmy, jako škola, věda, zametání ulic, jako zaměstnání, práce a stejně tak i zábava. A stejně tak jako Emil Zátopek se stal příkladem svoji vůlí, dříčstvím, sportovním průkopnictvím a motivoval generace k následování, k překonávání potíží, tak Karel Gott byl opět vzorem profesionálně pracovitého talentu, který sice nemotivuje ke stachanovskému pracovnímu nasazení, ale je pro život stejně tak důležitý, protože přináší báječný relax, efektivní oddych - a díky tomu pak zase lidé mohou jet naplno v práci, v osobních vztazích. Oba, Zátopek i Gott se stali osobnostmi národem uznávanými pro svoji pracovní a lidskou poctivost, člověčí opravdovost, osobní pravdivost, upřímnost konání, pro dobrou vůli v úspěších i přehmatech. A to normální lidé ve světě podvodů, pokrytectví náramně oceňují. Nemusíte být maratoncem, abyste obdivoval Zátopka, a můžete být folkař, opereťák či kdo, abyste uznal pěvecký um Karla Gotta. A ti, kteří okusili nejen opojnost moci, ale i její zápach, tak nemají s mimopěveckým angažováním Karla Gotta problém, protože velmi dobře vědí, že probruslit mezi pokušeními a propadlišti je pro jedince náročné, natož tam někomu hodit záchranné lano - a to Karel Gott činil a neprsil se tím, ale naopak se museli o tom zmínit ostatní. Tím se liší od moralizátorů, kteří exhibují svými mravokárnými řečmi, leč skutky je usvědčují z méně morálních pozic.
   Zahraniční renomé a obdiv ke Karlu Gottovi dokazují, že jeho umělecká kariéra a společenské uznání nebylo dáno normalizačními poměry v ČSSR, to v SRN a Rakousku lidé nepoznali, ale jím samotným, jeho prací, kterou se svými týmy odváděl.
   KR

   Smazat
 3. Nejlepší na tom všem je výmluva (Kocába), že by prý státní pohřeb K. Gotta rozdělil společnost. Ale donedávna přece kavárníci hlásali, že ji rozdělil M. Zeman (nebo to už snad neplatí)? Čekám, kdy konečně někoho napadne, že tím, kdo u nás společnost rozdělil, byl Havel a zcela nerovné šance pro naše spoluobčany po r. 1989. Celé by to ale bylo na daleko delší debatu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kocáb kecá. Já se cítím oddělený od nastartování štvanice na komunisty hned po listopadu 89. Ti, co se ujali tehdy moci, mi tvrdili, že už nikdy si nemůžu v podniku polepšit.

   Smazat
  2. Tak to od Kocába vtipné nebylo.
   Kdyby raději vymyslel novou kroměřížskou výzvu, to by bylo jistě legračnější.

   Smazat
  3. Ano, státní pohřeb by rozdělil společnost ale v jakém poměru? Na národ proti několika zfetovaným, a ve společnosti zbytečným, závistivým lidem, zrádcům. No nebyl snad Bělobrádek, když žvatlal pod drogama? A co Šafr! Ten hnus přeci ze sebe nemohou vypustit při plném vědomí!!! P.S. Nějak postrádám vyjádření všeznalce Kalouska!

   Smazat
  4. Kocáb, Kocáb jó to je ten co nebyl odpovědný za tunelování investičného fondu Trend který vedl. Také si myslím že jenom zdržoval u odsunu sovětských vojsk a nebýt jistého genmjr. Naďoviče tak by ho ti asi poslali kam patří. ALe alespoň pomlouvat umí docela dobře a okopávat kotníky velikánům

   Smazat
  5. Kocáb si může povídat co chce, je úplně mimo. Kdysi byl normální, nyní blouzní.

   Smazat
  6. Kazdy, kdo ma jiny nazor nez kavarnici a nenecha si
   ho pro sebe, rozdeluje spolecnost.

   Smazat
  7. Dva velikáni České písničky ! Karli, Kryl a Gott .

   Smazat
  8. Pan Kocáb by měl mlčet- je to odstrašující protiklad našeho KARLA. Fond Trend a 150 melounů i pro Kocába. Jako ministr neudělal nic jiného než zbouchnul tu snědou pomocnici. A o zpěvu a dalším nemá cenu mluvit.

   Smazat
  9. Společnost se dělí odjakživa. Na snadno ovlivnitelné a ovladatelné hlupáky a vychcánky, kteří z nich tyjí... Tedy ve zkratce.

   Smazat
 4. V. Havel nám byl vybrán a vnucen, kdežto Karla Gotta jsme si vybrali sami a v tom je zozdíl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karel Gott se vypracoval, Havel by vymodelova na mediech. Ovsem Karel Gott chtel byt Karel Gott a mozna Vaclav Havel nechtel byt Vaclav Havel to je byt presidentem. Kdo vi???

   Brouk Pytlik

   Smazat
  2. Vskutku moudra slova ,mohl bys prelozit ?
   Napytelnik

   Smazat
  3. POZOR - WATCH My lepšolidi havlisti nedáme svého vůdce. Havel, velký myslitel, humanista nebude nikdy překonán. Ať žije on a jeho letiště. V listopadu budou vykopány jeho urny a z jeho popela si uplácáme nového Havla Ať žije náš neochvějný vůdce a stále je zdráv. Ať žije armáda Americké unie, záštita proti ruskému agresorovi! M.Pakosta.

   Smazat
  4. Ano, ano, nebude v Čechách dobře dokud se nenapije Mustang unijního vojáka z Vltavy!

   Smazat
  5. 19:24. 19:37
   A tohle si pro sebe v deliriu chrchlal VODKOVIČ HAVEL!!!!!???

   Smazat
 5. Karel Gott byl slušný a inteligentní člověk a to v jakémkoliv režimu. Dokonce jím zůstal i v tom současném, proto některé sajrajty dráždí. Vědí, že na něj neměli, jak po stránce umělecké, tak lidské. Byl a navždy zůstane Národním umělcem, v jeho případě není výstižnější titul. Pane Gotte, také nemám žádnou Vaší desku, přesto mi budete chybět, děkuji.

  OdpovědětSmazat
 6. Děkuji Gottovi za podpis anticharty. Dnes má jeho podpis mnohem větší cenu než tehdy. Oceňuji také jeho statečnost, že se nepoddal dnešním novinářským a politickým sviním.

  OdpovědětSmazat
 7. Gott bol pre nás darom od Boha
  tak ako nádhera prírody..
  tak ako jarný spev vtákov
  tak ako modrá obloha nad našimi hlavami..
  pre mňa celkom určite bol takým darom
  Mali by sme sa snažiť byť takýmto darom navzájom jeden pre druhého.
  Od Gotta sa máme čo učiť.

  OdpovědětSmazat
 8. Skoro považuji za hřích srovnávat mistra Gotta s tou absurdní ráčkující nulou, nadelegovanou nám zápaďáky k likvidaci našeho průmyslu, zemědělství, školství, snažící se i o likvidaci zdravotnictví. No a o morálce a etice a lidských vztazích... prostě škoda slov. Hej hou

  OdpovědětSmazat
 9. Hmmm, jak vidno z diskuse, ubožákům v ní vůbec nejde o důstojné uctění památky KG. Úmrtí KG se pro tyto ubožáky stalo jen vhodnou záminkou ke zvracení na Václava Havla, u útokům na nenáviděné "havloidy", "lepšolidi", "pražskou kavárnu", "sluníčkáře",.... záminkou k léčení si vlastních frustrací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na a co? Vždyť diskutující mají pravdu! To nejsou "vlastní frustrace", ale věrný popis skutečnosti. Jsi už dost starý, aby ses naučil přemýšlet.

   Smazat
  2. Na Havla zvracet netřeba, ten si svým mrzkým charakterem svůj život pozvracel sám. Neznám personu s tak propastným rozdílem mezi slovy a činy. Vždyť jeho novoroční projev 1990 dnes působí jako hodně hořká satirická komedie.

   Smazat
  3. Zamenujes pricinu s nasledky. Zemrel opravdovy narodni umelec, clovek s talentem, pracovity, ale skromny a rozdavajici radost lidem. A hned se do
   neho pustili ti kavarensti rozestvavaci, novinari
   v cizim zoldu, nekteri z branze ze zarlivosti pri vedomi, ze po nich nestekne ani pes, a dalsi v
   obave z toho, aby uznani a vdecnost spolecnosti Mistrovi nezastinily aureolu jejich sv. Vaska.
   Takze to nezacali ti, ktere kritizujete.

   Smazat
  4. 2:27...A není to spíš naopak???
   Pan Gott ještě pořádně nevychladnul a už po jeho odkazu havlérka fluše.Nesnesou totiž nic,co je přesahuje.
   Tak si musej pospíšit s tou jedovatou slinou.
   Helanov

   Smazat
 10. No jo, ale když ho neznaj v anglofónním světě, jenom v Las Vegas...

  OdpovědětSmazat
 11. V jednom má pan Jírovec pravdu. Gott byl stále stejný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (05:18):
   ... spíš si myslím, že s lety zrál jak víno. Tak, jak to má být.

   Smazat
 12. Důvod, proč Gott nebude mít státní pohřeb je především v tom, že ho měl naposledy ten diletantský ňouma a tehdy bylo jasné, že lidi moc nesmutili. Tady by ale navíc byl jasnější konsensus mezi lidmi, což v době po Havlově úmertí samozřejmě nebylo. Bilo by to do očí. Velký mluvka by nemohl být zastíněn velkým hlasem, dál by to narušilo beztak již dávno narušenou důvěryhodnost pohadrákového režimu.

  OdpovědětSmazat
 13. 2:48???
  Netušil jse, že někdo fakt nemůže pochopit a porozumět něčemu co je napsáno pěkně, srozumitelně a česky. Takže nejemom mladí jsou vygumovaní.

  OdpovědětSmazat
 14. 2.48

  číst slova jsi se naučil, ale to že se slova spojují do vět, které nesou smysl textu, to už bylo nad tvé síly. Prosím nekomentuj za každou cenu a pokud jsi troll , tak se musíš ještě hodně zlepšit. tady zu Tebe máme velikou legraci. Inu komu není shůry,,, atd

  OdpovědětSmazat
 15. Mohl si dovolit v jakémkoliv režimu zůstat sám sebou a to je to, co mu mnozí anální lezci nemohou zapomenout. Většina národa ho měla, má bude mít ráda, jako "svého" slušného Karla. Kdo z těch "rádoby významných" lidí to o sobě může říct. Pan Gott mohl.

  OdpovědětSmazat
 16. Gott nemůže mít státní pohřeb, protože by se mohlo projevit, že národ jaksi truchlí více než za Havlem. I když je to blbost, protože u Havla byla hysterie tak rozdmýchána, že to nejde překonat.

  OdpovědětSmazat
 17. Od prvního zapnu rádio - Gott. Přeladím, Gott, Gott, Gott,... televize totéž.
  Pustím zprávy, ve světě se vůbec nic neděje, asi se i zeměkoule zastavila (jenom počasí si dělá co chce, asi je hluché) jenom Gott, Gott, Gott...
  S hrůzou jsem čtvrtého opatrně, polehoučku nadzvedl prkénko na WC. Tam se ta zpráva, díky Bohu, zatím nedostala, tak jsem alespoň WC mohl použít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezáviďte.

   Smazat
  2. 10.02 Co jako podle vás závidím? Komu? Nesuďte mě podle sebe...

   Smazat
  3. Nuž nečudujte sa že odvšadial počuť jeho meno. Bol to veľký človek a ľudia ho obhajujú ak sa naňho kyda viac ako je únosné.
   Gott prebudil Český národ
   Ľudia ho milujú preto odvšadiaľ počujete jeho meno.
   Je obľúbenejší ako hociktorý politik v našich dejinách
   Je to hviezda prvej veľkosti,
   národná ikona,
   Ikona Československa
   Aspoň vidíte čo pre ľudí znamenal a stále znamená...

   Smazat
  4. A čo tým chcel 8:40 povedať? Že je blb?

   Smazat
 18. Koukal jsem v den oznámení smrti na zprávy na ARD a tam ho nazývali Weltstar. A měli pravdu.

  OdpovědětSmazat
 19. 5:04 to jste trefil hřebíček na hlavičku, "to nejsou vlastní frustrace, ale věrný popis skutečnosti" a jedině pravdivé informace, nás mohou někam posunout a ten kdo to nechápe je taky asi trochu trefený na hlavičku. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 20. Vyčítají mu, že podepsal Antichartu? Kdyby všichni i v časech minulých žili a pracovali jako Karel Gott, žádná Charta ani Anticharta by nebyly potřeba. Jiní mají krásná slova o svobodě, Karel Gott svobodný byl. Myslím na jeho ženu a děti, děkuji Lucii Bílé a Heleně Vondráčkové za to, jak upřímně vyjádřily, kým pro ně byl... Zdeňka Radičová

  OdpovědětSmazat
 21. Nemohu se přestat smát jak se místní diskusní zoufalci pokoušejí do osoby Karla Gotta projektovat svoje vlastní touhy a nesmysly a pokoušejí se z Gotta vyrobit bojovníka za jejich zájmy, tzn bojovníka proti USA, EU, NATO, Západu, bojovníka proti kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radim Fiala: Gott se nebál otevřeně říci „politicky nekorektní“ názory, za které ho sluníčkáři dehonestovali:

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019100310768842-radim-fiala-gott-se-nebal-otevrene-rici-politicky-nekorektni-nazory-za-ktere-ho-slunickari/

   Smazat
  2. 9:19
   Sardonickej škleb není smích!

   Smazat
  3. 9:19 áno projektuje sa doňho celý národ
   JE VZOROM pre milióny Čechov aj Slovákov.
   Keby sme boli takí ako on dobrácki seriózni a nekonfliktní s tou jeho pokorou svet by bol dnes omnoho ďalej a v omnoho lepšej situácii.
   Gott právom patrí na piedestál našej historickej doby
   Ak existujú v tejto spoločnosti nejaké prirodzené autority tak on bol pre ľudí takou autoritou prvej velikosti a nasledovaniahodným príkladom, usilovnosti, pracovitosti a cieľavedomosti.

   Smazat
  4. Blbeček trolíček 9:19, kde to niekto napísal? Jááj, na školení u soroša ti dali vzor a ty ho verne kopíruješ.

   Smazat
 22. To 8:40:
  Recykluješ starý fór z dob socialismu, když se to samé říkalo o Leninovi v konzervě. Co kdyby sis vymyslel něco svého?
  Toho ale evidentně nejsi schopen. Ty nulo. Vlastně ne "nulo", to urážím matematiku. Ty jsi parazit, závistivý, odporný a pro takové, jako jsi ty, mám jen nekonečné opovržení a zatracení. Považuju tě za nerecyklovatelný lidský odpad, jehož duše se po smrti dostane do místa, kde je NIC. A to je to peklo, kterého se dočkáš. Peklo není rohatej a kotle, peklo je stav bez naděje. Tobě bude naděje odepřena.
  Až budeš starší, dojde ti to. Teď nejsi ve stavu to pochopit, a nejspíš to nepochopíš nikdy. Proto píšeš tak strašlivý sračky o zesnulém, který toho dokázal tolik, co ty bys nedokázal ani za 10 svých nudných, plytkých a šedivých životů, při kterých bys jen spotřebovával zdroje, kdežto ten, kterého ty zneucťuješ svými duševními zvratky, ten rozdával lidem radost a ještě při tom zbohatnul, což ty nemůžeš přenést přes své prázdné a černé srdce. Pustě závidíš. Jsi opravdu i pod úroveň toho, co každé ráno posíláš do té porcelánové mísy. To aspoň smrdí, ale ty ani nesmrdíš. Ty jenom jsi, bez užitku, významu a náplně. Uvědomuješ si to. A to je tvůj trest na tomhle světě, a po strašném a dlouhém umírání to bude pokračovat v Nicotě. Tady vlastně trénuješ na posmrtné zatracení. Zatím velmi nadějně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak ty jsi teda dobrý psychouš.

   Smazat
  2. To 9.25 Prozradils nechtěně o sobě a o svých rodičích zřejmě víc, než jsi chtěl. Ale chápu, jak ti je, Jako by bylo třeba baníkovskému ultra, kdyby zrušili Baník; Ale nezávidím ti. Jsi parazit závistivý, odporný... Musíš být strašně nešťastný. Lituji tě.

   PS ke konzervě s Leninem: Konzervy máte dnes ve formě nahrávek zvukových i obrazových... Kde jsou ty časy, kdy úmrtím interpreta zanikl i jeho hlas.

   Smazat
  3. Hele, ty 9:35, možná je to psychouš, ale tebe a další tobě podobné odhadl dost dobře. A zamysli se nad tím, kdo se bude zajímat o tebe, až ty natáhneš bačkory. Kdo s tebou vůbec bude ztrácet čas? Nikdo. Ten psychouš ti předpověděl peklo. No, kdo ví, třeba se tam potkáme.

   Smazat
 23. Karle, díky za těch 60 let výborné muziky pro celé generace. Takže za Čechy státní pohřeb jistě, ale stál bys o mši ve chrámu sv. Víta, když jsi prý byl ateista a nevěřil na jejich vidění světa? To si už katolíci osvojili PR?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KG, o mši v katedrále SV stál, vole.
   Já bych si přál aby si zoufalci jako ty do KG přestali projektovat svoje touhy a nesmysly.

   Smazat
  2. 9:42 Zrejme rodina vie, o čo stál, pretože to rozhodla ona. Máš s tým problém? Tvoj problém.

   Smazat
  3. 10:01 nezaměnil jsi Mistra za Klementa Gottwalda? V.J.H.

   Smazat
  4. 10:01- jak to víš vole, co si přál KG?

   Smazat
 24. Vy všichni nenávistní ubožáci , kteří kydáte špínu na Karla Gotta nechte ho odpočívat v pokoji . Nesaháte mu ani po kotníky .

  OdpovědětSmazat
 25. Oni havlofašisti mu nemůžou zapomenout že se z něho nestal uslintaný hřebejk nebo kocáb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačí, že podpořil v roce protikomunistickou revoluci a taky že podpořil v roce 1998 ODS, potažmo Klause :-D

   Smazat
 26. Výborný článek,celá "rozprava" o podepsání/nepodepsání Anticharty je rozprava o trusu.
  Gott udělal to co musel,nebo si to aspoň myslel.
  Nikomu to neuškodilo,pár "kovaných" se zaradovalo a naprostá většina národa si pomyslela něco o perdeli.
  Havlérka by holt kádrovala až by brečela, hlavně ti, kteří těm kádrovaným nesahají ani do podvazků.
  Jestli si někdo myslí,že Anticharta mohla něco ovlivnit,tak je naivní,přímo blbý.
  Tenkrát se-podobně jako dneska- rozhodovalo někde ÚPLNĚ jinde,než za mikrofonem v Divadle hudby.
  Zkrátka jsme malý stát,ve vleku mocností, a musíme se tím nějak prošvejkovat.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 27. A ž e Havlelejnolahvárna nekádruje Svěráka,TEN SNAD NEPODEPSAL A NEBYL ČLEN KSČ?!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:42...Kluci od česneku se nekádrujou ;-)
   Ti patří k těm kteří kádrují.
   Helanov

   Smazat
  2. Kádrovali komančovia a teraz presne to isté robia kavárenskí demokrati fanaticky veriaci v USA demokraciu a finančnú moc tamojších česnekových bankstrov

   Smazat
 28. Souhlas s autorem. Už to, že se Gott nepletl do politiky adělal poctivě to co uměl, činí Gotta velikým. O to více břídilové vlastních životů a často prznitelé životů druhých se dnes vykecávají, aby si trochu slávy Karla Gotta mohli přivlastnit. Samozřejmě, že pro blbce je těžko stravitelné, že za toho zlého socíku, mohl vůbec někdo do velikosti Gotta vyrůst. Proč tak nekorektně hodnotíme dobu socíku? No proto, aby se nám ta dnešní zdála lepší. Už jen to, že polovina národa je dnes zralá do blázince a psychiatři nestihají, by nás mělo varovat, že na dnešní době je něco nezdravého, že to katastrofální šíření psychických nemocí, podobně jako kůrovce, divokých prasat, vlků, vymírání národaa zeleného teroru bude potřebovat dosti radikální korekci, aby došlo ke zlepšení pohody v české kotlině... A asi právě proto, že tyto vady na "kráse" kapitalismu nedovedeme řešit,o to hororověji líčí politruci dobu budování socialismu.
  Proto, že se Babiš snaží aspoň trochu z těch kapitalistických hnaček vybřednout, tak je vystavován perzekucí tradičních asociálních partají a politických loutek, posluhujících diktatuře kapitálu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Další z řady, který opět jen potvrzuje, že ve vám ve skutečnosti vůbec nejde o KG, ale o léčení vašich frustrací, nadávání na dnešní dobu, vzpomínání na "krásné" totalitní časy.

   Smazat
 29. 11,38
  Na chápání psaného textu je třeba orgán ZVANÝ MOZEK!Ty máš v palici flanděru a na ní monoram V.H.!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, ty "mozku", VH určitě nemůže za to, že jsi loser, budižkničemu, nula, socka, nýmand...

   Smazat
  2. Pod Havlovým praporem začala v prosinci roku 89 štvanice na komunisty. Lidský odpad, jako je 12:16, to podporoval. Havel jim dal příležitost ponížit ty, co byli pracovitější než oni. Dokonce mohu napsat, že OF vedla agresívní zvěř, která vyvolávala strach, proto se jim podařilo hladce obsadit vedoucí místa. Zůstalo za nimi jen zlo a zkáza.

   Smazat
  3. 11:20
   úplný súhlas s vašim názorom. Tak nejak to je. Ľudia sú stále častejšie prepracovaní a neštastní
   Len na Slovensku je via ako 3 milióny exekúcii
   Na ulici nevidíš usmievajúce sa tváre, ale naopak. Mestá sú plné bezdomovcov.
   12:16
   Tých pár úspešných ako ste vy je len malé percento v tejto skvelej dobe, kde je väčšina na liekoch a xanaxe. Spoločnosť je všade na východe už 30 rokov podkapitalizovaná, dehonostovaná finančným útlakom nízkymi mzdami a dôchodkami. Čím ďalej na východ to platí viac a viac. To je proste neoddiskutovateľný fakt.
   Ekonomický imigrant z Afriky dostane v Nemecku 800 E podporu a dôchodca na Slovensku za celoživotnú prácu pre spoločnosť 300 E dôchodok.
   To je len taký malý príklad toho podkapitalizovania. Ako sa človek s 300 E dôchodkom môže na sklonku života cítiť slobodný. Toto nie je žiadna demokracia ani sloboda toto je viacmenej chudobinec.
   Len konštatujem.
   Ja osobne sa nesťažujem a som v pohode, ale je okolo veľa ľudí v skutočných existenčných problémoch čo nemožno nevidieť.

   Smazat
  4. 13,28
   A tou prezidentkou jste si bratia velmi nepolepšili!!!!.-(((
   Chce totiž ty vopičákům z Afriky platit nemocenské pojištění ZE STÁTNÍHO ROZPOČTU!!!!

   Smazat
  5. Dúfajme že to neprejde. Najprv nech zdvyhnú minimálne dôchodky aspoň na 400 Euro

   Smazat
  6. 19;07
   Doufat je pozdě,vůbec jste tu Soros ČÁPÍ(přemysmyčka)zvolit neměli!
   Ta jede podle notiček amiokupantů a lepší to nebude!

   Smazat
 30. 12,16
  Mluvíš na sebe do zrcadla havlolemple?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, já jsem na rozdíl od tebe, ty nýmande úspěšný a jsem na rozdíl od tebe jsem v naší krásné, svobodné, bohaté zemi velmi spokojený. Podobně jako byl spokojený Karel Gott. Nemusím celé dny u počítače kňučet jak stará rudá kurva, jak mi bylo za totality v zadrátovaném koncentráku skvěle. Skoč už konečně do zdi, zoufalče. KG by si o tebe neopřel ani kolo.

   Smazat
  2. 12:38 "úspěšný a velmi spokojený".... a proto se tady vybavuješ s nýmandama...tak to jo

   Smazat
  3. 12,38
   Stará kurva????To je tvoje mutter nebo gnadige frau ty do nekonečna se opakující mamrde se stejně směšnou havlotapetou???!!!!!
   P.S. U počíteče ty nýmande s holou prdelí dřepíš stejně,jako já,tak drž zobák!!!!!

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 13,25
   Sardonickej škleb a vylitá držka NENÍ SMÍCH,chudinko s holou řití!!!!.-)

   Smazat
  6. 13:43 Nezapomínej že coby prostý dvojmolekulový shluk otravnýho putléria, těkavého plynu z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   nemáš ani tvář, natož jakýkoliv škleb či cokoliv by připomínalo nějaký smích ...

   Smazat
 31. Autore Jirovce, ctu zdejsi perispevky !
  A zasnu nad vasi schopnosti zit v tom blbakove mezi temi zivocichy.
  Nebylo vam lepe v Alberte, mezi medvedy a vlky ?
  Jsem presvedcen o tom, ze kousou mene, nez vase okoli v Cesku !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 32. Dobrý článek, jako vždy. Avšak, netušil jsem, jakým komunistickým peklem si musel chudák pan Pačes projít. Zázrak, že to vlastně včechno v té hrozné době ve zdraví přežil. Nebylo by špatné, tento hrůzostrašný příběh, příběh opravdového člověka, jednou zfilmovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíše by stálo za to zfilmovat příběh Jírovce, milovníka komunismu a totality, který před ní emigroval do Kanady, aby pak dolezl zpět do již svobodné ČR a opět tu rozdával svá rudá moudra.

   Smazat
  2. 12:58 svobodná ČR ? Utrpěl jste lobotomii ?

   Smazat
 33. 12,58
  Tapetuj ty svoje havlOUDra na veřejným WC,spostu lidí pobavíš a ze sebe uděláš vola!!!!.-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tobě já doporučuj, běž si vykřikovat se svými kumpány ty své rudé pičoviny 17. listopadu na Václavák nebo kdekoli jinam.
   Neodvážíš se, budeš opět dřepět v koutku doma u počítače. Protože dobře víš, že zpočátku by se vám lidé smáli a kdybyste nepřestali tak byste dostali přes držku.

   Smazat
  2. 13:30 Božínku, to už ale opravdu není legrace. Zkuste se obrátit na MuDr Davida, on jediný vám může pomoci, snad ? Držím palce.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 13,30
   S touhle diagnozou( A52 a F73) se ty havlotupane moc nevyskakuj,mohli by tě nakopnout do držky vlastní řady!!!!.-D

   Smazat
  5. 13,40
   A ty tam budeš ty šuline vraženej po kotníky v amianálu v čele průvodu!?.-)

   Smazat
  6. 13:42
   Ano, budu tam. Spolu se stovkami tisíc lidmi po celé zemi si připomenu a oslavím osvobození naší krásné země od nadvlády rudých zmrdů jako jsi ty.
   Pokud se ti to nelíbí tak seber odvahu a přijď protestovat.
   Jenomže vy, zmetci se bojíte vystrčit ty vaše rudé rypáky, hrdinové jste jen v bezpečí internetu, kde se naparujete. Dokonce jste před rokem a půl nijak neoslavili 70. výročí vašeho Vítězného února, chudáčci.

   Smazat
  7. 13:49 Spletl jsem se. Tady už nepomůže ani deset MUDr Davidů. Upřímnou soustrast.

   Smazat
  8. 13,49
   A budete taky slavit,že ten zkurvenej udavač,násoska,vlastizrádce lezl po kolenou,aby BYL ZVOLEN HLASY KOMUNISTŮ ON A NE DUBČEK???!!!!!!.-DDD

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. 13:57
   Vy, ruďoši, můžete Havlovi líbat ruce, nohy, všechno. Za to, že vás s jeho výzvami "nejsme jako oni" zachránil před nasraným lidem, který by vás jinak právem za vaše zločiny rozvěšel po kandelábrech.

   Smazat
  11. 13:57 Už raději nebudu odepisovat, nebi ti praskne žilka, pokud tedy mezi těmi pilinami a slámou, nějaká vůbec je. Howgh.

   Smazat
  12. 14,04
   Takže to,že donášel na ostatní StBákům,byl ZVOLEN JEN A DÍKY HLASŮM KOMUNISTŮ,IKDYŽ TY CHTĚLI DUBČEKA ani tobě ani ostatní havlochátře POŘÁD PIDIMOZEK NEBERE a proto pindáte ty hovadiny???!!!!
   Nezapomeň,že TEN TVŮJ UDAVAČ BY VISEL MEZI PRVNÍMA!!!!!.-DDD

   Smazat
  13. 14,11
   Seš k smíchu,protože máš místo mozku chrchloflašku…..a podle tvých odpovědí hoooodně vypitou!!!!.-))))

   Smazat
  14. 14:04 ty havloidní exkremente, za to že zničil průmysl této země a způsobil rozpad ČSSR, prodal nás američanům, jsme v horší řiti, než tenkrát!Tak si pověš pod most 10 placatých televizorů, debile!

   Smazat
  15. 13:40 Ale uncle Google ukazuje že A52 je tento ZDE! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   a F73 zase tenhle TU - https://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/03/29138285_10213606744234443_591888602_n.jpg

   Smazat
  16. 14:39 To je nepochybnej recht, jenže přitom zapomínáš na fakt, že to byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   A tak jsi dnes jen prostý dvojmolekulový shluk otravnýho putléria, těkavého plynu, který tlakem na klávesnici smolí jen ubohé skřeky v jidiš kapitálkama na slídu ...

   Smazat
  17. 18:05. 18:06
   Dvě hlavičky z Hoverovic spodničky!!!!!☺

   Smazat
  18. 18:23 NĚCO VTIPNĚJŠÍHO BYS NEMĚL TY INCESTNÍ DROBENKO Z HAVLOTRENEK?!!!☺

   Smazat
  19. 18:27
   Scéna: Hoverova samomluvou trpící hlavička před zrcadlem poprvé....klap☺

   Smazat
  20. 18:34 Jenže ty coby prostý dvojmolekulový shluk otravnýho putléria, těkavého plynu z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   který tlakem na klávesnici smolí jen ubohé skřeky v jidiš kapitálkama na slídu, žádnou hlavičku mít nemůžeš!!!☺

   Smazat
  21. 18;39
   Scéna:Hovnerova samomluvou trpící hlavička před zrcadlem ve spodničce podruhé.....klap☺

   Smazat
  22. 18:46 Jenže ty coby prostý dvojmolekulový shluk otravnýho putléria, těkavého plynu z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   který tlakem na klávesnici smolí jen ubohé skřeky v jidiš kapitálkama na slídu, se nemůžeš v žádným zrcadle vidět!!!☺

   Smazat
  23. 18:55
   Stejná scéna popáté.....klap!!!!☺

   Smazat
  24. 18:59 Antirudoprd....klap!!!!☺

   Smazat
  25. 19:16
   Scéna po padesáté.....klap!!!!☺

   Smazat
  26. klap!!!!☺.klap!!!!☺.klap!!!!☺.klap!!!!☺.klap!!!!☺

   Jasně ty dentile schopnej leda dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta ze Severky! Je vidět jak už seš z toho putlerismu a taky lihu z nádoby ve který primář uchovává potraty a kterej mu potajmu upíjíš, úplně zdegenerovanej!☺☺☺

   Smazat
 34. noviczech
  ...pane Jírovec, jsme lidé se srdcem.... ��

  OdpovědětSmazat
 35. noviczech
  ...měl tam být palec nahoru. Se to změnilo.

  OdpovědětSmazat
 36. Koberec ze svíček. Všichni "diskutéři", zaštiťující se milionem úchylek pravdy a lásky, kteří zde projevujete jenom "předsudečnou nenávist", vašimi prohnilými páníčky vymyšlenou, podívejte se, jak lidé dobré vůle projevují úctu a přízeň opravdovému umělci, který rozdával radost, a který nikomu neublížil:

  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/lide-stale-nosi-svicky-k-domu-karla-gotta-na-prazske-bertramce/1804872

  Vám zbývá jen nenávist, a tichá závist, a nikdo vás ani nepolituje. A marná je i touha šláfenberkská, jehož sen o takové přízni taky zůstane navždy nenaplněn.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šlafenberk si napíše na parte Rozloučení v úzkém rodinném kruhu.

   Smazat
  2. Milion úchylek a spol. bude v listopadu zvát lidi na náměstí za podporu svých cílů. Zlanaří někoho? Mě teda ne!

   Smazat
 37. Na Parlamentních listech je odkaz
  http://casopisargument.cz/2019/10/03/gott-s-dablem-neprohral/?fbclid=IwAR0Jya4p39KwuylB4UTHmiRNaPUoBGin5XAiJmxTHwHR1ndwB3zkb7B03kc

  Bohužel si autor neuvědomil, že ti, co chodili ke Gottovi půjčovat peníze, ho vlastně sprostě vydírali. Dobře věděli o Gottových aktivitách na Západě a inteligentní Gott zase dobře věděl, že se ti gangsteři dokáží postarat o to, aby ho tam znemožnili. Autor nemá pod čepicí.

  OdpovědětSmazat
 38. Bonmot pana Jírovce o tom, že prezidentem může být každý (když jím už byl i Havel), zatímco Gottem nikdo nebo jen vyvolený, je moc krásný. Skvělý!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani Frantou Opluštilem nemůže být každý. To není bonmot ale hovadina.
   Pořád nechápu vaši zoufalou potřebu v souvislosti s úmrtím KG špinit VH.

   Jsem si skoro jistý, že kdyby byl dnes Gott ve formě, šel by k 30. výročí osvobození naší vlasti opět zazpívat na náměstí či na Letnou.

   Smazat
  2. 16:23

   Nevím jestli Frantou Opluštilem, ale mnou určitě může být skoro každý. Jsem řemeslník, který dělá svou práci dobře, ale ne tak skvěle, aby se ze mě stal fenomén a měla mě v oblibě půlka Evropy.
   Myslím že pan Jírovec to vystihl skvěle. Věřím že z Karla Gotta mohl být i výborný elektrikář, ale málokterý elektrikář může být tak fenomenálním umělcem, jakým byl Karel Gott - vyučený elektrikář. A nejen to, ne každý by unesl slávu a zůstal normálním člověkem.

   Smazat
  3. Čím to je, že lidi mají potřebu špinit VH při každé vhodné příležitosti? Zejména v diskusi na svobodných fórech počet kritiků VH převažuje ve srovnání s jeho obdivovateli z prostředí pražských kaváren. VH musel udělat něco špatně proč ho lidi čím dál více nemají rádi. Kryl štvanice na komunisty a prokazatelně lhal. Začněte se omlouvat nebo to bude horší.

   Smazat
  4. 19:27
   Je to jednoduchý.....tady NENÍ A NEIKDY NEBUDE HAVLOVO!!!!!

   Smazat
  5. Re (16:23):
   .. ano souhlasím, že osobnost člověka je vždy jedinečná (v dobrém i špatném ..).
   Ale zde byla řeč o osobnosti a její projekci ve společenské funkci, kterou ta která osobnost naplňuje.
   Autor Jírovec bravurně vystihl to, že prezidentů (snad s výjimkou TGM) jsme měli všelikých, leč dalšího Gotta v roli úspěšného zpěváka hledat těžko ... Hai capito o no?

   Smazat
 39. 16:23
  To víš,stejně jako Karel Kryl....a oba vy místo Český hymny zpívali Karlovu PÍSNIČKU DEMOKRACIE ROZKVETÁ.....!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíš toho samého Kryla, který před vámi, rudými kurvami, musel v 68 emigrovat na Západ? Tak jako statisíce jiných?

   Smazat
  2. Blbeček trolíček 16:49, áno, ten Kryl, ktorý po Havlovom prevrate zistil, čo za čvarga sa zaštiťuje jeho menom.

   Smazat
  3. Blbaňa z Horných Uhier, to nebol žiaden "Havlov prevrat", ale vítězství svobody a demokracie, vítězství obyvatel téhle země nad rudou totalitou.

   Smazat
  4. 16:58

   Troubo, vy radši po pravdě ani nepátrejte, váš mozeček by to neunesl.

   "mrtvý student" Šmíd.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 17:18

   Občany ČSSR reprezentovala StB a KGB, hlavo?
   Netušíte náhodou, při vašich ohromujících intelektuálních schopnostech, proč lidé v průzkumu na konci roku 1989 drtivě odmítli přechod ke kapitalismu? A proč se Havel tenkrát dušoval, že není odpůrcem socialismu, že to o něm lživě šíří jen komunisté?

   Smazat
  7. 17:18
   A proto byl UDAVAČ HAVEL ZVOLEN JEN A JEN HLASY KOMUNISTŮ....VOHON VOŽRALEJ BY JIM ZA TO NASLIBOVAL I HVĚZDNÝ PRACH,ty havlolejnosrku!!!!

   Smazat
  8. 17:30
   Co to tady blábolíte o jakýchsi průzkumech? Nejlepší, nejširší a nejpravdivějším průzkumem jsou vždycky svobodné volby. Zapište si tento fakt za uši, hlavo!
   Komunisti v nich získali pouhých 13%. A dnes si polepšili dokonce na skvělých 6%. Tak se proberte a vytáhněte si hlavu z ř....

   Smazat
  9. 17:36

   Můžete prosím doložit, že ten průzkum neodpovídal vůli občanů? Znovu se vás ptám, proč se Havel tenkrát dušoval, že není odpůrcem socialismu, že to o něm lživě šíří jen komunisté? Můžete prosím doložit, že OF, které vyhrálo volby, zvítězilo s programem přechodu ke kapitalismu? Netušíte náhodou, proč KSČM byla až donedávna 3-2 nejsilnější politickou stranou, takže si "demokratické partaje" museli dojednat zákaz spolupráce s KSČM? Nevíte kam se podělo těch 2 miliony komunistů, kteří byli před majetkovým převratem v KSČ? Předem velice děkuji za jistě tradičně velice duchaplné zodpovězení mých otázek.

   Smazat
  10. 17:45
   Proč bych já měl dokládat jakési vaše průzkumy, když tady byly jednoznačné výsledky voleb, proboha?
   Proč by měl být Havel odpůrcem socialismu? Vy si myslíte, že ty 13.000 důchody 2.5 milionu občanů padají z nebe? Že školství je placeno pánbíčkem? Zdravotní péči platí Svatý Petr? Dopravní stavby platí miozemšťani? Atd atd? Člověče, vy jste úplně mimo. O jakém kapitalismu to mluvíte? V pravém kapitalismu byste konkrétně vy pošel tak do týdne hladem. Ve skutečnosti je tu socialismus jak vyšitý. Akorát, že tu máme svobodu ve všech směrech, demokracii a částečně tržní hospodářství.

   KSČM byla donedávna jedinou NEdemokratickou, protizápadní stranou. Všechny ostatní strany, t.j. strany zastupující zbylých 87% voličů byly strany demokratické, které se lišili jen v podružných věcech.

   Jak sem psal, vytáhněte si hlavu z pr...

   Smazat
  11. A proto jsou ty kreténe tvoje TROPičky,Starosti a Lidovci na cestě do.....PRDELE,ze který nebude návratu!!!!!!
   A na banderopodporovatele z ČSSD s jejich nadhodnoceným by průzkumem člověk málem zapoměl!;-)

   Smazat
  12. oprava: putlerbandpodorovatele z KSČSSD ....

   Smazat
  13. 18:06

   Jak už jsem psal, zoufalý milicionáři. Můžeš si tady namlouvat co chceš. Faktem je, že jediné dvě nedemokratické, protizápadní strany, KSČM a SPD získaly celkem cca 15% hlasů. Všechny ostatní parlamentní strany, tzn zbylých 85% jsou zastánci demokracie, NATO, EU.

   Smazat
  14. 18:13 To je nesporný! Podstata je ale v něčem jiným. Otázka zní totiž: Čím dnes je tzv. svobodný svět? Je to končící svět, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie, páč dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém smyslu toho slova vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena bude rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, buzerantismu, xenofilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím, které spolehlivě dříve či později pohřbí i tu neslavnou EU s těmi jejími "hovnotami" degenerace a úpadku a která již dávno přestala být invazívní a naopak se sama stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu!

   Smazat
  15. 18:13
   No jo,čte se špatně,že podporovatelé amiokupantů z tří výše uvedených stran jsou JAKO KOSTKA VE SKLUZU.....DO NENÁVRATNA!!!!!☺

   Smazat
  16. P. S.: Vládnoucí nám dnes liberalismus je stejně bezvýchodný jako byl komunismus! Prostý lid musí dostat nejen chleba, ale i hry! Musí se poté kdy je nasycen i nějak zabavit! Přerozdělení prostředků jak si to namlouvali socani NIC neřeší! Lůza neumí se svými potřebami zacházet, neumí je ukočírovat! Potřebuje pevné vedení Nadčlověka a především potřebuje pravidelně být vedena na válečná jatka! Neb válka je konečný chléb i hra pro nadbytečnou lůzu a upouští tlak z hrnce nerovnostářské společnosti! To jsou zákony přírody a jakákoliv vzpoura proti nim je pro existenci našeho druhu konečná ...

   Smazat
  17. DEMOKRACIE je lživá iluze! Neb masy jsou zženštilé jak víme! Historií hýbe především vůle silných Mužů a jakákoliv demokracie je vždy spojencem slabochů, kteří místo toho, aby Vůdcům s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, se jim pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Bolševismus je berličkou nízkých mužů s nízkými ambicemi, projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce i kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, přesahující péči o zdravé a silné, a to proto, aby se opět mohlo zařadit do stáda obecné uniformity masy. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy!"

   Smazat
  18. 18:17,18;18,18;20
   Tohle tady věru dlouho nebylo,taková halda hovadin polozdechlýho kreténa z Moravy,madonna mia!

   Smazat
  19. 18:00

   Rozumím tomu tedy správně, že ty jednoduché otázky, které poněkud odporují vaší zoufalé dojmologii, schopen zodpovědět nejste? Jak je to možné?
   Můžete tedy prosím aspoň doložit to, že v této zemi dominuje celospolečenské vlastnictví výrobních prostředků, které je předpokladem socialismu?
   Mohl byste prosím rozvést z čeho usuzujete, že KSČM je nedemokratickou stranou? Jak je to v demokratickém systému možné?
   Děkuji za vaše doporučení, ale vaše zvyky nejsou mými a tudíž ani nemám co odkud vytahovat. Děkuji však za starostlivost a důrazně vás žádám, aspoň se pokuste zodpovědět uvedené otázky, ať nevypadáte až tak bezradně.

   Smazat
  20. oprava času a místa: 17:2, 18:06, 18:18 ... kreténa z teplický prosektůry. Patria dia!

   Smazat
  21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  22. 18:32

   Děkuji za snahu, ale na to jsem se neptal. Zkuste to prosím znovu a pořádně.

   Smazat
  23. 18:35
   Opsanej zvratek pablba z Moravy!!!!
   No jo,na víc,než na neustálý kopírování a opisování po přemíře chlastu vodky a piva vlastních nápadů ubývá...

   Smazat
  24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  25. 18:49
   Scéna:Hoverova hlavička před zrcadlem ve spodničce samomluvou trpící potřetí.....klapky☺

   Smazat
  26. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  28. 18:56
   Stejná scéna počtvrté.....klap!!!☺

   Smazat
  29. Scéna posedmé,po osmé.....po desáté...stejný a stejně nudný paukosračkotapety.....klap!!!!☺

   Smazat
  30. 19:08 Jasně ty dentile schopnej leda dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zdechlým zašitým rudým gerontem! Von Pauk úúúúrčitě něco psal o tom, že demokracie je sračka pro podlidi, že Západ odchází z dějin a bude nahrazen schopnější rasou, která neodléhá xenofilismu a buzerantismu neo že masy jsou zženštilý a musí být vedeny Nadčlověkem! To je vidět jak už seš z to putlerismu a lihu z nádoby co v něm primář uchovává potraty a kterj mu potajmu upíjíš, úplně zdegenerovanej! ☺☺☺

   Smazat
  31. 19:25
   Scéna po stopadesáté.....klap!!!!!☺

   Smazat
  32. Scéna číslo 500.....klap!!!!!☺

   Smazat
 40. 16:49. 16:58
  Myslím toho Kryla,kterej utekl a toho samého,kterej se vrátil a za dva či tři roky po HADRÁKU už NEMOHL PŘIJÍT TOMU ZASRANÝMU VOCHMELKOVI A UDAVAČI HAVLOVI A JEHO REVOLTĚ PŘIJÍT NA JMÉNO a raději se vrátil ty kreténe z amianálu zpátky do Německa!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 17:16

   ...král Václav jedna parta je, se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedný partaje se u koryta sejdem...
   Jste si jist, že Václav Havel a lidé, kteří se po majetkovém převratu chopili moci, byli "rudí zmrdi"? To by bylo u vás velice zajímavé odhalení.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 41. Pan Gott zajímavě rozdělil národ na dva tábory, na 99% kteří uznávají jeho zásluhy a na 1% štěkajících hyen. Jinak bych rád některé zdatné diskutéry upozornil, na článek Tadesco, Další rubriky, Zajímavosti z 29. 9. 2019 s názvem "Sprostá mluva poškozuje tělesné zdraví a mění genetický kód", což mi trochu objasňuje ten hyenismus. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:42
   To bude v pohodě,vypustit páru je potřeba a je to zdravé.

   Smazat
 42. 17:40
  Zase světy sračkotapeto z amianálu vnucuješ???!!!
  Nechtěj vědět,co říkají v 99,9% o tobě,když ty SRAČKY ukazuju známým, j kamarádům a kolegům v práci!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 43. Jirovce ! Neni ti smutno ? V Ontariu je ted indianske leto = barevna krasa...A za 14 dni zde budeme mit prvni canadske turisty , po stovkach denne.
  A ty si tam "lahodis" mezi hovnometniky, nenavistniky a kanalniky ! Takove prostredi zkracuje zivot. Umelec Gott zemrel na alergii, kvuli takovemu prostredi !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jírovcovy na ty rudé plky Kanaďani serou. Na to je málo zelený, liberální a progresivní. Zato tady má vděčné čtenářstvo. A taky na důchod sem přilezl zpět, protože s kanadským důchodem se tu dobře žije.

   Smazat
  2. 18;06
   Ty seš genitálni ynteligent,ovšem ze správný amiprdele!!!;-)

   Smazat
  3. 18:14
   Děkuji za váš inteligentní a přínosný názor.

   Smazat
  4. 18:17
   A od kdy jsou Jajteles mluvčím pana Jírovce?

   Smazat
 44. 17:54
  Pan docent si bude smíchy muset vyměnit gatě,až si přečte ten amiblábol!!!!!
  A když jsme u tý práce,tebe kvůli nadbytečnosti a vrozený nemehlitidě vyhodili i z Afriky!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 45. 18:30
  Joooo,ten SKUNK APE z amianálu a z papundeklu smrdí i přes monitor,to je fakt☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 46. 18:45
  Takže ty smrdíš stejně????
  Tím se ten amiprapuch v Čechách vysvětluje!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sám se necejtíš, páč nemáš čím, coby prostý dvojmolekulový shluk otravnýho putléria, těkavého plynu z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   P.S.: Na té fotce jsi byl právě vypuštěn!☺

   Smazat
  2. Stejná scéna pošesté.....klap!☺

   Smazat
  3. 19:01 Pošestý? Leda za poslední půlhodinu ... ale je fakt že málokdy ho přitom i vyfotěj!☺

   Smazat
  4. Scéna číslo 200.....klap!!!!!☺

   Smazat
  5. Scéna číslo 200....klap!!!!☺

   Smazat
 47. SVĚRÁK Z. ten dlouholetý komunistický prospěchář těm idiotům nevadí, dokonce si ho berou za kmotra jako ten vypatlanej Klus. K těm sluníčkářským nenávistným idiotům se nedá již nic dodat. Jen snad to, střesme se doby kdy by se tito totalitářští idioti dostali někdy k moci tak jako se dostali ve 48.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:55
   Já se havlerky ptám na to stejný a odpověď je stejně daleko,jako vysokoškolsky vzdělaná Geisleová.
   Inu,mráz kopřivy nespálí a vrána k vráně sedá,rovný rovného si hledá!

   Smazat
 48. Z relativně slušný diskuze se to tu zvrhlo na tradiční sprosťárny psaný samejma primitivama. Původně se tu psalo o zesnulém KG. A co jste tu z toho dokázali udělat, vy tupci? KG tu bude (v dobrém) strašit ještě hodně dlouho, ale po vás ani stěk nepesne. Jste lůza.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 4. října 2019 18:56
   To je právě cílem trollů. Jediná cesta by byla všechny jejich příspěvky mazat bez citace - smazáno! Bohužel by pak byly smazány i reakce na ně (u sprostých by to určitě nevadilo). Takže by to nedávalo smysl. Jakýkoliv administrátor by musel pracovat 24 hodin denně a to trollům samozřejmě vyhovuje. Pokud za to troll bere peníze, pak je to jeho "práce" i když neuvěřitelně špinavá, ale ti, co si jen vyrovnávají komplexy přes nenávist ke všemu a všem ... ty nelze pochopit.

   Ale nevadí. Karel Gott a jeho písně tu zůstanou hodně dlouho. Tihle se užírají nenávistí i k němu, protože ON něco pro nás dokázal. Oni nedokázali nic ani pro sebe. Jen "vymysleli" nenávist, pomluvy, "vědecké", "historické" šplechty mechtly, jež za pár minut vyčpí do ztracena ... A to je štve ještě víc, protože si to uvědomují. Proto se snaží vytvořit "svůj" obraz a těší je každá minuta ztracená jinými na ně. To oni kolorují národ "jako výkvět" z těch nejhorších stránek v každé zemi na planetě, NORMÁLNÍ LIDÉ JSOU SLUŠNÍ VŠUDE NA SVĚTĚ!

   TROLLOVÉ MAJÍ JEN JEDNU NEUVĚŘITELNĚ MALIČKOU VLAST - SEBE SAMA.

   Přesto je nutné s nimi bojovat. Ale na rozdíl od nich slušně s ironií, vtipkováních na jejich účet, zesměšněním jejich "mouder", satiricky si z nich střílet. Nebo je ignorovat, ať se jdou klouzat po amerických dálnicích, kde je hustý provoz.

   Smazat
  2. No, pár trolů se tu objevilo, jako všady, ale ta banda primitivů ani neví, co to ten trol je. Oni tu vlastně jen onanujou.

   Smazat
 49. Kdejakej rudej dedek se otira o Gotta. To je nefalsovany bolsevicky hnus!

  OdpovědětSmazat
 50. Soudruh Jakes to rikal spravne, ze je to nespravedlive, ze burzoazni umelec Gott dostal nadeleny hlas pri narozeni. Jak k tomu takovy delnik prijde?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.