Reklama

čtvrtek 17. října 2019

Kavárna a Kurdové: Sedmero lží a iluzí. Jak se s tím vším srovnají? Svět je zase naruby. Vše, co si lepšolidé o světě mysleli, byla nepravda. Mohou procitnout? Mýlit se je normální. Řešením je jít pracovat na zahrádku

Petr Hampl - sociolog
Petr Hampl
17. 10. 2019  blog autora a ProtiProud
PETR HAMPL přemýšlí nad tím, jak si liberální mainstream, jenž má přeci vždy a ve všem pravdu, přebere současnou komplikovanou situaci na Blízkém východě.


Když obnovená Osmanská říše útočí na kurdské oblasti Sýrie, nikomu z toho není dobře. Se zděšením sledujeme, jak civilizační hodnoty Islámu získávají drtivou převahu nad těmi, které jsme pokládali za univerzální a které jsou ve skutečnosti čistě západní.
Nicméně sluníčkáři jsou ve velmi nepříjemné situaci i osobně.

Věřili tzv. solidním médiím, že tzv. „rebelové“ jsou bojovníci za svobodu. Teď zjišťují, že je to ta nejhorší sběř, faktická odnož Islámského státu.

Věřili tzv. solidním médiím, že NATO představuje ve světových konfliktech stranu dobra. Teď vidí, že klíčový člen NATO brutálním agresorem pohrdajícím smlouvami, zákonem i morálkou.

Věřili tzv. solidním médiím, že Američané jsou ten nejlepší spojenec. Teď vidí, že jakmile se změní zájmy nebo strategie, Američané předhodí své malé statečné přátele šelmám, to bez nejmenšího zaváhání.

Věřili tzv. solidním médiím, že EU je zdrojem světla, pravdy a lásky proti násilím. Teď vidí, že Evropský parlament se zdráhá dokonce i jen formálně odsoudit znásilňování, mučení a zabíjení bezbranných.

Věřili tzv. solidním médiím, že Assadův režim je čiré zlo, odporný teroristický stát. A teď vidí, že je to jediná místní síla, která chrání lidi před islamistickými zrůdami.

Věřili tzv. solidním médiím, že Rusko je nebezpečný brutální agresor. A teď vidí, že nebýt ruské síly, byli by Kurdové zcela vyhubeni.

Věřili tzv. solidním médiím, že Rusko jsou zaostalí věčně ožralí primitivové. Teď vidí, jak obrovský respekt má před nimi druhá nejsilnější armáda NATO.

Stejně neprocitnou
Zkrátka, svět je naruby. Ale ještě horší je, že z toho vyplývá, že všechna velká média systematicky lhala. Všechno, co lepšolidé slyšeli o světě, byla nepravda. Proč by měli nadále věřit, že islámské přebírání ulic evropských měst nic neznamená? Proč by měli nadále věřit, že Konvička neví, o čem mluví? Proč by měli věřit, že Evropská unie je zárukou šťastné budoucnosti?

Bylo by ale naivní čekat, že sluníčkáři procitnou. Možná v několika málo případech. Většinou je to ale složitější. Nehroutí se jen konkrétní názory, ale celý obraz světa, včetně představy o sobě samém. To je nesmírně bolestivé. A kdyby jen to. Po takovém probuzení by se nezávisle myslící člověk nemohl vrátit do prostředí, z něhož vyšel. Jeho bývalí přátelé by na něj uspořádali stejnou štvanici, jakou on sám předtím pořádal na islamofoby a xenofoby. Když psal Ovidius báseň o lovci Aktaionovi, který byl proměněn v jelena, takže ho uštvali jeho vlastní psi, možná měl na mysli podobné situace.

Takže kudy z toho ven?

Pomůže třeba to, když se člověk úplně přestane zajímat o politiku. Sport, zahradničení a koťátka, to jsou přece dobrá témata.
Nebo se člověk může naučit frázi o tom, že musíme mít soucit s konkrétními trpícími, ale nelze do toho tahat politiku.
Nebo může zjistit, že „všechno je jenom hra PR agentur a není jisté, co se tam doopravdy děje.“ Tohle stanovisko už se na sluníčkových profilech objevilo. Škoda, že to takhle neviděli před pár lety, když podporovali saudsko-turecko-americkou agresi proti zlému syrskému diktátorovi.

Ten náš svět

A mezitím se čeká na povel, co si má příslušník honorace myslet. Ten povel vydá PR agentura a objeví se během několika hodin ve všech korektních médiích. Odhaduji, že správné řešení bude říkat, že Kurdové vlastně zase tak dobří nebyli. Kurdské bojovnice přestanou být připomínány (v kavárně se pocit, že je něco jaksi nevhodného, šíří rychle a efektivně) a naopak se objeví historky o kurdské násilnosti.

Nakonec to myšlení bude stejně správné jako dříve. Ještě před týdnem měl uvědomělý euroobčan správný názor, pak bude mít zase správný názor. O nic jiného nejde.

Do určité míry se to týká i všech ostatních. Každý máme rád své názory a každý je nerad měníme. Jenže když jsou lidé od malička vedeni k tomu, že se mají pídit po tom, jaká je pravda a když jsou čas od času nuceni změnit názor pod tíhou faktů (nikoliv pod tlakem médií), naučí se žít s tím, že mýlit se je vlastně normální.

Dokážete si ale představit, že by dnešní „bojovníci proti hoaxům“ svým žákům řekli něco ve smyslu: nevěřte ani nám a každou informaci ověřujte podle určitých kritérií? To bychom žili v nějakém úplně jiném světě.

131 komentářů :

 1. Hampl koukám taky žije v nějakém paralelním světě ...
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stal ses obětí řady náhod, tak jako my všichni.

   Smazat
  2. Turecko je možná agresorem, alespoň se tím netají a má koule to udělat veřejně. Ty inkurze do Iráku a dnes i do Sýrie dělá po desetiletí. Skuteční, ti nebezpeční agresoři a organizátoři tohoto konfliktu byli v pozadí, na velitelských stanovištích DAEŠ, v organizaci logistického (česky týlového) zabezpečení těchto "bojovníků za demokracii", kryti jako " Bílé cosi", ti co to celé zkoncipovali a financovali a další. Kurdy jsem trochu poznal v jejich vlastním prostředí na severu Iráku a dodnes i po více než 20 letech jim nerozumím. Jak mohou stejné chyby opakovat stále dokola? Pak na ně dopadne trestající ruka a oni se diví proč? Odpověď je v historii, té skutečné

   Smazat
  3. Američanům vůbec nezáleží, jaká je pravda. Amerika, tedy USA, nemá své nepřátele, ani přátele. Amerika má své zájmy. Faktem je, že Američané mají v každé vládě ve státech Evrop, nejméně jednoho svého agenta CIA. Faktem je, že všechny hlavní sdělovací prostředky v každém státě Evropy jsou řízené velvyslanectvím USA. Faktem je, že všechny puče, převraty a barevné revoluce, jsou vyprovokované, řízené a placené Američany. Faktem také je, že Američanům se podařilo prostřednictvím Holywoodu, tedy filmového průmyslu, navodit v ostatním světě nereálný obraz ráje na zemi v samotných USA, kterému většina občanů na světě věří. Málokdo se jede přesvědčit na vlastní oči do USA a málokdo, kdo navštíví USA vidí to, co USA ve skutečnosti jsou, tedy nejzadluženější, nejzkorumpovanější, nelživější stát na světě. Amerika každou minutou existence světa okrádá a vysává celý svět a ti, kteří s USA nesouhlasí, jsou okamžitě zlikvidování bombardováním, jako Kadáfi, Husajn. Gorbačov uvěřil Američanům, že když se Rusko stáhne ze střední Evropy, Americké NATO se rozšiřovat nebude a ve světě skončí studená válka a žádná další nebude. Jenže ten, kdo uvěří Američanům se zlou se potáže. Američanům se nesmí věřit vůbec nic. S Američany se nesmí o ničem jednat. Američani jsou nejprolhanější národ na světě. S úsměvem všechno odkývou a hned následně vám vrazí nůž do zad. Nic co Gorbačovovi slíbili, nic nedodrželi a dnes tady máme novou studenou válku, ještě horší, než ta předešlá. Dnes tady máme vraždění celých národů pod hesly, jako je demokracie, lidská práva. To co se děje v Sýrii je jenom pokračování Americké politiky na šachovnici světa. Nás jenom naše ČT pořád zásobuje žvásty,jak herečka, disidentka, spolupracovnice STB a komunistka Chramostová bojovala proti tomu, co tady bylo před listopadem 1989 a vybojovala ten ráj ve kterém nyní žijeme a vše nám to se zalykáním potvrzuje další postelová herečka Veškrnová nyní Havlová. Nemusíme tedy chodit pro obraz současného světa nikam daleko.

   Smazat
  4. 10:00 Ta pohádka o hodném Gorbym je moc fajn, skoro jako o hodném Vašíkovi. Uklidněte se, SSA jsou jen nástroj, to co dělají SSA dnes bude dělat zítra Čhina. Ovšemže také jako nástroj.

   Smazat
  5. Hampl to má v hlavě srovnáno, hm, Koloděj ne. Koloději, pokud nechápeš a nerozumíš, nekomentuj !

   Smazat
  6. Něco konstruktivního k tématu by nebylo ? Anebo pán má IQ tykve...

   Smazat
  7. Koloděj je takový startér. Udělal čáry máry fuk a hned se to tady hejbe.

   Smazat
  8. Ještě štêsti,že tu máme rozbiječku vzteklé jednoty EU

   Ta MAKRELA vůbec nepochopila,že má být dávno ve šrotu a dnes je pro ni pozdě.
   Znehybnil ji a udělal z ni blba a nepotebnou i, dokonce president Turecka a řekl ji,źe jestli cekne proti tumu co dělá, tak ji pošle na krk dalši miliony islamistů a bude vyžadovat za to dalši miliardy!
   Ona přikázala a přikazuje však dále EU je vitat a živit!.
   Ta osoba nečte manuál na vražděni "nevěřicicich",co si sebou přismyčili a tupě věři,že to neni ideologie středověku,jeji smrti a smrti jejiho náboženstvi a boha s pomoci terorismu!

   Jevi se zapotřebi se od ni v ČR chránit a odstranit kompletně všechny polit.subjekty,které pod vedenim ředitele TV manipuluji miněni voličů,aby zas volili stejné politiky,kteři je za 30 let vykradli a obiraji je dále o penize,chtěji to dělat jako by se nechumelilo dæl pod vedenim zgichané TV,která nedá na obrazovku fakt,že takovéto volby,kdy hrozi zvedáni pracek pro osobu,které zmizely kdesi 4 miliardy a jeji kontrolni ORGÁN Rada ČT je jeho ORGÁN tzv podpindostniků na to zvyklých, tomu léta tleská a kasiruje za tu špinu naše penize za TV poplatky,které pro toto vykrádáni hodlá drze,ve vědomi své nedotknutelnosti,ještě zvýšit!

   Smazat
  9. POKUD NAŠI"ZASTUPCI" POTVRDI DO FUNKCE GŘ A RADU ČT

   bude správné hledat za ně VŠECHNY náhradu ve formě vzniku opravdu našich polit. subjektů a nebude na škodu dát ty penize,které na tyto neschopné polit. strany vydáváme z našeho rozpočtu kompletně k dispozici naši NEPOLITICKÉ Společnosti voličů ,aby je schválila jen těm polit. subjektúm,které budou schopny opravdu zastupovat nejen voliče,ale i jejich navrh PROGRAMU a jeho články si dokáži zařadit do svých programů ,anebo je ODŮVODNĚNĚ dokáži na svých diskusi otevřených webech odmitnout,aby poté naši opravdovi zástupci mohli jit rýt NAŠI zahrádku občanů voličů a nedávali si zcela zbytečcně za hlavni úkol vyrobu vadných rozhodnuti!

   Smazat
  10. Chcete snad napsat,že by pani "makrela",která začiná být Německu pro ostudu a Evropě pro smich,

   mohla dostat dalši lekce a je čas ji opakovat porážku z "vojny šviatovej",kde nyni Polaci chtěji z ni dostat reparace a v ČR by to taky nebylo na škodu dat žadost,kdybychom tu neměli za zrádce ministra zahraniči ČSSD,který je lenivá lemra nechce se mu dělat a žadat těch 3,6 bilionů, na což máme nárok a všechno úsili je dostat jen schválně zkurví a torpeduje?

   TO BYCHOM ANI NEMUSELI VYSTOUPIT Z EU,že ANO?:

   Stačilo by k tomu ty jejich sračky,co našich zákonů chtěji nasilim vpašovat, prostě tvrdošijně odmitat a počkat až nás budou terorizovat z oni a ne vraždit tou fujerkou pozvani teroristé!

   CO?

   Ta "makrela"prý nedosahuje kvalit pana Führera!
   Stačilo by kdyby se vzepřel naš Parlament do našich zákonů implantovat sračky vymyslené EU,typu i když migrant vybije celé nádraži občanů nesmi být odsunut a MUSI být občany TRPĚN a ten parlament by to mohl odůvodnil tim,že v ČR roste vlna odporu proti idiotismu-neomarxismu,vymyslu to korporatinich fašistických kapitalistů,kteři tu náš lid jenom serou a naše penize nikde?

   Smazat
  11. ČSV je nyni moje oblibená Společnost!

   Teprve teď se mi oteviraji kukadla a tvrdim

   Revoluce pro 21.stoleti v ČR může začit!
   Kdo je proti ,at to tady napiše a zdůvodni!

   Smazat
  12. To jo , ale Kurdove nemeli vubec ani jeden Prsticek v nedavnym spiknuti zamerenym proti Erdoganovi a za ucelem jeho svrzeni..A kde by potom byli odmeneni vladou nad casti Turecka a celkem i velkou,, kdyz se Erdogan zacal Sprajcovat..A tak Erdogan je Nemiluje bez priciny. Akorat dostavaji miliony a jsou rizeny tou organizaci ,co taky chce v USA svrhnout Trumpa.. Nahoda je pitomej blbec..A presto ji uveri spousty inteligentu..

   Smazat
  13. Teď jsem tu zahlid novou zprávu pry z Ameriky,že se pan president TRUMP postaral o okamžité zajištěni miru pro sve spojence Kurdy a stal se nejlepšim přitelem pana Erdogana.
   Kurdům stači ustoupit od hranic 32 km a to do 5 dnů jinak prý bude turek dělat dál plac pro 3 miliony uprchliků,které tam hodla přesunout od sebe k obnoveni a budováni Syrie.

   Smazat
  14. Když si pro změnu poslechnete Syřany z této oblasti, nejsou nikterak nadšeni z kurdské nadvlády, spousta Kurdů tam přišla až s válkou, případně před tím tam prchali před Tureckou genocidou. Syřané je tam přijali a teď se jim postoj Kurdů nelíbí. Ale nejspíš byli Kurdové poslední, kdo věřili americkému "spojenci" a tvrdě na to doplatili. Každopádně nedohoda s Asadem způsobovala zamrznutí konfliktu v Sýrii a bez ní nešlo válku skutečně ukončit. Tak doufejme, že teď se to povede, protože zabrat si nějaké území chrabrým bojem a pak si ho prostě nechat jako válečnou kořist, o bohatství území nemluvě, to mi, nezlobte se prosím na mě, byť i Kurdům fandím, taky trochu připomíná invazi... Ale vím, že nic není černobílé a doufám, že se to následně přijatelně vybarví :-). J.

   Smazat
  15. A cos čekal od zdejšího odulce*) jiného? Tihle pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 2. Potom asi žije v paralerním světě naprostá většina. Jen si vzpomeň Koloději, kolik těch kteří byli zarytými komunisty je dnes na straně eurohujerů. A kolik normálních občanů této republiky říká: komunisté stáli za hovno, ale dnešní rádoby demokraté (čti zloději), stojí za dvě hovna.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Hampl by zřejmě rád hovno vzal za čistější konec.

   Smazat
  2. 7:25 O tom se pan Hampl nezmiňuje, to bude spíše vaše záliba.

   Smazat
 3. Ta vepřová hlava Vondra tvrdí že by si měli Kurdové svůj stát vybojovat válkou. No dobře tak že by mohli začít válčit klidně s námi s ČR. Podle Vondry by to bylo legitimní řešení vyvraždit nějaký národ kupříkladu náš aby oni získali ten stát pro sebe. Ten idiot Vondra by měl být hospitalizován někde v pakárně a né aby seděl a dělal ostudu naší republice v Bruselu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vondra si přece také všechno vybojoval. Líná huba holé neštěstí.

   Smazat
 4. Sýrie měla být zničena a měla být rozčleněna mezi Izrael a Kurdy. Jen díky zásahu Ruska k té neuvěřitelné hanebnosti, genocidě nedošlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravdu díte. Měl být vybudován velký Kurdistán zcela podřízený právě "hrdinům" z USA a Izraele.
   Při pohledu na mapu vidíme, že v té oblasti už "USA demokracii a svobodě" vadí už jen Írán a právě Sýrie.

   Smazat
  2. Naprostý nesmysl. Je tam velice mnoho různých skupin na různém stupni vdělání a i různým způsobem chápaného státniho (nebo stádního náboženství) A US chcípající kobyla už nedokáže tyto rozpory ukočírovat.

   Smazat
  3. Figu. Cez Sýriu sa mali ťahať PLYNOVODY z Kataru a Saudskej Arábie, najprv Asad súhlasil potom (asi mu dohovorili) zamietol.Lebo irán a rusko by boli odstavené, nestaval by sa nielen Turecký prúd, ale ani SP2, cez Ukrajinu by nešiel plyn, lebo je tam bridlicový plyn, ktorý si už sprivatizovala fy Burisma, v ktorej je okrem Kwasnievského a Janukovyča(ktorého asi zablokovali) aj Bidenov syn Hunter). Tak by sa RF, ktorá ešte nestihla industralizáciu 2, dostalo do bankrotu a územie by sa rozobralo na oblasti, ako je zakreslené na viacerých mapách ( SZ Británii, západ Poľsku/ Nemecku, juh Francúzsku, Sibír USA!) To by znamenalo, že globalisti/ bankstri by ovládli svet a nikto by im už nemohol odporovať! Dostali by sme čipy a poslúchali, aby sme sa najedli! Tomu odporujú iba dvaja činitelia - Putin a Trump (samozrejme, so svojím okruhom)! No, možno trochu aj Si Tin Pchin , ale až po obchodnej vojne... Vot!

   Smazat
  4. 15:16, že by Pjakin, kterého nesleduju? :) Ale v kostce to je pravda, myslím to se Sýrií. Kdysi jsem se divil, proč byl kolem Sýrie napřed klid a pak se Asad okolo roku 2004 stal náhle zločincem c.1 spolu s Íránem, a Rusko se jich tak vehementně zastávalo. Napřed jsem si myslel, že je v tom ta strategická báze ve Středomoří, ale když konflikt eskaloval, došlo mi, že v tom bude něco většího. Tak jsem si vzal mapu, našel na síti lokaci nových zdrojů uhlovodíků v oblasti, projekty nových potrubí a pochopil.

   Ten projekt je ovšem tak nákladný, že by to stejně jedna země nezvládla sama, zvlášť v této oblasti, ale v pozici "generálního sponzora" může shrábnout podstatnou část. USA už investovali hodně, nevěřím, že by se toho vzdali, ale mohli slevit. Teď jdou ze Sýrie. Ale Turci už budují koridor a je otázkou, s kým spolupracují. Kurdi Američanům evidentně nevyšli, s nimi se zjevně moc dohadovat nelze, a zbytečně popudili Turky. Jenže nažrat se můžou všichni, včetně Íránu/Kataru a Saúdů a samozřejmě USA. Včera měl Puťka v Ar-Rijádu vysoké pocty, že by je přece jen do toho zahrnuli? Ovšem velice důležité je to, co udělají Američané v Iráku.

   Ukrajina a Bidenova Burisma sice plánovali něco na Donbase, jenže ty zdroje nejsou až tak vydatné, aby pokryly obě větve NS, zvlášť, když vypadne Norsko a Jamal. I tak Polsko (a od něj Ukrajina) kupuje americký kapalný plyn z Ruska, jen platí podstatně víc. To samé je "reverz" ze Slovenska. Zde to je je směšné ještě víc, protože žádný reverz fyzicky neexistuje. A ještě k tomu tam má nějaký podíl francouzská Engie. Taky jsou nějaké ty zdroje okolo Krymu, jenže všechno tohle by tak maximálně pokrylo část spotřeby Ukrajiny, zdaleka ne Evropy.

   To ostatní je tak trochu fantastika, pro USA je mnohem důležitější, kterým směrem se obrátí Německo. Ukrajina jim slouží jen jako idiot, co bude blokovat dopravu plynu do EU, ne jeho zdroj. NS2 a taktéž NS1 můžou klidně podminovat, kdyby tak velice chtěli zničit tento projekt. Nic není snadnějšího.

   A Si Tin Pching má svoje plynové pazoury v Íránu, ne na Ukrajině. Tam má jiné pazoury.

   Smazat
 5. Stewart Hample, to bylo eso.
  Petr Hampl, taky kvalitni bourak..

  Dik za clanek-glosu.

  OdpovědětSmazat
 6. Nepřipadám si geniální spíše průměrný ale to že kapitalizmus má ve svých genech parazitizmus jako rodina Vondry a dalších vím už 50 let. Ať tu bude cokoliv tak budou ti šéfové.

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Hample,
  osobně se domnívám, že přes křečovitou snahu
  novinářských kurviček, si ta mlčící většina občanů
  zachovala zdravý rozum, což by se mělo teoreticky projevit
  ve volbách.
  Ale neprojeví, neboť volební výsledky jsou plody
  neúnavné propagandy politbyra ČT a školního systému,
  což potvrdila mladší voličská generace pirátské chátry.

  Přes všechna negativa jsme ještě na míle vzdáleni
  realitě dnešního Německa, tak blbá, zglajchšaltovaná mládež,
  zpracovaná Merkeljuntou a stranou Zelených, nemá v Evropě
  konkurenci.
  Pozn.
  Jsem zvědav, KDO se odváží přeložit a vytisknout knihu
  Thila Sarrazina "Feindliche Übernahme" - česky Nepřátelské převzetí.
  Vaše Prolomení hradeb je pouhý čajíček, opatrné našlapování,abyste nezašel jó daleko...
  Tak do toho !

  OdpovědětSmazat
 8. Pořád se řeší,co je pravda a co propagandistická lež.Po třiceti letech jsem nabyl přesvědčení že není radno věřit nikomu.To už ale řeklo v minulosti několik politiků.Hlavně ale zjištuji,že ti pomlouvaní komunisté měli z velké části pravdu skoro ve všem.Jak říkala babička,to jsme to dopracovali,Jiříčku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady je pomlouvání každého každým běžnou tradicí. Masarykovy demokraté pomlouvaly Habsburskou monarchii, jaký to byl děs a chudobinec národů, komunisté pomlouvaly Masarykovy a hlavně Benošovy demokraty, jaký za první ČSR republiky vytvořily děs, bídu a Slovenští komunisté zvláště v 1968roce taky mluvili o nich jako o žaláři národů. Pak přišly Havlovy demokraté a o komůnistech a jejich socialistickém ČSR mluvily jak o černé díře, děs, chudobinenec a Mečárovy demokraté na Slovensku mluvily o socialistickém Československu s dvoumi federatívními republikami uspořádanými po 1968roce, jako o žaláři národů. Vyhýbejte se pomlouvačům a vůbec jim nenaslouchejte, toť nejlepší lék proti pomlouvání a pomlouvačům.

   Smazat
  2. Nenaslouchejte je špatně. Většina lidí věřila že to co v mynulém režimu bylo špatné se změní a co bylo dobré vylepší. I bombarďák tak lhal: A NEŘÍKEJTE ŽE TO NEJDE, ZDROJE JSOU. Nejde to ovšem v kapitalistickém systému který je ve své podstatě parazitický s tendencí k nenažranosti. Vždyť i to bylo to co zahubilo minulý režim. Vždyť to jsou stále titéž rodiny a jejich potomci. Podařilo sejím k tomu zlákat spoustu hlupáků /LENOST JE MATKA VŠECH NEŘESTÍ/ a ty vytváří zdání prosperity která ovšem nikam nevede. Jsou pro své pohodlí udělat cokoliv. PRADĚDA.

   Smazat
 9. Je to stejné, jako s Tripolisem. Médiím totiž uniklo, že při tažení gen. Haftara uprchlo několik buněk IS, které působily napříč celou zemí(!) do Tripolisu a zde se dnes nyní s naší mohutnou podporou EU brání.
  Zajímavé je už to, že za Kaddáfího tam žádné buňky IS nikdy nebyly. Dnes se začíná tušit, že právě díky nim probíhá pašování lidí ve spolupráci s neziskovkami EU a USA.

  Stále více a více to už ukazuje, že minimálně ochránci, možná i podporovatelé IS, ne-li přímo tvůrdci jsou politické elity Bruselu, tedy přímo EU, pod direkcí zámových us-neziskovek, stvořených americkými průmyslníky.

  OdpovědětSmazat
 10. Rozporuplnost mezi světem oficiálních médií a realitou je přímo úměrná množství prostředků, do oficiálních médií vložených. Peníze a majetek jsou v západní společnosti základním měřítkem hodnot. Profesní hrdost, morálka, pravda jsou pojmy zatracované a odsouvané do pozadí. Proto je možné vysledovat až směšné reakce na změny na světové i domácí politické scéně. Negativní hodnocení se přes neutrální vyjadřování překlopí do chvály a naopak, ne na základě analýzy, ale pouze na základě změny zájmů zdroje financí.
  Lidé mají možnost si udělat alespoň rámcovou představu, ovšem pouze v případě, že jsou ochotni si připustit, že svět okolo nás není tak zářivý, jak nám je předkládáno.
  Pokud i nadále bude základním zájmem drtivé většiny politických zástupců na všech úrovních vlastní prospěch, zlepšení se asi nedočkáme. Hlavně z toho důvodu, že množina slušných, zůstane pouze u tichého protestu, uzavřena do svých světů, ponechávajíce příliš široký prostor pro nepravosti.
  Vyrovnání se s komunistickou minulostí není pouze poukázání na přešlapy minulého režimu, ale i revize směrů podsunutých občanům politickými manipulátory polistopadové éry (nezaměstnanost je nutnost = konkurence pracovních sil, stát nesmí nic vlastnit = špatný hospodář, zdravotních pojišťoven musí být více = konkurence .. atd.).
  ABC

  OdpovědětSmazat
 11. Situaci Kurdů v Sýrii popsala velmi dobře Tereza Spencerová v tomto článku: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/-Putin-diky-nam-vitezi-Zvykejte-si-Spencerova-a-sever-Syrie-Vsichni-uz-se-dohodli-krome-nas-S-Kurdy-je-to-jinak-599880

  OdpovědětSmazat
 12. Američanům vůbec nezáleží, jaká je pravda. Amerika, tedy USA, nemá své nepřátele, ani přátele. Amerika má své zájmy. Faktem je, že Američané mají v každé vládě ve státech Evrop, nejméně jednoho svého agenta CIA. Faktem je, že všechny hlavní sdělovací prostředky v každém státě Evropy jsou řízené velvyslanectvím USA. Faktem je, že všechny puče, převraty a barevné revoluce, jsou vyprovokované, řízené a placené Američany. Faktem také je, že Američanům se podařilo prostřednictvím Holywoodu, tedy filmového průmyslu, navodit v ostatním světě nereálný obraz ráje na zemi v samotných USA, kterému většina občanů na světě věří. Málokdo se jede přesvědčit na vlastní oči do USA a málokdo, kdo navštíví USA vidí to, co USA ve skutečnosti jsou, tedy nejzadluženější, nejzkorumpovanější, nelživější stát na světě. Amerika každou minutou existence světa okrádá a vysává celý svět a ti, kteří s USA nesouhlasí, jsou okamžitě zlikvidování bombardováním, jako Kadáfi, Husajn. Gorbačov uvěřil Američanům, že když se Rusko stáhne ze střední Evropy, Americké NATO se rozšiřovat nebude a ve světě skončí studená válka a žádná další nebude. Jenže ten, kdo uvěří Američanům se zlou se potáže. Američanům se nesmí věřit vůbec nic. S Američany se nesmí o ničem jednat. Američani jsou nejprolhanější národ na světě. S úsměvem všechno odkývou a hned následně vám vrazí nůž do zad. Nic co Gorbačovovi slíbili, nic nedodrželi a dnes tady máme novou studenou válku, ještě horší, než ta předešlá. Dnes tady máme vraždění celých národů pod hesly, jako je demokracie, lidská práva. To co se děje v Sýrii je jenom pokračování Americké politiky na šachovnici světa. Nás jenom naše ČT pořád zásobuje žvásty,jak herečka, disidentka, spolupracovnice STB a komunistka Chramostová bojovala proti tomu, co tady bylo před listopadem 1989 a vybojovala ten ráj ve kterém nyní žijeme a vše nám to se zalykáním potvrzuje další postelová herečka Veškrnová nyní Havlová. Nemusíme tedy chodit pro obraz současného světa nikam daleko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:59 Když máte za spojence Ušáky, tak už ani nepřítele nepotřebujete, to je takovej jako kdysi Konzum, tam nakoupíte všechno. Hej hou

   Smazat
  2. 9:59 Napište, kde kupujete tak kvalitní matroš? Tohle přece nemuže napsat normální člověk, ale pouze pořádně sjetej.Ty vaše bezduché žvásty nemá smysl rozporovat. Jenom jedno, ta studená válka začala v roce 2 014 okupací Krymu rusákem. Tam je zárodek toho všeho špatného k dnešku.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 12.10Máte pravdu, nová studená válka nezačala humanitárním bombardováním Jugoslávie letadly NATO a následným příkazem USA k uznání zločinných albánců v Kosovů jako státu. Také nezačala americkým humanitárním bombardování Iráku na základě vylhaných informací o zbraních hromadného ničení a pozabíjení asi milionů lidí. Také nezačala vybombardováním Libye a opět západem pozabíjených lidí. Podle vás začala referendem na Krymu kam již američani měli naplánováno umístění raketové základny s raketami namířenými na Rusko. Zatím to nevyšlo a napadení Ruska se zatím odkládá. Zatím. Ale určitě budete mít možnost položit život na východní frontě za zájmy amerického kapitálu.

   Smazat
  5. Nehněvejte se na 12:10,

   vždyť pouze opakuje to, jaké je stanovisko politbyra ČT pod taktovkou US ambasády !
   Ale s pravdou je to těžké,
   je snazší ucpat protrženou hráz, ale PRAVDA, blbe 12:10, si svou cestu najde, i kdyby to trvalo ještě roky...

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Spousty lidi co tady diskutujou uz vidi do spousty veci..

   Smazat
  8. 2:08 To sotva. Páč otázka zní o čem asi tak místní odulci*) můžou "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 13. Dobrý článek vím o co se jedná a mainstreám může dál lhát.

  OdpovědětSmazat
 14. Z jiného soudku, k pochopení a odlehčení, jak to dneska funguje "Tržní sentiment a hypoteční krize vesele", Long Johns, stále aktuální a vtipné, Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, skvělý britský humor. Výborné je i:
   https://www.youtube.com/watch?v=byInp8pUKoM
   https://www.youtube.com/watch?v=jUrC5yd7_F0
   https://www.youtube.com/watch?v=FjiQvo0JFf4

   Smazat
 15. Tak tomu opravdu nerozumím. USA jsou na straně Kurdů! Rusko je na straně Kurdů a spolu se Syřany je podporuje! Když dva dělají totéž není to totéž!?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přečtěte si Spencerovou a pochopíte - viz 9:55

   Smazat
  2. 11:40, ale dyk tam se vůbec o Kurdy nejedná, ti jsou jen nástroj, tady se jedná o peníze. A to velké peníze.

   Smazat
 16. Klaus ml. pálí ostrými: Tupost a stádnost poslanců mě děsí, spoustu neziskovek platí Soros:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019101610831103-klaus-ml-pali-ostrymi-tupost-a-stadnost-poslancu-me-desi-spoustu-neziskovek-plati-soros/

  OdpovědětSmazat
 17. Dokážete si ale představit, že by dnešní „bojovníci proti hoaxům“ svým žákům řekli něco ve smyslu: nevěřte ani nám a každou informaci ověřujte podle určitých kritérií?

  Dakážu. Připadá mi to úplně normální a normální učitel tak děti učí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba jako "pravý úhel má 90°" a žáček řekne: "hovno, 25°", preferuji desítkovou stupnici.

   Smazat
 18. Však také Amíci zlikvidovali své zásoby zbraní a munice v cementárně u Kobani... mizeli tak "organizovaně", že likvidci místo pozemních sil provedly dvě F-15E... Takže tam Syřanům na rozloučenou udělali super Vrbětice, aby měli následujících alespoň pět let co dělat a proč velebit starého Uncle Sama - rozhazujíce přitom kousky svých dětí ("šťastní" nálezci amerického "dobra"/nemyslím hudební nástroj/) sta metrů daleko.

  Nota bene, kdo by se asi s tak nebezpečným šrotem tahal na vlastní základny, nebo dokonce domů do Americka. Tak blbej není ani americkej Gój; ani Honoluluovi "opičáci".

  OdpovědětSmazat
 19. Až se tomu bráním uvěřit, jak naivně se Američané v Sýrii zachovali. Asad i Rusové nejásali nad americkou přítomností v Sýrii. Kdyby tam nebyli, pravděpodobně by tam byl již mír. Džihádisté pobiti, nebo na útěku a roky trápená Sýrie by si mohla konečně vydechnout. jediné, co tomu bránilo, byla americká vojenská přítomnost a hrozba toho, že by tam Američané umírali pod rusko-syrskou palbou. Pokud byl Putin s Erdoganem domluvený a Američané vykouřili pod hrozbou střetu s Tureckem, musím jim přiznat opravdu mistrovský tah.
  Američané to mají u Erdogana dost posraný po zpackaném pokusu o státní převrat. Zřejmě nechtěli přilévat olej do ohně a riskovat zhoršení stavu konfliktem mezi americkými a tureckými vojáky, proto raději moudře ustoupili. Čehož mistrně využili Rusové s Asadem a pružně je nahradili.
  Pokud to tak měli předem domluvené, musím uznat, že jim to skvěle vyšlo a Asadovi, s pomocí Rusů se zřejmě podaří dostat celou Sýrii pod svou kontrolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:12, já se nedomnívám, že Američané jednali naivně. Právě naopak. Pokud se podíváme na tamní situaci, je nanejvýš pravděpodobné, že se jedná o patový vztah, který povede dřív nebo později k další eskalaci. Myslím tím na území Sýrie a tohle USA moc zapotřebí nemají. Není třeba zapomínat, že USA jsou etablováni v Iráku a to je klíčové. Dřív nebo později spolu s Turky dost možná odsud Rusy vypráskají. Jde tam o hodně a Rusko nemá na to, aby dotáhli věc do konce.

   V pozadí se již činí Čína, která zde taktéž, zda se, s Ruskem nepeče. Pracují pěkně v poklidu a bůhví, co upekli s USA. Momentálně to je přesně tak, jak řekl Trump: "Ať si Rusové hrají v písku". Tohle je na delší dobu a až bude vše připraveno, dohodne se Čína (Írán) a USA s tichou podporou Turků. Ti mají dnes jen jedinou úlohu - koridor podél svých hranic. A to jim bez problémů vychází.

   Nepochybuju, že Rusové vědí přesně, o co jde, a budou se snažit také vecpat mezi ně, jenže se obávám, že už nebude pro ně místo a budou čumět opodál z toho písku. Alespoň si otestovali zbraně a pár jich prodali. Je také otazné, jestli jim zůstanou ty základny, jelikož událost v Saúdské Arábii ukázala, že i hloupý džihádista dokáže něco podobného rozmetat, pokud má dobrou podporu od přítele.

   Ale kdoví, jak to je, možná nějakou dohodu s koridorem upekl Erdogan i s Putinem. Ovšem v tom případě pochybuju, že by se Amíci tak rychle stáhli, oni se neradi dělí a už vůbec ne s Rusy. Teď mě taky napadá, jak zoufale směšná je EU. Před dvěma dny se mám probudila Francie - Bon jour, mademoiselle! Vy budete mít hovno, k tomu plus tři miliony migrantů a ještě to všechno zaplatíte. Když pomyslim, že euronoviny jsou plné Kurdů, Grety a potlesku pro trhlou Carolu Rockete, fackuje mě hanba. My jsme v prdeli úúúplně.

   Smazat
 20. pro 12:10
  To jste asi někdy v r. 2005 usnul a probudil jste se až při ukrouškém majdanu nebo jste tak přesvědčený eurohujer a ami přizdisráč že neužíváte svůj mozek a jen opakujete zprávy těch blců, kteří se pokouší už od nepaměti kydat hnůj na Ruský národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nereagujte na toho blba, vždyť je to retarda Pepek Vyskoč, ten nediskutuje, je to agent provokatér, který tu má jenom na zakázku moderovat diskusi žádoucím směrem

   Smazat
  2. 14:08 Jasně je to Pepek Vyskoč, ale dneska nosí dredy a kouří marjánku.

   Smazat
 21. Sláva Rusku.
  Слава России.

  OdpovědětSmazat
 22. Tenhle rezim je opravdu vyborny.Nejenze by nam chtel urcovat,co si mame myslet(pritom v tom sam ma neuveritelny zmatek),ted uz dokonce i sam vyhodnocuje, za co se stydime

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. napsal jste blbečkům, ale zapomněl jste se podepsat, blbečku :-)

   Smazat
  2. 15,25
   Vidím velký rozpor vašich slov a amerických činů. Když je těm Američanům ten střední východ tolik volný, proč se ho intenzivně snaží třicet let systematicky rozesírat? Začalo to Irákem, pokračovalo to Afghánistánem, poté Sýrií a nejčerstvější snahy u Íránu. U všech jmenovaných zemí vidím stopu žabích kůží. U všech vidím snahu o ovládnutí těžby, nebo transportu uhlovodíků. V případě Afghánistánu je evidentní snaha o export džihádu do ruské sféry zájmu. Do bývalých svazových republik a poté do samotného Ruska.

   Smazat
  3. 17:25
   Dle starého návodu: rozděl a panuj (já říkám rozeser rozkraď, dej dary a panuj).
   Václav

   Smazat
  4. Ještě bych doplnil k Vašemu "jmenu" Zhnusený, asi musíte opravdu být zhnusený, když se podíváde na sebe do zrcadla.

   Smazat
  5. 19:13 Nenapadej glosátora, ale jen jeho názor:
   ""zhnusený chytrolíne"! V.J.H.

   Smazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No není to náhodou jinak?? Viz níže!!
   Pak jsou tu velké lístky: nájemné, bydlení, vysoká škola, zdravotnictví. Anekdotally mi bylo řečeno, že mladý inženýr v Silicon Valley by mohl vydělat 20 000 dolarů ročně a pronajmout si skromný byt za 200 dolarů. Nyní mladý inženýr činí 100.000 dolarů, ale nájemné za skromný byt je 2.500 dolarů měsíčně: mzdy vzrostly pětinásobně, ale nájemné vzrostlo 12krát. To je ohromná ztráta kupní síly.
   Nikdo to nechce přiznat, protože je to přinejmenším politicky nepohodlné. Co uděláme společnosti, ve které jen 5% z nich prosperovalo, pokud jde o jejich výdělek, kupující více zboží a služeb? Mezitím všichni ostatní kompenzovali prudký pokles kupní síly tím, že se stále více prohlubovali do zadlužení, zatímco národ se rozpadl na hospodářství skládek .
   Skrytá krize Ameriky: Padesát let hospodářského poklesu, 1969 až 2019.
   https://beforeitsnews.com/v3/economy/2019/2978664.html

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 15:50 Zajímavé, ale zatím jsou pořád jednička světa. A ještě dlouho budou!Co vy nato.

   Smazat
  4. 18:55, tohle si spousta těchto lidí vůbec neuvědomuje. Vytáhnou nějaký článek, kde se poukazuje na nějaký palčivý problém, který může být i pravda, ale absolutně se neotočí na druhou stranu, kde by viděli důvod, proč je Amerika na špici. Dokonce tak vysoko, že je tam vysoká imigrace ze zemí jako Německo, Švédsko, Japonsko, Korea.. A to imigrace mozků, ne masová migrace levné pracovní síly. Což potom z jiných zemí. Lidé si neuvědomují, že je zde řeč o faktickém bohatství v celé šíři. V amerických městech žijí nejbohatší lidé světa, mají zde uložené své peníze a často i domicily firem. Jsou zde klíčové firmy, university a výzkumná centra. Největší banky světa, největší burzy, finanční centrum světa. MMF, WB, OSN... Všechny nejdůležitější úřady světa jsou v USA. Téměř všechny převratné objevy jsou z USA. Amerika létá do vesmíru, všechny objevy z této oblasti pochází odsud, stejně tak že všech vědeckých oblastí. Zároveň Amerika zajišťuje vyšší sociální standard než kdy poskytoval západ Evropy. Možná ve Skandinávii byli něco podobného, jenže Američanů je mnohem více a platí podstatně nižší daně. A mohl bych pokračovat. Bohužel pro mnohé zde diskutující zcela zbytečná námaha.

   Smazat
  5. 20:57 To bude tim,ze mnozi diskutujici uz davno pochopili,ze nic nenei zadarmo a ze za americkou uroven plati ostatni.Proste uz platit nechteji

   Smazat
  6. 21:12, a čím platí? Že se nechají jejich politici podplatit, že nevygenerují něco lepšího? Nebo to, že ze země každý rok emigrují to nejlepší z nejlepších právě do Ameriky, aby tam ne jen získali zkušenosti a vrátili se, ale zůstali navždy? Tím, že vám odchází mozky, tím vaše země ztrácí a rovnováha je takto narušená už od konce 2.světové války. Lehce se to zablokovalo železnou oponou, jenže posledních 30 let zdrhly z východního bloku desítky milionů těch nejschopnějších právě do USA. To se musí projevit. Ani nemáte představu, jak daleko je svět vědy a její aplikace. My jen paběrkujeme a neustále ztrácíme. Odchází lidé, mnohokrát i s výsledky celých týmů, aby to uplatnili v USA. Ani Čína ani Indie se Americe nepřibližují, o Evropě ani nemluvě, ta je kromě Británie na sestupu.

   Smazat
  7. 18"55, 20:57 a 21:52. Tak tohle přece tady soudruhum a místním rusomilcum nemužete psát. Víte kolik jich z toho jeblo. Tomu přece nikdo " nevěří ", pouze Rusko je ten jejich pupek světa. Jen tak na okraj, kolik Nobelových cen získal Rus za poslední roky a kolik jich je tento rok z USA?.

   Smazat
  8. Hlupáčku, snad nepovažuješ tu zcela zprofanovanou nobelovku za měřítko nějaké moudrosti ??!!
   Ta je právě pro prosťáčky tvého ražení k podsouvání gaunerů, jako je např ten buzík Obama a spousta dalších...I ty jsi kandidát a zasloužil by sis ji.

   Smazat
  9. Tenhle 10:17 nemá argumenty, tak se snaží dehonestovat diskutéry, ale ani to mu nejde. Čím to asi bude?
   Že by hloupost, matka hříchu?

   Smazat
  10. 10:17, já jsem popisoval bohatství Ameriky a netvrdil, že si někdo o Rusku myslí, že to je pupek světa. To zatím není ani Čína. Nobelisty mají taky i velmi schopné lidi, podobně jako zbytek Evropy, jenže bohužel, drtivá většina končí v USA. A tam tu Nobelovku dostávají. Včetně evropských vědců. A také čínských, indických... Tito se už nevracejí. Stejně tak i největší boháči světa v podstatě bydlí někde na východním pobřeží USA nebo v Londýně. To je ten zásadní problém. Náš, ne Američanů.

   Smazat
  11. Jen jedno je dnes jistý: že cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak, který je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní17. října 2019 16:00
   Problém je v tom, že američtí byznysmani a politici likvidují příležitosti k vlastnímu podnikání v jejich domovských státech. Tedy na zadním dvorku USA.
   Až budou Americké korporace donuceny omezit vyžírání světa, tak budou nastávat podnikatelské příležitosti i jinde a ona ta tesknota ty cizince přejde. P.K.

   Smazat
  2. 16:00 vážený prostoduchý světoběžníku, který by rád převychovával svými proamerickými příspěvky lidi ve své rodné zemi k dolarovému obrazu (co vám visí na stěně), laskavě si pořiďte ve své technicky tak skvělé (momentálně vámi obývané zemi na vaší životní "konečné") potřebný SW a HW, který vám umožní psát háčky a čárky a přestanete nám tu prznit češtinu :-)

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 16:50 To snad ani nejsou proamerické příspěvky, jsou pouze profloridské a je pouze otázkou času, až se mu tam zabydlí stejní bezdomáči, co dnes okupují třeba Kalifornii. Floridu si zatím snaží udržet jako izolovanou enklávu pro bohaté americké důchodce (vesměs kombinace podnikatelů a vyšších státních úředníků) a pro sebranku z celého světa, která sloužila USA v celém světě na úkor svých spoluobčanů a dnes si doma ani neškrtnou.

   Smazat
  5. 17:27, to je kravina, Florida není jen pro bohaté. A s těm bezdomovci to nepřehánějte, drtivá část USA je v perfektním stavu. A že to je země jako kráva.

   Smazat
  6. 20:39 "To se nám to hoduje, když nás ostatní vyživujou!" Váš Amerikánek :-)

   Smazat
  7. 9:01, vážně, ty živíš nějakého Američana?

   Smazat
  8. 16:33
   Amiokupanty živý celý svět!
   Potřebuju doživotí hladovku a bude klid!

   Smazat
  9. oprava: a mý (rozuměj putleroffský) okupanti ...

   Smazat
 26. Biblické, že na konci časů se věci stanou zjevnými, nebo něco podobného od Pjakina, že Zákon času činí věci stále více zjevnými, možná funguje, ale tak nějak jinak, než by člověk očekával. Nedovolí to člověku se v situaci lépe orientovat. Sice, to co se dříve tajilo, tj. že existují nějaká utajovaná společenství mocných, že pořádají různé schůzky, dnes zpochybňují již jen někteří zastydlí podslužebníci. Investigativní novináři natáčejí, kdo na ty schůzky přijíždí a někteří účastníci, jako náš Karel Schwarzenberg neváhají pohovořit, jak se mu na té schůzce líbilo, že ani oko nezamhouřil.
  Ale to je jedna strana mince. Na druhé straně zase liberalismus posunul vývoj dál a tyto dříve utajované struktury, úspěšně přebírají stále více kontrolu nad vývojem politiky. Zužuje se počet osob, které něco rozhodují. Dříve informovaní lidé, kteří byli nějak zapojeni do řízení politiky, se dnes stávají pouhými vykonavateli, aniž vědí čeho. Jejich úkolem to je prosadit, aniž vědí proč. Možná ještě tak vědí, jaká odměna je čeká, když úkol dobře splní (zajištěná existence v zahraničí, kariéra např. v EU, prestižní školy pro děti, slušné konto ve Švýcarsku, atd.).
  Takže, ač jsou některé věci zjevnější, úmysly strůjců, jsou zjevné stále méně. Teď už se jenom rozhodnout, zda je to pro naše dobro, nebo škodu. Podle mého to je nedemokratické, tedy špatným směrem. Nechceme-li být chovným materiálem, ale svobodnými občany, nemůžeme dále trpět ten liberalismus, který předává kompetence státu do rukou finančně silných struktur, které pořádají ty zajímavé schůzky pro zvané. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sice vůbec nechápu, co jste chtěl tou dlouhou proklamací říct, ale možná vám za celou dobu nedošlo, že se jedná o peníze. O nic víc. Tak prosté to je. Když mi není něco zcela jasné, dám si do gůglu ks "oil pipelines", nebo jiná podobná slovíčka, kouknu do map, a dost často dostanu odpověď.

   Smazat
  2. Anonymní17. října 2019 20:37
   Podle mého názoru jde více o moc, než o pipeline. Kontrola hmotných statků, je důležitým zdrojem moci. Chtěl jsem říci, že se zužuje počet hráčů, kteří můžou hrát o tu moc. To je pro mě nezdravý jev, který přináší totalitu.
   Např. u automobilek třeba firma VW vlastní Škodu, Porsche, Seat, Jaguar a další. Tyto všechny automobilky na trhu působí jako suverénní, ale není to tak, mají společnou choreografii, jak na trhu tancovat.
   Toto ještě nějak chápeme, ale situace je ještě více svázaná. Tyto konglomeráty, jako VW, Toyota, Ford, atd. mají společné vlastníky. To platí pro všechny světové firmy, jako IBM, Apple, … Jejich vlastnictví se prostřednictvím různých fondů a investičních společností, soustřeďuje v úzkém okruhu rodin. A tito vlastníci díky liberalismu, ovládají politiky, kteří jim slouží. Oni určují politiku, v zájmu svých vlastnických propletenců, kterým normální člověk nemůže rozumět. A to je ta zhouba demokracie a nutně vede k totalitě. protože, aby bylo možno takové velké sousto ukočírovat, je třeba státy a národy nahnat do jedné ohrady a když budou protestovat, zavést jim tvrdý režim. Samozřejmě, že jakákoliv chyba, nebo svévole, se negativně až tragicky, promítne do osudů miliónů lidí.
   Avšak toto nemůžeme přijmout, jako jedinou možnou cestu vývoje. Je třeba se vrátit od svobody peněz, ke svobodě občana. K demokratické kontrole národních zdrojů a jejich ochraně. Jediná cesta z toho ven, je ta, že si to lidé uvědomí a postaví se proti tomu. Zvolí politiky, kteří také s touto totalitní cestou nesouhlasí. P.K.

   Smazat
  3. 22:51, myslel jsem, že hovoříte k situaci v Sýrii.... Ano, v tomto máte pravdu. Začíná korporatizace světa, taková forma "buržoazního feudalismu". Spolu s moderními technologiemi fakticky téměř neporazitelného. Eliminace národů a národního povědomí, ve Skandinávii už delší dobu odzkušují eliminaci rodin. Ještě by mohli vyzkoušet tvorbu nových "národů" na zakázku, protože i tohle by se mohlo někdy hodit. Třeba takový "národ Jehovistů" je už odzkoušen.

   Smazat
 27. Pane Hample,
  co kdybyste se přestal zabývat věčným tlacháním o jakýchsi Kurdech a začal se zabývat domácími problémy u nás v protektorátu Česko ? Nebo myslíte, že je to tu O.K. ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jděte tlachat jinam, třeba k zahrádkářům, kdo vám brání.

   Smazat
 28. Nic proti tomu, i mně se to právě tak jeví. Ale navíc, jakoby ve vyšší hladině, se mi v poslední době vnucuje dojem: jakoby prezidenti USA, Ruska i Číny začali společně(!!) vzdorovat tomu obecnému trendu globalizace řízenému z pozadí největším světovým kapitálem. (Příznakem snad může být i redistribuce zásob fyzického zlata.) Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní17. října 2019 17:33
   Také mám dojem, že pracují společně, ale už si nejsem jistý na čem. Nejspíš jde o podobu globalizace, kterou všichni vyznávají. I když u Trumpa nic není jisté.
   Mám dojem, že v každém případě se to děje v režii finančních magnátů, že stále převládá moc peněz (totalita), nad mocí občanů (demokracie). To bude logicky trvat, dokud se budou lidé chovat jako nezúčastnění diváci a nezačnou prosazovat své zájmy a zapojovat se do změn. P.K.

   Smazat
 29. To jsem chtěl reagovat na P.K., v 16:10. Děda.

  OdpovědětSmazat
 30. 17:02 - HUUUuuuuu, ha, ha, prisel "soudruh" Mugabe ! (17:02)
  A uz letaji vzduchem kurvy a potraty !
  Tak ja radej mizim ! Budu vam sproste nadavat pozdej, abych se vam kulturne prizpusobil !

  OdpovědětSmazat
 31. A nikdo nic nechape
  To je propletenec coooo...???

  OdpovědětSmazat
 32. 17.42 nedelejte to.. nema to zadny vyznam
  Blb zustane blbem i kdyz budete nadavat jako sileny
  Je to kontraproduktivni

  OdpovědětSmazat
 33. Kurdove a Limonadovy Joe,
  Kazdy kdo se podiva na mapu pochopi, ze s Kurdama neco nefunguje. To i kdyby nevyhnali Rimane z Israele Zidy tak ziji na jednom miste V Israeli, ale Kurdove ziji v malych vesnicich mezi 5 ti ci vice staty od Nemecka az do Armenie? bez jakeho koliv ekonomicke smyslu. A tak co se pise v novinach nema smysl pro mne.

  A tak se na to divam ve smyslu HONOLULA:

  panove, potrebujeteli se SEXUALNE uvolnit:

  Robotka Emily vas Ceka

  ve vsech barvach a rasovych vzorcich, vsechny jsem osobne vyskousel a otestoval!! Jaka to byla EXTAZE!!! Organicke materialy!! Pouze $39.99 za hodinu s navratnym depositem $10,-.

  Nikdo vas nemiluje vice!! nezli Emily.

  Hopsa hejsa do Brandejsa ! Planujte vylet !
  Aby jste vedeli jak je chybny negativni nazor na tuto krasnou zem !

  Nikdo vas nemiluje viece nezli Robotka Emily a Vas HONOLULU, Vas novy pritel.

  Cimz jsem chtel rici , ze Amerika je vetsinou o $$ penezich!! , ktere vetsina lidi nechape.


  OdpovědětSmazat
 34. A co na to Kája Gott a Jožo Ráž?

  OdpovědětSmazat
 35. JAKY DUVOD JSTE MELI ?
  Aby jste smazali, kazdy prispevek, ktery byl positivni o Americe ?
  Prispevky byly slusne a informativni !
  Skodite sami sobe !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, nevím, co jsi psal, pokud slušně, to tě ctí, ale tady je momentálně diskuse o Kurdech a Sýrii. Interní záležitosti z USA jsou možná také zajímavé, ale pod jiným článkem, který se týká USA.

   Smazat
 36. Jste nejhorsi NENAVISTNICI, s kterymi jsem se kdy setkal !
  Pamatujte , ze to, co zasadite to take sklidite !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavne nam vykur saska otrapo

   Smazat
  2. My ale nejsme nenavistnici....My jen chceme,abyste nas nechali byt.Jestli se vam vas zpusob zivota libi,zijte si ho,ale za sve a hlavne ho nevnucujte ostatnim

   Smazat
  3. My a někoho nenávidět? A že sklízíme?
   Já neznám jiný národ na světě, který by byl tak nenáviděn zbytkem světa a který ve skutečnosti nenávidí všechno NEamerické. Já neznám národ, který by byl tak ignoroval všechno NEamerické, který by jen vyžadoval to, co se mu hodí a dával za to papírové bankocentle hodnotou nižší než stejný kus papíru v nepotištěné podobě, ale který si jej nechá zaplatit jako by byl ze zlata. Neznám jiný národ (snad jen na rovno s Němci) tak zákonoposlušný, že pro úplatky musel vymyslet jiné termíny a techniky, aby nepřekračoval zákon. Neznám jiný národ na světě, který aby mohl přežít ve svém zabarikádovaném luxusu musí nakupovat mozky z jiných zemí, protože sám sobě likviduje školství, stejně jako to dělá přes nadace ve světě. Neznám tak arogantní národ, který by tak pohrdal přírodou, uměním, NEamerickým druhem sportu, pokud to nemá finanční hodnotu a nedá se to dobře prodat. Neznám jiný národ na světě, kam by uteklo za dobu jeho existence tolik zločinců a vrahů a dožili tam svůj prašivý život. Neznám takový národ, který chce mít všechno nalinkované a roztříděné, ale pak se ani nenamáhá přemýšlet, aby se nespletl. Neznám takový národ, který by tak likvidoval lidské hodnoty jako ten se sochou Svobody, kterou si ani sami nepostavili, ale dostali ji darem. Neznám takový národ na světě tak se usmívající, že se z toho dělá špatně, pokud víte, že je to jen úsměv prodejce v supermarketu. Neznám takový národ, který by způsobil tolik neštěstí a hoře po světě jako ten, kde žijete VY. Tím vším jsem Vám chtěl ukázat, jakou máte Vy hodnotu. Nulovou. Po Vaší emigraci začala USmarka rapidně klesat. Není to přímé spojení? Děkujeme, že likvidujete Ameriku! Balšoje spasibo!!

   Smazat
  4. Brouk Pytlik,

   Ne ze bych miloval HONOLULA, ale kdo je plny NENAVISTI NENI Honolulu ale mnozi z lidi jako ty.!!!

   Co vidime v Syrii a Turecku dneska je konflikty mezi
   Neokany (Conservativci) a Globalisty (coz jsou bankeri kteri tvrdi a tvari se jako KOMUNISTI , coz je pretvarka). Ja nerikam kdo je spatny, ale jak to je pres 300 co jsou ve valce. Ty jim to konsumujes, neb jsi neschopny si precist nekolik knih o ekonomii a utvorit si vlastni mysleni na priklad o Ekonomickych vlnach a Krizi, jak vznikaji a proc vznikaji.
   Ja jsem stoupenec Vaclava Klause(byvaleho presidenta), ktery tvrdil "kdo vi co budou delat az dostanou moc do svych rukou.

   Az pochopis ekonomicke vlny, tak se zamysli nad tim jestli mam pravdu : komunismus = otroctvi ( v jiste forme), a podminkou svobody je jaka si forma kapitalismu.
   ALe muzes mi klidne napsat , ze jsem blby, protoze ja to vim o sobe dlouhou dobu!! a muzes mne vysvetlit proc, ja ti poslu za to vetsi penize!!!! EURO!!
   Honolulu to dela vsechno spatne, ale ma zkusenosti coz je nejvice z toho dulezite, neb kdyz to vidis jako na dlani , TAK TO POCHOPIS a ani nemusis moc myslet!!! Never nicemu , musis to videt a mit fakta.

   Ja osobne vim ze nic!!! nechapu, ale vim to ze vim Nulu a to mne stavi daleko pred tebe.
   Nikdo zatim nenapsal z vlad USA, Russia ...jakou maji smlouvu pod stolem a nad stolem , jestli nas Cechy opet prodali a komu. Jsou dneska 3 ekonomie..neokanska , muslimska, globalisticka. A kazda funguje trochu jinak. Ale na to musis pocit cist KNIHY !! priteli. A syrie se octla v ohnisku mezi nimi, Kurdove jsou vsude a nikde a Turci jsou v levo uz skoro 100 , proto Stalin pomohl vojensky Turecku proti Recku, kdyz Recke kanony staly temer na dostrel do Istambulu. Neco si o tom precti. Vse je globalisticka politika , opet ja nevim kdo ma pravdu, ja pouze uvadim hystoricka fakta. A napis mi jak jsem blby, to je prene co potrebuji. Diky.

   S uctou Brouk Pytlik


   Smazat
  5. tech 100 ...ma byt 100 let . Me omluvy.

   pytlik

   Smazat
  6. Co sem porad tahas tu menecennou nicku? Jsi takovy idiot ze nechapes ze tato spodina jeen ceka na jakoukoli zminku a reakci na jeho stupidity ? Jednou jsem te jiz jemne upozornoval ale jek videt ty a Povolny by jste radeji meli hlasit jak je dole u te zdi

   Smazat
  7. A cos jiného od místních odulců*) očekával? Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 37. 21:37 - nikdy, nikdo, nikoho k nicemu nenuti !
  Prskejte nenavist dal !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Treba sankce vyhlasujeme my?Nebo se jim jen musime podridit,presto ze pro nas nejsou vyhodne?Do cizich statu vpadame my?...a nebo se pak jen mame povinnost delit o uprchliky?....a jeste mnoho toho je....stacilo by se divat

   Smazat
 38. Stý komentář :-)

  OdpovědětSmazat
 39. Turkičtí kozomrdí spojenci naších tureckých spojenců v NATO znásilňují ženy a zabíjejí muže našich spojenců v NATO Američanů a my těm spojencům USA dodáváme zbraně a to zdarma, zatím co těm našim spojencům v NATO Turkům, co jim řežou hlavy, za peníze...to je ale bordel, kdo se v tom má vyznat, když se v tom evidentně nevyznají ani ministři naší vlády a ani ten spolek posranců, zvaný posranecká sněmovna...
  A protože jsou všichni ti mohardáni tak skvělí a mají se navzájem rádi, lze s jistotou předpokládat, že nás budou milovat alespoň tak, jak se milují navzájem a proto je potřeba jich sem natahat co nejvíc a v tom ať ním pomáhají všechny neziskovky v čele s brejlatými, tlustými feministickými aktivistkami s předkusem, zkorumpovaní vlastizrádní politici, církev svatá a taky všichni ti bohové, co jich je a taky všichni svatí...

  OdpovědětSmazat
 40. 22:22 - bez do prdele ty komunisticky imbecile. A prestan zde lhat !

  Kdyz vysvetlim , ze to NENI jak pises, tak me smaznou !

  Jedina vec vy kulturni "giganti", kterou ovladate je mluvit - cituji :
  "O potratech opici kurvy !"
  Vy slusnost povazujete za slabost !
  Vy jste podradny dobytek, ale je to stejne jedno ! Vas budou rusit ! Sezobnou vas Nemci nebo Polaci !
  Skoda vas nebude !
  NAPSAL NICK HONOLULU !

  OdpovědětSmazat
 41. 5,12
  Drž hubu ty amianální prolhanej zmrde!!!!!!
  Amiokupanty je třeba VYMAZAT Z MAPY SVĚTA!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava: a mý (rozuměj putleroffský) okupanty ...

   Smazat
 42. 5:12 vážený prostoduchý světoběžníku, který by rád převychovával svými proamerickými příspěvky lidi ve své rodné zemi k dolarovému obrazu (co vám visí na stěně), laskavě si pořiďte ve své technicky tak skvělé (momentálně vámi obývané zemi na vaší životní "konečné") potřebný SW a HW, který vám umožní psát háčky a čárky a přestanete nám tu prznit češtinu :-)

  OdpovědětSmazat
 43. 22:22 to je velice zajímavé, že pokud napíšete pravdu mohou se všichni USAfilové pominout. Závidím jim tu jejich jedinou pravdu i to s jakým nasazením ji brání i kdyby na chleba nebylo a nebo to všechno bylo úplně jinak. Svobodu by nejraději zavedli všude, svobodu mlčet! Hej hou

  OdpovědětSmazat
 44. 22:22- Souhlasím s Vámi, ale musím se přitom Honiče Lulua zastat. Ti prostí Američané jsou jen obětí své hlouposti, naivity a neznalosti v důsledku velmi silné až zdrcující propoagandy už více než 100 let pryštící ze sionisty vlastněných masmédií a hlavně toho slavného HollyÚdu masturbovaného k šíření toho svého dekadentního ejakulátu těma samýma rukama a ty ruce to i přiznávají, jak se svého času vyjádřil "Řezník ze Sabry a Šatíly" sám hrdina Izraele gen. Ariel Šaron:"Amerika, to jsme my židé a Amerika to moc dobře ví..."
  To jen trouba Lulu přebíháním z místa na místo neměl čas si to všimnout.
  USA je předobrazem sionisty a jewreji dnes prožrané durchum durch a totálně ovládané Ukrajiny a která stejně, jako USA dnes žije na úkor celého světa a základ té moci je ve FEDu, ten je potřeba zlikvidovat a snad se to tomu Trumpetovi povede...

  OdpovědětSmazat
 45. Terorismus islámského světa jsme zplodili křižáckými válkami s čistě uchvatitelských pohnutek a z potřeby si nakrást z cizího majetku k udržení vlády totalitní diktatury kapitálu. Problém není k kořenech náboženství, ale v kořenech vlády peněz, bohatství, mamonu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:00-Ve vší úctě, ale tuhle a takovou pitomost lze slyšet a číst jen mezi idioty, sluníčkáři, nebo na ČT...

   Smazat
  2. 11:00- Křesťanství bylo na Středním východě postupně už 600 let před islámem a místy je tam doposud a "křížové výpravy" se vedly proto, aby si křesťani udržely kolébku své víry a vedly se pod vedením Vatikánu a pokud se při tom rabovalo a kradlo, tak každý ve vojenství a dějinách sběhlý ví, že tenkrát žádný voják neměl týlové zabezpečení, po novém logistiku, ale že bylo zvykem živit a zásobovat se z místních zdrojů a kořisti...byl to normální a zcela běžný postup, který se jen poněkud modifikovaný uplatňuje i dnes.
   Mohamedánství vzniklo rukama těch, kteří se snaží získat absolutní moc nad světem vytvořením jej k obrazu své víry a jen zrcadlově převrácené i se spoustou shodných rituálů a to právě jako opozici a násilnický korektor ke vzmáhajícímu se a jim z rukou vymykajícím se křesťanství, aby s ním nemuseli bojovat sami, ale měli k tomu nějakého užitečného idiota a to se jim daří...

   Smazat
  3. Omlouvám se, nemyslel jsem vůbec historické křižácké války, ale ty současné! Ať již proti Iránu, Iráku, Palestině, Egyptu, Sýrii, Libyi...., které přinesly soudobý náboženský radikalismus v arabském světě a terorismus. A proč ty války vůbec byly, co zanechali kolonizátoři také za "dobroty" v koloniích, které vyklidili, když je vykradli?

   Smazat
  4. No to je jiná...Ty nové výpravy nejsou "křižácké" nýbrž "žido-bankéřské" a to je sec sakra rozdíl přestože se jich zůčastňují nějací pomýlení taky křesťani buď z blbosti, nebo hamišnosti...
   Jako např. agrese proti Líbyi, kde se velmi angažovali právě banky a politici, jako je např. býv.pres.Francie potomek maďarského fašisty a řecké židovské šlechtičny kripl Sarkozy...atd.atd...

   Smazat
 46. 11:24
  Máte naprostou pravdu.

  OdpovědětSmazat
 47. Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.