Reklama

sobota 5. října 2019

Kde se v „kavárně“ bere tolik nenávisti ke Karlu Gottovi?

Petr Hampl
5. 10. 2019 PrvníZprávy
Zpravidla nejde o to, jací lidé během života byli, ale co symbolizují.
Václav Havel je obdivován, protože symbolizuje nadřazenost intelektuálských darmošlapů nad obyčejnými lidmi. O jeho osobní vlastnosti nejde ani v nejmenším. Mnozí z těch, kdo se dnes angažují kolem knihoven a laviček Václava Havla, by se možná zhrozili, kdyby poznali skutečného Václava Havla a nejspíš by pohrdali jeho texty, kdyby nevěděli, kdo je autorem. S Karlem Gottem se to má obdobně, respektive zrcadlově obráceně.


Při analýze husákovského režimu můžeme rozlišit dvě vrstvy. Jednu z nich tvořila oficiální marxistická ideologie, obrazy Lenina, kádrové posudky, Státní bezpečnost, Lidové milice apod.

V té druhé vrstvě probíhal normální přirozený život. Lidé se ženili a vdávaly, vychovávali děti, pracovali, vynalézali, konstruovali nové stroje, stavěli domky a chaty, vytvářeli rodinné klany a mnoho dalšího. Režim je v mnohém omezoval, ale naučili se s tím žít. ByIi přirozeně vlastenečtí. I když nadávali na komunisty, neztráceli životní optimismus. O tom nejlépe svědčí nárůst porodnosti hned po nejhorší normalizaci. Kdyby ti lidé nevěřili v budoucnost, nespěchali by rodit děti.

Režim jim byl v zásadě lhostejný. Odkývali poučky o vedoucí úloze komunistické strany, občas došli na schůzi nebo do průvodu, ale nepřikládali tomu důležitost. Dokázali nicméně podávat výkony, nad kterými ještě dnes žasneme. Navzdory ekonomickým teoriím o tom, že socialismus vede k lenosti, vyrostla nesmírně činorodá, kreativní a pracovitá generace. Generace neuvěřitelně schopných techniků, s nimiž po pádu „železné opony“ nedokázali jejich západní konkurenti držet krok. To nebyla práce politického režimu. To bylo důsledkem toho, že nadále fungoval svět obyčejných lidí, jejich snů, vztahů a kšeftů, a že tento svět byl postaven na zkušenostech a schopnostech předchozích generací.

Do tohoto světa patřil také Karel Gott. I když měl více peněz než ostatní, sdílel kulturu a hodnoty svých spoluobčanů z fabrik. Ostatně, sám v ČKD začínal. Zkrátka, úplný opak dnešních celebrit okázale odlišných od normálních lidí.


Tím se dostáváme k jádru problémů. Dnešní globálně orientované elity pohrdající národy i národními státy, ty by se s komunistickými papaláši asi nějak dohodnout dokázaly. Ostatně, Sorosovi lidé a Státní bezpečnost spolupracovaly při sametovém převratu, jak je jednoznačně zdokumentováno. A o pár let později se estébácké kádry začlenily do managementů korporací.

Jenže s národem si tak snadno neporadíte. Nemůžete zkorumpovat všechny. Miliony obyčejných lidí žijící své obyčejné neregulované životy samozvanou elitu děsí. Jsou nevypočitatelné. Odmítají odložit selský rozum. Kladou odpor. Musíte vyvíjet neuvěřitelnou propagandistickou snahu, aby ti lidé nevolili populistické politiky. A často je volí navzdory vší propagandě.

Za to je posmrtně trestán Karel Gott. Ne za Husáka nebo antichartu, ale za rodinku s embéčkem.

Ještě něčeho si všimněte. Když obyčejní lidé žijí svoje prosté životy, není v tom žádná nenávist k havlistické kavárně. Prostě si jich nevšímají. Když truchlili nad svým oblíbeným zpěvákem, vůbec je nenapadlo, že by z toho mohl být politický spor. Přesto kavárna zareagovala okamžitě. Možná i proto, že její aktivisté většinou nemají žádné vlastní životy ani sny, které by nebyly založeny na pocitu nadřazenosti nad obyčejnými lidmi. Kdyby obyčejní lidé zmizeli, kavárna by ztratila smysl života, dodává socilog Petr Hampl.

99 komentářů :

 1. Gott je národem milován a ožralu Havla mají na háku, to je s...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 9:59
   Přesně.
   Jenže kavárna má strach o svou ikonu Havla,tak útočí na Gotta,aby ho pošpinili.
   Říká se,jak se do lesa volá,tak se z lesa ozývá,takže toto musela kavárna čekat,že se budou Gotta lidi zastávat,když měli možnost mlčet,tak si jen uškodí a tím i Havlovi.

   Smazat
  2. Na sociologa peknej blaff a co jich, tech cinorodejch dneska je... Narod je jeden Ustav Dusevniho Zdravi... Narod sobe.... Howgh...

   Smazat
  3. Prvni kdo zareagoval byl Andrej Babis... ja nevedel, ze on je taky ta "Kavarna"...

   Smazat
  4. 16:14
   Babiš normálně kondoloval. Tak co to tu plácáš, ty šašku? Když nerozumíš obyčejnému textu, nech si to u pornoherce Jandy vysvětlit.

   Smazat
  5. Zakladem kazdy pravdolasky je nenavist a chorobna chamtivost !! Dale pachaji zlociny proti Lidskosti pod rouskou Lidskych prav , nenavisti, diskriminace , ktere nesmi byt potrestany a proto se cpou neustale do funkci..A doufaji ze se na vse zapomene..

   Smazat
  6. muže to byt s Gottem všelijak ale jedno je jistějši než pravda a laska byl a jeto člověk ktery dostal dar od přirody i když cirekv UDAJNĚ SVATA tvrdi že od boha ale ten přeci neni zato ti dnešni umjelci vytvořeni jen tim že se někomu narodili a to uplně bez talentu je jen přIrodou potvrzena jejich umělohmotnost - kdo neumi spivat tak se to nikdy nemuže naučit a ten kdo umi tak ti co neumi jen čumi a blafou jak by to dělali voni kdyby spivat uměli

   Smazat
  7. Ne mily mudrci... Kavarana ztrati smysl az vyvezou Zemanana lafete...

   Smazat
  8. Gott je narodem milovan a ozralu Havla maji na haku a pod hakem se vali ozralej Milous Ovarovic Zeman... Narod v tom ma jasno....Narod sobe...

   Smazat
 2. Mám stejný názor.

  OdpovědětSmazat
 3. pan Hampl přesně vystihl podstatu sporu. Ano, takhle to se svými 80tiletými životními zkušenostmi cítím i já. To nemá chybu.
  Dík

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, Jirásek.

   Smazat
  2. Souhlasím, Jan Žižka.

   Smazat
  3. Pan Hampl jako vždy skvělý ve svých úvahách. Kdykoliv a kdekoliv vidím článek, jehož autorem pan Hampl je, udělám si čas, abych si ho přečetl. Tento chlap mi zkrátka mluví z duše.

   Smazat
  4. Přesně, tak to je a jděte haloidi do ritě už s tou antichartou.

   Smazat
  5. Pekne vystihnuté ako to za normalizácie fungovalo žili sme si svoje životy vytvárali sme svoje svety a strana a vláda nám boli ukradnuté a Kája nám do toho krásne spieval a bolo z toho niečo ako S tebou mě baví svět. Náš vlastný svet v rodinách a najmä kolektívoch na horách celkom izolovaných od nejakého ideologického pechorenia

   Smazat
  6. Antichartu podepsal i Svěrák a dnes běhá po Letné.

   Smazat
  7. No podíval jsem se pro jistotu do seznamu na Wikipedii. Je tam spousta jmen i národních, zasloužilých i všelijakých umělců. I ten Svěrák podepsal. Takže asi dosti nátlaková akce, jejímuž podpisu zřejmě nebylo snadno se vyhnout.
   To tedy asi nebude ten pravý důvod dehonestování Karla Gotta ze strany demokratů ...

   Smazat
  8. Proč nepíšeš "demokratů" v úvozovkách?

   Smazat
 4. Skvělý článek a takovou budoucnost co připravují globalisté si můžou strčit za klobouk.

  OdpovědětSmazat
 5. Naprostý souhlas. Nemaje byt, koupili jsme si chalupu, ignorovali Husákovno, měli dvě děti, pěstovali rajčata a k tomu nám z tranďáku zpíval Karel s Waldou. Říkám to s plním vědomím, že jsme tak žili nebylo vůbec zásluhou KSČ. Nikdo z naší rodiny neprofitoval a kromě ROH nebyl v žádné organizaci.Dostaneme asi nátěr maloměšťáků, já ho s klidem unesu. Kolik z vyhraňených "protestantů" se nakonec stalo s STB spolupracovníky? My ne. Ještě jeden dotaz, kdyby všichni emigrovali, nebo se nechávali zavírat, tak by možná náš národ nebyl. Nemáme se za co stydět a vadí mi, že si nemakačenkové dovolují urážet, lidi co pekli rohlíky, stavěli paneláky, metro, dálnice, přehrady, léčili nás a naše ďěti a taky ty děti učili.To všechno za pár korunek. Ať si každý sám za sebe položí otázku, kolik sil, dobré nálady a optimizmu mu dodal Karel Gott a kolik Václav Havel, hlavně v té době normalizace. Když už má někdo potřebu srovnávat, já ne. Páni politici prominou, já musím poděkovat Karlu Gottovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:24 "že jsme tak žili nebylo vůbec zásluhou KSČ"-tak to není tak úplně pravda-samozřejmě to bylo i zásluhou KSČ,abychom byli objektivní!Jinak souhlas.

   Smazat
  2. 10.24 Žil jste v pohodě jako tehdy většina lidí, ale právě to byla zásluha KSČ , dnes byste byl třeba nezaměstnaný , bez chalupy bezdomovec , v exekuci ! ,

   Smazat
  3. Nechci se přít, ale ÚV a plenárky chleba nenapekly. Navíc vám přihraji i komunisty, kteří se osvědčili i jako dříči, nebyli to zrovna aparátnici, ale odpovědní pracovníci, na pana Ferfeckého, který zachránil nejen renovaci ND, ale i vážně ohrožené Metro, jsem slyšel jen chválu. Nechci se přít, ale byly to podle mne výjímky, sami snad uznáte převahu kariérieristů.
   Přejí všem hezký den i když u nás prší váš 10:24.

   Smazat
  4. Podívejte se jen na fakt s opravou dálnice. 30 let se tam moc neopravovalo, najednou se zjistilo, že je v dezolátním stavu. Kam ty peníze šly? Na lavičku Václava Havla. Dálnice nikoho nezajímala a vše ostatní, najednou je tu premiér Babiš a trvá na to, že se bude pracovat. A ministryně Maláčová vždy "schrastí" nějaký miliónek na zachování toho či onoho. Ví vůbec, co má dělat?

   Smazat
  5. Vážený pane z 10:24 napsal jste to správně, ostatně pan Petr Hampl také.
   Byl jsem jen v SSM sázet stromky v beskydech a organizoval ping-pong turnaj, hrál šachy za Gympl. Ale na ty roky jako ročník 1970 nikdy nezapomenu.
   Jako člověk co tehdy i dnes "chodil a chodí rovně" jsem klidný a tiše hrdý, každý den se mohu podívat do zrcadla.
   Panu Karlu Gottovi jsem vděčný za písničky mnoha radosti kterou vykouzlil v životech našich rodičů i prarodičů, a ostatně i v našich.
   Děkujeme Mistře, se stejnou pokorou s jakou jste byl skutečným Mistrem i Vy celý svůj život. Nezapomeneme.
   Martin

   Smazat
 6. Kretén a nenávistný zloduch, spřeženec Ďábla Halík se ozval ke Karlu Gottovi. Měli by ho jako kacíře asi
  vyobcovat z církve/dříve se taky upalovalo/.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to je za figuru ten Halik? Kdo dovolí publikovat projevy takových nýmandů, společně s takovými sprosťáky jako Novotný, Hřebejk, Topolánek a další. Co jste to ODS a další dovolili.

   Smazat
  2. Anonymní 10:26
   Také bych se rád zeptal,jak může být žid,katolíkem,to nejde do sebe.I to jeho vysvědcení,zavání podobně,jako mnoho jiných židů dostalo titul v Plzni.

   Smazat
  3. 12;00
   Tenhle KSINDL černoprdelnik jménem Halík je o dojem vatikánskou hydrou!!!!!!

   Smazat
  4. To, co říkáte je trochu přeháňka. Já jsem se raději nad výroky našeho slavného nositele nobelovy ceny za duchovno dobře pobavil, což ostatně pociťuji vždy, když se náš velevýznamný krajan s námi obyčejnými lidmi o něco hlubokého podělí.

   Smazat
 7. O co víc se pražská nálevna ohání pravdou, láskou a tolerancí, tím víc překypuje lží, nenávistí a nesnášenlivostí. Někudy to ven musí a cestu si to vždy najde.
  Myslím že u Karla Gotta je nejvíc žere jeho otevřenost a přirozená obliba mezi lidmi. Narozdíl od Havla, jehož popularita rychle pohasla a přes nezměrné mediální úsilí se ji už zvednout nepodařilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vše objektivně posoudí čas.

   Věřím, že i za dva, pět, deset let píseň Karla Gotta z rádia a minimálně silvestrovského pořadu uvidím a pohladí mne po duši.
   Zároveň také vím, co hrají divadla. Světový dramaturg a autor Václav Havel se z jejich repertoáru vytratil. Stejně, jako se vytráceli "prostí" diváci během představení z jeho her. Jsou spousty divadelních představení, které bych navštívil znovu a mám to také v plánu. "Havlovky" to ale nejsou. Vyžadují příliš náročné publikum, tzv. "Havlérku". Proto ten "pomník" alespoň v názvu letiště, aby se nezapomnělo.

   Smazat
 8. DÁNSKO: Chlápek měl chuť na hambáč, ale aktivisté proti konzumaci masa blokovali vstup do fast foodu McDonald's.

  https://navratdoreality.cz/aktiviste-pred-mekacem-8676.html

  OdpovědětSmazat
 9. Těch kydů, že ten minulej REŽIM byl nějaký PEKLO už bylo dost ....všude byl nějakej režim ....a ten co byl TAM máme dneska tady a vidíme, že také není procházkou v růžovém sadu

  OdpovědětSmazat
 10. 11:20
  Taková demokracie a HOVNO nás vyjde na stejno!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Hampl zase oblbuje. Možná, že cítí odpovědnost za zlo napáchané po převratu, proto rýpe do minulého režimu. Kdybych musel odejít ze zaměstnání před převratem, měl jsem spoustu příležitostí se uplatnit jinak. Dnes nevím, co by dělal. Spousta lidí má nyní prostě strach a drží hubu a krok. Kverulantství jsem se vyhýbal a ani to nestačí ke klidnému životu a jistotami.

  OdpovědětSmazat
 12. Dokonalý je pouze Bůh. Žádný člověk toto nedokáže, ani kdyby jméno Bůh mu bylo do vínku dáno. Znamená to, že na světě se nenajde člověk, který by byl božsky dokonalý - ani tedy Karel Gott.
  Kdo tedy hodnotí jeho dokonalost, ten hledá Boha na Zemi, ale nikdy jej zde nenajde. Někdo to dobře ví a někdo je prostě hloupý. Pokud by se tímto způsobem totiž hodnotili všichni lidé v historii bez výjimky, nebylo by žádných slavných a úspěšných lidí na světě.
  Většina lidí se zdravým selským rozumem to ví a proto nehodnotí Karla Gotta jako člověka, který za svůj život, stejně jako všichni ostatní lidé, udělal spoustu chyb a omylů, ale jako vynikajícího zpěváka, který ovládal po desetiletí svým téměř dokonalým hlasem českou hudební scénu.
  No a ti, co se dnes snaží o jeho "odbožštění", ti to dělají záměrně, protože dobře ví, že na jakéhokoliv člověka najdete když chcete, protože všichni postrádáme stoprocentní vlastnosti Boha. V jejich nenávisti a v poukazování na lidské chyby tak možno nalézt obyčejnou závist, nenávist, maloměšťáctví a dnes opět po 30 letech gradující, až chronickou "třídní nenávist". Skupinkám radikalizujících se postbolševiků začíná demokracie lézt poněkud na nervy a tak začínají opět běsnit.
  Karel Gott měl božský hlas, kterým těšil po desetiletí národ, ale jinak to byl člověk jako každý jiný, tedy měl i své chyby.
  Kdo chce špínu lít, ten ji leje, všiměte si ale, že jsou to stále ti samotní postsoudruzi - moralisté a už zase jediní nositelé universální pravdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě bych neargumentoval něčím tak nesmyslným, jako je "Bůh". A pokud v těžkém deliriu přeci, tak bych určitě vyloučil termín "dokonalý". Těžko hledat dokonalost v díle, které pozorujeme všichni na sobě a kolem sebe.
   Kdyby automobilka vyráběla tak "dokonalá auta", tak by musela nutně zkrachovat.

   Smazat
  2. 13:23 - Ano, já pouze poukazuji na to, že nikdo dokonalý není. Ani Karel Gott, ale ani Václav Havel. Jsou to lidé s lidskými chybami, na které opět upozorňují lidé s daleko většími vlastními chybami.
   O jejich opravdovém přínosu pro společnost bude mimo jiného hovořit i účast na Karlově pohřbu - bez toho, abych cokoliv k tomu ještě psal.

   Smazat
  3. a co takto dar od přirody jakože vola nenaučiš na foukaci harmoniku a samec bez samice znamena konec světa i kdyby na čete tvrdili že je to noumalka ludo a i kdyby to chtěl pan buch kterekoliv kategorie

   Smazat
 13. Nejvíc zarážející byla reakce Halíkova. Z toho, co ke snaze udělat Gottovi státní pohřeb v chrámu sv. Víta /a chápu, že na to člověk může mít svůj názor/ mi doslova spadla huba. Taková nenávist! Navíc doprovázená očividnou ztrátou sebekontroly. Duchoborec, nositel nobelovy ceny za duchovno. Tak to je mazec!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady je dobře vidět, jak by to dopadlo, kdyby církev sama dnes vlastnila katedrálu svatého Víta, o což se i zuřivě kdysi pokoušela. Halík v podobě církevního potentáta, který odmítá svoji povinnost a pro člověka svého zanedbatelnému významu i poctu zemřelému slavnému zpěvákovi, je tomu dnes zářným příkladem.
   Je to obyčejná lidská špína plná ideologických zvráceností a chronické nenávisti - a tohle zastupuje údajně Boha na zemi...

   Smazat
  2. Jó, to je ta křesťanská láska.
   …při porodu mu ulétly rohy, podstata mu zůstala.

   Smazat
 14. Nenávidí ho proto, že na rozdíl od těch nul, byl úspěšný a nikdy by ze sebe neudělal osla jejich typu.

  OdpovědětSmazat
 15. Jsem starší o rok jako Karel. Nebyl jsem nikdy nějaký extra fanoušek něčeho, někoho a tak ani Karla.
  Ale jeho život, byť vzdáleně pozorovaný, je oproti všem jeho
  kritikům nesouměřitelný. Karel, jako dělník zpěvu, ční vysoko
  nad těmi všemi parazity, blechami či komáry v "lidské"
  podobě. Kteří umí jen kousat, štípat a otravovat už tak špatné mezilidské vztahy, které se nám tady usídlily po
  hadráku.
  Kdo ví, jestli na takového Kluse si někdo za pár let vzpomene.

  OdpovědětSmazat
 16. Něco nechutného se ale té samozvané "elitě" asi podařilo. Totiž vyvolat mezi lidmi zlobu a vztek. Vidím to sám na sobě. Nikdy jsem neměl tendenci osobně neznámé lidi nesnášet, pohrdat jimi nebo dokonce mít chuť jim normálně nafackovat. Dnes už to vše dokáži vůči těmto pokryteckým hajzlíkům, kteří se odvažují demokraticky zvolené státní představitele urážet praktiky denně, beztrestně hanobit státní symboly, vyvolávat nenávist k zemi, která obětovala miliony vlastních synů a dcer také za naši svobodu, zamlčovat nebo dokonce omlouvat válečné zločiny našich momentálních spojenců, bez uzardění přehlížet či dokonce podporovat politiku, která brutálně porušuje zásady mezinárodního práva, vede k ohrožení míru ve světe a hrozí samotnou záhubou života na této planetě. Nechci ani připomínat fakt, že stejní lidé drželi hubu, když se rozkrádala naše republika. Řekněte mně, co to je za hovada?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O pravdě dnes rozhodují média a u nás konkrétně např. velmi sledované denní Události na čt.
   Váš příspěvek tedy naznačuje jediné - co je to z vládu, která si nechá podobnou, jí podléhající institucí kálet na hlavu? Která nechá plivat na státní symboly, národní historii a lásku většiny Čechů k vlasti?
   Já Vám na to odpovím - je to vláda, která si to zaslouží!!!

   Smazat
  2. 12:16 dobrý komentář, vidím to podobně. Vůbec nezávidím dnešním mladým - s čím vším si budou muset poradit, ten úpadek školství, ta propaganda (politruci před 89-tým jak mě srali, tak se mi dnes jeví jako neškodní králíci), cílený rozvrat tradičních a generacemi budovaných hodnot, zcela zřejmá snaha o potlačení kořenů, vlasteneckého cítění, výroba universálních-nejlépe multikulturních kývačů a vítačů jakékoliv "jinakosti" včetně úchylností všeho druhu. Je to hnus.

   Smazat
 17. Myslím si, že Karlovi by bylo jedno co si myslí Halík a ten jeho klan, asi by byl spokojen s reakcí obyčlidí. Trochu by ho mrzely nadávky a sprosťárny, kerymi někteří vyšperkovávají své názory. To nebyl jeho styl, želbohu v hrubostech, jsou naši lidé nezastavitelní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:23 Nejsou to "naši" lidé. Naprosto bez vyjímky jsou to lidé, prosazující jen svoje nebo cizí zájmy. Rozhodně ne zájmy nás, většinové společnosti.

   Smazat
 18. Nikdo jiný, než závistivá kavárna z Mistrova pohřbu dělá politikum. Kdo jiný může navrhovat pohřeb se státními poctami než, prezident nebo předseda vlády a vláda to schvalovat? Co se do toho kavárna montuje? Závist, ponížení z voleb, hlavně těch prezidentských, uražená ješitnost. Jsem zvědavý, koho tento lidský odpad dostane v listopadu na náměstí na podporu(!!!) jejich cílů. A podle mne to není nic jiného, než uchopení moci v tomto státě. Bůh nám proti nim pomáhej(a to nejsem věřící!).

  OdpovědětSmazat
 19. Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. Fakt

  https://www.euportal.cz/Articles/15110-skutecny-necenzurovany-zivotopis-tomase-halika-no-to-si-tedy-poctete-fakt.aspx

  Halík v roce 1972 píše svou v podstatě jedinou samostatnou „odbornou práci“, a to „Křesťanství jako utopie“. Byl za ni oceněn Ústavem ateismu.

  OdpovědětSmazat
 20. sic! séreši, a jeho pohůnci:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019100510776491-sorosova-nadace-a-sidlo-v-chatove-oblasti-xaver-odhalil-detaily-ustavu-nezavisle-zurnalistiky/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.skrytapravda.cz/domaci/2788-kam-zmizel-honicipes-org-z-ustavu-dela-si-z-nas-50-ceska-televize-a-newsroom-24-legraci-za-nase-penize

   Smazat
 21. Kavárna, kavárna... = bývalý disent. Umělci, které komunisté nekupovali - a jak ukázal čas, měli pravdu. Když se kavárna dostala k moci, vytáhli ze šuplíků TO, co RFE, Hlas Ameriky a spol. vydávali za hodnotná umělecká díla... aby většinu po jejich vydání lidé, kteří naletěli a koupili ukládali do knihoven jménem popelnice... a neprodejný póvl byl rovnou vyskladňován do sběren surovin.
  K. Gott si pak udržoval až do nedávna profesionální úroveň, že byl kupován jeho fanoušky (není můj styl) napříč politickým spektrem. Oproti tomu i sebrané spisy Václav Havla nedosahují úrovně "Magnetek" (laciného, plytkého čtení do vlaku).

  OdpovědětSmazat
 22. Pan Hampl naprosto přesně popsal to, jak to za starých časů bylo, nevzpomínám si na lepší a pravdivější hodnocení. Padesátá léta jsou jasná, ty prasečiny tehdehším komunistům nikdo neodpáře, bylo krátce po válce a Horáková a jiní neměli skončit na popravišti, ať už to bylo tenkrát jakkoli. Jestli kavárna někoho nenáviděla pro jeho svobodnou mysl a rozhled, tak to byli oba Karlové. Kryl jim tím že umřel mlád, udělal velkou radost a Mistra se skřípěním zubů museli snášet poměrně dlouho a to hyeny nezapomínají. Čest památce oběma dvěma. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejné prasečiny se děly v té době i v USA , třeba vražda manželů Rosenbrgových a další !

   Smazat
  2. A taky trhali moucham nozicky....

   Smazat
 23. "Hlas lidu, hlas Boží"!..Ono to všechno není jen o perfektním profesionalismu pana Gotta, ale především o jeho čisté duši! Bezelstnost, poctivost a láskyplnost, obdivuhodná, nade vším čnící schopnost RESPEKTOVAT všechny! Nikoho nepřehlížel, vhlížel, vnímal, viděl v každém to dobré. Byl jako požehnání pro všechny,kteří s ním přišli do kontaktu. Národ to cítí, je to myšlenková a emoční energie, krásné světlo, které pronikne do srdcí, která ještě nezatvrdla. To je to co zvedlo onu krásnou vlnu pohnutí, která semkla lidi jako se to nepovedlo snad v novodobé historii nikomu. Je jedno, že jde o zpěváka, má to stejný dopad jako by šlo o státníka, politika (kéž bychom takového měli). Není náhoda, že se ozvali proti tomu ti nejhorší. Demaskovali svoje bezduché existence bažící po moci a majetku. Oni už nejsou schopni tuto energii vnímat a ve své ubohosti hledají vysvětlení pro (pro ně)nepochopitelnou sílu lidského souznění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:33 Pravdu máte o to nic, ale právě ta jeho vyjímečnost, poctivost a vše co uvádíte, z něho činilo bílou vránu. O to hnusnější se jeví ta podlá prasata, která se do něho trefovala a jelikož se na ně vaří voda a ona to vědí, kvičí o to více. Nikomu nic špatného nepřeji, jenom rád používám rčení našich předků, protože to je, nic naplat, koncentrované moudro. Rudý dědeček.

   Smazat
  2. Gott práve teraz svojim úmrtím integroval a zomkol národ. Svojim umením a podmanivou osobnosťou oslovil a získal srdcia drtivej väčšiny národa naprieč generáciami.
   A v tom jeho emociálnom hlasovom prejave bolo cítiť vždy tú energiu, to svetlo, tú náladu prinášajúcu oslobodzujúcu radosť, optimizmus a chuť do života, nehovoriac už o tom aký hlboký zmysel bol v tých textoch spieval často o tom najdôležitejšom o Láske, projektujúc všetko sám v sebe a na sebe... Selavi, Když sem já byl tenkrát kluk... a stovky ďalších nezabudnuteľných a úžasných piesní.
   Nehodní kritici a kádrovčíci v tomto ohľade nemajú žiadnu šancu a práve sa ocitli na smetisku dejín ako absolútna spodina tejto spoločnosti. Ľudia bez akéhokoľvek citu ku skutočnému umeniu a bez štipky entuziazmu ktorými kmáše nenávisť namiesto zdravého rozumu. Títo ľudia sa sami vyautovali do zabudnutia a opovrhnutia.

   Smazat
  3. aragonit11 - krásně řečeno, mluvíte mi z duše. Různou formou říkají lidé totéž, od známých často slyším jak jsou překvapeni shodností svých pocitů s jinými, i já byla zpočátku překvapena jak další a další píší podobně. Nejen svým životem, ale i svou smrtí působí pan Gott pozitivně. Krásný příklad pro nás všechny, kéž by inspiroval k následování.

   Smazat
  4. Díky Karle, konečně řada lidí pochopí, jak nám politici vnutili pohádku Císařovy nové šaty. Konečně jsme poznali co je " humanitní " a že císař byl nahý. Pochopili jsme jak se dají zneužít krásné pojmy pravda a láska.

   Smazat
  5. Zacharda presne Gottov príklad je nasledovania hodní.
   Bol pre nás darom od Boha
   Píšem to všade
   Buďme takým darom jeden pre druhého akým bol Gott pre nás všetkých.

   Smazat
  6. Toto nám všetkým Gott svojím príkladom odkázal....

   Smazat
 24. Nýmandi se vždy otírali o toho a napadali toho, kdo v životě něco dokázal. Jsou to závistivci a špíny a tak se také chovají a jednají. Já už si také mnohé pamatuji a prožil jsem velkou část života v minulém režimu a těch jejich oslavovaných 30 let i v tomto Absurdistánu, kde má hlavní slovo křivák a zloděj, otevřeně se krade za bílého dne, svoboda je zase jen pro někoho a kdo má prachy, má všechno, kdo se živí poctivě je pro ty nahoře lůza a odpad. No a Halík je jejich vizitka. Gottovi záviděli a po jeho smrti se konečně dočkali a mohou si do něho kopnout. A užívají si to. Doufám, že jim to ta drtivá většina národa nikdy nezapomene.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drtiva vetsina naroda jsou ze 70% dementi, alkoholici a podprumerne vzdelani idioti, jak spravne pred lety odhalil nas, dementy a idioty zvoleny president Milous Zeman a je uplne jedno co ta drtiva vetsina naroda zapomene nebo si bude pamatovat. Zustanou porad jen dementi, idioti a alkoholici...

   Smazat
 25. U kritiků Karla Gotta je až zarážející deformace logického myšlení. Označují ho za produkt normalizace, kde prý díky podpoře režimu získal tak obrovskou popularitu. Nějak jim ale uniká, že v posledních třiceti letech jeho oblíbenost nikterak neklesla. Jestli to bylo také díky podpoře dnešního režimu, pak by ho měli považovat za symbol "demokracie". Jestli ale byl stále oblíbený díky profesionalitě a lidskosti, tak jsou jejich plky ubohé a jen dokazují, jací jsou lháři. Ve lhaní jsou skuteční profesionálové, na lžích je už od hadráku založeno jejich živobytí.

  OdpovědětSmazat
 26. Kavárna nenávidí Gotta. Já osobně zase nenávidím kavárnu nejenom kvůli jejich vztahu ke Gottovi. Skvělé ale je, jak se ale právě kvůli Gottovi odkopali, nejenom ti, u kterých se to dalo čekat (Halík, Schwarzenberg, řeporyjské prase Novotný atd.), ale i ti falešní křesťanští lidumilové typu Bělobrádka. Jen tak dál, národ si vás dobře zapamatuje a jednou vám to spočítá, dobytkové!

  OdpovědětSmazat
 27. 16:48
  Jednou.....před třiceti lety bylo POZDĚ!!!!!

  OdpovědětSmazat
 28. Kavárna jsou hajzlové.Co tak je konkrétně jmenovat,to by bylo nejúčinnější.Já osobně bych do této tlupy darmožroutů zařadil:Svěráka,Halíka,Schwarzenberga,Hřebejka,Hrušínského Jana,pisálky HN,Respektu,Reflexu,Seznamu,Šídla,pohůnky v čt zejména ve zpravodajství a ve vedení čt Dvořák,Fridrich,Mrzena a spol.
  Nebylo by od věci rozšířit tento seznam.

  OdpovědětSmazat
 29. 17:55
  Dost jich vám tam chybí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:55 + Jsou to celé rodiny a jejich klany. Obsadily televizi, noviny, rozhlas i neziskovky. Mají své sponzory a dokázaly do sponzorů zapojit i nás a to proti naší vůli.

   Smazat
 30. Václav versus Karel v kostce:

  Václav:
  zhrzrný (?), člen disentu, charista a bojovník za lidská práva(?). Podporován finančně ze zahraničí, takže "netřel bídu s nouzí". Kdyby lidé ve státě znali jeho skutečné názory (ne ty publikované), tak by si asi trochu(!?) pozměnili pohled na něj. Byl to člověk dvou tváří, bez alkoholového opojení a v alkoholickém opojení! V tom druhém případě šla morálka a etika stranou.
  Poznámka pod čarou: Který pán z "Nemanic" si dovolil v té době jezdit do špatně placené práce Mercedesem?

  Kaeel: VYUČEN , znamená že měl řemeslo, kterým se i živil. SVÝM umem /hlasem) a TALENTEM se dostal do popředí "umělců". Skromný, slušný, nečetl jsem NIKDY o tom, že by měl někdy nějaké alkoholové excesy. Díky hudbě se stal finančně nezávislým. Nechtěl nikomu nic dokazovat, dělal pouze to, co uměl a hlavně co chtěl. Z peněz, které díky němu připluly státu, možná stojí i nějaká nemocnice. To sice nevím s jistotou, ale z jeho umění jistě profitoval i stát.

  Prosím, srovnávejte, kdo si zaslouží větší ÚCTU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:23 napísal:
   Já už si také mnohé pamatuji a prožil jsem velkou část života v minulém režimu a těch jejich oslavovaných 30 let i v tomto Absurdistánu, kde má hlavní slovo křivák a zloděj, otevřeně se krade za bílého dne, svoboda je zase jen pro někoho a kdo má prachy, má všechno, kdo se živí poctivě je pro ty nahoře lůza a odpad.

   Presne vystihnutá situácia pretrvávajúca celých 30 rokov po cinkani klúčmi. Precinkali sme sa práve k tejto nechutnej a bezduchej šaráde do raja novodobých kolaborantov.

   Smazat
  2. 18:4;
   Srovnáváte neporovnatelně!
   Mistra zpěvu a slušného člověka a na druhé straně je vlastizrádce,vožungr,udavač a lidská PRODEJNÁ KURVA VODKOVIČ HAVEL!!!!!

   Smazat
  3. A Karel Gott byl jeste don-chuan, milovnik a nikoliv kurevnik, ma dve nemazelske dcery, vilu na Bertramce, leukemii, svatozar a jeste mu ze znamosti a lasky vypravi pohreb se statnickymi poctami.... za 20 let mladez bude poslouchat jen tvrdej metal, porno bude v televizi a studenti budou mit sexualni vyuku v praxi na robotech a na Karla Gotta si nikdo nevzpomene a vam to tady trha zily... nazdar...

   Smazat
  4. 19:07 To je naprostá pravda, nicméně nikdy bys neměl zapomínat na fakt, že to byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 31. Je málo lidí, které si národ zapamatuje. Možná, že se budou snažit omezit vysílání a připomínání Jeho písní. Možná budou dále dštít jedovatou slinu, mávat čímkoliv, čím si budou chtít okysličit své nenávistné "myšlenky". Jedno jsem ale konečně zcela pochopil. Toto jsou lidé, kteří budou vždy nespokojeni i kdyby měli v rukou celou moc na světě. Jsou to maniaci svého domnělého vlivu, který "měli". Oni nikdy nikomu neprominou svoje "potíže", protože v jiném světě než ve světě nenávisti jednoho k druhému nežijí. Oni se spojují jen k účelovým akcí, jinak se klidně navzájem porafají. Jsou to lidé, kteří nikdy nepochopí nic bez "povelu" ze správné "adresy". Oni závidí druhému všechno. Jim nestačí nikdy nic. Oni si dokáží říkat svědomí národa, když ho sami nemají.

  Možná, že tyto události mohou dalším lidem otevřít oči. Je málo lidí, které si národ pamatuje z hlubin své minulosti a je ještě mnohem méně lidí, které si národ pamatuje v dobrém. Jedno je jisté, On to bude. Oni nikdy v žádném případě. A tohle mu nikdy neprominou. Jen mám obavy, že Jeho nakonec zneužijí ke svým účelům.

  OdpovědětSmazat
 32. Nikdo nemůže pana Gotta očernit. Stárla jsem s ním a po celá desítiletí mi přinášel jen radost.Některé písničky, tedy většinu, jsem milovala, některé se mi líbily míň. Ale nebyly skládány pro mne, ale pro miliony lidí a tak to je, někomu se líbí to, jinému ono. Pro mě byl Karel Gott úžasný člověk, dobrý člověk, člověk, který měl rád lidi bez ohledu, zda to byl intelektuál či naprosto obyčejný člověk. Sám byl přitom opravdu mistr, nikdy to ale nikomu nedával najevo. Jsem z toho, že poslední chvíle života neměl kvůli zdraví těžké, velmi smutná. Lituji, že se nedožil dospělosti svých dcer, že se teď trápí a truchlí jeho milá paní. Čest Vaší památce, Mistře Karle Gotte, věřím že už jste v místě, kde je to lepší a spravedlivější. Hanba všem nímandům a nactiutrhačům, kteří nic nedokázali, umějí ale dobře špinit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 20:16 Napsala jste to moc hezky. Prožíval a cítil jsem to také tak. Díky - panu Gottovi i Vám. Qiedo

   Smazat
  2. Přidám se. Mistr Gott mě provázel životem od základní školy. Dnes je mi přes šedesát. Pro mne je smrt Mistra, jako kdyby mi odešel někdo z rodiny. Jistě bude na Nebeském kúru zpívat svému jmenovci. Mistře dík! M.R.

   Smazat
 33. Rozdělená a rozhádaná společnost se lépe ovládá a okrádá.Proto je rozdělování společnosti jeden z prvoplánových úkolů všech těch parchantů kavárny.A k tomu využijí i házení špíny na PANA Karla Gotta.Ve své tuposti si neuvědomují,že spoustě lidí tím ale otevřou oči.

  OdpovědětSmazat
 34. Normalizace je od slova normalizovat, tedy rovnat vše do normálu. Normalizační doba byla doba normálnosti. Jestliže je pan Gott normalizačním zpěvákem, znamená to, že je a byl normální.

  OdpovědětSmazat
 35. 22;15
  Přesně,jasné,stručně!

  OdpovědětSmazat
 36. Halik to je ta spravna zumpa
  Nenavist mu kape od huby jako spravnemu sluzebnikovy Boha
  Na nej neexistuje definice
  Ta osoba je plna zloby a nenavisti
  Takovou nechutnou osobu jsem jiz dlouho nezaregistroval
  Neuveritelne !!

  OdpovědětSmazat
 37. Mistr Gott , nepotreboval sponzori , zivil se svim umenim a havlokavarna je odkojena usa a sorosem a pozaduje dalzi
  transfuze....havlokavarna se muze ozyvat kdyz odvede do statu to, co mistr Gott a uzivi se sama .Pravdepodobne mistr Gott nebyl fanda darmozracu a havloidu .

  OdpovědětSmazat
 38. Vadí mi, že Msgr. si zprivatizoval katedrálu sv. Víta. Kádruje Karla Gotta, nevím kdo mu dal toto právo. Já jsem katolík a ďěkuji mistrovi za LP s nádhernou nahrávkou koled, kterou se podařilo vydat v době kruté normalizace. Nevím o žádných Halíkových zásluhách z té doby. Přesto prosím buďme slušní.

  OdpovědětSmazat
 39. Zrovna tak Šídlo, to kdyby se přetrhlo, tak po něm pes neštěkne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrovna tak Šarapatka, plná smetí lopatka.

   Smazat
 40. Kéž by reakce všech těch co Mistru Gottovi závidí jeho popularitu u národa byla poslením zaržáním chcípající kobyly. Bohužel, nebude tomu tak. Všichni ti Halíkové, Šefrové, Jandové...nedají pokoj, dokud se nechopí moci! A pak Gott mit uns!

  OdpovědětSmazat
 41. Nemluvil, tak jak chtěli, nechoval se, tak jak chtěli.
  Oni se chovají stejně k Mistrovi, jako k národu, k nositelům jiných ideí, k odpůrcům. Vesměs se jedná o lidi bez morálky a bez skrupulí. Jen promluví, okolí pozná, o koho se jedná. Jejich vyhraněné názory jsou známé a točí se kolem podpory nadnárodních zájmů, jsou sponzorování ze západního zahraničí, Čechy by chtěli vidět jako další spolkovou oblast a jejich snem je zasedat v Bundestagu.
  Jsou to Ti, kteří by v předválečném období vzhlíželi k Adolfovi, mávali vlaječkami na přivítanou Němcům, při obsazování Sudet. Tak je vidím já, korouhvičky točící se ve větru. Kam koruna, tam plášť.
  To jsou Ti, kdo beze studu kopou do člověka, který byl sám sebou a je, je nepotřeboval. Potřeboval ty spousty jednotlivců v davu, které těšil jeho zpěv.
  Proto jej nemají v lásce a my? Nemusíme být jeho vášnivými fanoušky a stejně oceníme jeho schopnosti, osobnost, to čeho dosáhl a s úctou se poklonit.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 42. Jsou individua v každém režimu aktivní, která lezla do zadnice Římu, Vídni, Berlínu, Moskvě, Wašingtonu a dnes Bruselu. Ta nepochopí, že ti druzí mají svůj národ, jsou doma tady, mají rádi své rodiny a děti, písničky, rádí vaří a když mohou, tak pěstují rajčata. Na rozdíl od těch prvních, nemusí nikdy převlékat kabáty. Nadávají nám do maloměšťáků a nepochybují o své světovosti.

  OdpovědětSmazat
 43. Kdo tedy víří nenávist, nejen k Člověku jakým byl Kája, jsou to pražští kavárenští povaleči. Přece máme zákony, které znají a zřetelně klasifikují trestní čin šíření nenávisti ...proč příslušné orgány nekonají jako v případě Babiše ( i když se nedopustil žádného protiprávního skutku). Kdo chrání takové lidi. Jak je možné, že média včetně internetu umožňují šířit zlobu a nenávist vůči lidem, jako Gott, který se ničím proti zákonům neprovinili. Nebo je to tím, že nejnebezpečnějšímu kapitalistickému diktátorovi posledních let Trumfovi nikdo nebrání vyvolávat veřejně nenávist vůči mírumilovnému Rusku a jeho vůdci Putinovi, upřednostňovat Ameriku na úkor všech státu světa (First Amerika), či rozdávat sankce, zastrašovat, vyhrožovat agresí všem, kteří nejsou s USA. Trumpa, který potlačuje demokracii nejen v USA, ale i ve světě je třeba odstranit !!!

  OdpovědětSmazat
 44. Nenavist kavárny-prostě - kdo umí, umí, kdo neumí čumí.

  OdpovědětSmazat
 45. pán Gott bol pán spevák.Havel tupí idiot.Neporovnavajte Rolls Roys s ukrainskym biciklom.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.