Reklama

neděle 6. října 2019

Kubě byla slíbena ruská letadla

6. 10. 2019     lenta
Rusko projednává dodávku letadel na Kubu. Oznámil to premiér Ruska Dmitrij Medveděv v rozhovoru s pořadem Vesti v subbotu (Sobotní zprávy, pozn. překl.) se Sergejem Briljovem na televizním kanálu Rossija 1, informovala agentura Interfax. Hlava vlády byla dotázána, zda neprojednávala s prvním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Kuby Raúlem Castrem téma nových vojenských základen, výcvikových brigád, jež se aktivně diskutovalo při rusko-kubánských rozhovorech. Medveděv odpověděl, že s Castrem jednal o spolupráci a také o minulosti. "Jak jsme se s ním poprvé setkali. Jakou cestu naše vztahy prodělaly během těch let", uvedl premiér.

Podle vyjádření předsedy vlády umožnila dřívější rozhodnutí oživit hospodářskou spolupráci mezi oběma zeměmi. "Vedla k tomu, že nyní jsou tu opět naše stroje, naše lokomotivy, nyní se naplno posuzuje téma železnice, uvedl předseda vlády. Jednáme o dodávkách letadel a opravách těch, která již mají".

Medveděv dříve sdělil, že Rusko bude nadále upevňovat strategické partnerství s Kubou. Podle vyjádření hlavy vlády se strany dohodly, že "budou i nadále aktivně podporovat společné rozsáhlé projekty v nejrůznějších oblastech - dopravě, infrastruktuře, zemědělství a samozřejmě energetice, špičkových technologiích a v digitálním rozvoji".

Ruský premiér byl na Kubě na dvoudenní návštěvě ve dnech 3. a 4. října. Během cesty se předseda vlády setkal s vůdcem země Miguelem Díaz-Canelem Bermudézem, jednal s ním o bilaterální spolupráci v řadě oblastí a také podepsal řadu mezivládních a mezirezortních dohod a obchodních smluv.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

73 komentářů :

 1. To je jen dobře a vojenská základna s S400 by nebyla marná a pár Kalibru s atomovou hlavici k tomu aby Amíky trochu zkrotili.Kuba by potřebovala celý ostrov ochránit S400 a Pancirama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přiznejte se, vy chcete vykouřit Honolulula z Floridy.

   Smazat
  2. USA-kom by som želal mať za chrbtom takúto takmer základňu.Zaslúžili by si to.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 12:17
   To by si musel vystrielať väčšinu národa, preto že väčšina s tebou nebude súhlasiť. Zobral by si si na svedomie také vraždenie?
   Alebo ti to je jedno?
   To tak nenávidíš ľudí s iným názorom že by si ich dokázal zabíjať ako lovnú zver?
   Lebo takto to robil fašizmus
   Aby sa ti napokon nestalo že sa sám staneš lovenou zverou

   Smazat
  5. Neměla by výroky z času 18:04 šetřit policie?

   Smazat
  6. Áno mala a sa čudujem adminovy že to zmazal a môj predchádzajúci príspevok patril práve 18:04

   Smazat
 2. Před několika měsíci jsem to předpovídal, nyní je to tady. SS se nebudou stačit divit.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepotopitelnou letadlovou lodí, brnkáním na nervy amíkům. Snad si ty joudo nemyslíš, že Ukrajina někdy splatí to, co do ní ten náš spolek narval. Puč si někde mozek, plácale.

   Smazat
  2. 9:22

   Třeba by ani nebylo nutné nic platit, když by se dohodli na bezplatném pronájmu prostoru pro vojenské základny RF. To by se vám nelíbilo?

   Smazat
  3. Kuba to dostala za hubičku vole. Je to strategická záležitost pro Rusa. To je hodnota toho kontraktu.

   Smazat
  4. 9:22
   Kuba provozuje 40 bojových letadel, včetně 4ks Mig-29. Mají tedy při jen trochu větší rozloze podstatně víc stíhaček než máme dnes my. Ovšem před ovládnutím paktem NATO a odzbrojením jsme jich také mívali ke 400. Mají také vrtulníky a pro výcvik roivněž 25 českých L-39.
   To asi něco stojí a pokud mají na provoz letectva, včetně výkonných a tudíž finančně náročných Mig-29, jistě se s Ruskem dokáží dohodnout i na nákupu nové techniky.

   Smazat
 4. Dobře Rusko dělá jsou na stejné lodi nepřátele pro usa tak je třeba Kubě pomoci.

  OdpovědětSmazat
 5. Je třeba upevňovat spojenectví a rozšiřovat okruh států, které se neklepou strachy před SSA. Kuba nezpochybnitelně prokázala, že je jedním z nich.
  Nakonec třeba i vazalové z Evropských protektorátů najdou odvahu vypovědět poslušnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:56...Jste optimista!
   V evropských pašalících je moc v rukou kluků od česneku a ti jsou VELCÍ atlantici.
   Nemyslím si, že by dbali na zájmy nějakých gójimů.
   Helanov

   Smazat
 6. Nic tim nezmuzou jen okradou svuj vlastni narod a zamachrujou necim co usebe doma maji v naprostym skorumpovanym bordelu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby raději padli na kolena jako my, začali se plazit před americkým panstvem a odevzdávat výpalné do rozpočtu NATO. Ale holt jiná nátura, není jim pomoci.

   Smazat
  2. 12:13
   Kubánec může akorát držet hubu a krok. Nebo riskovat život při emigraci na Floridu, k čemuž se odhohlala už desetina populace. Nikdo se obyčejného Kubánce na nic neptá, o všem rozhoduje klika rudých magorů, tak jako před r 89 u nás ty náturo.

   Smazat
  3. 12:24

   Vy jste koukám "převeliký znalec" Kuby a její reality. Ach jo...

   Smazat
  4. 12:42
   Jo, jasně že jsem. Doufám, že mi nechcete tvrdit, že na Kubě mají svobodné volby a z Kuby nikdo neemigroval. A když už tak do Ruska nebo Venezuely. Tak drzý a hloupý doufám nejste.

   Smazat
  5. 12:52...To tvrdit asi nechce, nicméně (na rozdíl od vás) si uvědomuje,že i na Kubě je (patrně) národ rozdělený na 2 půlky.
   Že zkrátka nevíme,jak jsou na tom DOOPRAVDY.
   Jen hňup má ve všem jasno.
   Helanov

   Smazat
  6. 13:03
   No, Helčo, vy tu dost vaříte z vody o jakýchsi dvou půlkách. Kuba opravdu není prdel. K tomu aby se vědělo jak na tom ten národ je a co ve skutečnosti chce, slouží právě ty SVOBODNÉ volby. Kterých se komouši jak na Kubě, tak všude na světě vždy báli a bojí jako čert kříže. Protože vědí dobře jak by dopadli.
   Tak jednoduché to je. Ano, mám jasno.
   Váš hňup.

   Smazat
  7. 13:09
   Proto KOMUNISTY ZASRANEJ UDAVAČ HAVEL NA KOLENOU PROSIL O ZVOLENÍ MÍSTO DUBČEKA???!!!!No hlavně,že máš ty havlozblblo jasno!☺

   Smazat
  8. 12:52
   Co to je "svobodné volby"? To jako že se tam Kubánců ptají, jestli a od koho nakoupí bojová letadla, tak jako je tomu u nás, kde řadoví Češi rozhodují o všem a vůbec si nepřipadají, že se jich nikdo na nic neptá a že jim vládne klika magorů? Opravdu jste tak ukrutně chytrý?

   Smazat
  9. 13:21
   Hele, tebe je v naší demokratické svobodné zemi opravdu škoda. S tvým talentem opravdu patříš na tu Kubu, do KLDR nebo nějaké africké diktatury. Vůbec nechápeš co se kolem tebe děje, dělbu moci, Ústavu, systém voleb od obecních až po prezidentské.... Jsi vůbec svéprávný?

   Smazat
  10. 13:37
   Vidím že při vaší ohromující inteligenci se vám nepodařilo pochopit na co se ptám. Tak znovu a pomaleji:
   Co to je "svobodné volby"? To jako že se tam Kubánců ptají, jestli a od koho nakoupí bojová letadla, tak jako je tomu u nás, kde řadoví Češi rozhodují o všem a vůbec si nepřipadají, že se jich nikdo na nic neptá a že jim vládne klika magorů? Opravdu jste tak ukrutně chytrý?

   Smazat
  11. 13:37
   Takže Zimbabwe podporovaný po léta amiokupanty BYLY SVOBODNÉ VOLBY?!!!!Když jsi blbej nepiš,projeví se to!!!!☺

   Smazat
  12. 13:49
   A čím mám začít? Netuším totiž jestli jste inteligencí a vzděláním na úrovni jednoletého, dvouletého, či snad dokonce tříletého dítěte.
   Potřebujete definici pojmu "svoboda"? Potřebujete definici pojmu "demokracie"? Potřebujete definici pojmu "volby"? Ale v těch definicích opět spousta jiných, pro vás neznámých pojmů. Budete se na ně zase ptát?
   Lépe uděláte, když si komplet zopakujete celou ZŠ a budete tentokrát dávat větší pozor.

   Jinak, až u nás vyhraje svobodné volby klika KSČM a SPD, tak se možná přestanou nakupovat letadla, vrtulníky atp. Až vyhraje strana, která bude mít jako hlavní bod programu zrušení armády, tak se zruší armáda. Potřebujete to namalovat?

   Smazat
  13. 14:16

   No, ani napodruhé to nevyšlo, zkuste to tedy prosím do třetice všeho dobrého. Věřím že na to máte:
   Co to je "svobodné volby"? To jako že se tam Kubánců ptají, jestli a od koho nakoupí bojová letadla, tak jako je tomu u nás, kde řadoví Češi rozhodují o všem a vůbec si nepřipadají, že se jich nikdo na nic neptá a že jim vládne klika magorů? Opravdu jste tak ukrutně chytrý?

   Můžete prosím doložit, že parlamentní strany, které se dostaly do sněmovny, získaly hlasy s programem největší armádní zakázky v historii, včetně vrtulníků z USA a s rozšiřováním JE? Můžete prsosím doložit, že vlády se ptají občanů na řízení státu, na výši daní, uzavírání mezinárodních smluv, na vysílání naší armády na okupační mise do jiných států apod.? Můžete prosím doložit, že všechny dosud vládnoucí partaje uspěly ve volbách s programem rozbití Československa, jeho odzbrojení a předání pod kontrolu NATO, s programem likvidace našeho průmyslu a zemědělství a podřízení se vůli EU a MMF? Že vyhrály s programem vyprodání hospodářství, bank, národního zlatého pokladu a zadlužení naší země největším dluhem v historii? Předem velice děkuji za zodpovězení těchto několika jednoduchých otázek pro zahřátí. Pro další pokračování naší zábavné debaty mám připravené už trošičku složitější, ale nemusíte se bát, ani pro váš mozeček to snad nebude až takový problém.

   Smazat
  14. 14:31

   Ježíííš, to je zase ten otravný vůl z pomocné školy, kterej chce dokládat každou z jeho 1000 jeho blbostí, kterou vysype z rukávu. Netuší význam pojmů "demokracie" a už vůbec ne "zastupitelská demokracie". Vůl, který nezná program hnutí ANO ani žádné jiné strany.

   Milý blbe. Volby vyhrálo hnutí ANO, které je, jak je jasně napsáno v jeho programu, PROEvropské, PRONATOidní, PROdemokratické atd. Stejně tak jako strany, které získaly od občanů cca 83% všech hlasů. V zastupitelské demokracii, kterou charakterizuje naše ÚSTAVA, o které evidentně nemáte ani tušení, se skutečně vlády neptají, občanů, kolik mají nakoupit kancelářských sponek. Voliči určují základní směřování státu volbou stran podle jejich programů a politiků, zvolení politici potom vykonávají vůli občanů v každodením praktickém životě.

   Na Kubě se neptá nikdo, nikoho, nikdy a na nic. Ale vy to, vy cvičená otravná opičko, dobře víte.
   Doufám, že se držíte poctivě vašeho světonázoru a zásadně nechodíte ke zbytečným volbám. Od těch obecních až po prezidentské.

   Smazat
  15. 16:39

   Milý inteligente, kladu pouze otázky, které logicky přicházejí na mysl z vašich bizarních tvrzení a názorů.
   Bohužel se vám však ani na třetí pokus nepodařilo pochopit na co se ptám, a odpovídáte na obecné věci, které mě absolutně nezajímají a nikdo se vás na ně neptal. Tak to zkusíme znovu, trpělivost prý růže přináší. Ve všam případě až taková očekávání už nemám, ale stále doufám v aspoň elementární zvládnutí těch nejjednodušších mentálních procesů, které ovládá i sedmileté dítě, jak jsem si právě ověřil.
   Nuže, co to je "svobodné volby"? To jako že se tam Kubánců ptají, jestli a od koho nakoupí bojová letadla, tak jako je tomu u nás, kde řadoví Češi rozhodují o všem a vůbec si nepřipadají, že se jich nikdo na nic neptá a že jim vládne klika magorů? Opravdu jste tak ukrutně chytrý?

   Můžete prosím doložit, že parlamentní strany, které se dostaly do sněmovny, získaly hlasy s programem největší armádní zakázky v historii, včetně vrtulníků z USA a s rozšiřováním JE? Můžete prsosím doložit, že vlády se ptají občanů na řízení státu, na výši daní, uzavírání mezinárodních smluv, na vysílání naší armády na okupační mise do jiných států apod.? Můžete prosím doložit, že všechny dosud vládnoucí partaje uspěly ve volbách s programem rozbití Československa, jeho odzbrojení a předání pod kontrolu NATO, s programem likvidace našeho průmyslu a zemědělství a podřízení se vůli EU a MMF? Že vyhrály s programem vyprodání hospodářství, bank, národního zlatého pokladu a zadlužení naší země největším dluhem v historii? Předem velice děkuji za zodpovězení těchto několika jednoduchých otázek pro zahřátí. Pro další pokračování naší zábavné debaty mám připravené už trošičku složitější, ale nemusíte se bát, ani pro váš mozeček to snad nebude až takový problém.


   Hlavně prosím vydržte a nevzdávejte se předčasně, vy na to určitě máte.

   Smazat
  16. Odpovědi jste dostal. Za to, že jste zřejmě autista a melete si navzdory odpovědím stále dokola a znovu jako kolovrátek ty vaše "sofistikované" otázky já nemohu a nemohu vám nijak pomoci. Zkuste vyhledat psychiatra, třeba pana doktora Matýse.

   Smazat
  17. 17:30

   Můžete prosím konkretizovat, kde přesně najdu odpovědi na mé otázky? Děkuji.

   Smazat
  18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  19. 18:06

   No dovolte, mě by nenapadlo ani uvažovat o tom, že snad lid v této vyrabované a zadlužené kolonii něco řídí. Jeho úkolem je pouze vytahovat z klobouku členy různých mafiánských gangů, v podstatě vybrat si jestli chce utopit nebo oběsit. Mě jen pobavilo jak s takovýmto svinstvem doma se někdo opováží snáší kritiku na jinou zemi, zvláště pokud se jedná o zemi, která se zlomit nedala. To musí být tak neuvěřitelně omezený člověk, že je to na něm bezpochyby od pohledu patrné.

   Smazat
  20. 18:16

   Jak už jsem psal, autisto, tebe je pro tuhle "vyrabovanou a zadluženou kolonii", ve které si člověk jen volí zda bude oběšen či utopen, škoda. Vážně nechápu proč se tady v tomto mafiánském, gangsterském pekle dobrovolně trápíš. Jsi snad masochista?
   Měl byste vážně pouvažovat o přesídlení do nějaké té hrdé, rajské země, "která se nedala zlomit". Dnes už na vás na hranicích žádný pohraničník se sapíkem a vlčákem číhat nebude. Stačí se jen rozhodnout.

   Jenomže pravda je taková, že vy jste ve skutečnosti jen obyčejný žvanil, který ani sám těm svým blábolům nevěří.

   Smazat
  21. Ještě ke svobodným volbám. Je docela zajímavé, že svobodné volby zpravidla vyhrávají strany s největším volebním rozpočtem. Jsou to svobodné volby nebo volby kupované?

   Smazat
  22. 18:34

   Mám tomu rozumět tak, že opět, jako tradičně, na mé, dětsky snadné otázky nedokážete odpovědět? Čím si to vysvětlujete?

   Víte, zřejmě pocházít ze značně nevábných poměrů, kde nejen že neznáte základy etikety a tykáte si všichni navzájem, ale ani kořeny pro vás nic neznamenají a potulujete se podle toho, kde je zrovna něco k obživě. Mě však s touto zemí pojí mnoho generací předků a nejsem tak ochoten zříci se všeho, co zde předci vybudovali a jakou náturu si vypěstovali. Také mám dost silnou vůli a před kočováním a neustálým utíkáním vynaložím raději své úsilí ke zlepšení poměrů ve své domovině. Ale to vy, jako bastard, těžko můžete pochopit a já vám to ani nevyčítám. Můžu vás snad jen politovat, že jste nedostal příležitost ukotvit svůj charakter v hodnotách vyšších než je otázka přežití.
   Mimochodem, vy máte ve vaší familii(samozřejmě pokud ji vůbec dokážete identifikovat), diagnostikovaný autismus, že se jím tak oháníte?

   Smazat
  23. 18:16
   No dovolte, mě by nenapadlo ani uvažovat o tom, že snad lid v této vyrabované a zadlužené kolonii něco řídí. Jeho úkolem je pouze vytahovat z klobouku členy různých mafiánských gangů, v podstatě vybrat si jestli chce utopit nebo oběsit.

   Veľmi výstižné. Kubánci sú možno slobodnejší len si to neuvedomujú.
   Ale ak im Rusko začne dovážať nedostatkové tovary ako napr. osobné autá a iné okrem zbraní tak to bude dobrý impulz aj pre nich

   Smazat
  24. 19:33
   Autisto, opět potvrzuješ, že jsi úplně mimo, žvaníš hovadiny kterým sám nevěříš a popíráš sám sebe.

   Kdybych já si mohl vybrat jen mezi "oběšením nebo utopením", jak tu srdceryvně, emotivně žvatláš jako přihlouplá Grétka, tak bych jednoznačně volil okamžitý útěk. Když už ne kvůli sobě tak kvůli záchraně rodiny. Vše ostatní totiž znamená smrt. Chápeš, autisto? Smrt!
   A čehopak se nechceš zříci, když sám o sobě píšeš, že jsi jen otrok, kterému tu nic nepaří?
   Jsi schopen, autisto, dohlédnout význam a dopad svých vlastních žvástů? Chápeš význam a souvislosti těch slůvek, která klepeš do klávesnice?
   Jaké poměry chceš jako otrok volící si jen mezi utopením a oběšením zlepšovat?
   Bože takovýho vola jako jsi ty bych jednou chtěl vidět naživo.

   Smazat
  25. 22:35

   Mám tomu rozumět jako potvrzení, že opět, jako tradičně, na mé, dětsky snadné otázky nedokážete odpovědět? Čím si to vysvětlujete? Umíte se aspoň někdy v životě zamyslet a položit sám sobě otázku, proč nedokážete obhájit své výkřiky? Je to prostě smůla, spiknutí vesmíru, a nebo je problém v něčem jiném?
   Cítím z vás frustrace a zoufalství, je můj pocit správný?

   Smazat
  26. Propagandista dnešního režimu a naší koloniální závislosti odpovědi nedá. Demagog, hrající na jednu strunu, nemůže zpívat. Podle nadávek a osopování mu neslouží nervy. Asi tuší konec.

   Smazat
  27. 23:25

   Autisto, rozuměj tomu jak chceš.
   A teď si běž teda už konečně vybrat jestli teda budeš oběšen nebo utopen. Papá, rudý volku :-D

   Člověk, kterého čeká jisté utopení či oběšení cítí z někoho kdo žije spokojený život v bohaté, svobodné, demokratické společnosti, frustraci a zoufalství? To jako vážně? :-D
   Zkus s tímhle číslem vystupovat na silvestrovských večírcích. Úspěch zaručen. A nezapomeň si nasadit červený nos :-D

   Smazat
  28. 0:35

   To je opravdu škoda, milý zoufalče, že se ani nepokusíte obhájit aspoň ten jeden jediný argument. Řekněte, co si o vás lidi pomyslí? Můžu já vás považovat za důstojného oponenta.
   Může mi vás být snad jen líto.

   Smazat
  29. Autisto, ty ještě stále žiješ? Stále neutopen ani neoběšen jsi přežil v této vyrabované, zadlužené, gangsterské kolonii další týden? Neuvěřitelné :-D

   Autista, který bude už co nevidět gangstery utopen nebo oběšen mě lituje? No co si jen počnu? :-D

   Autisto, ty pro mě nejsi žádný "oponent" a už vůbec ne důstojný, ale potom jakými bláboly jsi se tu projevil, jsi jen zábavná postavička.

   Smazat
  30. 9:10

   No, to jste se opět předvedl, aspoň v projevech zoufalství jste se zřejmě rozhodl zvítězit v soutěži sebe se sebou. Předem gratuluji k prvnímu místu a rád si ještě počtu, kam až v tomto lítém souboji dokážete klesnout, k čemuž vám rád budu svědkem.

   Smazat
  31. 9:34
   Nebudeš svědkem už vůbec ničeho. Každou chvíli už budeš gangstery buď utopen nebo oběšen, jak jsi SÁM psal, a bude od tvých blbých žvástů a ještě blbějších autistických otázek konečně klid, otroku.

   Víš, kdyby jsi držel hubu a nenechal nahlédnout do obsahu své hlavy jako v 18:16 a 19:33, tak jsi mohl zůstat jen poněkud autistickým filosofem. Tak jsi jen obyčejný rudý debil.
   Tak a teď už i běž vybrat ten provaz a louži. A před svou smrtí mě nezapomeň politovat, magore :-D

   Smazat
  32. 9:49

   Nic moc, ale vidím, že je to jen zahřívací kolo před ejakulací toho nejuleželejšího hnisu, jaký ve vás nazrál.

   Takže teď když je kávička dopita, teplota se zvedá a sluníčko láká ven, jdu se věnovat přecijen o trošinku příjemnější činnosti, ale až se vrátím, tak ať ten chlístanec stojí za to. Ať mi vaše nepotlačitelné zoufalství prohřeje celý krásný den.

   Tři, dva, jedna, máte cca 3-4 hodinky čas k servírování. Tak se snažte, ať nezůstane ani ta nejoptimističtější dušička na pochybách, s jakým materiálem zde máme tu čest.

   Smazat
  33. Ty piješ kávičku a jdeš se věnovat příjemným činnostem na sluníčko? To otroci v mafiánských koloniích vážně dělají? No to je ale zcela nová dimenze pojmu "otrok" :-D
   Jak už jsem psal, sám nevíš co vlastně blekotáš za nesmysly. Ale je to docela zábavné jak kžadou další větou popíráš tu předešlou. A ve tvé neskonalé tuposti ti to zřejmě ani nedochází.
   Ale v každém případě pokračuj, je s tebou docela zábava :-D

   Smazat
  34. 10:23

   Zklamal jste mě, tohle je na vaše poměry slabé. Ale protože jsem velkorysý člověk a strávil jsem krásné podzimního dopoledne, zatímco vám nezbývá než se trápit osamocen na anonymních diskusích, dávám vám ještě jednu šanci. Nepromarněte ji!

   Smazat
  35. 13:16 Je to tak, ale od tebe to zrovínka moc nesedí. Nezapomínej že to byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 7. 12:52
  Co to je "svobodné volby"? To jako že se tam Kubánců ptají, jestli a od koho nakoupí bojová letadla, tak jako je tomu u nás, kde řadoví Češi rozhodují o všem a vůbec si nepřipadají, že se jich nikdo na nic a že jim vládne klika magorů? Opravdu jste tak ukrutně chytrý?

  OdpovědětSmazat
 8. Letadla by mohla počkat, spíš zase nějakou tu rachejtli.
  Ale mohli by jim dodat auta. Aby mohli ty historické ami
  kraksny prodat amikům a zaplatit tak rusákům za nové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Náhodou ty káry jsou fajn a oproti novým autům jejich hodnota setrvale roste.
   Rachejtle raději přenechat Rusům, ty beztak nemají jiné využití než jako odstrašující prvek.

   Smazat
 9. Jsem si naprosto jistý, že Putin moc dobře ví co má dělat a dělá to. Karibskou krizi rozřešilo to, že Sověti chtěli vyzbrojit Fidela raketami, protože Ušáci měli rakety v Turecku. Fidel byl takový šílenec, že by to klidně na Ušáky poslal a dost se zlobil, že to Sověti nedovolili. Takže Rusko neponechává vůbec nic náhodě a bude Ušáky držet v šachu, dokud sami nepochopí, že jsou v řiti. A o tom to je. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 10. Rudý dedečku súhlas až na to že by Fidel dokázal na USA poslať rakety. Určite nie ako sme Fidela poznali. Ruské zbrane by tam tak či tak boli pod dohladom Rusov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Historické prameny hovoří o tom, že Fidel byl skutečně nasrán, že sověti nezmáčkli červený knoflík.
   .

   Smazat
  2. 0:01

   Hloupost, Fidel nebyl fanatik, naopak uvažoval velmi pragmaticky. I proto se rozešli s Che Guevarou, ačkoli ani on nebyl fanatikem.

   Smazat
 11. Fidel len chcel aby tie zbrane boli na Kube preto bol nasrán že to rusáci otočili a dohodli sa s USA ktoré na oplátku museli stiahnúť rakety z Turecka

  OdpovědětSmazat
 12. Ruské rakety na Kubě už by mohly být,ať také ochutnají USA svůj recept obkličování a rozmisťování.
  K tomu bych přidal ruskou základnu v Nikaraqui a Venezuele...)))).

  OdpovědětSmazat
 13. Nikde v textu článku není psáno, že jednali o vojenských letadlech. Z toho usuzuji, že se možná jednalo o dodávkách dopravních letadel.
  ale čím to Kubánci zaplatí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:24

   Není tam psáno ani to, že o vojenských letadlech nejednali. Ovšem můžou to být samozřejmě i dopravní.
   No a čím to zaplatí? Asi penězi. Tak jako se musí platit všude. Samozřejmostí také bývají u velkých zakázek dlouhodobé splátky. A není jen u letadel, uzavřeli smlouvu na modernizaci železnic v objemu 1,9 miliard € a jednají o dodávkách ropných produktů, které se Kubě nedostávají v důsledku americké blokády.

   Smazat
  2. 23:12
   Tak to je mi obyčejných Kubánců docela líto. Ale co už...

   Smazat
  3. 23:26

   Hlavně že vám není líto obyčejných Čechů, kteří zaplatí za nákup armádní techniky rekordních 75 milird, včetně bezpochyby naprosto nezbytných vrtulníků z USA, s nadstandardní odolností proti mořské vodě, v níž se u nás ve vnitrozemí doslova topíme. A po pozvání Babiše na kobereček do USA si můžeme být jistí, že úspěšná firma Westinghouse, s níž máme tak "dobré zkušenosti" při dostavbě JE Temelín, bude stavět i jaderný blok v Dukovanech, který by podle plánu měl stát daňového poplatníka 250 miliard. Blázen kdo tomu věří, že?
   Nemluvě o min. 400 volech ehm, miliardách, odesílaných každoročně z naší země na Západ jako výpalné.
   Za zmínku stojí i státní dluh ČR, který představuje 33% HDP, oproti 18% na Kubě.

   V tomto světle je váš jistě nepředstíraný soucit s kubánským obyvatelstvem skutečně dojemný.

   Smazat
  4. 7:55
   Přestaň kňučet, debile. Vtahuješ si čísla z prdele, hážeš vyfabulovnými miliardami...
   Ano, Kubánců je mi líto. Hlavně proto, že je ovládá nikým nezvolená banda totalitních úchylů tvého ražení, která lidem kdysi ukradla moc. Kvůli které jsou chudí jak kostelní myši a před kterou musí riskovat život útěkem na floridu jako nějací Somálci.

   V tomto světle vypadáš jako rudý kretén a dojemného na tobě není vůbec nic.

   Smazat
  5. 8:06

   Tady to máte černé na bílém, milý retarde:

   https://archiv.ihned.cz/c1-66629480-metnar-odhaduje-ze-se-nakup-armadni-techniky-zpozdi
   https://domaci.ihned.cz/c1-66604680-jadro-v-cesku-postavi-cez-pokud-by-investice-za-250-miliard-nebyla-rentabilni-ztratu-pokryje-stat
   https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/jak-zahranicni-firmy-doji-cesko-odtece-az-700-miliard-rocne_457806.html
   (zde se musím omlouvit za chybnou interpretaci, už to není "jen" 400 miliard, ale 700)
   https://tradingeconomics.com/cuba/government-debt-to-gdp
   https://tradingeconomics.com/czech-republic/government-debt-to-gdp

   Ani vám snad nemusím sdělovat, jal v tomto světle vypadáte. Ostatně když se podíváte na sebe do zrcadla, jistě je to pro vás to největší ponížení.

   Smazat
  6. 8:39
   Aha, idiot si plete celkovou výši ročního rozpočtu na obranu s "nákupem armádní techniky".
   Další odkazy v tomto světle už ani nebudu otvírat, natož číst. Inu, idiot a rudý propagandista.

   Odstěhuj se na tu tvou nezadluženou Kubu. Tam ti bude mezi tvými soudruhy líp.

   Smazat
 14. 9:08

  Nákup bojových vozidel pěchoty: 50 miliard
  Nákup vrtulníků: 14,5 miliardy
  Dále se jedná o nákup protiletadlových systémů, radarů MADR a další techniky, výzbroje a výstroje ve výší 100 miliard
  Ještě něčemu nerozumíte?
  V roce 2021 pak má na obranu jít zhruba 85 miliard korun a v roce 2022 rozpočtový výhled počítá s výdaji ve výši asi 95 miliard korun.
  https://www.idnes.cz/zpravy/nato/amada-vydaje-nato-obrana-vrtulnik-vojaci-pavel-kolar-fischer-hdp-rozpocet.A190814_163650_na_zpravy_inc

  Ano, musíme k tomu připočíst také miliardy které armáda a její rozsáhlá administrativa prožere ať už doma, nebo při posluhování paktu NATO a USa v jejich okupačních misích. Ovšem Český daňový poplatní to jistě rád zacvaká, narozdíl od Kubánců ho netřeba litovat, že, bezmozku?

  Odhoďte strach a přečtěte si(velice pomalu, aby to váš mozeček zvládl), i ostatní odkazy. Nemá smysl pořád jen zbaběle utíkat před realitou, stejně vás dožene a cestou je zbytečně ukazujete svou imbecilitu.

  Z jaké pozice si dovolujete vyhánět mě z mého domova, potrate?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aááá, rudého blbce ty kraviny stále nepřešly. Takže z celkového rozpočtu na obranu 75 miliard je najednou dokonce 100 miliard na nákup techniky. Nějak ti ta matematika a účetnictví nesedí. Dokončil jsi vůbec ZŠ?
   Tušíš vůbec, ty rudý noku, že za tvých komoušů se vydávalo na obranu 6% HDP, v roce 2000 už jen 2% a dnes to je směšné 1%, nejmíň v celé historii této země?   Milý idiote, chápu, že ty to nechápeš, ale obrana země je jedinou původní a základní funkcí státu. Kvůli ní státy a územní celky původně vznikaly. Chápu, že rudí vlastizrádci jako ty by neraději vystoupili ze všech aliancí a armádu by nejraději zrušili. I když jste na ni samivydávali vzhledem k velikosti tehdejšího hospodářství 6x tolik a nutili jste všechny muže aby ztratili 2 roky života buzerací a šikanou na ZVS.

   Na vaše odkazy, které interpretujete podobně zcestně jako ten první, vám z vysoka seru.

   Já tě odnikud nevyháním, ty rudé vemeno. Já ti jen doporučuju, aby jsi se ve VLASTNÍM zájmu přesídlil tam kde to odpovídá tvé mentalitě, tam kde ti bude zcela jistě lépe.

   Smazat
  2. Jo a zapomněl jsi napsat za jaké časové období se těch 100 miliard plánuje vydat. Jestli během měsíce, roku, deseti let... To je totiž, ty hloupé, rudé, propagandistické vemeno, zcela zásadní.

   Smazat
  3. 9:55

   Kdepak 100 miliard, máme závazek vydávat již brzy 2% HDP, takže to bude téměř 2x tolik. Máte nějaké jiné údaje, které by ty novinové články vyvracely? Ale co by se kdo zaobíral nějakými stamiliardami, lidské zdroje v Čechistánu to rády zaplatí, že? Netřeba je litovat, lítost musíme nasměrovat na Kubu, kde jim zločinný režim chce inovovat železnice a zlepšit dodávky uhlovodíků, kterých se díky dobrotivým USA nedostává. Jaká to zrůdnost!

   Za socialismu, byla tato země prakticky v trvalém válečném stavu se svými západními sousedy, blbe. Byla VÁLKA! A armáda fungovala u nás doma, pomáhala i tam kde bylo třeba, nesloužila k cizím loupeživým cílům. Chápu že dnešní mamánci a chcípáčci, jakým jste bezpochyby vy, vidí povinnou vojenskou službu jako něco hrozného, ale tenkrát dělala z kluků chlapy. čímž vy už nikdy nebudete, holčičko.

   To je škoda, že v sobě nenajdete aspoň tu trošičku elementární odvahy, podívat se na realitu a přečíst si veřejně dostupné údaje(ty neveřejné budou ještě mnohem neveselejší).

   Jak jste ve své tupé hlavě mohl přijít na to, že zrovna mně by vyhovoval hispánský styl života pod heslem "maňana". Zrovna vy, který prodřepíte život u počítače a promrháte ho anonymním blekotáním na internetových diskusích. Já mám za sebou dost hodnot, které jsem vytvořil a ještě vytvořím. U hispánců by bylo lépe spíše vám, hňupe a do mého života se neserte! Blbej, línej, zženštilej, kde vy na to vůbec berete tu drzost?

   Smazat
 15. 9:58

  Za jak dlouho se má vydat těch pár miliard na Kubě, že ty Kubánce tak litujete, mongoloide? Určitě v nesrovnatelně delším časovém rozmezí než maše stamiliardy, troubo.
  V roce 2021 pak má na obranu jít zhruba 85 miliard korun a v roce 2022 rozpočtový výhled počítá s výdaji ve výši asi 95 miliard korun.
  https://www.idnes.cz/zpravy/nato/amada-vydaje-nato-obrana-vrtulnik-vojaci-pavel-kolar-fischer-hdp-rozpocet.A190814_163650_na_zpravy_inc

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.