Reklama

čtvrtek 24. října 2019

Lavrov hovořil o tom, jak je třeba se chovat k provokacím v diplomacii

24. 10. 2019    zelv.ru
K provokacím v diplomacii dochází, takže nemá smysl pokaždé odpovídat na negativní invektivy vůči sobě. Ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov to konstatoval v rozhovoru s ruským televizním kanálem Rossija 1, věnovaným 75. výročí MGIMO. Je třeba analyzovat, co je za oponentovým výrokem, poznamenal diplomat.


"Možná je to právě přání vyprovokovat vás k reakci, pak ji použít k naladění a podněcování řady států proti vám", zdůraznil ministr.

Přičemž je však podle vyjádření Lavrova nezbytné reagovat na útoky proti národním zájmům a zásadně důležitým záležitostem.

14. října rektor MGIMO Anatolij Torkunov, který studoval společně Lavrovem, prohlásil, že vždy věděl, že jeho spolužák je člověk s velmi významnými sklony k lídrovství, který se zápalem holduje budoucí profesi". Podle jeho vyjádření je Lavrov "skvělým komunikátorem", u něhož se "vektor nikdy neměnil".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Provokace provádějí malé skupiny v zájmu USA, aby rozeštvali proti sobě všechny co překáží USA a USA potom dosáhnou svého cíle. Příklad. Piráti vyvolali válku s Čínou a tak narušili vztahy, čehož budou opět využívat Američani. Další příklad, jak Američani rozeštvali Rusko s Evropou a oni naopak s Ruskem zvýšili objem obchodu.

  OdpovědětSmazat
 2. I to byla výhoda socialismu - mír byl mír a agrese byla agrese
  bv

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:00

   Ale to některým nevyhovuje, když slova mají svůj jasný význam a dění je srozumitelné. Mají rádi kalné vody, kde si nikdo nemůže být ničím jistý, kde má vše spoustu výkladů a lze si je snadno objednat podle aktuálních potřeb.

   Smazat
  2. 06:00...Problém je v tom,že ti všiváci dneska agresi nazývají prevencí...
   Amíci se jakože stahují ze Sýrie,ale PREVENTIVNĚ tam dodají ještě víc vojáků,kteří budou "opatrovat" syrskou ropu.
   Jen jako prevenci proti IS,co kdyby si na tu ropu začli brousit zuby ňácí teroristi,že jo?
   Helanov

   Smazat
 3. Pan Lavrov má už takové renomé, o Putinovi ani nemluvě, že Ušáci kde je kádrová krize nemají odpovídající protějšky. Pjakin od začátku říkal, že Trampík bude zvolen a zatím jej neustále chválí jak dobře si vede v nesmírně těžké situaci. Ale to je jeden člověk, kterému všichni hází klacky pod nohy a kde je někdo další? Takže v podstatě je v takové situaci jako Putin, když vystřídal Jelcina a byl předem pasován na obětního beránka určeného k porážce, no a co v této situaci dokázal je neuvěřitelné a rusofobové šílí a proto mu nadávají do Putlera, fašistický blbečci v Liberci vyvěšují Putina s Hitlerovským knírkem, Kolář zdatně bojuje s mrtvým Koněvem a podobně. Svou nenávistí a hloupostí stejně nic nedokážou a normální lidi to vědí. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 4. doporučuji publikaci
  Miroslav POLREICH ZPRAVODAJSKÁ SLUŽBA
  vyšší forma diplomacie
  předmluva Jan SNEIDER

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Lavrov je skvělý diplomat prostě tu špínu a lži ignorují a mluví o partnerech.

  OdpovědětSmazat
 6. Rusko se pomalu a jistě vrací do pozice světového lídra a vytlačuje po celém světě roztažené USA ale na rozdíl od USA to není doprovázeno zabíjením lidí, ale ve prospěch lidí.

  OdpovědětSmazat
 7. Mezi Lavrovem a Pompeem je rozdíl asi jako mezi Rolls Roycem a nemocničním gramofónem...
  Obě vozítka mají kolečka,ale vnitřek...;-)))
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jevrej Lavrov se pouze mstí za to, že mu nedali občanství Izraele ...

   Smazat
  2. 17:33
   Tobě se pomstil příroda vrozenou debilitou a tím,že ses vůbec vyskytnul!

   Smazat
  3. oprava času: 9:43, samozřejmě, Mr. Pompeo je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK a kdyby někde na Floridě zastihl se brodit v bažinách tu židobolševickou filcku Lavrova, složil by ho svou winchestrovkou jak škodnou ...

   Smazat
 8. Pan Lavrov je skutečný diplomat s velkým D. Bohužel je takových na mezinárodní scéně velice málo. Navíc je to velice rozumný a uvážlivý politik, který slouží své zemi. Naši blbečci mu nesahají ani po kotníky. O reprezentaci EU a USA ani nemluvě. Někteří by měli být v ústavech pro duševně choré místo ve vrcholné politice. Od nás např. někteří zástupci Prahy (Vochomůrka), kteří dokáží jen škodit a nic jiného za nimi neni vidět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní25. října 2019 12:29
   Pan Lavrov to má jednoduché. Kope za Rusko, které míří k suverenitě a světovému lídrovství. Naše elita je v bědné situaci, kdy neví, co dostane příkazem, hlásat zítra. Ale příkaz, aby směrovala naši zemi k suverenitě, nejspíš nedostane, takže to od ní nečekejme. Při volbách se budeme muset zaměřit na politiky, kteří se nebojí jít i proti větru. P.K.

   Smazat
 9. https://www.hlavnespravy.sk/brnabicova-v-moskve-potvrdi-vstup-srbska-eurazijskej-ekonomickej-unie/1932094

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jak-se-mohly-dostat-ruske-s-400-do-srbska-v-nato-budou-padat-hlavy/

  První informace zřejmě úzce souvisí s druhou a svým významem je lze zřejmě zařadit k znovupřipojení Krymu k Rusku, účasti ruské armády na Středním východě, apod.. Zřejmě další z Putinových ruských "tahů"…

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nakup S 400 urcite suvisy so vstupom so eurazijskej unie.
   Teraz sa uz budu teroristi z USA a Nato bat zavadzat v Srbsku demokraciu, a humanitarne ich bombardovat.
   A maju veru ti Srby pravdu.
   Radsej vstupit do hovna ako do EU, a byt tu otrokom.

   Smazat
 10. Pan Lavrov pred casem predeslal , ze jestli mate takove partnery , jako jsou USA a Britanie , nepotrebujete nepratele !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.