Reklama

čtvrtek 3. října 2019

Lavrov zhodnotil reakci Kyjeva na schválení Steinmeierovy formule

3. 10. 2019 russian a russian
Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov během zasedání mezinárodního diskusního Valdajského klubu okomentoval reakci řady ukrajinských politiků na oznámení, že všichni členové kontaktní skupiny v Minsku odsouhlasili Steinmeierovu formuli pro její implementaci do ukrajinského zákonodárství.


"Následná reakce v Kyjevě mě samozřejmě nastražila. Požadavky Porošenka, strany Julie Tymošenkové, nemluvě už o Vakarčukovi a dalších radikálních politických silách: "Vysvětlete, proč zrazujete ukrajinský lid". Tato formule je známá již téměř čtyři roky. Pak ji normandský formát i na nejvyšší úrovni, i na úrovni ministrů, i expertů vždy potvrdil. Prostě ji nemohli dát na papír", řekl Lavrov.

Dodal také, že "opozičníci ve vládě Zelenského se tak zvedli", protože nechtějí ztrácet argument "o maření své identity jako by nacionalisticky orientované".

"Domnívají se, že jakékoli sblížení Kyjeva s Donbasem, urovnání za podmínek, stanovených v dohodách z Minska, bude kapitulace", uvedl ministr zahraničí Ruska.

Bývalý prezident Ukrajiny, vůdce strany Evropská solidarita Petr Porošenko dříve prohlásil, že tento mechanismus "vymyslel Kreml" a "chrání ruské zájmy".

Odpůrci Vladimíra Zelenského jej obvinili ze "zrady" a "kapitulace" a zorganizovali protestní akce u kanceláře prezidenta republiky.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. Ukrajina , stracena krajina !

  OdpovědětSmazat
 2. 6.09 neni velka cast obyvatel je pro urovnani vztahu s ruskem...
  Na tom nic nezmeni ani banderovske bojuvky
  Ono se to srovna

  OdpovědětSmazat
 3. No jo kdo protestuje jejich kavárna co se nemaskuje snad to president dotáhne do konce.

  OdpovědětSmazat
 4. Ukrajina? Co to ve skutečnosti je? Pro Rusko to je čímsi jako byly "Sudety" pro ČR.

  OdpovědětSmazat
 5. 9,54
  Okrajina byla po staletí součástí Ruské monarchie a pojem Sudety vymyslel labilní Fricek někdy počátkem 20.století.Tyhle """Sudety"""byly součástí Českého Království a později Československé republiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ta Okrajina byla vysávána a fackována Tatary, Turky, Poláky, i Rusy... až Bohdan CHMELNICKÝ uprosil Moskevského Cara, aby Ukrajinu a zbytky černi i kozáctva převzal pod svoji ochranu a připojil ji ke své říši... aby lidé přežili.

   Smazat
 6. Mee too - Trump během oficiální návštěvy po kolenu plácl finského prezidenta.
  A banderovce kopnou hezky do pr.ele.
  Velkopán a poslední diktátor Lukašenko dostane to samé.

  OdpovědětSmazat
 7. Beztrestnost kavárenských povalečů končí.

  Starosta Řeporyjí Pavel Novotný v květnu na Twitteru kritizoval poslance Zdeňka Ondráčka za jeho cestu do Doněcké lidové republiky. Bývalý novinář Novotný mimo jiné uvedl, že by za to politik KSČM měl viset. Novotný byl nyní policií obviněn.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Již je to dál. Pavlík Novotný, jedna z hlavních tváří ODS, již byl odsouzen.

   Smazat
  2. Ne ne, Novotného nechat působit co nejdéle .. Kdo jiný lépe znechutňuje normálním lidem "kavárnu" ?
   Koloděj

   Smazat
  3. 12,09
   A stranu jménem ODS.-)

   Smazat
  4. Řeporyje?
   Tam Novotný řepou ryje. Rypákem v zemi, blb mezi všemi.

   Smazat
  5. V zemi nebude rypákem rýt Pavel, ale většina obyvatel této podle ODS vzorové vesnice nebo města.

   Smazat
  6. Odsouzen? "zlatý voči". V.J.H.

   Smazat
  7. neznám odpornějšího člověka než je on , Namyšlený Novotný. To zdědil po tatikovi a ještě to v sobě umocnil. Pochází z Olomouce. Je zajímavé že do Prahy lezou ti Moraváci, kteří by dma dostali nakopáno do prdelí a v Praze udělají "kariéru". Viz Hudeček, Hřib a mnoho jiných

   Smazat
  8. 7:50
   A vám by se neeklovalo fackovat takovej pytel sraček jako je Novotný z Moravy naplavenej?!!!
   Mně URČITĚ NE,ALE NEJDŘÍV MUSÍM SEHNAT BEJČÁK!☺

   Smazat
 8. 10,27
  Kdyby bylo po mém,tak to tlustá prdelní díra má v lednu VISACÍ DEN A PAK NÁSLEDNĚ ZABIJAČKU!

  OdpovědětSmazat
 9. Putin užívá jako mistr v judo jednoznačně měkkou sílu stejně jako jeho kolega z Číny. Jen to těm našim zamrzlým pitomcům z demobloku a ještě větším pitomcům v Bruseli nedošlo. Dneska to pomalu docvaklo Dánům, že jinak brzo budou bez plynu a bez tranzitu. Celá Evropa má na vybranou. Buď bude dělat problémy a postupně se stane prdelí světa se kterou si budou vytírat USA, Rusko i Čína a blízkovychodní štředověké monarchie. Nebo se prostě musí zbavit těch kavárnických blbců zamrzlých v 50. letech a připojit se k mezinárodním projektům jako je hedvábná stezka, obchodní zóna od Vladivostoku po Pažíž atd. Buď budeme mít zajištěné diverzifikované zdroje a potrubí od všech a otevřené trhy pro naše zboží do celého světa nebo také na nás nemusí nic zbýt a nemusíme pro nikoho nic dodávat a znamenat. Ukrouši si to v těch zabedněných palicích zatím neuvědomují a jsou ještě v období banderismu v II. sv. válce místo aby se snažili co to dá být seriozním partnerem pto všechny. Bulhaři už také vystřízlivěli a dnes se chytají za hlavu a škemrají alespoň o malou plynovou větvičku od bývalého pána u Osmanů. Jakmile v budoucnosti dojde k hospodářskému ještě většímu propojení Číny, Indie, Ruska, Koreji, Filipín, Malajsie, Indonesie a části Latinské Ameriky a části Afriky bude to takový trh, že se o tom nějakým USA s necelými 300 miliony a koloniální povahou a EU s necelými 500 miliony lidí ani nezdá. Už dnes je Evropa v situaci, kdy ji pomalu a jistě přestává svět potřebovat a jestli to pseudodemokrati a multikulti dotáhnou do konce, tak bude jen zavšivenou dírou plnou hladových kriminálníků, blbců a holých zadků jako je dnes Afrika. A jen bude vzpomínat na svou minulou důležitost a životní standard. Šance se buď chytíme nebo budeme stát stranou a pak jen čumět. Svět nepočká a klidně nás nechá blbnou do aleluja až do doby kamenné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palec nahoru! Tomu říkám příspěvek do diskuze. Díky.

   Smazat
  2. 13:15...Krásně shrnuto!!!!!!Díky!
   Jestli si Evropa nevytáhne hlavu z perdele,tak bude hodně brečet.
   Už dneska jsme jenom pro smích!
   V Bruseli zas tak úplně blbí nejsou,ale klepou se strachem,aby nerozčílili strejčka Sama.
   Moc rádi by obchodovali s východem,ale na tajnačku.
   Jen lavírování,pokrytectví,to bych blila.
   Helanov

   Smazat
 10. 13:15 naprosto fundovaná a brilantní úvaha. Kdo se trochu o dění zajímá a nepapouškuje naše massmediální prolhané a prodejné kurvičky, ten ví o čem je řeč. Jinak ten protekční spratek z Řeporyj, je to na vás jestli mu chcete dělat reklamu, na to on čeká a má z vás pr.el. Asi takhle, pokud půjdu třeba na houby a štípne mě hovado, tak o tom až příjdu domů nebudu hovořit nebo psát na NR. Hovado je hovado, s tím nic nenaděláme. Jenom mi to nedá a lituji jeho tátu. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 11. OT Svatá prostoto, podpořme záškoláctví, stále je blbců málo:
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019100410772905-jeji-vliv-na-budoucnost-mnoha-deti-je-nepochybny-greta-thunbergova-ziskala-mezinarodni-detskou-cenu/
  A katalyzátory do zadků budou ke koupi kdy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už je to tu zas, a je to tedy síla:
   https://cz.sputniknews.com/svet/2019100410774126-usa-prochazeji-ostrou-fazi-konce-zapadu-fanaticka-klimaticka-aktivistka-vyzyva-k-jezeni-deti/

   Smazat
 12. Ten na tom obrazku vypada jako kurba Jandy - styl na doutnika ze strany a jelikoz je trpaslik nemusi se ani shybat ,naopak muze byt vztycen

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Což o to, ten Janda je aspoň na chlapy! To tvůj vypouštěč, skřekající putlerprde, byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak od něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepůjčujou! Proto je Olivřík Stounů nemohl vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.