Reklama

čtvrtek 24. října 2019

Milá slečno Gréto Thunbergová,

Oldřich Lukáš
24. 10. 2019
nedávno jsem se vrátil ze Středního východu, kde jsem se setkal se sirotky, které válka připravila o všechny příbuzné. V Africe jsem viděl děti, které trávily denně deset i více hodin v hlubinách země, kde za směšnou mzdu těžily pro nadnárodní korporace vzácné nerosty, aby uživily své mladší sourozence, jelikož rodiče jim zavraždili islámští fanatici. V jihovýchodní Ásii mě šokovala děvčátka donucená beznadějnou bídou k prostituci.


Ve své rodné zemi jsem působil v ústavech pro děti narkomanů či alkoholiků, které se už nikdy domů nevrátí, neboť není, kam. Žádné z těchto dětí nemělo šanci prožít dětství takové, jako většina nás, běžných Evropanů. Šílení vládci světa je přímo či nepřímo připravili o vše, téměř i o život, natož pak o dětství.
Proto jsem cítil velké pohnutí, když jsi při zahájení klimatického summitu v New Yorku osočila světové státníky, že ti ukradli dětství. Jen bych rád věděl, jak konkrétně se ti něco tak smutného stalo. Připravili tě o rodinu, o střechu nad hlavou, musela jsi těžce pracovat, zneužívali tě? Umírala jsi na mor, hladem či zimou? Nejspíš všechno najednou, vždyť jsem tě neviděl ani jedinkrát se usmát, což nemůže být náhodou. Do očí dětí jako jsi ty přeci patří radost, nikoli nenávist.
Pod dojmem tvého vystoupení jsem se pokusil zrevidovat své dosavadní názory na roli oxidu uhličitého (CO2) v oteplování planety. Výsledek jsem vtělil do několik úvah – viz dále. Prosím tě jako expertku na klimatologii o posouzení, zda jsem už konečně zaujal ten jediný správný postoj.

Ke změnám teplot a klimatu na planetě docházelo odjakživa, dokonce i v dobách, kdy člověk, jak ho známe, neexistoval. Střídaly se doby ledové i meziledové. Dnes se průměrná teplota pohybuje o necelé dva stupně pod tisíciletým průměrem, od poslední doby ledové dokonce na nejnižších hodnotách. Tak argumentují ti, kteří s tebou nesouhlasí, dokonce tvrdí, že hlavní odpovědnost za teplotní výkyvy nenese člověk a CO2, ale aktivita (a teplota) Slunce a jeho vzdálenost od Země.  
Představ si, že zcela ignorují, že v atmosféře je 78 procent dusíku, 21 procent kyslíku a jedno procento ostatních plynů, z toho CO2  plných 0,04 %. A že za posledních 100 let stoupl jeho podíl z 0,03 na závratných 0,043 procent! Když si z toho odečteme produkci požárů (Brazilie, Sibiř, Kalifornie, Afrika), sopek (vč. podmořských), má člověk na svědomí za oněch sto let vzestup podílu CO2 možná až o celou jednu setinu procenta! Přitom teprve zdvojnásobení celkové koncentrace tohoto plynu by vedlo k oteplení atmosféry o jeden stupeň Celsia. Teprve teď plně vidím celý smysl obrovského humbuku kolem snižování produkce CO2. Nebýt tebe, nikdy bych tu hrůzu nespatřil.
Navíc tvoji odpůrci, kterým nevadí, jak jsi rozhořčená, tvrdí, že daleko větší vliv než CO2  mají na teplotu atmosféry vodní páry. Ba co víc, že CO2 není škodlivý plyn, neboť je důležitý pro fotosyntézu v pevninském i vodním prostředí, tedy pro růst lesů, plodin či planktonu, dokonce i korálů. A vyvozují z toho nepochybně zcestné závěry, že než obětovat tisíce kilometrů čtverečních půdy pro malebné fotovoltaické elektrárny je prý přínosnější na té půdě hospodařit dle zkušeností mnoha generací našich předků, zalesňovat, budovat remízky, rybníčky, meandry apod.

Vidíš, takovými pitomostmi se, Gréto, zabývají, a přitom tvoji fandové (říkají si prý gretens) přicházejí s naprosto převratnými návrhy na řešení krize s CO2. Například ve tvém rodném Švédsku navrhnul jeden gretén, dokonce prý profesor, abychom baštili své mrtvé. A jiná greténka nedávno navrhla na setkání s US zákonodárci pojídat malé děti, aby se zabránilo klimatické katastrofě. Lidstvo by se prý tak přirozeně vrátilo k pradávným tradicím indonézských či afrických prapředků.
Jiní chytráci zase spočítali, že v létě vyprodukuje městské sídliště denně tolik tepla, kolik ho spotřebuje v zimě na celodenní vytápění. A nemůže prý za to CO2, ale asfaltové a betonové plochy a plech (auta). A tak blbnou s výsadbou zeleně, zelenými parkovišti a střechami, se zachycováním srážkové vody, zvlhčovadly ovzduší, apod. A přitom jim vůbec nevadí, že auta jezdí na uhlovodíky místo na elektřinu, jak správně žádáš.

Nedivím se, že jsi z toho smutná. Snad tě potěším alespoň tím, že u nás v České republice dosahuje veškerý potenciální výkon solárů téměř 2 000 MW, tedy výkonu jaderné elektrárny Temelín. Ten sice za rok vyrobí desetkrát více elektřiny, přitom za méně než desetinu ceny, funguje v zimě, v létě, ve dne i v noci a za jakéhokoliv počasí, jenomže představuje trvalé ohrožení – viz Fukušima. Fotovoltaika sice zabere část orné půdy (na které stejně z rozhodnutí EU nemůžeme nic pořádného pěstovat), ale kromě drobných problémů s likvidací fotočlánků po dožití, což se brzy vyřeší, nepředstavuje žádné nebezpečí. Také proto na fotovoltaiky budeme každoročně přispívat cca 35 miliardami korun ročně. Máš radost?
Rovněž rozvoj elektromobilů, za které tvé greténské hnutí tolik pléduje, má u nás zelenou. Najezdí-li elektromobil patnáct tisíc kilometrů ročně průměrnou rychlostí 70 km/hod, budeme po přechodu na elektromobily potřebovat další Temelín neustálého výkonu. Pravda, večer, kdy se všichni vrátí domů a budou nabíjet, půjde o výkon cca trojnásobný, ale naši greténi přišli s geniálním nápadem – auta s lichými čísly budou jezdit v noci a dobíjet ve dne a po týdnu si to prohodí se sudými. Stačí pak dořešit už jen maličkost: zdvojit či ztrojnásobit kapacitu národní elektrické sítě vč. transformátorů. Auto na benzín sice natankuje za pár minut, zatímco elektromobil dobije baterie tak za čtyři hodiny, ale to pro naše gretény také není problém – prostě každý začne nabíjet o čtyři hodiny dřív! A že budeme potřebovat čtyřiadvacetkrát víc dobíjecích stanic než máme dnes benzínových pump? Žádný problém, EU nám na ně dá dotace.

Věřila bys, Gréto, že ani přes tato fakta nedají odpůrci elektromobilů pokoj? Plácají, že baterie vydrží jen na dvě stě tisíc kilometrů, pak že se musí vyměnit, přičemž cena baterie představuje polovinu ceny auta. Navíc že musí být stále v teple, aby se nezničila. Jakoby vytápěná garáž byla nějakým problémem, nemluvě o tom, že auto může samo sebe ohřívat ze svých baterií. Jakmile v Krušných horách začnou nezištné zahraniční korporace těžit naše lithium ve velkém, bude dozajista i cena baterií neustále klesat, až se stane téměř bezvýznamnou.
Politici jsou opravdu zlí, jak jsi jim v New Yorku po zásluze vmetla to tváře. Naštěstí ne všichni jsou takoví. Jistě víš, že v desítkách zemí po celém světě proběhly v pátek 20. září protesty za ochranu klimatu. Dvě stovky iniciativ vyzvaly k celosvětové stávce. Akce proběhla ve sto padesáti zemích. Také na Staroměstském náměstí v Praze, kde se sešly asi dva tisíce mladých lidí (studentů).
A jak myslíš, že jejich aktivitu veřejnost ocenila? Zase ranou pod pás. Prý, proč radši ti študentíci nejdou vysazovat stromky či uklízet ulice? Prostě se těm vidlákům nezavděčíš. Dokonce ani biopaliva jim nevoní. Prý že se na jejich výrobu spotřebuje více fosilní energie, než kolik se jí biopalivem nahradí, biosložky jsou dvakrát dražší než benzin, vytlačují potravinářskou produkci, ničí půdu a nevím co ještě.
Posledním výkřikem odpůrců greténismu je tvrzení, že hlavní příčinou klimatických změn není CO2, ale celosvětový úbytek vegetace, která je jakousi planetární klimatizací. Prý že za posledních 20 let jsme zlikvidovali 350 milionů ha zeleně (více než čtyřicet Českých republik). A že za posledních sto padesát let se množství zelené hmoty na zemi snížilo o třetinu. Vrcholem drzosti je tvrzení, že boj proti CO2 je největším celosvětovým podvodem, že globální oteplování se prý již dokonce na celou generaci zastavilo. Že i kdyby se oceány na povrchu nepatrně ohřály, hlubinných vod se to vůbec nedotkne (aby se za současných podmínek ohřály o 1 stupeň, museli bychom takto topit 40 tisíc let).
Jak vidíš, milá Gréto, musíme znovu vyrazit do ulic a ještě pevněji ovládnout masmédia, aby lidé pochopili, co si mají myslet. Musíme umlčet hlasy volající po podpoře lokálních malorolníků a zákazu přepravy potravin z druhého konce světa, po vytěsnění TIR tranzitu na kontejnerové vlaky,  po využívání jaderné či dokonce volné energie, po zastavení válek, testů raket a jaderných zbraní, po zákazu vypalování pralesů, po tvrdé kontrole a redukci HAARP, G5, elektrosmogu, chemtrails, po rušení zbytečné letecké a námořní dopravy vč. vojenské. Neboť tam prý jsou hlavní rezervy boje s CO2 a oteplováním. Představ si, že dokonce svalují vinu i na invazi islámských imigrantů, kteří jen v Paříži dokážou za noc podpálit 3000 aut. Tomu říkám demagogie! Vidím to správně?
Přeji ti, milá Gréto, pevné duševní zdraví, smysl pro humor a úsměv na tváři. Buď tím, čím opravdu jsi! Máš přeci svůj rozum, svou duši, své svědomí. Jen loutky si potřebují půjčovat cizí!
Tvůj pozorný posluchač (gretén?)
Oldřich Lukáš, Pilsen, ČR

65 komentářů :

 1. Gréta je výsledek zdegenerované Evropské společnosti, která se zajímá o nepodstatné věci, na které dává velký důraz a to co je podstatné, to nevidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby se něco změnilo v přístupu k životnímu prostředí, musel by se změnit současný kapitalistický ekonomický systém, který v první řadě nezná nic jiného než ZISK a v druhé řádě nezná nikoho jiného než procento nejbohatších na světě, kteří z tohoto zisku tyjí.

   Smazat
  2. Gretini rodice jsou pry satanisti. Tomu by se jeden i zasmal, kdyby Greta porad nevypadala jako posedla.
   https://www.youtube.com/watch?v=zoKVwNlgu2Y&list=LLlwyxtlvS1ZCzgMYA3ZRF9Q&index=3&t=0s
   :-)

   Smazat
  3. Nemam ani pochybnosti ,ze drive ci pozdeji ve sve hluchote a slepote padne ve Svedsku do rukou,tech kde clovek neprezije a zeny jsou znasilnovany po cele dny..A male deti bestialne popravovany...Pocitam,ze neme vyhnuti ve Svedsku.
   Ovsem davat ji za vinu co je , je nevkusne..
   Je take obet plne v rukou aktivistu Ideologu , kteri ji ovladaji jako cvicnou opici v cirkuse . A neni sama , I dospelych /fyzicky/ jsou spousty !! A meli by se ty veci adresovat predevsim jim..

   Smazat
  4. Ja jim rikam stado" silenych krav"Podivejte na May -anglie Svedsko EU Nemecko USA kde tyto kravy dokazali otravovanim si prosadit misto a otravujou .Nebylo-li by svini nebylo by kancu taky pravda

   Smazat
  5. ja bych už školačku nechal na pokoji mě přijde že je to hon na nove čarodějnice na druhou stranu prestituti co štvanice pořadaji by přišli o chlebiček když maji za ukol nahanět zvěř až do uplneho konce a krev druhych je jejich každodenni uchylka už jen kvuli tomu aby se mohli dobře vyzvracet a jidašuv groš taky neni k zahozeni

   Smazat
  6. Je to nejak tak ako popisujete A7:08. Presstitúti sú ako tí náhončí, besní psi demokratizmu, čo vyštvú niekoho z jeho pokojného a bezpečného miesta a predhodia davu aby ho roztrhali. Ďakujem, ja sa radšej takejto štvanice nezúčastním. Radšej si všímam organizátorov a vykonávajúcich sluhov takejto kratochvíle.

   Smazat
  7. 2:54 Lenže ona nie pozbavená svojprávnosti, nie je to človek s diagnózou, ktorá by jej neumožňovala žiť dokonca aj samostatne, mať vlastnú rodinu a pod.Takže pokiaľ bude robiť verejné predstavenia / a je jedno, na čí popud/, je zodpovedná za svoje činy.

   Smazat
  8. https://www.youtube.com/watch?v=32fBdPreBNw

   Smazat
  9. 8:39...Prdlajs je odpovědná!
   Je to jen zneužité dítě,o dětství ji připravili její rodiče a imagemarkeři.
   Uvedli ji do takovéhle stavu,že z ní nenávist jen stříká.
   Značka GRÉTA nepochybně vynese svejm tvůrcům pěknej balík,ale ta holka nikdy nepozná,jak se uměj šestnáctky nádherně řehtat.
   A na rozdíl od krtečka je živá ;-(
   Helanov

   Smazat
  10. Krtecek tu na NR vede HzNR,je to naš narodni hrdina,

   tak babo helanof nekecej a přidej se na NAŠI stranu a ne že ne,ANO!!!

   Smazat
  11. Myslím, že je načase nechat tu dívčinu napokoji. Myslím tím, připisovat jí něco, čím není a obracet se k ní. Ona není vůdcem klimatického hnutí, ale jeho maskotem, a tuhle roli si podle mě nevybrala sama, ale byla vybrána někým jiným. Ironické nebo faktické připomínky by se měly adresovat lidem okolo ní, ne nějaké malé zneužité Gretě, která nebude způsobilá na vůdcovství ani v dospělosti. Zvlášť když tomu, co říká, jak se ukazuje, zjevně upřímně věří. Vypadá na třináct. Kdyby jí skutečně bylo tolik, klidně by se to mohlo označit za zneužívání dítěte.

   Smazat
  12. 23:42!!
   Gréta se zajímá o nepodstatné věci a podstatné nevidí??
   Kde jste to vzal. Přesně naopak!
   Gréta vidí podstatné věci a to, že církevní desátky, výpalné a úžera se kriticky zmenšují! A z čeho tak budou páníškové a klérus živi?? ha? Je třeba zavčasu nahradit staré okoukané strašáky a mantry novými, moderními, oslovujícími osly 21. století, aby byli ochotni hýkat a platit nové druhy výpalného (teď již ne 10%, ale 90%), jinak páníškové a klérus nebudou mít dost papírků pro uplácení slouhů, trolů, a demonstrantů (a tedy ani tebe gretulinko). Ať žije a vzkvétá na celé planetě nové otrocké hnutí zvané GRETENISMUS (každý ismus, katastrofou pidlivizace - o civilizaci není řeč, ta se nikdy nekonala).

   Smazat
  13. 10:28...ANO???
   Ani za 10 koblih ;-)))
   Jinak: Za Nofotnýho jsem se fajt neprovdala :-)))
   Helanov

   Smazat
  14. Unknown Helanov 1816
   Toho blba 1028 si nevšímejte, asi je (podle předstírané neznalosti pravopisu) placen. Jinak jste podotkla podstatnou věc, o těch šestnáctkách...

   Smazat
 2. Mluví mi z duše. Mám pocit, že Greta je prostředkem někoho, komu jde o úplně něco jiného než jsou klimatické změny. Bojovat proti KZ je stejný nesmysl jako proti pohybu vesmírných těles. Boj o zachování prirody a jejímu drancování je jiné kafe.
  Mik

  OdpovědětSmazat
 3. Jiz bylo dosti teto pouzite KRAVY

  OdpovědětSmazat
 4. Jaroslav Matýs popsal problém autistického etnika bez sociálního cítění a byl "odstoupen". Evropu řídí magoři.

  OdpovědětSmazat
 5. Sice tu holku vůbec neznám, ale dělá něco sakramentsky dobře, když dokázala v šestnácti letech rozdráždit tolik lidí po celým světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:14 Hitler také dokázal rozdráždit spoustu lidí po celém světě. Podle vás to tedy znamená, že "dělal něco zatraceně dobře"?

   Smazat
  2. On nie, ale tí ktorí ho nastrčili a doteraz podstrkujú ako fackovacieho panáka, ktorý priviedol Nemecko tam kam práve chceli - do tohto srabu, kam strhli so sebou aj nás. A že to spravili a robia sakramenstky dobre je vidieť na vašom príspevkuhonosiacim sa s jeho menom. Čo keby sme položili otázku takto: Napoleon, Churchil, alebo kráľovná Viktória rozdráždili spústu ľudí, podle vás...atď? Tak čo, takto položená otázka nešmakuje? Isteže, to potvrdzuje fakt, že to vaši bábkovodiči "dělaj zatraceně dobře".

   Smazat
  3. 1:14 Bez loutkovodičů a mediální podpory, až histerie by nedokázala nic.

   Smazat
  4. Gretenismus je dílem marketérů a píáristů. Jsöu za tím peníze, je to kampaň a má v lidech vzbudit srympatie k "novému průmyslu" (energie z větru a slunce, elektromobily atd,) tedy vše, co na trhu bez silných dotací nemůže přežít.
   Proto musela nastoupit Greta a její dobře financovaný tým, aby ty dotace byly. Z našich peněz!

   Smazat
  5. 1:14!
   Ta holka nedokázala nic! Její loutkovodiči a stupidní rodiče řídí vše, dokonce i vás!

   Smazat
 6. Kulatá hlava, jedno oko na šikmo, hnědé oči, takhle vypadají správní Švédi.:)))))) No nic, dostali Čínu do laufu a ta se s nimi nebude párat, šmejdi jsou v p.deli! Čína má všechny technologie, "ručník končí":))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je příznak Aspergova syndromu, kterým kromě ní trpí ze známých současníků i tento škaredý kremelský Ugrofín! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 7. Pane Lukáši, rozumím vám. Já cítím stejné pohnutí, když na těchto a jiných stránkách čtu skřeky nudících se, zcela nesoudných, rozežraných, vypasených troubů od klávesnic, jací jsou prej "OTROCI"!!! jak se mají hrozně zle, jak prej žijí v protektorátu, v kolonii, jak prej je všude cenzura horší než za komoušů...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo pane, desetitisíce bezdomovců, statisíce lidí v exekuci, to si běž poslechnout skřeky nudících se zvířat, kterým se za totality říkalo lidi! Můžete si hrát na intelektuálního pštrosa, primitiv to snese.

   Smazat
  2. 2:01 Nejspíš se ti "rozežraní troubové" dokáží rozhlédnout kolem sebe a nesoudit stav společnosti jen podle sebe. Jak to s klapkami na očích děláš ty díky své sobecké omezenosti.

   Smazat
  3. 2:47 Zkuste schválně těm bezdomovcům nabídnout práci a k tomu bydlení na ubytovně, kde se ovšem musí dodržovat pravidla.
   To si něco poslechnete.

   Smazat
  4. 2:47 Zkuste se schválně zeptat těch, co mají na krku několik exekucí, na co si to vlastně půjčili prachy.

   Smazat
  5. Skřeky nudícího se rozežraného troubu u klávesnice počítače. Vítej v našem klubu anonyme4:59, 5:01!

   Smazat
  6. 4:59
   Prosimvás, jemu jsou nějací bezďáci zcela u zadku. Nejsou pro něj ničím víc než užitečným klackem kterým bije nenáviděný demokratický režim. Ve skutečnosti by si o ně neopřel ani kolo.

   Smazat
  7. No, oni ti bezdomovci, či lidi v exekuci jsou obětí tohoto režimu stejně jako Greta a vlastně i my. My se mu aspoň snažíme vzdorovat. Výše jmenovaní tolik sil neměli. Za socialismu toto nebylo!!! Proč??? Každý si odpovězte sám.
   Mik

   Smazat
  8. Pryč s kapitalismem,to má v Navrhu Programu voličů Ávantgarda ČSV
   a čim ho nahradit také.
   NPV nesmi to přijit prý za žadnou cenu do TV,tam to blokuje GŘ TV a JEHO BANDA podpindostniků z RADY ČT!
   On je vinen tim,že o té krizi TV a tisk nedá ani čarku a proto ho Parlament zase zvoli,aby nas tahal za ocas a my řvali zlosti,což prý je dobré na nervy!

   Smazat
  9. 10:27 Jasně, pokud si na to po pravdě odpovím, tak mi to jen potvrzuje to, že je moc fajn, že ten socialismus je dávno pryč.

   Smazat
 8. Skvělý článek, věcný a vtipně napsaný.

  Greténi ale nejsou důslední. Navrhuji rozšíření jejich programu o boj s daleko horším škůdcem, než je CO2. Tím je H2O. Uvědomte si, kolik lidí v H2O zemřelo a každý rok umírá, jaké kolosální škody páchá, kolik skvělých výrobků dokáže rozežrat a změnit na prach. Má na svědomí i zkázu Titaniku, Fukušimy, zničení pražského Metra a další miliardové škody. Celé dětsví mi H2O kazilo svým padáním, nemluvě o zlámaných končetinách, když záludně změnilo své skupenství.

  Bez omezení tohoto škůdce čeká lidstvo nevyhnutelná katastrofa, jak by řekla naše Gréta. Proto se zavazuji, že budu každou volnou chvíli stávkovat, dokud s tím vlády světa něco neudělají. Pro naše hnutí navrhuji úderné heslo:
  "Greténi všech zemí, spojte se".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palec nahoru, hezky jste mi po ránu rozesmál)

   Smazat
  2. 4:27...:-DDDDDDDDD
   Helanov

   Smazat
  3. 4:27... Tak pravda je,že kdyby pršel Rum-pardón,Tuzemáček- tak by po něm nikdo neuklouznul.
   Jednak patrně mění skupenství při nižších teplotách a druhak by byli všichni tak zrubaní,že by asi ani moc nechodili ;-)
   Helanov

   Smazat
  4. GRETULACE a vsem..
   Diskuze pod clankem jako skoro je zvykem tady casto je uplne NADkvalitni a oplyva NADHODNOTAMI nevidanymi , pokrokova ani neplytva se zde zadnou zbytecnou inteligenci , kdyz se zadnej dochtor to je podminkou ,do veci mezi nas plebs nevmesuje..

   Smazat
  5. Nekteri saboteri i navrhuji do konce fakta ,ze pestitele zeleniny vypousteji ten UBER skodlivej CO/2 do skleniku z privezenych zkapalnenyho CO/2kontejneru, aby potravinove rostliny rychleji rostly a nehynuli na nedostatek prave toho, GRETY nepritele a jedovatyho chemickyho skudce..
   Pripad jako dnes casto se Zamotava jako prosluly Bourec Morusovy zamotava svoji Larvu.

   Smazat
  6. 3:40+3:47 Promiňte, ale píšete, jako kdyby jste byl "pod vlivem".
   S tím vypouštěním CO2 do skleníků máte pravdu. Znám holandské "autonomní" skleníky, kde veškerou energii dodávají motorgenerátory. Vyrobenou elektřinu spotřebují pro osvětlení, zavlažování a automatiku, teplo z motoru pro vytápění a CO2 z přefiltrovaných výfukových plynů pouštějí do skleníků. Není to ale případ pro Gretény, protože rostliny ten CO2 spotřebují a přemění na kyslík.

   Smazat
 9. Pražská letecká doprava se bude zvyšovat Grétko. Mladý chtějí cestovat a poznávat svět.
  Proč se neptají ekoteroristu kolik krát leteli?
  Dnešní presrituti jedou podle not a to je : ždímat do mrtě Ovčáčka, Okamuru,Babiše a Zemana. Čt24,168hodin.

  OdpovědětSmazat
 10. sejdou se tři školaci a na čete vam z toho udělaji velkou klimatickou demonstraci tak bych se tak nedivil že mladička švedka je dobrej matrial na velky a nekonečny serial o boji slidskou blbosti pro dobře vycvičene žvanily za pořadny bakšiš plus premie a bonusy

  OdpovědětSmazat
 11. Superbezvaspecial 😎 parádně napsane..jen tak dál..

  OdpovědětSmazat
 12. Takhle se musí na pošahané greténisty:

  Centrum Londýna obsadili klimatičtí aktivisté Lidé se tak nemohli dostat do práce nebo do nemocnice...Lidem dochází trpělivost.

  https://zvraceny.cz/content/84996-centrum-londyna-obsadili-klimaticti-aktiviste

  OdpovědětSmazat
 13. Ti zmrdi nastavují za sebe nemocné dítě! To je zvrhlost! Pochytat a doživotí! Kdo chce válku? Dělají vše aby začala 3,světová!

  OdpovědětSmazat
 14. CO2 bylo před 50 lety 0,2 %, a ne 0,3 % před 100 lety.
  A nemíchejte do elektromobilů Temelín. Spotřeba elektromobilů je 6x nižší, takže i kdybyste měli v garáži generátor, bude spotřeba benzínu nižší, protože účinnost procesu bude vyšší než 15 %.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:31 Klobouk dolů před vašimi znalostmi. A co když ten generátor namontuji rovnou do auta a budu pohánět jeho elektromotory přímo vyrobenou elektřinou (dokonce bez ztrát nabíjením/vybíjením akumulátoru), dojedu na stejné množství benzínu ještě dál? To byste si měl nechat patentovat. Nikoho to zatím nenapadlo. Asi neznají fyziku tak dobře, jako jí máte na háku vy.
   Mimochodem, v tvrzení o CO2 jste se spletl o jeden řád. Nejde o desetiny, ale o setiny procenta. Ale nic si z toho nedělejte. Fyziku ovládáte brilantně.

   Smazat
  2. 10:31:
   http://www.novarepublika.cz/2019/08/jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb.html

   Smazat
  3. 14:10 Hybridní auta přesně na tom principu už dávno jezdí, takže s tím patentováním to asi bude problém. A ty údaje by sice měly být v promile, ale jde přece o to, že množství CO2 se zvýšilo na dvojnásobek za pouhých 40 let, a tvrdit, že to nemůže mít naprosto žádný vliv, zvlášť dnes, kdy stoupá rychlostí "panák za panákem"...

   Smazat
  4. 8:35 Nejezdí, další omyl. Hybridní pohony využívají především výhod jednotlivých pohonů při různých pracovních stavech vozidla. To znamená, že auto někdy jede na spalovací motor a někdy na elektromotor. Podle toho, co je zrovna výhodnější. Nikdy ne tak, že spalovací motor pohání elektropohon, protože to by bylo strašně neefektivní. Podrobnosti si najděte třeba na Wiki.

   Zkusím vysvětlit váš omyl, tvrzený v 10:31. Předpokládejte, že na 5 l benzínu ujedete 100km. Pak vezmete tentýž motor, připojíte k němu dynamo a budete nabíjet akumulátor. Motor převede ENERGII z 5 l benzínu s účiností 15% (jak říkáte) na elektrickou energii. V akumulátoru jí bude ještě méně o ztráty v dynamu, vodičích a při nabíjení akumulátoru. V akumulátoru tak máte k dispozici jen tuto energii. Je vám houby platné, že elektromotory jí využijí až třeba na 90%, protože jí je méně než 15% z původní energie benzínu. Většinu vám jí už "sežral" spalovací motor, zařazený na začátku a následné elektrické ztráty. Zcela jistě tak zdaleka neujedete ve stejně těžkém autě s elektromotory těch původních 100km.

   Proto je vaše původní tvrzení naprostý nesmysl. Při porovnávání účinností jste si neuvědomil, že spalovací motor, dynamo, akumulátor a elektropohon jsou řazeny ZA SEBOU. Pro elektromotor nemáte k dispozici přímo energii, obsaženou v benzínu.

   K CO2 se vyjadřovat nebudu. Vy tvrdíte jedno, autor článku a další zdroje tvrdí něco jiného. Záleží na tom, odkud své informace čerpáte. Mně osobně se zdají argumenty v článku velmi korektní, protože autor není jen nějaký fanatický tlachal a manipulátor.

   Smazat
 15. Souhlsim,nadherne,vtipne a za nos se chytnouci clanek.Chyba je,ze mila Greta se za ten nos nechyti. No,co uz.

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbe, nikdo tě nečte.

   Smazat
  2. No to víš že jo, Radosto. Hlavně že teorii o trvalém růstu vypouští loutkovodiči malé Grety, která je jednou z fines, co na nás používají ve jménu globalizace... ci spíš by se dalo říct feudalizace. Tak ještě dej něco o trvalém růstu.

   Smazat
  3. Pane Honzáku,já bych těmi otci Kondelíky zas tolik nepohrdala!!!
   Kdyby pan Kondelík řádně nepracoval a neplatil daně,tak by Gréta s Honzákem seděli nad prázdným hrncem.
   Helanov

   Smazat
 17. Dědek R. Honzak zblbnul. Racionálně myslící lidé pošlou všechny hlupáky s tituly tam kam císař pán chodí pěšky

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní25. října 2019 19:19
   Nevím, co vymyslel Foulcaut, ale Vaše šermování s termínem „rozum epochy“ je dosti zavádějící.
   Za tento rozum označíte blbost, ze které se vynořila jako spasitel Greta, produkt té blbosti. Zjevně patříte mezi Gretény. Označit její hlásání za racionální, vyžaduje dosti velkou dávku nesoudnosti.
   Rozumem epochy, nebo lépe, hybnou silou současnosti, je liberalismus, který omezuje demokratická práva občanů, z politiků vytváří své zkorumpované loutky, vše ve prospěch posilování moci globalistických liberálů. Greta je jejich maňásek.
   Nejpotřebnější změnou, je zavedení demokratického systému a občané se již dovedou postarat o zdravý udržitelný rozvoj. Nikoliv globalističtí liberálové, kteří vše směřují ke svému upevnění moci, ať to stojí občany, nebo planetu, cokoliv. P.K.

   Smazat
 19. Pan R. Honzák řekl pravdu v tom, že rozumem dnešní epochy je blbost. Proto má Grétka úspěch, když myslí s blbostí konformě... a greténi pak za ní kráčí sborem, jako za tím prvním (říká se volem, ne?)... a škodí vlastnímu hnízdu - jak starej penězoměnec tříská do stolu... Rabín Ovadia Josef měl ohledně inteligence oslů (i dvounohých) pravdu. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
 20. Konzum jako „rozum“ a Greta jako „nerozum epochy“

  Michel Foucault se svými kamarády vymyslel pojem „rozum epochy“ shrnující sdílené pravdy a paradigmata. Blahé paměti to byla víra, poté věda, dnes je to nejspíš konzum.
  Také existuje „nerozum epochy“ a to ve své době byl třeba Giordano Bruno.
  Přestože řada lidí už jeho názory sdílela, bylo to víc než obyčejná hereze a bylo třeba (i s vědomím, že za pár let se to stejně všechno provalí a potom prosadí) jeho myšlenky potlačit a zlikvidovat ho.

  Dnes je rozumem epochy úplná blbost, a to myšlenka o stále vzrůstající prosperitě, a když si můžem představit jako typického představitele rozumu epochy před sto roky otce Kondelíka, můžem dnes jako protagonisty této blbosti vidět Václava Klause, Miloše Zemana a Andreje Babiše, kteří slibují uspokojit materiální choutky lidu, přestože i při nižším IQ, než mají, by měli vědět, že to je nemožné.

  Že to je nemožné spousta lidí tuší, stejně tak, jako že pokračování v dosavadních trendech lidské činnosti je pro Zemi (Gaia) zhoubné. A stejně jako se ve středověku vynořila Jeanne d´Arc, vystoupala dnes na nebe Greta, která pobouřila rozum epochy a kdekdo říká, jak je její počínání marné, ničemné, zhoubné, nerozumné, atd. …

  Emoční jiskra, kterou Greta vykřesala, je jistě jen jiskrou a jde o to, zda přiměje racionálně pracující lidi ke změně trendů. Víc si od toho nemůžeme slibovat, ale bohudík, že se tak stalo, a proto všechny skeptické poznámky jsou jen svědectvím o setrvávání jejich autorů ve starých kolejích. Jestliže totiž ke změně nedojde racionální cestou, rozum epochy se po čase zhroutí daleko dramatičtějším způsobem.

  Radkin Honzák

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.