Reklama

pátek 25. října 2019

Místo aby bažinu ČT vysušili, tak ji zakonzervovali

Lubomír Man
25. 10. 2019
Ve čtvrtek 23. října měla sněmovna poslanců ČR jedinečnou možnost skoncovat s vládou jedné strany, a to strany TOP 09, v České televizi. Jde o světový unikát, kdy strana, honosící se zhruba pětiprocentní podporou českého občanstva, plně a bezkonkurenčně ovládá celonárodní médium, které se svém kodexu zavazuje k tomu, že bude sloužit občanům všem (a tedy celému stu procentům občanů ČR), že „představuje fórum pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek ... že poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře... a že si musí zakládat na otevřenosti, nestrannosti a nezávislosti.“


Což jsou zásady, které se ve srovnání s tím, jak jednostrannou propagandou nás tato televize denodenně zahlcuje, stávají tak obludně cynickými, že ani Hamletovi, princi dánskému, by na řádné vypořádání se s nimi nestačilo jen jeho proslulé: SLOVA, SLOVA, SLOVA, ale navzdory vší své nerozhodnosti by se proti nim i proti těm, kteří ji proměnili ve výsměšný škleb, vrhl taseným kordem a bodal, bodal a bodal.

Podobnou možnost měla onen minulý čtvrtek naše poslanecká sněmovna, ale nebodala – hladila. Schvalovala se zde zpráva o hospodaření a činnosti ČT za roky 2016 a 2017 a kdyby poslanci obě tyto zprávy, či i jen jednu z nich, neschválili, vedlo by to k odvolání televizní rady ČT, která volí a též odvolává generálního ředitele. Takže spolu s televizní radou ČT by z Kavčích Hor odešel i pan generální. A poctivá republika by se mohla radovat z naděje v lepší příští.

Ale nestalo se. Nejdříve se hlasovalo o hospodaření a činnosti ČT za rok 2016. Pro schválení hlasovalo 120 poslanců ze všech klubů, kromě poslanců KSČM, SPD a poslanců nezařazených (sněmovna má 200 členů). Nu a pak se hlasovalo o tomtéž za rok 2017 a hlasování dopadlo podobně.

A proč to dopadlo, jak dopadlo? Zklamali poslanci ANO, s čestnou výjimkou poslance Juříčka, a též poslanci ČSSD s čestnou výjimkou poslance Foldyny.

Uvádí se, že na hlasování poslanců za ANO a snad i za ČSSD měl vliv výrok premiéra Babiše, že nemá zájem o vznik nové televizní krize. Což se dá se vzpomínkou na tu poslední částečně i pochopit.

Ale nebyla by z hlediska mravního krize poctivější než trvalá a na věčné časy vyhlížející zpustlost a nízkost, jejichž přísun do našich domovů nám ČT denodenně a nikoli bezplatně zajišťuje?

23 komentářů :

 1. Nám občanům nezbývá než počkat a při následujících volbách stranám,které tuto zhovadilost schválily dát jasně najevo,že hajzly v čt nechceme.
  Pak není jiná možnost než volit ty co byli proti.
  P.S. bylo hlasování tajné nebo lze dohledat jména poslanců,kteří občany zradili a Dvořákovu bandu ponechali u koryt ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:46 Jestli v přehledech není chyba, tak byly schváleny zprávy za rok 2016 a 2018, ale nebyla schválena zpráva za rok 2017. Přitom proti schválení roku 2017 byl "demoblok", zatímco SPD byla pro. Nějak tomu nerozumím.

   Smazat
  2. 22:48
   Paměť davu je podle V . Pjakina plus minus 2 - 3 týdny . Takže doufat . Že se po následujících volbách něco změní je mírně řečeno naivní .

   Smazat
  3. Proč jsou pak volby, když se nic nemění. Kdyby za to opravili nějaký domov důchodců.

   Smazat
  4. Ráb bych P.T. obecenstvo upozornil jakého hajzla máme na pozici premiera a jaké zkorumpované zmetky na pozici poslanců. Má snad ještě někdo dojem ze je Babiš a jeho ANO ferovou demokratickou silou?

   Smazat
 2. kde jinde by potom kazali a žvanili třeba jedna komerčka je utne bez nějakeho oblafavani a muže to byt třeba velice zamožny miliardař na čete se tohle nestane tam totiž mužou hrozit že jim přivřou kohoutek a toho se oni boji vic jak čert křiže a černoprdelnik čertu

  OdpovědětSmazat
 3. o jakem vyššim mravnim principu je zde řeč když už z principu nema dneska už nikdo žadne mravy a kdyby se takovy nahodou objevil bude prohlašen za blazna či umistěn do klecoveho lužka

  OdpovědětSmazat
 4. ČT je veledůležitá instituce ke hlásání eurounijních pravd, a proto je chráněná nadnárodním systémem. Ten si zatím vždy dokázal ohlídat nejen poslance, ale i další potřebné orgány, či organizace. Doposud je to marný politický odboj.

  OdpovědětSmazat
 5. Zrádci občanů a zkorumpované strany:

  ANO - hlasovali pro
  ODS - hlasovali pro, demožumpa
  KDU - hlasovali pro, demožumpa
  TFUJ09 - hlasovali pro, demožumpa
  Starostové - hlasovali pro, demožumpa
  ČSSD - hlasovali pro kromě Foldyny
  Piráti - hlasovali pro, blbečci

  KSČM je rozpolcená
  - někteří hlasovali pro, většina se zdržela

  Navzdory všemu, co se provalilo na Goebbelsovskou českou TV, většina poslanců kromě SPD se rozhodla, že jim nevadí porušování zákona začerňováním smluv, podvodná nemožnost kontroly hospodaření přes NKÚ, střet zájmů a zlodějina Petra Dvořáka (malá domů pro jeho firmu), deficitní hospodaření a rozebírání majetku ČT, prokázané manipulace a lži (nedávno dokonce škola v Plzni hodlá dát žalobu), rozšiřování fake news a útoky na nepohodlné osoby skrze pořad Newsroom a podobnou žumpu, porušování vlastního kodexu ČT nevyvážeností, snaha o indoktrinaci dětí na dětském ČTD ap. A v neposlední řadě naprostý nezájem a nefunkčnost Rady ČT, které je zcela zbytečná, vůbec nic o ČT neví, není schopna na nic odpovědět a jejich zprávy jim vypracovává ČT. Světe div se, ale tato špína mi připomněla husitství, když se obyvatelé Prahy naštvala a provedli defenestraci. Diví se tomu někdo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tolik ANO při hlasování bych od komančů nečekläl

   Smazat
 6. Nechápu, jak česká "demokratická" televize, které je tak moc trnem v oku benevolence KSČM vůči ANO, může žít z koncesionářských poplatků stbáků a dalších osob, na které se vztahuje lustrační zákon. A tyto "smradlavé peníze od
  zločinných struktur" jim opravdu, ale opravdu vůbec nevadí a nesmrdí!!! Chápete to???

  OdpovědětSmazat
 7. Chtel by vznest Oficialni protest proti Hanobeni Opilcu , provadenych nekterymi osobami s nekalymi umysly , ktere cestny stav opilosti ,tak vazeny v nasi vlasti ,casto znevazovali a spinili a delali opilcum ostudu. Tedy k tem, ku kterym se zarazuji bez pocitu bazne hanby.
  I komunista opilce zle pronasledoval jejich odvekych staletych prav utlacoval a jejich smysl zakazoval. .. Juncker z EU , Havel delali vse mozne v tom smeru..Zadny opilec vedomy si sve cti ,pozadujici respekt vsech , kteri nejsou zrovna v ten moment pod vobraz /ale brzy zase budou/, by se nedopustil takovych zlych podlych cinu a podvodu, lzi a zneuzivani pozivani napoju a jejich vliv , na nic netusici lidi pozivajici tisice let ve zdravi prinasejici a osvedcene napoje , prinasejici jeste cistou radost ,zivotni . Nikdy. Na zdravi..

  OdpovědětSmazat
 8. Toto není práce Čt, ale těch, co o ní skutečně rozhodují. Tedy dnes je to vláda Andreje Babiše. Zbytek jsou prázdné a pravdu obcházející úvahy.

  Pane Lubomíre, i Andrej už byl v USA na stáži...
  A kdo pochopil dodávání "ingotů" centrálních zpráv pro USA a EU o událostech např. o tématu Kurdové a Turecko , ten tuší své. Jeden den pak odsuzujeme, druhý zase chápeme, třetí tušíme...
  Jedno je ale jisté, Babišovi tento stav chaosu a dezinformací takto vyhovuje, protože mu preference za něj zatím neklesají.
  Všichni Kalousci tedy ať se vyřvou do sytosti! :-)

  OdpovědětSmazat
 9. Ti tzv poslanci tedy zkorumpovaní hajzlové na nás občany po volbách serou z vysoka,to jste ještě nepochopili ?

  OdpovědětSmazat
 10. Většina poslanců se při střetu s masmediálními šašky posrala, pro občany se stali stejnými šašky, jako ti v médiích ...
  U lidí se odepsali ..., poserové, posranci ...

  OdpovědětSmazat
 11. Bude se muset počkat do voleb až stop09 a podobní vypadnou a pak udělat pořádek.

  OdpovědětSmazat
 12. Prostě se ztrapnili, ubozí šaškové. Nebudu nikdy volit žádnou stranu, která se podílela na "záchraně" podlé a zprofanované ČT.

  OdpovědětSmazat
 13. Při projednávání rozpočtů ČT přečetl pan Okamura sms, kterou dostal od GŘ ČT Dvořáka. Bylo to něco ve smyslu: "Přesto, že vy a pan prezdent Zeman nejste zrovna členy fanklubu ČT, tak vám umožníme v ČT vystupovat".

  Brutálnější a otevřenější přiznání neobjektivity a nevyváženosti ČT si už nedovedu představit. On vlastně říká, že kdo nekritizuje ČT tak má do ní dveře automaticky otevřené. Ale ostatním možná, milostivě, snad, někdy, dovolí vystoupit. I když se jedná o místopředsedu sněmovny a prezidenta země. To je ta zákonem daná objektivita, nestranost a vyváženost VEŘEJNOPRÁVNÍ ČT? Tak jí chápe její generální ředitel? V ČT smějí vystupovat jem ti, kteří jsou v partě spokojené s praktikami ČT? Vážně musíme všichni platit pohodlné živobytí té "jediné správné partě"?

  Příjemně mě překvapil jakýsi poslanec za Piráty, student žurnalistiky. Zcela správně konstatoval, že u skutečně profesionálních zpravodajů a moderátorů by divák neměl poznat, na které straně stojí, komu fandí. A také otevřeně řekl, že v ČT není ani jeden takový profesionál. Bohužel, i on poslušně zabučel se svým stádem a hlasoval pro schválení rozpočtu.

  OdpovědětSmazat
 14. Zaráží mne sebejistota GŘ ČT, asi ví své o našich hoších v Parlamentu. Pak není co řešit. NKÚ snad vůbec nepotřebujem.

  OdpovědětSmazat
 15. Až půjdete k parlamentním volbám, vzpomeňte si, jak kdo hlasoval!! Ti, co dali souhlas k další manipulaci diváků prostřednictvím ČT a rozkrádání našich peněz, nebo-li zrádci národa, jsou pro mě naprosto odepsáni!!

  OdpovědětSmazat
 16. 18:43
  Já to sleduji, i kdo odsouhlasil daně na rozkoš (akohol a cigarety a ČTv) výsledkem je že nemám koho volit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.