Reklama

sobota 5. října 2019

Mnichovská dohoda, Křišťálová noc, Protektorát Čechy a Morava, boj o Moskvu a maršál Koněv

Britský premierministr Chamberlain vydává
Československo do rukou Hitlerovi
Pozorovatelka
5.10.2019 Outsidermedia
V jednom dokumentu o Mnichovu 1938 se mj. říká: „Bismarck řekl, že Čechy jsou klíčem k ovládnutí Evropy. Ale Praha je daleko od Londýna a Bismarkcova slova neznamenala nic pro britské ministry zahraničí, kteří měli pocit, že války v tak odlehlých koutech světa se britského impéria netýkají.Československo bylo pro ně jen vzdálenou zemí, na níž Britové nikdy neměli žádný zájem… Pro některé Brity zůstávají Čechy jen dějištěm legendy o králi Václavovi“. 


Takovou kritiku Západu by každý očekával od nějakého rusofila. dokument je však zajímavý nejen tím, že je britský, ale především tím, že jeho tvůrcem je Jan Němec – bratranec Václava Havla a první manžel Marty Kubišové. Jan Němec v roce 1974 emigroval a dokument s názvem „Mír podle Mnichova“ natočil při svém pobytu v Británii pro britskou TV Channel 4 v roce 1988, k 50. výročí podpisu Mnichovské dohody.

Dokumentem se nese tesklivě znějící zvuk Smetanovy Vltavy v podání kytary E. Claptona a celý dokument je ironizující kritikou Británie a tehdejších spojenců Československa, jak je vidno už z popisu obsazení a rolí. Kdysi bylo možné dokument vidět na YouTube, ale zakrátko poté, co jsem jej použila pro samostatný článek, z YouTube zmizel a k dohledání už je pouze zde.


Socha maršála Koněva

Od vzniku dokumentu uplynulo cca 30 let. Nakolik jsou české země klíčem k ovládnutí Evropy, nebudu soudit, každopádně se ale role Prahy opět jeví klíčová v tom smyslu, jako by se Češi z tehdejší zrady Západu vůbec nepoučili. Dnes už víme, že Mnichovská dohoda vůbec nebyla o zachování míru, ale naopak byla o otevření válečné cesty k Hitlerovu tažení na Rusko. Jak to dopadlo, dnes už také víme – podpisem Mnichovské dohody Spojenci Československo obětovali a z Česka se 15. března 1939 stal protektorát, který skončil až 9. května 1945. Aby ovšem Česko coby protektorát netrvalo věčně, k tomu naprosto zásadní podmínkou bylo, aby někdo Hitlera zastavil!

A k tomu došlo, když německá vojska od Moskvy dělilo pouhých šest kilometrů. Když 6. prosince 1941 v 6 hodin ráno Rusko přešlo do protiútoku, výsledkem byla historicky první porážka Hitlera. Nevím jakou náhodou se stalo, že Slovenská televize právě včera odvysílala film „Boj o Moskvu“. Film znám, stejně jako ještě lepší dokument ze série Velká vlastenecká válka, který odvysílala i Česká televize, ale v jeho zcela závěrečné části (čas od 1:26:50 zde) mě tentokrát zaujal tento text: „V bitvě o Moskvu se vyznamenali vojáci armád generála Žukova, generálplukovníka Koněva“- …a výčet pokračuje, nyní však je důležité to, že hned na druhém místě je armáda generálplukovníka Koněva.

Nevím, nakolik se zpráva o na ruské půdě nečekané porážce Hitlera dostala k Čechům v protektorátu a nakolik k lidem v Osvětimi, svět ale jásal nadšením. A jásal ještě více, když Rusko Hitlera hnalo až do Berlína – kdo o nadšení světa pochybuje, ten ať se podívá na dobový americký dokument z roku 1943.

V něm mj. zaznívají tyto citace:
“Historie nezná větší ukázku statečnosti, než jakou předvedl lid sovětského Ruska.” (Henry L. Stimson, ministr války)“My i všichni naši spojenci si uvědomujeme, že máme navěky dluh armádě a lidu Sovětského svazu”(Frank Knocks, tajemník vojenského námořnictva)“Udatnost a agresivní bojový duch ruských vojáků vyžadují obdiv americké armády” (George C. Marshall, náčelník štábu armády USA)“Připojuji se… k obdivu historické obrany Sovětského svazu” (Ernest J. King, vrchní velitel flotily Spojených států)“Rozsah a velkolepost ruského výkonu z něj činí největší vojenský úspěch v historii” (generál Douglas MacArthur, velitel oblasti jihozápadního Tichomoří)


Mnichov, Hitler, Koněv


Porovnejte britský kritický dokument českého disidenta o Mnichovské dohodě a americký dokument o oslavě ruského národa na straně jedné a českou současnost s odstraňováním sochy maršála Koněva na straně druhé. Přijde mi, že historie se opakuje a český národ opět hledá spojence tam, kde už jednou zažil zradu. Naštěstí se to netýká celého českého národa, pokud ale těm, kteří se odstraněním sochy maršála Koněva rozhodli znesvětit roli Ruska v boji proti nacismu, nestačí dokument britský i dobový americký, pak v tom americkém by se měli podívat především na čas od 6:35, kde je jasně a polopaticky vysvětleno, proč tolik jde o to věčné tažení proti Rusku. A jen dodám, že případná další válka s Ruskem nebude probíhat v zájmu těch, kteří přisluhují Západu, ale v zájmu toho jednoho procenta mocných, které i bez toho dnes vlastní už téměř polovinu světových zdrojů.


Fašismus zahrnuje genocidu Slovanů a Židů


Podpis Mnichovské dohody byl posvěcením fašismu. Co je ale důležité, hned za deset dnů od podpisu nastala tzv. Křišťálová noc, kterou byla zahájena genocida Židů. Ve skutečnosti šlo o záminku k tažení na Rusko – vždyť přece každý Rus je židobolševik…. A jestli se v těchto dnech objevil i text Ľuboše Blahy, v němž zaznělo:

¨Fašismus páchal genocidu na Slovanech a Židech. Ano, v tomto pořadí. Slovanů fašisté povraždili přes 30 milionů, Židů okolo 6 milionů. Nějak se na to zapomíná, takže to ještě jednou připomeňme – fašismus je v první řadě protislovanská rasistická ideologie. A v rusofobii má dnes zuřivého následovníka…,“

tak bychom se měli zamyslet i nad každým, kdo vyvolává opětovnou nenávist vůči Židům, ale to už je téma na jiný a samostatný článek. Pro tento platí, že to, co si zřejmě až dodatečně uvědomil přítel Václava Havla při pobytu v Británii, a dále to, co došlo Američanům v roce 1943, by si měli uvědomit i ti, kteří dnes chtějí odstranit sochu maršála Koněva pro zájmy Západu. A u příležitosti dalšího výročí Mnichovské zrady by si to tedy měli uvědomit především všichni rusofobové. Protože kdo se z minulosti nepoučí, ten si ji musí znova prožít.

Slova z úvodu, citovaná z dokumentu Jana Němce: „Praha je daleko od Londýna a Bismarkcova slova neznamenala nic pro britské ministry zahraničí, kteří měli pocit, že války v tak odlehlých koutech světa se britského impéria netýkají,“ totiž neztratila nic ze své aktuálnosti. Obzvláště pak v souvislosti s tím, že pražská kavárna nikdy neslevila ze svých plánů o Kaplického knihovně, ač přesnější je, že Británie opět jednou chce Česko použít proti Rusku, aniž by jí na Česku záleželo byť jen o píď více, než v roce 1938.
48 komentářů :

 1. Hurvinci, ta vase propaganda, je tak nescislne prehrana, omleta a obehrana, dokola a dokola, ze je na 99 % nepravdiva.
  Budeme se muset zeptat nekdy, nekde jinde, co se asi tenkrat stalo, protoze vam uz nejde verit, ani dobry den !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohl byste upřesnit, co svým příspěvkem myslíte? Nebyla snad 2. světová? Co je konkrétně nepravdivého?

   Smazat
  2. Ale veď máš pravdu, honolulu. Bombardovanie, Drážďan, tovární v Československu, ponuka beztrestnosti ustašovcom, vyrabovanie vedeckej komunity v Európe a stovky ďalších zhovadilostí sú jasným dôkazom toho, že všetko iné je pravda než to, že Ádu zahnala a premohla hlavne sovietska armáda.
   A nám už never, máš recht, choď sa na pravdu opýtať niekde inde a sem nelez. Tu sa nič pravdivé nedozvieš, ale to si už za tú dobu, čo tu smrdíš, isto spoznal aj sám. Že ťa to ešte stále baví a strácaš s nami - nepoučiteľnými - svoj drahocenný čas.

   Smazat
 2. 6:42
  Od prolhanýmu,tupýho a retardovanýho hovnocuce z papundeklu to sedí!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prohlásil dement schopnej leda dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, a kteej se dosud nikdy neprobral z lihu co v něm primář uchovává potraty a co mu ho chodí potajmu upíjet!☺☺☺

   Smazat
 3. *prolhanýho,tupýho....

  OdpovědětSmazat
 4. A Solzenicin napsal, ze sovetska vlada zabila 40 millionu Slovanu a to byl hlavni duvod , proc na strane Nemcu bojovali Rusove, Ukrajinci a Baltove proti Sovetum.

  A ted se zde VSICHNI zacnete vzajemne pretahovat a hadat , at je zde estrada a mame co cist !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Solzenicyn si tech 40 milionu vytahl z kapsy.Kdybyste si neco ze Solzenicyna vubec neco přecetl,vedel byste,ze to neni pravda.Polovzdelanci a zvanilove jako vy jsou katastrofou diskusi internetu.

   Smazat
  2. Ten článek toho hovnera Blahy jsou jen trapný a překonaný rudocancy! V reálu počet bílých obyvatel Evropy se ani oběma světovejma válkama významně nezredukoval, i obyčejná španělská chřipka po WWI. způsobila dojnásobně větší ztráty než válečná jatka za poloviční dobu. Ovšem ztráty Židů ve WWII. už tak bezvýznamné nebyly, jak si to původně malovali a také sovětší zajatci v první vlně kde téměř žádný nepřežil jevili masové znaky azijatství. Takže se dá prohlásit, že ty největší ztráty měly naštěstí cizí rasy! Ty se nakonec dost vybíjely během WWII. a po ní i navzájem. Stačí si promítnout záběry likvidace obyvatel čínského Nankingu Japonci, a to byla jen špička ledovce! Nebo bratrovražedné šílenství v Koreji a Indočíně! Indové a černoši by zase splehlivě pomřeli na banální nemoci či hladem, kdyby pro ně Nová Evropa nepořádala "humanitární sbírky" a neposílala jim nejnovější léky! Tudíž problémy se kterými dnes marně zápasíme by vůbec nenastaly! A tady idioti z NR hasí a hasí a vůbec je nenapadne, že jejich boj je marnej, že byl prohrán definitivně už v roce 1945!

   Smazat
  3. 6:50
   Solženicyn byl prosovětský propagandista, proto svůj román uvedl jako román, podobně jako fikce třeba o perníkové chaloupce, a nikoli jako historický dokument. Jinak by totiž musel popravdě napsat, že sovětská vláda zabila nikoli jen 40 milionů slovanů, ale že jich bylo 975 miliard, 431 milionů, 827 tisíc, 552. A možná ještě o 3 víc.
   Však také slovanky a zvláště ty ruskojazyčné, po té genocidě rodily každá 15 dětí ročně, aby se trochu vyrovnal stav, děti mohly zrychlenou metodou jako brojleři, dospět a jít do války s nacistickým Německem.

   Smazat
  4. Fakta jsou že fašisti zavraždili 30000000 Slovanů a furt se brečí pro 6000000 židů.

   Smazat
  5. Solzenicyn byl lhář ty americká pičo.

   Smazat
  6. 10:41 To bylo málo! Koneckonců o tom přeci hovořili a psali všichni významní vizionáři včetně Marxe už celé věky, že je třeba vyměnit zdegenerovanou populací primitivní východní Evropy a když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i tam prosperita! - https://blisty.cz/art/93823-vychodoevropane-povazuji-svou-kulturu-za-nadrazenejsi-jinym.html

   Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!

   Smazat
 5. 6:50
  A kolik milionů zavražděných má za svojí krátkou,ale zbytečnou existenci stát ukradenej Indiánům jménem american agresor???!!!!!
  Drž raději tlamu ty kreténe z amianálu!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle údajů USA bylo na ameriském kontinentě vyvražděno 152 milionů Indiánů, podle kanadských to bylo o 20 milionů ještě více. V porovnání s vyvražděním 6 milionů židů nacismem ?

   Smazat
  2. 18:42
   Tomu se říká LÁSKA Z RUKOU AMIOKUPANTŮ!!!!!

   Smazat
  3. Těm tzv. Indiánům někdo něco "ukradl"? Kdy a hlavně kde proboha? V Indii, kam patřej se dodnes neukázali a v Americe jim patří leda hovno, tam se dostali omylem! Kolumbovým ...

   Smazat
 6. Nicku Mugabe ! (6:45 & 6:46) Ja se k te dobe NEVYJADRUJI, tak nerikej ze ja lzu, kdyz mlcim. Ty zase jebes cestinu.

  Nicku Mugabe ja respektuji to, ze mas rad ruskeho
  generala ! Ja nemam rad nikoho , krome kacera Donalda, tak to respektuj take !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 7. Zase volovi vadi Indiani ! (6:59) Nevis nahodou ktereho
  kmene ? Nekteri byli LIDOZROUTI, proto k nim mas citeni, ty neo-bolsevicky kanibale !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. Ale ta ZEMĚ TY VOHONE Z BAŽINY BYLA JEJICH,NE TĚCH ZLODĚJŮ,KTERÝ SI DODNEŠKA ŘÍKAJÍ AMERICAN AGRESOR......VERSTEHEN DUMKOPF????!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SNAŽ SE VÍC,TY SRAČKO VELKÁ ŘÍJNOVÁ Z TEPLICKÝ PITEVNY ..... TY NEGROMONGOLOIDNÍ SCHEISSEKOPF !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
   P.S.TY NEJSI ANI PRŮMER,TY SEŠ VYSRANEJ PODPRŮMĚRNEJ SYFILODORETARDO ZDECHLINA!!!!!!!!!!:-DDDDD

   Smazat
 9. nicku Mugabe, nejaky svinak nam zde namaloval na sochu Kristophera Columba , velmi neslusny obrazek !
  Priznej se, ty rudoprdelaty svinaku, nebyl jsi to nahodou ty ? Hmmm ?
  Pta se nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7.12 Asi šlo o "poděkování" za dovoz katolictví a křesťanství vůbec na do té doby žádnou levantinskou vírou neposkvrněný kontinent.
   Vím, Indiáni nás varovali. Také podcenili vtrhnutí vetřelců a (pro ně) nového, netolerantního náboženství.

   Smazat
 10. 7:11 - oni pochcipali a nemoci ty nevzdelance ! To stejne by se stalo i me , kdych te mel ve stejnem okrese v Cesku.
  Zemrel bych na alergii a paniku !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:18
   Chcípáčku RETARDOVANEJ,dokud nedorazili evropani,tak Indiáni ŽÁDNÝ NEMOCE NEMĚLI!!!!!!
   Ty prostě meleš amihovna,ubožáku RETARDOVANEJ!!!!!!!

   Smazat
  2. 7:21 Krom nemoce mínusové IQ, typické pro mongoloidy! To je přivedlo až k hořkým, avšak zaslouženým koncům všech loupežníků a potulných parazitů ...

   Smazat
  3. 07:18 Ty umřeš na blbost,ne na alergii, nebo paniku. Nic z toho prvoci nepociťují.

   Smazat
  4. 9:20 Nebejt nás, bílých Evropanů, tak se ty chípáci nahnědlý zlodějský podřezali navzájem jako dobytek! Jsou to cikáni západní polokoule ...

   Smazat
 11. 7:12
  Má rám stát socha Vikingů a ne toho žid z Janova,ale tupej a vyfetlej amipičus z papundeklu by ho počmáral stejně!!!!!
  Kultura a slušné chování amiokupantům nebyla dána do vínku!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Germánští Vikingové házeli odpad tvýho typu do kompostu na recyklaci!☺☺☺

   Smazat
  2. 8.13 Germánští Vikingové tehdy neměli tušení, co je to kompost, myli se, když zmokli nebo nechtěně spadli do vody... ale měli prvotřídní kvalifikaci k veslům evropských galér... a pro profesi vojáka z povolání.

   Smazat
 12. Hurvince, pekne se zde hadejte, at mam zitra co cist. U nas je moc hodin !
  Good night.
  h.

  OdpovědětSmazat
 13. Fuck off amiokupanti!!!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Slovenska tv na rozdil od ČT dava obcas (statecne) zajimave ruske nove i stare(Ejzenstenovy napr.)filmy.To by se Dvorak a spol.osypal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslim tim reditele ČT -samozrejme.

   Smazat
  2. Včera, 4.10, šel na kabelovce (UPC) Ejzenštejnův "KŘIŽNÍK POTĚMKIN"

   Smazat
  3. DVD Křižník Potěmkin a Čapajev se několik let prodávaly na Hlavním nádraží v Praze (firma Hvězda).Sortiment ovšem ve skutečnosti obsáhl skoro celou kinematografii.

   Smazat
 15. Žádná západní armáda by nepřežila takový úder jaký CCCP zasadila armáda A. Hitlera. Na tom se shodli historici bez ohledu na zemi původu. Zlehčovat úlohu Sovětského svazu, zejména těch bezejmenných hrdinů, kteří prošli tu dlouhou cestu k vítězství je nestoudnost hrubého zrna. Praha by se měla za svého primátora stydět, je na mentální úrovni brusičů srpnů a kladiv z hrobů padlých. V SRN jsem viděl vyleštěný pomník sovětským tankistům, poděkování vyvedené zlatým písmem, vše jako nové + květiny. A u nás?? Blbci s bruskama, kteří zřejmě oslavují Ferdinanda Porsche, jehož výrobek zklamal u Kursku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono by to ani technicky nebylo možné, když Hitlerovo tažení mělo v zádech celý západní kapitál a průmysl.

   Smazat
 16. Hned jak odejdu, tak se prestanete hadat a nemate si co rici.
  Vy hurvinci slabomyslni, vas vyvoj zustal stat v casech Leonida Brezneva. ZAKRNELI JSTE !
  A Polaci ted maji bezvizovy styk s Amerikou (nejlepsi zemi na svete).
  Vy dostanete slevneny toaletni papir, aby jste se mohli prikryt a splachnout.
  Nick Mugabe vam zacpe odpadove potrubi. On je zhusteny vykal !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poláci posluhovali svého času německému nacismu jako žádná jiná země, jejich šéf Pilsudski byl první nacista a vzor Hitlerův, jejich ministr Beck uzavřel s Hitlerem kamarádskou smlouvu za Polsko, vůbec jako první stát se stalo Polsko poskokem nacistů. Že je dnes Polsko poskokem USA v jeho podpoře válkám, agresím, genocidám, to je spíše velkou skvrnou na polském národě - tedy "panstvu" a ten "bezvízový styk" jim jako daň za zradu pravdy a práva nezáviďme. Zůstaňme lidmi, byť bez polibku agresorů. Jednou se ukáže ta pusa kyselohořkou, ba smrd/t/ící.

   Smazat
  2. Dusevni chudak ,uznavany vsemi coby idiot s placatou hlavou On za to nemuze jeho mama po 30 pivech ,a tady jsou vysledky +cikani asi 5 .kdo je fotr?

   Smazat
  3. 18:52 Polákům tak či onak vděčíme dnes zato, že bolševické hordy neprošly v roce 1920 do Evropy a kdyby bývali byli rozumný i v roce 1939, tak kde by dnes Evropa končila! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 17. Jdi do PRDELE TY POSRANINO RETARDOVANÁ,NESER SE KAM TĚ NIKDO NEZVE,MOTHERFUCKER Z BAŽINY!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 18. "Když 6. prosince 1941 v 6 hodin ráno Rusko přešlo do protiútoku,"

  Zajímavé, že jen o 2 dny později se udál japonský útok na US námořní základnu na Pearl Harbor a tím tedy byli Američani nuceně vtaženi do války...

  OdpovědětSmazat
 19. Copak nejde eliminovat toho debila z diskusi ? Vzdyt to je silenec a blazen ,kdo cte, ty vyplody blazna vi s kym mame co do cineni. V zivote jsem skutecne nevidel takoveho debila z bazin puvodne Smichov cikanska osada za skarpou

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.