Reklama

neděle 20. října 2019

Na Uralu (O Rusku jak ho neznají ti, kteří o něm nejvíce mluví)

Martin Koller
20. 10. 2019
Shodou okolností jsem dostal možnost připojit se k nevelké skupině členů ČS obce legionářské, kteří vyrazili na přelomu září a října na Ural. Zajímalo je, zda jsou pravdivé informace o neudržovaných, případně poškozených pomnících československých legionářů, které šířila některá česká média v souvislosti s ostudným ničením pomníku maršála Koněva v Praze. Na hřbitově v Jekatěrinburgu jsme neshledali žádné závady, natož poškození, nanejvýš něco popadaného podzimního listí. Kytice a věnce od předchozích návštěv nepoškozené. Pomník byl v pořádku, čistý, nepoškozený, doslova zářil. Naopak okolní hřbitov byl poměrně zpustlý, některé hroby zarostlé i vysokou trávou.


Rodiny pravděpodobně vymřely, nebo se odstěhovaly. Pomník v Čeljabinsku je na veřejném prostranství, blízko frekventovaného nádraží. Rovněž byl nepoškozený a ve vynikajícím stavu. Zde je třeba připomenout, že ve vyspělé průmyslové oblasti Jekatěrinburgu byli naši legionáři vnímáni pozitivně, a to i levicovými politiky a dělníky, jako ochrana před řáděním Trockého bolševiků, jejichž omezený fanatismus připomíná současné německé i další zfašizované euromarxisty. Právě v Čeljabinsku došlo k osudné roztržce mezi legionáři a bolševiky. Legionáři podle ruských pamětníků podarovali potravinami hladové rakouské a maďarské zajatce, kteří mířili na západ. Ti se jim při odjezdu odvděčili hozenou litinovou nohou od kamen, přičemž tamní sovět se postavil na jejich stranu. Ostatní vývoj je poměrně známý.

Informace o ničení legionářských pomníků se tedy ukázaly jako lživé. Pravděpodobně záměrně, aby podpořily protiruské mediální štvanice organizované z pražského magistrátu atomovým Hřibem (Piráti) a z radnice Prahy 6 garážovým Kolářem (TOP 09). Je vcelku jasné, že celé nízké a sprosté mediální divadlo kolem odstranění pamětní desky ze Staroměstské radnice a hanobení pomníku maršála Koněva, které je zároveň porušením mezinárodní smlouvy mezi naší republikou a Ruskem z roku 1993 slouží pouze jednomu cíli. Tím je odvedení pozornosti od snahy získat pozemek kolem pomníku maršála Koněva ke stavbě garáží. Proto garážový Kolář, aneb, za vším hledej peníze, bez ohledu na řečnění o morálce a jiné ideologické žvásty pražské havlérky. Protiruská mediální štvanice je jen třešničkou na dortu a podlézáním euromarxistům a sudeťákům z Berlína, kteří se již třicet let snaží přepsat historii s cílem dalšího ponižování a zotročování českého národa a postupující kolonizace naší země, prodejem české vody cizákům počínaje. Bez domácích politických a mediálních slouhů by něco takového nebylo možné.

Návštěva Ruska na prahu Asie byla zajímavá z hlediska dalších informací. Bohužel nejen v Moskvě a Petrohradě, ale rovněž v Jekatěrinburgu se Rusko stále více podobá EU. Moderní současné oblečení obyvatel, plné obchody, záplava nových aut. Nejen podle mne bylo v Jekatěrinburgu víc nových a udržovaných aut, než v Praze na počet obyvatel. Žigulík je raritou. Jsou tam dopravní zácpy jako v Paříži. Mohutně se staví bytové domy i komunikace. Jekatěrinburg je od osmnáctého století centrem zbrojního průmyslu, neboť v tamním prostoru jsou doly, které produkují železnou rudu o vyšší kvalitě, než je švédská, nebo anglická. V okolí jsou obrovské prostory lesů a jezer, která mají větší plochu, než jezera v celé Evropě mimo Ruska. To vytváří obrovský ekonomický potenciál, který je cílem závisti a chtivosti cizáků.

Jekatěrinburg je rovněž centrem kultu posledního ruského cara Mikuláše a jeho rodiny, které zavraždila bolševická ochranka v době, kdy se blížili českoslovenští legionáři. Prokázat identitu posledních dvou obětí se podařilo prokázat až v posledních letech. K jejich uctění byl postaven rozsáhlý memoriální komplex spravovaný pravoslavnou církví. Některé stavby jsou retro ze dřeva, naopak některé historické kostely a chrámy jsou monumentální stavby s nádhernou vnitřní výzdobou. Zabývají se tam rovněž zdravotnictvím a výrobou přírodních léčiv. Ruská pravoslavná církev je na rozdíl od současných evropských vlastenecká. Carský kult inicioval prezident Jelcin, který byl v tamní oblasti dlouhodobě stranickým funkcionářem. Proto je v oblasti Jekatěrinburgu vnímám nejen jako opilec, který zaprodával Rusko cizáckým zájmům.

V tamní oblasti jsou rovněž zajímavá muzea. Největší se nalézá ve Věrchnoj Pišme, což je město nedaleko Jekatěrinburgu. Založil je vlastenecký majitel tamních měďných dolů. Majitel pravděpodobně soupeří s majiteli dvou podobných muzeí na okraji Moskvy, nicméně je zde jistý rozdíl. Muzeum v Pišme, má dvě části. První je vojenská a zabývá se především historií ruské a sovětské armády od první světové války, přičemž hlavní část sbírkových předmětů spadá do období od konce třicátých let do současnosti. Součástí sbírek je poměrně rozsáhlá kolekce britské a americké obrněné a automobilní techniky ve velmi dobrém stavu. Některá historická sovětská vozidla a letadla jsou repliky vyrobené s využitím originálních dílů a skupin ve velmi dobré kvalitě. Na některých údajně pracovali čeští odborníci. Součástí muzejního komplexu je rovněž sbírka civilních automobilů, umístěná ve čtyřpatrové rozsáhlé budově. Nalézá se tam přehled vývoje aut od repliky vozidla Benz Victoria až do devadesátých let. Fantastická je kolekce amerických automobilů, počínaje Fordem T, kde dominuje rozsáhlá sbírka limuzín z období mezi světovými válkami. Úžasná je rovněž sbírka několika desítek limuzín sovětských vůdců od Stalina, až po Jelcina, včetně doprovodných policejních motocyklů. V rozsáhlé sbírce historických motocyklů se vykytují rovněž čtyři naše Jawy a ČZ, navrch Pionýr známý jako „pařez“ a moped Stadion. Vínová Tatra 613 tam patří k menším autům. Terénní Poběda 4x4 je možná prvním historickým SUV. Majitel připravuje vytvoření samostatné rozsáhlé letecké expozice.

Jekatěrinburg se podobá Moskvě a Petrohradu, a bohužel i EU nejen auty, obchody a oblečením obyvatel, kteří, většinou ženy, neustále zírají do mobilů, iphonů a tabletů. Obyvatelé brblají na vysoké ceny, nízké platy a důchody. Při porovnání platů, důchodů a cen jsou na tom hůře, než obyvatelé EU, případně i značná část našich. Na druhé straně jsou zde výrazně levnější elektřina a pohonné hmoty, kdekdo z nich byl na dovolené v Itálii, nebo Španělsku a při prostém výpočtu jejich příjmů na tom nejsou zrovna špatně. Dokladem jsou i ta auta. Prakticky všichni, s nimiž jsme se setkali, věděli o smrti Karla Gotta. Vyskytuje se tam lokální patriotismus, který připomíná Brno. Stěžují si tam na moskevské vedení, které údajně odvádí peníze z Uralu. Přitom mnozí se do Moskvy stěhují. Především mladí počítačoví specialisté mají zájem pracovat v USA, kde předpokládají vyšší platy. Stejně jako naši počítačoví specialisté, nebo lékaři, kteří vystudovali za peníze daňových poplatníků a poté odcházejí do Británie, či Německa. Rovněž tamní vesnice kopíruje evropské trendy. Především se vylidňuje. Některé vesničky jsou tvořeny dřevěnicemi, které pamatují dobu před druhou světovou válkou, některé možná i před první. Některé nevypadají dobře. V těch bydlí většinou chudí důchodci. Putinova vláda sice neustále zvyšuje důchody, ale je to pomalé ve vztahu k rostoucím cenám. Jako u nás. Některé domy ve vesnicích slouží jako chaty obyvatel, kteří žijí a pracují ve městech. Zároveň se ve vesnicích objevují zcela nové stavby, některé i zateplené. Je vidět značné rozdíly v životní úrovni, místy větší, než u nás. V posledních pěti letech obyvatelé uvádějí zpomalení růstu a nástup ekonomické krize. Prakticky stejné myšlení (s výjimkou vlastenectví), životní styl a problémy jako u nás. A euromarxistická propaganda tvrdí, že Rusko není evropskou zemí. Pokud si porovnáme rasové složení obyvatel Ruska oproti Francii, Německu, nebo Švédsku, má Rusko podstatně dál k primitivní Africe, než uvedené euromarxistické demokracie.

Na rozdíl od slovanských a balkánských zemí současné EU mají Rusové obrovskou výhodu v tom, že jejich zemi nezotročují a nerozkrádají cizáci. Realizuje se tam propopulační politika, chybí podpora sexuálních úchylek a ekologistických zlodějin, které likvidují EU. Zůstala jim národní hrdost a obrovský přírodní potenciál, kterému mohou konkurovat pouze USA. Rusko nedováží afroislámské migranty a nepodporuje povalečství a protinárodní politické neziskovky. Tvrdě pracovat je tam normální a vesměs se to vyplácí. Do určité míry připomíná Rusko svým rozvojem USA značné části minulého století. Má blíže k modernímu demokratickému státu, než německá EU posedlá sebevražednými pseudosocialistickými totalitářskými experimenty euromarxistických samozvaných elit a bezuzdným byrokratickým šikanováním vlastních obyvatel. Ruští muslimové jsou vesměs pracovití. Po porážce čečenských teroristů a narkomafiánů, islámský extremismus a terorismus, podporovaný ze zahraničí, vymizel do značné míry z Ruska i z okolních zemí SNS. V EU má možnost získat doživotní placenou dovolenou. Rovněž bychom neměli zapomínat, že do Ruska odešly z ukrajinského ráje čtyři miliony obyvatel, mimo obyvatel Krymu a Donbasu. Důležitá je rovněž ekonomická a bezpečnostní spolupráce Ruska s Čínou, což napomáhá stabilizovat ruskou ekonomiku napadanou všemožnými sankcemi a snižuje pravděpodobnost vypuknutí třetí světové války. V ruských městech je plno čínských turistů, kteří přinášejí peníze.

V ruských médiích probíhá již řadu let rozsáhlá a kritická sebereflexe na téma historie od carů, až po současnost. Diskutuje se o všech sporných tématech, volněji, než bychom si mohli představit v takové protinárodní ČT. Nedávná návštěva Uralu, stejně jako letní v Moskvě, mne opět přesvědčila o tom, že Rusko je civilizovanou evropskou zemí s obrovským potenciálem, vlasteneckým vedením a vlasteneckými občany. Viděli jsme i nedostatky. Rusko má, stejně jako kterýkoli jiný stát řadu problémů, ale také schopnost a zájem je pozitivně vyřešit ve prospěch občanské většiny, což v koloniální části Evropy vidět není. Dařilo by se to rychleji bez nenávistných a válkychtivých štvanic ze strany EU a NATO, ekonomických embarg, které ohrožují a ničí obě strany a všemožných majdanistických demonstrací sluhů cizáckých zájmů. Rusko nemá zájem na agresi, válce, přepisování historie s cílem podlézání cizákům a zotročování cizích lidí, což vidíme naopak v praxi EU. Co má EU, co Rusko nemá? Co by Rusko převzalo po jaderné válce ve střední a západní Evropě? Realitu je dobré vidět, nikoli pouze poslouchat jednostrannou propagandu z většiny českých médií a úst slouhů cizáckých zájmů.

57 komentářů :

 1. Pěkný článek, ale chybí zmínka o Agrogertu a korporátním fašismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 21:53 - chlapče, máš to marný, ale dobrý pokus:))

   Smazat
 2. Zajímavý článek, děkuju. To by asi Karasovi naskočily pupínky, kdyby měl něco tak kladného sdělit. Jako Šámalová z Hongkongu, zase dlouze popisovala staříka, který naviguje mládež. Co v Barceloně, to nevíme, raději pošleme sestru Šámalovou do Číny, než nějakého šmudlu do Barcelony, když jsou tam statisícové demonstrace. Bližší Hongkong než Barcelona.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z hlediska presstitutek to smysl dává dobře.


   Kopat do Číny zkrze HongKongský majdan prodlužuje mediální iluzi o slabé Číně ve všech směrech. Mimochodem rušíč mezivládních vztahů Hřib Satan Pražský jezdil pro noty na Taiwan, odkud se část exportní pravdy a lásky v regionu řídí..

   Katalánci a Španělsko jsou veskrze negativní vektor, který se musí censorovat, proč informovat o členské zemi EU, kde se referendum neuznává, posílají pro názor do lochu řádně zvolení politici a mlátí demošky.

   Smazat
  2. Až se vedení ČLR rozzlobí a udělá s "nevybouřeným mládím" konec, to budou média řvát o lidských právech, ale v Barceloně lidská práva nejsou, tam je porušování ústavy a zákonů.

   Smazat
 3. Děkuji za moc zajímavý článek.
  Co má Rusko a co mu chybí?
  Má HODNĚ surovin,úrodnou zemi,velkou plochu.
  Chyběj mu LIDI, kteří by se (aspoň trochu stejnoměrně) po té ploše rozprskli.
  (Mimochodem,Čína to má přesně naopak.)
  Na demografický malér má zaděláno Rusko i Evropa.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:57

   No, ono sice Rusko má velkou plochu, ale zdaleka ne všude jsou podmínky takové, aby tam lidé chtěli žít.
   Každopádně radši bych řešil "problém" s nízkým osídlením, než "problém" s potřebou stále větších generací v oblasti s druhou největší hustotou osídlení na světě. Jak dlouho asi tak jde zvyšovat populaci a jaké to může mít konce?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 16.17 - málo studujete, doplňte si vzdělání.

   Smazat
  4. 16:17!
   Váš příspěvek, krom toho že je nepravdivý naplňuje literu hamtáčkova zákona o předsudečné nenávisti. Až to objeví estébáci z konvičkovic BIS, tak na vás pošlou někoho s novým čokem nebo vás předhodí justiční mafii. Přeji vysokého dožití v krimu!

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. Anonymní debilové např. 21:53 nebo 22:23 jako vždy ve střehu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy že děláte europoslance? Vždyť se ani nedokážete ovládat, sprosťáku!

   Smazat
  2. Na hrubý pytel hrubá záplata, hlupáku. Jsem rád, že nás pan doktor zastupuje v Bruseli. Idioti jako Joura a Šojdra jsou jen pro ostudu.

   Smazat
  3. 0:30 Zapomínáte, že MUDr.David je psychiatr. Proto označení autorů "debilové" není od něj nadávkou, ale jen odborným posouzením jejich mentální úrovně.

   Smazat
  4. 14:48 Židobolševik David je známým čichačem prdů téhle kremelské poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
  5. 16:13 Děkuji za ukázku, potvrzující správnost diagnózy MUDr.Davida. Předvedl jste názorně, jak se vyjadřuje skutečný debil. Díky.

   Smazat
  6. 16:52 Tak o to vyjadřování nejde, to on coby Jevrej má špičkovou formu. Jde o ten obsah! Zejména skrytý mezi řádky, tam je to nebezpečí pro bílou civilizaci ...

   Smazat
  7. P. S.: Naštěstí mám na něj tu svou sukovici!��

   Smazat
 6. Ti šašci na radnic v Praze jsou ukázkou jejich malosti a omezenosti a Neúctě k těm cca 180 tisícům vojáků SSSR, kteří položili životy za osvobození Československa od Německých nacistů, kteří povraždili a umučili 360 tisíc Československých občanů !!!! Páni omezenci z Prahy !!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbům museli v Otravě pořádně opepřit nájemné, než přestali volit upřímný oranžový průjem. Stydím se za zlomyslnost, ale měl jsem z toho radost a chvilku jsem měl pana Bakalu a Sobotku rád.

   Smazat
  2. jarrek Proč vláda nekoná že pyjáti a demožumpa ničí zahraniční politiku? Rusové jsou naši Slovanští bratři moc pěkný článek.

   Smazat
 7. Mají ještě jednu možnost. A to že je tam možno najít knihy na libovolné téma libovolného názoru s výjimkou jen těch "záležitostí", co by neměli být nikde. Pravda, některé jsou hůře dostupné, ale to u nás taky. A u nás je výběr podstatně menší.
  Mnoho "našich" lidí žije někde v hloubi duše v domnění, že je to něco jako Asie kolem roku 1900. Ostatně si myslí to samé o Číně. A pak se diví, co tam mají a co už umí. Pro Rusko, pokud vytrvá, bude období sankcí tím obdobím, které může znamenat začátek jejich skoku do budoucna.
  My se zatím noříme jen hlouběji a hlouběji do věku moderních montoven, skladů a řepkového zemědělství. A grétinových politiků.

  OdpovědětSmazat
 8. Popis toho, co autor viděl mohu potvrdit. Jezdím do Ruska poslední roky pravidelně. Letos jsem vzal sebou 3 kamarády na měsíční cestu Transsibem z Moskvy do Vladivostoku. Kromě Bajkalu, a zmiňovaných měst jsme navštívili dalších 9, zažitek ze všech pozitivní. Navštívili jsme i pomník ČS legionářů v Krasnojarsku, byl udržovaný a dost se vymykal těm okolním. Ve Vladivostoku je celý komplex, také udržovaný, jen by bylo dobré častěji posekat trávu.
  Mám ale velké vyhrady k některým autorovým tvrzením, či slovním obratům. Např. "Trockého bolševici" Tomu jsem se od srdce zasmál, je to protimluv. Proč potom bolševici Trockého vyhnali nejdříve do Kazachstánu, pak mnohem dál? O tom podrobněji zitra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl jsem v Rusku ,Rusove maji v ucte padle vojaky, neb jsou od prirody skupinove orientovany. Projel jsem stejnou trasu jako vy, ale solo, pres Kazan a Alma Atta do Vladivostoku. Rusove byli docela normalni, ale clovek by musel zit v Rusku 10 let aby pochopil o co jde. Maji Slovanskou pohostinost, dlouhou historii kterou Cesi nectou a nechapou comz delaji strasnou chybu.

   Me zajimala docela Ruska ekonomie , Rusky ekonomicky problem je sociologicky problem, coz lidi to nechapou:

   Musite mit jistou concentrovanost obyvatelstva na kilometr ctverecni v oblasti velikosti 50 kmxkm , aby jste vyvinuli uspesnou ekonomii a market.Jinak to neni mozne!!!

   V podstate Globalismem je mozno vyvinout nejlepsi mozny market v hystorii lidstva.

   A tim nejlepsi moznou ekonomii. Tyto veci ovsem HONOLULU nemuze pochopit, protoze neni na to vybaveny.

   Cimz bych chtel ukazat, ze CT stavi Ruske problemy, do EKONOMICKY chybujiciho problemu,
   a nejsou ochotni vysvetlit pocive REALITU.!!!

   Rusko ma ekonomicke problemy, jako kazdy dneska , otazkou je jak je resit.

   Brouk Pytlik

   Smazat
  2. Brouk Pytlik, jen dodat , jestli Rusko funguje tak dobre ( ne ze bych jim to nepral,) pak je to proto, ze Globalisti prehodili vyhybku PROSPERITY z Zapadu na VYCHOD, a do Globalistu planu zapadlo Rusko.
   Z teto perspektivy je nutne taky chapat , posledni dohody v Syrii, mezi USA a Ruskem, neb jinak nemaji smysl!!!

   Brouk Pytlik

   Smazat
  3. 0:50
   Není moudré sledovat politiku úhlem fanoušků "Baník vs Sparta".

   a to vaše....Např. "Trockého bolševici"
   Nechápu, co je na tom k smíchu?
   Tak jako KSČ u nás za minula měla na jedné straně poctivé kádry,
   na straně druhé (měla KSČ!!) i lidi typu Štětina, Svěrák apod.
   Trockij byl s bolševiky úzce provázan stejně, jako (na druhé straně) Stalin.
   Na rozdíl od Stalina měl tuhé zadání ze Západu.
   (o etnické stránce nebudeme hovořit)
   Proto se dnes Trockého zločiny hrnou na vrub Stalinovi.
   Jak známo, všechny bolševické represívní složky byly pod vedením trockistů. (ČEKA, NKVD a jiné)
   Proto Trockému později "zaslali" do Mexika cepín přesně do čela.
   A tak to má být a tak je to správné.

   ..a to "...O tom podrobněji zitra"...no na to si FAKT počkám. :o)

   "есть такая партиа!!"
   (zadat na youtube)

   Sm*

   Smazat
  4. 13:25
   Если это принадлежит мне, спасибо.
   И привет Тебе.:o)

   Smazat
  5. No, brouk Pytlík, všeříkající o neschopnosti myslet

   Smazat
  6. Dobrý večer. Omlouvám se,že jsem nestihl včas navázat na svůj komentář z 21. října 2019 0:50, ale snad se tolik nestalo. Bude to do značné míry i reakce na příspěvek Sm* 21. října 2019 10:17.
   Mě by ani nenapadlo sledovat politiku úhlem fanoušků "Baník vs Sparta". To je spíš Vaše parketa. Aspoň já to tak vidím. Ale k věci.
   Je třeba rozlišovat Bolševiky a Trockisty. Bolševici jsou vlastenci, jejichž jediným cílem je silné Rusko (SSSR), které bude suverénní a zajišťovat spokojený život jeho obyvatel. Trockisté měli zadání ze západu. Cestou celosvětové revoluce rozvrátit především sovětské Rusko/SSSR s cílem ho podřídít Globálním (neviditelným) elitám. V době občanské války s nimi Bolševici spolupracovali, protože neměli dost sil. Byla to problematická spolupráce, protože Bolševici šli cestou dohod a kompromisů, Trockisté cestou konfrontace. Proto byl Trockij po skončené občanské války vyhnán nejdříve do Kazachstánu, poté do Mexika. Jestli skončil rukou Bolševiků, nebo globálních elit je otázka. Přikláněl bych se k druhé možnosti, protože svoji práci udělal a už ho nebylo třeba, spíš mohl škodit.
   Teď trochu konkrétna. Bolševikem byl Stali, Beria a další, dnes je to Putin. Nelze dávat rovnítko Bolševik a komunista. Jsou to úplně jiné kategorie. Trockisté byli Ježov, Chruščov, Brežněv, Gorbačov - ten byl navíc zrádce. Tzv. Stalinské represe byly represemi Trockistů. Sám Stalin nebyl neomezený vládce, neměl sílu jim zabránit, jen zmírňovat jejich dopad na jeho spolupracovníky. Zřejmě byl Trockisty zabit, Chruščov ho nenáviděl. Kdo začal mluvit o Stalinkých represích? Trockista Chruščov, ale až po Stalinově, Beriově a dalších smrti, kdy už se nemohli bránit. Poznámka do historie: carskou rodinu zavraždili v Jekatěrinburgu Trockisté. Proto byli tak důslední, protože šlo o dědictví. Tak to fungovalo ve středověku téměř na celém světě. Nový vládce nechal vyvraždit celou rodinu svého předchůdce. Na carské dědictví měly zájem globální elity, v té době reprezentované Britskou korunou.
   Je to velice stručný popis, tedy i nepřesný. Celou problematiku můžete nastudovat zde:
   https://vk.com/fct_altai?w=wall-64179184_72464
   pokud nevládnete ruštinou tak zde:
   http://leva-net.webnode.cz/
   Zvláště se zaměřte na Otázky a Odpovědi V. V. Pjakina.
   Možná potom pochopíte bludy, které má ve svém článku Martin Koller. Neříkám, že bludy jsou vše.
   Takže přeji hodně trpělivosti při studiu. Pak pochopíte, proč je slovní spojení "Trockého bolševici" a jiné nesmysl. Je to jako "bílý černoch".
   Mik

   Smazat
  7. 23:24
   Dobré jitro přeji.
   Nemusíte se omlouvat za "pozdní příchod", pádž cení se dobrý úmysl.
   Tak bychom se mohli okopávat do nekonečna, ale v zásadě jsem tím svým příspěvkem hodil na talíř šťavnatý biftek a vy jste ho polil jakousi omáčkou.
   Ikdyž podstata je identická.
   K M. Kollerovi mám někdy taky výhrady, ale zcela nepodstatné. Důležitý je tah na branku. V dnešní době zfanatizovaných idiotů na jedné straně a stupidní nejednoty slušných lidí na straně druhé.
   V diskuzích tohoto typu není možné se vyjádřit zcela.
   Máte tam nepochopitelné úlety. Ale není v mých silách tady vyvracet vaše slovíčkaření.
   Pana Pjakina studuji už od roku 2012
   S altajem jsem kdysi komunikoval až do své nemoci.
   A jestli umím rusky?
   Ale škoda slov.
   ...ты ничево Мишка незнаеш. Да да.

   Buďme svorni.

   Smazat
 9. něco z toho poučného výletu jsem splácal amatérsky dohromady. Tak ahoj na příštím.

  https://www.youtube.com/watch?v=SymO0ypvh58&t=1032s
  https://www.youtube.com/watch?v=i65AGVTBROg&t=7s
  https://whttps://www.youtube.com/watch?
  https://www.youtube.com/watch?v=TW1kV4vkDbU&t=194s

  OdpovědětSmazat
 10. https://www.youtube.com/watch?v=0_bJB0pCp38&t=9s
  oprava třetího

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé, ale autor se ve svém komentování nevyvaroval Západním klišé. Škoda!
   Mik

   Smazat
 11. Šulini, přestaňte mlátit prázdnou slámu a raději si přečtěte tenhle článek plný konkrétních čísel a faktů o"dobrákovi a vlastencovi" s jarmulkou Babišovi a jeho zásluhách o imigraci poloopic do ČR:

  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8062-nedrzme-uz-babise-u-vesla-zacina-byt-pro-nas-nebezpecny.htm#hodnoceni

  OdpovědětSmazat
 12. 15:53
  Noooo,tak taková demokracie a HOVNO by nás vyšlo na stejno!!!!!!;-///

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DEMOKRACIE je lživá iluze! Neb masy jsou zženštilé jak víme! Historií hýbe především vůle silných Mužů a jakákoliv demokracie je vždy spojencem slabochů, kteří místo toho, aby Vůdcům s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, se jim pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Bolševismus je berličkou mrzkých mužů bez ambic, projevuje se jako duševní choroba společnosti, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce i kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, přesahující péči o zdravé a silné, a to proto, aby se opět mohlo zařadit do stáda obecné uniformity masy. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy!"

   Smazat
  2. 16:15
   ...a kdo je rychlejší? Osmiveslice, nebo dva kajaky s náckama?
   Je nad slunce jasnější, kterého "klasika" máš na mysli.
   Vyhoď ten herák a běž na vzduch ty klone. :o))

   Sm*

   Smazat
  3. pro 16,15 - a proč teda Židé ten bolševismus vymysleli, když je tak neschopnej? A proč se podle bolševismu formuje EU? Karel Marx ( vi.jm. Chaim Merdechai ) je brán jako význačný myslitel 19.století.

   Smazat
  4. 16:56
   Od toho GRABITA(16:15) inteligentní odpověď nedostanete!

   Smazat
  5. 16:15 Už ty nacistické příručky nečti, nebo ti z toho jebne. Ale zajímalo by mně, proč si myslíš, že zrovna ty patříš mezi ty nečetné vyvolené? Jak víš, že nejsi jen sluhou v jejich nesčetných zástupech? Určitě nejsi "tak vynikající" jenom tím, že opakuješ cizí kecy.

   Smazat
  6. 18:32, on to jen kopíruje někde ze sítě. Tenhle text se tady opakuje už podesáté. Všechny tyhle slinty si zálohoval a neustále to sem pastuje.

   Smazat
  7. 17:08 Vyskřekl dementní zřízenec teplický patologie, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se kdy probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, co mu ho chodí potajmu upíjet!

   Smazat
 13. 16:36
  On nefetuje,na to nemá prachy!
  Tomu prvokovi chybí frontální lalok,takže nic jinýho,než dokola tapetovat stejný hovadiny neumí.....bez frontálního laloku to holt nejde!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:48
   Tipoval bych to na frontální lok. :o)

   Sm*

   Smazat
  2. 20;16
   Platí obojí☺

   Smazat
 14. Ale kam se vytratilo legionáři na Sibiři rekvírované carské zlato?
  Do základů Legiobanky?
  Proč se bouřily legie proti svému velení, proti Švecovi in mem. plk. Proč nechtěli bojovat proti Rudé armádě? A Švec tu svoji ostudu neunesl a jako čestný důstojník spáchal sebevraždu. Ostatní jsou legendy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to, o čem mluvíš, je jenom jedna epizoda z mnoha dalších událostí, kde každá se dá vykládat několika způsoby. To je život. Mám deníky a samizdaty legionářů, které tiskli na lodi cestou domů Jsou plné naivních názorů na socialismus v ČSR, citací Lenina a úloze Legie ve státní správě. Doma se vyléčili.

   Smazat
 15. Po první světové válce jsme se cítili tak silní, že jsme chtěli k republice připojit Terst koridorem přes Rakousko i bez jeho souhlasu. Kdybychom si udrželi Transsibiřskou magistrálu a ještě kousek trati do Československa, mohli jsme mít napojení nejen na Středozemní moře, ale také na Tichý oceán. Stačila k tomu je schopnější a rozhodnější vláda.

  OdpovědětSmazat
 16. Nikdo nemluví o tom, jak Rusko za války trpělo, kolik milionů mužů zahynulo, bylo rozbito, ničeno a dnes mu zase USA hází klacky pod nohy! Nebýt Rusové tak tvrdí, odolní, skromní, tak by už nebyli. Stát se to samé Americe, tak už je tam Afrika! Díky Rusům žijeme a máme mír, zatím. Díky Rusko za tvé oběti.

  OdpovědětSmazat
 17. Je tragické, že v dnešní době internetu, sociálních sítí, multimédií a satelitních přenosů musíme vysílat cestovatele téměř ve stylu pánů Zikmunda a Hanzelky do Ruska, abychom se o této "vzdálené exotické" zemi vůbec něco dověděli. Díky, pane Kollere.
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
 18. Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.