Reklama

sobota 26. října 2019

Neměli jste klást odpor. V Česku polili vandalové barvou památník sovětskému vojákovi.

26. 10. 2019   (Novosti, RTV, 25. 10. 2019, 21:22)
V Brně – v ospalém českém městečku – poskvrnili památník sovětskému vojákovi. Polili ho barvou. V této souvislosti jsem si vzpomněl na vyprávění jednoho mého blízkého přítele Andreje Andrejeviče. Před 20 lety seděl se sklenicí piva v centru hlavního města Česka – v Praze. S ním seděli dva známí. Čech a Polák. Oba měli také pivo. Polák vrtěl hlavou. Vrtěl a najednou povídá: „ To je krása! U nás ve Varšavě to nemáme. Němci všechno zničili.“

Čech mlčel. Napil se piva a řekl: „ Neměli jste klást odpor.“ Přesně tak to řekl: „Neměli jste klást odpor“.

Tehdy, v pětačtyřicátém, kladli naši dědové odpor za ně. A umírali za ně. A tomu byl věnován památník, který jacísi darebáci poskvrnili. Proč? Možná je jim nepříjemné vzpomínat na naše hrdinství a na jejich, no, sami jistě chápete …

A tak si ty vzpomínky kompenzují smělými – z jejich pohledu – činy na památnících našich dědů. A je dost možné, že to dělají z vrozené servility. Člověku se nechce zjišťovat motivy činu. Jednoduše vše pojmenujme příslušným slovem: hrdinu – hrdinou, a krysu - krysou.

Z ruštiny přeložila PhDr. Jana Görčöšová

82 komentářů :

 1. ale vy ste skutočne takí - čakáte, až je jasné, ktorým smerom vanie vietor a otáčate - 1939,1945,1989, a aj teraz - lavírujete, skúšate, kam vietor tam plášť - nič v zlom,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No mate pravdu, ale to se s nami tahne mnohem dele, cca 1000let Cesi plati tribut do Rise jako mourovati. Proste strategie preziti, hnusna, uboha, ale nejak fungujici v ramci moznosti.

   To co se deje na Slovensku dnes je o nekolik levelu horsi. Politici resi jen vzajemne odposlechy s oligarchy a gangstery.

   Smazat
  2. No Slováci na tom byli líp, jejich vítr se jmenoval Hitler a nebýt Čechů, tak byli mezi poraženými ve WW II. Takže bych raději volil slova. A vyvážení vlastních židů do KL a placení Němcům, aby zajistili jejich nenávrat, to už je naprostý vrchol, který neměl v Evropě obdobu. Nic ve zlém.

   Smazat
  3. nebyť toho, že sme sa pri vstupe nemeckých vojsk vzbúrili - SNP - bolo by Česko kolaborantským štátom - rozhodne sme nemohli byť porazeným štátom, keď Beneš tvrdil že sme furt ČSR -

   Smazat
  4. Karma- natěrači.

   Smazat
  5. Jenže se nezlobte, ale jaký to vlastně byl stát od rozpadu Československa na Slovensku? Čí divize bojovaly (nebo spíše měli bojovat) na Východní frontě? Nikdo nechce nic vyvolávat, ale Vaše slova nesvědčí o minimálně objektivnosti! Kdo BYL tedy kolaborantem? My byli okupováni. Hrdinství bylo na obou stranách hodně, ale Vaše přiživování nenávisti nesvědčí o ničem jiném než o malosti Vašich myšlenek.

   Také pro 17:29

   Smazat
  6. 17:26

   Neztrapňujte se, raději se vzdělejte.

   Smazat
  7. 17:26 Vy jste se vzbouřili, to byla vzpoura jak lusk. Odzbrojené divize bez boje a díky tomu následné hromady mrtvých na Dukle. Předávání medailí, fangličky a hajlování na závěrečném mejdanu v Banské Bystrici.

   Smazat
  8. 17 26 Nic ve zlém mám Slováky ráda, ale podotýkám, že vlastně právně jste stále v roli fašistickýho státu, který prohrál válku. Okamžitě po skončení války jste se zase přicucli a tak na vás zapomněli s nějakým "řešením". Ale čert to vem, nebudeme se přeci nenávidět kvůlivá nějakým parchantům, který si hrajou svoji hru a na nás stejně serou. Zdravím Slovensko!!!!!

   Smazat
 2. 9:20 A vy ste akí? To nám vzkazujete z válkou poraženého Slovenského štátu?

  Podívejte se laskavě na historii své země. Není čím se naparovat a bráchu kritizovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slovenský štát zanikol vstupom Československých vojsk, a aj tým, že Beneš prehlásil Protentokrát za neplatný štátny útvar, alebo chcete povedať že ste vtedy nemali vládu ?

   Smazat
 3. Bohužel i státní orgány nečiní v potrestáníb viníků, nebo jsou tak neschopn? Na kdejakého vlka, medvěda mají neurčeno kde nastražené fotopasti a tady nic !! Ta BIS s Koudelkou se zajímá pouze o diskkretizaci Ruska a Číny a v zde není schopná učinit nic!!! Přitom jsou známá data výročí a je daleko snažší vyfotit vandala než toho vlka nebo medvěda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všude jsou kamery, profízlovaný je celý stát, pokud by se někde objevil hanlivý nápis na naši zvětšující se menšinu, za pár dní ho mají a pacholky, co ničí pomníky ne a ne chytit. i zde platí , že pokud se nechce, je to mnohem horší, než když se nemůže.

   Smazat
 4. To hanobení památníků má jediný účel. Zachránit TOP 09.

  OdpovědětSmazat
 5. Já si myslím, že ty pomníky by se ničit neměly. Za každým je nějaký osud, nebo víc osudů. A není nic lepšího než mrtvej Rus. Mrtvej Rus už sem nikdy nepřijde

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:45
   Posero, určitě zrovna tobě Rus vyvraždil celou rodinu. Já tě postraším, místo Rusa přijde Číňan.

   Smazat
  2. 9:45

   Ti Rusové(a další národnosti SSSR) sem nepřišli mrtví. Oni zemřeli v boji s nacistickými okupanty. Kdyby nezlomili vaz Hitlerovi, tak bychom především nebyli my a neměli bysme zde ani žádný pomník.

   Smazat
  3. 9:45 jen exhibující pitoma, který srší černým humorem na nevhodném místě. Zkrátka lidský dobytek.

   Smazat
  4. V Ostravským památníku je skoro 400 uren Sovětských vojáku a Ostravských povstalců.

   Smrt fašismu a benderovcum.
   Marcel

   Smazat
  5. Co se Rusáků týče, bez těch bychom na tom byli dnes mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, a za Říše navíc ještě i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
 6. Průser, sklízíme výchovu placatých mozků. Naší generaci podobně válcovali mozky, infekcí nenávidět vše ze Západu. Nepovedlo se, dnes se totéž opakuje, žel osobní imunitu nová generace postrádá. Jsem generace, která zažila rok 68, vyvolal v nás zoufalost, poznali jsme Brežněva bez závoje ("mírového"),ale plošnou nenávist jsme neutrpěli. Jen primitivnější z nás, vytěsnili Puskina a Čajkovského. Budeme-li pokračovat ve výchově k nenávisti, tak mohou být jednou počmárané katolické kostely, odplatou za upálení Mistra Jana Husa a budou počmárané vyslanectví Švedska za 30ti letou válku, Rakouska za 300 lety útlak a což teprve vztah k současné generaci Německa.. Ano studujme naší historii, ale neučme se histerii, sicilské dědičné mstě a nenávisti.

  OdpovědětSmazat
 7. Nejprve jste nás využili abyste se pozdvihli a v roce 39 a 92 kudla do zad. I to vaše povstání bylo narychlo kvůli reparacím po válce a navíc v jinou dobu než byla dohoda a ještě jste nedodrželi ani to, co bylo dohodnuto, takže pak se narychlo šlo přes Duklu s obrovskými ztrátami, které měli vaši vojáci zmírnit ale kdepak byli? Vše prozrazeno. Letiště Tri duby prozrazeno za dva dny ( mám přímo od letce Františka Fajtla.) U nás v roce 39 jsme se chtěli postavit v sice nedokončených ale pevnostech. Prodali nás ti, kteří nám měli pomoci a znovu k těm samým vzhlížíme a udělají to opět také. Vy, už jste to udělali jako první.

  OdpovědětSmazat
 8. 9:56
  Pokuste se odložit nenávist a mstu. Stejně se už nic nezmění a výčitkama chleba nepřibude. Dnes má každý stát svých starostí dost. My si počítáme jizvy po divoké privatizaci na Slovensku zase řádí Gorila a otázky okolo 300 000 Maďarů. Naopak místo házení klacků pod nohy, pokusme se jako bývalí příbuzní držet v EU pospolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pouze s tou EU běžte do prdele!!!!

   Smazat
  2. 10:41
   Prima do prdele sice můžu jít, ale nevím, kde vy žijete, já žiju v ČR a ta je v EU. Tak buďto jste na stejném místě se mnou, nebo žijete někde jinde. Jiná otázka je jak se mi v EU líbí, to asi nejste schopen pochopit.

   Smazat
  3. Byl bych raději, kdybychom se Slováky žili mimo Unii! Unie je horší než RVHP!!!

   Smazat
  4. 13:48 Tak proč tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, se Čecháčkové odtrhli od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí? Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny. Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy! A přitom i Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Páč oni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou a nemuseli nikomu nic závidět a někomu se furt klanět! Slovanští čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit!

   Smazat
 9. No to si rádoby demokrati vypěstovali nový havlojugend kdyby někoho chytli a pro výstrahu zavřeli přestali by to dělat.

  OdpovědětSmazat
 10. A o tom to je. My prostě jenom závidíme těm státům,které se dokázaly postavit na odpor. Bez ohledu na oběti a dokázaly to všechny státy, s výjimkou jednoho, toho našeho, ale o to líp nám to jde se štětkama ať už ve funkcích, nebo namočených v barvě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buďte objektivní a zohledněte situaci. Jaký smysl mělo jít do války s Německem, když nás zradili naši západní spojenci a v tu chvíli stáli na straně Hitlera. Jakou bysme asi měli šanci, když jsme měli potenciální nepřátele téměř po celé hranici? To nebylo jen Německo podporované Francií a Británií, ale také Německem již ovládané Rakousko, fašizující a velice ambiciózní Polsko a rovněž Maďarsko.
   Jít do takové sebevražedné války je hloupost a mnohem lépe udělali živí vojáci, kteří odešli bojovat proti Němcům do jiných zemí. Živí tam byli mnohem platnější než mrtví doma.

   Smazat
  2. 13:18 A to je právě to proč se tu čmárá na pomníky padlých vlastní nemáme a na cizí čmáráme. Jinak sebevražedná válka CCCP versus Finsko a Fini do ní šli, Německo versus Belgie za první světové a pod.. Ne všude mají kalkulačky a propočítávají, jestli se to vyplatí. Pár vojáků v cizině nemohlo nahradit regulérní a výbprně vycvičenou armádu. Naše morálka je od té doby nastavena na kapitulace, vždy a za všech okolností už jenom přirážíme.

   Smazat
  3. 14:46

   Poraženectví vidím jen ve vašem vyjadřování. My jsme v té válce byli poprávu na straně vítězů, bylo samozřejmě i mnoho padlých a fungoval tu odboj. Ten rovněž zaplatilo mnoho lidí životem a utrpením.
   To jen vy nechcete vidět náš boj a naše hrdiny.

   Je samozřejmě i mnoho pomníků našim padlým, jak u nás, tak v zahraničí. Stačí se jen namísto ponížených gest vzdělávat.

   https://www.vets.cz/vpm/18375-pomnik-zahranicnim-vojakum-2-svetove-valky/#18375-pomnik-zahranicnim-vojakum-2-svetove-valky
   https://www.vets.cz/vpm/18376-pametni-deska-obetem-2-svetove-valky/#18376-pametni-deska-obetem-2-svetove-valky
   https://www.vets.cz/vpm/10242-pomnik-obetem-2-svetove-valky/
   https://www.vets.cz/vpm/2963-pametni-deska-obetem-2-svetove-valky/
   https://www.vets.cz/vpm/18038-pomnik-obetem-2-svetove-valky/
   https://www.vets.cz/vpm/16063-pamatnik-2-svetove-valky/

   a mnoho dalších

   V případě Finska a Belgie srovnáváte naprosto nesrovnatelné. Opět doporučuji vzdělávat se.

   Smazat
  4. Nas stat,ČSR,jestli nevite,byl prodan Anglii a Francii v Mnichove.To byli spojenci Hitlera Nedelejte zase z Československa svini.Neznate-li dejepis,drzte zobak.

   Smazat
  5. 16:07,08:02, Vy jste se údajně vzdělali a je vám to úplně k prdu. Já ty hrdiny vidím, co nevidím, je použití vlastní, dobře vyzbrojené armády k obraně vlatního národa a území. Bylo málo mužů, je vcelku výstižný název jedné knihy. Pár tisíc dobrovolníků nemohlo nahradit armádu. Doufám, že si naivové memyslíte, že teď by to bylo jinak. Pokud ano, tak hybaj ke knihám a slabikovat řádek po řádku, aby vám to docvaklo.

   Smazat
 11. Mám podobný názor jako 10:59. Obyčejný člověk, který má svých starostí dost, nepůjde polévat památník. Jsou to zakomplexovaní jedinci, stejní jako sexuální násilníci nebo naprostý póvl společnosti,kteří si tak posilují sebevědomí /bude se o tom psát v novinách/ a vylepšují si případně svou životní úroveň. Vždyť i almužna, kterou jim podstrčí nenávistní rusofobové, čekající doma na gauči na mediální ohlas akce, je na hlt piva dobrá. A stačí tak málo! Aby policie konala! Zákon na to máme.

  OdpovědětSmazat
 12. Toto je projev vyloženého analfabeta a každý kdo s tímto svinstvem jen trochu souhlasí, je to stejné. Havla jsem považoval za velké zklamání a podraz na naši zem, ale ve snu by mě nenapadlo jít k jeho hrobu a zachovat se podobně jak to výše zmíněné úchylné hovado.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když oni zbabělci tolik touží zažít také pocit hrdinství. Ale stanout proti živému jeden na jednoho, no, nemilá představa, to není nic pro ně. Proto útočí v tlupách a nebo na mrtvé.

   Smazat
 13. Čučkaři prý rozprášili jakési ruské agenty, ale nejsou schopni pochytat ani dementní hyeny, které ničí památníky. A zrůdy dál plivají nejen na osvoboditele, ale taky na své vlastní zachráněné, i padlé předky.

  OdpovědětSmazat
 14. Jejda, došlo k chybě.

  Omlouváme se za vzniklé obtíže.

  Zkuste znovu načíst stránku, abyste zjistili, zda je vše opět v pořádku.

  SRABI

  OdpovědětSmazat
 15. Prý je k tomu vedlo to, že Rusové za deset let vtrhli do Maďarska. A co když za 13 let vtrhli Maďaři k nám? ÚSTR zpočítá kolik lidí při invazi kvůli naší kontrarevoluci postříleli. To zůstane bez trestu?

  OdpovědětSmazat
 16. Pokuste se podívat na dějiny s odstupem. Před 45 léty mne zaujal
  Pomník obětem první světové války v Bezvěrově.
  Nemusíte tam jezdit .Přes Google jste tam jedním klikem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:39

   Nechám se podat. Co je na tom pomníku tak zvláštního?

   Smazat
 17. Ať se snažím sebevíc, tak nějak nemůžu uvěřit tomu, že by ochránci naší bezpečnosti nemohli vypátrat dotyčné pachatele. Spíš se mi jeví, že to ani není tak moc žádoucí. Kdyby se něco podobného stalo s pomníkem V. Havla, to by byl jiný šrumec.

  OdpovědětSmazat
 18. Kdyby takhle zlil někdo pomník amiokupantů v Plzni,šel by na 10let bručet!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdy se pochlapy BIS a chytne aspoň jednoho natěrače Sovětských památníků a hrobů.

   Smazat
  2. 14:41 A čím asi, když jako dementní zřízenec teplický patologie, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, musíš potajmu nasávat líh z lahví co v nich primář uchovává potraty cigánskejch socek, abys byl denně zlitej!

   Smazat
 19. Já těm lidem rozumím , rudá verbež okupovala náš stát40 roku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžete prosím doložit, že nějaká "rudá verbež" okupovala náš stát 40 roků?

   Smazat
  2. 15:11 Tahle rudá verbež, tě, debile, osvobodila. Pokud vím okupanti z roku 1968 tu nikde pomník neměli a nemají.

   Smazat
  3. 15:37 A ta rudá arméda do roku 93 balo co?DEBILE.

   Smazat
  4. 15:11 Pavel Novotný ?

   Smazat
  5. 15:11
   Ty zachráněnej POTRATE OPIČÍ KURVY,nebejt Rusů,tak ta tvoje untermensch familie vylétla komínem v Terezíně,GRABIT!!!!

   Smazat
  6. 15:43

   Můžete prosím doložit, že nás "rudá armáda okupovala 40 let"? Předem velice děkuji, hlavo.

   Smazat
  7. Koho jste chtěli Hitlera?

   Smazat
  8. Ne21:49, Chtěli jsme Putlera!

   Smazat
  9. 16:02 Leda hovno! Bez rusáckejch Mongolců bychom na tom byli dnes mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, a za Říše navíc ještě i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
  10. Ostatně po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 náš skutečný Osvoboditel, generál G. Patton, své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám.“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ Němci svoje zločiny, pokud k nim občas došlo, veřejně přiznávají už více než 70 let a stydí se za ně, očišťuje příští generace, ale Rusové svoje zločiny zapírají, případně svalují vše na Stalina, vychovávají mladé generace k zatvrzelosti a neupřímnosti.

   Smazat
 20. Pamatujme na ty zmrdy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smrt fašismu a benderovcum.

   Smazat
  2. zpřesnění 21:50: putlbandovcům! Tedy hlavně jemu - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
 21. Pomníky klidně může ničit a vylévat si nenávist vůči Rusku i někdo z banderistánu.

  OdpovědětSmazat
 22. stále si neviem spomenúť, kde na Slovensku sme maľovali pomníky padlým, originálna pamätná doska je na obecnom úrade od roku 1953 a v deň výročia oslobodenia sa pod ňu slávnostne položí veniec, a v tom je medzi nami rozdiel, ctíme si položený život, smrť tohto vojačika, patrí mu to ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věřte tomu nebo ne, ani Češi nemají v povaze zneuctívání pomníků padlých. Exot se může najít všude a aktivovat k činu ho může právě mediální hysterie, jaká nějaký čas panuje v Čechách. Každopádně je to scéna dvou primitivů, kdy na jedné straně je ten zakomplexovaný blb s barvou a na druhé agilní blb v redakci. Naprostá většina s tím nemá a nechce mít nic společného.

   Smazat
  2. Tak se mi zdá, že tu něco smrdí, někdo si dává záležet aby urážel, naßrával a stavěl občany proti sobě. Trochu jako snaha o Majdan. Tak se asi chystají k různým výročím ďělat brajgl. Jde o to jim to nežrat i s navijákem. Prosím slušné lidí nenechte se vyhecovat. Pusťte si na YT Hong Kong a sledujte to násilí, hořící obchody, zničené bankomaty a krvácející naivní študáky. Nenechte ze sebe dělat živé maňásky, které bude někdo řídit, aby se na povel poprali. Vždyť stačí koukat co se děje okolo nás.

   Smazat
 23. Autor má bohužel pravdu! Příliš mnoho zdejších vede své (zpozdilé) války po větru udávaném momentálními mocipány. Dřív se to nazývalo "kam vítr, tam plášť (nebo proti větru se chcát nedá) ..", dnes je ta pokleslost zvána pragmatičností.
  Konjunkturálních šlapek neubývá, spíš se rozhojňují. Včetně těch rusofobů pěstovaných a množených zdejší mainstreamovou propagandou. Viz například i poslední výkřik těchže na téma 21. srpen jako památný den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A bohužel může být hůře. Dnešní školství zrovna neprospívá objektivnímu hodnocení dějin. Napsal jsem to slušně? Právě mladí jsou zneužíváni všude. Já se musím smát, když studenti sami začnou protestovat proti povinné maturitě z matematiky. Kolik těm "studentským vůdcům" platí? Nebo to mají celé z vlastní hlavy?
   Stará osvědčená metoda - včas přehnout přes koleno a naplácat jim, co se do nich vejde!

   Smazat
 24. 17. listopad 1989 byl vyvolán a proveden hlavně z důvodu ekonomických, kdy západ byl ekonomicky v koncích a potřeboval státy východní Evropy, aby ho živily. Tento záměr, západu se navlékl do ochrany lidských práv a demokracie. Západ k tomu použil ožraly a povaleče, kterým se v Československu nikdy nechtělo dělat a byli přesvědčeni, že jejich intelektuální schopnosti měly by jim zaručovat vysokou životní úroveň, bez práce, na úkor poctivě pracujících. Tito lidé si říkali disidenti. Jeden takový byl povaleč a kulisák Václav Havel, který vykřikoval v zájmu západu, kecy o lidských právech a demokracii bez práce. Tomu uvěřili lidé v domnění, že jistoty socialismu zůstanou a k tomu se přidají materiální hodnoty v podobě plných nákupních košíků za pakatel, jako na západě, křičeli disidenti. A tak se i stalo, ale nikdo nepostřehl, že západ nás totálně vytuneloval a nezbylo nám nic. Třicetiletá válka a rabování Švédských hord na našem území je nula v porovnáním s rabováním na našem území, západem. A tak jsme tam, kde jsme. Můžeme poděkovat Havlovi, který hlásal, že nikdy tady nebude nezaměstnanost, nikdy se nebude rušit socialismus. Pravý disident. Platíme horentní ceny za vodu, telefony a všechno odchází na západ, kde se naší prací živí miliony západních darmožroutů.

  OdpovědětSmazat
 25. Chovají se stejně jak ti zmrdi z 50 let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti zmrdi z 50.let nam zachovali prumysl ,vodu i zemedelstvi.

   Smazat
  2. Bagoun

   On má na mysli spíše ty fanatické zmrdy prospěchářské, kteří jen škodili a ztrpčovali ostatním život. Mnoho se jich zlikvidovalo navzájem, mnoho jich bylo po 68 vyhozeno ze strany a stali se z nich antikomunisté. Každopádně takových bylo vždy dost, nemá cenu nalhávat si opak.

   Smazat
  3. 8:09 Bagoune ty rudé hovado a taky 207 popravených nevinných lidí, ti tvoji zmrdi mají na svědomí, včetně vašeho komouše Slánského, co to taky není k zahození. Ty jseš vemeno Bagoune. ale prasečí.

   Smazat
  4. 9:48
   Ty čuráčí patvare,škoda,že nesejmuli tvojí untermensch familií!!!!

   Smazat
  5. 9:48

   Dal byste skutečně hlavu na špalek za to, že VŠICHNI byli nevinní? Včetně zmiňovaného Slánského, nebo Horákové?
   Bylo by to od vás statečné gesto a mohli bychom slavit, že je zase o zmrda méně.

   Smazat
 26. Kdo nabonzuje tyto fašistické mr...
  Tomu vyplatím 100 000,- kč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo leda ve snu, páč tolik si coby dementní zřízenec teplický patologie, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, co mu ho chodí potajmu upíjet, nevyděláš ani za tisíc let!

   Smazat
  2. 15:35
   Bubu bubu, v noci pro tebe přijde major Zeman.
   Bubu bubu.

   Smazat
  3. oprava: pro 21:39 a nikoli major, ale Myloš!!

   Smazat
 27. Děkuji Rudé armádě že osvobodila Československo od Německých fašistů.
  Děkuji zboru SNB dobrovolníkům kteří likvidovali UKRAJINSKÉ benderovce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudocancy! Nikdo nás neosvobodil. Za Protektorátu byli Češi vždy uváděni jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Bohužel se ukazuje, že nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše… V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“ K. H. Frank

   Co se Rusáků týče, bez těch bychom na tom byli dnes mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, a za Říše navíc ještě i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
  2. A ti tzv. benderovci - co dělali špatně? Pan Bandera není sice můj hrdina (zradil Říši), ale asi bych na jeho místě taky neměl s rudochy moc slitování! Já teda neviděl zrovna o jeho životě nic moc, ale zato jsem na youtube (ostuda, proč sakra tyto celovečeráky nedává v hlavním vysílacím čase naše ČT!) biografický film o Romkoj Šuchševyčoj a věru to nebyl lehký život! Nejdřív polskej hulán na koni s vytasenou šavlí honil partu kluků na železniční vlečce a Romek ho nakonec sundal šutrem a tím sebe a svý kámoše spasil! A pozdějc když vypukla válka, přepadli je bolševici. Po osvobození panem Hitlerem našel svého umučeného bratra ve věznici NKVD, kam ho Němci zavedli k identifikaci se spoustou dalších! Tehdy hrdě nosil mundúr OUN a vyvěsil v první osvobozené vsi ukrajinskou vlajku, jenže pak se cosi zvrtlo a že prej to nesmí a kdesi cosi, že tam bude "Komissariat" řízený Němci!A tak přímo z vlaku utek ke svým do lesů a začal boj proti všem! Velice odvážný člověk. Po válce ho celá léta honil jeden major KGB a nemoh ho furt dopadnout, až zradou kamaráda byl obklíčen v jednom domě když navštívil svou bývalou ženu. I tak v boji ještě složil jednoho rudocha - asi oficíra KGB! Skvělý bojovník! Kam se sere udavač Julda Fulda, kerýho tuná komouši vynášeli do nebe a točili o něm všelijaký gerojský škváry - tu s Iljou Rackem, tu dokonce s Filípkem Renčem! Škoda filmovýho materiálu ...

   Smazat
 28. 21:39 Kdo nabonzuje tebe rudý zmrde, tomu poděkuji.

  OdpovědětSmazat
 29. Nacismus se vzmáhá v celé EU/NATO a Česko přece nemůže zaostávat. Jistě v Brně, ospalém městečku, které se ještě nevzpamatovalo z 2. světové války, obnovili "umělci" tradici bilých punčoch, dirndlů a kalhot s padacím poklopem, jistě také obnoví záhy koncentrák "Pod kaštany" a věznici gestapa v Kaunicových kolejích. Jistě bylo již také červeně zabarvena krev na tamním popravišti české odbojové elity, za kterou se Brňáci kabrňáci jistě dnes stydí. Blahopřejeme hitlerjugend Brna, třeba bude zase povýšeno na zemské hlavní město Brünn se svým Landsratem. Tak dámy a pánové hrdě ke svému penisu na nám.Svobody divat se, jak se časy barví do hněda a černa.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.