Reklama

pátek 4. října 2019

Nizozemský parlament požaduje vyšetření odpovědnost Ukrajiny za havárii letu MH17

4. 10. 2019   alternatio
Poslanci holandského parlamentu vyzvali vládu, aby byla prozkoumána role Ukrajiny při havárii letu MH17. Vyplývá to z návrhu, podpořeného všemi stranami, které se v úterý večer zúčastnily rozpravy v hlavním zákonodárném orgánu země, informuje agentura TASS s odkazem na internetovou stránku holandského parlamentu.


Poslanci v návrhu upozornili na skutečnost, že "k objasnění otázky uzavření vzdušného prostoru nad a kolem východní Ukrajiny je nutné další prozkoumání faktů". S ohledem na to vyzvali vládu, aby posoudila, "jaké jsou možnosti pro provedení dalšího prozkoumání faktů, a sdělila výsledky dolní komoře parlamentu".

Nizozemský ministr zahraničí Stef Blok reagoval na daný návrh opatrně. V průběhu debaty zopakoval i dříve vyslovená prohlášení, že vláda "z právního hlediska nevidí pro to žádný důvod". Ministr rovněž upozornil na skutečnost, že zkoumání faktů nebude snadný úkol, protože to bude vyžadovat spolupráci nejen ze strany Ukrajiny, ale také ze strany Ruska. "Mluvíme o jejich vzdušném prostoru", řekl Blok. Nakonec však nevznesl námitky proti zvážení možností pro prozkoumání faktů kolem situace s neuzavřeným vzdušným prostorem.

Písemný návrh podpořili všechny čtyři strany, které jsou v koaliční vládě, a také čtyři hlavní opoziční strany. Malé opoziční strany se rozpravy nezúčastnily.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Pokrytectví západu nezná meze, Rusko se od začátku chtělo účastnit vyšetřování. Jenomže to se nehodilo, protože by se velice rychle zjistilo odkud fouká vítr a skutečný viník by byl zaručeně zjištěn. Nevím zda po těch křivárnách bude Rusko ochotno nechat dále ze sebe dělat blbce. Jinak nepřestávám žasnout nad tím jak nás informují, spíše neinformují naši presstituti. Na Aeronetu píší, že v Kyjevě probíhají demonstrace proti režimu, už asi od úterka. Naše presstitutské prodejné kurvičky asi ještě nemají od Ušáků notičky, takže ve zprávách Dvořákovic ČT ani ťuk, prostě to není, neexistuje. Dělají si z nás p.del a ještě za to platíme jako debilové 135,- Kč měsíčně. Pokud o tom Aeronet informuje je označen za dezinformační web.Ale na druhou stranu, když si necháme s.át na hlavu tak proč by to nedělali. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 2. Rus není ani blbej ani amiokupant!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píše se "ani" a mezera, rudoblbe, ale stejnak by to byla lež ...

   Smazat
  2. Takže je to napsaný správně, trapnej čvachto 7.47? A nic jinýho nemáš? Nějakou tu obvyklou oplzlost? Nějak upadáš.

   Smazat
  3. oprava: špatně, čvachto z 23:22, je to další rudoskřek typický pro sortu místních odulců, kteří se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 3. Bylo by moc pěkné kdyby fašouny odhalili a potrestal bych také ty co je dostali k moci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A také ty kteří je kryli, což však asi budou titíž.

   Smazat
 4. Pravda zvíťazí - hej - ale čo sa pri tom nadrie !!!

  OdpovědětSmazat
 5. Jak vzdušnej prostor Ruska? Sestřelili to přece přesně nad Ukrajinou, právě proto, aby Rusové neměli oficiálně přístup k troskám.

  OdpovědětSmazat
 6. Rozvratný nizozemský parlament rozpustit a požádat USA, světovou záštitu svobody a demokracie, o pomoc při výběru nových poslanců. Ty dosavadní vyvrhele svěřit jejich ministerstvu lásky k vlídné převýchově v některé z amerických mučíren.
  Taková hereze se trpět nedá, je nebezpečně nakažlivá a představuje mokvající vřed na alabastrové pleti našeho krásného, euroatlantického režimu v čele s USA.

  OdpovědětSmazat
 7. Nevím, co pořád řešej. Trosky z letadla ještě doutnaly na zemi a už se vyhlašovaly sankce proti Rusku. O to přeci šlo. To, že to mohlo být jinak, to už je vedlejší, na situaci to nic nezmění a nakonec to teď ani nikoho nezajímá.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.