Reklama

neděle 13. října 2019

Odchod Američanů dává Putinovi šanci na „dohodu století“ v Sýrii

Hasan Ruhani, Vladimir Putin, Recep Erdogan
13. 10. 2019 TheGuardian a PrvníZprávy
Rozhodnutí Donalda Trumpa dát zelenou, aby Turecko vstoupilo do severní Sýrie, vyvolalo proud kritiky z evropských hlavních měst i u amerických republikánů, přičemž všechny poukazují na to, že krok Ankary oživí Islámský stát.

Kromě toho USA dostane na Středním Východě nesmazatelnou nálepku jako nespolehlivý spojenec.


Západ však v posledních dvou letech ztrácí v Sýrii vliv a možná to bude reakce Ruska a Íránu, které mají v Sýrii pozemní síly a mohou se zapojit do bojů. Jejich reakce může také odhalit více o dlouhodobé budoucnosti osmileté občanské války v Sýrii.

Rusko a Írán se určitě pokusí využít chaosu vyvolaného stažením USA ze Sýrie a tureckou vojenskou operací, píše Guardian. Bez Washingtonu má Moskva nejen možnost ukázat, že Spojené státy jsou „nespolehlivým spojencem“, ale také uzavřít „dohodu století“, pouze k tomu bude nutné najít způsob, jak smířit Kurdy, Damašek a Ankaru.

Ruský prezident Vladimir Putin, který usiluje o posílení vlivu své země v regionu, si nenechá ujít příležitost věnovat pozornost „zradě Kurdů“ Spojenými státy: „Když je všechno špatné, Spojené státy vás nepodpoří ... vzpomeňte na Rijád.“

Moskva však chce také ukončit občanskou válku v Sýrii. Podle The Guardian je pravděpodobné, že bez USA v dohledu bude Putin schopen uzavřít svůj vlastní „obchod století“ mezi Erdoganem, Damaškem a Kurdy.

Od samého začátku ruské operace na podporu prezidenta Bašara al-Asada v Sýrii v roce 2015 se Moskva začala pokoušet tiše chopit se politické iniciativy k vyřešení konfliktu. OSN pod tlakem Kremlu muselo počítat s formátem Astana, v jehož rámci se vedla jednání mezi Íránem, Tureckem a Ruskem, což nakonec vedlo k vytvoření syrského ústavního výboru. Tuto myšlenku poprvé předložil Vladimír Putin. Hlavním úkolem výboru je vypracovat novou ústavu a připravit se na volby.

Jak uvedl zvláštní vyslanec OSN pro Sýrii Geir Pederson, jedná se o „první skutečnou politickou dohodu“ mezi Damaškem a opozicí, z čehož vyplývá dohoda všech ostatních zprostředkovatelů. Výbor bude sestávat ze 150 osob zastupujících vládu Asada, opozici a syrskou veřejnost. První schůzka se bude konat v sídle OSN v Ženevě dne 30. října.

Ve výboru však nejsou zastoupeny všechny kurdské síly. Například Asad nechtěl, aby se s osudem země spojili zástupci Kurdistánské dělnické strany spojené s lidovými sebeobrannými silami, protože Damašek je považuje za hrozbu syrské územní jednoty.

Jak však The Guardian zdůrazňuje, výbor je Putinova iniciativa a očividně se mu nebude líbit, pokud konflikt na severovýchodě země ohrozí tuto myšlenku. Aby se tomu zabránilo, může se ruský prezident pokusit využít tureckou invazi jako způsob smíření Kurdů a Damašku.

Je známo, že ruský prezident vyzval Erdogana k tomu, aby „situaci pečlivě zvážil, aby nepoškodil celkové úsilí o vyřešení syrské krize“. Putin nechce zkazit vztahy s Erdoganem a Ankarou, kterou se Moskva snaží stáhnout z „orbity NATO“ a které i přes rozhořčení aliance již prodalo Rusko své systémy protivzdušné obrany.

Americký důstojník: Donald Trump je „Putinův ministr zahraničí“
Co se týče syrské otázky a Turecka, Putin navrhuje obnovit Adanskou dohodu podepsanou v roce 1998. Podle podmínek dokumentu uznává Damašek znepokojení Turecka ohledně Kurdské strany pracujících, ale Ankara nezasahuje do vnitřních záležitostí Sýrie výměnou za bezpečnostní záruky syrské vlády. O otázce syrských uprchlíků v Turecku by se nemělo rozhodovat ani jejich vyhoštěním zpět, ale koncem občanské války.

Jak tvrdí The Guardian, řešení krize tak či onak vyžaduje dohodu mezi Kurdy, Syřany a Turky. „Pokud Putin může dosáhnout takové dohody, bude to opravdu dohoda století."

Pokud k tomu nedojde, pak možná alespoň dospěje Putin k dohodě s Trumpem, že Blízký východ přináší jen „písek a smrt“, uzavírají noviny.


66 komentářů :

 1. Dohoda století kde Putin vyvraždí dva milionů Kurdů. To je pěkná dohoda. Fotka je taky pěkná měla by se jmenovat tři diktátoři. Na ja jak říká svůj k svému. Toho hajzla čeká tribunál a pak provaz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když máte tak přesné informace, tak nám sdělte počet civilních obětí v Iráku, Afghanistánu, Libyi, Jemenu, a v dalších zájmových oblastí USA.

   Smazat
  2. 7:29 Přesně tohle jsem chtěl napsat. Ještě dodám, Rus se vždy paktoval s těma nejhoršíma darebákama, i s Hitlerem. Potom čemu se divit.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 8.59 Přestaň lhát a vrať se do západního zadku nebo je to ironie ?!

   Smazat
  5. Neomarxistické "zmrdy"tu poznáme hned

   použivaji tzv politické korektnostti,což je jejich kryci název pro LEŽ bez důkazů.
   Jděte do prdele přatelé,už ted vám z ni čouhaji stejně jen vaše polobotky!

   Smazat
  6. 7:44...Není oběť jako oběť.
   Záleží jestli ta oběť leží na ose dobra,nebo na ose zla.
   Když leží na té blbé ose,tak je to jenom přípustná kolaterální ztráta :-(((
   Helanov

   Smazat
  7. To: 8:59
   Prosím, ještě uveďte zdroj, odkud čerpáte informace.
   Děkuji.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 10;28
   A kdo má s tim amizlem dobrý zkušenosti?!
   Leda lokajové a pitomců,který věří,že Amiokupant dodržuje zákony,nevraždí a nekrade po celým světě!!!

   Smazat
  10. Tady je to dnes samý americký kolaborantský dement. Kde jsi cenzore? Zlikviduj tu svoloč.

   Smazat
  11. 10:33
   Amerika nekrade!!! Co si to dovolujete? Po dvou staletích těch miliónů podpor pro různé šmejďacké státy se vy opovážíte je nazvat zloději? Když vás vytahovali z bryndy a platili vám žrádlo.Američani pracovali,aby jste vy měli co do huby.Jste paraziti a ještě k tomu nevděční.Vy byste se měli každému Američanovi hluboko poklonit!!!

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. 7:29, 8:47 atd. Zase tu "diskutujete sám se sebou?" :-)
   A souhlasíte sám se sebou! To je úžasný!

   Smazat
  14. Tak nesporné je, že dnes v Sýrie je klíčovým "ředitelem" Putin. Čím dřív Američani odejdou, tím lépe. tím dřív je možné hledat dohodu. A jediný, kdo ji prosadí je Putin i ve spolupráci s Rafsándžáním.

   Smazat
  15. To 10:11
   Chtělo by to vrátit se do školy a nebo našprtat trochu zeměpis. :-)

   Smazat
  16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  17. 11.32 Tak trochu víc mimoň. Vaše dedukce není dobrá, je špatná.

   Smazat
  18. 7:29 nespletl jste se a slintáte svoje stupidní mopudra na nesprávné adrese. Na NR píší většinou slušní lidé a ne takový trotl.

   Smazat
  19. 10:33...Depák!
   Američané by nikomu nic neukradli ani za nic!
   A indiánům už vůbec ;-)))
   Oni tak ňák mají humanitu v genech.
   Helanov

   Smazat
  20. 8:59
   Regan je ochranná známka syntetického materiálu, vyráběného ve VEB Friedrich Engels DDR. Jako provaz se dá stále ještě sehnat na inzerát. Nevím, proč do diskuse o Erdoganovi pletete provaz.

   Smazat
  21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  22. 18:56
   Vy nevíte o koho jde a všímáte si jen překlepů?

   Smazat
  23. 16:30 Leda hovno! NR to platforma neobolševických podlidí*), ohrožujících bílou**) civilizaci!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   **) Jiná ani nevznikla, ostatní ethnika dosáhla maximálně na stupeň jakési "kultury" ...

   Smazat
 2. 7.29 - doplnit si vzdělání, jak vládnou SS? Demokraticky či totalitně. Chtěli si koupit Grónsko za 10 a napakovat se. Svět je jiný než za Gorbačova či Dubčeka. Na ně stačilo si dupnout a poslechli. To se v současné době děje v EU a VB toho má dost.

  OdpovědětSmazat
 3. Ministr Petříček si pozval tureckého velvyslance. Co mu asi řekne? Nic. A velvyslanec až bude odcházet, na něj zapomene, nebude si kazit den. Ministr Petříček je šašek EU, ale ještě to neví. Kdo mu to řekne: Zaorálek, Maláčová ...

  OdpovědětSmazat
 4. 8.37 Ten šešek jseš ty, to ti řeknu já. Pan Petříček dělá svoji práci velice dobře a to, že neskáče podle Ruských not a podle hradního geronta, jak by jste si vy proruští přáli, je jeho velké plus.Vydržte pane Petříčku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petříček je banderozmrd zalezlej v amianálu stejně,jako ten 8:53!!!!!
   A kolik lidí zamordovali amiokupanti v Afghánistánu dokud nemuseli potupně podepsat kapitulaci do rukou Talibanu ty deviante?!

   Smazat
  2. Lze pochopit, že je Vám bližší (jak se říká : "Bližší košile, než kabát") ministr, který skáče podle "západních not", a ne východních. Jen vysvětlete proč?
   Diskutujte, argumenteujte, neurážejte, neparafrázujte, nezlhčujte.

   Smazat
  3. 9:58 Divím se, že na tohle nepřijdete sám!. Jednoduchá otázka, kam patříme, k prosperujicímu, demokratickému Západu, nebo do putinovské chudé, diktatury. Proto bude lepší směřovat nás na Západ jak to dělá pan Petříček. Co myslíte?

   Smazat
  4. 10;19
   Nás bohužel Petříček směřuje k podpoře AMIOKUPANTŮ,BANDEROSVINÍ a palmovýho odpadu.....ani JEDNO z toho NENÍ PRO ČECHY PŘÍNOSNÉ!!!!

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Kolaboranti všech západních zemí vylište si prdel.

   Smazat
  7. 10;51
   BANDEROSVINĚ darovali ZLATO amiokupantům a za třicet stříbrných prodávají černozem....hladomor je na obzoru a konečně BUDE OD TÝ VERBEŽE ZKURVENÝ KLID!!!!☺

   Smazat
  8. 8:53 NIKDY to nebude lehké. A samozřejmě, vy byste dal do vysokých pozic kohokoli. Problém je, že váš názor ve skutečnosti nikoho nezajímá. Je to škoda, protože jste velký myslitel a bytostný státník. Tak dejte se na politiku a věřím, že ve velmi krátké době budete šachovat s lidmi dle vašich geniálních nápadů. Tož do díla chlapče!

   Smazat
  9. 10:57 Já myslím, že jsme součástí Západu, tak proč kolaboranti. To vy a vám podobní, kteří nás chtějí zase dostat blíže k Rusku se dají označit jako kolaboranti.Jedna zkušenost z 68 roku mě s Rusem utvrdila, že více nikdy.Po roce 68 se dá označit 1 a pul milionu komoušu u nás jako kolaboranti, jistě jste k nim patřil i vy.

   Smazat
  10. 11.38 Ne kohokoli, ale třeba pana Petříčka určitě. Co se týče, že muj názor nikoho nezajímá, nemáte docela pravdu, zrovna vás zajímá a reagujete na něj. Zato ten váš názor už jistě obletěl selý svět, možná i NOBELOVKA vás nemine chytráku.

   Smazat
  11. 17:10
   My máme dvě zkušenosti s Rusem. Jednu v 68 a jednu v 45. Obě strašné.

   Smazat
  12. Jeden dement stačí na rozvrácení diskuze.

   Smazat
  13. 0:36 Jaké? A o čem asi tak chtěj místní odulci*) "diskutovat"?! Tihle pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 5. "USA dostanou na BV nálepku jako nespolehlivý spojenec"
  To je směšné!!!
  Tu už přeci dáávno mají!
  Nebo si snad někdo myslí,že ochráněj "svoje" kábulské před Talibánem!?!?!?
  Už je "chráněj" 17 let a asi toho začínají mít plné zuby.
  Nečekaně ;-(
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 10;43
   Ty seš zlitej nebo sjetej ty amisajrajte?!☺
   I lhát se musí ty kreténe umět!!!

   Smazat
  3. 11:11 Njn., to víme putlerpšouku že v tom máš praxi! Co skřek to lež jako kremelská věž!☺

   Smazat
 6. Zní to lákavě,ale já bych si na jakoukoli dohodu s Kurdy nevsadila.
  Pořád budou remcat,každá dohoda jim bude málo,budou VŽDYCKY připraveni vrazit ofiko vládě kudlu do zad.
  Jenžeže jak to pořešit jinak,že?
  Tak hodně štěstí,držím drápky obouruč.
  Třeba i Kurd může jednou dostat rozum.Aspoň na chvilku,než mu zas otrne a narostou další svaly.
  Rohy už má ;-)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 7. Putin na to jde dobře. Podporuje oficiální a legitimní vládu v Damašku a neplete se do válčení místních kmenů. Vždy prohlašuje, že je zastáncem územní celistvosti Sýrie. Tedy proti odtzržení jakékoliv její části. To USA na to jdou jinak. Podporují místní kmenové vůdce a tak vyzbrojují Kurdy proti Arabům, jedny Kurdy proti druhým Kurdům a pak všechny proti vládě v Damašku. Zásobují je strategickými informacemi (o rozmístění sil apod.) i agenturními informacemi z místa. K tomu tam vyslaly speciální síly a "poradce". Cílem je právě rozbít Sýrii. Ale situace se vyvinula jinak. Porážka hlavních ozbrojených oddílů ukázala místním kmenovým vůdcům, že válčením proti Asadovi nic nezískají, ale jeho podporou si vyjednají určitý vliv a tak se postupně přidávají na stranu centrální vlády. Posledními odpůrci jsou Kurdové, kterým Američani naslibovali hory doly, včetně vlastního státu. Ovšem Kurdové sní o vlastním státu nejen v Sýrii, ale i jinde. Hlavně v Iráku a v Turecku. V Iráku už se na ně Američani vykašlali a Iráčani už s nimi zametli. No a nyní je řada na těch syrských. Kurdům nyní Turci velmi rychle a rázně vysvětlí, že žádný Kurdistán v Turecku nebude. A Asad jim zase vysvětlí, že nebude ani v Sýrii. A Rusové jim vyjednají maximálně možnou šířku autonomie a na to Kurdové budou muset přistoupit, protože jinak nedostanou vůbec nic a nemají kam se vrtnout. A tím pádem i Turci budou moci ze Sýrie vypadnout. USA i NATO se postavili za svého spojence Turecko a EU je podpoří maximálně tak, že si pozve turecké velvyslance pokecá s nimi. Jinak nehne prstem. Takže konec války se blíží. Ale teď co s teroristy z Idlíbu. Asi se nasáčkují do Evropy. Ostatně už se hlásí, že min. 2200 jich má občanství zemí EU. Takže se máme na co těšit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:30 Západní teroristé se vrátí do svých domovských zemích a budou připravovat džihád tam.

   Smazat
 8. Je vidět, že diskutující jsou příznivci "dvou" táborů, ale válka jim nevadí. Jeden plive na druhého, ale nevěnují se tomu hlavnímu - válce předejít a když už vnikne, jak co nejrychleij ji ukončit. A přitom je to tak jednoduchí! Zkráceně - okamžitě izolovat okupanta, NIC mu neprodávat, Nic od něj nekupovat!

  Každý ale jede podle hesla - peníze na prvním místě a peníze nesmrdí!
  MRDUP S VÁLKOU, když ji nemám za humny.

  OdpovědětSmazat
 9. Opakujte si pořád - Američané nikdy odnikud neodejdou! alespoň ne dobrovolně! Jediné, co jsem viděl, bylo pšt aut s americkejma vlajkama které jely po poušti KAM? Byl někdo uvnitř? Nejely jenom za horizont? Nikdo nic neví. Zbytek jsou jenom kecy.

  OdpovědětSmazat
 10. Politika USA ve změně vztahu ke Kurdům je taktickým ústupem v rámci jejich stálé strategie rozpoutávání chaosu. Rusko a Sýrie na tento taktický tah nebude hned tak reagovat přílišnou vojenskou aktivitou, diplomaticky si počká, jak se bude situace vyvíjet. Vypadá to, že na řadě jsou další oblasti s připravovaným chaosem, Irák, Ukrajina..

  OdpovědětSmazat
 11. Tak čtu a vidím příspěvky k článku.Žasnu,jak někteří se vyjadřují.Vůbec jim nedochází,co jsou američané zač,chválí je a kdyby mohli,tak jim vlezou až do zadku.Vůbec nemají páru o tom,jací jsou,ale těm doporučuji si přečíst 1a2 díl 200 let terorismu USA.Dále 13 satanských rodových linií a to jenom pro začátek.Proč mají po celém světě na 1500 základen.A kolik že jich má Rusko?Také by si měli položit otázku co zamýšlí Deep State udělat se světem.Proč chtějí zlikvidovat nás Slovany.A to se týká samozřejmě i nás.Jen člověk nechápající se může vyjadřovat tak hloupě o Putinovi-Rusku a nedochází mu,že bez něho bychom my všichni byli v pr---i.Vzpomínáte Afghánistán--a čeho tam američané dosáhli za ty roky co tam jsou?Tedy mimo toho,že si tam pěstují narkotika, aby měli na své černé akce.Vždyt se ví,že největšími obchodníky opia je CIA.Takto by se mohlo psát ještě více ale to nemá cenu.Proto sbírejte informace,vzdělávejte se,nebot ten,kdo zná a ví-není manipulován.Jak říkí Pjakin,největší poklad jsou informace.----LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 17:23
   Proto ty amiokupanti MUSELU ODEVZDAT KAPITULACI DO RUKOU JÍM PODPOROVANÝCH TALIBANCŮ,ZMRDE bez rozhledu a mozku???!!!!☺

   Smazat
  5. oprava: a mý (rozuměj putleroffský) okupanti ....

   Smazat
 12. Tak to je vidět kam to spěje ,nejlíp by jste si dali po čuni ! jsem pro nezávislou republiku a nepoklonkovat cizákům ,jak děláte vy !

  OdpovědětSmazat
 13. 15:52----Trefená husa se ozvala---LM

  OdpovědětSmazat
 14. pro 15:52
  Jak se zmiňuješ o Krymu pak nemáš vlastní rozum a přejímáš jen cizí názory, a z toho důvoduse o fakta vůbec nestaráš! A není to tak složité NESTRANNĚ POSOUDIT obě strany. Zaslepený ale není schopen NESTRANNOSTI, v tom ti nikdo (kromě sebe samého) nepomůže. Pokud ovšem víš, co toje NESTRANNOST.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 17:24 DVOŘÁKU, TY RUDÉ HOVADO PROČ MAŽEŠ MOJE PŘÍSPĚVKY PRAVDA TI RUDEJ XINDLE NEVONÍ CO.

   Smazat
  3. 16;16
   Drž HUBU havlčuráku z amiprdele!!!!

   Smazat
  4. oprava: Putlčuráku z russoprdele!!!!

   Smazat
 15. 17:24
  Nech si ty kokote vyměnit amilžinotičky,už jim nevěří ani ty jejich vlastní lháři z Amiokupantambassy!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava: a mý (rozuměj putleroffský) lžinotičky ...

   Smazat
 16. Nikdy nebude dobre, pokud USA BUDOU MIT SVE VOJAKY MIMO SVE UZEMI.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.